konut numunenin sakinleri Kolektif açıklamada

yönetim şirketi için örnek uygulamalar: taslaklarının nüansları

apartmanın içeriğinden sorumlu Yönetim organizasyon. Ve sık sık, sakinleri bir hizmet veya bir şikayet sağlanması için yönetim şirketi için bir uygulama yazmak gerekir.

yönetim şirketi faaliyetleri hoşnut değil Herhangi kiracı dava hakkı, ancak barışçıl tüm sorunları çözmek mümkündür ve bunun için şirketin kendisine bir mektup şikayeti yazmak için gerekli olan.

uygulamasında Eğer yönetim şirketi mevcuttur iddiaları, bütün ve devlet gerekliliklerine yazmak için herhangi bir biçimde gerekir. Ardından şirketin resmi adrese kağıdı göndermek.

Gelecekte iki senaryo biri beklemek mümkündür:

 1. Yönetim şirketi şikayeti göz ardı edebilirsiniz ve kiracı bu şartlara uymak reddediyorum. Bir dava - Sonra bir çıkış yolu kalır.
 2. Yönetim Şirketi uygulamaları gözden geçirecek ve sahibinin gereksinimlerini üstlenecek.

Bir kap uygulaması, ana metin ve sonuç: yazılı olarak yapılması şikayet, üç bölüm bulunmalıdır. başlık gösterir için başvuran (ad, tam adresi ve telefon numarası) şikayeti (şirket adı, adresi ve telefon numarası), hem de detaylar yöneliktir kime.

En büyük ayrıntı ana kısmı şirkete karşı tüm iddiaları açıklamak ve onların taleplerini dile. şikayeti destekleyen kanıtlar varsa, takmak emin olun. kanıt böyle bahçesinde bir sızdıran çatı veya düzensiz yeşillik olarak fotoğraf ve video hizmet edebilir.

tüm metnin sonunda başvurunun tarih ve başvuru imzasına bırakılmalıdır.

Not: yönetim şirketi şikayeti uygulayarak nüansları bir dizi sahip olduğunda:

 • Bir şey gereksinimleri bazı yerine getirilmediği dair kanıt sunma olursa, böylece iki kopya halinde bir açıklama yapmak gerekir. Ne yazık ki, çoğu zaman şirketlerin gereksinimleri yalnızca bir kısmını yürütmek olur ve sonra mektupta daha hiçbir şikayetleri olmadığını söyledi.
 • Sadece iki kopyasını yazmak için gerekli olduğunu, ancak beyannamesi verirken her ikisi ofiste kayıt. Ama o zaman bir kayıtlı mektup şeklinde posta yoluyla gönderilebilir, Sekreter, segment üzerinde, uygulamayı kabul etmiyor olur. makbuz mektupta imzası önlerinde uygulama ulaştığını kanıtı olacaktır.
 • her durumda açıklamada müstehcen dil ile ifade ve saldırganlık gösterebilir edilemez.

yönetim şirketi ile ilgili şikayet buradan indirilebilir.

durumlar vardır değilken sadece bir kişi ancak birkaç ile değil memnun bir apartmanın yönetim şirketi faaliyet. Sonra ortak bir bildiri hazırlanması başvurmak mümkündür.

Toplu deyimi bireysel şikayet sadece bir imza gerektirmeyen sonunda o farklı olduğu gibi yaklaşık olarak aynı olmakla birlikte, tüm dairelerde sahipleri veya evin girişinde. Aynı o kuyrukta tüm başvuru sahiplerinin verileri belirtmek gerekir, kap için de geçerlidir.

Uygulamanın ana bölümü iddiaları ve talepleri açıklamaya benzer şekilde yapılır. Bundan sonra her iki nüsha şirket sekreteri kaydedilir veya taahhütlü posta ile gönderilir.

bir apartmanın girişinde hangi yaşıyorsanız, uzun süre hiçbir onarım veya çatı akması vardı ve yönetim şirketi, bu konuda bilmez Herhangi bir işlem yapılmazsa bunun sonucunda, her zaman onlara bir açıklama açabilirsiniz.

ifadesi elle yazılı veya iki kopya halinde beyaz A4 kağıda bir bilgisayarda yazılır. Mektubun zamanda, özgür bir biçimde yazıldığı gibi, bu konuda doğru biçimi endişelenmeyin, ancak üç bölüm bulunmalıdır: Ana ve son başlık.

başlık, yani adını, adresini, telefon numarasını erişilmiş veri yönetimi şirketi belirtir. Uygulama birkaç hoşnutsuz kiracılardan yazılmışsa, başvuru (isim, tam adresi ve irtibat telefon numarası) belirtmelidir şirkete referans ek olarak, tüm verileri belirtmek gerekir.

