elleriyle Toplayıcı ılık zemin

kendi elleriyle Yerden ısıtma için Manifold

Isıtma otonom sistemler ise inşaatı giderek ideale arıyoruz. Maksimum performans, minimum maliyet, güvenilirlik ve dayanıklılık - şimdi ısıtma üniteleri ve sistemleri kullanıcıları yerleştirerek standart gereksinimleri. Isıtma sisteminin bir verim ve performans sağlayan düğümlerin biri, bir manifolddur. Onun düzenini bilerek ve nasıl çalışır anlayarak, oldukça kolay elleriyle Yerden ısıtma için Manifoldu'na toplayın.

ısıtma kollektör için birim nedir

Manifold plastik (daha az metal-) boru, vana, göstergeler, vanalar, bağlantı parçaları ve diğer yardımcı bileşenler bir düzenektir. Toplayıcı da bunun farklı ısıtma devrelerinden akan soğutma sıvısı ve ayrıca dağılım karıştırılması için tasarlanmıştır. Bunun bir sonucu olarak, sıvı, karıştırma sıcaklığı, sırasıyla, ısıtmalı alanda sıcaklık sabit ve stabil olan, hizalanır.

Doğru manifold takımı Yerden ısıtma sisteminin kalitesine bağlıdır.

Çalışma prensibi, bilinen herhangi bir ısıtma - ısıtılmış soğutucu tüm kontür ve tüpler üzerinden geçtikten sonra soğumakta ve sirkülasyon pompası veya doğal dolaşım etkisi altında tekrar geri-uçma borusunun (geri dönüş hattı) üzerinden karıştırılır hazne içine beslenir. Isıtılmış ve soğutulmuş ısı ortamın oranları, sıcaklık ısı sensörleri, hava sensörleri ve basınç sensörleri tarafından kontrol edilir, özel valfler tarafından düzenlenir. Isıtma sistemi de uzatılır veya evin düzeni doğal dolaşımını düzenlemek için izin vermiyorsa, kolektör bir sirkülasyon pompası bulunur.

Tipik olarak, bir daire ya da kazana bağlanan bir evde, radyatör, bazen kayıtları doğaçlama. bağlarken Her durumda, radyatördeki soğutucunun sıcaklığı genellikle modern yassı yapılır "Isıtmalı zemin" sistemi, soğutma suyu sıcaklığı, hijyenik standartlarına göre 30-55 0 C'yi geçmemelidir 70-95 0 ° C arasında olmalıdır, en yüksek sıcaklık Yerden ısıtma fazla 30 0 ° C ya da açık bir dekoratif kaplama (linolyum, MDF PVC fayans) çözgü olacaktır olmalıdır, kapalı hava fazla kurutulmuş ve sıcak yüzeylere yürüme çok rahat değildir.

önemli taraftan merkezi ısıtma sistemi sıcaklık farkı ve sistem "sıcak kat" ve tek bir kazan sıcaklığı üretir - Bu nedenle, bu gibi durumlarda, sistem toplayıcı açar. kolektör için bir başka neden - Isıtmalı zemin daha büyük bir uzantı tüpleri vardır. Bu nedenle, toplam sistem basıncı düşmesi. gerekli bir seviyede basıncı muhafaza etmek için kolektör yapısını girer sirkülasyon pompası, yükleme için gerekli olan.

standart toplayıcı devre elemanlarının oluşur:

 1. iki veya üç yoldan karıştırma vanası.
 2. Kapama vanaları ve balans vanası.
 3. Bir sıcaklık sensörü ve bir basınç göstergesi.
 4. Dairesel pompası.
 5. Otomatik hava deliği.
 6. manifold kademesi için de gerekli parçaları, tee, redüksiyon, meme uçları ve montaj için diğer destek unsurları olacaktır.

Oluşturucular doğru yerden ısıtma manifoldu toplandı.

sıcaklığı önceden belirlenmiş bir değeri aştığı zaman, ısı baş valf kapanır ve sıcak ısı taşıyıcı daha küçük bir miktar içinde temin edilmektedir: aşağıdaki şekilde desteklenmektedir manifoldu. Soğutma sıvısı, soğutma üzerine termal sıvı valfı daha uzun sürer. tüpten ısıtma ortamı geri dönüş akım basıncı ile beslenir, ve besleme borusunun - gerektiğinde. Bu nedenle, soğutucu ortalama sıcaklığı sabit bir seviyede kalır.

