elleri ile sıcak kat için Toplayıcı

Kendi elleriyle evinde yerden ısıtma sistemi için polipropilen kollektörü montajı nasıl

Toplayıcı - sıcak su dağıtımı için ve ılık yüklemesiyle yapamaz onsuz sorumlu bir cihaz, evi rahat, seks ver. Kendi başlarına ve kendi elleriyle Make kolay değildir, ama mümkün. Nasıl polipropilen böyle bir cihaz yapabilir? fotoğraf ve sistemin kurulum video izleme, hem de ayrıntılı talimatlar okuyan zaman her şey çok açık hale gelecektir.

Nasıl yerden ısıtma sistemi yapar

son zamanlarda Tanıdık radyatörler, evde ısı geri dönmesi için tek olası ayarları ise, yavaş yavaş sıcak zemin ve tavan ile değiştirilmiştir. Bunlar nedeniyle sıcak suya elektrik ve pahasına çalışabilir. İkinci varyant istenirse radyan yerden ısıtma el ile inşa edilebilir, daha pratik ve kabul edilir. su ısıtma sistemi seks hiç önemli değildir. Onun düzeninde birçok bileşen içermektedir:

 • Sıcak su kazanı. Bu yeterince iyi boruların boyunca dağıtılan suyu ısıtmak ve hala bazı rezerv gücüne sahip olmalıdır. Bu şekillerde ifade edilirse, ek kapasite Yerden ısıtma toplam gücün yaklaşık% 15-20 oranında eşit olmalıdır.

Konsey. planlanan alan daha büyük 120 metrekare ısıtırken, bunun dahili sirkülasyon pompası veya ayrı bir yükleme olan bir kazan elde etmek için arzu edilen bir durumdur.

 • Bu tamir zamanında tüm sistemi boşaltmak için gerekli değildir, ya da bir kaza durumunda, kapama armatürleri üst yüklenir ve kazanın alt.
 • polipropilen olabilir, ve özel bir çapraz bağlı polietilenden ve döşeme yüzeyinin vykladyvaniya su boruları yönlendirme olabilir tüpler. Bu tüplerin çapı, en az 16-20 mm olmalıdır, ancak aynı zamanda 95 ° C arasında ve 10 barlık basınç kadar sıcaklıklara dayanabilmesi gerekir.
 • Toplayıcı - ayırıcı vurdu. Zaten soğutulmuş su, sıcak ve ters alımını temin merkez hatta çeşitli yollar bağlanır için gerekli bir elementtir.

Toplayıcı - metal ya da plastikten yapılmış orta boru, vana, göstergeler, bağlantı parçaları ve diğer yardımcı bileşenler bir tür. Isıtma devrelerinden gelen endüstriyel su karıştırıcı cihaza uygun bir cihaz çalışır. Onlar ve soğutucu borulardan geri dağıtılır.

Farklı siteler rezervuar suyu sıcaklığının sonucu ve ısıtılmış oda sırasıyla hizalanmış olarak sabit bir şekilde hava ısıtıldı.

aşağıdaki gibi herhangi bir ısıtma sistemi çalışır: bağlı devreler ve boru gönderilir kazan işlemi su içinde ısıtın. geçişleri sırasında ve sıcak soğutma suyu ile karıştırılır geri besleme hattı aracılığıyla rezervuara devridaim pompası getiri bunu soğutur. Sıcak ve soğutulmuş su oranı, özel valfler ile düzenlenir, ve sıcaklık ve basınç sensörleri monitör edilir.

Geleneksel radyatörlerde soğutucu sıcaklığı 70-95 ° C, ancak Yerden sisteminde olmalıdır 30-50 ° C deformasyon durumunda zemin ve aşırı kurutma kapalı hava artırabilir. katta yürüyün, çok sıcak mümkün olmayacaktır.

