Eh, kendi elleri fotoğraflı ülkede

kendi elleriyle ülkede bir kuyu nasıl yapılır

Eh ülkede, elle yapılan - Her sahibinin gurur. Wells genellikle evin su olsa bile, dik - sadece dekorasyon alanı için. Tabii ki, kuyunun yapım bazen akifer çok derin, her bölgede mümkün değildir ve daha sonra kuyu delmek için gereklidir. inşaatın tüm aşamalarında fotoğraflarını görmek ve bu makaleyi okuyarak yapabilirsiniz uzman tavsiyesi almak için, kendi elleriyle iyi yapmak öğrenin.

Daha önce, ne zaman kuyunun iyileşme banliyö bölgesi sadece zorunluluk oldu. Şu anda, hem de ana fonksiyonuna ek olarak, kendi elleriyle inşa edilen ve peyzaj tasarımının ayrılmaz bir parçası haline geldi.

Su seviyesi en düşük seviye olduğu zaman, sonbaharda daha iyi bir başlangıç ​​oluşturma. Eğer yaz yazlık başarırdın önce Elbette, küçük bir çalışma alanı sitesi yapmak ve akifer derinliğini belirlemek gerekir. yakın mevcut kuyular varsa, sorun basitleştirilmiştir.

su bulmak için en güvenilir yolu keşif sondaj olduğunu. Çalışmanın sonucunda akifer 20m daha az derinlikte bulunan bulundu, güvenle inşaat devam edebilirsiniz.

Kendi elleriyle kuyunun inşaatı: Yüzüklerin döşeme

Peki, nasıl sitesini temiz su, tarım olmak değil, aynı zamanda güzelleştirmek için değil sadece, kendi elleriyle iyi yapmak için? En yaygın tasarım iyi beton halkalar güçlendirilmiştir.

halka atlamak için - ilk halka sonraki kazılan çukura yerleştirilir: ne kadar iyi yapmak için resme, bak. Alt halka seçilen zemin altından - ve halkalar kendi ağırlığı altında inerler. Böylece Akiferin kadar sütun artar. yaklaşım aquifer işaretli soğutma için belirlenir - şaft duvarları küçük fontaneller görünür ilgili haznede hava sıcaklığı, 1-2 derece düşer.

oyuk yapımı sırasında sözde Vadoz karşılaşmak için nadir değildir - suya dayanıklı oluşumu nispeten sığ bir derinlikte yer altı su. o kirletici temizlenmiş toprağın içinden sızan, zamanı yoktur çünkü su Vadoz için değil genellikle kullandı.

şaft tünel zaman halkalar arasındaki bir ya da iki alt bağlantı çözeltisi içine gömülü olduğu izole eder. aşağıdan Su alma. çözümden sonra, çukur kazı hasılatı ele geçirmek. akifer genellikle bir iki yüzük arasında yer almaktadır.

Bundan sonra, herhangi bir su camı, halı gelen su için bir filtre olarak görev yapacak 20-30 sm (5-25 cm'lik parça), çakıl yüksekliğinin de katmanın alt ilavesi ile eklem çözelti içinde gömülü olarak kalır. Halka çakıl ve kumdan, iyi yağmura girişini engellemek ve suları eritmek için yukarıdan tamped kil ile doldurulur.

Zemin seviyesinden konumlandırılmış üst halka kar ve çamur karşı korumak için. Üst halka ve tüm sütun arasındaki eklem su geçirmez dikkatli bir şekilde gerçekleştirilir.

kuyuda su seviyesi pompa tipi "Little Boy" sokmak yeterli olacaktır sonra, birkaç kez "shake" iyi su pompalama yapmak olmalıdır.

Nasıl (fotoğraflarla) kendi elleriyle ülkede bir kuyu yapmak: kuyu başının inşaat

ülkede iyi nasıl yapılacağı bir sonraki aşama - kuyu başının yapımı. En etkili bir kuyu, bir ahşap çerçeve çerçeveli üst kısmı (baş kısmı) bir nokta.

iyi kendi elleriyle fotoğrafta Not: çerçeve buna somut halkanın üst etrafında monte edilebilir. kuyunun sonucunda değil sitenizin peyzaj tasarımında sadece işlevsel değil aynı zamanda dekoratif unsurdur.

