Faberge Fotoğraf koleksiyonu

Faberge yumurtaları (resimde): lüks zamanıdır

Faberge yumurtaları - Zaten bir isim haline gelmiştir bir terimdir. uzak gerçek değerin üzerinde değerlenir Bu takılar,. Faberge yumurtaları - Paskalya yumurtaları imparatorluk ailesi için yapılmış olmasından kaynaklanmaktadır tanındı Faberge büyük Rus ustaları tarafından çalışır. kendi yararına eserlerinin her biri, hepsi profesyonel hassasiyet ve doğrulukla yürütülen ve eşsiz güzellikte etkilemek edilir.

Fotoğraf 1 - Faberge Yumurta "Hen Kelekh"

Carl Alman ve Danimarka bir ailede St. Petersburg 1846 yılında doğdu. oğlan şehirde bir mücevher dükkanı sahibi babası izledi. 1870 yılında Karl babasının firması açtı ve içinde 1882 İmparator Alexander III, Moskova'da bir sergide sihirbazı görerek Faberge taklit edilemez sanatı ile ilgilenmeye başladı. 1885 yılında İmparator Charles Büyük Paskalya tatili için eşi verdi takı yumurta emretti.

Fotoğraf 2 - Faberge Yumurta "Mozaik"

Her yıl yeni bir benzersiz Fabergé yumurta ile kitaba Daha sonra imparatorluk ailesi, tasarım hangi teslimi anına kadar gizli tutuldu. Diğer Fabergé etkileyici olmasına rağmen, bu ana kuyumcu yumurta ona dünya çapında bir ün getirdi, o bile Fransa'da "Paris Kuyumcular Guild Master" unvanını aldı. 1920 yılında büyük usta Rusya'da devrimden sonra göç İsviçre'de ölür.

Fotoğraf 3 - Faberge Yumurta "Bay Tree"

Maria Feodorovna için ilk Faberge yumurtası - Alexander III eşi beyaz emaye ile kaplıydı 6.5 ila 3,5 cm yumurtanın büyüklüğündeydi, şerit ortasında düzenlenen altın -. Hat yumurta açıldığında hangi. makalenin içinde altın bir yumurta oldu - sarısının bir tür, ve içine bir altın tavuk oldu. tavuk İçinde bir yakut kolye ile bir yakut taç oldu.

Fotoğraf 4 - Faberge Yumurta "Hen"

Yumurta tasarım Karl fikir değildi - Ürünün bir prototip oldu. halka - XVIII yüzyılda bazı kuyumcular bir taç, taç ve içini oldu içeride tavuk, bebek ilkesine yapılan sürpriz yumurta, üretti.

Devam Paskalya gelenek

Her yıl imparator Faberge tarafından paskalya yumurtası üzerinde eşi vermek için gitti. büyük usta sadece ilgili hediyelerin üretimi - Her yumurtaya üzerinde çalışmaya Faberge gözetiminde ustalar ve çırakların takım olmuştur. İmparatorun ölümünden sonra oğlu Nicholas II geleneğini sürdürdü. Annesinin ve eşi Alexandra gibi takı yumurta verdi. Sadece 54 yumurta emperyal ailesi için yapılmıştır.

Fotoğraf 5 - Faberge Yumurta "Mavi Yılan Saat Yumurta»

Sadece İmparator Fabergé benzer bir ürün yarattı için. Başka 17 yumurta hemen hepsi emperyal örneklerini kopyalanamaz, bireyler tarafından satın alındı. Ama kuyumcu yumurta seri üretim öncesi ulaşılamaması - Fabergé yaptığı olağanüstü çalışmaları değerli, bütün yumurtalar zengin aileler için sipariş yapılmıştır.

Her Faberge yumurtası takı eşsiz bir parça. Örneğin, bir İmparatoriçe Alexandra sunulan "Yumurta dönen küçük resim", kocası dağdan yapıldı kristal, ve iç imparator için sahne ve unutulmaz yerlerde 12 minyatürler döndürülmüş.

Fotoğraf 7 - Faberge Yumurta "küçük resim dönen ile Yumurta"

Bir sepet ile elmas, opal ve kristal yapılmış İmparatorluk "Kış" yumurta anemon içeride.

