betonarme Rogarlar

Betonarme kanalizasyon bacaları

Bir yazlık veya ülke evin her sahibi yerel kanalizasyon ve içme suyu tedarik organize etme ihtiyacı ile karşı karşıya kaldı.

çeşitli yollarla bu sorunu çözmek için. , Prefabrik fosseptik al bir yüksek teknoloji polimer kuyu satın almak veya tuğla veya taş, kendiniz oluşturmak.

Su tahliye cihazı çiftlik genellikle yönünü değiştirmek için, hatırı sayılır bir mesafeye tüpü germek için gerekli zaman. yaz ve sonbahar - - kış sezonu Bunun yanı sıra, en az yılda iki kez rutin bahar sistemi ve hazırlık denetim yürütmek için.

ana yapı elemanları bir araya dışkı - yağmur suyu aşağıdaki kuyu gibidir:

 • görüntülerken. muayene ve kanalizasyon sisteminin temizlenmesi için kullanılır yaprakları, sopa ve diğer enkaz düşmüş;

Fotoğraf: gözlem

 • Perepadnaya. arazi veya su elden boruların derinlemesine fark çok gerektiren özel teknik koşulların önemli değişikleri de ayarlayın;

Fotoğraf: Perepadnaya

 • Ayrıca, tek bölmeli foseptik olarak bilinen süzme, yeraltı süzme alanında atık su arıtımı için kullanılan diğer adıyla ikinci bölme fosseptik;

Fotoğraf: filtrasyon

 • Depolama.

Fotoğraf: Depolama

Ayrı bir pozisyon ev yapımı istasyon yerel atık su arıtması, bir, iki ve üç bölmeye, pompalama ve su içmek için hizmet veren sıradan kuyularda olmadan septik tanklar çeşitli vardır.

Fotoğraf: beton

GOST № 8020-90 uyarınca somut bacaları Güçlendirilmiş, en yaygın yerel kanalizasyon özel kır evi tasarımlarda kullanılan açıkça boyutlara tanımladınız.

Fotoğraf: boyut beton kanalizasyon bacaları

 • Cihaz de bir standart dışkı atık ağ (CPK kısaltma) 1000, 1250, 1500 ve 2000 mm arasında bir iç çapı olan, sadece halkadan oluşan ve 2870 mm 2410 yüksekliğe ulaşması;
 • Toplama haznesi, şehir atık ağ (FTC), 1000 milimetre çapında ve 2.5 m'lik bir yüksekliğe ulaşmak ait halkalardan oluşmaktadır;
 • 820 1500 milimetre arasında bir çapa sahip olabilir ortak toplama haznesi livnevki. halka yüksekliği iki metre ile sınırlıdır.

gereklerine Biraz daha demokratik durum yerel kanalizasyon sisteminin çalışması için kullanılan betonarme kuyu, ileri koydu. Sadece 1,500 2,000 milimetre halkanın minimum ve maksimum tavsiye edilen çapını belirtir.

Bu hoşgörü, böylece yapısal unsurlar ancak herhangi bir önemli yük değildir, sermaye yollarda, iyi vücut üzerinde çok katlı yapıların olmaması.

Özel bir evde su tahliye betonarme rögar halkalarının dikkatli hesaplama kapasitesi gerektirir.

günde kişi başına 200 litreye eşitti su tüketimi ve dolayısıyla atık su boşaltma alınır ampirik sabitini hesaplamak için. Bir beton çukur meydana septik hacim hazne bölmesini süzme için su deşarj günde üç kez gereksinimi aşmalıdır.

20 kez veya daha fazla - elleriyle depolama tipi Atık su çukurlar ve septik.

beton çukur hacmi kolaylıkla aşağıdaki formül kullanılarak hesaplanır:

Bu formülde:

yüksekliğini belirlemek için kolay bir formül kullanılarak arzu edilen hacim ve halkaların iç çapı bilmek mühendisliği yapısının yapımında kullanılır.

mutfaklar için açısal lavabolar üzerinde Yorumlar tıklayınız.

Tipik beton Dışkı ↑

Beton menhol Model projesi, hedeflerine bağlı olarak, Standard Merkez Bilimsel Araştırma Enstitüsü ve Deneysel Tasarım tarafından 1984 yılında geri geliştirdi.