Ahşap çerçeve yanı iyi başının yapımı için, 180-220 mm çapında 30-40 mm kalınlığında panoları, yuvarlak kereste ya da yuvarlak günlükleri gerekecektir. Bunun yerine günlüklerin, ayrıca yaklaşık 150x150 mm çubuk bölümünü kullanabilirsiniz.

malzeme hazırlayın. Eğer orman tomrukların ile ilgili iseniz, bu durumda, bu kabuğu temizlenmelidir zımparalanmalıdır, knot kaldırmak ve antiseptik ile tedavi edin. günlükleri sonra alt kron günlük üst daha büyük çaplı orman gidecek, çünkü çapı artan göre sıralamak gerekir. Eğer yuvarlak günlükleri veya kereste seçti, onlar da daha iyi sap antiseptik vardır. Bu zaten işyerinde yapılmıştır eminiz bile, arzu olun.

bölgede bir kuyu yapmak için, zeminde bir günlük ev konumunu ve boyutunu işaretleyin. gelecekte inşaat tüm alanında en az 150 mm'lik bir derinliğe kadar toprağı temizlemek. kırmataş, çakıl veya çakıl çıkan çukur katmanı doldurun ve bunu bastırıp sıkıştırmak. taş "yastık" üzerine beton dökülür ve çatı malzemesi birkaç tabakadan su yalıtımı düzenlemek sertleşme sonrasında arzu edilir.

istenen uzunlukta kesme veya ahşap preform kesin. Baş mesafesi genellikle 1500 1000 x 1000 mm boyuta sahip olduğunu akılda tutulmalıdır? 1500 mm. işlenecek parçaların sayısı, kullanılan malzemenin çapı (kalınlığı) bağlıdır - boşluk payı yaklaşık 750 mm yüzey üzerinde uzanması gerekir.

ve "pençe" "fincan" - karkası montajı sırasında en sık kullanılan pratikte kestirmeden birçok türleri arasında 2 yolu olduğunu belirtmek gerekir. uçlarının (kalıntı) "fincan" keserken çerçeve duvarları lehine kaydeder. Bu nedenle, bu tip bazen doğrama olarak anılır "bir kalıntısını." günlükleri uçları genellikle yaklaşık 200-300mm arasında karkas açısı ötesinde hareket ederler.

(Bazen günlük bu tür aynı zamanda "köşe" denir) teknolojisi duvarı "pençesini" kesme kereste bir günlük ev köşelerinde taşmadığından ile karakterize edilir. Gizli bir dişin (pençe) ile bağlı köşelerde günlükleri biter.

"Yarı ağacı" Yöntem bileşik ahşap üst veya alt taç ahşap köşeleri yarısı kalınlığında uzaklaştırıldı olmasıdır.

Hazırlanan sitenin çevresinde su yalıtım katmanı üzerinde elleriyle kuyu inşaatı sırasında antiseptik veya tarred panoları ile tedavi koydu. Wells uç düzeneği aşağıda kesme kalın kütüklerden ilk (muhasebeci) jant yerleştirerek ile başlar. Daha sonra ardışık olarak jantlar nihai montaj gerçekleştirilebilir.

Çerçeve daha istikrarlı olduğu için, tavsiye edilir günlükleri her halka özel yuvarlak veya dikdörtgen Çıtçıt bağlantı - mandal. günlüğüne bunları yüklemeden önce kısmi yakalama yatan kereste kenarlı dikey delikten delinir. Nägeli önceden delikleri tıkanmış. Kaçırılan nagelja kalan kısmı bir keski kereste düzlemi ile aynı hizada kesilir.

Şimdi, iyi yapmak bilmelerini toner veya renksiz vernik birkaç kat tüm ahşap parçaları kapsamaktadır.

bir metal saplı iyi ayarlanmış ahşap kapı üzerinde. Kapı zincir veya halat bağlanmış ve bir kova bağdır.

fotoğrafta görülebileceği gibi, ülkedeki kuyuları, kendi elleriyle inşa - bu fonksiyonel, ama aynı zamanda çok güzel binalar sadece bu!

evinin yakınındaki kuyunun sondajı

Genellikle kuyu yüksek kaliteli su ile derin akiferlerden su izin vermez ve birçok artık iyi tercih ederim. 30 m veya daha fazla bir derinlikte sondaj kuyusunu oluşturulması. Onlar sadece yeraltı sularını toplamak için kullanılan, aynı zamanda mümkün yüksek kaliteli içme suyu elde edilmesini sağlayan, daha derin kesimlerinde edilebilir. Süreç iyi yapıları Ekipmanları, onun boru ve filtreler kuyunun kazılması ve pompa kurulumu pompalamayı kapsamaktadır. Akiferin derinliği ve yapısı üstte uzanan kaya doğasına bağlı olarak iyi bir farklı yapı ve farklı su alma birimi, yan sahip olabilir. Orada manuel delme yöntemleri bir sürü, ama hepsi özel ekipman, araç ve aksesuarları gerektirir, dolayısıyla bu iş için uzman davet etmek en iyisidir.

kendi elleriyle ülkede de donatıyor: fotoğraflar, tasarım seçenekleri

Birçok zorlayarak banliyö alanlarında Su sorunları, kuyunun inşası düşünmek.

neden kıtlık Su o bahçe sulama için gerekli olduğu durumlarda, yaz aylarında özellikle akut.

kuyunun sondaj yardımcı olacaktır, bu durumda bir çözüm bulmak için, ama özel ekipman bunun için gereklidir.

