Eh elleriyle halka

elleriyle rögar halkaları Formlar

Beton halkalar Kapsamı oldukça geniş. para kazanmak için bir ihtiyaç varsa, elleriyle yapabilirsiniz. Ama beton halkalar için kalıplar gerektirir. Böyle Ekipman alımı pahalı - özel kullanım için haklı değildir. Ama formu aynı zamanda kendi yapabilirsiniz.

Beton halkalar nelerdir

Çoğu zaman, iyi cihaz için gerekli beton halkalar, aynı zamanda özerk lağım oluştururken bunları kullanmak için - foseptik veya filtrasyon kuyuları olun. Uygulamanın başka alan - Cihaz ve yağmur suyu drenaj sistemlerinde menholleri. Beton halkalar, hatta mahzenin yapılmıştır. Dikey, yatay - Ayrıca, çeşitli seçenekler vardır. Genel olarak, kapsamı geniştir.

Beton halkalar çeşitli tesislerinin yapımı için kullanılır

farklı ihtiyaçlar için farklı boyut halkası vardır, ayrıca farklı çeper kalınlığı takviye edilebilecek ya da edilmeyebilecek sahiptir. seçim bu bolluğuna rağmen, birçok elleri ile betonarme halkaları nasıl düşünüyoruz. şey sitenin yenilenmesi birden fazla halka, hatta on gerekebilir olmasıdır. Bazıları sadece bir düzineden fazla iyi daha kaldı. beton ürünleri imalatının maliyeti satış fiyatının çok daha düşüktür. Hatta somut halkalar için kalıp yapmak için gerekli olduğunu dikkate alarak. hesabın nakliye giderleri içine götürürsem, tasarruf çok sağlam olacaktır.

Türleri ve kuyuları için beton halkalar boyutları

betonun Üretim Sanayileşmiş ve betonarme halkalar GOST 8020-90 dile standartlarını karşılamalıdır. Onların boyutları (Moskova mevcut teslimat dahil) masanın yanı sıra yaklaşık ağırlığı ve fiyatı alınabilir.

İç ve dış - her tür ürünlerin üretimi için, iki kalıp için. Aralarındaki mesafe halkası boyutuna bağlı konuğu kayıtlı. 12 cm ile 14 cm - 70 cm ya da 100 cm de çapları için takviye halkaları için çok takviye sekmesi duvar kalınlığı olmayan halkaların imalatı daha sırasında sırasıyla 7 cm 8 cm olan.

demiryolu b halkaları üretimi için özel formlar gerektirir

farklı boyutlarda ek olarak halkaların uç kısmının farklı bir profil var - pürüzsüz ve bir kilit ile. Şato - bir projeksiyon-tipi dil ve oluk. bu halka pazogrebnevyh veya kilitleme bakınız. birbirlerine yer alan onlar iyi yapışması, herhangi bir amaç için kuyu oluştururken çok önemlidir yanal yükler, birlikte hareket etmek zordur. Beton halkalar daha sofistike bir formu - - Bu seçeneğin daha az adım uçlarına oluşturulmalıdır.

Beton rögar halkaları betonun teknolojiyi İmalat ve güçlendirilmiş

Beton halkalar üretilmesi için, dikkatli bir şekilde titreşimli maruz dökme sonra, küçük bir su miktarı ile sabit çözeltisi üretiminde kullanılmaktadır. Bu süreç olmadan olamaz tekdüzelik ve yüksek mukavemet elde etmek. Beton vibratörleri kullanabilir özel imalatı ile, bir duvarın biçiminde dahil vibratörler üretimi. Bu elinde tutulan vücut nispeten küçük bir cihaz olup, vibratör kafa beton içine indirilir. memenin uzunluğu halkanın altına hemen hemen elde etmek için yeterli olmalıdır.

