Eh fotoğraf

Nasıl ülkeye (56 images) içinde bir kuyu donatmak için: tasarımların türleri ve malzemeler bitirme için

Binaların yüksek kaliteli bitirme birim kapları ve teşekkür Şimdi inşa ediliyor yaz evler yapıldıkları belirlemek için hemen mümkün değildir. Soru, iyi dışa normaldi mayın tasarım yaklaşımı uygulamak mümkündür, nedir? Tabii ki, en önemlisi hayal güçlerini bağlamak ve düzgün bitirme malzemeleri seçin!

Bu yazıda ülkedeki kuyuların düzenlemesi yapılır nasıl ve hangi malzemeler ile bakmak. Tabii ki, nesnenin dekorasyon hızlı ve verimli bu görevin üstesinden olacak uzman kuruluşlara emanet edilebilir. Ama ne yazık ki, düzenin fiyat yüksek olacaktır ve bu yüzden iş kendi elleriyle daha iyi olacak yok.

zemin kaplaması kullanımı ile İşlevsel kuyu tasarımı

İyi ülkenin tasarımında dekoratif şekiller

ülkede de vermek için izin yöntemler ve malzemeler, seçilen ve su alımı milinin tipine uygun olarak uygulanır.

Gerçek tasarımları örnekleri bugün düşünün.

 • Eh Rus tarzı dekoratif unsurların minimum miktarda geleneksel faydacı bir tasarımdır.

iyi günlüklerin kullanmanın Geleneksel dekorasyon

Tipik olarak, madenin inşaat ağaç ve stoklanmış çatı, ahşap zona veya alan sac direksiyon, bir üst olduğunu.

kullanılan dekoratif unsurlar süsler veya dekoratif boyama boyaları oyma gibi. kaldırma zincir veya tel sarılması için bir el kapı tamburuna kullanıldığı gibi.

 • Shadoof - Su alımının şaft düzenlemesinin teknik olarak eskimiş sürümü. Ancak bu çözüm çekici daha fazladır.

Bir vinç ile bir kuyu - fotoğraf shadoof olarak

Maden uygun malzemeler (ahşap, tuğla, taş, vs.) herhangi bir kullanılarak yapılmaktadır. Yapım bir ayırt edici özelliği kaldırma mekanizmasıdır - Vinç.

mekanizma, iki çapraz kirişlerin arasında sabitlenmiş ışınıdır. eğimli kirişin bir ucundan da, kova sabittir, sonunda serbest kutup monte edilir. kirişin ters tarafında mayın dolu kova kaldırma kolaylığı sağlayacak yükü, takılır.

Not: nedeniyle shadoof yapısal özelliklerine, enkaz bir menteşeli veya sürgülü ahşap kapağın kullanılmasını sağlanmalıdır su alma çukura düşmesini önlemek için, bu nedenle, tam bir çatı mümkün olmayacaktır yükleyin.

 • Doğu tarzında ülkede kuyu düzenlenmesi de şaft ucunun, geleneksel bir tasarıma temsil eder, ve bir zincir veya kablo sarıldığı bir el vinç dönen kabin ile donatılmıştır.

iyi oryantal tarzda dekore

oryantal yapımı bir pagoda şeklinde yapılmış çatı, izin vermek. Buna ek olarak, su kalıntıları kovasından tahliye edilecek yerinde bir dekoratif şelale uygulamak mümkündür.

Kepçe, hem de tüm olarak Döşeme, uymuyor Doğu'nun estetik galvanizli çelik ürünü olarak doğal ahşaptan yapılmış olmalıdır.

 • evler, değirmenler ve diğer minyatür binalar şeklinde vermek Dekoratif kuyular daha yaygın hale gelmektedir.

Su alma şaft için dekoratif küçük ev

Böyle tasarımların avantajı eleman enkaz tarafından vurulduktan kuyunun kuyu başını kapsayacak olmasıdır.

Önemli: değişen derecelerde yukarıdaki çözümlerin tamamı, bir ülke tatil evin tasarımı ile ortak bir noktası var.

ülkedeki oyuk tasarımı gerçekleştirilebilir nasıl örneklere görünüyordu sonra, malzeme, su emme mili düzenlemesi yapılabilir hangi sırasını belirlemek.

İyi seramik tuğla yapma

 • Seramik tuğla - çok yönlü bir malzeme aracılığıyla yapabilirsiniz ya oblitsevat zaten mevcut baş mesafesi beton veya tamamen tuğla baş mesafesi madeni inşa.

seramik tuğla bir avantajı, mekanik strese karşı yüksek mukavemet ve direnç. Ama aklımızda higroskopisite tuğla yüksek derecede taşımak zorundadır.