Uygulamanın ana kısmı böylece çatı, sundurma, oluk, merdiven ve onarmak için bir istek içermelidir. Geçen onarım çalışmalarının tam veya yaklaşık tarihini biliyorsanız, girdiğinizden emin olun. kural ve düzenlemelere uygun olarak onarım yapılması zorunluluğu olunacağı belirli saatleri ayarlamak için bu önemlidir. Örneğin, giriş oranlarının operasyonun bu her beş yıldan az olmamak sık yürütülen sundurma onarmak için gerekli olan, üç ila beş yıl vardır.

Ayrıca onarım acilen ihtiyaç vardır belirli alanlarda odaklanmak, istekte kırılma derecesini tanımlamak veya giyerler. Uygulamanın sonunda, uygulama kolektif ise, o zaman imzalar başlığında başvuru ile tamamen aynı olmalıdır dolaşım ve imza tarihini bırakın.

Bir kez tescilli mektup şeklinde yönetim şirketi gönderilmesine veya organizasyonun Sekreteri ile doğrudan kayıt edin, bir çağrı yaptı.

Tamir için başvuru formu burada indirilebilir.

Tamir için başvuruların örnek hazırlama burada görülebilir.

Çoğu zaman, kiracı değil kullanılan araçlardan sonuçlanan aylarca evde mevcut olmayabilir, ve fatura her zamanki gibi aynı geldi. Sonra onların yasal hakkı yararlanmak ve yönetim şirketi yeniden hesaplanmasından için başvurabilirler.

ifadesi iki kopya halinde beyaz A4 kağıda yazılır. verileri (isim, tam adresi, telefon numarası) ve şirket (isim, adres ve telefon numarası) belirtmek dolum kapağının sağ üst köşesinde,.

ortadaki yaprak yazılı başlığı sonra: "yeniden hesaplama kart için Uygulaması", bunun üzerine detay boyalı gereksinimleri nedenler sunmak. Uygulama yeniden hesaplama gerektiren dönem için ödenen faturaları kopyalarını içerecektir.

Son olarak, oturum istek tarihini belirtin.

 • Sen dönüş evde izleyen otuz gün içinde başvurmaları gerekmektedir.
 • Yönetim şirketi en geç beş iş gününden başvurunun alınmasından sonra bir yeniden hesaplama yapmak zorundadır. Bir yeniden hesaplanan makbuz şu ayda gönderilecektir.
 • kiracı devamsızlık en az beş gün olsaydı Yeniden hesaplama, yalnızca durumda yapılabilir.
 • yeniden hesaplama imkanı sadece ev sahibi standart oranları öder kendisi için bu hizmetler için geçerlidir.

dönüşüm için uygulamayı indirin bağlantı olabilir.

Diğer uygulamalar ve örnekler

Bu yönetim şirketi için başvurusunu gerektiren tüm durumlar değildir. Sen ağızdan vermez yönetim şirketi, bazı bilgiler almak isteyebilirsiniz. Yoksa daireyi ısıtmak ile ilgili bir sorun var. Ya da belki nedeniyle şirketin kusuru odasında orada kalıp yoktur.

giriş, gelişme ve test sonucu: uygulama ücretsiz formda yazılır bu ve diğer durumlarda, ana şey üç parçayı gözlemlemek.

Üniversal kullanma toplam numune burada bulabilirsiniz.

Aşağıda farklı numuneler için uygulamaların bir listesi:

 • Burada - çatıları sızdırmakla örnek uygulamalar.
 • tıkanmalar (arıza) Çöp için örnek uygulamalar - burada ve burada.
 • Dış duvarların yalıtımı için örnek uygulamalar - burada.
 • Burada - asansörün hatayla ilgili bir şikayetin bir örneği.
 • sıhhi normlara aykırı olan bir şikayetin örneği - burada.
 • Burada - bahçesinde kaçak eskrim hakkında bir şikayet bir örneği.

yönetim şirketi ile ilgili açıklaması

Eğer değil yönetim şirketi "nde" bir açıklama yapmak istiyorum ve bunun "on" Ve eğer ne yapmalı? video izleyin.