Bu №№ 8020-80 ve 8020-90 devlet standartlarına dayanmaktadır "Wells yuvarlak su ve kanalizasyon sistemleri için görüntüleme." Referans kolaylığı açısından, tüm model projeler iki albümlerindeki özetlendi - "Kanalizasyon servis kapakları" 901-09-11.84 "Su kuyuları" ve 902-09-22.84

Bu son albümdü ve bize ilgi çekmektedir. Bu banliyö alanlarında sahiplerine ilgilendiren kuyuların türlerinin çoğu için tahminler sunar.

Bu tür bilgiler, su alanının sorumlusu, betonarme halkalar ve sıradan kuyunun olarak kendi fosseptik inşa etme kararı ustası için değeri ölçülemez.

birleşmesi ve üretilen ürünlerin üretilebilirlik mücadelesi "koleksiyonunda" somut çukur en az beş yapısal elemanlardan oluşur gerçeğine yol açmıştır:

 • Beton halkalar, anahtar yapma kadar bütün yapının çerçeve;
 • halka boyutu, flashingler, 10 ila 30 santimetre arasında bir yüksekliğe sahiptir. kuyunun istenen yükseklikte tam ayarı için kullanılır;
 • Beton temel veya altı. Üreticiye bağlı olarak, betonarme, ya da sadece beton olabilir. bu eleman bir mekanik gerilime maruz kalmaz, çünkü bu tür özgürlükleri, imalat izin verilir;
 • iyi kapak ile ağız. Yukarıdaki iki metre arasında bir çapa sahip olan betonarme halkaları kullanılarak zaman kullanılır;
 • Kuyular, "normal" boyutu için, bir kapak ile, levhanın beton takviye edilmiştir.

Bu unsurların bileşimi mümkün en cüretkar planlar "diy" start gerçekleştirilmesini mümkün kılmaktadır.

Fotoğraf: kuyuların takımlar:

Genellikle hazırlanmış bir çukura gerçekleşir ve birinci halkanın hazırlanması temelinde ile başlar. ZHBK birbiri üzerine yüklenmiş ve birbirlerinin Avrupa kilitleri (oluklar şeklinde tanımlanır) veya 10-20 mm kadar bir çapa sahip olan, çelik takviye kramplara yapıştırılır.

Bu işlem, "Bataklık" olarak adlandırılan, toprak tabakalarının yer değiştirme olasılığı da şaftın stabilitesini arttırmak için gereklidir. Aşağıdaki sırayla içinde RC halkaları biraz daha küçük beton alt çap.

yuva çimento harcı ile sızdırmaz hale getirilmiştir. son montaj için Ayrıca, gerekirse, iyi yüksekliği ayarlanabilir halkalar. Son operasyon - Bir kapaklı boyun veya yol plakasını ayar. inşaat hazırdır.

Bu özel bir harçla sızdırmazlık eklemleri yapmak için sadece kalır.

Güç betonarme rögar birden fazla on yıl sorunsuz kullanım için yeterlidir.

sıkıştırma ve genişleme beton stres direnci paslanmaz çelikten 10 kat daha düşük olmakla birlikte, gömlek takviye, ürünün çökmesine izin deforme edici kuvvetin çoğunu alarak değil.

Avantajları ve betonarme dezavantajları da, doğrudan malzemenin üretimi ile ilgilidir:

 • teknolojik ve daha ucuz somut. Her karmaşıklığı Detay sorunsuz kalıp olabilir;
 • Beton paslanmasına etmez. iyi, pürüzsüz temizlenmesi kolay duvarları;
 • de malzemesi inert olup, (bir kaynak olarak kullanılması durumunda), su kalitesini etkilemez;
 • prefabrik elemanlar anlamlı çalışmayı kolaylaştırmak ve kurulum hızını artırmak.

kusurlarından biri Düşük darbeye karşı direnç ve deformasyon yükü not edebilirsiniz. Ama kuyu cihazının durumunda neredeyse önemsizdir.

Boruların çapı nelerdir, burayı tıklayın.

kübik konteynerlerin fosseptik incelemeleri, makalesine bakın.

İyi ana hücre betonun maliyeti - aslında, halka dalgalandığı 1850 ruble 700 milimetrelik bir iç çapa sahip olan bir ürün, dış 840, 59 santimetre yükseklikte ve kadar 7.500 ruble 2000 mm iç çap ve yüksekliği 89 cm.

halka ve kapaklı boyun plakasının son montajı için alt fiyatları aralığında 3000 ila 5000 ruble. betonarme halkalarının kuyuları - - verileri analiz etmek ve septik tankların "fabrika" modeline fiyatları ile karşılaştırarak sonra, kesin bir sonuca varmak kolay, hızlı, güvenli ve ucuz!

kır evi bugün inşaatı iç ve dış ağ üzerinden atık suyun uzaklaştırılması için sağlamaktadır sağlık cihazı olmadan düşünülemez [...]