Beton çalışmalar için bir daldırma vibratör gibi görünüyor

Kullanım sazhtie gücü de halkalar için beton B15 (M200 sınıfı) daha az olmayan. üretiminde kullanılan Sertleşmiş beton bileşimi:

 • PTS500D0 çimento - 230 kg:
 • orta taneli kum (partikül büyüklüğü 1.5-2.3 modülü) - 900 kg;
 • fraksiyon 5-10 mm mıcır - 1100 kg;
 • Plastikleştirici-3-1,6 kg;
 • Su - 120 litre.

Çıktı bir beton metreküp olduğunu. Su miktarı, kum% 4 nem endikedir. ıslak kum için, su miktarı önemli ölçüde azalır.

Bu betonarme halkalar üretimi için bir form gibi görünebilir

Ne normal bir ev mikser tipi "armut" kuru beton sen karışmaz böyle diyorsun. Yoğurma zorunlu mikser türü kullanmak gereklidir. Değilse, daha akıcı beton yapmak. Bu çözeltilerin dezavantajı - kalıp bir süre (4 ila 7 gün arasında sıcaklığına bağlı olarak) beton korumak için gereklidir. ay sürebilir bir düzine beton halkalar yaparak beton halkalar için bir form varsa. Çıktı - Mümkün olduğunca çözüm çok sert yapabilir ve kalıp birden fazla çift olması.

Dikey çubuklar takviye ile birbirine bağlanmış bir çevre - çubuk halkasının kalınlığı 8-10 mm takviye oluklu tüm kuralları bağlamak mümkündür. takviye halkalarının sayısı halkasının yüksekliğine bağlıdır. Aralarındaki en uygun mesafe -. 20-30 cm kuyu halkasının 90-100 yükseklikte cm üç veya dört takviye kemerleri olun. 30-40 cm lik artışlarla saptanmıştır Dikey segmentler. Bir özel bağlama teli bağladı.

Üst kemer takviyesi Eğer kaldırma ekipmanları yardımıyla somut bir halka üzerinde dönebildiği için döngüler, bağlı olabilir.

Örnek beton takviye halkası

Eğer yüklediğinizde bir takviye kemeri bir detayı hatırlıyorum: vana beton sütuna bulunmalıdır. Yukarıdaki şekil kemer takviyesi yüzey üzerinde, ancak önemli ölçüde düşük olmadığını göstermektedir çünkü metal uca göre makaleler., en az 3-4 cm olmalıdır. o inşaat demirini yerleştirilmelidir konusunda.

Parçaları pişirebilirsiniz ve ancak iyi - ilişkilendirmek - daha dayanıklı yapı elde edilir

Kendi kendine yapılan beton halka genellikle bitmiş çelik hasır takviyeli - çubuk kalınlığı en az 4 mm, yükseklik onun sıkıcı kesme yüksekliği ve uzunluğu, halka kenarı teli olarak katlandığında 20 cm değildir .. Bu donatılar biraz standardından daha kötüsü, ancak daha fazla güç vermek için yeterlidir.

Titreşimli işlemi (formülasyon değiştirmeden) farklı sınıfları için betonun mukavemetini arttırır. hava kabarcıkları daha eşit agrega ve çimento dağıtılır dışarı önündeki beton tedavisinde ondan "otur". işe yaramaz bu işlemle dağıtın - Duvarlar laçka ve hızlı bir şekilde tahrip devam edecektir.

Beton titreşime ise pürüzsüz ve kalın duvarlar elde edilebilecek

Ancak, bunu abartmak ve olamaz - ayrılık oluşabilir. durdurma çözeltisi büzülmesi, yüzeyi düz hale gelir ve en çimento şerbeti zaman işlemi durdurur.

Düz yüzey veya sac üzerinde kalıp dış (dış) bir parçası monte edilir. yapılan pazogrebnevyh halka oluk sürücü belirtilen edin. muhafazanın kenarından 3-4 cm bir mesafede örgü takviye maruz kalmaktadır. Dış mahfaza çıkıntıları (parmak) için vida ile mahfazanın içine yerleştirilir.

kürek ya da cihaz ile öngörülen formda beton atar. halka doldurulduktan sonra, titreşimli tutun (mamul olarak 1-2 dakika sürer). Gerekirse (büzülme arayın) beton eklendi. halka kapama titreşim yüzeyine sonra mala ile düzeltti. Gerekirse, yükleme ve Grebneva yüzüğü bastırdı.

