Sıcak su kat için Koleksiyoncular

Manifold su taban için (birim karıştırma)

birden fazla segment hatları olarak adlandırılır - Cihaz su yerden ısıtma boruları önemli sayıda belirtilen zaman. Yerden ısıtma için bir kollektörü - Hepsi dağıtmak ve soğutma suyunu toplamak için, cihaz üzerinde açık olsun.

Ilık su kat boru devreleri ve bunun içinde dolaşan düşük sıcaklık ısı ortamının çok sayıda ile karakterize edilir. Temel olarak soğutucu 35-40 ° C'ye ısıtma gerekli gaz yoğuşmalı - Bu modda çalıştırmak edebiliyoruz Sadece kazanlar,. Ama nadiren ayarlayın. kazanları her diğer tür bolus sıcak su verir. Böyle sıcaklık onun kontur koşamam ile Ancak, - çok sıcak zemin rahatsız. sıcaklığını düşürmek ve gerekli bileşenleri ile karıştırmak için. Bunlar, belli oranlarda, sıcak su temini ile karıştırılır ve ostyvshaya ait boru hattını döner. Daha sonra, zemin ısıtma manifoldu ile, bu devreye verilir.

Bir karıştırma ünitesi ve bir sirkülasyon pompası ile yerden ısıtma için manifold

bir giriş ve çıkışları bir belirli sayıda bir cihaz - su devresi aynı sıcaklıkta hareket için, tarak Yerden beslenir. Bu tarak bu kazan giriş girer (ve kısmen de düğüm ile karıştırmak gider) yerden devreden soğutulmuş su toplar. Bu cihaz, - bir tarak gidiş ve dönüş - Yerden ısıtma için toplayıcı olarak adlandırılır. O ile düğüm mix gitmek ve belki - sadece herhangi bir ek "yük" olmadan tarak.

Yerden ısıtma için manifold üç malzemelerden yapılır:

 • Paslanmaz çelik. En dayanıklı ve pahalı.
 • Pirinç. Ortalama fiyat kategorisi. Yüksek kaliteli alaşımı kullanıldığında çok uzundur.
 • Polipropilen. En ucuz. İyi bütçe çözümü - (bu durumda olduğu gibi) düşük sıcaklıklarda polipropilen ile çalışmak için.

Yerden ısıtma sistemlerinin 6 Manifold

Dönüş hattı tarağına, tarak toplayıcı bağlı giriş devreleri zemin altına beslemek için montaj - döngüler verir. Bunlar çiftler halinde bağlanır - ayarlama yapmak daha kolaydı.

Su yerden ısıtma cihazı aynı uzunluktaki tüm devre yapmak için tutulması tavsiye edilir. Her döngü aynıdır ısıtmak gereklidir. Sadece yazık bu ideal nadir olmasıdır. uzunluğunda farklılıklar çok daha muhtemeldir olması, ve önemli.

vana ayar - Isı geri tarak koymak besleme tarak akış ölçerlerin tüm devrelerini eşitlemek için. Akış ölçerler - uygulanan derecelendirme ile bir saydam plastik kapaklı bir cihaz. plastik gövde döngüsünde hangi soğutucu hareket hızını belirleyen bir şamandıra vardır.

Küçük soğutucu soğutucu, oda geçer olduğu açıktır. Her bir devre sıcaklık değişim hızını ayarlamak için. Bu konfigürasyon ile Yerden ısıtma için toplayıcı manuel bir tarak arkasına monte kontrol vanaları kullanarak yoktur.

Tüketim değişikliği, ilgili rotasyon topuzu (yukarıda betimlenen beyazdır). daha kolay, kolektör düğümün yüklemesini gezinmek olun, tüm devreler, imzalamak için arzu edilir.