Seramik bir hidrofobik kaplama ile kaplanabilir su ve bu yüzden, uç yüzeyi emer. Bu sefer bir tuğla suyla sık temas etmezse onun hızlı yıkıma yol açacaktır.

Not: Eğer kireç analog uygulayabileceğiniz bir alternatif olarak iyi bir seramik tuğla önemli maliyet göz önüne alındığında, bu malzeme artık farklı renklerde üretilmektedir özellikle.

 • Seramik karo - dekorasyon ucu sıradan beton su alma şaft için harika bir çözüm. Planlanan çalışmaların uygulanması ve bitmiş sonucun gücü kolaylığı ile karakterize ülke seramik içinde bir kuyu yapma.

tüm karoların Öncelikle ne olursa olsun değişiklik, suya dayanıklıdır, ancak bu bitiş kalmadan uzun bir süre sürecek çünkü onarılması. ameliyat dikiş ipliği, bir dolgu maddesi harç kullanılması tavsiye edilir olarak, aşırı nemin etkilerine seramik kaplama stabilitesini maksimize etmek amacıyla, su cam seyreltilmiştir.

Önemli: işleri içindir bütçeniz sınırlıysa, yerine karoların Servetinizden birçok kat daha ucuz ve hangi sen mozaik ortaya koymak olabilir kiremit mücadele kullanabilirsiniz.

 • Kereste - rustik tarzda maden suyu alımının dekorasyonu için iyi bir çözüm.

Kılavuz ucu şaftı ağaç dekorasyon karkas "pençe" benzerlik açısal bileşik dışarı atılır hangi günlükleri veya kereste kullanımını içerir. Ayrıca ahşap tam çatı monte edilebilir.

sawn kullanımı için düşük maliyetli ve işleme kolaylığı diyor. Ancak, yani büyük bir dezavantajı, fazla nemin korkan ahşap vardır. Bu nedenle alışılmadık kereste ihtiyacı vardı.

Bu tür su ile uzun süreli temas ile daha az bir ölçüde azalır Örneğin, kavak, kağıt hamuru için, kullanılabilir. Yine, ahşap, özel araçlar ile emprenye edilebilir.

Böyle öldürücü olmayan silah olarak biraz para, arıtılmış gözaltı kullanılabilir edin. Mümkünse, antiseptik bitmiş tasarım katmanı kapsar ve kuruduktan sonra, lake birkaç kat uygulayın.

Örnek yüzey elemanları dövme

 • Metal - Bunu işlemek için becerilere sahip olmadıkça bu, çok iyi bir dekorasyon malzemesidir.

dövme elemanları kullanarak ülkede kuyu tamamlanması kadar popüler değildir, fakat, bir metal çubuğun duruma doğru bir yaklaşım ile ilerlemek ve kaynak çerçeve su alma mili kapı ve tambur tutucular içinden geçmektedir. Yine, metal polikarbonat bitmiş olabilir çatı iskeleti monte edilebilir.

Tabii ki, kuyunun metalik kaplama ayrıca, örneğin, işlenmiş pas engellemek özel boya ile karşılanacaktır.

Önemli: yazlık elektrikli değilse, o zaman metal bazı zorluklar olabilir. Bir dizel jeneratör veya kiralık evler satın sağlayacak bu sorunu çözmek için.

Şimdi malzemelerin elle seçimi ve uygulama bildiğinize yaz yazlık üzerinde kuyunun düzenlemesi için uygun olduğuna karar.

Ne zaman ellerinizle bitirmek, daha önce sözü edilen tasarım kararlarının birini kullanabilirsiniz. Ve hazır çözümleri kullanır ve hayal gücünüzü kullanın ve kendi yolunu bitirmek çalıştıramazsınız.

Başka sorunuz varsa, daha fazla yararlı bilgiler bu makalede videoyu izleyerek bulunabilir.

Nasıl kendi başlarına ülkede bir kuyu süslemek için?

Ahşap, taş, beton, sıva veya tuğla - ülke ve bir kır evinde dekoratif süslemeleri kuyuları sağlayan temel malzemeler.

 • yaka ve vinçle (yaka veya uzun direklere montaj halat, kaldıraç rolü gerçekleştirme): su kaldırma yoluyla.
 • Boşluk payı, örneğin "ev" olarak, bir açık (taban ve tavan ızgarası) ya da kapalı olarak faaliyet göstermektedir. Çatı rampaları birinde bir kapı - açık tasarım karter sütun "evi", şapkalı.
 • kuyunun çevresindeki alanda ve bina kendisi boyunca aydınlatma İzin. şube ve çalılar - çatı yapımı ve ışıldak askıya Güzel ışıklar.