Amaç Vana Manifoldu

İki yönlü valf bir yönde soğutma sıvısı sağlar, ancak düşük bir kapasiteye sahip olmasına. iki yönlü valf uygulamasında pozitif anı - sıcak bir ısı transfer sıvısının düzgün ve darbelere tedarik edilir. Küçük kapasitesi nedeniyle Bu valflar küçük alanlarda kullanılır - 200 m 2 üzere. Son modelleri servo valfleri ile donatılmıştır. Servo - doğru ve aşamalı açmak / geçiş açıklığı kapatmak için hassas motor kapak pozisyonu sensörü.

"Sıcak zemin" sisteminde iki yönlü vana çalışma prensibi.

Üç yollu vana karışımları veya soğutucu akışını ayırır. Üç yollu valf için bir başka isim - karıştırma ya da ayrılması. Valf gövdesi ısıtma borularına bağlıdır, üzerinden üç memesi vardır. Valf, kazandan soğutma sıvısını alır ısıtma sistemine geçirir ve aynı zamanda sıcak kaynağı ile karıştırma için dönüş hattına gelen ısı aktarma sıvısını alır. homojen bir karıştırma ile akışını sınırlandırmak için bir ihtiyaç vardır kollektör, çıkışında bağımsız ısıtma sistemlerinde üç yollu vana.

[Su_box title = »Önemli!» Box_color = »# d13030" yarıçap = 0" »] Sürekli operasyonda vana tıkanmış ve daha kolay olduğunu sökülebilir bağlantısı «Amerikan kullanılan bileşik içerisinde yerine.» [/ Su_box]

Soğutucu devre bağlantısı birkaç toplayıcıları yüklü ise, her bir bölücü çıkış havalandırma ile yüklenir. sapın üst tarafı ile gerçekleştirilir Kanama, boşaltma vanası alttan monte edilmiş olan ve zaman onarım sistemi boşaltmak için hizmet eder.

Bazı basitleştirilmiş ısıtma devresi soğutucu akış karıştırma gerektirmeyen ve bu nedenle valf yüklenemez. Bu gibi sistemlerde sabit bir sıcaklığını muhafaza etmek için sadece tek bir sirkülasyon pompası olup. Pompa ısıtma sistemi için aşırı sıvı alımını önlemek için sadece geri döndürme borusu monte edilmelidir.

otomatik hava sensörleri bağlayabilirsiniz "sıcak zemin" sisteminde sıcaklığını ayarlamak için. Böyle bir sensör yapar Nasıl: sokakta keskin soğuk dalgası daha hızlı neden olur ve oda soğutmak için, yani ısıtma otomatik artmalıdır. Hava sensörü kazan ya da sıcak ve soğutulan soğutucu karıştırma derecesindeki bir artış / kapalı / anahtarlama sinyalleri gönderir. verimsiz ve çok yanlış hava şartlarına bağlı olarak sıcaklığın manuel ayarlama. Sıcaklık sensörleri modüle bir dakika içinde birkaç kez kontrol edilir ve eğer 5 0 ° C'de bir yönde ya da başka bir gerekli servo valfın krank

Eğer manifoldu yerden ısıtma nasıl monte bilmiyorsanız, size mecliste satış birimleri arama yapabilirsiniz.

Yerden ısıtma için basit toplayıcı

inç tee ¾ inç meme ve adaptör ¾ karıştırma valf gerek basit rezervuar oluşturmak için, dirsek (90 0) ve manşon Amerikan inç ¾, 1-inç küresel vana bir verimle bir sirkülasyon pompası ¾ inç, bir kolektör bağlayıcı yarım inç ve iç ve dış dişli ¾ inç, havalandırma ile kolektör ½ veya ¾ inç konnektörleri ve tahliye vanası.