Bu gibi durumlarda ve kazan sadece bir soğutma sıvısı sıcaklığı üretme yeteneğine sahiptir, çünkü bu, bir kolektör iş alır.

sabitleme sıcaklığı yükselen sensörü valf kapatılır ve sıcak su daha az miktarlarda akar zaman. Soğutucu soğuduktan sonra, valf tekrar açılır. geri-uçma borudan soğutulmuş işlem su basıncı ve sıcak kazandan altında beslenir - gerektiği gibi.

yerden ısıtma manifoldu Bileşenleri

 1. karışım valfı.
 2. valfleri ve check valfleri dengelenmesi.
 3. Ölçer ve bir sıcaklık sensörü.
 4. Dairesel pompası.
 5. Otomatik hava deliği.

kendinden montaj için bağlantı parçaları, adaptörler, meme uçları, vb çeşitli ihtiyaç kesinlikle olacak

Montaj polipropilen toplayıcı

manifold takımı gerekecektir İçin:

 • vanaları, tercihen Amerikan;
 • 25 mm ve 32 mm boru çapı;
 • iç diş 32x "1" ve 25h3 / 4 ile birleştirme;
 • dış dişli 25h3 / 4 ile bağlanması;
 • Ø32 mm fiş;
 • uygun çaplı tee;
 • Tercihen, lif dolgu macunu;
 • Güvenlik grubu;
 • havalandırma çıkışından için otomatik cihaz.

Manifold, iki bölümden oluşmaktadır. ilk kazan gelen ısıtılmış proses suyu ile birlikte, ve soğutulmuş soğutma sıvısının, ikinci kısım, yani depo hattı, daha önce döndürülür.

 1. tarağı oluşturan tüm parçalar yüksek sıcaklık lehim özel plastik boru ile muamele ile birleştirilir.
 2. kollektör biri kısmında otomatik hava alma ve güvenlik grubunu bağlar.
 3. Musluk acil boşalmasını bağlayın.
 4. toplayıcı ve hava giriş çıkış valfinin ikinci bölümünde yerleştirilmiştir. Bu soğutulmuş soğutma sıvısı geri boru bağlanacaktır.
 5. Boruyu dönmek için basınç oluşturur ve soğutucu zorla boru ve ısıtma devreleri hareket etmeye başlar sirkülasyon pompası bağlanır. O geçici kazana yerleştirilmiş, yani, pompa üzerindeki ok kazanına yönlendirilmelidir. Bu kurulum çok daha uzun sürmesi cihazı sağlar.

tee üzerine lehim yapılacak şekilde tasarlanmıştır yerler, iki tarak için ve sadece saplama kaynak yapmak mümkün olacaktır nerede kesin bir tanımı sonra bırakılmalıdır. tarak genişletilmesi için ihtiyaç gelecekte olacaksa tee varlığı sırada olması gerekir.

Eğer "ters" olarak adlandırılan vana yüklemeniz gerekir doğru şekilde sistemde dolaşan su işlemek için.

ısıtma devresi düzeneğinin tamamlanmasından sonra, buna bağlı olmalıdır sonra toplayıcı ve bunun için planlanmış bir yerde istenen kazan hem. Daha sonra, kollektör her iki tarafında tek dokunuşla vida gerekir. genleşme tankı arz tarafında lehimlenmiştir. toplayıcıları için kazan bağlantısının kurulumunu tamamlar.

Konsey. Evin içinde toplayıcı, iki katlı yüklüyse, onun bulguları ile sırasıyla dört ısıtma devreleri, her katta iki bağlanacak makul.

Sıcak döşemeler evin özel bir atmosfer vermek ve bir ısıtma sisteminin kurulumu büyük bir ciddiyetle ele alınmalıdır. kendinden montaj önce, her küçük detay hakkında dikkatlice düşünmek ve farklı varyasyonlar gözden geçirilmesi gerekmektedir. Orada tüm sistemin render, ayrıca işletme ve bakım herhangi bir hata imkansız hale olduğunu ve her şeye yeniden başlamak zorunda edin.

Kendi elleriyle yerden ısıtma için Toplayıcı: montaj ve bağlantı

Sıcak döşemeler uzun yüksek standartlarda binaların bir özelliği olmuştur.

ısınmadan kaynaklanan Bunların kullanımı, yüksek kaliteli - doğal konveksiyon nedeniyle ısıtılmış hacim etrafında yer alan, tüm taban yüzeyi olarak oda havası için ısıtıcı olarak hizmet etmektedir.

sıcak su kazanı - kat kendisi elektrik, film ya da eski iyi suyu ısıtıcısı ile ısıtılır.

Bir ev veya apartman bir kaç oda var ve katta her biri termal devre yerleştirilir.

bir soğutucu hattı için bu iki boru şeklinde bir giriş-çıkış birimi üzerinden bağlanır.

genellikle farklı devrelerin her termal enerji ihtiyacı: farklı oda sıcaklığı değişebilir. Öte yandan, zemin alanı aynı değildir ve dolayısıyla her oda için soğutucunun hacmi çok farklıdır.