Uyarı! Kuyular civarında uzun boylu ağaçlar ve dallı kökleri çalılar dikim için tavsiye edilmez.

Doğal dosya tanıtıcısı istenen sesi veren ve çürüme ve böceklerine karşı koruma sağlayan, döllenmesi tonda Felling. İyi görünüyor oyma veya oyma süs. Eğitim dekor kolayca küçük çivi bir klişe bir yapboz kullanılarak ve tırnak panoları edilir. Eski çerçeve veya beton halkalar ahşap kaplama altında gizlemek. Onun, boyutuna önceden kesilmiş rendelenmiş ve antiseptik ile tedavi. Tahtalar cila veya cila ile daha fazla kaplamaya sahip çerçeveye çivilenmiş.

seçilmesi dokuma öğütülmüş tahta mandal veya metal pimleri takmak için gerekli olan zaman, esnek üzüm kullanılarak örülmüş olmasıdır.

tuğla veya monolitik yapılar bitirme için doğal veya yapay taş, cephe karoları, mozaik, çakıl, kırılmış seramik karoları.

Bu bir silikat boya ile kaplı cephe mineral sıva ile iyi dekor, görünüyor.

Eski Rus tarzında ahşap kuyuları Dekorasyon

Uyumlu bir arazide doğal diziden yapılan kuyuların bir nokta. Onlara Mükemmel tamamlayıcı kuşlar ve hayvanlar şeklinde oyulmuş elemanları ile evler. çiçekler ve bir bank, davul, örgü çit stilize vagon ve açık saçık tarzı vurgulayacak değirmen sitenin yanındaki dikti. Üst ev dairesel bir faaliyet, tetrahedral ya da çok yüzlü log kullanılarak gerçekleştirilir. Duvarlar için arnavut veya tuğla rendelenmiş tahta, beşik çatı taç tasarım vermektedir. Evin üst kısmı bir çadırın şeklini alabilir. bir kaplama olarak, doğal bir katı, zona, polikarbonat veya pipeti kullanılır.

İpucu: Aynı damarda tüm binaların tasarımı için, iyi evin tasarımına göre, benzer bir performans yapılmış çatısı.

bir dizi adım gerçekleştirmek için gerekli sahne işlevselliği yapmak için:

 • güneş ışınlarından koruma sağlayan şaft içine düşen enkaz önlenmesi, su geçirmez kapağını kapatın.
 • Elektrik gücü kesmeden, diğer amaçlar için kullanılan bir zincir ve kova ile son bağ bileşim.
 • Bir dantelli iplikle yapının orjinal görünüm, dokuma örgü yapısı.
 • Böyle yabanasması, gül, sarmaşık ya üzüm olarak tırmanma bitkiler dikim zaman, başarılı bir gölgeli oturma alanı dönüştürerek, peyzaj tasarımı tamamlayabilir.

Yön seçimi hazırlığı gri tonlarında taş ve yaşlı ağaç (günlükleri veya tahtalar) benzer bir renk gerektirir. Şantiye yapısının temelinde, bu taşlaşmış veya doğal taş ile kaplı. Kiriş ve çatı gri malzemeden imal edilmiştir. Ortaya çıkan kurulum geçmişten bir ziyaretçi gibi, parlak renklerin ortamıyla iyi uyuyor.

Swiss Chalet taş kuyunun dibinde ince ayarı ve üstündeki doğal dosyanın üstünlüğü ile ilişkilidir. Dekorasyon ucu etrafına beton dökülmesi, dairesel arnavut kullanılarak yapılır. Çatı genellikle kepçe kapıya icra, baş kısmına doğrudan alınır.

Oryantal tarzı Japon ve Çin evlerde hem kenarları kavisli ayırt edici çatıyla kolaylıkla tanınabilir. ahşap veya taş alarak temelini.

Modern tasarım yürütme beton karışımı, plastik ya da metal verecektir. dövme metalden yapılmış bir çatı oluşturmak için renkli plastik ve sahne Kafa boşluğu çatı gelişimi için somut rakamlar şeklinde sunulmuştur olduğunu.

Büyük bir açık alan, vinç kolunun kapsamı varsa etnik tarzda evler için shadoof uygun Eh, -. 3-4 metre çatı konstrüksiyonu kapak plakası sabit menteşe tarafından çaba, böylece merkez direği gerektirir.

