Duvarda kolaj

Kendi ellerinizle duvarda fotoğraf kolajı nasıl hazırlanır?

El yapımı fikirler Kendi ellerinizle duvarda bir fotoğraf kolajı nasıl yapılır?

Araçlar ve malzemeler Süre: 3 saat • Zorluk derecesi: 2/10

 • aynı boyutta basılmış fotoğraflar;
 • plastik veya köpük levha;
 • kırtasiye bıçağı;
 • tutkal.

Küçük fotoğraflardan, aile tarihinin bir kanvası olacak ve ailenin yaşamından gelen en parlak anları hatırlatacak olan kendi elinizle duvarda güzel bir fotoğraf kolajı yapabilirsiniz.

Öyleyse, kendi ellerimizle duvardaki fotoğraf kolajını birlikte başlatalım.

Uygun bir boş duvarda bulun. Fotoğraf 2'de, oturma odasının girişinin solunda bulunuyor.

Gelecekteki paneller için fotoğraflar seçin, bunları renkli bir yazıcıda yazdırmak için kolajlar halinde sıralayın. Örneğin, beyaz bir çerçeve ile siyah bir arka plan üzerine bir görüntü yerleştirebilirsiniz.

3. Adım: Fotoğrafı boyuta göre kesin

Makasları veya bir kırtasiye bıçağı biz fotoğrafları kesmek.

Duvardaki kağıt fotoğrafları, hafifçe, estetik olarak koymak için görünecektir. Bu nedenle, normal ya da köpük bir karton plaka üzerine yerleştirilebilirler. Temel şey şekli iyi tutabilen yoğun bir materyal olmasıdır.

Tabanı özetliyoruz ve boşluğu bir kırtasiye bıçağı ile kesiyoruz.

Hazırlanmış PVA tabanı veya tutkal kurşunkalesinde tutkal resimleri. Bu arada, aynı işaretle, fotoğraf çerçevelerine önemli miktarda para biriktirdik; sevinemez, ancak sevinemez.

Şimdi fotoğraflarımı duvara koy.

Bununla birlikte, kolajınızın çok uzun süre duvara asılacağı belirtilmelidir. Ve tutkal izlerini kaldırdığınızda veya delik duvar kağıdında kalır. Ancak, geçici bir seçeneğe ihtiyacınız varsa, fotoğrafların temeli çift taraflı bir kasete eklenmelidir. Bir seçenek olarak, tüm fotoğrafları kontrplak büyük bir sayfaya yapıştırabilir ve bir çivi üzerinde bir resim gibi asabilirsiniz. Doğru, sıkıca yapıştırılmış bir silah da takabilirsiniz.

Çalışmanın doğruluğu için uzun bir cetvel gerekecek. Panelin üst sınırı olacak kalemle duvarda ince bir çizgi çizmek elverişlidir. Bu amaçla bir boya bandı kullanabilirsiniz.

Birbirinden aynı mesafedeki fotoğrafları ilk sıraya yapıştırırsanız, sonraki sıradaki düz bir düzen için cetvel veya boya bandı kullanın.

Bir gün ellerinizle duvarda böyle bir fotoğraf kolajı hazırladıktan sonra orada durmayın ve iç tasarımda güzel fotoğraflar deneyin.

Yaratıcı bir başarı!

Kendi elinizle duvara bir fotoğraf kolajı yapıştırmak için bonus videosumuzdan da öğrenebilirsiniz.

Duvardaki fotoğraflar için çerçeveler ve kolajlar nelerdir, yer kuralları

Duvardaki fotoğraf çerçeveleri gibi aksesuarlarla, kolajlar odaya bir sonuç verebilir. İç mekanda dekoratif nesneler kullanılması daima odayı süslüyor ve bir dokunuş getiriyor. Özellikle her zaman popüler olan, aile üyelerinin görüntülerini içeren aile fotoğraf çerçeveleri duvardadır.

Duvarda fotoğraflar için çerçeve türleri

Dünyanın elektronik teknolojisi çağında olduğu gerçeğine rağmen, çoğu insan artık resim baskısı yapmıyor ve bunları bir bilgisayara ve telefona depoluyor ancak çerçeveli çerçeveler, hayatınızın belirli bir anını hatırlamanıza izin veriyor. Duvar alanının modern tasarımı, şekli, boyutu ve imalat malzemesi bakımından farklı aksesuar kullanımını ima eder.