programları ile ilgili şikayetler. uygulamaların örnekleri

yuva içinde Örnek uygulamalar (başvuru)

kötü hale kamu hizmetleri üzerindeki İyi hazırlanmış bir beyanı (şikayet) - yarısıdır. apartmanda kiracı doğabilecek ana sorunlara ilişkin Tablolar, aşağıda gösterilen ve şimdi iyi yazılmış açıklamada dikkate alınması gereken tüm öğeleri listeler:

 • , Ele alınması gereken evler ve daireler İkamet ettiğiniz.
 • Bu açıkça bir sorun hassas bir göstergesi ile iddia formüle edilmelidir.
 • (. - Bütün internette bulunabilir Konut Kanunu, SanPiN, Kanunlar) Tüm mevcut kuralları ve bu durumu yöneten yasaları getirmek için gereklidir.
 • sorunun çözümü kendi yetki olduğunu, haklı ve konut ofis, devremülkler veya Ceza Kanunu belirtin.
 • İşaret ve sayı

Bu uygulama ile Evinizdeki hizmet veren konut ofis, devremülkler veya Ceza Kanunu, başvurmanız gerekir. yanıt yoksa, deyim savcılık ve uygulama bazında kontrol edecek Federal Serviste atfedilen olmalıdır. vatandaşların ve revizyon yeniden yerleşim için hem de, apartmanlar yönetimi yapan enformasyon örgütleri açıklanması üzerine tavsiyeler için telefon Fonu tarafından hattını başvurun 8 (800) 700-8989 7 ila 18 saat boyunca gerçekleştirilir. (EST) hafta içi.

Onların konut ofis eylemsizliğiyle ilgili dosya şikayetler, Ceza Kanunu ve hizmetlerin alanındaki devremülkler savcılık veya bölgeniz için Federal Serviste olabilir.

Evinizin duvarları orada kalıp duvarlarda ve eğer bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), onun ortadan kaldırılması için herhangi bir işlem bulunmamaktadır.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve ikamet adresi yerine), musluktan dairen sıcak yerine soğuk su akan ise.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA musluktan akar kum ile-kötü kokulu veya su, kirli ise (Bilgilerinizi ve adresi yerine).

Bir örnek uygulama (şikayeti) Ceza Kanununda basılıp sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), değilse ısıtılmış havlu demiryolu.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA daire kanalizasyon ile ilgili sorunlar olsaydı (Bilgilerinizi ve adresi yerine).

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), bir gerilim düşümü dairede meydana gelirse.

havalandırma tıkalı ise örnek bir uygulama (şikayeti), basılı ve Ceza Kanunu, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine) sevk edilecek.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA daire ısıtma ise (Bilgilerinizi ve adresi yerine).

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılı ve Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), çeşme suyu ince bir dere akar eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin girişinde değil ampul yaparsan.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin duvarları yazıtlar ve grafiti olsaydı.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), zemin yıkama yok evinizin girişinde eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), eğer ev kemirgenler veya böcekler istila edilir.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), eğer ev ilçesinde duvarları reklam yayınlanmıştır.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), eğer evinizin entryway katta kırık fayans.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin girişinde bir kırık pencere eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), merdivenlerde hasarlı adımlar eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılı ve Ceza Kanunu, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), eğer tıkanmış çöp sevk edilecek.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evin kirli asansör ise.

Posta kutusu kırık varsa bir örnek uygulama (şikayeti), basılı ve Ceza Kanunu, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine) sevk edilecek.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), merdiven üzerinde bükük parmaklıklar ise.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), bodrumdan hoş olmayan bir koku vardı eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), balkon ufalanan eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin cephesinde ise yazıtlar vardı.

Bir örnek uygulama (şikayeti) Ceza Kanununda basılıp sevk edilecek, HOA çatı sızıntıları if (Bilgilerinizi ve adresi yerine).

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), tıkanmış oluklar halinde.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine) evde bölme dikişleri sızıntı durumunda.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evinizin etrafına kar kaldırmak yoksa.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), girişinde siperliği kırılmış eğer.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), vakıf çatlaklar varsa.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılıp Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve adresi yerine), evin yanındaki yol ve kaldırımlar buzu temizlenmiş değilse.

Bir örnek uygulama (şikayeti) basılı ve Ceza Kanunu sevk edilecek, HOA (Bilgilerinizi ve ikamet adresi yerine) evin çatısı olmasa temizlenmiş sosuli.