Endüstriyel bir çevrede hemen razopalubka taşınan - bu kullanım ve sert beton için, hemen bir sonraki halka yapmak için kiti kullanmak için. Bunu yapmak parmaklarınızı kaldırmak için kalıp çıkarın. çekirdek içindeki, bir alt oluk oluşturan beton ayarına kalır.

Beton halkalar için kalıplar nasıl yapılır ve hangi

Fabrika kalıplar sacdan imal edilmiştir, kaburga güçlendirir. Metal Kalınlık - 8.3 mm, halka büyüklüğüne bağlı olarak değişir.

Rögar halkaları için formlar genellikle metalden yapılmış

eğrilik istenen yarıçapı ev viraj sac At kolay değildir. Farklı çaplarda iki kalın varil bulmak için çok daha kolaydır. çapları 14-16 mm farklı olmalıdır. Bu durumda, bir duvar elde 7,8 mm kalınlık. takviye ile iyice halka İçin - gereklidir budur.

Beton halkalar çalışması için bir form ile size yardımcı olmak için, kapı menteşeleri iki yarısını bağ mümkündür

alt namlu kesilir 'de, yaklaşık 10 cm olan makyaj iç kısmı - çok uygun. Nihai halkadan kalıp kaldırmak mümkün olması için, namlu iki parçaya uzunlamasına biçilmiş. yarıları güvenli olması bağlamak gerekir. Bu farklı şekillerde yapılabilir:

 • delikli kaynaklı köşeler, sıkma somun;
 • dilimleri çekiç için "kulakları" olun.

Her yarı yol açmamıştır içine büküm gelen duvar tutacak bazı ara parçaları kaynak gereklidir.

Diğer kılıf içine bir parçasını takma, (açıklık daire ölçülerek) birbirine göre aynı mesafede nispetle koydu. Çeşitli yerlerde matkap deliği olarak - Çıtçıt için, bunlar düzeltilecektir. Studs - dişli edildiği her iki tarafında çubuk segmentleri. Delikler kalıp bir kısmının güvenliğini edebilmek için, diğerine karşılık var.

delinmiş delikler somunlarını yerleştirilmiş pimler bulunmaktadır. kıvrılmayacak oluşturmak üzere betonun zaman - kalınlığı beton halkalar için kalıp çok büyük duvarların olduğunda, muhtemelen büyük bir somun çamaşır içine ya da bir deliği olan bir metal plakadan kesmek olacaktır.

İsteğe bağlı olarak kalıp sertliği vermek somut halkalar ve sac metal şeridin ve ahşap çubuklar, kalıpları yapmak. İstenen bir şeridin uzunluğu - + bileşik 10 cm bir çevresel uzunluğu. genişlik - aşağı yukarı 5 cm kenar şeridi aynı jant yapmak bükülmüş çıtası olan + halkası 10 cm yüksekliğine eşittir .. cıvatalarını sıkıştırılması için deliklerin yan tarafından gerçekleştirilebilmektedir. üst kenar, her 20-25 cm (daha az ise, küçük bir halka çapı) kazılı. dönüş halkası - Şimdi şerit bükülebilir. Ama çok kararsız - "çalış". Katılık, bir ahşap çerçeve vasıtasıyla verilebilir.

Beton halkalar için formlar saçtan imal edilebilir

20-25 cm uzunluğunda çubuk dilim adet kaynaktan. Bunlar vida bölümleri çubuklarında vidalanan bir metal bir delik ağız asılmıştır. Tüm 20-25 cm olacak yuvarlak değil şeklinde çubuklarının uzunluğu ve çok yönlü. sizin için önemli ise, çubukları testere için kısacası, daha sık kesinti yapmak mümkündür. Ayrıca yüksekliği güçlendirmek gerekir. Bunu yapmak için, aynı çubuklarını kullanın. Onları sık sık gerekir takın - Duvarlar mağara içinde olmadıkları.