Debimetreler (sağda) ve servo / servolar (solda)

Bu sürüm kötü değil, ama akış hızını ve dolayısıyla elle hesapların sıcaklığını ayarlamak. Her zaman uygun değil. girdilerin ayar servolarını ayarlanır otomatikleştirmek için. Onlar oda termostatı ile birlikte çalışır. aktüatör kapatın veya akışını açmak için kumanda edilir için, Duruma bağlı. Bu şekilde, arzu edilen otomatik sıcaklığın muhafaza.

yerden ısıtma için mikser tertibatı, iki yollu ve üç-yollu bir valf dayalı olabilir. Isıtma sistemi karıştırılır ise - radyatör ve yerden ısıtma ile, düğüm hala mevcut ve bir sirkülasyon pompası. Kazan onun tsirkulyatsionnik olsa bile, tüm bu olamaz "satan" sıcak zemin döngüler. Bu nedenle ikinci olma. Ve kazan üzerindeki bir radyatör üzerinde çalışır. Bu durumda grubu zaman pompa karıştırma ünitesi olarak adlandırılır.

Üç yollu valf - iki su akışını karıştıran bir cihaz. Bu durumda, - geri dönüş hattından su ve soğuk su ile ısıtılmaktadır.

Üç yollu valf çalışma prensibi

Bu supap içinde soğuk suyun akış hızını düzenleyen bir hareketli sektör, düzenleyici. Bu sektör bir termostat, bir manuel veya elektronik termostat ile kontrol edilebilir.

Şema karıştırma ünitesi üç-yollu vana basittir: valf çıkışları sıcak su besleme bağlanır ve borular, aynı zamanda zemin ısıtması için tarak toplayıcı beslemek için giden bir çıkış döndürür. üç yollu bir vana tarak akış yönünde su "iten" bir pompa yüklendikten sonra (yön önemlidir!). termal kafasından Biraz daha pompa monte sıcaklık sensörü, üç yollu bir valf monte edilebilir.

Şema kat, üç yollu bir valf ile sıcak su için grup karıştırma

Her şey bu gibi çalışır:

 • kazandan sıcak su girer. İlk başta, vana ile karışımı olmadan atlanır.
 • sıcaklık sensörü, bir sıcak su (ayar sıcaklığının üzerinde) vanaya aktarır. Üç yollu vana dönüş hattından su ile karıştırın açılır.
 • Bu durumda, sistem su sıcaklığının önceden ayarlanmış parametreler ulaştığı sürece çalışmaktadır.
 • Üç yollu vana soğuk su kapatır.
 • Su çok sıcak olduğu kadar bu durumda, sistem çalışır. Sonraki podmes yeniden açıldı.

Algoritma basit ve sezgisel. Fakat bu düzenleme, bir önemli dezavantajı vardır - ısıtma yüzeyinin başarısızlık durumunda, sıcak su, ile bir karışımına doğrudan beslenecektir olasılığı vardır. boru Isıtmalı zemin yüksek sıcaklıklara uzun süre maruz polimerlerin esas olarak belirtilen bu yana da çökebilir. Ne yazık ki, bu düzeni bu kusur ortadan kaldırılmaz.

Yukarıdaki diyagramda unutmayın yeşil jumper çekilmektedir - bypass. Masraf yapmadan kazan olasılığını dışlamak için gereklidir. Yerden ısıtma için manifoldu üzerindeki tüm kapama vanaları kapalı olacak, bu durum oluşabilir. Bu soğutucu akış hızı hiç olmayacak bir durumdur. bypass mevcut değilse bu durumda, kazan (bile emin aşırı ısınması) aşırı ısınması ve yakabilir. bir aktarma yoluyla bir baypas akışı ile su mevcudiyetinde, kazan giriş temin edilecektir (yapılan boru, çapı arasındaki bir basamak omurgasına daha azdır). Aşırı ısınma hiçbir masraftan olmak (bir veya daha fazla devrelerinde sıcaklık aşağı gitmez) olacak o kadar uzun normal modda çalışacaktır olmaz.