Bu nedenle, kazan ve ısıtma devreleri arasındaki kontrol valfı fonksiyonları ile yüklenmiş olması gerekir. Bu tür bir cihaz, bir toplayıcı olarak adlandırılır. işlevselliğine göre karıştırma ünitesi olup. Onun görevi - kıvrımlarına su kaynağını sağlamak için.

Isıtma devrelerinin sayısını - Genellikle, bir kolektör borusu bir bağlantı düğümleri vardır.

Toplam toplayıcı iki boruyu içerir:

 • Bir bir karıştırıcı ve devrelerinde bir soğutucu akımı olarak işlev görür;
 • Diğer tüm konturların dönüş toplamak ve bir kazanda su devrelerinde soğutuldu dönmek ve kısmen mikser çıkışında bir iki- ya da üç-yollu bir valf ile hizmet eder.

kazandan sıcak su ilavesi miksere su yolu üzerine yerleştirilmiş olan, termostatik valf, dönen karıştırıcı oluşur. (Biz unutmayın - 40 ° C) bir karıştırıcıda sıcaklığının düşürülmesiyle olarak izin verilebilir daha az olan vana kısmı sıcak su sağlar.

bimetalik valfın Bu grup akış enine kesitini değiştiren ve su miktarı, akan. Bu arzu gibi sıcaklığını ayarlamak için izin verir. geri girdileri de akış sensörleri monte edilir, ve bir tarak da geri dönüş hava menfezi ile donatılmıştır. sisteminden soğutma sıvısı Pompa gerekli hat basıncını oluşturan bir su pompası, çalışır.

Toplayıcı parçaları tam bir kümesi de sıhhi tesisat armatürleri çeşitli içerir. Sıcak su zemin manifoldu için cihazlar, belki de en önemli biri, bu sağladığından bir dizi olarak:

 • Güvenlik ve cinsiyette doğru çalışması;
 • yetenek termal cihazlar kullanmak için konfor özelleştirmek için.

yüksek maliyet - toplayıcı önemli bir dezavantaja sahiptir.

Bu nedenle, pek çok "diy" çantasından ve bileşenlerin uygunluğu doğrultusunda, koleksiyoncular için kendi eller çeşitli seçenekler toplamak.

Bu şekilde iki çeşidi vardır:

 1. hemen hepsi satılık olduğu gerçeğini kullanarak, satın alınan bileşenlerin kollektörü toplayın. Bu ekonomik olabilir, ancak kullanılan ürünlerin kalitesi kötü.
 2. Polipropilen belirli ürün toplayıcı boru değiştirin. Burada, beklenen tasarruf% 40'a kadar olabilir, ama bitmiş cihaz ve güvenilirlik estetiği, en hafif deyimiyle, değil çok ...

aşağıdaki gibi Şema toplayıcı 3 halka uygulanabilir:

 1. ve soğutucu dönüşü, ısı temini devreleri - Öncelikle, tüp kollektörü toplamak zorundadır. Bu amaçla, her bir manifolda kanalı 3 ya da 3 odnopetelnyh düğümde bir tarak.
 2. geri dönüş manifoldu bir algılayıcı ya da akış ölçer ve her bir döngü sağlamak için dönüş hortumunu karşı bağlantı düğümünün bir dizi ile donatılmıştır. Tek konturlu kolektörler bir tarak elemanları dişli bağlantı:. Her bir aktüatör ve bir bağlantı düğümü hattı termal döngü güç içeren soğutucu döngü teplodatchik.
 3. bağlı hava giriş çıkış kolektörü bir amaçla, diğer yandan - boru ısı pompalama ortamı pompa kollektörüne bağlanır, ve daha fazla zaman sıcak su musluk zaman bu noktada termostatik vana veya aktüatör, bağlı.
 4. duvara toplayıcı düzeneği, servis için kontrol ve ısıtma devresine bağlıdır. o son montaj ve bütün sistemin yapılandırmasından sonra.

İşte Yerden ısıtma için işletme toplayıcı en basit versiyonu DIY sanatçıların geniş bir yelpazede de verilmektedir. Belki gerçek toplayıcılar genellikle düzenleme ve muhasebe daha karmaşık sistemini bağlayan uzanır.

Örneğin, ısı metre, sıcaklık göstergeleri ve ayrıca daha çok o birisi bağlamak - "toplamak için" aslında, ve orada bir şey DIY mucitlerinden olan

Ev yapımı toplayıcı Polipropilen boru birbirine kaynaklanmış olan ise, polimerin kaynak parçaları için özel bir lehimleme araçları cephanelik doldurmak için gereklidir.