Yapımı tasarımlar herhangi manzara tescili için başarılı bir uygulama tanımlayan ayrı bir stil varlığını dahil değildir.

denizin Aşıklar iyi bir dekoratif stil vermeye önerilmiştir:

 • taban halat yara olduğu;
 • kapı tekerlek için kullanılan bir tutamak olarak;
 • kiriş üzerinde dekoratif çapa asılı;
 • Seçilen bira ya da şarap varil yerine, geleneksel kepçe.

Ahşap yapılar 4 bıçaklı bir yel değirmeninin şeklindedir. ucun içinde pencere, alınan burada arka tarafına yerleştirilmiş bir kova, ve ürünün kendisi merkezi yol problemi bıçakları döndürülür.

Minyatür ev taştan Laid ve parlak fayans kaplı, iyi pişirme yeri içme suyu tavsiye edilir yakınında barbekü alanı içine sığar.

Beton halkalar de dekorasyon

fikirlerin uygulanması materyallerinin hazırlanması ile başlar:

 • çimento-kum karışımı - 4 kova;
 • pastel boyalar 0.5 litre;
 • Perdah;
 • fırça;
 • harç için bir hazne;
 • spatula
 • taşlar küçük bir bölümü.

aşamalarında bir dizi bir kuyu içerir yapma:

 • elleriyle veya karıştırıcı ile çözelti yoğrulur, bu homojen katmanın aynı kalınlıkta tutarak, beton halkanın üzerine uygulanır.
 • Bir spatula ile hizalanmış duvarlar çözeltisi kurutmak için zaman sağlar.
 • kaynak biçimlendirme için başlayın. Bu alt çimento-kum karışımı içinde küçük bir kuvvetle bastırarak, 1/3 taş kesme. Düz doğal taş içini süsleyin.
 • Geriye kalan bölümü (2/3 monolitik oyuk), bir "tuğla" kalıbı kullanarak çıkarmak: cam kavanoza presleme, hafifçe Kurutulan karışım tuğla veya halkalar üzerinde bir şerit çizin. Eğer sardı desen almak için izin bir gün için takip bırakın.

tuğla boya, fırça alın ve boya. Aksine Boyama için kullanışlı bir ortak fırça sünger görevi daha.

Uyarı! O yeşil veya pembe renk olsun, parlak renklerde boya kullanmak tavsiye edilmez, o kadar da iyi bir saçma bir görünüm verecektir. Sesleri sakinleştirmeye tercih vermek daha iyidir.

Doğal taş kaplama iyi

Evler, bir taş saraya ile ilişkilidir, ideal çözüm Barok tarzında bir kuyu oluşturmak olacaktır. Garmnichnuyu atmosfer diğer malzemeler ile başarılı bir kombinasyonunu oluşturan alt kısmında kagir bir kuyu yaratacaktır. Bu büyük düz zona veya pürüzlü yüzeyli "vahşi" taş bir sağlayacaktır. Sınırlar bahçe yolları alt yapımında kullanılan taşın yayıldı. "Yaşlı" tuğla, çatı kamış notok romantizm ve rahatlama soran oluşturur olarak alternatif bir düzenleme o davranır.

dekoratif malzemelerin kendi fikirlerini seçimini uygulamak için şunlardır:

Bunlar bir tuğla, bir köpük veya gözenekli beton yüzeyi üzerine monte edilir. kuyu mahfazasının doğal taş başında önce ağır, inşaat artıştır. güvenilir sabitleme bitirir sağlayan yerleştirilir armatür veya tel örgü yüzeyi üzerinde. Montaj konumuna göre sıva yüzeyine uygulanan bir somut çözeltisi vasıtasıyla gerçekleştirilir. İşleri iki spatula ve inşaat seviyesini kullanarak yürütülmektedir. Solüsyon birkaç gün, o zaman astarlanmış ve doğal taş yerleştirilir kurur.

büyük kayalar karasal kullanım için, çimento harcı ile katıldı. (Kaldırılır çalışmanın sonunda) bir kör ahşap alanını kullanarak işini kolaylaştırmak amacıyla. Genellikle üç düzeyli temelini yayıldı. İlk seviyesini oluşturmak için irilik ve inşaatın devamını tutma olanağı veren büyük taşlar vardır.

Uyarı! kuyunun bir tuğla taban işlerken ek takviye verilmemektedir.