İki yönlü valf kazandan besleme yerleştirilir. arz ve dönüş kanalı arasındaki Köprü üzerinde vana dengeleme yüklü. Bu cihaz, istenen akış sıcaklığına (genellikle düzenlenir Allen anahtarı) bağlı olarak ayarlanır, ayarlanabilir. Bu soğuk su besleme miktarını belirler.

Çift yönlü vana kontrollü bir sıcaklık sensörü ile yüklenmiş olması gerekir. Önceki şemada olduğu gibi, sensör pompasından sonra yerleştirilir ve pompa tarağın yan içine sıvı tahrik eder. Ancak bu durumda kazandan sıcak su debisini değiştirir. Buna uygun olarak, pompa girişinde besleme suyu sıcaklığının değiştirilmesi (soğuk kümesinin akışı ve kararlıdır).

Şema iki yönlü valf temelinde karıştırma ünitesi

Bu şemadaki doğrudan kazandan devredeki suyun sızması mümkün değildir, böylece Gördüğünüz gibi, böyle bir düzeni soğuk suyla karıştırın, her zaman. Yani şema daha güvenilir çağrılabilir. yüksek performans ile hiç bir valf - Ancak iki yönlü vanaya grup karıştırma ılık su katın sadece 150-200 metre kare ısıtma sağlayabilir.

İki-yollu ve üç-yollu vana bant genişliği veya kapasitesi ile karakterize edilir. o birim zamanda kendileri aracılığıyla atlamak yapabiliyor soğutucu miktarını gösteren bu değer. Çoğu zaman dakika başına (l / dakika) ya da saatte metreküp (m3 / saat) olarak ifade edilmiştir.

vb dikkate hidrolik direnç sunar, ısıtma yüzeyinin kapasitesini belirlemek için - bir sistem tasarımı, genel olarak, bir ödeme yapmak için gerekli olan Yerden ısıtma için toplayıcı kendi elleriyle gidiyor Ama eğer, hesaplamalar çok nadiren yapmak. Genellikle deneyime dayalı ve onlar şunlardır:

 • 2 m3 / saat arasında bir akış hızı ile valf yaklaşık 50-100 metrekare sağlamak için gereklidir Yerden ısıtma (100 kareler - iyi bir ısı yalıtımı olan bir gerilme).
 • Eğer performans (bazen KVS olarak belirtilir) 2 m3 / saat 4 m3 / h, sistemler üzerinde moda koymak olan en fazla 200 kareler yerden alan içinde;
 • 200'den fazla m2 alanları fazla 4 m3 / saat kapasiteye ihtiyaç vardır, ancak çoğu iki düğümlerle birbirine karıştırıyorsunuz için - daha kolay döner.

iki yönlü ve üç yönlü - - Pirinç ve paslanmaz çelik malzemeler hangi vanayı olun. Bu unsurları seçerken sadece orijinal ve kanıtlanmış almaktır - işlerini bütün yerden ısıtma çalışmalarına bağlıdır ait. Oventrop, Esbi, Danfoss: kalitesinde üç net liderler vardır.

Orada seçmeliyim hangi başka bir seçenektir - akış sıcaklığı ayar sınırlar. Minimum ve maksimum sıcaklığa - performans genellikle fiş belirtilir. Orta bölgede veya güneye yaşıyorsanız, sezon dışında rahat kapalı sıcaklık ise 30 ° C veya daha düşük ayarlanması alt sınırı (35 ° C'de zaten sıcak) korunur. Bu durumda, ayar sınırları aşağıdaki gibi görünebilir: 30-55 ° C daha kuzeydeki bölgeler veya zayıf yalıtım zemin için 35 derece ayarlama sınırlamak için kaldırıldı.