Bugüne kadar, su ve ısıtma ürünleri boru hatlarının montajı genellikle tek parça bağlantı parçaları bağlı olan, kullanılmıştır. Ancak, çoğu zaman kullanılan [...]

Odada yüksek kaliteli inşaat işi her aşamasında sadece yüksek teknoloji malzemeler kullanılarak gerektirir. üretiminde yeni teknolojilerin kullanılması [...]

Arkadaşlarınıza söyleyin! Sol paneldeki düğmeler yoluyla favori sosyal ağlarda arkadaşlarınıza bu makalede hakkında bilgi verin. Teşekkür ederim!

Yorum ekleyin Cevabı iptal

malzemelerin herhangi bir şekilde kopyalanması yasaktır!

E-posta ile ilgili işbirliği adresi

Nasıl somut Cesspit yapılır?

açık kanalizasyon menhollerinin bakım için ihtiyaç vardır. Bu elemanlar ağı (dönüşlerde, yaygınlığını, yerleri damla) yanı sıra düz bölümlerde olarak düzenli aralıklarla en zor bölümleri yüklenir. Geleneksel olarak bunlar betondan yapılmış ve ağır bir dökme demir menhol kaplıdır. Plastik ve bugün çoğalması rağmen somut manholes takviyeli Kanalizasyon sistemlerinin yapımında kullanılan.

Dış Kanalizasyona kurmak, menhol sen olamaz kullanmıyorsunuz. Bu eleman diğer zor alanlarda, boru hattının dönme alanını ayarlamak için gereklidir.

Buna ek olarak, gerekli olduğunda, fazla kir suyun çıkarılması için kullanılan su, kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj sistemi. betonarme halka - Yapım için genellikle hazır ürünler kullanın. Sonuç beton halkalar yapılmış prefabrik menhol olduğunu.

kanalizasyon için dış ağların cihaz aşağıdaki kuyuları kullandığınızda:

GOST ihtiyaçlarına göre kuyuların numaralandırılmış türlerini nasıl kullanılacağını düşünün:

 • Görme boru hattının uzun düz bölümler üzerine inşa. Onlar muayene ve kanalizasyon sistemlerinin temizlenmesi için gereklidir.

İpucu! GOST düz bölümlerde şaftlar arasındaki optimum izleme mesafesini ayarlar. 110 mm'lik bir çapa sahip olan kanalizasyon boruları oluştururken, kuyular birbirinden 20 m uzaklıkta bulunan. 150 mm boru çapı kullanıldığında, mesafe 35 m arttırılabilir.

 • Amaç içindeki kontrol kuyuları inşa edilmiş, ancak noktaya maliyet boru çapı değiştiği hallerde. Buna ek olarak, geçiş yerlerde bir ağda koydu.
 • yıkama boruların temizlenmesi için doğal olarak kullanılır, bu nedenle ağ en üst noktasına yerleştirilir.

 • Yer solucanları yağmursuyu sisteminin bir parçasıdır.
 • Wells, septik tanklar yerel kanalizasyon şebekesinin yapımında kullanılır. Onlar depolama ve yerleşme kanalizasyon için kullanılmaktadır.
 • Perepadnaya keskin değişim seviyesi boru düzenlemesi yerine memnun.
 • Wells Özel diğer iletişim ile kanalizasyon boru hattının kesiştiği ayarlanır.

betonarme baca nasıl oluştuğunu göz önünde - tipik örnek, aşağıdaki bileşenlerden oluşur:

 • alt;
 • Lazovaya kısmı;
 • boyun;
 • ambar için bir delik ile örtün.

en az bir metre, döşeme kapakları çapı - - Tipik olarak, RC kuyuları, silindirik bir şekle, çalışma haznesinin çapı vardır. En az 70 cm, büyük çaplı borular kullanıldığında, betonarme kanalizasyon bacaları aynı boyuta sahip olabilir, ancak, bir kare oluşturacak.