Binaların kaynak dekoratif taş nedeniyle hafif yapılara küçük işçilik maliyetlerini vardır:

Taşın yüzey bitirme için kuyu hazırlanması

beton veya alçıpan almak için baz. İkinci seçenek çerçevesine veya monte edilir. Çerçeve teknolojisi ayrıca yalıtılmış tabaka kuyusu (örneğin, köpük) izole etmek olacaktır. yapışkana yapışması yüksek bir seviyesini temin edecek zemin yüzeyinin montaj öncesinde.

dekoratif taş güvenceye almak için malzemelerin bir dizi standart gerektirir:

 • Harici kullanım için sağlanan seramik ve taş yapışkan bileşimi.
 • dekoratif unsurların sorunsuz kurulum sağlayan Builder seviyesi.
 • Suni taş tek tek bölümlerin hazırlanması için Çini.
 • çözeltinin uygulanması için mala.

toprağın tüm çevre ve nemli kalır betona kullanılan güçlendirme. Sen yatak kullanabilirsiniz

(Taş veya çakıl ezilmiş). taşları Dolum geri çekilmiş fazla nemi katkıda bulunur ve yapısını koruyarak de orijinal performans veren, bitirir.

elleriyle çukurun için kapağın Gelişimi

kolaylık sağlamak için, iki kapı açma sabit paneli düşündü. sabit eleman, orta kapak ile, dairesel ya da kare dikili olarak oluşturulabilir. Luke uzun döngüler ile bağlı, iki kapı ile donatılmıştır. Vanalar su veya ekipmana erişim sağlayarak, dışa kolayca açılır. Kapak kıvrımlar kilit ile kapattı.

 • tahta, 2 cm;
 • Bar 4x4 cm - 4 adet,.
 • Bar 2x2 cm - 4 adet,.
 • metal kolları - 2 adet;.
 • menteşeler - 4 adet;.
 • vida;
 • çiviler;
 • Katı ahşap sızdırmazlık;
 • Yağ, vernik ya da boya keten tohumu.
 • 2 bar 4x4 cm'lik tahta doluydu. Dikdörtgen bir ambar merkezini oluşturmak sağlayan, farklı uzunluktaki panoları hazırlamak için gereklidir. Barlar kalkan alt ve ambar üstüne düşecek. Her iki tarafta da ilave bir 2 bar doldurulmuş.
 • kapağı çökmeye kanatları oluşturan, tahta kalas ve 2x2 cm arasında küçük bir kalkan 2 Knock. Onlar menteşeler asılır ve ambar yan duvarlara sabitlenir.
 • vidalar aracılığıyla yaprak için metal kolları düzeltin.
 • dolgu macunu ile bulaşmış plakalar arasında dikişler.
 • Su direnci vermek için, kapak vernik ile tedavi edilir. Kurutma olarak, boya, leke veya boya ile muamele edilmiştir.

İlk aşamada, eski kaplama bir spatula ya da çözücü ile çıkarılır. temizlenmiş yüzey bir bez ve deterjan ile yıkanır. bariz kusurları ve büyük bir çatlak varsa, bunlar hizalanmış. Temel zemini. yüzey üzerinde metal elementlerin varlığında, aksi takdirde pas oluşumu riski vardır, koruyucu bir bileşim ile muamele edilmektedir. Yeni bir kuyu Dekorasyon kireç harç kullanılarak üretilen.

gerekli malzeme listesi şunlardır:

 • spatula
 • rende;
 • Metal mala;
 • alçı karışımı için bir hazne;
 • dokulu malzeme için silindirler veya pullar;
 • boya;
 • Boya altı astarı.

Ne olursa olsun sıva seçimi, bitirme beton halkalar aşağıdaki algoritma ile yürütülen:

 • talimatı (tercihen mineral bileşimi) 'e uygun sıva için bir çözümdür.
 • Seçilen teknoloji (Kameshkovo, mozaik, Venedik prosedür veya "çekirdeksiz") ile karışımı uygulayın. 40 mm maksimum kalınlığı. takip eden katmanların uygulanması öncekilerin tamamen kuruduktan sonra gerçekleştirilir. Karışım, el ile ya da makine ile tatbik edilir. İlk katman hatta ve ince uygulaması olduğu belirlenirse, adı "serpmek" eşleşmelidir.
 • Mashing. Malzeme işleme tabi tutulur ve sağlam bir şekilde kapağa sabitlenmiş zaman çalışma yarı-kuru tabaka üzerinde gerçekleştirilmiştir. Özel yapısı özel bir silindir konfigürasyonu, ocak ızgaraları, pullar, fırçalar, plastik torbalar, yaprakları ve tüyleri vermek için yardımcı olacaktır. uygulanması ve yüzey kaplama kalıpları üzerinde tutarak hazırlandı Kabartmalı şekiller. Tabaka kalınlığı, arzu edilen etkiye göre belirlenir.

