karter pompa

karter pompa

köy ve kır evlerinde su kaynağının bir konudur. Kural olarak, küçük yerleşim yerlerinde merkezi bir su kaynağı vardır ve su kuyulardan geliyor. kuyu çok derin ise, o en az bir kova su sorunun bunun dışında olsun. ekonomik amaçlar, sulama ve evde için, bir çok su gerekir.

Bu sorunun çözümü pompalamak etmektir. Ama doğru seçim gerekir. kuyu derinliği kuyu veya kuyular çok daha derin ise, bir dalgıç pompa ve su temini için gerekli olan, en fazla sekiz metre ise Yüzey pompaları su sağlayabilmektedir.

Her dalgıç pompa grubuna aittir. su pompaları, aşağıdaki gibi olabilir sağlayın.

 • Pompayı Titreşimli. Bu cihaz prensibi pompasının pompa haznesi içindeki basıncın değişim oluşur. Pompa odacığı içinde çalışma bir bölme yer alır ve diyafram ile paylaşılır. Bu kendi hareketinden kaynaklanmaktadır ve nem çit vardır;
 • Santrifüj pompa. Pompanın basınç ve evin tüm su sistemi ve tarla sıvıya pervanenin etkisi ortaya çıkar santrifüj kuvveti nedeniyle oluşturulur;

Santrifüj dalgıç pompa

 • Yüzey pompası. tasarımın bir ayırt edici özelliği onun yanında, hatta evde ayakta dururken bu pompa, o görev ile başa çıkacak bir kuyuya indirilmesi gerekmez olmasıdır. Böyle bir pompa, iki hortum ya da boru taşır. su alımı ve istenilen konuma teslim etmek için ikinci hortum için gerekli olan bir;
 • pompa istasyonu. Bu tasarım, yüzey pompa ve su tankı araya olduğunu.

Kaldırma su yöntemine göre sınıflandırma

iki tür pompa Bu sınıflandırmada ayırt edilebilir.

 1. İlk sadece yükselticinin önce doldurma ve su işleme bölmesi ile su ekstraksiyonu ile başlar şekilde karakterize edilir.
 2. Kendinden emişli pompa. Tipik haliyle, bu cihazlar, su ejektör sistemi ile donatılmıştır.

Aşağıdaki sınıflandırma zaman suyun yükseldiğini oluşturulan basınç seviyesine dayanmaktadır. Pompa bir kuyu ya da bir kuyudan su kaldırma kabiliyetine sahip olan yükseklikten: Diğer bir deyişle, bu gibi ifade edilebilir.

Kalite Sınıflandırma su pompalanan

sırasıyla, temiz hafif kirlenmiş ve kirli suyun pompalanması: Böyle pompaların üç tipi vardır. suyu temini için müsait olan bu pompalar herhangi biridir. Ama tüketici için - sadece ilk.

Bu sınıflandırma basittir. daha güçlü pompa, daha fazla derinliği boru veya hortum yoluyla su pompası olabilir.

kuyuda Dalgıç pompa

pompalar farklıdır: Yerleşik otomasyon ile veya onsuz. Dalgıç ve yüzey. Ama kaliteli ve güvenilir veya ikisi birden olamaz.

ucuz ve pahalı pompalar vardır. fiyat doğrudan önceki iki sınıflandırmaları ile ilgilidir. Bu güç ve güvenilirlik vardır. Kural olarak, daha pahalı pompa, o kadar iyi olduğunu. Ama istisnalar da var.

alıcıya zor bir seçimle karşı karşıya: Daha iyi evde su temini için bir pompa satın almak. Bazıları tercih edilir. Bunu yaparken, biz daha fazla bilgi edinmek için deneyin.

En Çok İzlenen - Dalgıç Pompalar

İstatistikler alıcılar ev ve bahçe arz satın dalgıç pompası için çoğunlukla olduğunu göstermektedir. O nasıl biriydi? Anlamaya çalış.

Görünüşte dalgıç pompa var olan iç paslanmaz çelikten yapılmış bir silindirden oluşur:

 • santrifüjlü bir motoru;
 • yüzeye bir hortum veya boru aracılığıyla su dışarı atar bir pervane.

Dalgıç pompa işlemi sırasında soğutma gerektirir, bu nedenle suda tamamen bulunması gerekir. Ama bu nedenle de su pompalama tamamlamak olabilir. Bunu önlemek için, suyun kritik durumunu bildiren farklı cihazları kullanmak gereklidir ve pompayı devre dışı bırakır.

dalgıç pompa kapalı Şema şamandıra

Bu tür cihazların örnekleri şunlardır:

 1. mantarlar kurbağa ile donatılmıştır.
 2. Anahtarlar bimetal yaptı.
 3. Ayrıca, pompa elektronik otomasyon ile donatılabilir.