Aslında betonarme bir halka içinde bu gibi durumlarda, bunlar ya tuğladan inşa edilmiştir, bu yüzden çok büyük çaplı bir tüp için bir delik ya da betonun monolitik döküm yapmak mümkün olmasıdır.

Beton menhol üretimi GOST 13015-2003, GOST 8020-90, ve diğer standartları kullanılmaktadır. takviye edici çubukların üretimi ve takviye telinin kullanılan mukavemet halkaları vermek için. Normal bir geçirgenlik betondan yapılmış normal (aşındırıcı) zemin kullanılarak halkaları kanalizasyon sistemlerinin inşası için.

inşaat agresif toprak bileşimine yol açması bekleniyor ise, fakir geçirgenliği beton yapılmış bir malzemeyi almak gerekir. Halkalar GOST göre, çok sayıda standart boyutlarda üretilmektedir. deliklerin hacim daha büyük halkalarının çapı doğal olarak daha büyüktür.

Beton halkalar Avantajları

Prefabrik halkaların beton menhol avantajları nelerdir, düşünün:

 • Beton halka titreşimle sıkıştırma teknikleri kullanarak modern ekipmanlar kullanılarak fabrikada yapılır. Bu nedenle, elementler güçlü ve dayanıklı elde edilir.
 • toplama tasarım parçaları arasında daha iyi tutunma sağlar, böylece her detay, özel projeksiyonlar ile yapılır. Kamera denge sağlar ve toprak kaymalar, ardından eritme ve toprak dondurulması sırasında bütünlüğünü korumaya yardımcı olur.

 • kaldırma ekipmanlarının kullanımını kaydıyla, halkaların kurulumu oldukça basittir ve çok zaman gerektirmez. özel deliklere yapılan kolay nişan halkaları için.
 • takviye halka yapısı kullanılarak herhangi bir derinlikte inşa edilebilir.
 • halkalar bir kişinin bakım yapmak için aşağı gidebilir hangi özel parantez ile yapılır.

Nasıl kuyuların yüklemesidir?

İlk adımda somut halkalar montajı için bir çukur hazırlamak için gerekli. Çukur hazır olduğunda, yükleme doğrudan ilerleyebilir. şöyle eserler şunlardır:

 • Çukurun alt kil dökün ve yatak bir tabaka iyi sıkışmaktadır. Bu işlem binaların su yalıtımı derecesini artıracaktır.

İpucu! kil Yatak depolama kuyu inşaat sırasında gerçekleştirilir, ve drenaj kuyusu inşa durumunda, yatak kum ve çakıl yapılır.

 • Hazırlanan çukura fonksiyonunun tabanı olarak hizmet edecek plaka yığılmış. Plaka, dairesel veya dikdörtgen şeklinde olabilir ve boyutu halkalarının çapı tarafından belirlenir.

İpucu! Sen tabanı ile birlikte hazır halkaları, satın alabilirsiniz. Doğal olarak, bu öğe sadece hücre kat inşası için kullanılır.

 • Levha düzgün bir şekilde uygulanması gerekir, düzgünlüğü istifleme seviyesini kullanarak kontrol edildi. daha küçük bir eğim varlığı, kendi mekanik mukavemeti azaltır yapısı, eğrilebilir.

 • alt, iyi bölmesini oluşturan bir istiflenmiş takviye halkalarının sonra bir de.
 • boru bağlantıları için hazır delikli bir halka satın almak mümkün değildi, delikler gereklidir.
 • Eğer bir rögar inşa edersen, o zaman çimento özel bir tepsi inşa ve tepsinin yanlarındaki edilir - raf veya platform işçiler.
 • bölmenin istenen yükseklik çevrilir sonra, kapağın montajı için bir açıklık ile kapak levhası.

Hemen hemen beton halkalar kuyunun tek dezavantajı yetersiz sızdırmazlık olduğunu. Yapım zayıf noktası Tek tek halkaların birbirlerine, hem de alan eklem (halka, içi boş bir baz ile kullanılmaz şartıyla) bir taban olup.

mühürlü bir iyi monte gerekli yalıtım yapısı zayıf yerler yapmak. Bu su geçirmez bir yapıya nasıl gerçekleştirildiğini düşünün. alt mühürleme nasıl? içi boş bir tabanı olan bir yüzük satın almak için en kolay yolu, büyük ölçüde montaj çalışmaları kolaylaştıracaktır. Hiçbir halkalar varsa, sen eserlerin bir dizi gerçekleştirmek için de montaj başlamak zorunda. işin bir kısmı her durumda yapılır, şudur:

 • Kazı, düzeltme ve alt sıkıştırma hazırlanması;
 • yastık kum oluşturma, su ve sıkıştırılmış ile döken kum yatağı 20 cm dökmek için gereklidir.

