karter ev

nasıl elleri ile kuyu için bir ev inşa etmek: yazlık Konağı

en az bir kez kuyu suyu içti Kim, pek çok bahçıvanlar bünyesinde iyi inşa etmeye çalışıyoruz neden anlar. Berrak buz, "yaşayan" su susuzluğunu giderir. Buna ek olarak, iyi - bu onunla bağlantılı kırsal yaşam ve her şeyin bir sembolüdür. Su temizlemek için her zaman temiz ve kullanıma hazırdır, kuyunun kuyu ağzı dalları, yaprakları, ot, böcek ve toz kuru korumak için örtülü olmalıdır - bütün bu hava yoluyla aktarılır. kire karşı bir engel olarak iyi iki önemli işlevleri gerçekleştirir kuyu, için güzel ve kompakt bir ev oynamak:

 • Pratik - hazne çerçevesi ya da betonarme bir halka korur;
 • estetik - Bir ülke arsa sıradışı tasarımı süsleyin.

adım video tarafından bir adım: Yükleme iyi için evden oyma

Kendi kuyunun için bir ev nasıl yapılır

Bu yapının düzenlemenin iki yolu vardır:

 • Profesyonel inşaat yapan şirket, bir ev kitaba mümkündür. Mühendis veya ana maliyetini hesaplamak için bir proje yaratacak tüm konularda tavsiyelerde - ve bu noktada bile herhangi minyatür modeli oldukça pahalı mal olacak gerçekleştirecek.
 • İkinci yol - tasarım ve ona ruhunu ve beceri bir parça vererek kendi elleriyle kuyunun için bir ev inşa etmek. Tatmin duygusu getirmek için çok daha ucuz olacak, ama zaman içinde gecikmeli belki biraz - durumda gerçek bir başyapıt yaratmaya karar verdi.

Tabii ki, halk sanatçıları ve gayretli bir ana ilgisini çekecek İkinci seçenek: Mümkün ve tam donanımlı ve yaratıcı çalışmalara kendilerini işgal eder. Ve eve yakın tamamen bağımsız oluşturulmuş özgün ve kullanışlı bir yapıdır görmek için günlük olarak olmak güzel!

Varyant temel devre tasarımı

İşte kendini inşaat için kullanılabilir en kolay seçeneklerden biridir. Hatta insanlar uzakta doğrama gelen kuyunun için bu basit ev inşa etmek mümkün olacak, açıkça çizim parçalar oluşturmak için gerekli ve nasıl birbirine bağlı verdiğini gösterir. çatı levhasının ya da polikarbonat ile kaplı olabilir, imalat için malzeme, ahşap.

Binanın ana kısmı:

 1. ahşap tabanı (1 adet).
 2. Kalkan (2 adet).
 3. bağlantı kolonu (2 adet).
 4. Çatı atı (1 adet).
 5. Kapıları (1 adet).
 6. Kaplama kalkan (2 adet).
 7. Arka çatı eğimi (1 adet).
 8. Ön çatı eğimi (1 adet).

Araçlar ve bir ev inşa etmek malzemeler

Bir ülke evin son zamanlarda tamamlanmış veya halen devam etmekte olan inşaat varsa şanslısınız. Bu durumda, el doğru araçları değil, aynı zamanda iyi mini evlerinin dekorasyonu için çeşitli malzemeler sadece olurdu.

ideal olarak inşaatın başından itibaren mevcut olmalıdır malzemelerin listesi:

 • tahta kenarlı;
 • (Sonraki hedef) log;
 • ahşap kirişler (50x50 mm 50x100 mm);
 • ahşap kaplama;
 • metal (tercihen çelik) kalın çubuk;
 • Paslanmaz çelik köşeleri;
 • burçlar;
 • kaplama malzemesi (arduvaz, karo, polikarbonat, çatı kaplama malzemesi);
 • kepçe zinciri;
 • çivi, vida;
 • kapı kolları ve menteşeler;
 • leke, antiseptik boya: Ağaç tedavisi için bileşimler.

Malzeme işleme Asgari araçları:

ulaşılabilecek tüm araçları, iş aramada harcanan hızlı ve daha az zaman gittiğinde.

Bu kare ise dairesel şekli ya da genişliği ise doğru, kuyunun dış çapı belirlemek üzere kaydetmek için kullanılır. Ortaya çıkan sayı - Gelecek çerçevenin karşı taraflarında arasındaki mesafe. Çerçeve kirişlerin boyutları ayarlayarak 50x100 mm toplamak. İnşaat sırasında tüm ayrıntıları sorunsuz gitti ve bir açı yoktu yapmak için bir seviyede kullanmak gerekir.