Konsey. alçı kurudu olmasa da, tuğla / duvarcılık taklit onu doğrudan veya kırık olukları sıkma.

Boyayı uygulamadan önce, yüzey uzun kalmak için izin astarlanmış. iş için iyi mekanik hasarlara ve UV ışınlarına dayanıklıdır su geçirmez bir boya kullanarak. işlem uzun uyku silindiri ile gerçekleştirilir, ancak tek renkli boya her gölge uzanan kabartma gerektiren, arzu edilen etkiyi vermez. güvenliğini sağlamak için mürekkep su bazlı vernik kullanılır. 1 oranlarda su ile seyreltilir: 1, alçı yapısına ilişkin bilgi temin eden. cila, fırça ile uygulanır 2-3 kat (bu çizgiler oluşumunu hariç, sıkmak iyi olmalıdır).

Nasıl ellerinizle bir çerçeveden dekoratif bir kuyu oluşturmak için? Adım adım talimatlar

Temel tasarımın hazırlanması:

 • Büyük kapasite için bir çukur kazın, yanal bir boş alan (20 cm) bırakın.
 • deliğin alt kısmında doldurulur kum karışımı (20-30 cm) içine yerleştirmek ve üst benzer bir açıklık m zemin seviyesinden daha yukarı yükseltilebilir zaman. Tank, sabit ve toprak kazı kenarı ile kaplanır.
 • Baz kuyu günlükleri ile çevrilidir. kuyunun etrafında yoğunluk yapmak için 30 cm derinlikte temel dökün.

top yapma:

 • alt kısmında hazırlanması üzerine, dekorasyon başlar. Yerde set Kesme evler, antiseptik ile ön işlem.
 • Alt sıra günlükleri kuyu raf içine yerleştirilir 1 m kare bir yükseklikte harcı ile ilgili daha sonra yerine, zemin çapa sabitlenir -. Çatı için bir temel. çivi vardır düzeltmek için. Her rafa enine kirişlerin birbirine bağlanan 2 öldürür ev bar, montaj.
 • Dikey destekler, sabit tambur ve kalem, su artış sağlayarak. Dekoratif kapak yuvarlak veya kare tasarımı yapılır. kuyunun üst kısmında kapak dekoratif flowerbed donatmak. koruyucu madde, vernik, boya veya leke ile işlenmiş ahşap uzun süreli çalışmasını sağlamak için.
 • Ev çatı bambu, saman veya zona yaptı.

 • Üst Döşeme halkaları hazırlanırken lütfen ek yalıtım düzenlemesi vermeleri rica olunur. Fakat birçok ustaları bu durumu ihmal, eğer zemin donma seviyesinin altında su tablası.
 • Dekoratif bitirme harici su yalıtım tabakası oluşturur. tuğla ve beton halkalar ile çalışırken Bu kural zorunludur.
 • toprağa boruları yerleştirerek üzerine yapılan işleri, pompadan Müstakil su sağlama sistemi çalıştıran kuyusuna bağlı ve ne zaman yükleme tamamlanır.
 • Bütçe türü kuyuları sıvama bitirme cam suyu ve renklendirici ile çıkıntı yapar. Bu bitmiş bir görünüm için ek koruma sağlayacak sağlayacaktır.
 • Ne olursa olsun kaplama kalınlığı oluşmuş kaplamanın zemin üzerinde kör alanın sınırları dışına çıkmaması gerekir. tersi durumda beton karışımı ya da malzeme ile karşı karşıya uzatılmasını gerektirir.

Hatırlamak önemlidir! Maliyet dekoratif eserler diğer sistemlerin fiyatından daha on kat daha fazla mal olabilir.

MirTesen

dekorasyon ve iyi bir tatil fikirleri.

onlar caddenin sonunda su almak için gidin ve sonra evine su ağır kovalar taşımak zorunda çünkü Atalarımız, her ülke sitesinde bir kuyunun varlığını gıpta ediyoruz. Çoğu durumda, sadece peyzaj tasarımının unsurları ve bunlar yerine doğrudan fonksiyonları bulunmaktadır - Ama o günlerde bile, modern dekoratif kuyular olduğunu tahmin etmedi. Size kuyu seçmek ve sitenizin nasıl dış genel yönünde uyarınca düzenlemek için nasıl, bak düşündürmektedir.

su yok, neden biz bir kuyu gerekiyor

Gerçekten de, yağmur suyu, kanalizasyon ve diğer ekipmana sahip tankı kapsayacak şekilde kullanılan yazlık kuyunun en ve sadece nadir durumlarda, kuyular diğer amaçlar için kullanılır - dekoratif "ev" içme suyu ile iyice kapatın. Bu durumda, böyle bir doğal tasarımı sadece estetik zevk için değil, aynı zamanda oldukça yavan fonksiyonu gerçekleştirir - enkaz, toz, böcek kuyuda su korumak ve kış ve don.