Bu çalışmaların tamamlanmasının ardından, içi boş bir halka tabanı ile monte edilebilir. Bu halka değilse, o zaman gerekir:

 • kalıp montajı;
 • metal parçaları koymak;
 • Beton harç dökün.

monte edilebilir çözelti, sertleşmesinden sonra halka takviye. Montaj işlemi tamamlandıktan sonra, eklem alt bölmesi ve tek tek halkaların arasındaki eklemlerde gerekli su olduğunu.

Öncelikle somut bir çözümün tüm eklemleri karşılamanız gerekir. çözeltinin hazırlanması, sıvı camın bir karışıma ilave edilmelidir. sodyum silikat su camının bir kova gereklidir. tüm ek yerleri bu kapatılır ve çözelti kurutuldu, sonra, su geçirmez bir bitümlü sakız kullanılarak gerçekleştirilmiştir. Sakız 2-3 kat uygulanması gerekir.

Su yalıtımı için kil kullanılmalıdır da betonarme halkalar inşa çevresinde çukuru dolgusu ile oldukça sağlam olmuştur. Böylece riskini azaltan bir "kil kale", toprağa su kirlenmiş alıyorum. yürütülen etkinlikler sayesinde iyi mühürlü tarafından inşa edilecek.

Yani çöp çukuru - atıksu sistemde yüklü olan zorunlu unsur. Onların temel amacı - Sistemin kontrolü. Gerekirse, bu kuyulardan kanalizasyon boruları temizleme yapılabilir. betonarme kuyu - plastik ürünlerin çoğalması rağmen günümüzde kullanılan binanın geleneksel seçenektir.

ellerinizle inşaat ve onarım kanalizasyon

Betonarme menhol: Yerli ve fırtına kanalizasyon için seçimi ve RC ürünlerinin kurulumu

çökeltme tankları, muayene, drenaj tankları kaplar kullanılarak, drenaj iletişim düzenlenmesinde de: Plastik ve kanalizasyon için somut manholes güçlendirdi. materyal üreten yapıların seçimi bağlıdır:

 • Planlı yapısal yükler.
 • Tip, toprak kompozisyonu.
 • Derinlik ayarı ve tekniğini kullanma imkanı.
 • Gerekli olmayan standart boyutlu tankı montajı.

Dışkı: Yüzüklerin RC tankı devre

prekast beton kanalizasyon ürün ve malzemelerin imalatı Türleri ↑

Drenaj için Betonarme menhol özel ev istasyon drenaj ve atık su arıtması, yağmur suyu tahliye düzenlenmesinde kullanılan. Sert taşlı kuru ve ıslak toprak çalışırken betonun kullanım: Bu malzeme ağırlığının çok fazla dayanabilir, deformasyona karşı dayanıklıdır. özel su geçirmez beton pulları kullanılan fosseptik parçalarını oluşturmak için.

prekast beton tasarımı

geçirgenlik seviyesine göre formülasyon 2 tipini sınıflandırır:

 1. Normal geçirgenlik çözeltisinden ürünler. Böyle halkalar görüntüleme ve kontrol rezervuarları ve yağmur suyu tanklarının drenaj belirlenmesinde kullanılır. Az agresif toprağa monte etmek için kullanılır.
 2. Düşük ve çok düşük geçirgenlik. Montaj kanalizasyon bacaları RC için sızdırmazlık karışımları ile bir çözelti ürünleri: yerleşim tankı, septik tanklar ile gözler filtrasyon tankı.

Yerli ve fırtına kanalizasyon için Yüzük: boyutları ve türleri ↑

Montaj kuyular için temel beton ürünleri - halkaları. Titreşim presleme ile su geçirmez bileşiminden üretilen ürünler. Bu imalat yöntemi, mukavemet ve dayanıklılık sağlar. Metal takviye yapısı kullanılır geliştirmek için.

eteklik ve duvar: düz kenar yüzükler

düz kenarlı standart salım halkadır. solüsyonu ve metal bağlantı parçalan sabitlemek için kullanılan iki dikey eleman katılmadan. Bu gibi bileşikler, ilave sızdırmazlık gerektirir.