Bundan başka, aynı ahşap iki bacak temelinde sabit. Hemen raf boyutunu belirlemek için önemlidir - bu kadar yüksek olduğunu ve karteri ev sahipliği yapacak. Metal köşeleri rafları ve çerçevelerin eklemleri sıkıca düzeltmek yardımcı olur.

50x50 mm kereste alın ve onun çatılardan pişirin. Çerçeve parçaları ve raf uçlarını kurmak için 45 ° 'lik bir açı ile kesilmelidir. Bir yerde nerede kova için bir destek olarak görev yapacak kazançlar geniş tahta aşağıdaki kapıların öngörülen montaj,. Diğer üç parti daha dar panoları donatmak. Onların genişliği yeterli olmalıdır böylece onlar rögar halkaları üzerinde tasarım düzeltmek gerekir.

kuyu bir pompalı otomatik bir sistem ile donatılmış olacak olsa bile, kapı kova su kaldırmaya ihtiyacı vardır. Herhangi bu ayrıntı olmadan iyi bitmemiş görünüyor.

Biz az 20 cm olmamalıdır çapı olan bir ışın, doğrudan gerekir. Ön kaldırma kabuğu, düğüm, hazırlanması ve uzunluğu dikey arasındaki mesafeden biraz daha kısa olacak şekilde bu kırpılır kumlu, yaklaşık 4 cm'dir. Boşluklar, 2 cm kolay kaydırma garanti kapı bir kova su kaldırırken. değişmedi oluşturmak için, ışın katı tel güçlendirmek mümkündür.

Kapının sonunda her iki tarafında 50 mm ve çapı 20 mm olan bir derinliğe sahip olan delik delmek için gereklidir. koruma ve dayanıklılık açıklıklar üzerinde bunları tespit, metal plakalar kullanmak için. tabak ve rafları ile benzer açıklıklar olacak - İlk önünde. Buna ek olarak, rafların açıklıklar kaydırırken raf isabet etmez kapısına kılıfı yerleştirin.

Mesajları hazırlanan deliklere sürülen iki çubuk ihtiyaç arasındaki geçidi yükleyin. Sağdaki, 20 cm'lik bir küçük çubuk uzunluğu eklemek için sol -. Büyük çubuk uzunluğu 100 cm metre uzunluğunda bir çubuk ilk önce bir zig-zag halinde bükülmüş gerekir - kolu çevirerek olacaktır.

Son adım - sonunda kepçe zinciri ile mil üzerinde sabitler.

Basit bir kapı oluşturun. İlk çerçevesinin dört çubuk, iki paralel kirişleri ve iki yatay sabitlenmesi için bir çerçeve oluşturur. karede, tahta podpilennye boyutu üzerinde önemle durulmalıdır küçük barlar vasıtası ile tespit. Üçüncü çubuk sertlik için yararlıdır: o çapraz iki bağlantı elemanlarına çivilenmiş. Bu bir kalkan gibi, bir kapı olacaktır.

Çerçevenin yapısı üzerinde piyano menteşeleri sıkın ve onlara yapılan kapıyı asın.

Bir sonraki adım, - kaplama veya blockhouse ile ikame edilmiş olabilir Kabin Lodge kenarlı levhalar. Ahşap evlerin de bitirme için hizmet veren ve bir yuvarlak kütük gibi bir taraftan tahta temsil eder. Eğer bir evin çatı yetersiz korunan olduğunu düşünüyorsanız, doğaçlama çatı malzeme kullanın. Mükemmel uygun çatı, vb zona, barut ve hissetti. D.

Evin geri kalan kısımları mordan, astar veya özel dekoratif kompozisyonlar, örneğin boya veya toplazur etkisi ahşap kullanılması yükseltebilir.

Geleneksel ve özgün çözümler

çeşitli modellerinin fotoğrafları peyzaj tasarımına internet veya dergilerde bulunabilir - Bir kuyu için kendi evini tasarlamaya karar verirseniz.

Birisi bütün taraflar ajur oyma dekore mucize-house, geçecek olası değildir. siyah ve sarı ahşap - Buna ek olarak, bu yapı, bir araya getirilen iki renk ile boyanmıştır. İşaretli kontrast lodge asalet gölge verir. Gibi ek kaplamalar olmadan, sadece bir ahşap çatı görebilirsiniz.

Eğer doğal ahşap seviyorsanız, rustik tarzda modele gezinebilirsiniz - kasten kaba, ama oldukça güzel. mükemmel aynı teknoloji üzerine inşa ev tamamlayacak kütüklerden bir çerçeve bekleyin. Doğal malzemesi koruyucu şeffaf vernik kullanımı yoluyla kaydedilir.

Bir aile çocukları varsa, bunlar kelimenin tam anlamıyla ev seveceksiniz. Alan kendileri için düzgün bir konak inşa biraz cüce, yerleşmiş gibi görünüyor. Duvarlar lekeli ve koruyucu vernik ile tedavi edilir çünkü bu model, uzun süre duracak ve çatı ilave kapsama sahiptir.