Yerden ısıtma için çoklu devre manifoldu

elleriyle Yerden ısıtma için çoklu devre manifoldu toplamak zor değildir. Yapısal olarak bir algılayıcı (sensör - Uzak tipi) ile bir ısıl baş oluşur, karıştırma valfi, Amerikan ile ¾ inç somunu üzerine ¾ inç tişört ve iğne 1 inç, sirkülasyon pompası bağlı vinç inç, inç fiş manifoldu yarım inç vanaları ½ pompa ve plastik borular yarım inç çap inç uydurma, birleştirme fındık.

Yerden ısıtma manifoldu bağlantı şeması.

Eğer kolektör borusu "sıcak zemin" sisteme bağlıysa, sıkıştırma parçaları kullanılması önerilir. boru taşıyan koltuğuna sığacak şekilde boruya bağlamadan önce, sığ yiv olduğunu. yükleme ve kazana ve "sıcak bir zemin" ile, kolektör sisteminin bağlanması sonra servis verilebilmesi için boru sistemi kontrolü basınç gereklidir.

Sıkma kendini gösterebilir olabilir en ufak sızıntı varlığında 3-5 saat gerçekleştirilir. Aynı zamanda, bir kaç saat için sistem oda maksimum ısıtma sıcaklığı gösterir. Tüm toplayıcı devre kazan yakın bir duvara monte edilebilir veya sıcak bir zemin bağlantı yerinin yakınında yüklü özel bir toplama durumunda, yerleştirilir.

Yerden ısıtma için ev yapımı toplayıcı

Yerden ısıtma kullanımı ile binaların Popüler son zamanlarda ısıtma bileşenleri ve cihazların tasarımı, seçimi dikkat gerektirir. radyatörlü bir sistem için daha bileşenlerin ve ürün sayısını artırmak imal edilmesi için gereklidir. Bu birçok faktöre bağlı olmakla birlikte, ana dalların arasından soğutucunun bir yetkili dağıtım ve onun ısıtma kontrolü için ihtiyaçtır.

düğümlerin bir kat uzanan borulara bağlanır manifoldu (tarak) gereklidir. Bu çeşitli işlevleri gerçekleştirir ve yere bir ısıtma cihazı sorunludur. Yerden ısıtma için kolektör grubu birçok üretici tarafından yapılır ve genellikle çok sayıda düzenleme kaydetmek ve kendiniz yaratmak arzusu pazarlanmaktadır rağmen.

Bu süreç nasıl hangi o manifoldu kendini monte edebilir ve hangi malzemeler bu amaçla kullanılmaktadır, nedir? Şimdi bu sorulara cevap vermeye çalışayım.

Toplayıcı yerden ısıtma sistemi.

Atama toplayıcı yerden ısıtma

Bu tür amaçlar için kullanılan Yerden ısıtma sistemlerinde Manifold:

Ana amacı su sıcaklığı ve yerden ısıtma her dalında gerekli miktarda beslemektir. Bir pompa, kontrol valfleri ve (bazı düzeneklerde) bypass içeren toplayıcı tertibatı ile karıştırma bu komple kümesi için.

kazanlar esas olarak su sıcaklığında hazırlanır olması nedeniyle sıcaklık kontrolü için ihtiyaç Yerden ısıtma için gerekenden çok daha fazladır. Ve parametrelere gerekli suyu çevirmek için bir "geri dönüş hattı" istenilen sıcaklığa ulaşmak için ile karıştırılır.

karıştırıcıda toplayıcı düğümü.

yönetmeliğin tipinde farklı ayrıntılı malzeme ve Performans toplayıcıları. Bu yüzden, bir akış ölçer, manüel açma-kapama vanaları ve otomatik cihazlar kullanılarak, hatta düzenleme olmadan her ikisi de.

Bir düzenleme olmadan Yerden ısıtma için manifold dağıtım sisteminin daha ucuz bir versiyonunu yaratmak için. Bu, herhangi bir aygıtlar kullanmak değildir, ve soğutucu akımları hidrolik sistemin özelliklerine bağlı olarak tahsis edilir. kullanımı uygun değildir ve gelecekte zorluklar yaratabilir çünkü böyle bir seçeneğin maliyeti rağmen kullanılmamalıdır.