Buna karşılık, inşaat iyi elleriyle tasarruf ve su kaynağı ile sorunlarını çözecek.

kuyu yapımı için yer seçerken, onun miktar ve kalitesini, hem de bileşimini belirlemek için önemlidir zemin. kuyunun için uzak toprağı girmek ev kirletici maddelerin olası kaynaklardan bir yer seçmek gerekir.

Sonuç olarak, iyi tavsiye uzakta kurulur tuvaletten, çöp yığınları ve yerler onların köpekleri yürümek. daha yukarıda yer almalıdır hepsi hayır yakın 30 metre temiz su.

Pilin bitmesine varlığında, bu artırmak ve yapmak gerekecektir mühürlü. yeraltı suyu yavaş yavaş hanede düşecek olması drene, bundan sonra saf su tadı yağma edecektir ve o sağlık için tehlikeli olacaktır.

Daha iyi Eh yüklemek için yüce Ve rahatlık için yer - eve yakın.

Baharda düşme olasılığı yüksek olan vadoz. toprak gelince, o zaman dikkat edilmelidir ki, kum ve daha kolay bir toprak varlığı delme kuyu, kil toprak ve iri taşlardan çok sayıda değil, tam tersine, zorluklar bir çok yaratacaktır.

Üç vardır tip Wells: maden ve boru şeklinde bir anahtar. daha ayrıntılı olarak özelliklerine Tanıma:

bu temel ve kuyunun ekonomik formu.

topraktan anahtar hit olan su, verilen isimdir.

yazlık yanında böyle bir yayın varlığı - bir ganimet. Ancak uzmanlar su alımını tutun ve yapmanızı tavsiye analizi içme uygunluğu.

anahtar yapılabilir Eh üzerinde ahşap ya da beton. Önemli olan, kaldırmak unutmayın Bir yüzey tabakası Toprak (10-20 cm) ve bir delik yüklerken meyilli anahtarı zarar vermemek için önemlidir, yoksa o hareket durdurabilir.

Benimki genellikle kendilerini haklı mümkün olacak yerlere monte tipi. Burada orada yüzey suyuna açık bir çıkış, ancak 25 den fazlasını m derinlikte bulunmaktadır.

kuyunun Bu tip yapı sayesinde uyulması gerektiğini hatırlamak önemlidir denge makbuz ve kullanılmayan suya su kullanımı birikip kalmamaktadır ve yağma yok.

Mine de üç oluşmaktadır bileşenleri:

Maden kuyu sırasında elverişlidir kuraklık onlar her zaman ek tanklar (zumrov) pahasına su var.

garantilidir stok Biz binanın batık kısmı, biraz daha geniş hale getirmek için kendi çadır gerçekleştirmek için düşürmek gerekir.

Norton adlandırılan kuyunun Bu tür - artezyen yapının bir tür oluşur borular. Çapı 25-45 mm, donanımlı sitoobraznym ucuna eşit olmalıdır.

Bunun ve su temini ile gerçekleştirilmektedir. Tüp, bir burgu ile tatbik edilmektedir. Bu akiferinde yüklenir.

olmadan su basıncı tüp besleme pompası, su tabakasının basınç nasosa.Dlya boru şekilli de yapı olmadan kullanılabilir yapılmalıdır sondaj operasyonları.

Eh maliyet bu tip çok daha pahalı benimkinden daha, yani nasıl toprak delme olduğunu. Buna karşılık, suyun birikip kalmamaktadır çok daha ucuz ve her zaman kullanılabilir.

kuyunun inşası için aşağıdaki araçlar gerekir:

 • Hurda (tercihen iki: kısa ve uzun);
 • kürekler her türlü;
 • balyoz;
 • kepçe (sıvı astar tabakası için gerekli);
 • halat;
 • (Toprak yatan yardımıyla) kepçe;
 • Birkaç kova;
 • (Toprağın taşınması için) Kablo;
 • (Düşürülmesi ve çukura kaldırma) ip merdiven;
 • Pompa (su pompası);
 • taşınabilir aydınlatma;
 • Vinç.

vinç yardımıyla o kaldırmaya ve sadece kullanımına alt malzemeler tripod gerektirecektir çok uygundur. Bu kuyunun üstüne monte edilecek gerekecektir.

kuyunun inşaatı kolay değildir ve bu nedenle, işi kolaylaştırmak ve hızlandırmak için davet etmek önerilir yardımcıları.