Bu yapı büyük kapaklı bir mantar andırıyor. dekore kurulu çatı doğal taş kullanımı ile sağlam bir tabana monte edilir.

Şimdi kuyu için bir ev inşa biliyorum. Tabii ki, görülen modeller üzerinde durmak gerekmez - teşekkürler kişisel hayal gücü ve beceri, iyi korunması için benzersiz yapısı oluşturabilirsiniz. Ev her durumda, bu banliyö bölgenin en iyi dekorasyon biri olacak, Baba Yaga veya değirmen Kovanda kulübe benzeyebilir.

kendi elleriyle kuyu temizleme - işgal oldukça gerçekleştirilebilir olduğunu. güven profesyoneller için bir olay varsa, bunlar çoğunlukta. ayrıca

Hatta merkezi suyla, bahçıvanlar kuyu suyu bulmak için nasıl şaşkın. Ve bir sayı vardır. ayrıca

banliyö alanlarında nadiren merkezi su kaynağıdır. Kural olarak, bu en iyi geleneksel kuyu değiştirir ya. ayrıca

kuyunun düzenlemesi de tüm önemlidir: o evden çıkarıldığında ne kadar, derinliği, nasıl uyum budur. ayrıca

daha da fikirleri:

Mart ayında mükemmel durumda bahçenizi tutmak için, bu ay mevsimlik işlerde mı bahsedeyim

Bir beşikçatılı iyi kendileri için bir ev yapın

Genellikle banliyö hane ve banliyö bölgelerinde de ayarlayın. Kural olarak, bu raflar üzerinde yakalı sıradan bir bina gibi görünüyor. Her bir çekici ve işlevsel binaya oldukça kuvvet döndür. Bu, bu tasarımın yaratılması için inşaat, arzu ve uygun malzemelerde temel becerileri gerektirir. İnşaat ve alışveriş merkezleri kuyu için sadece bitmiş evler satılıyor, ancak tüm parçaları bunları inşa etmek.

çeşitli işlevleri gerçekleştirir olarak ev ihtiyaçlarını Sump:

 1. Bu tasarım yanına bitkiler püskürtme olarak kullanılan su yaprakları, böcekler, toz, döküntü, hem de kimyasal düşme olasılığını ortadan kaldırır.
 2. Su üzerinde olumsuz etki güneş ışınlarının, nüfuzuna karşı koruma.
 3. Kış suyun donmasını engeller.
 4. çocukların ve evcil hayvanların erişimini kapatın.
 5. Bu tekliği ve bitiş kısmı bileşimini vurgulamak dekorasyon bahçesinde hizmet vermektedir.

kuyuları için tasarımlar çeşitli formlarda İzin. Onlar kuyunun üstünü içeren basit kalkan şeklinde olabilir ya da maden kaydından bir ev gibi görünüyor. Tipik olarak üçgen çatılı, pent veya şemsiye gibi. Çatı eğim açısı yumuşak veya sert olabilir. Kapı bir ya da her iki tarafta yer alan yaptı. Bunlar, tek, çift, katı ya da kayar paneller olabilir.

çatı malzemesi için sitede binalarla uyum içinde renk ve dokuda olan seçilir. Bu boyalı veya yumuşak kiremit ile örtülebilir. Bu güzel taş bitirir ve diğer dokulu malzemeler görünüyor. Bu durumda, iyi bir halka, beton ve taştan bir tabaka üzerine istiflenen. Aynı ilke mozaik karolar astar yapar.

Kayıt tüm bu detayları oluşturmak için, mutlaka hırdavatçıda bunları satın almak. Oldukça yanlış ev Malzemelerin inşaat sonrası kalan:

 1. de halkası üzerinde basılı çimento, kolayca tuğla şeklinde bir kabartma deseni dönüştürülür. Solüsyon donmamış yaparken, tuğla simüle çizgiler çizebilirsiniz. o sertleşir, uygun renkte boya.
 2. seramik şarapnelleri parça halinde ve bir daire çukur tabanında bir bileşim formunda bir bulmaca olarak konabilir.
 3. Kütüklerden herhangi bir geometrik şekil veren, temel içine alın. Rafları kuru kabuğu dekore edebilirsiniz. Sonraki Çiçek dikebilir ve çatı eğimleri şekilsel oymalar güzelleştirmek için.

İlk adım enkaz ve çim kuyunun çevresini temizlemektir. Sonra yüzeyini düz ve çakılla karşılamak için gerekli olduğunu. 15 ila 20 cm sıkıştırılabilmesi için bu katman yapmak için. Öncelikle büyük bir çakıl yüzeyini, ardından daha küçük doldurmak gerekir. Sonuç bir kuyu için lodge aşmalıdır bir platformdur.