 • konut (sağlam konut araştırmasına dahil) bina ve inşaat belgelerin üretiminin bir araştırmada (bakılmaksızın onarım çalışmaları dönemi).
 • İnşaat ve onarım değişimi, onarımı veya (taş ve beton temeller, yapısal duvar ve çerçevenin tamamen değiştirilmesi hariç) konut parça değişimi üzerinde çalışmaktadır.
 • konut onların revizyon sırasında binaları (yeniden geliştirme çok odalı daireler küçülme dikkate modernizasyonu; cihazlara ek mutfaklar ve sıhhi tesisler, destek tesisleri pahasına yaşam alanı genişleme, cihaza mutfak üzerinden daireye karanlık mutfak ve giriş ortadan kaldırılması, eğer gerekli güneş çarpması binayı geliştirmek dahili veya merdivenler, tuvalet ya da mutfaklarda) için kurum içinde eklenmiş; Bir kazan ünitesi, bir ısı iletken ve ısıtma istasyonları merkezi ısıtma fırınının değiştirilmesi; Çatı ve diğer ısı bağımsız kaynakları; değişikler, atık yakma tesislerinin içinde gaz veya kömür; soğuk ve sıcak su temini, 150 m bir aygıt tahliye boruları, vodopodkachek, kazanın şebeke bağlantısına giriş noktasından belirli bir mesafede, mevcut omurgalarına bağlantısı olan gaz kaynağının Ekipman sistemleri; (Vs, metal plastik, zorunlu bir uygulama yükseltilmiş radyatör ve plastik boru hatları da dahil olmak üzere, çelik boruların montajı yasaklanması ....) mevcut merkezi ısıtma sistemlerinin tam yerine, sıcak ve soğuk su temini; elektrikli ev yükleme geri dönüş gaz ocakları ya da pişirme odakları; evlerde cihaz asansörler, oluklar, hava atık sistemlerinin en üst kat iniş 15 yukarıda m ya da işaret; Daha yüksek gerilimde mevcut güç ağı çeviri; Toplu kullanım için televizyon antenler onarım, telefon ve yayın ağına bağlantısı; Kurulum interfonlar, elektrikli kilit, otomatik yangın söndürme sistemleri ve duman cihazı; Otomasyon ve asansörler, ısıtma tesisleri, ısı ağları, mühendislik ekipman gönderilmesi; peyzaj kilometre (çocuklar ve evcil alanlar için döşeme, kaldırım, peyzaj, çitler, ekipman, ahşap kulübe ve ekipmanları). % 50'ye kadar binaların çatıları, cepheleri, eklemler Prefabrikasyonun tamiri.
 • konut ısı izolasyonu (yapıları çevreleyen ısı koruma özelliklerini geliştirmek için çalışması, cihazın üçlü cam, harici cihaz Ön oda pencereyi doldurur).
 • içi araçlar değiştirilmesi.
 • ısıtma ve sıcak su temini, binaya soğuk ve sıcak suyun akışı, ve kapı sayacı (yedek ağlar için), soğuk ve sıcak su yüklemek için ısı tüketim ölçüm cihazları montajı.
 • havalandırılmayan banyo çatı Yeniden.
 • zemin ve yeniden geliştirme tam veya kısmen yerini alan konut Binanın temelli onarım çalışmaları için tasarım organizasyonlarının Saha denetimi.
 • yerel yönetim organları, kuruluşlar konut stokunun sermaye onarım teknik gözetimi için bir birim kurulacağını durumlarda Teknik denetim.
 • Binalarda inşa edilen tesislerin tamiri.

Sahipleri ödemek zorundadır. Nasıl ve ne için - genel kurul toplantısında karar verilir.

Nasıl bir yönetim şirketi de işe yapılır?

lisans alma ev sahipleri, konut birlikleri veya diğer özel tüketim kooperatifleri için gerekli değildir.

Düz sahipleri apartmanın verileri yönetmek için faaliyetlerini yürütmek için haklar yönetimi organizasyonun yoksunluğun devlet konut denetim kararı üzerinde "veto" getirebilir. yönetim şirketi sahipleri için böyle bir karar verilmesi halinde, böyle bir apartman kontrol etme hakkına sahiptir.

hizmetin arkasında ev olan şirket bulun ve kütü olsun, sen, sen, bağlantı Müdürüm gidin bölgenizi seçin ve evinizin adresini girecek olacaktır eğer.

yönetim şirketinin lisansı aşağıdaki durumlarda yapılabilir:

 • apartmanlarda (İdari Kanunu Madde 7.23.3) yönetimine ilişkin iş yapma kuralları ihlal için.
 • Bir lisans (İdari Kanunu Madde 14.1.3) olmadan apartmanlar iş boyunca.
 • apartmanlarda (İdari Kanunu Madde 19.6.2) yönetimine ilişkin girişimci faaliyet lisansı ile ilgili Rusya Federasyonu mevzuatı konunun lisans komisyonu ihlali için.