Her bir düğüm montaj kaynak yöntemi odnopetelnogo boyutu boyunca eklem artış ve termal döngüler 3'ten büyük ise, tüm kollektör daha hacimli olur ve yükleme problemli hale gelir. Plastik toplayıcı devre ve onun ayarı geri kalanında daha önce tarif edilenden farklı değildir.

deneyimli bir kullanıcı kendi elleriyle yerden ısıtma için kolektör montaj nüansları açıklayan videoyu, izleyin:

 1. 5
 2. 4
 3. 3
 4. 2
 5. 1

Malzemelerin kopyalanması sitemize doğrudan köprü durumunda ön müzakere olmadan mümkündür.

Yerden ısıtma için ev yapımı toplayıcı

Yerden ısıtma kullanımı ile binaların Popüler son zamanlarda ısıtma bileşenleri ve cihazların tasarımı, seçimi dikkat gerektirir. radyatörlü bir sistem için daha bileşenlerin ve ürün sayısını artırmak imal edilmesi için gereklidir. Bu birçok faktöre bağlı olmakla birlikte, ana dalların arasından soğutucunun bir yetkili dağıtım ve onun ısıtma kontrolü için ihtiyaçtır.

düğümlerin bir kat uzanan borulara bağlanır manifoldu (tarak) gereklidir. Bu çeşitli işlevleri gerçekleştirir ve yere bir ısıtma cihazı sorunludur. Yerden ısıtma için kolektör grubu birçok üretici tarafından yapılır ve genellikle çok sayıda düzenleme kaydetmek ve kendiniz yaratmak arzusu pazarlanmaktadır rağmen.

Bu süreç nasıl hangi o manifoldu kendini monte edebilir ve hangi malzemeler bu amaçla kullanılmaktadır, nedir? Şimdi bu sorulara cevap vermeye çalışayım.

Toplayıcı yerden ısıtma sistemi.

Atama toplayıcı yerden ısıtma

Bu tür amaçlar için kullanılan Yerden ısıtma sistemlerinde Manifold:

Ana amacı su sıcaklığı ve yerden ısıtma her dalında gerekli miktarda beslemektir. Bir pompa, kontrol valfleri ve (bazı düzeneklerde) bypass içeren toplayıcı tertibatı ile karıştırma bu komple kümesi için.

kazanlar esas olarak su sıcaklığında hazırlanır olması nedeniyle sıcaklık kontrolü için ihtiyaç Yerden ısıtma için gerekenden çok daha fazladır. Ve parametrelere gerekli suyu çevirmek için bir "geri dönüş hattı" istenilen sıcaklığa ulaşmak için ile karıştırılır.

karıştırıcıda toplayıcı düğümü.

yönetmeliğin tipinde farklı ayrıntılı malzeme ve Performans toplayıcıları. Bu yüzden, bir akış ölçer, manüel açma-kapama vanaları ve otomatik cihazlar kullanılarak, hatta düzenleme olmadan her ikisi de.

Bir düzenleme olmadan Yerden ısıtma için manifold dağıtım sisteminin daha ucuz bir versiyonunu yaratmak için. Bu, herhangi bir aygıtlar kullanmak değildir, ve soğutucu akımları hidrolik sistemin özelliklerine bağlı olarak tahsis edilir. kullanımı uygun değildir ve gelecekte zorluklar yaratabilir çünkü böyle bir seçeneğin maliyeti rağmen kullanılmamalıdır.

Bu seçenek toplayıcı çoğunlukla donanım üzerinde kurtarmaya çalışırken olanlar eğilimindedir ayarlayın. Her zaman kötü bir şey değil. Tasarruf ihtiyaç duyulan bir yere para yönlendirebilir. Bu seçeneğin avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Yaşama hakkının manuel düzenleme ve birlikte Toplayıcı her dalında soğutucunun gerekli miktarda korunması konusunda kendi işlevini yerine getirebilir. Bu durumda, soğutma suyu sıcaklığı, karıştırma düğümünde kontrol edilir, ve her bir döngü için bir miktar zaman ayarlama manuel olarak ayarlanır. Daha sonra, sistem bağımsız çalışır. Bu tip pirinç toplayıcılarını iyi kanıtlanmış.