Rögar kapağının yapısı geleneksel olarak ahşap kullanılır kurmak için. Bu malzeme işlemek için hafif operasyonda dayanıklıdır ve güzel bir doğal görünüme sahiptir. Hazırlık aşamasında çizimde tüm ayrıntıları kesmektir. Bu ev montaj sürecini hızlandırır.

kuyu halka çapına dayalı geleceğin evin boyutları. Tüm ölçüm verilerini tasarım çekme ve seçilen üretim malzemesi planlanan diğer inşaat faaliyetleri elde edildikten sonra.

Bir örnek olarak, tahta kalaslar ve kurullarının bir kuyunun ev yapısının oluşturulmasını açıklanacaktır. kabin yumuşak kiremitlerle beşik çatı vardır söyledi.

Bu çatı dvuskanoy bir düzenlemesini göstermektedir 1 - Bir temel çerçeve; 2 - kalkan; 3 - Dikey standı; 4 - paten çatı; 5 - Kapı; 6 - kalkan bir örtü; 7-8 - Çatı eğimleri

Aşağıdaki malzemeler gerekir kuyu için bir ev inşa etmek için:

 1. 50x50 mm ve 84 cm'lik bir uzunluğa 4 ahşap kereste (kirişler) bölümü;
 2. 1 ahşap kiriş (sırt çatı kurulu) 50x50 mm ve 100 cm uzunluğunda bir kesiti;
 3. 100x100 mm, 100 cm uzunluğunda 4 ahşap kereste (baz) bölümü;
 4. bölüm 100x50 mm, 100 cm uzunluğunda (kirişleri ve baz eklemek için) iki ahşap kirişler;
 5. İki tahta kirişler (kolon desteği) bölümünde 100x50 mm (tespit ve yükseklik yöntemine bağlı olarak) 72 ila 172 cm uzunluğunda;
 6. Giriş 20 ila 25 cm, boyu 90 cm bir çapa sahip (de kapısına);
 7. (Kovalar yerleştirildiği) Ana bölüm 30h300 mm, uzunluk: 100 cm;
 8. bölüm 20h100 mm (kalkan ve çatı tesisi için) Levhalar;
 9. 4 metal köşeleri;
 10. 2 ila 20 mm arasında bir çapa sahip bir metal çubuk 20 ila 30 cm, diğer bir uzunluğu - L-şeklinde, boyutunda 40h35h25 cm;
 11. 2, metal kovan (boru kesme);
 12. 26 mm çapında delikleri olan 5 metal pullar;
 13. İki menteşeler, kulp mandalını;
 14. Çiviler, vidalar, kendinden diş açan vidalar;
 15. Çatı malzemesi (yumuşak karo);
 16. Zincir ve su deposu.

Öncelikle hizalamak ve ahşap Döşeme gerekiyor. ahşaptan yapılmış tüm parçalar çürüyen ve yenilgi drevotochaschimi böcekler maruz kalabilir. Bunu önlemek için, tasarım antiseptik çözeltiler, anti-fungal maddeler ya da yağlı koruyucu ekipman ile muamele edilmelidir.

çerçeve yapımı için ağaç önceden kurutulması gerekir. Bu, gelecekteki çözgü bunu vermez.

gerekli araç kutusu

kuyu yapımı için bir ev inşa özel alet olmadan neredeyse imkansız:

 1. Shershebel ve daire testere (bu araçları, hızlı ve doğru bir şekilde tüm ahşap yapı elemanlarını işleyebilir).
 2. Demir Testere veya yapboz (elverişli uzunluğu boyunca ahşap levha olduğunda).
 3. (Raf monte ederken, beton halkanın delikler delmek için) darbeli matkap veya zımba.
 4. Çekiç (daha iyi bir orta ölçekli almak).
 5. Tornavida (Phillips ucu).
 6. Bina seviyesi.
 7. Rulet.
 8. Kalem.