Eğer hak ve çıkarları 17.01.1992 Federal Yasası uyarınca kabul eylemleri veya kamu makamlarının kararlarını, yerel hükümetler ve yetkilileri, sizi ihlal düşünüyorum "Rusya Federasyonu'nun Savcılığından Hakkında 2202-1« № Eğer itiraz etme hakkına sahiptir kanunların veya ihlalleri hakkında bilgi içeren bir uygulama, şikayet ya da diğer tedavi ile ikamet yerinde savcılık, size göre ihlal hükümet yetkililerinin eylem veya kararlarına karşı bir şikayeti ile mahkemeye gitmeye eylem ve hak ve "vatandaşların özgürlükleri ve Rusya Federasyonu Medeni Usul Kanununun Bölüm 25 ihlal kararlarına karşı itiraz üzerine 1993/04/27 № 4866-1« dan Rusya Federasyonu Kanunu'nca ashi hak ve özgürlükler.

Apartmanlarda büyük onarım Tüm bu şehirlerde apartmanın makale Elden okuyabilir.

Bugün: 19 Ocak 2018 Cuma - 01:19:22 GMT

yönetim şirketi sahibi tarafından bir uygulama, iddia derlenmesi örnekleri

Çoğu zaman yönetim şirketi (CC) bir apartmanın içeriğine ilişkin yükümlülüklerini ve ihmal yerine getirmeyen.

Kiracı derhal bu organizasyon ile bir anlaşma imzaladı gibi bu öfke tepki ve bazı finansal katkıları olan hizmetler için ödeme mantıklı.

Bu durumda, soru ortaya çıkıyor: sözleşme gereklerini yerine getirmekten CC zorlamak için nasıl yasal yolları? Bu seçenek için en etkili - Bir uygulamayı yaz.

Ne işler bir apartmanın cari ve sermaye onarım içerir? Cevap şu an bulmaktır.

Zemin ve dosyalama koşulları

önce yolcular ve Böl.2 sanatla sonucuna anlaşmaya göre. 162 LCD RF yönetim şirketi gönüllü olarak kanunla hangi evin ortak kullanım alanları, bakım ve onarım için kendilerini bağlamak Sen gayretli bir devlet çalıştırılmalıdır.

Aksi takdirde, şirket evleri ve diğer yüksek makamların sahipleri daha önce ona cevap vermek zorundadır. Herhangi kiracı vardır eylem meşru yöntemi - yazılı şikayette dosyalama Ceza Kanununda.

Buna göre, başvuru şirket evin yetki daire yasal sahibidir koşuluyla verilir.

Ceza Kanununda resmi bir istek bir suç olduğunu, sözleşme yükümlülüklerine uyulmaması, ve h. 2 çorba kaşığı. 162 LC RF Gosstroy Kararname №170 kural ve konut stokunun teknik operasyonun düzenlemelerin onaylanması üzerine «" ve diğer belgeler bir dizi.

Böylece orada çok net bazlar Ceza Kanununda iddia:

 • sözleşme veya hükümlerinin gereğini yerine getirilmemesi ihlal;
 • mahfaza mevzuatına uyulmaması (RF LC maddesi 162.);
 • kiracı yasal taleplerini göz ardı.

şikayete konu gerçekler, koşullar olması gerektiğini Onlar yönetmek kuruluşun yetkileri arasındadır. Bunu görmek için, dikkatli CC ile sözleşme okumak ve mevzuata aşina olmak gerekiyor.

eller o olmasaydı, o zaman tüm gerekli bilgiler anlaşmasının kendisi ana sayfasında yineleniyor belirli Ceza Kanununun, resmi internet sitesinde bulunabilir. Kontrol varlık sözleşmesi kapsamında değildir çalışmalarını gerçekleştirmek için gerekli değildir.

Bir şikayette kiracı ana hata evin elden geçirilmesi için bir gereksinimdir ve ev uzun zaman önce devreye, ama Ceza Kanununun böyle onarım çalışmaları gerçekleştirmek için yetkisi değilken bu özellikle doğrudur.