Yerden ısıtma manifoldu Sürüş - nasıl çalışır

Yerden ısıtma sisteminin kurulumu - Zemine gömme ısıtma devresi için değil, para harcamak zorunda değil, aynı zamanda ek ekipman, çünkü çok pahalıya gelen bir iş ısıtma sisteminin düzgün çalışmasını sağlamak için. Bu tip bir ekipman manifoldu, pompalar, vanalar ve sensörler bulunmaktadır. Bu yazıda, nasıl Yerden böylece tasarruf bağımsız ısıtmak için bir kollektörü inşa etmek göstereceğiz.

Yerden ısıtma manifoldu nedir

Toplayıcı - soğutma sıvısı olarak kontrol edilmesini sağlayan parçaların bir kümesi: karıştırmak ve paralel ısıtma halkaları sıvıyı dağıtmak. Büyük bir enine kesit ve düşük hızlı sıcak ısı aktarma sıvısı istenilen değerlere soğutucu sıcaklığı uyum sağlar, bir kazan, ısıtma borularından, sıcak ve uzanan, tedarik edilir birleşmesini sağlar.

dışında su sıcaklık sensörü, ısı sensörü ve sensoru, sistem içindeki basınç: uygun çeşitli sensörler yüklü sistem arzu edilen sıcaklığa geri dönüş hattını (soğutulmuş su döngüler kat) ve sıcak su karışımı için. Sensör bilgileri karışık soğutucu olan valf, beslenir. bir pompa ve özel bir sensör ile taban ısıtma manifold takımı, sistemdeki basıncı izleyebilir.

Daha iyi çalışma prensibini ve sistem ihtiyacını anlamak için, aşağıdaki örneğe dikkat edin: Kazan, yerden ısıtma, radyatör ve duş bağlı evde. Duş, ısıtıcı ve sadece 50 ° C, sıhhi normları geçmeyen zemin sıcaklığı tamamlamak için gereken yere ısıtılması için 75 ° C bir sıcaklığa sahip olan bir soğutma sıvısı gerektiren yaklaşık 70 ° C'de sıcak su gerektirir 30 ° C

Görüldüğü gibi, direkt olarak bir pompa temin etmektedir, bütün su tüketici, bu nedenle, uzun döngüler normal çalışmasına ek olarak, sistem su soğuyacaktır ılık su kat için bir hazne, ek baskı gerek yoktur kazan, bağlanır. Ayrıca bakınız: "Yerden ısıtma bağlantısı optimal şeması - doğru seçim yapmak."

İhtiyacınız olan karıştırma ünitesinin stabil çalışması için:

 1. Aşağıda ele alınacak vana, karıştırma;
 2. su basıncını kontrol etmenizi sağlar pompası, (daha fazla: "Ne sıcak su zemin için bir pompa seçmek - detaylarda farklılık");
 3. ve dengeleme valfleri kapanma;
 4. Sensörler: termometre ve termostat ile basınç ölçer;
 5. Sistemde hava Biriken stabil bir operasyon engellemektedir, yüzden çukur havalandırılmıştır gerekir.
 6. dirsekler, bağlantı parçaları, vb: sıhhi tesisat konnektörleri çeşitli gerekecektir

iki yollu ve üç-yollu vana: Toplam yerden ısıtma için çeşitli montaj yüklenir karıştırıcı valf iki türü vardır. Onlar bize daha fazla söylemelidir çalışmasının prensip, farklıdır.

Nasıl iki yönlü valf yapar:

 1. Bir sıcaklık sensörü ile Termostat dış hatları içine akan ısı taşıyıcının ısıtma ölçer;
 2. Su sıcaklığı normalden daha yüksek ise, termal kafa sıcak su tedarik azaltmak için valf kapanır;
 3. Sıcaklık gerekenden daha düşük ise, valf açılır ve devre artar sıcak su miktarıdır.

Görüldüğü gibi dönüş borularının sürekli bir akışı olduğu durumda, iki-yönlü bir valf operasyonu, sıcak su beslemesini kontrol etmektir. Bu vana, bir düz zemin ısıtma sağlar, düşük iş hacmine sahiptir. Eğer yerden ısıtma yüklemeyi planladığınız oda az 200 metrekare, bu karıştırma vanası kullanmaktan çekinmeyin olabilir.