Eğer ereksiyon yerini belirledikten sonra iyice kazma çukur. İyi bir kişi tarafından yapılmalıdır çukurları kazma, diğer yardımcıları tepesinde bulunmaktadır. Onlar materyalleri onu aşağı çekmek ve serbest bırakmak için, zemin yükseltecektir.

İlk olarak, bir halkanın derinliği çukuru edilir. Bundan sonra birinde koydu halka, kaldırılır altından ve toprak yavaş yavaş halka girintilidir. Hala biraz mesafe poring, ayarlanır ikinci halka.

halkalar mil kadar yapı, her (vs, ikinci ilk üçte saniye) yerleştirilir kolon. kendi ağırlığının beton altında, kolon kadar birinci halka çıkartılan toprağın derinliği aşağı doğru kayacaktır.

gelecek Su üzerindeki bir çok altında yatan toprağın sıcaklık ve nem güçlü bir azalma hissedilir katman, çok kolay bir şekilde tespit edilmiştir.

o çaba ve sabır alacak böylece kuyunun inşası bu aşaması, en zor ve sorumludur. ıslak zemin Biz çok hızlı bir şekilde kaldırılması gerekir. Siz güçlü bir çamur gerekebilir pompa.

eldeki değilse, o zaman akiferi ulaşan her türlü çabayı ve hatta çok hızlı kazmak gerekir 2-4 m derinlikte (bu oyuk tidal su hızına bağlıdır).

filtre olarak aynı kuyunun dibinde döşenecek gerekecektir çakıl (30 cm Katmanı). Boşluk zemin ve halkalar (beton blok) ayrıca kum ile doldurulmuş arasında oluşturulan. Ultra istiflenmiş bir halka (toprağa gömmek olan) yüzeyi üzerinde uzanır kalır.

önlemek için akış kuyu suyu verhovodnyh yardım keten kordon, Halkalar arasındaki koydu. Ortak halkalar çimento gerekiyor. oyuk (çevresinde) yüzeyi üzerinde yerleştirilir Bir kil kale. balçık oyuk döşeme, kazma esnasında çukurdan kazı ve günlükleri ile sıkıştırılır.

kuyu suyu ile doludur, bu temiz ve berrak ile değiştirilmemiştir sürece Pompanın gerekecektir.

Kör alanı de tarafından vurulduktan korunmaktadır kirlenmiş sürme ve erime suyundan oluşan. Buna ek olarak, kör alanın inşaatı ile çok daha güzel ve su seti için daha uygun görünüyor.

Kör bir bölgeyi gerçekleştirmek için kil veya beton gerekiyor. izin verilebilir kalınlık Kör alanı - 1,2 -2,5 metre - 20 ila 30 cm, genişliği,. Otmostka Toprak - Belirli bir boyutta bir girintinin içine koydu sıkıştırılmış toprak tabaka vardır.

Bununla birlikte, bir dezavantajı var tabakanın yüzeyi üzerindeki suyun durumunda yapışkan oluşturulan kir. Sonuç olarak, bu ek gerektirecektir giderler koruyucu bir kaplama materyali.

icra Beton kör alan: Başlangıçta koydu çakıl yatağı, somut döküldüğü kalıp ayarlanır. Kör alanının ömrünü uzatın ve yardımcırmaturnaya ızgara, kalıba koydu.

Beton otmostka gerektirir Su yalıtımı kuyunun dış duvarlar. Bu kör alanın bir donmuş yüzeye sahip kuyunun son halkasının sert kavrama önlemeye yardımcı olur.

ile başlayan çatı inşaatı çatı makasları, burada sandık taşıyan katı bir yapıdır. Bu amaçla, uygun bir katı pano için (kalınlık 3 cm, uzunluk 180cm veya çatı yükseklikte). Montaj pimleri ve dikmeler kartını (2.5 cm) kullanılarak yapılmalıdır.

malzeme Çatı, onun takdirine seçebilirsiniz: masası, sac, çatı ve daha fazlası.

moda dekoratif kuyu bugün. O bir villa dekor ve bazı bahçıvanlar mevcut yapısından ayırt edilemez böylece ince ve hassas bir bütün detaylar, ile donatmak. Aşağıda kendi elleriyle gerçekleştirmek oldukça mümkündür ülkede, dekoratif kuyuların fotoğraflardır.

ahşap, lastik dekoratif kuyu ve diğer malzemeler. Her onlar yatıyordu ne kadar kötü onun uygun ana üretim ve hangi lezzet bağlıdır.

dekorasyon kuyuları için dekoratif de büyük elektrikli pompa. Bazı bahçıvanlar, iyi performans lastikleri kullanarak, orada çiçek koymak ve onların teklik mükemmel birbirini tamamlar.