Bu seçenek toplayıcı çoğunlukla donanım üzerinde kurtarmaya çalışırken olanlar eğilimindedir ayarlayın. Her zaman kötü bir şey değil. Tasarruf ihtiyaç duyulan bir yere para yönlendirebilir. Bu seçeneğin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Yaşama hakkının manuel düzenleme ve birlikte Toplayıcı her dalında soğutucunun gerekli miktarda korunması konusunda kendi işlevini yerine getirebilir. Bu durumda, soğutma suyu sıcaklığı, karıştırma düğümünde kontrol edilir, ve her bir döngü için bir miktar zaman ayarlama manuel olarak ayarlanır. Daha sonra, sistem bağımsız çalışır. Bu tip pirinç toplayıcılarını iyi kanıtlanmış.

Bu varyant, oda ısıtma sisteminde ek eleman olarak zaman yerden ısıtma cihazı özellikle önemlidir. Ana ısıtma radyatör ya da başka cihazlar ve döşeme altı ısıtma devam edildiğinde sadece ek konfor oluşturabilir. Sıcak bir zemin şeklinde ana ısıtma sistemi için daha ciddi otomasyonu sağlamak için daha iyidir.

toplayıcı uzanan her dalına soğutucu akışının düzenlenmesi için bir seçenek debimetre dengeleme kullanılmasıdır. Bu eleman bunun mümkün izlemek görsel soğutucu akışını düzenleyen ve kolaylaştırır.

aparat boru hattı koşullu geçişini kontrol sağlar çubuk flanş oluşur. Bu görsel olarak gözlemlenmiştir dal aracılığıyla, belirli bir soğutma sıvısı akışını tespit için kullanılabilecek kalibrasyon, bir pencereden oluşur. Ayarlama kapağın altında ayar halkası gerçekleştirilir. Onun başlığını bağlanması, bir iş parçacığı tarafından tutulur.

harcama ölçme ile Manifold genellikle, düşük maliyeti ve iyi performans akım sistemlerinde kullanılmaktadır.

Son yıllarda, genellikle otomatik regülasyon Toplayıcılarla kurulur yerden ısıtma yüklü. Bu amaçla, her biri üzerinde servolar menteşe. Bunlar sıcak su sıcaklık sensörleri zemin ile birleştirildiği Eğer sıcaklık sensör okumaları bağlı olarak her dalda soğutucu akışını ayarlamak için olanak sağlar.

eyleyicili Kollektör.

Bunu yapmak için, geçiş istenilen bölümünü ayarlayın. Bu sistemler yönetmelik olmadan veya manuel sürümlere göre daha pahalı, daha çok esnektir ve konforlu bir yaşam koşullarını verir. otomatik sistemler onların tam işlevsellik göstermez onsuz yetkili düzenlemeyi, gerektirdiğini unutmayın.

Biz kolektör kadarıyla

Yerden ısıtma için standart piyasa toplayıcıları sunulmuştur farklı malzemelerden imal edilmiştir: Bu ve polipropilen, çelik ve çeşitli alaşımları. çünkü kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik en yaygın kullanılan metal elementler.

birbirleri ile birleştirilebilir ve farklı boyutlarda rezervleri oluşturmak edilebilir polipropilen musluklar farklı sayıda bireysel tarak yayınlanan. Aynı pirinç elemanları için de geçerlidir.

yerden ısıtma elemanlarının kollektör kurulumu için bir sorun fabrikadan orada değil ise, boru, dirsekler ve merkezi ısıtma ağının diğer elemanların parçalarını kullanabilirsiniz. meme boru hatlarının bağlanması için yumru olan büyük çaplı, uygun çelik borular. kupürleri boruları kullanılarak birbirlerine bağlanan polipropilen tee kullanmak için seçenekler de vardır. Bu eylem doğru boyut ve özelliklere tarak döner.

Polipropilen toplayıcısı.