Kaynağı nasıl kullanacağınızı biliyorsanız, başka bir yol izleyebilirsiniz. Sac metalin yanı sıra profilli bir kare profil borusu gerekecektir. 15 * 15 mm veya 20 * 20 mm'ye sığacak. İlk olarak, profil borudan dört eşit yarım kemer bükmeniz gerekir. Dört büyük - harici kalıp ve dört daha küçük - iç kısım için. Kesme metal şeritlerini yaylara kaynatın.

Bir profil borudaki kemerlerin temelini oluşturmak için

Ahşap tahtadan veya çubuklardan

Bir ağaçla daha kolay çalışırsanız, ahşap zhb halkaları için şekil toplayabilirsiniz. Dar plaklardan toplanır, altta ve üstte bir halka ile sabitlenir. Halka metalden yapılabilir, örneğin bükülmüş profilli borudan. Gerekli kavis yarıçapıyla boru bükümü üzerinde kavisli olabilir.

Halka üretimi için formlar ahşaptan yapılabilir

Eğer kooperatif sanatı atınızsa, ahşap da ahşaptan çıkarılabilir. Materyal o kadar önemli değil. Ortaya çıkan kalıbın sağlamlığı ve sağlamlığı önemlidir. Kenarın daha büyük kalıp dışına ve içeriden daha küçük eklendiğine dikkat edin.

Önemli! Kalıbı kolayca çıkarmak için, doldurmadan önce kalıp yağlanmalıdır. İçme suyu ile kuyu için beton halkalar kullanmayı planlıyorsanız ayçiçeği yağı kullanabilirsiniz. Bir teknik tesis kullanılması gerekiyorsa, makine yağı veya DT (veya saf motor yağı) ile karıştırılmış bir yağlayıcı olarak kullanılabilir.

Kuyu inşaatı için betonarme halkalar nasıl yapılır

Su temini sistemlerinin kurulması, kanalizasyon, özel arsa drenajı sırasında teçhizatları inşa ederken, çeşitli amaçlar için kuyu inşa etmek gereklidir. Aynı zamanda hazır beton halkalar kuyular için büyük fabrikalardan veya bu tür ürünlerin imalatıyla uğraşan bireysel girişimcilerden satın alınır. Bazı durumlarda, bu beton yapıların kendinden üretimi için bir kalıp satın almak ve yerine doğru miktarda döküm halkaları vermek daha karlı olur. Farklı boyut ve konfigürasyondan farklı farklı boşluklar türleri vardır, bunlardan farklı çap ve yüksekliklerde betonarme ürünler elde edebilirsiniz.

Bu video, kuyular için hangi halka halkaların yardımıyla, kendinden yapılmış bir kurulum işini göstermektedir. Bir ürün için iki işçinin yalnızca 15 dakika sürebileceği unutulmamalıdır.

Maksimum mukavemetli beton hazırlama

Kuyu için betonarme halka üretimi için, M400 ve daha yüksek kalite olgunlaşmış çimento gerekmektedir. Çimento, bir aydan uzun süren üretim tarihinden itibaren olgun olarak nitelendirilir. Çimentoya ek olarak su ve kumun yanı sıra çakıl gereklidir. Maksimum yoğunluklu betonu elde etmek için tüm bileşenlerin oranını gözlemlemek önemlidir. Bunun için çimentonun her bir kısmı alınır:

Betonun hazırlanması kum ve çimento karışımı ile başlar. Sonra, malzeme karışımına su ilave edilir ve yoğurma işlemi devam eder. Bir sonraki dönüş çakıla gelir ve eklenmeden önce su ile ıslanmalıdır. bir zemine veya çelik palet yüklü şekil, önce işlenmiş bir halka ettirmek için gerekli deliği sabitlenmiş olduğu bir örgü yerleştirilir. Bundan sonra, kalıba beton ile dökmeye başlarlar. Takviyeli ürünün kalınlığı 0.6 ila 11 mm arasındadır. Boyutlara bağlı olarak, üretilen halkanın hacmi değişir, bu da karıştırılacak çözeltinin miktarını etkiler.