Bir kurbağa ile bir dalgıç pompa kullanmak en iyisidir. uygulama gösterdiği gibi, bu seçenek en dayanıklı ve güvenilirdir.

Dalgıç pompa bir dizi avantaj vardır.

 1. onlarca metre derinliğe bir hortum veya boru aracılığı su kaldırma kapasitesine sahiptir.
 2. Böyle bir pompa 60 metre derinliğe dalmış edilebilir.
 3. Performans saatte 3.5 metreküp olabilir.

dalgıç pompa Kablolama

Buna ek olarak, avantajları ve dezavantajları vardır.

 1. Dalgıç pompa yeteneğine potansiyel olarak su içine düşen bir yağ kaybeder.
 2. Bir başka dezavantaj pompa gücünün ELECTROLINE contalar ihtiyacı oldu.

Popüler modeller karter pompa

 1. Karter pompa GrUndFOs. Bu pompaların 30'dan fazla türü bulunmaktadır. Fiyatlar 8.000 ruble gelen ev kullanımı eşsiz insanların aşk için 40.000 tür pompalar arasında değişir, her üç pompa aldım - Grundfos'u. Çukur GrUndFOs pompalar güvenilirlikleri ve uzun hizmet ömrü ünlüdür. Bu da onların neden bu kadar popüler olduğunu;
 2. Pompa JEELEX Sump. Bu tür cihazlar, aynı zamanda ev ve bahçe için su sağlamak için mükemmel bir çözüm olacaktır. Bu marka 20 yıldır zaten Rus pazarında pompalar. Bütün bu süre zarfında JEELEX sadece olumlu tepkiler aldı. şirket ürünlerinin kalitesi, yani 1 ila 3 yıl arasında her JEELEX pompa garanti içinde emindir. alıcının isteği de bu tür pompalar otomasyon ile sağlanır. fiyatlar nispeten düşüktür. En ucuz pompa yaklaşık 3.500 ruble maliyeti;
 3. Dab pompalar. Bu pompa İtalya'dan bize geldi. Bunların Büyükşehir sayısı hala tarihi vatanlarına yapılır. DAB pompalar Dab Su Teknolojisi tutan uluslararası mevcuttur. Her yıl bu şirket müşterileri yenilikleri ve pompaların iyileşme mutlu ediyor. Her yıl Dab daha kompakt üretti, fakat aynı zamanda güçlü ve enerji tasarruflu. İtalya'da üretilen DAB Pompalar ülkemizde insanların aşkımsın. geniş bir alanda Dab dalgıç pumps- makineleri ve pompalama istasyonları gibi görülebilir.

tüm pompalar arasında parlak temsilcileri Dab Dab Divertron M 1000 ve entegre otomasyon ile 1200 metre Dab Divertron vardır. Divertron Bu pompalar birey için ve kollektif ihtiyaçları için tasarlanmıştır. Ana olumlu kalite Divertron sessiz ve suları muddying değil olmasıdır.

Temel Özellikler Divertron:

 1. Divertron İdeal daldırma derinliği 10 metredir.
 2. Divertron standart tek fazlı şebeke çalışır. 220-240 V. gerekli gerilimi
 3. Motorun Soğutma pompalanan su vasıtasıyla gerçekleşir.
 4. Tüm modeller Divertron elektromekanik kontrol sistemi ile donatılmıştır.
 5. 0 ila 35 santigrat derece arasındaki bir sıcaklıkta sıvı pompalama yeteneğine sahip bu işaretin pompalar. Katı yabancı maddeler, örneğin kum, sıvının metre küp başına 50 gram içerik ulaşabilir.
 6. Divertron pompa muhafazası, su ile doğrudan temas halinde kullanılması amaçlanan özel bir mühendislik polimerin yapılır.

tabii ki, en iyisi hangisi pompa, siz karar verin. Yukarıdaki marka ve model şu anda ülkemizde en popülerdir. Hangisini seçerseniz sürece amaca uygun olarak, iyi seçim ve bunun için belirlenen hedeflere ulaşmak pompa.

Pompa kuyuya indirilir

Bir kuyu için pompa fiyatının oluşumu

Pompa ve su sisteminin fiyatı çeşitli faktörlerden oluşur. çok pahalı eleman, elbette, pompa kendisi değil, aynı zamanda hortum boruları üzerinde de biraz para harcamak zorunda.