Kendi elleriyle kollektörü yapma

Eğer Yerden ısıtma için kendini yetiştirmiş manifoldu toplamak için karar verirseniz, ısıtma sistemlerinin tasarımı biraz tecrübe ve anlayışa sahip olmalıdır. İlk adım, zorunlu olarak, yetkili hesaplama tutun ve doğrudan üretim toplayıcıları prensibi ve problem haberdardır.

Şema yerden toplayıcı özel sistemin özelliklerine göre seçilir. İlk adım hesaplamak ve boru hattının bölümünü seçmektir. üretimde önce, gereklidir:

 • önceden belirlenmiş bir şemaya göre, yerden ısıtma sistemi ve özelliklerini olacak dalları belirlemek için.
 • sistemin bütün parametre hesaplaması: toplayıcı, yerden ısıtma, konum alanları her dalında soğutkan akış uygulanır sıcak su sıcaklığı.
 • Dağıtım manifolduna bağlı olanlar hariç olmak üzere, diğer ısıtma cihazlarının varlığı ve sayısı tespit etmek önemlidir.
 • Dağıtım manifolduna kullanılacak düzenleme ve kontrol sistemi, seçin.
 • O çıkış birliklerin kendi tasarımını ve konumunu etkiler olarak, koleksiyoncu konumunu tanımlamak gereklidir. yerden ısıtma manifoldu bağlantı için bu noktayı sağlar yapmak en uygunudur.

akıllıca evde ısıtmalı kontrol edecek iyi bir dağıtım manifoldu, oluşturmak için, aksam ve parçalarının seçimi özel dikkat etmek önemlidir. Bunlar sistemlerinde çalışacak şekilde dizayn edilmelidir.

Seçilen manifold için niteliksel akış ve gürültü için işlevini yerine getirmek ve ek hidrolik direnç oluşturmaz, bu tür bir kural seçiminde rehberlik edilmelidir: çap dağıtım manifoldu olan kesit alanı tüm boruların kesit alanına eşit ya da daha fazla olacak şekilde seçilmesi gerektiğini cihaza bağlı. Aynı koleksiyonu manifolduna için de geçerlidir.

kolektör borusu 4, iç çapı d = 20 mm bağlı ise bu, örneğin, kollektörün kesit alanı olmalıdır: S = 4 (πd² / 4) = 1256 mm². Bu toplayıcı boru çapı 40 mm'den daha az değildir vardır. Böyle düzenlemelerde özellikle açıklanan ısıtma ağ donanımları için bu kural: "Isı ağı Trafo" Rusya'nın RAO UES 'ın istasyonları.

toplayıcı içindeki bir dizi seçerken elemanları bu ürünlerin üzerinde durulması gerekir:

 1. içinde gömülü bir ile bir boru parçası olan tarak, yerden boru bağlantı uçları bağlamak için kullanılır. Bu kaynak metali ya da lehim polipropilen elemanlarından ayrı olarak satın alınabilir. Her bir devre üzerinde bir kontrol valfi için gerekli son duran kolektör için.
 2. Makalenin üst kısmını bağlayan Hava havalandırma monte hava sistemini sıfırlamak için.
 3. bina yapısına yerden ısıtma manifoldun yükleme tutmak için niteliksel izin Parantez. Bunlar standart veya bağımsız yapılmış arasında seçim yapabilirsiniz.
 4. edilmesini sağlayan tahliye vanası, sistemden soğutma çıkarılmasını gerçekleştirmek için.
 5. T-eklem ve bağlantı elemanları.
 6. Metal-plastik ya da bir plastik boru sıcak seks bağlamak için bağlantı elemanları.

kollektör için aksesuarlar.

Bu, farklı malzemelerden toplayıcıları için öğelerin bir standart kümesidir.

toplayıcı dışında yerden ısıtma için Doğrudan manifoldu montaj yönetmek ve sistemi izlemesine olanak ek elemanlar çok sayıda içerir. Bu üç yönlü ya da iki yönlü valf, pompa, valf ve kontrol valfleri bir içermektedir. düzenlemeleri Kablolama, her bir kolektör ekipman tipine bağlıdır.

toplayıcı üretimi için gerek ağın ısıtma elemanları ile çalışan farklı değildir. Eğer polipropilen kullanıyorsanız, tüm bileşenlerin sıkılık bağlı vana ve diğer unsurlarla uyumlu olarak lehimlenir. Bağlanmayı daha elverişli hale getirmek için boruların yerini izlemek için gereklidir.

