Faberge yumurtaları Koleksiyonu

Faberge yumurtaları yaklaşık 7 az bilinen gerçekler

Faberge belki de en ünlü mücevher markalarından biri bugün. Ve Rus imparatorluk ailesinin bu takı evi basıldı kıymetli yumurta, sayesinde. Bugün bu eserler sır sarılı büyük bir nadir, ve onların değer milyonlarca dolar onlarca gelir. Dünyanın en ünlü yumurta hakkında az bilinen gerçekler bizim incelemede.

1. Birinci yumurta Alexander III emriyle 1885 yılında yapılmıştır

Paskalya yumurtaları boyamak için gelenek Rusya'da eski çağlardan beri var. Onu ve kraliyet ailesini izledi. Ama 1885 yılında, Kral Alexander III, bilmeden, bu gelenek biraz dönüştürdü. Bir sırrı olan bir yumurta - eşi İmparatoriçe Maria Fyodorovna sürpriz karar olması, o ona özel bir hediye verdi.

Bu bir altın çizgi olduğu karşısında beyaz mine ile kaplı bir kıymetli yumurta, oldu. Bu açıldı ve içeri bir altın oldu "yumurta sarısı." İçinde, sırayla, yakut taç ve süspansiyon vardı içeride altın tavuk oturdu. Böyle bir hediye İmparatoriçesi tam bir zevk için geldi.

Aslında Fabergé değil bizzat bu Paskalya Matryoshka icat etti. Alexander III tarafından planlandığı gibi, bir sır ile paskalya yumurtası bugün bilinen 3 nüshaları XVIII yüzyılın başında üretilen yumurta serbest yorumlanması olmalıydı.

Bunlar: kale Rosenborg (Kopenhag); Kunsthistorisches Müzesi'nde (Viyana) ve (daha önce - sanat galerisi "Yeşil Vault", Dresden olarak) özel koleksiyonlarda. halka - O açıklamadan gizli Bütün bu örnekler tavuk yumurta, olarak, taç ve içinde bulabilirsiniz. Imparator kocası Danimarka kraliyet hazinesinden onu tanıdık ürünü hatırlatmak bir sürpriz mutlu etmek istedim inanılmaktadır.

3. Tüm Fabergé yumurtaları bir sürprizim var

İmparatoriçe Fabergé hemen yumurtayı yapılan mahkeme kuyumcuya döndü ve bir ömür emri aldı hediye kadar etkilenmişti oldu. Her yıl bir yumurta üretmek zorunda kaldı. durum tek bir şey oldu - yumurta sürpriz çeşit içermelidir. Bir tek nüsha olarak yapılması gerektiğini, hatta ele alınmamıştır.

Her Paskalya Alexander III yeni eşi çok değerli bir yumurta lanse beri. O Paskalya tatili annesi ve eşi değerli yumurtaları verdi Alexander III, Nicolas II, oğlu geleneğini sürdürdü.

Her Faberge yumurtası küçük mucize gizlendi: kraliyet tacının minyatür kopyası, yakut kolye, mekanik kuğu, fil, sarayın altın mini kopyası şövale üzerinde 11 minik portre, model gemi, kraliyet Hareketli parçanın tam çalışma kopyasını, vb ..

4. Bolşevikler Faberge yumurtaları hafife ve böylece onları kurtardı

Ekim Devrimi'nden sonra Bolşevikler satıldı Rusya'nın sanatsal hazineleri "dünyanın ilk komünist devletin" hazinesini doldurmak için çalışıyorlardı. Onlar kilise "Hermitage" Müzenin eski ustaların resimlerini satılan ve İmparatorun ailesine ait taç, Tiaras, kolye ve Fabergé yumurtaları aldı yağmaladılar.

1925 yılında değerler (taç düğün kron, asa, küre, Tiaras, kolye ve ünlü Fabergé yumurtaları dahil diğer takılar,) imparatorluk sarayının bir katalog SSCB'de tüm yabancı temsilcilerin gönderildi. Elmas Fonu Bölüm İngiliz antikacı Hormanu Weiss satılmıştır.

1928 yılında, Elmas Fonu "düşük değerli" Fabergé yumurta ve başka 45 maddeden yedi ele geçirildi.

Ancak, takı şaheserleri değerlendirmenin yaratıcısı bu kötüleyen sayesinde, Faberge yumurtası erime kurtulmuşlardır.