Bu varyant, oda ısıtma sisteminde ek eleman olarak zaman yerden ısıtma cihazı özellikle önemlidir. Ana ısıtma radyatör ya da başka cihazlar ve döşeme altı ısıtma devam edildiğinde sadece ek konfor oluşturabilir. Sıcak bir zemin şeklinde ana ısıtma sistemi için daha ciddi otomasyonu sağlamak için daha iyidir.

toplayıcı uzanan her dalına soğutucu akışının düzenlenmesi için bir seçenek debimetre dengeleme kullanılmasıdır. Bu eleman bunun mümkün izlemek görsel soğutucu akışını düzenleyen ve kolaylaştırır.

aparat boru hattı koşullu geçişini kontrol sağlar çubuk flanş oluşur. Bu görsel olarak gözlemlenmiştir dal aracılığıyla, belirli bir soğutma sıvısı akışını tespit için kullanılabilecek kalibrasyon, bir pencereden oluşur. Ayarlama kapağın altında ayar halkası gerçekleştirilir. Onun başlığını bağlanması, bir iş parçacığı tarafından tutulur.

harcama ölçme ile Manifold genellikle, düşük maliyeti ve iyi performans akım sistemlerinde kullanılmaktadır.

Son yıllarda, genellikle otomatik regülasyon Toplayıcılarla kurulur yerden ısıtma yüklü. Bu amaçla, her biri üzerinde servolar menteşe. Bunlar sıcak su sıcaklık sensörleri zemin ile birleştirildiği Eğer sıcaklık sensör okumaları bağlı olarak her dalda soğutucu akışını ayarlamak için olanak sağlar.

eyleyicili Kollektör.

Bunu yapmak için, geçiş istenilen bölümünü ayarlayın. Bu sistemler yönetmelik olmadan veya manuel sürümlere göre daha pahalı, daha çok esnektir ve konforlu bir yaşam koşullarını verir. otomatik sistemler onların tam işlevsellik göstermez onsuz yetkili düzenlemeyi, gerektirdiğini unutmayın.

Biz kolektör kadarıyla

Yerden ısıtma için standart piyasa toplayıcıları sunulmuştur farklı malzemelerden imal edilmiştir: Bu ve polipropilen, çelik ve çeşitli alaşımları. çünkü kalite, dayanıklılık ve güvenilirlik en yaygın kullanılan metal elementler.

birbirleri ile birleştirilebilir ve farklı boyutlarda rezervleri oluşturmak edilebilir polipropilen musluklar farklı sayıda bireysel tarak yayınlanan. Aynı pirinç elemanları için de geçerlidir.

yerden ısıtma elemanlarının kollektör kurulumu için bir sorun fabrikadan orada değil ise, boru, dirsekler ve merkezi ısıtma ağının diğer elemanların parçalarını kullanabilirsiniz. meme boru hatlarının bağlanması için yumru olan büyük çaplı, uygun çelik borular. kupürleri boruları kullanılarak birbirlerine bağlanan polipropilen tee kullanmak için seçenekler de vardır. Bu eylem doğru boyut ve özelliklere tarak döner.

Polipropilen toplayıcısı.

Kendi elleriyle kollektörü yapma

Eğer Yerden ısıtma için kendini yetiştirmiş manifoldu toplamak için karar verirseniz, ısıtma sistemlerinin tasarımı biraz tecrübe ve anlayışa sahip olmalıdır. İlk adım, zorunlu olarak, yetkili hesaplama tutun ve doğrudan üretim toplayıcıları prensibi ve problem haberdardır.

Şema yerden toplayıcı özel sistemin özelliklerine göre seçilir. İlk adım hesaplamak ve boru hattının bölümünü seçmektir. üretimde önce, gereklidir:

 • önceden belirlenmiş bir şemaya göre, yerden ısıtma sistemi ve özelliklerini olacak dalları belirlemek için.
 • sistemin bütün parametre hesaplaması: toplayıcı, yerden ısıtma, konum alanları her dalında soğutkan akış uygulanır sıcak su sıcaklığı.
 • Dağıtım manifolduna bağlı olanlar hariç olmak üzere, diğer ısıtma cihazlarının varlığı ve sayısı tespit etmek önemlidir.
 • Dağıtım manifolduna kullanılacak düzenleme ve kontrol sistemi, seçin.
 • O çıkış birliklerin kendi tasarımını ve konumunu etkiler olarak, koleksiyoncu konumunu tanımlamak gereklidir. yerden ısıtma manifoldu bağlantı için bu noktayı sağlar yapmak en uygunudur.

akıllıca evde ısıtmalı kontrol edecek iyi bir dağıtım manifoldu, oluşturmak için, aksam ve parçalarının seçimi özel dikkat etmek önemlidir. Bunlar sistemlerinde çalışacak şekilde dizayn edilmelidir.