Fotoğraf 8 - Faberge Yumurta "Kış"

O verildi ne zaman "George" Yumurta Nicholas II, 1915 yılında sipariş edilen "St. George Order." Yumurta imparatorun annesi için bir hediye olduğunu ve Nicholas bir resmi içindeydi.

Fotoğraf 9 - Faberge Yumurta "George"

Yumurta "Azak Bellek" kendi içinde altından yapılmış firkateyn bir modelini gizli elmas ile yeşil heliotrope.

Fotoğraf 10 - Faberge Yumurta "Azov Bellek"

Hassas üretimini çarpıcı içindeki emperyal taşınması ile Olağandışı yumurta "Coronation" - arabanın tekerlekleri dönen, kapıyı açtı.

Fotoğraf 11 - Faberge yumurtası "Coronation"

Yumurta "Kremlin" - Faberge en büyük, bir müzik kutusu şeklinde yapılmış.

Fotoğraf 12 - Faberge Yumurta "Kremlin"

Pembe yumurta "Zambaklar" Nicholas II ve onun iki kızı bir fotoğrafını tutar.

Fotoğraf 13 - Vadisi Faberge yumurtası "Zambaklar

"Rothschild yumurta" - neimperatorskih yumurta en ünlü.

Fotoğraf 14 - Faberge Yumurta "Yumurta Rothschild"

Ürün Rothschild ailesi saklanan önce Varlığı, sadece 2007 yılında tanındı. Yumurta temsil saat Değerli kakmalı taş O saatte söylüyor ve kanatlarını çırpar içeride horoz.

Fotoğraf 15 - Faberge Yumurta "Alexander III» Binicilik anıt

Faberge Paskalya yumurtaları bugün

Tüm Fabergé bu gün hayatta - 46. eksik öğeler devrim sırasında kaybedildi - şimdi hangi imparator dışında tüm 62 yumurta tadını çıkarabilir. 1930 yılına kadar, yumurta Kremlin'deki korunmuş Rus kültürel miras, kabul edildi. Yetkililer daha sonra müşterilerin Armand Hammer, Bertie Forbes, Emmanuel Vartsky başladı çalışmalarını sattı.

Fotoğraf 16 - Yumurta Faberezhe "Yat Standart"

2004 yılında Viktor Vekselberg onların eve dönen, onun 15 takı yumurtadan Forbes satın aldı. 2011 yılında, Rus işadamı Vekselberg bile markasını Fabergé geri almak, ama boşuna çalıştı. Güney Afrikalı işadamı - Şimdi marka Brian Gilbertson aittir.

Fotoğraf 17 - Faberge Yumurta "Rönesans"

Faberge yumurtaları üzerinde Görüntüle "Times Bağlantı" başlıklı bir sergiye fon, Cephaneliğinde Rus Ulusal Müzesi'nde A. Fersman adını Müzesi olabilir. parçaların çoğu özel koleksiyonlarda bulunmaktadır - Rusya, ABD, İngiltere, Monako.

Fotoğraf 18 - Faberge Yumurta "Gatchina Sarayı"

Konumları nasıl olursa olsun onların gerçek değerinin kat kat daha yüksek değerli harika kuyumcu çalışır. Carl Faberge Rusya'nın kültür mirası gelişmesine de önemli katkı yaptı. Önerilen video yardımıyla yapabilirsiniz fantastik bir beceri Faberge olun.

Faberge en iyi eserleri (15 fotoğraf)

Rusya İmparatorluğu 30 Mayıs 1846, dünyanın, Peter Carl Fabergé Gustavovich en ünlü kuyumcular biri doğdu. En önemlisi, o "Faberge Yumurta" adlı dizisinde meşhur oldu. Bu 1885 ve 1917 yılları arasında oluşturuldu. Rus imparatorluk ailesinin ve özel alıcılar için. En 52 emperyal olmak üzere 71 kopya, yaratılması için bilinen.

1882 yılında Moskova ürünlerinde Ulusal Sanat ve Sanayi Sergisi onun şirketi İmparator Alexander III ilgi gördü. Peter Carl kraliyet ailesinin himayesini ve unvanı almış "İmparatorluk Hermitage Onun İmparatorluk Majestelerinin kuyumculuk ve kuyumcu." Buna ek olarak, Avrupa'da Faberge ünlü bir şirket. İngiltere'de kraliyet ailesinin birçok akrabaları, Danimarka, Yunanistan ve Bulgaristan ücretsiz ürün aldı. 1900 yılında Paris'te, Fabergé "Paris Kuyumcular Guild Master" unvanını aldı ve o Legion of Honor Sipariş verildi.