Çatıda ve yanları çiçek ekili ve dikili üzüm dibinde ampelnye - Ve% 100 kuyunun her evin dekoratif amaçlı kullanılır. Yani iddiasız tarzı gelenekseldir kuyu pergola dönüştü veya oturma alanı gölgeli edilebilir.

Ne malzemeler dekoratif kuyuları yapmak

Çoğu zaman, evler ve banliyö bölgelerinde ahşap şaftlar vardır. Doğal malzeme her zaman güzelliği, eko-dostu ve en önemlisi, güvenilirlik için değerli olmuştur. Buna ek olarak, ahşap inşaat yeşil çimen yeterli ağaçlar ve çiçekler ile alanı, peyzaj tasarımına uyması için çok kolay 'surround olduğunu.

Tipik olarak, ev sineği (ve bir taban ve çatı) Bir günlük veya panoları yapılmıştır. Duvarlar tuğla, taş, karo yaymak veya rendelenmiş panoları kınına. istediğiniz gibi çatı bir fırıldak ya da dekoratif bir çıkıntı ile kalçalı üç iki-, olabilir, zaten vardır. Burada iyi çatı açılıp kapatılabilir unutulmamalıdır. İkinci kuyu boşluk payı kapsar ve koruyucu bir rol oynar iken ilk durumda, bir gölgelik ve daha estetik işlevini taşır.

tüm çatı kaplayan can şey: Elbette bir tahta, tahta, fayans (çimento, seramik, yumuşak), metal yaprak içinde. Hatta bambu oryantal tarzda benzersiz bir tasarım elde etmek için, bu durumda, bu amaca uygun olacaktır. tasarımcıdan Biraz danışma - Tasarım alanında iyi en doğru uyum istiyorsanız, evin çatısına aynı çatı malzemesinin çatı yapmak daha iyidir.

sütunlar günlükleri yapılır, bunlar pürüzsüz ve düz ya da kıvırcık desenleri ile ve hayvanların ve kuşların heykeller ile oyulmuş olabilir. Çevresinde mevcut veya dekoratif kuyu beton veya döşeme kaplaması kör alanı yapmak için tavsiyede bulundu. Son zamanlarda, aynı zamanda iyi bir yapıya zarar vermez, daha iyi performans özelliklerine sahiptir ve duvarları yüzey suyun nüfuz etmesini izin vermez popülerlik yumuşak kör alan, kazanma.

iyi dekore gibi

Bizim neden farklı durumlar kuyunun görünümünün iyileştirilmesinde yansıtmak için. Birisi birisinin de önceki sahiplerinden miras kalmıştı ve yaşlılık eski parlaklığını kaybetmiş, onun dış kaplama ile memnun değil. İyi süslemek için nasıl sorusuna ilgileniyorsanız Her durumda, bizim ipuçları bu konuda yardımcı olacaktır.

bahçe hasır çit süslenmiş düzgünce aralıklı arabaları, tekerlekli, dekoratif yel değirmenleri ile, bir ülke tarzında dekore edilirse, o zaman bahçe için dekoratif bir kuyu aynı tarzda yapılır. En kolay yolu - tabanına hemen sitenin genel tarzı uyması böyle küçük detaylara sayesinde vagon tekerleği takmak için.

kır evi tarzında yazlık kuyunun tasarım

Ahşap fotoğraf kuyuları

yeşilliklerle çevrili iyi güzel görünüyor, örneğin çim çevrili ve çiçek yatak ile karışık ardıç çitlerin için çalılar. rustik tarzı vurgulamak için, kuyunun yakınında taşını koymak için ince dalları ve üzüm elde dokunmuş çit ve kör alanı koyabilirsiniz. Suyun küçük gövdesine yakın olursa, ahşap bahçe köprüsü üzerinden fırsatı ve yüklemek emin olun. Önemli olan - dış, sonra sitenin tam bir resmini sunmak ülkede kuyunun tasarımı ile gelip sığdırmak çok kolay olacaktır.

bölgede bir kuyu nasıl yapılır

bölgede Dekoratif kuyu

o çiçek gustorastuschimi bu ortamda - en güzel yollarından dekoratif kuyular biri. Örneğin, tavan de tsvetnikachasto kullanıldığı gibi. Ama çiçekler asılı saksılara yan duvarlarda düzenlenmiş ve iyi merkezi kutupta bir tencereye koyun ve hatta kuyunun çevresi üzerinde çiçekli bitkiler yayılıyor, onun tabanını çevreleyen edilebilir.