Yumurta "Peacock" - Böylece Fabergé en inanılmaz kreasyonlar koruyarak. kristal ve altın İçinde şaheser tavuskuşu emaye edildi. Ve bu kuş mekanik oldu - bu altın şube ile çekildi zaman, tavus gerçek kuş gibi kuyruğunu kaldırdı ve yürümeye bile mümkün.

5. Birkaç yumurta akıbeti bilinmemektedir

Birkaç İmparatorluk yumurta bulma bilinmemektedir. Örneğin, yumurta akın-seyahat çantası kaderin sır, 1889'da Faberge atölyesinde yarattı.

Yumurta iddia edilen 1949 yılında bir Londra mağazasında görüldüğü son kez. Söylentiye göre o bilinmeyen $ 1,250 satıldı.

İmparatorluk yumurta 6. Tek 8000 lira için değerli metallerin hurda alıcı satın

kayıp imparatorluk Paskalya yumurtaları biri oldukça şaşırtıcı bulunmuştur. Bu ABD alıcı değerli hurda bir bit pazarında satın alındı, İmparatoriçe Maria Feodorovna aitti ve sonra 90 yılı aşkın bir iz bırakmadan kayboldu bir yumurta.

Son kez Moskova'da 1922 yılında Faberge gördü. Yumurta, altından yapılmış ve elmas ve safir dekore, 8.2 cm'lik bir yükseklik, bolþeviklerin el edildi. 2 450 dolar - 1964 yılında takı eşsiz parça "bir yumurta şeklinde altın saat" olarak adlandırılan bir New York müzayedede çekiç altında gitmedi kadar Kaderi, uzun süre gizli kaldı.

Amerikan, onun gerçek değerini bilemeyeceğini 8.000 pound (14.000 $) için altın yumurtlayan satın aldı. Yıllardır, onun mutfakta tutarak, yumurta satmaya çalıştı. başarısız denemeden bıktınız, o üreticinin hakkında bir şeyler öğrenmek için çalıştı ve bir arama motorunun dahili saati kazınmış isim yazmış. Bu yüzden bir makalede Kieran McCarthy, "Vartski" Kraliyet takı evin (Wartski) müdürü geldi. O McCarthy denilen ve sonra satın alma bir fotoğraf ile Londra'ya geldi.

Uzman hemen onlara Rus emperyal aile üyelerine ünlü kuyumcu tarafından oluşturulan yumurta birini tanıdı.

böylece evde takı onun emotsiizhurnalistam kafasını açıklanan - "diye Kayıp Ark bulduğunda Muhtemelen benzer duygular Indiana Jones deneyimli".

7. Queen Elizabeth II üç imparatorluk Fabergé yumurtaları sahibi

İngiliz kraliyet ailesinin koleksiyonunda üç imparatorluk paskalya yumurtası Fabergé "Colonnade", "Çiçek Sepeti" ve "Mozaik" vardır. Çiçek sepeti - Bu üçlünün en ünlü başyapıt. Minyatür nosegay inanılmaz gerçekçi!

Fabergé İngiliz koleksiyonu dünyanın en büyüklerinden biridir. mücevher kutuları, çerçeveler, hayvan ve Rusya, İngiltere ve Danimarka kraliyet evlerin kişisel süsler üyelerinin figürinler: Efsanevi yumurta ek olarak, bu takı birkaç yüz şaheserler vardır. İngiliz koleksiyonun boyutlarına rağmen verildiği 200.000 takı, Fabergé takı evin sadece küçük bir parçasıdır.

Faberge yumurtaları. bir Faberge yumurtası ne kadar? Faberge yumurtaları - Sergi

Lüks, ihtişam ve görkemiyle - Faberge yumurtası konuşma eşlik edebilir kelimeler. imparatorluk sarayında ünlüdür kuyumcular tarafından oluşturulan şaşırtıcı koleksiyonu, şimdi tüm dünyada bilinmektedir. 100 yıldan numaralandırma Faberge yumurtaları Tarih, gizem bürünmüş ve gerçekler, sırlar ve birçok roman içerir.