 1. İlk pompa fiyatı kapasitesinin bağlıdır.
 2. Marka üreticisi dikkate almak gereklidir. daha kamuoyuna marka, fiyat yüksek.
 3. önemli bir rol sessizce oynadı. Kural olarak, pompalar, iş yerinde hiçbir gürültü olarak, onların gürültülü muadillerine göre çok daha fazladır.
 4. Çevre temizliği. Farklı kimyasal katkı maddesi içeren bir reaktif vasıtasıyla soğutulur pompa, bir çok sayıda bulunmaktadır ki, iyi saflaştırılması ihtiyacını neden olur, su içine doğru girebilir mahfaza basıncının zaman. Bu çok zor gibi Kural olarak, yağ kaygan çıkarın. Bu yüzden, pompalanan sıvı ile soğutulmaktadır pompalar, daha popüler ve dolayısıyla daha pahalıdır.
 5. Sezon satın al. Bahar ve yaz aylarında, pompalar için talep dolayısıyla yılın bu zamanlarında fiyat daha olacak, çok daha yüksektir.

Hortum pompa

Hemen hemen Yukarıdaki tüm öğeleri etkiler ve hortum. O hariç güçtür. Hortum ayrıca çevre kirli veya yüksek kaliteli malzemelerden yapılmış olmayabilir. Tipik olarak, lastik kolaylıkla esnek hortum çok daha pahalı su kemeri ufak fırsatta sıkmak mümkün olan, plastik aşıyor.

Eğer bir kır evi veya yazlık yüksek kaliteli su oluşturmak istiyorsanız, pompa, hortum ve çeşitli aksesuarlar ile tasarruf değmez. Sadece kaliteli parça ve ekipmanları yüklerseniz, su yıllarca sadakatle hizmet edecektir. Aksi halde, sık sık başarısız ve onarım gerektirecektir. Sonunda, kaydetmek için arzu sizinle bir kötü niyetli şaka oynayacak. Biz doğru yargılar ve seçimler yapmak istiyoruz.

Yazar: Rozanova

kaybetmemek için böylece Bağlantıyı farklı kaydet, şunlar gerekir:

kuyu pompaları: seçmek ve dalgıç kuyu pompası ve yüzey yükleme

kuyunun düzenlemesi de tüm önemlidir: çevredeki manzara içine uyumlu şekilde nasıl, derinliği ne evin kaldırılır ne kadar. Bu "stratejik" nesne mimarlar, tasarımcılar dikkatini çeker ve kullanıcı dostu ve özel evlerde su kaynağının güvenilir kaynak kalırken ülke doma.Kolodets sahiplerinin doğal güzelliği kayıtsız genellikle, benzersiz bir manzara kompozisyon merkezi haline gelir. Suyun "teslim" sorunu tamamen kuyuları için çağdaş pompaları çözmek.

Bireysel su sağlama için Evrensel yardımcıları

Çoğu modelde ana avantajları - kolay kurulum ve kullanım, dayanıklılık, elektrik tüketiminin verimliliği ve pompalanan suyun önemli bir miktarı. Bu eve içme suyu sağlar, ancak su bahçesi ve sebze bahçesi, havuzu doldurmak, çeşmeler, şelaleler ve hatta dekoratif gölet inşa etmek sadece verir.

Nasıl kuyu için bir pompa seçmek için, yararlı bir video

esansiyel yaz "işçi" Ürün Çeşitliliği kuyu pompası için en iyi olanı sorusu teknik içeriksiz kişiyi şaşkın o kadar büyüktür. Doğru seçimi yapmak için, karar vermeniz gerekir:

 1. Pompanın görünüşüdür;
 2. ekipmanın teknik parametreler;
 3. Kurulum özellikleri.

Yüzey - tek başına su donanımları için en yaygın olarak, en azından, Dalgıç (derinlik ya da santrifüj) pompaları kullanılır. Biz onların özgüllük ne anlayacaktır.

Bu birimlerin adı kendini açıklıyor: onlar suda daldırma kaynak ve işin yakınında bulunmaktadır. Bu tür ekipmanlar genellikle su temini ve sistemin çalışma basıncı bakımını sağlayan asansör istasyonları bir parçası olarak imal.

onlar vorteks ve santrifüj tasarımına bağlı düşmek üzere. 6 ila 9 metre - küçük derinliğe sahip su kaldırma - ev su sisteminde, ikincisi basıncı artırmak için ilk etkili.

Bu tür pompalar, ucuz yüklemek kolaydır ve aktif sulama sistemlerinde bahçıvanlar ve çiftçiler tarafından kullanılmaktadır. Ama derin kuyular ve hatta daha kuyuları için kesinlikle uygun değildir.