Güzel dekoratif kuyu fotoğraf

çiçekler ile kuyu dekorasyon

dağ slayt kullanılarak bir sonraki uygulama. senin de faaliyet gösteren Eğer delme sonrası kalan toprak alanının dışına ihraç ve onun yanında dağ tepe Construct değildir. Taş, yeşillik ve gurgling akışları bolluğu rahatlatır ve gevşeme için elverişli bir ortam yaratır.

peyzaj tasarımında Dekoratif kuyular

ülke Fotoğraf Dekoratif kuyu

Eh doğal taş, granit, parke taşı ve böyle bir yapının çatısı ile dekore ortaçağ tarzı bir metal kubbe olduğunu. kuyunun modern biçimi minimalist tarzı verecektir - dövme demir desteği ayağı yere, polikarbonat çatı ve florid dekorasyon yokluğunda. Bu iyi dekore ve dış alanda uyuyor müddetçe, gerekli değildir.

iyi fotoğraf nasıl yapılır

Ve dekoratif iyi bir deniz tarzda dizayn edilebilir. Bu amaçla, oyuk taban yerine ahşap bira varil kullanılan kovalar, kalın bir ip ile sarılmış sütunlar, dikey direkler bir çapa asılı ve bir sap kapıları olarak tekerlek kullanılır. Emin olun, bir eleman alan dekor arkadaşlarınıza anlatmak ve komşular evinizi ziyaret edecek yerli "cazibe", onu canlandırmak ve olmak için emin.

dekoratif kuyu elleriyle nasıl yapılır

bahçe için dekoratif kuyu

Ve yayında bu kısmı boş boş oturmak istemediklerinizi ustaların ilgi olacaktır. en ellerinizle dekoratif bir kuyu nasıl görelim.

Bunun için biz böyle tankı gibi büyük bir kapasiteye ihtiyaç. taraf "yardımı" 20-25cm yapmak olup, burada haznenin boyutu, uygun olarak bir çukur kazma. çukurun dibine gücü için 30 cm derinliğe uykuya kum düşecek, böylece tankın üst Aynı 30cm de yer üstünde yükselmeye, ama sadece el altında bulunuyor.

Tank bir delik yüklendikten sonra, kenarları zemin ve sıkı sıkıştırılmış serpin gerekir. Sonra günlükleri tabanını çevreler. İyi yaklaşık 30cm temeli derinliğini dökmek etrafında Bunun için onlar, sert ve uzun idi. bir delik ve demirde günlüklerinin "sadim" alt satır delin. Diğer tüm günlükleri de 1m yüksekliğe tuğla koydu.

Daha sonra, çatıyı yapmak. onlar çivi ile kendisine kereste karesini almak için konur ve bağlanır - - Eğer raf yüklemelisiniz Başlamak için bu çatının temel olacaktır. Birbirlerine yakın doldurmalıdır gibi - Şimdi evi iki bar, (. Böyle evler 2 adet gerekecektir) rafa onları ayarlayın ve çapraz kirişler bağlamak çökertmek onlar çatının rol oynayacaktır. kuyunun üzerine dekoratif bir kapak yükleyerek tasarımı tamamlayın.

Tasarım seçenekleri kuyular birçok olabilir, ama tasarımcılar vermek ana tavsiye, dekoratif kuyu alanında tek başına değil gerektiğidir. Bu bizim temel görevi olan - olabildiğince hassas bir şekilde ev topraklarına bitişik peyzaj yerleştirmesini sağlayın.

onun kuyunun tasarımını seçin (fotoğraf)

Taş kuyuları (fotoğraf)

yazıya Tepkiler

Yorumlar

Tepkiler Yorum yapmak

Tepkiler Yorum yapmak

Tepkiler Yorum yapmak

 • © 2007-2018. Malzemeler referans siteyi kullanma "Home için her şey" zorunludur

Hesabınızda yana şüpheli etkinlik kaydedilir. Gerçekten sen o güvenliğiniz için, emin olmak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

3 + 6 =