Ceza Kanununun sorumlu tutulamaz bölgesel fonlar revizyon, meşgul Revizyon. sakinleri ayrı ayrı nakit katkıları için ödeme, ve yönetim şirketi akım / facelift münhasıran yapan. Bu yasanın açısından farklı bir onarım faaliyetleri olduğunu.

Kısacası, seçebilirsiniz şikayetler ev sahiplerinin yaygın nedenleri Ceza Kanununda:

 • zamanında veya bir acil durumda, (vb gözlük yedek, çöp bertaraf onarım, merdiven korkuluk, boyama duvarları) arıza sonucu evin ortak tesislerinde mevcut onarımı uyulmaması;
 • onarım ve mühendislik ağların ayarlaması için ihtiyaç;
 • teknik uzmanlık ve evin Ceza Kanununun tarafından binanın genel denetim eksikliği;
 • sıhhi ya da çevresel düzenlemeler ihmal zaman bodrum, tavan araları, merdiven, kemirgenler, hamamböceği, haşere yaşadığı evlerin girişlerinde ve yönetim şirketi bir şey yapmak için acele etmiyor, vs bulunmaktadır.;
 • kamu hizmetleri için tarifelerinde haksız artış;
 • kalitesiz kom.uslug sağlanması:., vb kapalı sistematik sıcak su, elektrik arızaları, soğuk pil;
 • böylece ödemeler ve boyutundaki değişiklikleri yanı sıra tüm planlı ve sürekli bakım faaliyetleri evin sahiplerini bilgilendirmek için başarısızlık;
 • diğer durumlarda.

içeriğine ↑

Nasıl şikayette yapılır?

Nasıl yönetim şirketi için bir uygulama yazmak için? Herhangi bir şikayet ve itiraz A4 standart kağıda yazılı olacaktır. sahibinin şikayette yazabilirsiniz şahsen veya bilgisayarınızdaki metni yazın.

Yasa onun yazmak için herhangi zorunlu gereksinimlerini içermiyorsa olarak şikayet, serbest formda yapılacaktır, ama buna ilkeler ofisine tabi olması gerektiğini mantıklı.

Sağ üst köşede Ceza Kanunu, adres, posta kodu ve yetkilinin tam adını gösterir sözde "başlığı" gösterir kime şikayet yöneliktir. Başvuran ayrıca tam adınızı, tam adresi, posta kodu, cep telefonu ve diğer iletişim bilgilerini girin.

Sonra, ortada o kelimeyi yazılır "ifadesi", "şikayet" ya da "iddia" ve sorunları ve gereksinimleri ayrıntılı edilir. Tedavinin bu bölümünde açık ve kesin tam olarak ne olduğunu ifade etmek gerekir ve bu Yönetim Şirketi kırdı.

düzgün bir iddiasını kanıtlamak için, spesifik sözleşme noktalarına, aynı zamanda mevzuat (Madde LC RF 162) belirtmek için gereklidir.

şikayetin metnin sonunda olarak özetlenebilir, hangi işlemi durumu düzeltmek için şirketin yönetimini yapmak gereklidir.

Bu amaçla, büyük harflerle yazmak için arzu edilir, kelime ve eğer kiracılardan şikayet kolektif "sorar" "LÜTFEN". ve tablo tarihi temel metin hazırlanması sonra kişisel imza ve tam adını koydu.

Mevzuat verir ve sözde kolektif şikayetlerin yazma teşvik, Başvuru sahipleri dairelerin iki veya daha fazla sahipleri nerede.

Bireysel uygulamaya özdeş yapılmış, ancak sadece "kap" genellikle sadece bir kelime gösterir ki, belirli bir adreste bulunan evin sahipleri tarafından iddia.

Orta yaprak hepsi hemen netleşti muhataba ifade "kolektif şikayetleri" yazılır. şikayetin metnin sonra sonunda daire ve evlerin tüm ilgili sahiplerinin sayısının bir arıza ile imzalanır.

bu kadar çok değilse, ikinci bir seçenek olarak, doğrudan, "başlık" Uygulama adı kiracı yazabilirsiniz, ama sonunda sadece açıklama ile bir imza koymak. Diğer durumlarda, kolektif bir şikayet Bu istisnasız bir birey olarak aynı şekilde imal edilmektedir.