Kaynakta becerisine sahip olmalıdır çelikten yerden ısıtma boruları manifoldu kurarken. Yuvarlak geniş çaplı ya da kare kesitli çelik boru alınır çalışmak. Boru parçaları, arzu edilen uzunlukta manifoldunun parçalara kesilir çünkü. boru bölümleri sıkılık ile ilgili olarak, her iki tarafta da kaynak ve daha sonra boru bağlanabilir yuvarlak çelik boru, buna kaynaklıdır. memeleri de ölçüm ve düzenleme yüklemek için havalandırma cihaz ve diğer bileşenler için hazırlanmış koltuklar olmalıdır. korozyonu önlemek için, bir kolektör boyama ihtiyacı vardır.

Montaj önce, sonra, tüm riskleri ve potansiyel tasarruf değerlendirmek işe gitmek için önemlidir. Bağımsız bir sistem toplayıcı olarak kabul edilmemelidir: o karıştırma ünitesinin önemli bir parçasıdır ve fikri kendiniz oluşturmak eğer, tüm toplanma kendini üretim olasılığına dikkat edilmelidir. Bunu yapmak için, doğru tüm bileşenleri, üç yollu vanalar, pompa ve vanalar almak önemlidir. ısıtma ekipmanları tesisatının tüm gereksinimlerine uymak gerekiyor.

Kendi elleriyle yerden ısıtma için Toplayıcı: montaj ve bağlantı

Sıcak döşemeler uzun yüksek standartlarda binaların bir özelliği olmuştur.

ısınmadan kaynaklanan Bunların kullanımı, yüksek kaliteli - doğal konveksiyon nedeniyle ısıtılmış hacim etrafında yer alan, tüm taban yüzeyi olarak oda havası için ısıtıcı olarak hizmet etmektedir.

sıcak su kazanı - kat kendisi elektrik, film ya da eski iyi suyu ısıtıcısı ile ısıtılır.

Bir ev veya apartman bir kaç oda var ve katta her biri termal devre yerleştirilir.

bir soğutucu hattı için bu iki boru şeklinde bir giriş-çıkış birimi üzerinden bağlanır.

genellikle farklı devrelerin her termal enerji ihtiyacı: farklı oda sıcaklığı değişebilir. Öte yandan, zemin alanı aynı değildir ve dolayısıyla her oda için soğutucunun hacmi çok farklıdır.

Bu nedenle, kazan ve ısıtma devreleri arasındaki kontrol valfı fonksiyonları ile yüklenmiş olması gerekir. Bu tür bir cihaz, bir toplayıcı olarak adlandırılır. işlevselliğine göre karıştırma ünitesi olup. Onun görevi - kıvrımlarına su kaynağını sağlamak için.

Genellikle kollektör borusu, termal devrelerin sayısına göre bağlantı düğümlerine sahiptir.

Toplamda, toplayıcı iki boru içerir:

 • karıştırıcı ve devrelere soğutucu temini işlevleri yerine getirir;
 • diğeri, tüm devrelerin dönüşünü toplamaya ve devrelerdeki soğutulmuş suyu kazana ve kısmen de iki veya üç yönlü valf yoluyla çıkış karıştırıcısına geri döndürmeye hizmet ediyor.

Kazandan karıştırıcıya sıcak su eklenmesi, su kaynağına karıştırıcıya yerleştirilen termostatik valfi açarak gerçekleşir. Karıştırıcıdaki sıcaklık izin verilen değerden düşük olduğunda (40 o C'yi hatırlıyorum), vana bir miktar sıcak su sağlar.

Bu bimetalik vana grubu akış alanını ve geçirilen su hacmini değiştirir. Bu, sıcaklığı istediğiniz gibi ayarlamanızı sağlar. Dönüş akış sensörlerinin girişlerinde, geri dönüş kanalı ayrıca bir hava tahliye borusu ile birlikte verilir. Isıtma sistemi boru hattında gerekli basıncı yaratan bir su pompası kullanarak sistem üzerinden pompalanır.