Güzel de her zaman göze çarpar ve yazlık alışılmadık bir görünüm yapar. dekoratif veya iyi kurulmuş gerçek olup olmadığı olursa olsun, buna da bakmak gerekir, ve tasarımcı fantezileri kendi takdirine bağlı olarak kullanılabilir.

Birkaç düşünün stilleri İyi bir fotoğraf ile ülkedeki kayıt:

 1. ülke - Herhangi bir koşul oluşturmak ve hatta aletleri yükleyebilir içeride olan ahşap bir kulübe, (yani bir gölgelik ile kuyunun ahşap kütüklerden doğal görünüm);

 • Eh - Vinç Eski günleri geri getiriyor. Bu da bir ayırt edici özelliği - su kaldırma mekanizmasına, uzun bir boyun vinç gibi kafa;

 • Chalet. Bazı tasarımcılar iyi dağ evi inşa etmek sunuyoruz. Ancak, iki tuzaklar vardır: Birincisi, ev aynı tarzda inşa edilmelidir, ve ikinci olarak, bu tarz İsviçre mahsustur.

  Binalar doğal veya yapay yollarla süslenmiştir taş. Ve neden kendi alanında böyle bir güzelliği inşa etmedi ve Rusya'da bunun bir önemi yok!;

 • Doğu tarzı. Parlak, renkli yapısı olmalıdır dökmek. rakamlar - Çoğu zaman, çeşitli takılar tarafından dekore edilmiştir.

  Boşluk payı taş ya da ahşap yapılabilir. Çatı Pagoda (kalkık köşelere oryantal tarzda) ile yumuşak karo kullanmak daha iyidir. kuyuda odun olmak zorunda kova;

 • Modern stili. Bu tür Wells polikarbonat, seramik karo, beton yapılır. Birçok bahçıvanlar metal veya tuğla yapımında kullanımı.
 • İyi yapımında izleyin gereken ilk ve en önemli kural, seçme Sondaj için koyun iyi. Bu konuda, suyun kalitesine, yani bakteri ve kimyasal ve olası bir kontaminasyon olmaksızın kalıcılığını bağlıdır.

  kuyunun içeriği Şartları:

  • Yakındaki içinde 20 m iyi olarak katkıda bulunabilir, vb çamaşır yıkama, durulama, sığır su, araba yıkamak için yasaktır dan bulaşma su;
  • eşik kuyuları ile donatılmış olmalıdır kapak (Delezobetonnym kapak ile üst üste gelir);
  • etrafında kuyu olmalıdır eskrim;
  • ısınma ve iyi donma koruyucu saman, kuru ot veya talaş yardımı ile yapılması gerekir. Tamamen olmayan sıcak cam yünü ve diğer sentetik malzemeler;
  • iyi gerekirse ihtiyaç temiz (Yaprakları kaldırmak ve diğer artıkları naskomyh için);
  • Temizleme dikkatli bir şekilde yapılması gerekir sonra dezenfekte etme yapılar;
  • vakitli değiştirmek Yıpranmış ekipmanı.

  Eh ülkede son derece gerekli ve vazgeçilmez ise, böyle bir planın inşaat gereklidir.

  Evin çevresinde drenaj sistemi nedir, türleri ve çalışma aşamaları bu yazıyı okumak için

  Kendi kuyu temizlemek artı video burada bulunan Nasıl

  çok

  İyi - su temini sorunu için çekirdek ya da alternatif bir uygulama olarak kullanılır. Dahası, kuyunun varlığı toplam su temini sistemlerin aynı zamanda elektrikle değil, özerklik banliyö alanı sağlar. Ayrıca, bir kuyu kullanarak, bahçede ve ev olarak su teminini sağlayabilirsiniz. ülkede kendi kuyu nasıl oluşturulacağını günü, aşağıda düşündü.

  Eh, kendi elleri fotoğraflarla ve ülkedeki imkanı bulunmaktadır

  Başlangıçta, kuyunun yapım öncesi yerini belirlemelidir. Bu faktör, öncelikle yeraltı miktarına bağlıdır. Yer altı suyu nedeniyle zemin üzerinden sızan yağmur ve kar filtrasyon ile oluşturulur.