Bu konuyu dağıtmak ve yerden ısıtma için manifoldunda bulunan bir karıştırma vanası bağlarken tavsiye vermelidir, vana arızalı hale gelirse gelecekte yerini kolaydır olacak çıkarılabilir bağlantı yoluyla yüklemek için gereklidir.

üç yollu vana Work:

 1. Atlatma vasıtası içinden içinde kazandan geri dönüş hattını ve sıcak su dengeleme, aynı zamanda üç yollu vana;
 2. valf içinde sıcak su borusu ve bir geri dönüş borusuna dik yüklü özel bir vana, olduğu;
 3. Bu valf pozisyonu değişir ve bu karışım akışkanın son sıcaklığı kontrol eder.

Böyle bir valf, birden fazla ısıtma devreleri kullanılır, örneğin büyük bir ısıtma sistemleri, için idealdir. Ayrıca yerden ısıtma Grup toplayıcı otomatik olarak su sıcaklığı ayarlamak mümkün halinde tavsiye edilir. Sistem otomatik supap mekanizmaları yüklü çalışır üzere, hava ve sıcaklık sensörleri kontrol eder.

Üç yollu valf iki dezavantajı vardır:

 1. Zemin sıcaklık değişim aniden çok ortaya çıkar;
 2. valf pozisyonunda hatta küçük bir değişiklik Sıcaklıkta ani değişikliklere yol açabilir, çünkü yüksek olması nedeniyle bant genişliği o ısısını düzenlemek oldukça zordur. "Yerden ısıtma için bir mikser ne kadar ve bunu neden ihtiyaç.": Ayrıca bkz

o sistemin otomatik hale getirmek gerekli olup olmadığı

Her şeyden önce hava sensörleri bahsetmek gereklidir. Onlar evinizin dışındaki sıcaklık dayalı soğutucunun sıcaklığını ayarlamak için izin verir. Bunu kendin yapabilirsin, ama büyük ölçüde soğuk, bu tür durumlarda can, hava sensörleri dondurmak izin vermez evde sabah böylece don, uyuduğunda gibi beklenmedik gel.

Hava sensörleri genellikle 1/20 valf kısmı önyargı iç sıcaklık sensörleri, set gerektiğinde daha bina sıcaklığı.

Isıtma sistemi için tüm parçaları seçtikten sonra, inşa etmek başlayabilirsiniz. Karıştırıcı dış ya da iç dolap olabilir ayarla, ancak açık dolaplar sadece 16 sm bir sistem genişliğine uygun unutmayın.

Sürüş yerden ısıtma manifoldu fotoğrafta gösterilmiştir. Dikkatle okuyun ve bu düzeni için sistem toplamak.

Toplayıcı - Evde ısıtma sisteminin düzenlenmesi için gerekli bir şey, sadece fiyat korkutmak, ancak yerden ısıtma kollektör bağlantı önemli ölçüde su ısıtmak için enerji maliyetlerini azaltmak için.

Nasıl yerden ısıtma için bir su kollektörü seçip kendi elleriyle ayarlamak - profesyonellerin değerli tavsiyeler

Su yerden ısıtma için Toplayıcı - bu tüm sistemin ana unsurlarından biridir. Onun sayesinde, ısıtma için belli bir sıcaklık korumak için yeteneği var. Bu bileşen Isıtmalı zemin olmadan etkili bir şekilde çalışmayacaktır. Doğal olarak, operasyon ve montaj işlerinin özelliklerinin prensibini bilmek gereklidir.

anlamak için gerekli Yerden ısıtma için kollektörü kurmadan önce, bir cihaz var:

 1. Ürün bir sirkülasyon pompası ile donatılmıştır gereklidir.
 2. İki toplayıcılar.
 3. karışım valfı (bu 2-tel veya üçlü olabilir). düşük bir kapasiteye sahip olmasına, özelliği iki-yollu. Bu durumda, sıcak soğutma suyu herhangi ani düzensizliklerin olmadığı sağlanır. En iyisi bir alanda 200'den az m2'lik odalar için uygundur. Üç yollu vana karmaşık ısıtma sistemleri de kullanılabilir. Bu çok yönlüdür.
 4. Kapanma ve dengeleme vanaları.
 5. Basınç ölçer, burada basınç kontrol ile gerçekleştirilir.
 6. Isıtma sıcaklığının regüle sensörü ve termal kafası.
 7. Havalandırma.
 8. Parçaları, tee, konnektörleri ve bağlantı elemanları.

Sistem nadiren distile su kullanılan gibi herhangi bir valf, zaman ile tıkanmış hale gelir. Amacıyla Bu sorunu gidermek çıkarılabilir bağlantı kurun edebilmek için.

yapısal elemanların bazı özellikleri

Manifold montaj çok hızlı monte edilebilir, ancak bu onların yapısında bazı zorunlu unsurları içeren olması gerekir:

 1. Akış regülatörü. Sisteminiz birden çok yol içeriyorsa sonuç kurulmalıdır. Tüm bu tüp uzunluğu, farklı olabilir. o ayarlanmazsa, ısı dağılımı dengesiz olacaktır. Bu durumda, akış hızı ayarı, her devrede ısıtılmış sıvı akışını denge sağlar.
 2. Termostatik kontrollü. Onlar sistem oda havalandırma veya değişen hava koşullarına durumunda sıcaklık rejimi dalgalanmalara tepki yardımcı olur. Bu tür kontrol her bir devre yüklenmiş olması gerekir. Oda termostat sıcaklığının kontrol edilmesi için kullanılır.
 3. üniteyi Karıştırma. daki Isıtmalı zemin genel ısıtma sistemi tarafından enerji verilir ise, soğutucu başlangıç ​​sıcaklığı 70-90 dereceye ulaşmak unutmayın. Bu sadece radyatör ya da piller için kabul edilebilir. soğutma suyunun sıcaklığını azaltmak için, özel bir karıştırma birimleri kullanılır. Onların sayesinde sıcak ve soğuk sıvı karıştırın.
 4. karışım valfı. Soğutma sıvısı çok sıcak için bu sorumludur. Vana ayarı özel bir otomatik cihaz tarafından hem de manuel olarak yapılabilir.

Yerden ısıtma için Manifold bu hesap böyle nüansları içine alması gerekir, doğru seçim yapmak gereklidir:

 • Bu tür ürünlerin seçiminde en önemli parametre, bir sıcak bir zemin bir diyagramıdır.
 • Satın alındığında, cihaz sistemin tamamının güvenliğini sağlayan unutmayın. Bu nedenle, çok ucuz telefonlar almayın.
 • Eğer ısıtma sisteminin tüm özellikleri ile ürün seçmelisiniz. Yani, cihaz sisteminde gerekli basıncın temin edilmesi gerekmektedir.
 • Seçim sırasında da dikkate üretim materyali almalıdır. Örneğin, bazıları pirinç, paslanmaz çelik ve diğer metal yapılabilir. Bu parametre fiyat toplayıcısı üzerinde sıklıkla bağlıdır.

 • Modelin karmaşıklığı dikkat edin. Belki vaka yerden ısıtma düzeni herhangi bir ek elemanlar olmadan aygıtı takabilirsiniz.
 • kullanılacağı ne amaçla binanın alanının yanı sıra gerçeğini unutmayın. Oda küçük ise Örneğin, sen plastik manifoldu kullanabilirsiniz.
 • yol göstermesi gereken son önemli parametre, ürünün maliyetidir. Bu ünitenin yapılandırmasına bağlıdır. dağıtım manifoldu bir akış ölçer, ve ayarlamak için yeteneği varsa, örneğin, daha sonra böyle bir cihazın yeterli ucuz olacaktır. Eğer biraz daha karmaşık bir şey seçmek istiyorsanız, beş çıkışları ile karıştırıcı bir grup yüklü cihaz, satın alabilirsiniz. Farklı firmalar tarafından üretilmektedir. Fakat bu grup nispeten yüksek maliyeti olacaktır.