Bu birimler suda doğrudan çalışmak ve çok büyük derinliklerde bile onu almaya çağırdı. Pit ve kuyular: Bu tip Tüm modeller iki gruba ayrılabilir. Ancak bu bölme yüksek şartlı ve gelmez kuyu için uygun durumda kuyu pompa olduğu. Özgüllük pompaları olarak adlandırılan menhol, daha düşük bir örnekleme yöntemi temin olmasıdır. Bu su seviyesinin sürekli dalgalanmalara rağmen, ekipmanın sorunsuz çalışmasını sağlar. Bu gibi pompalar Kısmi daldırma çalıştırılabilir, en modelleri tetiklenen bir şamandıra bir koruma sistemi olduğunda su hacmi ve ünite kapalı kritik bir azalma.

Kuyular için pompalar çap olarak küçük ve su artışı çok büyük bir derinliği sağlayan, milin hemen alt çalıştırmak mümkün bulunmaktadır. İyi, su tverdodispersnyh parçacıklar ve yüksek yükler varlığını "tolere".

Bir dalgıç pompa Alış, kolayca içme suyu ile tüm ailesini sağlayabilir ve tüm yeşil alanları sulamak için mümkün olacaktır. Tüm modeller tamamen güvenli ve özel bir sensör ile donatılmıştır. O su seviyesinin kritik düşüşü sırasında üniteyi kapatmak ve otomatik herşey normale döndüğünde açın. Bu tür ekipman neredeyse sessizce çalışır ve kurulum kolaylığı özellikleri bir hizmeti gerektirmez.

Yeraltı pompası - kuyu içi dalgıç pompa bir tür. Çalışma 15 metre ve daha fazla kaldırma yüksekliği. Bu nedenle, kazılan kuyu için uygundur. iyi "maskeleme" bir peyzaj sanat nesnesi, - bir de Mülkünüzde durumunda da seçilmelidir. Bu durumda, pompa tek çözüm olacaktır.

İyi ekipmanın en yaygın türüdür. Bir santrifüj pompanın ana amacı - saf kaynak suyu pompalama. Bu seçeneği seçerek, bu birimler suda kum veya diğer taneli maddelerin en ufak varlığını tolere olmadığını unutmayın.

Gördüğünüz gibi, türlerine ve su kaldırma modern ekipman modelleri çeşitliliği merkezi bir su kaynağı sistemine bağlı olmadığı tatil evde unutmak için izin verir ve tam olarak medeniyet tüm avantajlarını yararlanarak, açık havada hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

kuyu suyu pompası için seçim Sırları

Aslında, büyük bir sorun yok, kuyu için pompayı almak nasıl. gerçeğine rağmen mağazalar büyük bir seçenek sunuyor ve imkansız farklı üreticilerin modellerinin teknik parametreleri anlamak görünüyor.

Eğer bir karter pompa seçmek için bilmeniz gerekenler

 1. Ne kadar derin sudur. Ünitenin bu seçiminden parametreleri "pompa daldırma derinliği" ve "Setup" bağlıdır.
 2. su yüzeyine olan mesafesi (kuyudaki seviye). Bu şekil (örneğin santrifüj veya derinlik) pompanın görünüşünü tanımlamaktadır.
 3. kuyunun saflık derecesi. ekipmana talimatlarda belirtilen "Su Kalitesi" nin İhmali karakteristiği, yapma - Bu doğrudan ünitenin hayattır satın bağlıdır.

en özgün bir örneğini seçmek için algoritma açıklayalım. Yani, sizin de 20 metrelik bir derinliğe sahip, su, 4 m seviyesinde olduğunu ve kristal berraklığında. Aşağıdaki özelliklere sahip ekipmana durdurulması Seçimi: "daldırma pompa Derinliği" - 20 metre; "Pompa türü" - ya kuyu dalgıç santrifüj, "Montaj" - dikey, "Su Kalitesi" - Net.

satış danışmanları seçeneklerini dile getiren uzman tavsiyesi almak ve hızlı bir şekilde ev için idealdir pompa türüne karar edeceğiz.

Kuyular için pompa teknik özellikleri

Biz zaten birimin, kararsız türünü seçmek için nasıl kuyular için farklı pompalar olduğunu biliyoruz. Uygun özelliklere sahip bir model bulmak için kalır. beklentilerinizi karşılamak tamamen pompalamak için, dikkate almak önemlidir:

 • evine oyuk arasındaki mesafe;
 • su tüketimi;
 • Filtrelerin varlığı.