Önemli! Takviye kullanmadan kendiniz bir kuyu için halkalar yaparsanız, duvar kalınlığını 15 cm'ye yükseltin. Böyle halkaların ömrü çok fazladır. Silindirik duvarların yerinden çıkmasını önlemek için aralarında ahşap kamalar bulunan bir aralık bırakılmıştır.

Açık bir şantiye alanındaki beton halkaların üretimi, katılaştırma çözeltisinde çökelmeyi önlemek için bir kanopinin altında yapılması tavsiye edilir

Gerekli ekipman listesi

Beton halkaların imalatı üzerine yapılan çalışmalar geniş bir şantiye sahasında yürütülmektedir. Zorunlu ekipman listesi ve gerekli cihazlar şunları içerebilir:

 • beton karıştırıcı (kürekler ve metal sac, beton çözeltinin elle yoğrulması);
 • halkalar için boşluklar (özel şekiller);
 • vibratör;
 • Kaldırma cihazları, çünkü bir kuyu için tek bir betonarme halkanın ağırlığı 500 kg veya daha fazla olabilir;
 • çerçeve takviyeli (telden bağımsız olarak hazır veya satın alınabilir).

Kendiniz için bir form nasıl hazırlanır?

Bağımsız bir silindir şeklinin imalatı ile iki metal bidon seçilir; bunların çapları kurulu boyutlarda bir halka oluşturmaya izin verir. Fıçılar yerine hava kanalları veya uygun çapta borular çalıştırılabilir. herhangi bir istenen çap silindirik şekiller bulunmaktadır, bunlar basit bir pencere ya da kapı kanat tarafından birbirine birleştirilen ayrı çelik levhalardan imal edilmiştir. Bu bağlantı elemanları kaynak veya perçin ile metal kalıba bağlanır.

Önemli! Kalıbı sadece metal veya plastik silindirik "gözlük" lerden değil aynı zamanda da kullanabilirsiniz. Hafif plastik formlarla manuel işçiliğin küçük bir mekanizasyonuyla çalışmak daha kolaydır.

Betonarme halkaların üretimi için özel bir form, farklı çaplara sahip iki metal silindirden oluşur. Beton harç kalıplara döküldü.

Beton halkalar ve farklı çaplarda ilave elemanlar üreten fabrika titreşimleri. Verilen ebatlarda malzeme varsa kendi yapımı bir inşaat yapmak mümkündür.

İç halkanın, ürünün üst konturuna kaynak yapılmış olan konik bir çatı vardır. Koninin üst kısmında, beton halkayı imal edildikten sonra yapıyı kaldırmak için ekipmana tutturulmuş bir halka bulunur. Bu çatı şekli, kalıpın dış ve iç duvarları arasındaki boşluğa akan karışık bir çözümü hızlıca atmanıza izin verir.

Önemli! Bazı yapılarda, dış kalıp yukarı doğru kaldırılmaz, ancak kanatları yanlara açılır ve onları birbirine bağlayan kilitler açılır.

Beton halkanın üretiminin ana aşamaları

Titreşimli kurulum kullanılırken işin sırası şöyle:

 • Betonun katmanlar halinde döşenmesi, yüksekliği 20-25 cm, ardından da çözeltiyi kalın bir metal çubuk ile sıkıştırın.
 • Kalıbı yüksekliğinin yarısına dökdükten sonra ahşap dikmeleri sökün.
 • Beton karışma yüzeyinin tesviye edilmesi.
 • Beton sıkıştırmayı en üst düzeye çıkarmak ve sıkıştırma sonrasında kalan boşlukları doldurmak için bir titreşim fabrikası dahil edilmesi.
 • Gerekirse çözümü toplayın.
 • Üç ya da dört gün sonra formun demonte edilmesi (optimum sıcaklık ve nem düzeyiyle halka kalıp ertesi gün serbest bırakılabilir).
 • Betonun istenilen mukavemetini sağlamak için ürünün on günlük (asgari) yaşlanması.
 • Ambalaj yerine nakliye.