"Coronation" 1897. Nicholas II taçlandıran zaman İmparatorluk taşınmasını kopyalayın. Kuyumcu - Michael Perkhin, Georg Stein. Yumurtaların en ünlü. (Victor Vekselberg "Times Bağlantı")

"Rönesans", 1894. Kuyumcu - Michael Perkhin. Akik. tabutta Le Roy 17. Kullanılan: tip Dresden "Yeşil Vault", Faberge evinde depolanıyor. Sürpriz bir kristal yumurta "Diriliş" oldu spekülasyon var, bilinmiyor. (Victor Vekselberg "Times Bağlantı")

"Mavi yılan yumurta saati" 1895. Sevr porselen geleneğinde yapılmış Yumurta saat,. Sabit yılan bir oktur. (Koleksiyon Prince Albert II)

"Hen Kelekh" 1898. İlk imparator "Tavuk" yumurta ikonografisini tekrarlar. İçinde - Bir tavuk. (Koleksiyon Vekselberga)

"Pansy" 1899. Bu yeşim yaptı. Bir aile ağacını portreleri ile - kalpleri açılması şeklinde madalyonların "şövalesi" içinde. (Cleveland Sanat Müzesi)

"Gatchina Sarayı", 1901. Dul Kraliçenin ana ülke ikamet görüntüsü. Bu kaldırılamaz. (Walters Sanat Müzesi)

"Rothschild yumurta". Michael Perkhin ustası. Yumurtanın içinde horoz otomatik değerli taşlar - Ön tarafta minyatür saatler, sürpriz vardır. O gagasını açar ve şarkı söyler, onlara başını eğerek dört ardından defa, üç defa çırpar, kanatlarını yayılır. Bu, her saatte bir tekrarlanır; 15 saniye - "performans" süresi. Bundan sonra konser çan saat yumruklar atıyor. (Rus Ulusal Müzesi)

"Yumurta bar ve güller" 1907. Kuyumcu - Henry Wigstrom. Sürpriz muhtemelen, o Tsarevich Alexei bir portre ile bir madalyon oldu kaybolur. (Walters Sanat Müzesi)

"Alexander Sarayı" 1908. Bu yeşim yaptı. Kuyumcu - Henry Wigstrom. Sürpriz - Tsarskoye Selo Alexander Sarayı'nın bir modeli. yumurta üzerinde beş portreler kızları göstermektedir. (Shakko / Wikimedia)

"Yat Standart" 1909. İmparator yat görüntü Alexander III (Shakko / Wikimedia)

Alexander III », 1910 "Binicilik anıt. Paolo Trubetskoy tarafından İmparator'a anıtın modeli içinde. (Shakko / Wikimedia)

yumurta, "Bay Ağacı", 1911 parçası. Ayrıca "portakal ağacı" olarak da bilinir. İçinde - bir saat mekanizması kuş. (Koleksiyon Vekselberga)

"Büyük Catherine" 1914. Ayrıca "grisaille" veya "Pembe Cameo" olarak da bilinir. Cyurpriz kaybetti - minyatür sedye İmparatoriçe Catherine modeli içine ile. (Hillwood Müzesi)

"Mozaik" 1914. Sürpriz - çocuk profilleri ile cameo. Anna Pihl bir tasarımcı, kuyumcu olduğunu - Albert Hallström. Son yumurta savaş öncesi kez. (Toplama Queen Elizabeth II)

"Mavi prens Constellation" 1917. bitmiş, verilmeyen değil. Değerli taşlar sadece mavi cam ve kristal stand. Gravür - Alexei doğumu sırasında gökyüzünde yıldızlar konumu. Saatler ve elmas yıldız kayboldu ya yapılmıştır. Bu nedeniyle hammadde değerinin olmaması nedeniyle, görünüşe göre, düştü Mineraloji Müzesi, koleksiyonlarında 2001 yılında bulunmuştur. Alexander Nikolayeviç Ivanov göre, otantik yumurta kendisine ait (ve bitmiş) ve Baden-Baden, Almanya'da Faberge müzesinde sergileniyor içindedir. Ancak, Mineraloji Müzesi Fersmana tutulan sergiler ile bazı bariz farklılıklar vardır. Müze Faberge bulunan sergi Fersmana Müzesi, yumurta, aksine, mavi bir cam küre olduğunu, elmas arama ve Prens Alexis doğmuş hangi aslan takımyıldızı oyulmuş olduğu içinde bir saat mekanizması mekanizması, döner ile kaplı. küre için ayak yeşim bazında yer alan bir kaya kristal tek bir parça, yapılmıştır. (Shakko / Wikimedia)