Karıştırma ünitesi ile 5 devrelerinde fotoğraf toplayıcı grubunda

inşa etmek ve kolay kurulumu kendi elleriyle Yerden ısıtma için Manifold. Bir tek bağlantı şemasını ve çalışma bazı özelliklerini gözlemlemek gerek yoktur.

Eğer kendi elleriyle yerden ısıtma manifoldu yüklemek istiyorsanız, önümüzdeki işe hazırlanmak için gereklidir. Bu dağıtım cihazı özel bir kabine olmalıdır. Onun kurulum içinde veya duvarların dışında yapılır.

Eğer işi başlamadan önce, bağlantı sadece o Yerden ısıtma için belirlenen tarak, yapılacağı tarafından şeması çizilmesi.

Borular zaten koyulur sonra montajı yalnızca yapılabilir ve toplayıcı kabine yüklenir.

Eğer herhangi bir rahatsızlık hissetmiyorum böylece kolektör yerleştirilmelidir. Bunu yaparken, iyi erişim sağlanmalıdır olduğunu.

Montaj şeması sistemi devrelerinin sayısına bağlıdır. Bunlardan ikisi, o zaman olabilir: a iki yönlü bilyalı valf ve birbirine paralel olarak düzenlenmiş. Bunlar, kontrol valfı bağlanır. bulunan şebeke sıcak su sirkülasyon pompası ve su sıcaklık sensörü aracılığıyla. Sonraki anahtarlama birimi, bir güç kaynağı ve oda termostat kullanmak teller çevirdi servo motor, bir bağlantı yoktur. Daha sonra sıcak sıvı tüp içine verilir. Böylece toplayıcı bir prensibi.

Bundan başka, bu hat önceden soğuk su alır dönüş kolektörü, bağlanır. Küresel vana ısıtma sistemine geri beslenir sonra. Bu şema çok basittir.

kendi elleriyle Yerden ısıtma için Dağı toplayıcı zor değildir. Ama bazı kuralları takip etmek gerekir. Kendini yetiştirmiş kollektör yerden ısıtma sisteminin tüm şartları yerine getirmek zorundadır unutmayın. Sıcaklık kontrolü mümkün olduğunca doğru kurulmuş olması gerekir.

bağlantı kontrol valfleri ile bu tip bir aparat sürüş kaynakların yeterince büyük miktarda gömme gerektirebilir. Bununla birlikte, bu sistemin avantajı, her devrede su akışını kontrol etme yeteneğidir.

Doğal olarak, yükleme bir termometre ile donatılmış kapama valf tesisi ile başlamalıdır. Eğer toplayıcı kendini toplayabilir emin değilseniz, bu kollektör hazır bir set satın almak en iyisidir. Çoğu zaman zaten personel ve doğrudan ısıtma sistemine bağlanabilir. farklı model olmasına rağmen böyle bir grup, yeterince pahalı olabilir.

Bunları bağlamak hazır bir kitleri satın aldıysanız zor değildir. İlk borulara ürünün yükleme sıcak su sağlamak ve geri. Ve ayrıca, yerden ısıtma elemanlarına bağlanır.

Cihaz kullanılan kompresör parçaları her bileşenleri kilitlemek için. element olduğundan sonra kendi bağlantılarını gerekli adaptörleri farklı çaplara sahiptir.

Eğer ısıtma kollektör ilkesini sağlayan taban için bir tarak yüklü, o zaman her şeyin doğru yapılır. o sizin için yararlı olup olmadığı, yorum bugünün makale hakkında görüş bırakın?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

76 − 71 =