Carl Fabergé St. Petersburg 1846 yılında doğdu. Genç yaşta, kendisine çağrıdanhaberim Almanya, ailesiyle birlikte taşındı. O Almanya, İngiltere ve Fransa'nın en ünlü ustalarının ile takı dersleri aldı. 26 yaşından Faberge evli ve aile takı firmasında çalışmaya başladı onun vatan, geri döndü. onun şirketi Hermitage'den çeşitli sergiler restorasyonu yapan iken. Karl, şirketinin faaliyetlerini genişletmeyi planlanan ve orijinal takı üretimine karar verdi. ve tüm dünyada onu ünlü yaptı ilk yumurta - 1882 yılında hem üç yıl sonra, Alexander III tarafından yaptırılan kol düğmeleri yaptı. 1918 yılında tutuklama korkarak usta sonra Almanya'ya ilk Riga Rusya'yı kaçtılar. Büyük kuyumcu o katlanmak zorunda kargaşa kurtarmak mümkün olduğunu ve 1920 yılında, kalp hastalığından öldü.

Nasıl ünlü koleksiyonu yaptı?

Faberge yumurtaları Koleksiyonu ilk modelinin 1885 yılında kurulması ile başladı. O günlerde, o İsa'nın diriliş gününde pahalı hediye sunmak karar verildi. Ve tabii ki, eşlerine kraliyet hediyeler Rus İmparatorluğu'nun hükümdarları yaptı. Sıralı ilk işi Paskalya eşi Maria Feodorovna için hediye olarak Alexander III idi. Müteahhit iş zamanında Alman kökenli Petersburg kuyumcu bilinen Carl Fabergé oldu. yakut taç İmparatoriçe ile tavuk içine gizlendi altınla büyüleyici yumurta sarısı, duş sorumluydu ve mahkeme kuyumcu olarak Fabergé bahçesinde bırakıldı. O zamandan beri, ustaları bir sürpriz ile yeni yumurta her yıl yapmak. Alexander III ölümünden sonra Paskalya hediye geleneğini muhafaza ve 1917 yılına kadar, Nicholas II eşi ve annesine her bahar Faberge yumurtaları verdi. Bugüne kadar çeşitli özel koleksiyonlarda ve müze koleksiyonlarında hazinelerinde tür ürünlerin çok sayıda bulunmaktadır. Çeşitli belgesel kaynaklara göre, sadece 71 orijinal kalıntıları bir kopyasını yapmıştı. Bunlardan, 52 - imparatorluk ailesi için. Ancak, gerçekte nasıl birçoğu, bir sır olarak kalır. İmparatorun emriyle yapılan çalışma, resmi belgelerde yapılmıştır gerçeği. ayrıca özel koleksiyonları için gerçekleştirilen ürünler, kayıt dışı kalmıştır. Bu nedenle, uzun zamandır yazarın çalışmasının birçok bilinmeyen kalmıştır. Benzer bir hikaye müşterileri arasında aile özelliğinin 100 yılı aşkın saklı "Rothschild yumurta" ile ilgilidir. Tüm dünya onu satışa edildi 2007 yılına kadar ünlü sanatçıların yeni eserler hakkında öğrendi.

Nerede rarities bugün?

71 modeli eski fotoğraflardan bilinen çalışmaları sadece 62. kalanını hayatta kaldı ki, kayıp olarak kabul edildi. ABD, Monako, İsviçre: Dünya çapında kamu müzelerde saklanan ünlü Yumurtaların çoğu. Kraliyet ailesinin yürütülmesinden sonra, birçok Fabergé, satılamaz edildi özel koleksiyonlara içine düştü. eserlerin büyük sayıda Amerikalı milyarder Forbes hayatının yıllarca takı satın başardı. Daha sonra 2004 yılında, kodaman toplanan yumurtaların toplanması, Rus Vekselberg satın aldı. Bugün Rusya'da Faberge yumurtaları Kremlin Cephaneliğinde Moskova'da görülebilir. takı, saat, sigara kutuları ve minyatür figürleri çeşitli: Burada da sadece Paskalya imparatorun hediyeler, ancak diğer Faberge tarafından oluşturulan ürünler karşılayabilir. Ayrıca Petersburg Shuvalov Sarayı'nda ünlü ustaların eserlerinin yer aldığı bir sergi bulacaksınız. Faberge yumurtaları Burada sunulan Sn Vekselberg özel koleksiyonunda bir parçasıdır. Forbes satın alınan yumurtaların ünlü serisi kralı yılda doldurulan.

Ünlü ustaların eserleri farklı ülkelerde müzeler, hem de özel şahıslar tutulur. Tüm dünyada Koleksiyoncular popüler kuyumcu ve defineciler çalışmalarını sergiledi açık artırma, kayıp imparatorluk mücevher bulma hayal izle. en Fabergé en güncel tanınmış kabul bakalım.