  Su genellikle, kil yapılmış su palmiye, eğilimli tabakalar arasındadır. Suyun döşeme Yer bir akifer aradı. kil tabakaları bir bias altında yerleştirilir, bu kadar nem birikir, bu bölgelerde olduğu.

  Yerden en fazla beş metre derinlikte bulunan su, verhovodnoy aradı. düzenli yağmurlar, ileride kullanılmak üzere elverişsiz suyun aksi seçeneği gerektirir doldurmak için.

  en uygun düzenleme de inşaat kalitesi için su kaynağı - derin su. Biz algılama uygulamalarına vakıf öneririm:

  1. birkaç litre miktarında vlagopodgotitel hazırlayın. Çoğu durumda bu emer ve nem muhafaza granüller şeklindedir. Başlangıçta, malzeme daha sonra, doğru ölçeklerde tartmak kil pot dan tencereye dökün kuyu yapımı için istenen hedefe yoğun bir malzemedeki sarın ve yükleyin, fırında kurutulması gerekir. kap ağırlığa sahip önceden önceden belirlenmiş farklı sonra, su toprağa yakın ise 50-60cm ve burada iyi bir inşa etmek mümkündür -. derinliği bir kap yerleştirileceği için.

  Nem geleneksel tuğla kırmızı emilmesi için kullanılan malzemeler olarak. Böyle bir durumda, daha önce bu ön-tartım, toprak kazmak için yeterlidir.

  2. gözlem yöntemi, akşam veya zamanından önce sitesi incelemek için gerekli olmasıdır. Sis oluşumu toprak nemi ile doygun olduğunu gösterir.

  3. zemin kapak kilin tabakaları genellikle onun rahatlamasını tekrarlanması. Eğer tepelerle çevrili bir yer vardır bir siteniz varsa nedenle, sonra iyice inşa etmek devam edin. Düz farklı yatay geniş bir alana sahipse, o su yeterli olmayacaktır. Ayrıca, yamaçta kuyu donatmak için tavsiye edilmez.

  o kuyunun inşaatı varsayılır siteye vejetasyon sona 4. dikkat. nemi gibi bitkiler de egemen olduğu alanda büyümeye devam edecektir.

  sitesinde yükseklik farkları ile ilgili olarak, 5. yer altı derinliğini tespit edilmiştir. Bu amaçlar için, su yüksekliğinin basıncını belirleyen bir barometre olarak aracı kullanmak. küçük basınç farklarının için de bu yerde inşa etmek gerekli değildir.

  6. Keşif sondaj seçenek - bahçe matkap kullanarak. Bunu yapmak için, aküfere küçük delik gerekir. Yeterince yüksek ise Böylece, o zaman bu yerde olmak bir kuyu inşa.

  kuyu ve bunların düzgün bakım dikkatli operasyon, onlarca yıl boyunca çalışabilmesi için olacaktır. Su toprağa göre derin ise, bir arsa deliği üzerine inşa tavsiye edilir. Bölgede su derinliğine yaklaşık 6-8 metre ise, iyi bir inşa etmek oldukça mümkündür.

  Eh o çöp, kanalizasyon, kompost yığınları, vb uzak olmalıdır o yağmuru çözülmüş Ayrıca yamaçta kuyunun yenilenmesine, ayrıca meydan dikkatli olmalıdır. enkaz ve diğer öğeler su kaynağını korumak için, kapak olarak ayarlayın.

  Pilin bitmesine alanında varsa, onun gerginlik tamamlamak sağlamak için önerilir. Aksi takdirde, yeraltı suyu tahliye bağlı olacak, su kalitesi yaşayacaktır.

  yüksekçe bir tepe üzerinde kuyunun Yer, o komşu kanalizasyon karşı koruma sağlayacaktır. kuyunun ana amacı ise - ev su ihtiyaçlarının kullanımı, evin yakınındaki yüklemek için önerilir.

  Çünkü yılın bu zamanında, sonbahar ya da kış aylarında kuyu için bir yer seçin önerilir, yeraltı suyu yüksek düzeydedir. Yay taban suyu yüzeyine yakın, bu nedenle, derinlik tam yerini belirlemek olamaz.