Önemli! Ürün açık havada imal edildiyse, formlar, çözeltiyi yabancı cisimlerden ve çökeltilerden koruyan özel kapaklarla desteklenir.

Gördüğünüz gibi, kendi ellerinizle bir kuyu için beton halkalar yapmak mümkündür, ancak bu oldukça zor. Fakat elde edilen tasarruflar, iletişim döşeme için gerekli olan diğer malzemeler için kullanılabilir.

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

yankı adrotate_group (27, 0, 0, 0); İyi günler Kazan AOGV 11'in otomasyonu kararsızdır.

yankı adrotate_group (27, 0, 0, 0); Merhaba Bu yıl ülkeye taşındık.

yankı adrotate_group (27, 0, 0, 0); Merhaba Geçen gün çatıda birkaç yaralı buldum.

Bina iletişimleri hakkında internet ansiklopedi

Ellerin yüzük formları

Yapmak kendi elleriyle kuyu halkaları için form Şartlarla zorlandım. 2010 yılının sıcak yazında birçok yaz mevsimi su temini sorunuyla karşı karşıya kaldı.

Kesintisiz su temini kuyuları kurutuldu.

Banliyö ve banliyö alanlarının çoğunun sahipleri iç çapı 1000 mm ve yüksekliği 900 mm olan beton halkalarla kuyu kullanırlar.

Bu derinliği derinleştiriyor gibi görünüyor - bir sorunu değil, ama ...

Köşkün kuyu toprağı sıkışması mümkün değil, her yönden de kazmak gerçekçi değil ...

Akla gelen ilk şey - yeni kazmak daha kolaydır, ancak 2000 ruble olarak halkanın fiyat anında 2300-2400 ruble atladı, bütün ileri 2-3 ay boyunca boyalı, kullanılamaz. Ve içmek istiyorsan, bahçe sulamaya ihtiyacın var. Biraz helezonlar taşımak ve TV'nin yanında kanepe kurtulmak, o zaman bu sorun bazı insanlar için aile bütçesinin önemli bir bölümünü kaydetmek, bir kaç gün içinde çözülebilir ve bazı ve karlı bir iş kadar karıştırın. Tabii ki var olan kuyuyu derinleştirmek için halkaların dış çapının 1000 mm'den az olması gerekir. 840 mm'lik dış çapı, 700 mm'lik iç yüzeyi ve halkaların yüksekliğini 600 mm'yi aldım. Bu tür bir halka içinde beton 100 litre, gerektirecektir, yani 50 kg çimento (RUB 180-190.), kum 130 kg yapmak için gerekli olan yaklaşık 180 kg (45-50 sürtme.), bir su kovası ve telin 10 kg (100 ruble olsun, ancak 4-6 mm bulup çalacağım). Maliyet 340 ruble'den fazla değil. 0,6 metre doğrusal geleceğin kuyuları için. Ve yüksekliği 900 mm değil, 600 mm olsaydı, standart bir halkanın fiyatı 2,400 ruble olurdu? 2400 ovun. : 900 mm x 600 mm = 1600 ruble. 1260 ruble tasarruf ediyoruz. her yüzük üzerinde. Kanepeden inip garaja gidiyorum (o bir atölye ve sıvı olmayan mallar için bir depo).

Hemen temiz olmak için bitmiş halini gösteriyorum Kendi elleriyle yapılan kuyu halkaları formu.

Bunu yapmak zorundaydım. Aslında, kendi ellerinizle yüzük için kalıp hazırlayın zor değil. Yüzükler için şekil nasıl yapılır Ben çabucak onunla görüştüm.