Tavuk ve yakut taç - - Orijinal sürpriz ile, altından yapılmış Yumurta, Paskalya 1885 kraliçe bir hediye olarak Alexander III tarafından hazırlanmıştır. Fabergé erken yaşta iken hala kendisini Maria Fyodorovna gördü modeli, bir kopyasını yarattı. Danimarkalı yumurta fildişi yapıldı ve bir sürpriz olarak o halka içinde oldu. Bu çocukluk anıları hafıza ve yeni çalışmada gerçekleştirildi. tavuk Benzersiz Fabergé heykelcik ürünün içinde gizlenmiş bir sürpriz erişim sunar hangi bir kompleks bir mekanizmaya sahiptir. İlk - minyatür Imperial Crown ve ikinci - bir kolye ile bir zincir. Bugüne kadar, ikinci sürpriz kayıp olarak kabul edilir. Kraliyet ailesi yumurtanın ölümünden sonra Fransa, Almanya ve Amerika'da aracılığıyla dolaştı. Bugün, Forbes onlar tarafından satın alınan koleksiyon Vekselberg ünlü usta işi. Böylece, eşsiz nadir eve döndü.

önde gelen ana bir başka çalışma. Onun kez alışılmadık bir tarzda yapılır - Neoklasizm. Yumurtanın içinde gizli gül goncası olduğunu. Fabergé çalışması eşi Aleksandra Fyodorovna, Darmstadt kentinde bir yerli Nicholas II emriyle yapıldı. Onun memleketi harika gül bahçesinde bir sıkılmış Genç imparatoriçemiz ünlüydü. iyi hafıza olanları kalp görüntüleri sevilen ve orijinal Paskalya hediye tasarlanmıştı. tomurcuk yaprakları Ruby ile minyatür taç ve kolye gizlendi. Her iki sürpriz kayıp olarak kabul edildi. Forbes koleksiyonun diğer örneklerini Yumurta yaklaşık 100 milyon $ Vekselberg tarafından satın alındı.

pembe emaye Art Nouveau tarzında yapılmış Yumurta, bir altın inci ve altın zambaklarla standı, Noel hediyesi olarak 1898 yılında İmparatoriçe Alexandra Feodorovna sunuldu. popüler ustaların bütün eserler gibi çok özgün sürprizi var. Eğer yumurta inci tıkladığınızda Nicholas II ve kız kardeşleri, Prenses Olga ve Prenses Tatiana imajı ile madalyon görünür. Madalyon İmparator yakut ve elmaslarla taç taç. Forbes koleksiyonu ile sunulan Yumurta, satın alınan ve Viktor Vekselberg edildi. Bugün "landyshi9raquo; ve diğer Faberge yumurtaları, oligark düzenlenen sergi St. Petersburg kimseyi bakabilirsiniz.

Faberge yumurtaları büyük. 1906 yılında eşine hediye olarak Nicholas II tarafından sipariş. Paskalya figür beyaz altını ve altın kubbe ile dekore üst boyalı. Tutucu bir kule Spassky Kremlin olarak oluşturulur ve katedral iç pencerelerden görülebilir. Sürpriz yumurta Paskalya melodiler çalar altından yapılmış bir müzik kutusu vardır. Bu müzik imparatorun kendisi çok düşkündür. "Moskova Kremlin" - büyük ustaların birkaç eserlerden biri, Rusya bırakmadı. Bugün Kremlin Cephaneliğinde bir başyapıt görebilirsiniz.

altın ve kıymetli taşlar, hem de Nicholas II çocuklarının minyatür portreler süslenmiş Jade yumurta, imparatorun eşi 1908 yılında verildi. Her portre Üstü elmas Tsesarevich kapaklar isimleri dizildi. Sürpriz hediye - Alexander Palace, Nicholas II ülke ikamet minyatür modeli. Altın, gümüş ve kaya Billur saray, altın masanın üzerine monte edilir. Bugün, iş Kremlin Armory saklanır.

