Eh vinç Fotoğraf

pasta elleriyle ne kadar iyi

2. Reliance karşı ağırlık.

Geometrik tasarımlar boyutları kuyunun derinliği doğrudan bağlıdır.

Karter vinç - fonksiyonel dekorasyon alanı

eski çağlardan beri bilinen bir kolu ve karşı vasıtasıyla kuyudan su Raising. Geçtiğimiz yüzyılda mekanizmasının yapımı hala kendini üretim için basit ve ulaşılabilir iyileştiğini, ancak edildi. sitede yapısı özel özgünlük ve romantizm manzaraya getirecektir böylece Eh vinç, oldukça nadir hale gelmiştir.

Eh vinç

Tasarım kuyu vinci özellikleri

Bir destek olarak vincin en erken modelleri de yakındaki ağaçlar eski Mısırlılar biliniyordu. Daha sonra bunlar Mezopotamya'da sulama için kullanılmıştır. Kaldırma cihazı prensip aynıdır - bu kol karşı ağırlığın bir kolu ve suyun diğer kova de sahip olan. Fiziksel çaba olmadan tırmanıyor tam karşı ağırlık kova kütlesinin düzgün hesaplanması ile.

ve - kapısının yardımıyla; b - bir vinç yardımı ile; 1 - Kapı; 2 - zincirli ya da bir ip; 3 - üstünlüğü vinç; 4 - denge ağırlığı; 5 - Baba vinci (bir çatalla kutup)

tasarımı için baz kovasından bir yan zincir (heks) ile süspanse edilir denge çubuğu, bir kutup veya kiriş, ve diğer yandan - avantajdır. Tüm yapı, bir kadın (bir çatal ile kutup) üzerine monte edilir. daha kolay bir vinç kullanılarak bir silindir üzerine sarmak için kapı devre kullanarak daha su çıkarmak için. tasarım tek dezavantajı su seviyesinin derinliğini sınırlamaktır. yukarı hatırı sayılır uzunlukta parçaların kullanılmasını gerektirecektir su 8 m'lik bir mesafede, oldukça zor olacak kendi elleriyle böyle bir kaldırma mekanizmasını yapmak.

Tablo oranı kuyu parametreleri

Kaldırma su için tasarım aşağıdaki parçalardan oluşur:

kuyu vincin Geometrik parametreler madenin derinliğine bağlıdır. mekanizmanın imalatı ile devam etmeden önce, tüm yapı parçalarının boyutlarını belirlemek bir çizim yapmak için daha iyidir.

Kaldırma mekanizması kendi avantajları vardır:

 • sıradışı tasarımı;
 • Suyun hızlı ve kolay kaldırma;
 • Basit ve dayanıklı yapı.
 • de derinliği sınırı;
 • bir kapak ya da su kirliliğine yol açan olmayan hermetik tasarımı, kullanımı.

İlk adım kaynak ekipmanı için bir konum seçmektir. Size sağlık standartları ve düzenlemelere uygun olması gerekir, kendi güvenliğiniz için, keyfi olamaz:

 • kontaminasyon kaynakları (bınaların, fosseptik) olan mesafe - 30 m;
 • evden - 10 m;
 • Karayollarında - 30 m;
 • Wells sular altında alanlarda sulak içinde tutamayacak.

yuvarlak ve meydanda - tasarım ortak sürümleri dahil, herhangi bir uygun şekil olabilir. Eh üç bölümden oluşmaktadır:

 • eşik - yerden 50-70 cm hareket ve döküntü ve dondurma mayın korumak gerekir;
 • varil - Su çekme ürün (kovalar, küvetler) geçişi için hizmet etmektedir;
 • yağmur suyu parçası.