  Eh ellerin - bahçe için orijinal fikirler

  rögar yapılarına ilişkin olarak, kuyu üretim için iki yol vardır. Kuyu delme yöntemi ile boru şekilli türü yüklenmiştir. kuyunun derinliği suyu kontrol etmek için, bir el pompası kullanmalıdır. Su toprak yüzeyine yakın olması durumunda bu iyi gecikmiş yapımı. Bu yöntemin tek dezavantajı - yapımına yönelik sondaj ekipmanı ihtiyacı.

  Benimki tip - it oldukça sıradan kürek veya matkap yapmak için. kuyunun Bu varyant boru şeklinde daha basit ve daha kolay donatmak. Başlangıçta, kuyunun yapımı başlıca bölümlerine aşina olmalıdır önce. Yapı şaft tipi de böyle parçalar içerir:

  • Su alıcı - kuyunun en alt kısmında bulunur, bu parça suyu toplar ve filtreler olduğu;
  • Kuyunun kök - su tutar ve kalite, bu uzun ömürlü olması ve sürekli nem altında çökmeye olmamalıdır sorumludur;
  • kuyunun ogolovnaya bölümü, bu toz ve enkaz iyi kazandırır, hem de kış aylarında donma korumak, toprak denir.

  Eğer ülkede bir kuyu kazmak önce, onun inşası için güvenlik kurallarına aşina olmalıdır. feci sonuçlara yol açabilir aşağıdaki önerilere uymak için mayın sıra başarısızlıkla işin ciddiyeti ile tedavi edin.

  Kepçenin ani yetmezliği onu koruyan koruyucu kask olması, yeryüzünün basarak yapan bir kişinin, zihninde, her şeyden önce. Toprak ile kova yükseltmek kalın ipi kullanımı ve halka ve halat düşürmek için için. Temel ve sigorta - mil kepçe iki ipin üzerinde ayarlanmış yüksek altıdan metre olduğu durumlarda. kuyunun duvarları dökülürler toprak kaymaları önlemek için, bir kişi de dış bir katı nesne için sabitlenmiş bir ip ile bağlıdır düğmeye basarak yapan.

  Derin bir şaft, doğal gaz içeriği için periyodik kontrol oluştururken. Bu durumda, alev kapalı ise, gaz ayrışma beklemek gerekir, kuyunun içine mum tutuşturmak için gereklidir. iyi iç ipe gaz kurtulmak için alçaltılmış, büyük battaniye indirdi ve bundan sonra bir kaç kez, iyi bir kez daha gaz içeriği için test olması için onu kaldırdı.

  Nasıl bir ülkede bir kuyu kazmak - Öneriler

  Daha önce, gövde güverte imalatı için odun kullanılır. Şimdi, daha sık kuyu ana kısmı beton halka kullanılır. Doğru boyutunu seçmek için - Ancak, bu malzemeleri sipariş çok önemlidir. Onların kurulum için büyük ekipman kullanılarak. halka yüksekliği genellikle yirmi beş santimetre seviyesine ulaşmak.

  delik çapı iç duvarları en az bir metre düzeltilmelidir. kuyunun inşası sürecinde, ellerin üzerindeki yükü azaltmak için, Trinoga veya vinç kullanılması önerilir. Onlar Yüzüklerin kurulumunu kontrol etmenizi sağlar.

  aşağıdaki gibi kuyu için bitmiş yüzük olması, kendi inşaat işlemdir:

  1. kürekle iyi bir kazıyor. kolayca sınırlandırılmış bir boşluk sığabilecek beri, kısa saplı bir kürek seçmek için tercih edilir.

  İlk halka yükleme zemin 50 cm girintiler sonra 2.. Onu vinç çekilmesi için kullanılır. Ayrıca, kalıcı beton yerleşme meydana gelecektir.

  Kazı sonrası 3. sonraki halkayı yüklemelisiniz, iyi yirmi beş santimetre vardır. En yüksek yoğunluklu halka yüklemeyi deneyin. Bu nedenle çelik zımba tespit edilmesi için kullanılır. bir çekül kullanılarak her bir halka test etmek için. Sıkı dikey pozisyonda halka yüklemeyi deneyin.

  Eh ülke Fotoğraf:

  Bu durumda, dört ya da beş gündür su ulaşmayı başarır. Not kuyu kazma başka düzenlemesi. Başlangıçta bütün madeni kazdık. Ardından yükleme beton halkalar oluşur. yerin zemin kırılgan Ancak, bu yükleme yöntemi işe yaramaz yüzük. Buna ek olarak, kuyu kazma bu yöntem mayın içinde bir kişi için çok tehlikelidir.