Görüş hukuki açıdan Doğal olarak, toplu itiraz çok daha etkili, Bireyin yerine, Ceza Kanunu gibi hızla yanıt verir. Bu durumda, başlatıcı temel görevi - olduğunca çok kişinin dikkatini çekmek için.

iddialarını kanıtlar ek belgeler veya diğer kağıt / dijital medya, iliştirmek gibi hangi durumunda delil olarak görev yapacak.

Bir şikayet hazırlarken sonra gereklidir göndermek gönderildi, daha ziyade şirketin yönetimi. Bu birkaç şekilde yapılabilir:

 1. taahhütlü veya iadeli taahhütlü posta, istenen iadeli ve içindekiler listesi tarafından Postalanan.
 2. Şahsen yönetimi şirketiyle iletişime geçin.
 3. Bir telefon görüşmesi yapın ve iddianın resmi özünü formüle etmek, veya acil durumlarda usta mühendisi diyoruz.

tedaviyi aktarmak için en iyi yolu - Uygulamanın unutabilirsiniz telefon yöneticisi veya diğer sorumlu kişi olduğu gibi, birinci ve ikinci seçeneği olduğunu. Bu tür durumlardan kaçınmak için, istem tescilini talep etmek çağırmanız gerekir.

kiracı bizzat yönetim şirketi ile irtibata karar verdik, o çalışanın Ofisi veya şirketin Genel Sekreteri'ne şikayeti başvurmak gerekir.

kayıt olmaksızın herhangi bir kişi için o zaman bir şey bulamıyorum çünkü, belgeleri göndermek için tavsiye edilmez. İstem mutlaka kaydedilmelidir ve karşılık gelen bilet veya makbuz evin kiracı eline verilir.

İddialarına kanıt olarak Ek belgeler toplamak gerekir. Ceza Kanunu şikayete cevap veya herhangi bir eylemde olmasa bile, bu belgeler her zaman mahkeme ve diğer durumlarda kullanılabilir. hukuk uygulamalarına göre, bu belgelerin uygulanır:

 • fotoğraf ve ortak kullanım alanları ve evin diğer elementlerin görüntü çekimi;
 • Son olarak, bir üçüncü taraf uzmanı;
 • yüklenicinin ödeme makbuzu;
 • yazılı olarak yapılması sakinleri, tanıklığı;
 • Ceza Kanunu'nun bir çalışanı ile rekor konuşmaları;
 • yardımcı hizmetlerin ödeme için makbuz;
 • diğer belgeler.

içeriğine ↑

İstem 18 ve 21 Yayınla iddia göre. 731 yazılı şikayet düşünmelisiniz RF Hükümeti N 10 iş günü içinde, iddiaların tescil resmi tarihten itibaren.

Yönetim şirketleri genellikle Sanat bakın. ayarlanır "vatandaşların uygulamaların dikkate sırasına Üzerine" Federal Kanun, 12 30 günlük şikayete yanıt bekleme süresi, ama bu yasal eylemi Ceza Kanununun faaliyetlerini kapsamaz.

bu örgütler kamu otoritesi değildir ve doğası gereği onlar konut belirli işlevleri gerçekleştirmek için bir lisansa sahip tek özel şirket olması.

Devam etmek için Ceza Kanununun gelecek yanıt beklemek tavsiye edilir, fakat bu talep göz ardı edildi halinde üst kuruluşlara müracaat edilmesi gerekmektedir.

Ceza Kanunu neye yanıt vermezse?

Bu, oldukça yaygın bir uygulama olduğunda Ceza Kanunu Bu yazılı bir açıklama yok sayar ya hiçbir eylemde, vaatlerine rağmen. Bu durumda, daire sahibi aşağıdaki durumlarda şikayette bulunabilir:

 1. CC faaliyetleri üzerinde denetim fonksiyonları ile donatılmıştır şehrin Konut denetimi.
 2. Rospotrebnadzor.
 3. şehir savcılık.
 4. İl Yönetim (Belediye).
 5. Bölge Mahkemesi.

Benzer şekilde, yukarıda bahsedilen kuruluşta Bu serbest biçimli şikayeti yapılır hangi sen Ceza Kanununun resmi yanıtın bir kopyası dahil olmak üzere gerekli belgeleri eklemek gerekir ve o gelmedi eğer, yaptığı yazılı açıklamada, gerçeği bahsetmek gerekir.

Bu talepler şahsen teslim veya dolgu, gönderilecek edilebilir özel bir elektronik formu uygulaması resmi kurum sitesi.