Seçilen manifold için niteliksel akış ve gürültü için işlevini yerine getirmek ve ek hidrolik direnç oluşturmaz, bu tür bir kural seçiminde rehberlik edilmelidir: çap dağıtım manifoldu olan kesit alanı tüm boruların kesit alanına eşit ya da daha fazla olacak şekilde seçilmesi gerektiğini cihaza bağlı. Aynı koleksiyonu manifolduna için de geçerlidir.

kolektör borusu 4, iç çapı d = 20 mm bağlı ise bu, örneğin, kollektörün kesit alanı olmalıdır: S = 4 (πd² / 4) = 1256 mm². Bu toplayıcı boru çapı 40 mm'den daha az değildir vardır. Böyle düzenlemelerde özellikle açıklanan ısıtma ağ donanımları için bu kural: "Isı ağı Trafo" Rusya'nın RAO UES 'ın istasyonları.

toplayıcı içindeki bir dizi seçerken elemanları bu ürünlerin üzerinde durulması gerekir:

 1. içinde gömülü bir ile bir boru parçası olan tarak, yerden boru bağlantı uçları bağlamak için kullanılır. Bu kaynak metali ya da lehim polipropilen elemanlarından ayrı olarak satın alınabilir. Her bir devre üzerinde bir kontrol valfi için gerekli son duran kolektör için.
 2. Makalenin üst kısmını bağlayan Hava havalandırma monte hava sistemini sıfırlamak için.
 3. bina yapısına yerden ısıtma manifoldun yükleme tutmak için niteliksel izin Parantez. Bunlar standart veya bağımsız yapılmış arasında seçim yapabilirsiniz.
 4. edilmesini sağlayan tahliye vanası, sistemden soğutma çıkarılmasını gerçekleştirmek için.
 5. T-eklem ve bağlantı elemanları.
 6. Metal-plastik ya da bir plastik boru sıcak seks bağlamak için bağlantı elemanları.

kollektör için aksesuarlar.

Bu, farklı malzemelerden toplayıcıları için öğelerin bir standart kümesidir.

toplayıcı dışında yerden ısıtma için Doğrudan manifoldu montaj yönetmek ve sistemi izlemesine olanak ek elemanlar çok sayıda içerir. Bu üç yönlü ya da iki yönlü valf, pompa, valf ve kontrol valfleri bir içermektedir. düzenlemeleri Kablolama, her bir kolektör ekipman tipine bağlıdır.

toplayıcı üretimi için gerek ağın ısıtma elemanları ile çalışan farklı değildir. Eğer polipropilen kullanıyorsanız, tüm bileşenlerin sıkılık bağlı vana ve diğer unsurlarla uyumlu olarak lehimlenir. Bağlanmayı daha elverişli hale getirmek için boruların yerini izlemek için gereklidir.

Kaynakta becerisine sahip olmalıdır çelikten yerden ısıtma boruları manifoldu kurarken. Yuvarlak geniş çaplı ya da kare kesitli çelik boru alınır çalışmak. Boru parçaları, arzu edilen uzunlukta manifoldunun parçalara kesilir çünkü. boru bölümleri sıkılık ile ilgili olarak, her iki tarafta da kaynak ve daha sonra boru bağlanabilir yuvarlak çelik boru, buna kaynaklıdır. memeleri de ölçüm ve düzenleme yüklemek için havalandırma cihaz ve diğer bileşenler için hazırlanmış koltuklar olmalıdır. korozyonu önlemek için, bir kolektör boyama ihtiyacı vardır.

Montaj önce, sonra, tüm riskleri ve potansiyel tasarruf değerlendirmek işe gitmek için önemlidir. Bağımsız bir sistem toplayıcı olarak kabul edilmemelidir: o karıştırma ünitesinin önemli bir parçasıdır ve fikri kendiniz oluşturmak eğer, tüm toplanma kendini üretim olasılığına dikkat edilmelidir. Bunu yapmak için, doğru tüm bileşenleri, üç yollu vanalar, pompa ve vanalar almak önemlidir. ısıtma ekipmanları tesisatının tüm gereksinimlerine uymak gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

50 − 45 =