Metal makasın nasıl kullanılacağını biliyorsanız, bir Bulgarca ve biraz elektrikli kaynak, elinizde işaret ve shabashniklerin kopmasına izin verin.

bir metal levha 1,8 mm kalınlığında çelik iki halka iç çapı 840 mm, dış 900-950 mm arasında makasla kesme. Dış çap ilkesizdir - kalıp dış kısmı için sağlamlık kaburgaları olacaktır. Sapı uzatırsanız normalde makaslar kayar. Metal levha 600 mm yukarıda ve aşağıda "tüp" içine geniş silindir - halka kaynatın, iki eşit parçaya rezhu shtukovinu makinesi elde edilen, insizyon montaj ve demontaj için cıvata delikleri ile çelik köşe takviye.

Bir çil ile sertleşiyor ... dökmeden sonra beton tarafından sıkıştırılmasını önlemek için bir şey düşünmem gerekiyor ve serbestçe çıkarmak mümkün olacak. Bu nedenle, dökümden önce çapı tasarım çapına eşit olmalıdır, yani; 700 mm ve dökme sonrası - 15-25 mm azalmak için.

Bu sorun, ben, iki eski araba jack yok, karar her dört tarafında sıkıştırılması genişleyen için bir cihaz yaptığını yazar.

Daha kolay açıklamaya göre göstermek için:

I 600 mm çelik levha genişliği yine 700 mm (tip taban ve kapak) ve silindir duvarı bir çapı olan iki yuvarlak parçaların iç "varil" toplamak. Levha yeniden haddeleme önlemek için bir tüp içine haddelenmiş - vinç kablosuyla birlikte çekmek ve alt kapak nüfuz eder. Kapak ve bitmiş alt namlu (yuvarlak taşlama kesme Didnt'almak), krikolar türetilmiştir bozulma, içine monte edilir, bir kesik alan güçlendirme, 4 parçalar halinde kesilmiş kare delikler kesip.

sıkıştırma genişleyen mekanizması çalışıyor mu kontrol edin:

bit yönlendirme: Beton yapımı menhole formu içerisine döküldü, kalın 600 mm çap ve 840 mm, 700 galvanizli 0.55- 0.8 mm, örneğin, ince bir metal astar imal ise, o zaman sabırsızlanıyorum kullanır yüzük, ele geçirmek ve hemen beton karışımının Titreşmenin sonra kalıp çıkarmak için. Böylece, size kollu çiftleri hazırlarken yerine bir halkanın bir gün döküm, ve kadar mümkün olacaktır. Hatta ince bir metal kollar kalıp çıkarıldıktan sonra bulanık beton karışımı vermeyecektir.

Bu resimde, cıvataları not edin. Bunlar başka şeylerin yanı sıra, sınırlayıcılardan bir sürümü olarak hizmet vardır.

Şimdi halkalar için kalıp nasıl biliyoruz. Sonraki örme takviye kafesi. terminalleri arasındaki mesafe, çevresel olarak en fazla 200 mm yükseklikli ve 300 olarak Tasarımı sürece, herhangi biri olabilir. Çap - 770 mm. menteşeler serbest bırakmak için unutma.

Bunu döndü:

Eski banyosunda beton karışımı karıştırmak için yakınları adına serbest emeği çekin. Ben akrabaları yakalayamadım, ama bir beton mikseri yoktur.

Bir eğreti kalıp halkaları içine hazırlanan karışım doldurun inşaat demiri parçası titreşimli ve ertesi güne kadar televizyonda altında kanepede bira içmek gidin. gece beton Başına sıkıca belirledi ve bir ev yapımı formu vurabilir.

dış kısmı kolayca çıkarılır. uzaklaştırıldı iç kısmı halka duvarı zarar vermemeye dikkat edilmelidir. Birlikte daha iyi yap veya böyle bir vinç gibi bir kaldırma mekanizmasını kurmak.

İyi ve daha sonra dökme titreşim pivopitiya, öf örneğin, karıştırma montaj işlemini tekrarlayın Eğer yüzük gerektiği kadar defalarca söküm. Bir halka 1 saatten daha az sürer döküm gerekiyor.

vivo küründe Halka durmak iki hafta vermek daha iyidir, o zaman, taşıma gemi çimento elbette kayıtlı değilse dikkatle ele almak mümkündür ...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

24 − = 21