bacaları halka için kilitler seçilir. üst kenar az çıkıntı sonraki halkanın alt kenarı üzerinde bir bağlantı oluğu ile, ürün oluştu. Uygulama kilit ofset montaj ve yeraltı kaldırma sırasında yatay arıza riskini azaltır. sıkıca sabitlenir ürünler, bağlantı takviyeli parantez kullanmaya gerek yoktur.

montaja hazır Ürün: merdiven ile, kilit, mühür

kaldırma ve taşıma için üst kenarı boyunca, metal kancalar ile donatılmış boşaltma kuyu için RC çalar. İçinde ustanın inişi için vanaların sekmeleri monte. halkaların Belirlenmiş giriş ve çıkış boru dolgu deliklerini ile donatılmıştır. Bu herhangi bir çapta kanalizasyon boruların döşenmesi için yeterlidir - Çapı fabrika delikleri 600 mm kadar olabilir.

Beton halkalar imal standart kanalizasyon bitki çapı kuyu 200 cm 60 cm ila yapılar mevcut ürünler kanalizasyon çapının farklı tipleri için 100 cm. olduğunu.

farklı yüksekliklerdeki bitmiş ürünler üretin

Yapı derin menholler birkaç dikey bağlantı elemanları ve ek şaft ekipman gerektirmez ve alt plakalar örtüşmektedir. Uygulanan halka:

 • Duvar. Bir alt ve tavansız kilit ile Yuvarlak ürünleri.
 • Son montaj. kuyu milinin bina yüksekliği için ürünler. Bir çapa fakat farklı yüksekliklerde ile üretilen bir duvar.
 • Rögar. gövde kanalizasyon inşaatı sızdırmazlık üs olarak kullanılır. halka kapalı bir tabana sahip bulunmaktadır.

konteyner denetim sızdırmaz taban ve duvarlar

Standart halkalar ilave olarak, beton kullanılarak kanalizasyon kuyuları inşa etmek ve fabrikanın betonarme yapının etmek:

 1. Döşeme levhalar. elemanları arasında köprüler kurmak için kullanılır.
 2. Örtün. Üst halka üzerine monte edilir beton katı maddeleri üretir. muayene odaları için fabrika ağzın açılması ile kapak kullanılır. Boyun veya set kapağın çapı: Beton, dökme demir, plastik malzeme vardır.

polimerik kapak ile kapatılır

Kapak ve çerçeve

 • Alt. Çap halkalar taban duvarı seçilen - milin ilk elemanının alt kısmı.

 • Oluklar. Farklı boyutlarda mevcuttur. Açık yağmursuyu sistemlerinde su drenajı için kullanılır. Hendek sağlamlaştırma ve boruların döşenmesi için kullanılan derin çukurlar.

Güvenli iletişim için tepsiler olukları

Avantajları ve RC ürünlerinin dezavantajları ↑

prekast beton kanalizasyon kuyu avantajları:

 • tesisatın Yüksek tasarım hızı: Kurulum halkasının bileşikleri ile bitki hücreleri seçerek birkaç dakika gerçekleştirilir.
 • Uyumlu bileşenlerin Büyük seçimi: manuel hesaplar ve gerekli şaft çapı ve yüksekliği toplayabilir.

 • Dayanıklılık ve gücü: beton halka taş ve toprak basıncının etkilerinin mekanik hasara karşı duyarlı değildir. Düzenli denetimler ve bakım ile Güçlendirilmiş kuyular 20 yıl hizmet edebiliyoruz.
 • İdame: beton duvar takviyeli çatlakların görünüşü ile kapatıldı. Malzeme su geçirmezlik katkı maddeleri ile geleneksel bir çözelti geri kazanılabilir.

beton parça ana dezavantajı - çok fazla ağırlık. ulaşım için elle kamyon ve yüklemeyi kiralamak zorunda kalacak - karmaşık ve zaman alıcı bir süreç. kuyuların hızlı kurulum için bir mobil vinç veya kullanılmış bir vinç bina içerir.

iletişim yerleşme betonarme kuyu için ↑

Betonarme bacaları basınç kanalizasyon sistemleri, yağmur suyu boru alıcıları için rezervuar olarak septik tanklar yapımında kullanılır.

kuyu oluşturan beton halkalarından yerel atık suyun yenilenmesi:

 • Revizyon. Profilaktik yıkama ve denetleme durumu tüpler için bir tişört erişim yerleri olarak - uzun düz boru bölümlerine monte edilmiştir. Ayrıca kontrol kabı birden çok dal bağlantının sıkılığını ve bütünlüğünü kontrol etmek için bağlanabilir konumlara yerleştirilebilir.