Uyarı. merkezi su kaynağının inşaat tüm mevcut kurallar Sanpin 2.1.4.544-96 belirler.

iyi performans kereste veya beton halkalar duvarları kaplayan. güçlendirmenin Mil derinliği ve tip bunların yerinde toprağın tipine bağlıdır.

bir günlük ev inşa etmek için çeşitli ırkların ahşap gerekir. Yağmur suyu meşe, kızılağaç, karaçam günlükleri toplanır. Bu ağaçlar neme dayanıklıdır. fribord üst kısmı çam veya ladin yapılabilir. Kereste pürüzsüz kadar kumlu, kabuğu temizlenmelidir. iş günlükleri çatlaklar, solucan deliklerinin, mantar ve böcek olmadan çapı 200 mm'dir.

Eh tahtadan yapılmış

Konsey. su tablası derinliği gittiğinde kazma kuyular için, kuru mevsim (yaz, erken sonbahar) seçildi.

gövde zarar yöntemi düşürmek iyi veya yavaş mayın bitmiş içine kabin Log monte edilebilir. taç altındaki daha iyi su girişi için çadır oluşturacak şekilde ayarlanmıştır. En altta gelen sıvıyı filtrelemek için kaba kum ve çakıl döküldü. kalite sıhhi standartlara uygun olmaz ise kurulum bittikten sonra, iyi pompalama su birkaç açın.

Eh bir vinç genellikle beton halkalar ile donatılmış. Daha kolay çünkü balta ile günlük kurulum gerekli becerilere, günlüklere göre daha onlarla çalışmak. maden satın halkaların çapından 20 cm daha büyük gömülmüş. Bu mesafe, kolayca gövde halkaları düşürmek ve bir ilave filtre katmanı olacaktır kum veya çakıl dış dolgu, çalışmasına izin verir.

Konsey. kurulumu için somut halka işareti KS 10-9 kullanılması önerilir. kilidi ile ürünlerini seçin, onların yuvası ve dikişleri gücünü artıracaktır.

giderek sarkma sonraki elemana halka altında toprak ve yükleme yapısının zarar, iyi inşa edebilir. İkinci Düzenleme - birbirleriyle bağlanması, istenen değere madeni kazılması su pompası ve halkaları daha düşük. kilit olan ürünler kum, çimento ve su camı çözeltisi promazyvat gerekir, ring kelepçeler daha sıkılır. Üst halka o kuyunun kuyu başı olacak, yerden dışarı çıkmalıdır. alt çakıl filtre etmek için gerekli olan en dökülür.

Beton halkalar montajı

Zemin kısmı yakın dekoratif kutular, çerçeve kirişleri işletmek veya diğer cilalar kullanabilir. kuyu vinç üzerinde çatı uyacak, böylece bir sonraki aşama değildir - vinç yapımı.

<h3 "9gt; kaynağın yenilenmesine Sağlığı ve Güvenliği

 1. Her zaman bir korku ortağı ve yardıma olmalı, tek başına bir iş yapamaz.
 2. Adam iyi şaftlar alt bir güvenlik halatıyla güvence altına alınmalıdır battı.
 3. Bu yüzeyine yükselir gereken ilk gaz giriş semptomlar (baş dönmesi, mide bulantısı) varil hava kontrol edilmelidir.
 4. Gelen su pompası düzenli toprağın çökmesini önlemek pompalanır veya kepçeler.

kuyu vinç Üretim teknolojisi

gereken malzemeleri çalışmak için:

 • Çıtçıt ve sert kabuklu yemişler;
 • vida;
 • metal zincir;
 • ahşap bar bölümü 50 x 100 mm;
 • duralümin tüp ya da ince bir kutup;
 • 18 kg bir ağırlığı;
 • kepçe 9 l;
 • Çelik açıları;
 • Tüp bölümü, 50 mm.

İlk adım, - bir destek vinç kolu ahşap vinç için 2.7 m montaj yüksekliği 50 x 100 veya 100 x 100 mm kullanılmıştır .. Vakfın gücü toprağa ağacın temas olmamasını sağlayacaktır. iki metalik boru veya 2,5 m "Pasynky" kanal uzunluğu kirişin her iki tarafta sabit pimler - bu destek "üvey" bağlanır için.