Komple kolektör parçaları seti çeşitli sıhhi tesisat parçaları içerir. Sıcak su zemini için cihaz setinde, şu özelliklerden dolayı kolektör belki de onlardan en önemlisidir:

 • cinsiyetlerin güvenliği ve düzgün şekilde sömürülmesi;
 • Isıtıcıları kullanmak için konfor şartları kurma imkanı.

Kollektör önemli bir dezavantaja sahiptir - yüksek maliyet.

Bu nedenle, birçok "samodelkin" kendi ellerini çantalarıyla ve bileşenlerin mevcudiyeti ile uyumlu koleksiyoncuların farklı sürümlerini toplar.

Bu yol için iki seçenek var:

 1. Hemen hemen hepsinin satışa çıktığı gerçeğinden yararlanan satın alınan bileşenlerden toplayıcıyı toplayın. Ekonomik olabilir, ancak kullanılan ürünlerin kalitesi arzulanan çok şey bırakır.
 2. Kollektörün bazı parçalarını polipropilen borularla değiştirin. Burada, beklenen tasarruflar% 40'a kadar olabilir, ancak bitmiş cihazın estetiği ve hafifliği ifade etmek için güvenilirlik çok değildir ...

Üçlü bir kolektör devresi aşağıdaki gibi uygulanabilir:

 1. Önce, termal devreleri sağlayan geri dönüş ve ısı taşıyıcı kollektör borularını toplamak gerekir. Bunu yapmak için, koleksiyoncu başına 3 kanal veya 3 tek mafsal düğümünde bir tarak kullanın.
 2. Geri dönüş kollektörü, bir akış sensörü veya bir akış ölçer ve her bir döngü boyunca dönüş akışı için karşılıklı monte edilmiş bağlantı hortumu bağlantısı ile donatılmıştır. Tek döngülü toplayıcılar dişli elemanlarla tarağa bağlanır. Her soğutma sıvısı halkası, bir aktüatörlü bir ısı sensörü ve ısıtma devresi güç hattını bağlamak için bir düğüm içerir.
 3. bağlı hava giriş çıkış kolektörü bir amaçla, diğer yandan - boru ısı pompalama ortamı pompa kollektörüne bağlanır, ve daha fazla zaman sıcak su musluk zaman bu noktada termostatik vana veya aktüatör, bağlı.
 4. Kollektör düzeneği duvara sabitlenir, çalışabilirlik kontrolü yapılır ve termik devrelere bağlanır. Bundan sonra, tüm sistemin son montajı ve ayarı yapılır.

İşte geniş zanaatkarlar için sıcak taban için kollektörün en basit çalışma versiyonu. Gerçek koleksiyoncuların yetenekleri genellikle daha karmaşık düzenleme ve muhasebe sistemlerini bağlayarak genişletilir.

Örneğin, ısı ölçüm cihazlarını, ek sıcaklık ölçüm cihazlarını ve daha fazlasını, bu kadar kimin bağlantısını yapın - o zaman kendi kendine mucitler "kendinizi toplamak için" var.

Kendiliğinden üretilen kolektör polipropilen borulardan lehimlenmişse, bu polimerden kaynak yapılan parçalar için aletlerin cephaneliğini özel lehim havası ile doldurmak gerekir.

Kaynakla monte edildiğinde, dikişler nedeniyle her bir tekli düğüm ünitesinin boyutu artar ve eğer termal konturlar 3'ten büyük ise, tüm toplayıcılar hantal hale gelir ve montajı sorunlu hale gelir. Diğer açılardan, plastik toplayıcı devresi ve ayarı, daha önce tarif edilenlerden farklı değildir.

Tecrübeli bir kullanıcının sıcak bir zemin için bir kollektörü kendi ellerinizle kurma nüanslarını açıkladığı bir videoyu izleyin:

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Sitemize aktif bir dizine eklenmiş bağlantı kurulması halinde, site materyalinin kopyalanması önceden anlaşma yapılmaksızın mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

81 − = 72