 • Resepsiyon. sızdırmaz bir çökelme tankı ve filtreleme bölmeleri bağımsız fosseptik yapımında kullanılan halkaların rezervuarlar. toprak ve taban suyu iyi sel içine atık suyun sızmasını önlemek için düşük geçirgenliğe sahip uygulayınız.

Alma ve tankı filtreleme

 • Filtrasyon. yeraltı suyu çıkış de filtreye beslenebilir önce. halka monte etmek için bir alt kullanılmıştır ve temel bir kütle kum-çakıl filtre oluşturmak edilir. Yani Temizlenmiş çıkış filtrasyon odalarında sonrası tedavi bitirme yoktur.

alma ve Perepadnaya: Fırtına kanalizasyon sistemi RC Wells donanımında 2 tip. Alıcı hazneler manzara doldurmak için sıvının pompalanması ardından Yağmur suyu için bir tankın, olarak kullanılabilir. Bir emme şehir ağına bağlı yağmursuyu borusu, iyi genel drenaj borusuna yaptıysanız.

toprağa sıvısının atılması için delikli duvar

yükseklik keskin değişiklikleri alanlarda uygulama borusu Perepadnaya kuyu monte edilebilir. Su kuyuya besleme borusundan beslenir ve geri çekme halkasının alt aracılığıyla besleme dalına seviyesinin altında yer alan boru hattının bir sonraki bölümü içinde meydana gelmektedir.

Montaj ve kuyuların kurulumu: montaj özellikleri ↑

Gerekli hacmin doğru bir tespiti sonrasında tasarlanmış prefabrik beton halkalar rögar yapımı. aynı üreticinin boyut ürünlerin uyumlu varolan daha iyi kullanılmasını oluşturmak için: sorunlarının daha az ihtimalini eklemlerde parça ve sızıntıları bağlarken.

Beton ürünlerin tankın yapım Varyantlar

hacmin hesaplanması ve özel kanalizasyon için de boy ↑

Alıcı Cilt - Beton iyi - saflaştırma sisteminde süzülerek türüne bağlı olarak hesaplanır. ayarlamak otonom istasyonu, birincil bölme atık 3 yardımı hacmine uygun olmalıdır. kişi başına günlük su tüketimi oranındaki aile üyelerinin sayısı çarpılarak ortalama gazetesine tahmin edin. Ek bir% 30 - su tüketiminde beklenmedik bir artış olması halinde.

Seçilen beton ürünleri tahmin hacmine göre. Standart Halka Çapı Kanalizasyon -. 1 m Bu boyut rezervuarın temizleme, bakım veya kontrol sırasında, bir ana çalıştırmak için yeterlidir.

fosseptik kapsamı ve derinliği

besleme borusu giriş halkaların üst üçte birlik içinde yer şekilde kuyu arttırın. Aynı zamanda dikkate boru hattı döşenmesi ve donma noktasına planlanan derinliğini alır. haznedeki sıvının büyük kütle donma seviyesinin altında olması gerekir. otonom sistem gerekliliği düzenli pompalama atık donatır ise, maksimum derinlik çökelti dışarı pompalamak değil daha büyük bir derinlik assenizatorskaya makine ile 3 metreyi geçmemelidir. kapak ve kapak ile üst eleman 15 cm - yüzey alanı 10 nedenle bu tasarım derinleştirmek.

yağış günlük ortalama birim alanına ait RC, yağmur suyu hesaplanan maksimum değerinin alınması için oyuk rejenerasyon hacmi. Mümkünse, taşmasını önlemek için, yarı yarıya hacmini artırmak.

RC halkalarından özel kanalizasyon kendi ellerini takma ↑

Beton menhol inşaatı sadece özel kanalizasyon proje onaylandıktan sonra başlar. yeri seçtikten sonra tanklar için siper ve girintileri donatmak başlar. dikkate alınarak, otonom istasyonu tasarımı ile çalışan bölmelerin sayısı işaretleme bölümünü çalışır. planlanan yükleme 2 ise - 3 odalar, ortak bir girinti yüksekliğinde bir fark ile oluşturulur.