Bu parametreler gerekli kapasite, performans ve basınçla en uygun çeşidi bulmak için izin verir. Tipik olarak, bu özellikler Ürün açıklamasına verilen ancak tartışma ve şüphe bir çok neden vardır. Yani, bakalım.

vat veya kilowatt (kW ya da W) 'de gösterilen. Bu gösterge, her zaman birimi başına pompalanan su hacmine sorumludur. daha iyi: Prensip tarafından Orada güdümlü edilemez. Bu, tüm ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Fazla bir şey su sistemindeki basınç ve çok kötü bir şekilde etkilenir ekipmanın hayatında.

 • Performans veya bant genişliği

Zaman birimi başına pompa yükseltir litre endikedir. En yaygın göstergesi - Saatte 4.2 metreküp. Arazinin büyük bir arsa ile geniş bir evde yaşayan büyük bir aileye bakım yaparken, örneğin pompalama kapasitesine sahip birimini, dakikada 4.8 litre gerektirir.

Pompa su yükselişi, aynı zamanda su temin sisteminin havadan kesiminde yeterli bir basınç sadece sağlamalıdır. de (kaldırma yüksekliği) indeks derinliğini katlanabilir istenen basınç ve uzaklık "Nakil" (yatay boru uzunluğu) tespit etmek. Ve 1m baskının önemli ölçüde bu rakam da filtrenin bulunmasıdır azaltır "kayıp" Her 10m beslemesi için unutmayın.

Algoritma hususlar ile ilgili olabilir seçilen teknik açıklama modeli analiz ederken. 18 metrelik kuyu derinliği, bu 22 metre evinden çıkarılır, filtreler yüklü değil. Bu nedenle, + 22 = 40, 2 m ve eksi kayıpları 18. Bu nedenle, 38 metrelik maksimum kafa ile bir pompa gerekir.

Yani, uzun zamandır beklenen satış yapıldığında, pompa evde zaten, ve kuyudan kova su taşımak için ne kadar yorucu unutmak kalıcı olmaktan bir adım vardır. Onların kurulum çok zorluk neden olmaz, modern pompaların avantajı. Bu görev, herhangi sahibi tarla kolu.

kuyuda pompayı yükleme sorusunun cevabı, satın almış ekipmanın özelliklerine bağlıdır.

Yüzey Pompanın ayarlanması

Bu ünite ile eski tesisat donatmak için daha kolay bir şey yoktur. kuyuda pompasını takın çok basittir. Tek ihtiyacınız - sulama sistemine pompayı takmak için ve ağ dahil etmek besleme tüpü yoluyla, iyi yakın ekipmanı koymak su dökün, kuyuya hortumu düşürmektir. Su giriş hortumu düzgün ve suyun yüzeyine hafif bir açı göreceli oldu dikkat etmek önemlidir.

Biraz daha zor bir yıl boyunca çalışması için pompayı yükleyin. Vücudu dikkatle keson içinde, örneğin, yerleştirerek ısıtılmalıdır. ayrıca köpük ile izole özel çelik kapasitesi, Sözde. Su sağlama az 2 metre derinlikte Toprak altına döşenen edilmelidir.

Bu çalışma adama teknik konularda bile oldukça bilgili bir erdemdir vardır.

kuyuda pompa sabitleme sıkı halat aracılığıyla yapılır. Kuyu kapağı delinecek deliklerden germek için gereklidir. Bu özel bir korozyon önleyici kaplama ile metal bir tel kullanmak en iyisidir. Yıllardır sadakatle hizmet edecektir. Hayır daha az dayanıklı bir alternatif - naylon kord.

30 santimetre - bu tür pompalar için Kuyunun dibine minimum mesafe. Pompa kuyu duvarlarına temas etmediğini önemlidir.

Su kalitesi düşükse, yüzen filtreli boru ile bağlıdır pompaları, satın almak daha iyidir. Bu pompanın ömrünü uzatır ve temiz su sağlayacaktır.

Gördüğünüz gibi, kuyuda pompanın montajı çok zaman ve çaba almaz. Bu ayrı bir avantaj sağlar - eve ve tarla üzerinde otomatik bir su kaynağı.

Modern Pit pompaları - bir ülke yazlık veya banliyö alanın sahibinin en iyi seçimi. Onlar mümkün manuel sulama favori bitkiler hakkında unutmak yapmak ve ev bulaşık makinesi ve otomatik çamaşır makinesi, duş, küvet ayarlayabilir ve ayrıca araba yıkama bağlamanıza olanak tanır. Bütün bu konforlu ve su temini ve sanitasyon kamu kullanım ücretleri ücretsiz kır evinde hayatını kolaylaştırır.