  Ülkede kuyudan su almak için şu işlemleri gerçekleştirin:

  • oyuk depolanan sıvı yüksek bir bulanıklığa sahiptir;
  • Başlangıçta dışarı pompalanabilir olmalıdır;
  • Onbeş santimetreye kuyunun dibine Dig düzeyi,
  • yaklaşık 20 cm de kumlu bazın kalınlığının altındaki ayarlanır;
  • 20 cm kalınlığındaki ezilmiş kaya, bir ped olarak ayarlayın.

  yükleme çakıl ve çakıl klor-kireç harcı kullanılarak durulanmalıdır önce dikkat edin. Çok hızlı KAL su anda başlangıçta birkaç tahta plakalar yükleyin ve ardından filtrasyon katmanları doldurmalıdır.

  Ayrıca, bakım iç su yalıtımı uygulanması konusunda alınmalıdır. Bu amaçlar için, PVA yapıştırıcı ile bir çimento kompozisyonu gerektirir. Bu çözüm ile beton halkalar arasındaki boşluk kapatılır. Daha sonra, bir spatula kullanılarak, bileşim, duvarların tüm alan üzerinde dağıtılmıştır. Bitmiş su yalıtım kompozisyonu veya sıvı cam satın Olası bir seçenek.

  Onlar olumsuz içme suyu uygunluğunu etkileyecek bitüm, içerdikleri için, kabul edilemez - Su yalıtımı macun kullanımının unutmayınız.

  enkaz ve dış neme kuyusunu korumak amacıyla, bu beton halka, yaklaşık yarım metre arasında bir yüksekliğe ayarlanır. Buna ek olarak, aynı zamanda çukur kapağını kapatmak için tavsiye edilir. Beton halkanın dış kenarı yoğun kil ile doldurulmuş olan bir hendek vardır. Böylece, dış neme karşı kuyu korumak mümkündür.

  Plastik filmin üst halkaları üzerinden ek koruma varyantı sıkı bir yapıştırıcı ile yapıştırılır. Bundan sonra ay boyunca, su düzenli olarak kuyunun dışına pompalanır ve sadece evde kullanılır. Sonraki içme uygunluğu açısından özel testlerde suya iade edilmelidir. Ancak bu durumda, su içme için kullanılır.

  Ülkede tamamlanması kuyuları - hayal gücü ve yaratıcılık yaklaşılması gereken uygulanması için oldukça önemli bir süreç. Dekoratif iyi ülkede, gerçek bir vurgulamak olabilir. bitirme için beton halkalar doğal veya yapay taş, seramik, mozaik, cam, vb kullanılan

  Su her zaman temiz için, kuyunun üzerinde küçük bir gölgelik inşa etmek önerilir. Çocukların kuyunun içini göremiyorum amacıyla, kilit ile kapağı takın.

  çapı 20 cm, kova muhafaza edileceği zinciridir hedef belirlemek için tavsiye edilir, kuyunun işlemini kolaylaştırmak.

  kuyunun dışına ülkede su temini inşaatı

  İyi ülkede akan su en ucuz yolu her şeyi yapma. Çoğu zaman, yaklaşık on metre kuyu derinliği, ancak kuyuların yapımı çok daha azdır. Ancak kuyunun üzerinden büyük bir bahçe ve ev su temini su takviyesi fonksiyonunun birincil kaynağını gerçekleştirebilir zaman. Kuyunun performans saatte 150-200 litre aşmaz beri.

  Bir kuyudan su almak için, bir dalgıç pompa veya açık tip yükleyin. İlk varyant yükleme karmaşıklığı farklıdır, fakat pratikte ikinci uygulamada duyulmaz eserinde ses, pompa gerekirse böyle bir pompa kolayca onarılır, iyi bir yakın, özel bir odaya yüklenir. Ayrıca pompanın ilave temizlik sağlayan özel filtrelerin montaj dikkatli olmalıdır.

  akan su seyrinde çelik, metal, plastik veya kauçuk olan boruları satın almanız gerekir. En uygun ikinci bir düzenleme - boru nem ve dış etkilere dirençli don, tolere metaloplastika.

  boru derinliği arazinin iklim koşulları, hem de mevsim uygulaması çalışırken su tanımlandığı döşeme. Temelde, uzmanların katılımı olmadan, iş kendi başlarına gerçekçi gerçekleştirmek için. iyi dayanan Su sağlama sistemi - su ile banliyö alanın temini için mükemmel bir seçenek.

  İlgili Makaleler

  © Bina portalı StrPort 2011-2016. onarım, inşaat ve yapı malzemeleri ile ilgili makaleler.

  sitesinden kopyala bilgiler yalnızca yayıncının izni veya kaynağına doğrudan atıfta bulunarak mümkündür. yasal gerekçe

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 32 = 36