Bir kuyu için prodüksiyon firmasında adım adım talimatlar

 1. de ucun çapı ya da genişliği ölçülür. Bu boyutlar göre ahşap temel gövdenin çevre hesaplanır. Çerçeve tabanı
 2. kereste bölümünden 50x100 mm ahşap çerçeve imal. Bir su terazisi yardımıyla tasarımını kontrol düz bir yüzeye bunu yapmak için daha uygundur.
 3. çerçeve için, tabana karşı dik çubuğu bölümünde birlikte bunların üstünde sırt rol oynayacaktır 50x50 mm, 2 kirişleri (dikmelerin) bölümünde 50x100 mm uzunluk 72 cm. ekleyin. tasarım menhol halka üzerinde kurulum için hazır
 4. makasları, (köşelerinden olarak) bir taban çerçevesine bağlı dikey dikmelerin. kirişleri bitişik için, 45 derecelik bir açıyla kesilmiş her iki tarafta dikmelerin üst uçları gereklidir. dikey üst uçları 45 derecelik bir açı ile her iki taraftan törpülenmiş
 5. (Bir kapı olacak yerde) çerçeve kenarlarından birinin tabana için, geniş panoları ekleyin. Gelecekte Üzerinde kuyudan kova su konacak. Genişliği 30 cm'den az olmalıdır.
 6. kurulu kalan tarafında küçük bir genişlik doldurun. Bu yapısal mukavemeti ve iyi bir çembere tutulması için gereklidir. beton halkanın yapısı üzerinde sabitleme
 7. Bir beton halkanın iyi olan cıvatalara bağlı hazır çerçevesi. Bunu yapmak için, delik ve halkanın beton sütunlar, içinde vida yerleştirilmeli ve vidalar için. dikey kirişler cıvata beton halkaya sabitlenir
 8. diki üzerinde saplı kapısı ayarlayın. yapıya sağlamlaştırın. dikey tespit kapı metal plakalar
 9. sap ve mandallarla kapının çerçevesine bağlı. Kaplama çatı malzemesi hazır yüzey ışınları
 10. kalkan ve vatozlar çerçeve panoları kınına. kurulu son ışınları tasarımı ötesine gitmek gerekir. Bu siperlik rolü oynamak ve ıslanmaktan Gables koruyacaktır.
 11. Çatı yamaçta çatı malzemesi sabitleyin.

Çerçeve olumsuz yapının bütünlüğünü etkileyebilir gelecekte çapraz ve çarpıtma doğru geometrik şekle sahip olması gerekir. Bileşiklerin Belirlenmiş ahşap çerçeve elemanları, bundan başka, metal köşeleri güçlendirilebilir. Bu amaçla, uygun 3.0 ila 4.0 mm nadir diş hatve çapı ve 20 ila 30 mm uzunluğunda kendinden kesmeli.

yapı kuyu halkası üzerine monte edildiğinde, kapıları imalat başlayabilirsiniz. Bu adaptasyon kaldırma ve kepçenin indirilmesi için gereklidir.

Su bir kova ile daha kolay krank zinciri, kapı çapı kadar büyüktür.

 • Silindirik kiriş 90 cm uzunlukta, 20 cm ya da daha fazla bir çapa sahiptir. geçit uzunluğu dikey arasındaki mesafeden daha 4-5 cm az olmalıdır. Bu raf kapıların kenarına dokunmamaya mümkün kılar.

metalik elemanların boyutları tam olarak yaklaşım giriş ağzı vardır

 • kabuk onu temizlemek için Ön ihtiyaç düzlemini ve kum hizalamak.
 • Silindirik ahşap kenar sarma tel veya obtyanut metal kelepçeyi kaydedin.
 • 2 cm çaplı ve 5 cm derinliğinde merkez delik matkap günlükleri biter.

üretim önce kapı kirişi, kuru ve çatlaksız olmalıdır

 • benzer delikli Üst düzeltme metal pulları. Bu hasar ve işlem sırasında ahşap çatlama önlemektir.
 • diki aynı yükseklikte delik aynı. Daha sonra, bir metal kol eklemek için kullanılır.
 • 20 cm, sağ - - Gate T-kolu hazır delikli günlükleri soldaki metal çubukları sürücü.

Manuel kapıları için metal parçalar

 • dikmeler metal parçalarla asın kapı.
 • yaka zincirine takın ve ona su tankını asın.
 • çubuğu 3 sabitlemek için, çerçeve kenarlarının birine için 50x50 mm için (kapı çerçevesi için tasarlanmıştır);

çatı kirişleri ve bütün yapının tabanına bağlı Çubuklar

 • çerçeve boyutlarının uygun olarak aynı levhaların kapı monte edin. Üst, alt ve çapraz donatılmış panolar barları bir arada tutulduğu;

Daha iyi toprak düz bir yüzeye bunu yapmak için. Kapının değeri şasinin iç boyutlarının daha küçük pick up gerekir. Bu durumda, kapı ahşap bir taban dokunmaz.

 • kapıya metal menteşeleri takın;
 • Sonra çerçeve üzerinde kapıyı yükleyip vida veya çivi üzerinde döngü düzeltmek;

Kapı menteşeleri çivi ile sabitlenir

 • Kapı kolu ve cıvata dışına monte;
 • kapıyı kontrol edin. Bu açılış ve kapanış yapan edilmemelidir.

Yükleme çatı malzemesi

kuyuya evin nihai inşaat aşaması çatının su yalıtımı tabakasının kurulum olacaktır. Bu ahşap tutmak ve yapının kullanım ömrünü uzatır. Bizim davamız, yumuşak kiremit gibi suya karşı koruma olarak, çatı malzeme kullanılarak veya.