Birçok dacha için - sağlığınızı şarj ve doğa hediyeler keyfini ikinci bir ev, olmadan yetiştirilen "Kimya". Ama olası değildir. ayrıca

kendi elleriyle kuyu temizleme - işgal oldukça gerçekleştirilebilir olduğunu. güven profesyoneller için bir olay varsa, bunlar çoğunlukta. ayrıca

en az bir kez kuyu suyu içti Kim, pek çok bahçıvanlar bünyesinde iyi inşa etmeye çalışıyoruz neden anlar. . ayrıca

Hatta merkezi suyla, bahçıvanlar kuyu suyu bulmak için nasıl şaşkın. Ve bir sayı vardır. ayrıca

banliyö alanlarında nadiren merkezi su kaynağıdır. Kural olarak, bu en iyi geleneksel kuyu değiştirir ya. ayrıca

yazlık kuyu - çok yararlı bir tesis, kritik su sorunları. Onun sondaj, özellikle profesyonellere emanet edilebilir. ayrıca

Evler ve bahçeler Mutlu sahipleri yeşil vadide en az altı ay bir yıl gerçekleştirilir. Ve burada. ayrıca

daha da fikirleri:

Mart ayında mükemmel durumda bahçenizi tutmak için, bu ay mevsimlik işlerde mı bahsedeyim

su temini için Dalgıç karter pompa

Tam su sağlaması için teçhizatlar

su ve gerekli kaliteyi elde etmek için bir kuyu kazmak için değil sadece, beraberlik-off noktaları veya binaların su üreterek organize etmek gereklidir. de 10'dan daha büyük m. bina haklı yapılan ev kaldırılır bir derinliğe sahip olduğu Karter pompa dalgıç kuyu pompası kullanılır.

Bu cihaz, 90 m yükseklikte basınç altında sıvı tedarik edilebilir. Örneğin, bir pompa için bir yüzeyinden daha az bir enerji tüketimi. röle göreli çalışma sessizlik bozuldu tıklayarak - Karter pompa başka belirgin bir avantaja sahiptir.

kararlı bir şekilde ve debug donmaması su pompası olduğunu ve faaliyet kış mevsimi sırasında.

Çeşitli tasarımlar ve pompalar, farklı fiyat ve üreticilerin modelleri, nasıl ihtiyaçlarınıza göre bir model seçmek için, ve doğru zamanda yerleştirin?

nüansları ve nasıl hesap veya bypass içine almaya nelerdir:

 • su pompası ile etkileşim için bir yöntem sınıflandırma belirler.
 • Tamamen suda birimi içine daldırılır dalgıç pompalar grubudur.
 • tip kuyusundan arazi ve su işleri Yüzey emme kanalı veya hortumunun seçer.
 • Dalgıç pompa, sırayla, kuyu ve drenaj ayrılır.
 • santrifüjlü pompa ve titreşim model - O grubu etkisi ilkesi uyarınca dağılır.
 • santrifüj pompa, ana kısmı bir ya da daha fazla döner tekerlek çok aşamalı modelinde olduğu gibi, bir mil üzerine monte edilir.
 • Seç tasarım özellikleri diğer şartlar için yardımcı olur. Örneğin, "kendinden emişli", bu pompanın "normal emme" den farklı nedir?

Daha sonra, bu şekilde hava eylem yer değiştirerek, tüm ikinci emme hattı döküldü zaman su hidrolik doldurmak için gerekli olan ilk pompayı çalıştırmak için orada bir fark olup olduğu ortaya çıkıyor.

 • Normal pompa emiş borusu kalıcı su ile doldurulmalıdır. bu kapalı veya kapalı olmayan ya da bir çek valf, içinden akışkan hava sızıntısına bağlı olarak düştüğünde, ama sıkı bir şekilde ve daha sonra pompa emme hattı tekrar doldurulduğunda durumlar vardır.
 • Kendinden emişli pompa ayrıca yetenekleri sınırlıdır. emme kafası elde etmek için, teknik becerisi 7-8 m uygulama üzerine monte edilir. derinlik yükselme hızını artırmak için, pompa, bir ejektör ile donatılmıştır.

  Bu sistemin ana dezavantajı çalışması sırasında gürültü arttı ifade eder böylece binanın dışında sunulur.

 • Not: iki borunun pompa, bir motor kapasitesi izin veriyorsa 45 m'lik derinlik, ve daha fazla su sağlamak için yeteneği sağlamak için bağlı Daldırma hava püskürten püskürtücüler.