ünlü sanatçıların eserleri sürekli daha pahalı hale gelmektedir. Onların fiyatı "podskochila9raquo mücevher başyapıtlarından fazla 100 yıllık tarihi için; 3000 kat - 1000 ortalama. Örneğin, belgesel kaynaklardan 1902 yılında "Rothschild yumurta" 6500 ruble olarak tahmin edilmiştir bilinmektedir. 106 yıllarında, 2008 yılında bu 12 milyon dolara satın alındı. En pahalı bugün Coronation Egg kabul edilmektedir. emperyal bir taşıma minyatür şeklinde bir sürpriz ile, altın ve elmas yapılmış, 1896 yılında Nicholas II eşi için yapıldı. Sonra 6700 ruble mal olacak. 2004 yılında yumurta 24 milyon dolara Vekselberg satıldı. Rus oligark, Forbes ailesi ve diğer Faberge yumurtaları aldım fiyatı toplamda 100 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Faberge yumurtaları kopyaları ne kadar?

Ünlü şirketin birçok zanaat işleri vardır. Bazıları yetenekli ustalar tarafından yapılmaktadır. Ancak, Faberge sadece itibari damga ürünün pazar değerini artırır. 1990 yılında, New York yazarın sahte takı eserlerin bile bir sergi oldu. Bu kopya yumurta "Hen Kelekh" biri satın almış ve Malcolm Forbes edildi. Sadece yıllar sonra, araştırmacılar çalışmalarının gerçek yazarlık kanıtlamak mümkün olmuştur. Bugün, ünlü ustaların eserlerinin kopyaları birçok çevrimiçi mağazalardan satın alınabilir. Görsel olarak, bu modeller tam Faberge çalışmalarını tekrar edilir. fotoğraf için buraya sunulmaktadır Yumurta, bu durumda, çok daha ucuz satın alabilirsiniz. Kopya maliyeti "Kurochki9raquo;" Landyshey9raquo; ya da "Moskova Kremlin", malzeme ve 1000 ile 10 000 ruble kadar çalışma karmaşıklığına bağlı olarak değişir. Bir başka ilginç gerçek o Fabergé şirket geri 2008 yılında ünlü yumurtaların yeni koleksiyonların üretimini başlatmak için karar verildi olmasıdır. Şu anda, tanınmış markası altında yeni ürünler yetenekli Fransız usta Frederick Zaavi sağlar. Bugün, Faberge yumurtası yüksek sanat örnekleri ve dünyada koleksiyoncular tarafından değerli bulunmaktadır.

Faberge en iyi eserleri (15 fotoğraf)

Rusya İmparatorluğu 30 Mayıs 1846, dünyanın, Peter Carl Fabergé Gustavovich en ünlü kuyumcular biri doğdu. En önemlisi, o "Faberge Yumurta" adlı dizisinde meşhur oldu. Bu 1885 ve 1917 yılları arasında oluşturuldu. Rus imparatorluk ailesinin ve özel alıcılar için. En 52 emperyal olmak üzere 71 kopya, yaratılması için bilinen.

1882 yılında Moskova ürünlerinde Ulusal Sanat ve Sanayi Sergisi onun şirketi İmparator Alexander III ilgi gördü. Peter Carl kraliyet ailesinin himayesini ve unvanı almış "İmparatorluk Hermitage Onun İmparatorluk Majestelerinin kuyumculuk ve kuyumcu." Buna ek olarak, Avrupa'da Faberge ünlü bir şirket. İngiltere'de kraliyet ailesinin birçok akrabaları, Danimarka, Yunanistan ve Bulgaristan ücretsiz ürün aldı. 1900 yılında Paris'te, Fabergé "Paris Kuyumcular Guild Master" unvanını aldı ve o Legion of Honor Sipariş verildi.

"Coronation" 1897. Nicholas II taçlandıran zaman İmparatorluk taşınmasını kopyalayın. Kuyumcu - Michael Perkhin, Georg Stein. Yumurtaların en ünlü. (Victor Vekselberg "Times Bağlantı")

"Rönesans", 1894. Kuyumcu - Michael Perkhin. Akik. tabutta Le Roy 17. Kullanılan: tip Dresden "Yeşil Vault", Faberge evinde depolanıyor. Sürpriz bir kristal yumurta "Diriliş" oldu spekülasyon var, bilinmiyor. (Victor Vekselberg "Times Bağlantı")

"Mavi yılan yumurta saati" 1895. Sevr porselen geleneğinde yapılmış Yumurta saat,. Sabit yılan bir oktur. (Koleksiyon Prince Albert II)

"Hen Kelekh" 1898. İlk imparator "Tavuk" yumurta ikonografisini tekrarlar. İçinde - Bir tavuk. (Koleksiyon Vekselberga)