Yakında paskalya almam lazım

E-posta adresinizi girin ve en ilginç yayınları elde edin

Dünyayı değiştirecek 9 fotoğrafta

26 Aralık 2017

Bodrov, Tsoy, Nikulin: Ziyafetler sırasında Sovyet ünlülerinin tasvir ettiği fotoğraflar

24 Aralık 2017

SSCB'de çıplağın ilk fotoğrafları: fotoğrafçı Rimantas Dihavichus

28 Aralık 2017

Bir damgalanma ile hayat: Polonya sınırında bir çingene kampı

31 Ekim 2017

İlginç gerçekler: Neler yaşarız?

Fotoğrafçı Kristina Makeeva: Sonbaharın dünyaya nasıl geldiğini görmek

24 Ekim 2017

E-posta adresinizi girin ve en ilginç yayınları elde edin

Faberge'nin yabancı koleksiyonları (Walters Sanat Müzesi, Baltimore, ABD)

Geçen yüzyılın otuzunda ünlü Amerikan bankeri William Wolters ve oğlu tarafından kurulan müze, birinci sınıf bir galeri. Raphael, El Greco, Monet'in yapıtlarının yanı sıra 15. yüzyılın Kuran'ı, Roma İmparatorluğu'nun Sanatları, Antik Mısır, Ortaçağ'ın silah ve zırhı gibi eserler sergilenmektedir.

Resim 1 - Baltimore'daki Walters Sanat Müzesi

Bununla birlikte, Walters Galerisinin en ünlü sergileri İmparator Paskalya yumurtalarının Faberge'nin iki şaheseridir.

Paskalya yumurtasının Faberge koleksiyonundaki ilk "Gatchina Sarayı".

Fotoğraf 2 - Paskalya yumurtası "Gatchina Sarayı"

Bu yumurta 1901 yılında firmanın altın, mine, inciler, kristal ve elmaslardan oluşan Mikhail Perkhin'in önde gelen kuyumcu tarafından yapıldı. İmparator Nicholas II'nin annesine - İmparatoriçe Dowager Maria Feodorovna'ya Paskalya hediyesi olarak tasarlandı.

Fotoğraf 3- İmparatoriçe Maria Feodorovna'nın portresi

Yumurtanın sürprizi, St. Petersburg yakınlarındaki Maria Feodorovna - Gatchina Sarayı'nın yaz konutunun parlak minyatür bir modeliydi.

Fotoğraf 4 - yumurta sürprizi

İkinci yumurta, Henry Wigstrem firmasının ustası, 1907 yılına dayanıyor. Bu bir "kafesli ve güllü yumurta"

Fotoğraf 5 - Örgü ve güllerle paskalya yumurtası

İmparator Nicholas II, onu prens Alexis'in doğumunun üçüncü yıldönümü anısına onun augustu karısı Alexandra Feodorovna'ya sundu.

Fotoğraf 6 - İmparator Nicholas II ailesi

Altın yumurta soluk yeşil emaye ile kaplıdır ve bir elmas ızgara ile süslenmiştir. Zümrüt yeşili yaprakları olan güllerin tomurcukları mat açık ve koyu pembe bir mine ile kaplanır.

Yumurtanın üst ve alt kısımları büyük elmaslarla süslenmiştir. Aşağıda "1907" yazısını görebilirsiniz. Üst elmas üzerinde bir monogram olduğu varsayıldı.

Fotoğraf 7 - yumurta parçaları

Arşiv araştırmalarına göre, yumurta sürprizi elmas bir madalyondu ve fildişi renginde suluboya ile yapılmış bir Tsarevich Alexei portresi vardı. Şimdilik sürpriz kayboldu.

Faberge Yumurtaları Nasıl Üretilir?

* St. Petersburg'daki Faberge Müzesinin sitesinden alınan video http://fabergemuseum.ru

Faberge hakkında diğer makaleler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

49 + = 55