  • Pompanın açıklayıcı yapısal bölümü daha büyük bir çapa sahip olan bir kuyu ya da sondaj deliğinde tür donanımları yerleştirilmesine olanak verir motorun, mevcut iç soğutma gömleği bir referans içerir yönlendirir.
  • karter pompa onlar iyi pompa daha yüksek bir performansa sahip ve aynı güç tüketiminde çok daha küçüktür, verimli motorun potansiyelini kullanılır.

  Kapsam ve yapıların türleri

  Bu dalgıç pompa seçmiştir

  yüzeyde dalgıç pompa seçimi yalan için öncelikli alanları - kolay kurulum, yüksek verim, sessiz, sessiz çalışma, değerli alanından tasarruf. dalgıç her türlü bir araya getiren ana avantajı yüzey birimleri için ulaşılmaz modeller kompakt, hem de su kaynağı örnekleme derinlikleri pompalar.

  dalgıç pompa dezavantajı - konumu ve karmaşık hizmetleri büyük bir derinlik:

  • dalgıç santrifüjlü pompa tipi, tahliye pompasının türü ile de ilgilidir.
  • Onların yüksek maliyet nem eylemi olmaz malzemelerin kullanılmasından dolayı olduğunu ve paslanmaz çelik, özel polimerler olduğunu.
  • Drenaj seçenekleri kapsamında geniş buldum.
  • Onlar sulama için küçük bir kapalı alandır sular altında bodrumlar, kiler, sıvıyı pompalamak ve banliyö alanların sulanması için uygundur.
  • Onlar çevrimdışı çalışma sağlayan, ayarlanabilir şamandıra şalter ile donatılmıştır.
  • En fonksiyonel modeller su seviyesi hangi bağımsız olarak ayarlanabilir, etkinleştirmek veya etkisizleştirmek için gerçekleştirilir sağlar.
  • Eğer sulama yaparken kuru çalıştırılmamalıdır pompanın taşmasını önlemek istiyorsanız asgari düzeyde seçilir. tahliye pompası temiz su ve kirli su, dışkı pompanın pompa ayrılmıştır.
  • Genel olarak aynı gruba azaltılabilir çukurlar kullanılan pompalar tip - santrifüj, girdap, titreşimli ve vidalı pompalar. Onlar sadece ilke olarak farklıdır.

  Not: Bir dalgıç pompa montajı için temel kural su seviyesi pompanın üzerinde o vardır ve bir metreden az olmamalıdır altında.

  • Bu uzunluk olarak. Bir de 90 cm pompa zaten orada olur ve kuyuda su seviyesi küçük, o ancak bir dik konumda, kullanılamaz kullanmak ister. kuyular genellikle en az Pit, doğru seçilmiş parametreleri ile sadece sondaj pompaları bulunabilir.

  Pozitif gayrimenkullerin pompaları ve bunların eksiklikleri:

  • Titreşimli pompalar parça ve elemanları dönen var. Tüm stok hareketleri, o pompanın ismini verdi, titreşiyor, borunun içine su iter.

  o kısımlarını ufalanan olmadığı için Titreşim, kuyunun zarar ve yıkım katkıda bulunabilir. Biz pompa kum bataklık bu tip yükleme önermiyoruz.

  Hatta alttan oldukça uzakta Onun titreşim, kum küçük parçacıkların yükselişini provoke ve az söylemek, su kalitesinin kötüleşmesi, onları emmek. geri kalan kuyular olarak, güvenli bir şekilde kullanılabilir.

 • Bu genellikle tatilciler tarafından seçilen ürünlerin en ucuz kategorisinde biridir. Ancak, daha ayrıntılı bir seçim oyuk için bir santrifüj pompası ile ilgilidir.
 • bunların farkı Şema I'de gösterilen Titreşimli sahip olan santrifüj pompa

  • santrifüj pompa, bir temel olarak farklı bir yapıya sahip ve çalışma farklı bir şekilde organize edilmiştir.
  • Çukur santrifüj dalgıç pompalar, sadece suda tamamen olarak çalıştırılır. Su voltaj dalgalanması veya başka acil, kazayla durum kuru çalışmaya karşı termal koruma vardır.

  Bir santrifüj pompa, su seviyesi düştüğünde kritik noktanın ortaya çıkışını işaret bir dalgıç yüzen veya özel otomatik ile donatılmasıyla tanımlanır.