"Pansy" 1899. Bu yeşim yaptı. Bir aile ağacını portreleri ile - kalpleri açılması şeklinde madalyonların "şövalesi" içinde. (Cleveland Sanat Müzesi)

"Gatchina Sarayı", 1901. Dul Kraliçenin ana ülke ikamet görüntüsü. Bu kaldırılamaz. (Walters Sanat Müzesi)

"Rothschild yumurta". Michael Perkhin ustası. Yumurtanın içinde horoz otomatik değerli taşlar - Ön tarafta minyatür saatler, sürpriz vardır. O gagasını açar ve şarkı söyler, onlara başını eğerek dört ardından defa, üç defa çırpar, kanatlarını yayılır. Bu, her saatte bir tekrarlanır; 15 saniye - "performans" süresi. Bundan sonra konser çan saat yumruklar atıyor. (Rus Ulusal Müzesi)

"Yumurta bar ve güller" 1907. Kuyumcu - Henry Wigstrom. Sürpriz muhtemelen, o Tsarevich Alexei bir portre ile bir madalyon oldu kaybolur. (Walters Sanat Müzesi)

"Alexander Sarayı" 1908. Bu yeşim yaptı. Kuyumcu - Henry Wigstrom. Sürpriz - Tsarskoye Selo Alexander Sarayı'nın bir modeli. yumurta üzerinde beş portreler kızları göstermektedir. (Shakko / Wikimedia)

"Yat Standart" 1909. İmparator yat görüntü Alexander III (Shakko / Wikimedia)

Alexander III », 1910 "Binicilik anıt. Paolo Trubetskoy tarafından İmparator'a anıtın modeli içinde. (Shakko / Wikimedia)

yumurta, "Bay Ağacı", 1911 parçası. Ayrıca "portakal ağacı" olarak da bilinir. İçinde - bir saat mekanizması kuş. (Koleksiyon Vekselberga)

"Büyük Catherine" 1914. Ayrıca "grisaille" veya "Pembe Cameo" olarak da bilinir. Cyurpriz kaybetti - minyatür sedye İmparatoriçe Catherine modeli içine ile. (Hillwood Müzesi)

"Mozaik" 1914. Sürpriz - çocuk profilleri ile cameo. Anna Pihl bir tasarımcı, kuyumcu olduğunu - Albert Hallström. Son yumurta savaş öncesi kez. (Toplama Queen Elizabeth II)

"Mavi prens Constellation" 1917. bitmiş, verilmeyen değil. Değerli taşlar sadece mavi cam ve kristal stand. Gravür - Alexei doğumu sırasında gökyüzünde yıldızlar konumu. Saatler ve elmas yıldız kayboldu ya yapılmıştır. Bu nedeniyle hammadde değerinin olmaması nedeniyle, görünüşe göre, düştü Mineraloji Müzesi, koleksiyonlarında 2001 yılında bulunmuştur. Alexander Nikolayeviç Ivanov göre, otantik yumurta kendisine ait (ve bitmiş) ve Baden-Baden, Almanya'da Faberge müzesinde sergileniyor içindedir. Ancak, Mineraloji Müzesi Fersmana tutulan sergiler ile bazı bariz farklılıklar vardır. Müze Faberge bulunan sergi Fersmana Müzesi, yumurta, aksine, mavi bir cam küre olduğunu, elmas arama ve Prens Alexis doğmuş hangi aslan takımyıldızı oyulmuş olduğu içinde bir saat mekanizması mekanizması, döner ile kaplı. küre için ayak yeşim bazında yer alan bir kaya kristal tek bir parça, yapılmıştır. (Shakko / Wikimedia)

yakında Paskalya kendini satın almak gereklidir

E-posta adresini girin ve en ilginç yayınları almak

dünyanın bakışınızı değiştirecek 9 fotoğraf hikayeleri,

26 Aralık 2017

ziyafetler sırasında Sovyet ünlü tasvir Bodrov, Choi Nikulin fotoğrafları,

24 Aralık 2017

SSCB'de nü ilk fotoğraflar: fotoğrafçı rimantas dichavičius

28 Aralık 2017

vardı güzel oyuncu, "kelebekler" oynamak için

"Adım Vigie: Efsaneye fakir göçmen itibaren. Dünyadaki en iyi fotoğrafçıları var ... "

SSCB'de nü ilk fotoğraflar: fotoğrafçı rimantas dichavičius

28 Aralık 2017

E-posta adresini girin ve en ilginç yayınları almak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 5 =