Üst ağır barut veya fayans su yalıtım yüklemek için gerekli değildir. Bu ağırlıktan birkaç yıl sonra inşaat çarpık ve tahrip olabilir.

As yumuşak kiremit çatı seçilmiş

beğeninize dekore edebilirsiniz kuyu barındırmaya hazır. çiçek yatak ve çiçek yatak etrafında ayrılabilir, istenilen renkte boya ve oyma süslemeleri. Dekor herhangi bir kural yoktur. İnşaat sitenin ortama uyum entegre ve önümüzdeki yıllar boyunca memnun etmelidir.

iyi tasarım: Karter ev (açık ve kapalı)

gerekli bir şey - Eh ülkede ve hatta bazen evin dışında. Ama sadece bazı zemin beton halkanın dışına taşıyorsa ortalamasının altında kullanımı yeterince mutlu bir görünüm ve konfor kapsamaktadır. durumu düzeltmek için, rafine ve suyun yükselişi kolaylaştıracaktır kapısı, teslim etmek gerekir. çatı ve kapıları ile ancak bir fiyata sahip veya katı veya acıklı bakmak - bitmiş Pit çit satılır. Kendi eller için iyi inşa evin en çünkü. Sonra yapabilir ve istediğiniz şekilde düzenlemek mümkündür ve hayal gücünüz.

menhol evleri ve onların soru türleri

Rögar kabin birincil görevi - toz, yaprak ve diğer bu tür kirletici - Çeşitli malzemeler, içine su girmesini korumak için. Bu dar kapak gerektirir. Açık kuyular sadece proses suyu için mümkündür - sulama için. Diğer amaçlar için, su kullanılamaz. Gerçi, bulaşıkları yıkamak istiyorum istiyorsak, iyi sıkıca kapatılmalıdır.

kuyunun üzerine kapak sıkıca durmalıdır

Ayrıca herhangi bir çökelme türlü korunması gereken: yağmur ve onlarla çözündürüldü gübre, hayvan atığı, çeşitli döküntü ve yabancı maddelerin bir çok kirli suyu su taşımak eritebilir. İyi ciddi kirliliğe doludur çarptı. Çatı - - yağış karşı korumak için gölgelik, sık sık yapmak o yağış yönlendirmek daha kolaydır.

Bir diğer sorun kuyu evdir - yetkisiz karşı korumak için veya, her durumda, çocukların güvenliğini sağlamak için. Bunu yapmak için, mandal kilit yapmak veya çöktü.

kuyunun kapalı evin Seçeneği

su artırmak için raf ve kapı gerekmektedir kolaydı - en basit durumda, zincire bağlı olan bir sapa sahip bir döner ahşap. Bütün bunlar bir araya sahipleri göze daha hoş olmalı, ancak minimum bakım gerektirecek.

Eğer fotoğrafta görebileceğiniz gibi, kuyu evine hayat açık ve kapalı olduğunu. Daha ucuz ve kolay açılması: rögar halkasının bir taş ya da bir ağaç, kapak ile bitmiş olabilir, durmak ve gölgelik - ahşap veya metalden yapılmış - kime daha ucuz olacaktır. Bu tür bir yapıya sahip malzemeler en az gerektirir. Sadece bir tane var "ama" - su kuyusuna kış dondurabilir. Soğuk havalarda kullanmayı düşünmüyorsanız - sorun.

Ama kış kullanımı için karter ev yalıtımlı gerekli. Ancak bu durumda bile kamu yapılabilir:

 • İyi için genişletilmiş polistiren "kabuk" satın - onlar bunu uygun boyutu var ve zaten bitirme koyarak üzerine;
 • üst üste binen bir halka ve bir dizi ahşap tabakalardan yapılmış kapak levhaları eklem örtüşen, farklı yönlerde koydu.

Bir kuyu için özel bir ev

Başka bir seçenek - kapalı ev yapmak. Biraz daha iyi halkanın boyutu vardır. Mevcut hava alanı zaten iyi bir termal yalıtkan, ama yine de koruma da geliştirilebilmektedir - örneğin köpük döşeme dönemleri.

Seçimi görünüm bazen uzun bir zaman alır. Özellikle insanlığın iyi güzel yarısını süslemek için arzu "acı" sayısız tasarım seçenekleri torna ve harcama bu uzun zaman yapıyor. Aslında, her şey basittir: bir ev var ve bir sonraki değer ise - mümkünse aynı renkte, aynı tarzda dekore ve olmalıdır. Katılıyorum, iyi görünüyor.

Eh evin aynı stilde iyi çizer

Evin tuğla veya sıva ise? bölümünü biçimlendirmek için bitiş uygun bir stil seçimi. Eğer öyle - sitede ilk yapılardan biri, tıpkı yapmak.