Çukur 1 m, bir rafın bir derinliğe gömülmüş. Bir destek dikey hizalanmış olarak eklendi. kiriş ve şasi arasında, en az 15 cm'lik bir mesafe kalması gerekir. Metal parçalar beton. 2-3 hafta boyunca kadar çözelti gücü yüklü sahne ulaşır.

Konsey. dayanıklı ve güçlü destek için mükemmel malzeme - Karaçam.

Pit Crane Çizim

ikinci aşama. kol ve bom dengeleyici kirişin 50 x 50 mm yapılır. 4 m vinç gerekli çubuğunun iyi olarak derinliği için uzun 3.1 m. Bom çimento kurutulduktan sonra bir destek üzerine monte edilir. bağlama noktası denetimini güçlendirmek için tavsiye edilir. Menteşe düzeneği, hangi dengeleyici iki metalik parça ve montaj saplamaları M10 yapılmış bir desteğe bağlanır. Çelik açıları dört Çıtçıt M8 ile ön sabitlenir.

Üçüncü aşama. Kutup duvarlara dokunmadan hareket gerçekleştirmeleri gerekir bagaja kovayı düşürmeye. Bu parça için malzeme su geçirmez film ya da bir direğe yapıştırılan içi boş dura tüp olabilir. ahşaptan yapılmış ise 2.2 m bir kutup uzunluğu, kutup yüzeyi el mekanizması kullanıldığında dikkatli bir şekilde zarar görmesini önlemek için zımpara kağıdı ile cilalanır.

Bir kepçe (üst) ve kutup bir zincir (aşağıda)

direğin üst yaklaşık 1 m galvanizli zincir uzunluğu bağlanır için, bir okla öğeyi bağlar. direğin tabanında aynı zincir uzun sadece yarısı sabitlenir. Için 9-10 l veya kepçenin bir kepçe hacmini sabitlenir.

Konsey. kepçe yükünün önerilen ağır üst bölümü, daha sonra da su ile temas halinde, daha hızlı ve rulo batacaktır.

dördüncü aşamada. Kısa kol, karşı monte edilir - külbütörün ikinci ucu. Yük metal çubuklar kullanmak gibi, kendi ağırlığı 14-18 kg idi. bom dengelemek için M8 dugmenin monte.

Karter vinç yapıyı süslemek için kalır hazırdır.

U demirleri müreffeh tepe dönüşür sıradan metal desteklemek için, gübre ve tohum gerekir. yazı etrafında bir hendek kazma ve kompost ile dolu. bitkiler çirkin binaları ve direkleri gizlemek için sadece ve göze hoş, onları çekici hale getirmek için en iyi yolu Tırmanma. Bu tatlı bezelye, ortanca Clematisi veya dekorasyon desteği için dekoratif fasulye dikilebilir. Birkaç hafta sonra, kuyunun yakınında yer biraz kokulu bahçe haline gelecektir.

kuyunun Varyant tasarım

Seçeneklerden biri - kuyu vazo ve saksı etrafında yerleştirmek. rocker yapılmış altın elleriyle Bu ustalar vinç, kuş altında ahşap veya çelik çerçeve boyama tasarım dekoratif unsurlar tamamlayan şekillendirir.

Karter vinç geçmişin bir yankı, ama onun işlevselliğini ve dekoratif itiraz ve bugünlerde talep ediyoruz.

Shadoof.

Durum - o kadar! )) Düzenlemek için tıklayın

Alexey Alekseenko ama yedi reknuvshih. ister onlar farklı görüyor musunuz?

Alexey Alekseenko ama yedi reknuvshih. ister onlar farklı görüyor musunuz?

Malakhov, kendi atmosfer var

Uyarı: yazarların yayınlanan çalışmanın hakkı.

Onların izni olmadan yasaktır fotoğrafları kullanın

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 18 = 21