Şema iki bölmeli sistemi

taşma düzeltmek için önceki eğime altında 20 cm - Her bir sonraki kuyu 17'de kazılmalıdır. Bir marj derinliğe sahip bir çukur kaz. altındaki toprağın iyice ram. düzgünleşmiş mutlaka kontrol edin. Usulsüzlükler kaldırılmalıdır.

kuyunun içine erişmek için boynunu uzatmak

Düzenli sel yeraltı olasılığı varsa, drenaj tabakasının altındaki yatak ve çakıl oluşur. iyi bir deliğe toprak borusuna açmasında yüksekliği tahmin derinliği seçim girişi doğruluğunu kontrol edin.

Bitmiş kap yükleme veya ek elemanların montaj yerine getirir. taban plakası ya da dairesel alt üzerine monte edilmiş, duvara bağlama halkaları. planlanan öncesinde parçaların son montaj yüksekliğini artırmak.

Yükleme halka verticality kontrol montaj

Çözelti basınçlı olarak adlandırılan bileşiklerin su itici bir toprak ile muamele edilir. yapının dış duvarı izole etmek için gereklidir. yalıtım çeşitli kullanılarak atık su kuyu tedavisi için: alçı, çimento-polimer bileşimleri, ambalaj malzemesi rulo bütün-bazlı.

Dikişler, eklem - yalıtılmış çözelti

polistiren, maden yünü bant: küçük ayrıca yalıtım istifinin derinlikte oyuk montajı. halka donatılmamış ise fabrika delikleri giriş ve çıkış boru hattı yerlerinde manuel olarak yumrukladı.

Sızdırmazlık ve dış kaplama

Delikler oluklu borular veya asbestli boru özel parçalar içine yerleştirilir. Geri Dolgu sadece kontrol ve rezervuara kanalizasyon boruları bağladıktan sonra gerçekleştirilir. kuyunun üst bölüm boyun bağlanır.

Kurulum denetim menholleri ↑

Malzemeler imalat muayene gemiler geçirgenliği düzeyi üzerinde hiçbir sıkı gereksinimleri vardır. su ile doldurmak Wells, sırasıyla, ürün kategorisini 1 (normal geçirgenlik) yükleyerek kaydedilebilir. İçinde duvara metal kelepçe fabrika merdiven için ödemesi gereken - dibine erişimi olan problemler olacaktır.

Tasarım seçim, iyi çapı ve derinliği boru serilir hendek yüzeyinden mesafeye bağlıdır. menhol montajı boru hattının tüm sorun alanları üzerinde yürütülen:

 • yerlerde kanalizasyon boru bükme.
 • Uzun düz menziller üzerinde.

boruların montajı için hazırlık

 • birçok koldan kavşağında.

Halkalar montaj konuma yüklenir boru eğimini rahatsız etmeyecek şekilde derinleşti. Onarım için bağlantı düğüm veya tişört iç duvarına çok yakın değildi ki tankın incelenmesi için bir noktayı seçmek için tavsiye edilir.

İzolasyon denetim duvarları kapasiteleri

alan giriş borusu, bir besleme deliği çapı ile oluşturulmuştur. Bağlama noktaları sıkıştırma sırasında çatlamaya borunun korumak için yalıtım koydu. Dış duvar yalıtım için nem bariyeri malzemesini izole eder. Alt çimento karışımı veya çakıl döküldü tabaka dökülür.

Video: halkaların özerk kanalizasyon donatılması ↑

Video - halkalarının Cesspit yapmak için nasıl bir tam raporu. Kurulum Talimatları üç odacıklı fosseptik.

o profesyonel montaj tasarruf etmek değer mi? Güçlükler her aşamada ortaya çıkar: bir yer seçme, hesaplanan iç çaptan ve derinliği belirlerken. tankları yükleme yanında milimetre açıya kadar tutarak, tüpü toparlanmalıyız.

Kanalizasyon - düzeneği uzmanları tarafından ele alınmalıdır karmaşık bir sistemdir. Sihirbazlar nakliye düzenlemek ve kurulum meşgul olacak, beton ürünleri seçiminde yardımcı olmaktadır. Eğer ekipmanı sipariş olamazsa kendinden montaj ve boru hattının döşenmesi günü, ay sürecektir. Bir hata yapacak çalışmaları sırasında Ve eğer tüm atık su deşarj sistemini yeniden yapmak zorunda.

 • popüler

kendi elleriyle Isıtma, su ve kanalizasyon sistemi

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 7 =