Çoğu zaman soru metal ya da ahşap, ortaya çıkar. Ahşap elbette güzel, bak. Ama düzgün bakım verilmeyen hızla cazibesini kaybeder ve gri ve çirkin olur. Eğer düzenli olarak umudu korkuyor değilseniz, en az yılda bir kez tahtadan yapılmış koruyucu kaplama (yine boya sonra, eski boyayı çıkarmak için), güncellemek için. Eğer durum bu ise - sizin için, metalden yapılmış değil. Tüm yapı veya sadece bir iskelet - seçiminiz. Ne bir varyant nesi var: galvanizli metal tabakalardan çerçevesinde, siding kaplı. Özellikle eğer sadece evi kesilmiş.

dış cephe kaplaması kuyusuna Evi

Görüldüğü gibi, varyantları çok. İlk türü seçin - açık kapalı sonra malzemeler ve yüzeyler tatmaya,, yapısını anlamak ellerinizle iyice için bir ev yapmak.

Bir kapaklı iyi Kapalı - açık ev

Yapısal olarak, cihaz basittir: birbirine zıt yer alan iki sütun bulunmaktadır. Onlar gölgelik için bir destek olarak hizmet ve onlar kapıyı bağlanır - kova su kaldırılması için bir cihaz. boyutları aşağıda fotoğrafa baktığınızda ile açık bir ev Çizim.

Rögar kapağının ve yaka bir pas Çizim

raf yapılan kuyu halka bittikten sonra kazmak olabilir unutmayın. Bu değişikliğe bağlı olarak prosedür çalışır, ancak her halükarda yapısı aynı kalır.

Kanopi, destek çubukları olabilir de muhafaza içinde ya da halka dışında

Önce dökmeye gidiyorum. Gerekli boyutlarda üçgenin iki tarafını olun. Şekilde, sadece yukarıda iki uç nokta arasında örnek genişleme verilen. Gerekirse, daha fazla yapabilir. kuyu halka yakın, ya da kaplama için - gölgelik uzunluğu onlar standı olacak yere bağlıdır. 100 cm çaplı halkasında Örnek gölgelik boyutları aşağıdaki resimde gösterilmiştir.

Boyutlar 100 cm için gölgelik çapı sump

Toplama tasarım galvanizli çelik profil metal şekilli bir tüp ya da bir ahşap kirişin olabilir. profilinin güçlendirmek sabitleme kapılarını bükük değil - ahşap veya metal köşe bir parça içine konabilir.

içeri alamadım yağmur garanti etmek için, genişleme kltsa çok daha fazla boyutlara yapmak gereklidir - her iki tarafta en az 20 cm.

kuyunun üzerine çatı onun çapından çok daha büyük olmalıdır

raf somut halkaya doğrudan bağlı olacaksa, prosedür biraz daha farklı çalışır. İlk halka kapsar çerçeveyi topladı. Resimde kalın 30 mm tahta yapılmıştır. Aynı karton Rafları, beton montaj yeri astarları güçlendirdi. Onlar da dekoratif bir rol oynamaktadır.

gölgelik ağır alırsanız, aksi takdirde yük sürdürmek değildir, daha kalın bir ışın kullanılması tavsiye edilir.

Rögar uç için çerçeve

Bir kez çatı rafa önce toplanan monte edilir. Üçgenler yerinde yapılabilir ama daha makas sistemi toplamak için bunları önceden hazırlamak rahat ve hazır bir raf üzerine kurmak olduğunu.

Montajlı, ama bitmiş değil

Sonraki - Bitir. tahtası, lambri, çatı malzemesi dikin. Sadece panoları tarafından bir süre ssohnutsya sonra boşluk kalınlığında 5 mm, arada oluşturulan ham kullanarak düşünün. hangi sağlık hiçbiri o zaman kuramadığı: ve yağmur düşecek ve toz ... kuru tahta kullan - çok iyi değil - şişer yağışlı havalarda, döşeme "dalgalanacak." Genel olarak, temiz su var kapılı bir ev inşa etmek istiyorum - kapattı. uzakta kirlilik daha nemi tutmaya uygun var.

Çizim ve boyutlar: kendi elleriyle kuyuya çatı

elleri ile bir kuyu için özel bir ev

İyi bir varyant kapak - grubunu ifade etmektedir, bir kapı ile birlikte. kapağın iç yapılacak, sadece toz düşmeyecek.

Dahili çerçeve, daha sonra o da boşluk payı koymak ve ankraj civataları ile tespit edilmiş.