 • konut paslanmaz çelik veya plastik, paslanmaz çelikten yapılmış daha pahalı ve dayanıklı model yapılır. Bu tür modeller aşındırıcı parçacıkların korkmuyoruz ve mükemmel bir performansa sahip.

  Büyük artı pompası 185 g / m³ kum içeren su pompa yeteneğidir. Santrifüj pompalarda fiyat aralığı oldukça etkileyici ve markaya ve malzemelerin kalitesine bağlıdır.

 • su içinde suyun akış pompası performansını belirler. sıhhi tesisat armatürleri ve su tüketimi listesini derlenmiş lavabo, mutfak lavabo, duş, çamaşır makinesi, - toplam tüketim farklı su tüketimi oluşur.

  tam model basıncının hesaplanmasında sonra seçilir. Basınç kuyuya, iyi yapısından mesafe, evde su aynanın derinliğe doğru orantılıdır.

  Dalgıç pompa, farklı bir boyut, çapı gerçekten önemli değil, ama operasyonun uzunluğu güvenliği bağlıdır.

  • Bu makaledeki videolar ve usta söylemeniz filtre içindeki büyük parçacıklar karşı korumak için tasarlanmıştır altta yapılan bir delikten kuyu suyu alımı için dalgıç pompa.

  Pompa düzenlemesi ve sıhhi tesisat montajı

  • kendi nüansları olmasına rağmen, evde kuyu suyu temini kablolama, ilk bakışta böyle karmaşık kurulum görevi pompa, ancak bu bile uzmanlar katılımı olmadan oldukça başarılı çalıştırmak ..
  • eserleri elleriyle yapmak amacıyla planlanmış ise Doğu hassas bir konudur ve güvenlik ağı her zaman yararlıdır gibi, iyi bir pompa iki ya da üç kişinin gelmesini yüklemek için daha iyidir.
  • İlk binaya kuyudan su ishal, bükülme olmadan bir siper kazdık ve su basıncı minimal kayıp almak için döner. Hendek derinliği dondurma ve bunun altındaki kazma düzeyine göre belirlenir.
  • hendek alt keskin kayalar, inşaat enkaz ve cam içermemelidir.
  • Kumlu 15-20 cm düzenlenmiş tampon tabakasının altındaki., bir su borusu sarılır geotekstil, yayılır.
  • sıhhi tesisat ürün için çelik boru, takviyeli plastik malzemeler, paslanmaz çelikler, polipropilen tüpler ve geleneksel bahçe hortumları seçilir.

  Not: başka boru materyallerinden oluşan kalması, böylece, sıcak dönem boyunca mevsimsel için kullanılan hortumlar, çelik boru, korozyona tabi tutuldu.

  • Boru bölümleri, birbirine yalıtım ürünü açmak ve daha büyük bir çapa sahip olan bir tüp yerleştirilir. Bu sandviç sistemi mekanik hasara karşı koruma sağlar ve yalıtım hasar görmesini önler.

  Acil boşaltma tahliye valfi aracılığıyla gerçekleştirilir

  • Ortaya çıkan boru, daha sonra hendekte koydu ve kravat-in yer ve binanın duvarında iyi planlanmaktadır.
  • Borunun ucu T parça ile bir boşaltma vanası ile temin edilir. fotoğraf tüpleri yerleştirir pompa kurulumu ulaşmalıdır indirici döndürmek olduğunu göstermektedir.
  • iyi montaj çerçevesine sabitlenmiş bir ip üzerinde asılı Dalgıç pompa.
  • Montaj kaynaklı çelik açısı 50x50 mm kare ve de merkezi kutup yüklü.
  • bölümlerinden biri kablosunun diğer ucunu sabitlemek için bir delik içermesidir.
  • Hidrolik akümülatör, kazan ve filtre - montaj hattı döşeme içinden temel ve su ekipmanları taşınır sonra.
  • geo-tekstil sarılmış boru, boru, yüklendikten sonra, kum tabakası 10 cm ve zemin içine dökülür.

  Bağlantı için borunun seviyesine kovanın iniş ile ilişkili kuyuda bir dalgıç pompa yüklemeden zorluk. Esnek bir hortum uygularsanız, bu sorun önlenebilir.

  Çalışma üstten yapılır ve aşağı gitmek gerekmez. Eğer gömme değildir toprak donma ve hat boruları altında bir hendek suya ulaşmasına, sebebi ne olursa olsun, mümkün değilse, bunlar donma onları koruyan bir ısıtma elektrik kablosu giydirilir.

  Maalesef, yorum bulunmuştur.

  kuyu ve sondaj delikleri

  Her hakkı saklıdır

  durumda kurulum önceden onay

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  56 − = 53