Eğer eve çıkmadan, şikayetin metnini formüle etmek, hem de tüm taranmış belgelerde eşlik etmek Burası, "elektronik alım" denir.

sunulmasının ardından e-mail yoluyla genellikle başvuru numarası ve göz zamanlaması geliyor.

Bölge Mahkemesi diğer yetkililere şikayet pratik sonuçlar getirdi durumunda gitmek için son çare vardır.

Bu durumda, Bu usul belgenin belirli bir şeklini teşkil, hangi Hukuk Usulü RF Kanununun 131. öngörülen bilgileri içerecektir. O Ceza Kanununun konuma veya sahibinin ikamet yerine görev yaptı.

Bu gibi durumlarda, konut ve işletmelerin durumun çözünürlüğünü hızlandırabilir tüm ayrıntıları, bilmemiz gerekir. Bilinçli isteklilik anda hatırlamak ve aşağıdaki nüansları bilmemiz gerekir konut bir bildiri yazmak için:

 1. Ceza Kanununda açıklamada, özlü ve tutarlı iddialarını yazmak için arzu edilir duygusal ve hakaret dil olmadan, Art atıf gösterilecek emin olun. 162 Konut Kanunu ve sözleşme hükümleri.
 2. Bunu yazılı olarak şikayette bulunmak gerekir 2-nüsha, yönetim şirketi bir şey almadım gelecekte talepte ve hiçbir şikayetleri değildi etmedi. İkinci şikayete kişisel referans, Ceza Kanunu'nun bir damga veya imza memuruna koymak arzu olduğunda.
 3. bir hit posta gönderildiğinde, bunu yapmak gerekir alındığı teyit kayıtlı mektup, MC bildirimi tamamladı teslim harflerin olduğu gibi karşılık gelen bir işareti geri posta kutusuna geliyor.
 4. Ne zaman telefon görüşmesi o kasete konuşmayı kaydetmek için arzu edilir, eğer telefonda böyle bir fonksiyonu var.
 5. Bunu anlamak için dikkatle sözleşmesini okumak için gereklidir Tam olarak Ceza Kanununun sorumluluğu nedir, Herhangi gerekli konut müdahalelerin anlaşmada yokluğu olarak Ceza Kanununun talebini reddetme gerekçelerini verir.
 6. Menajerlik şirketi Sadece rutin bakım ancak büyük değil yapar, ve hukuk perspektifinden farklı bir kavramdır.
 7. şart Devlet İnşaat Komitesi kararı ile tanıdık №170, Tam olarak nerede belirtilen standartlar ve bir yerleşim evde Ceza Kanununun uymalıdır onarım koşulları. Bu belgede sayesinde iddialarını haklı daha kolaydır.
 8. Ceza Kanununun bilanço para yok, hem de Yardımcı ödeme başarısızlığın Bu ret gerekçe değildir sahibinin gerekliliklerine uygundur.
 9. Mahkeme rağmen konut çıkarlarını korumak için son çare olduğunu bu tür durumlarda hukuk Bu anlaşmazlık duruşma öncesi yerleşim gerektirmez, ancak yargıç aksi karar verebilir. Bu durumda, mahkemeye sonra diğer organlara ilk çevirmek kolaydır ve.
 10. Ceza Kanununun kısmında resmi tepki kaydetmek için, sözleşme yükümlülüklerine uymak için isteksizlik veya reddine belirterek, bir kopyasını yapmak ve diğer yandan şikayet koydu.

Çözünürlük 354 kural ve kamu hizmetleri için tahsis prosedürü günü, makalemizi okuyun.

Böylece, şikayet serbest formda yapılır beri, olması ve avukatların yardımı olmadan yapabilirsiniz Ceza Kanununda bir uygulama yazmak söyleyebiliriz. Başka bir soru: Pratik yararları bu ifadeye olmadığını?

Her durumda, başlangıçta yönetim şirketi başvurmalısınız ve uygulama cevap veya edilmemiş ise o zaman diğer durumlarda (Konut muayene, Rospotrebnadzor, savcılar, mahkemeler) için, konut durum çözümsüz kalmıştır.

yaklaşık nasıl yönetim şirketi işe almak için, Eğer videodan öğrenebilirsiniz:

Ayrıca okuma Önerilen:

Bu yazı için bir soru. şikayetin şartlarına göre ppt bağlantısıdır o şikayete yanıt zamanlaması hakkında söylediği 18 ve 23 Eylül'de RF Hükümeti Kararı 21 2010 N 731.? Karar yılında CC hakkında bilgileri ifşa etmeden gelir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 2 = 6