Kendi elleriyle kuyuya Evi

 1. 100 x 200 mm destek kolonu
 2. Aynı kereste 100 x 200 mm üzerinden kısa destek ayakları
 3. montaj çubuğu 30 * 60 mm
 4. üçgen kereste

Çerçeve halkalara bağlı kısa sopalarla toplamak. paletin montaj başlattıktan sonra. döşeme plakalar 30 * 100 mm kadar toplayın. Çerçeve, örneğin su geçirmez kontrplak gibi panoları ya da tabaka malzemesinin, kılıflı.

kuyunun ev inşa etmek için

İyi bir kapıyı tutmak için, ek bir vinç koyabilirsiniz. Asın kapı - bir ya da iki, istenirse. daha kolay aşağıda kazanacağını için yapmak boyutlu çizimleri göstermektedir.

ellerini boyutlu çizimlerle bir kuyu Ev

Bu düzeni için, metalin ev için bir çatı yapabilirsiniz. Bir kaynak makinesi varsa, profil boru kullanabilirsiniz. yağ çekmeye ona malzeme terbiye monte.

Tamamen kapalı bir çerçeve nasıl yapılır

Ev ve beton halka gizlemek mümkündür. Bu durumda, kapı genellikle tek başına standı yerleştirilir ve daha sonra çerçeveye giderek. halka döşeme serbest tasarım şekilde boyutları tercih edilmektedir. Yükseklik - boy cm 20 üstünde: kolayca eğilip bir kova almak böylece.

Bu tür bir alçıpan için de galvaniz profiller için barınak ve metal kaplama panelleri

Kalın metalden almak profil, galvanizli. Toplama kılavuz kaynaktan iki özdeş çerçeveler - "zemin" ve üst düzey ring. Bunlar bağlı destekler (sütun Profil) vardır. Sonuç kapalı yanaklı bir küp oldu.

kılavuzda profili zedelemeden "geri", bokovinki kısaltıldı. Bu yüzden bir üçgen yapmak mümkün olacaktır. tüm evin yüksekliğine eşit olan destek çerçevesi. Eğer eşit eğime sahip olmak istiyorsanız, ortada rafı sabitleyin. Daha sonra merkeze 15-20 cm ertelendi standı, uzak eğim dik yapabilirsiniz.

sepet sabit çentikli bir profile bağlamak için. Biz elemanları makas sisteminin bir elde ederiz. Biz diğer tarafta aynı işlemi gerçekleştirir. üçgenleri Elde doruk çapraz elemanı katıldı.

Kapının Hazırlık

her iki tarafta - kapısının direğine eklenti seçin. Onların iyi çabaları - ahşap bloklar halinde koymak ve vida ile tespit edilmesi bilinmektedir.

Çatının kurulumunu başlatın

çatı kaplama malzemesi, örneğin, bir profilli levha kontrplak ile kaplandığı sabitleyin. birini hangi teknolojisi - daha sonra çivilenmiş ve Kontrplak yumuşak fayans koydu. "Ayak" ve herhangi bir malzeme ile bitmiş çatı kenarları. Ister misiniz - ahşap olabilir - lambri, taklit günlükleri veya kereste, istediğiniz - siding.

Bu durumda, evin karşısındaki aynı malzemeler kullanılır: tüm birleşik ensemble baktım.

dış cephe kaplaması kuyusuna Evi

Video formatında alçı profiller video düzeneğinin başka örnek.

Kendi elleriyle halka iyi yapma

kuyu başını ya gölgelik yapılırsa, gri beton halka görülebilir. Türler en cazip değildir ve bunu süslemek istiyor.

iyi dekorasyon en popüler yolu - taş kaplama - orta ölçekli çakıl veya çakıl. Bir bitirme malzemesi az ya da çok açık ise - bu kalıntıları sarılmak sorusunu satın almak veya kurmak. Birkaç tarifleri vardır:

 1. 50 kg - karo ve doğal taş + 300 kuru karışımın 25 kg çuval için çanta yapıştırıcı. kuru formda Tüm karışım, su ile pasta sulandırıldı. Taşlar suda ıslatılır. Bir halka üzerindeki ince bir tabaka - çözelti içine bunların utaplivaja alt, seçme ve belirtilen taş üstten dikey çubuk. bir çözelti oluşana kadar yapılan belirli bir parçası olarak kuruduktan taşlar üzerine yazılır dikişler saflaştırılmıştır.

Eh, taşla süslenmiş

Video formatında üçüncü tarifi ne kadar iyi obkladyvat taş teklif. karışımın bileşimi çok benzer olduğunu, ancak çözeltinin uygulanmasından önce, ızgara halkası üzerinde sabitlenir. Bu teknoloji sadece düşmedi.

o neredeyse tamamen eğilir ama böyle bir cihaz gerekli olup olmadığını - Karar: iyice üzerine menteşeli kapağın ilginç varyantı aşağıdaki videoda önerdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

42 − = 35