Çeşitliliğinde, bu dekor hemen hemen her geometrik şekli ile üretilir:

Kullanıcılar için en büyük başarı, dikdörtgen yuvarlak türevlerini kazandı. Çerçevenin biçimi: çokgen, kalp, sanat yönü altında stilize edilebilir. Birkaç formun optimal kombinasyonu, dekor için popüler çok çerçeveli. Bu düzenlemede, bir resim kolajı hazırlayarak, 3 veya daha fazla fotoğraftan birini düzenleyebilirsiniz.

yuvarlak kare dikdörtgen biçiminde keyfi

En yaygın boyutlar, fotoğrafın standartlarına uyan biçimlerdir. Dikdörtgen modeller 9 x 13 cm boyutlarında ve 50 ile 60 cm boyutlarında başlar. Yaygın olarak da 10 x 15, 15 x 20 ve 20 x 30 olarak kabul edilir. İlk iki seçenek standart fotoğraflar için, geri kalanı da daha büyük kopyalar için kullanılır.

Başka bir şeklin çerçeveleri de belirtilen parametrelere karşılık gelir ancak köşeleri yuvarlatılmış olabilir veya başka nüanslar olabilir. Oda yardımı ile süslemek için genel kabul görmüş kağıt standartlarına uyan A ve B formatlı çerçeveler de kullanılmaktadır. Kare tipi çerçeveler eş değer boyutlara sahiptir ve yakın çekim çocuk portreleri için daha uygundur.

Geniş hammadde çeşitleri nedeniyle, çerçeve ahşap, metal, cam, kumaş veya bagetten yapılabilir. Ahşap ürünler klasik olarak kabul edilir, ancak çeşitli iç mekan stillerinin ortaya çıkışı ile insanlar daha özgün modeller seçerler.

Çok çerçeveli, genellikle farklı tonlarda boyanmış ve daha sonra bir fatura veren bir polimer malzemeden yapılır. Alüminyum varyasyonlar minimalist tasarım için uygundur, ayrıca geniş görüntülerle çerçevelenmiştir. Fotoğraf çerçevelerini kendiniz yapmak için mukavva, mozaik, doğal malzemeler, düğmeler ve hatta kanvas kullanabilirsiniz.

Çok çeşitli ürünler, herhangi bir iç mekan stili için uygun bir opsiyon seçmenizi ve materyallerin bulunabilirliğini ve detaylı master sınıflarının tanımlanmasını mümkün kılar; cihazın kendi imalatını basit ve büyüleyici yapar. Hatta bir çocuk, kişisel işçiliğinin eğlenceli çekimleriyle kendi odasını açabilir.

cam odun plastik

Hazır modellerin her zevke göre seçilebilmesine rağmen, bazen ürününüzü biraz çeşitlendirmek istiyorsunuz. Bunun için ek bir dekor kullanılır: sanat mağazalarında bulunan boyalar, payetler, elmas taşlar, taşlar. Aile üyelerinin görüntüsüyle duvara bir çerçeve koymayı planlıyorsanız, uygun bir renkle önceden boyanmış dekoratif bir kabloyla süsleyebilirsiniz. Orijinal çözüm gazete tüpleri kullanarak ürünü süsleyecektir - bu tasarım bir gençlik odası için uygundur.

Çocuk bebekleri için iyi bir fikir, çeşitli renklerde tatlı boncuklarla süslenmiş çok çerçeveli bir çerçeve. Eski stil iç mekanlar için kenarları çerçeveli çerçeveler, yaşlandırılmış alüminyum bir telle kıvrılmış kıvrımlarla seçin. Denizdeki yaz tatili hatırlamak için cihazı deniz çakıllarıyla süsleyip vernikle kaplayabilirsiniz.

Bakıcı aileler, programlama veya bilgisayar oyunları için istekli olan bir gencin odasında klavyeden düğmelerle süslenmiş bir fotoğraf çerçevesi yerleştirebilirler. Bir başka orijinal fikir - eski parlak disklerden yapılmış, bir kolaj oluşturan birkaç ürün.

İşte bazı diğer dekorasyon seçenekleri:

 • farklı yüksekliklerde eski renkli kalemlerin nereye konacağını bilmiyorum - parlak çocuk odasının fotoğraf çerçevesinin tasarımı için mükemmel bir fikir olacaktır;
 • cam şişelerden kapaklar, mini çerçeveler oluşturmak ve duvarda kompozisyon oluşturmak için uygun bir araç olarak kullanılabilir;
 • Aslında, yumurtalardan boş karton kutular bile yararlı olacaktır - bunlar duvar kolajlarında fotoğraflar için orijinal çerçeveler yapmak için uygundur;
 • tekstil çeşitleri rahatlıklarını çekerler, şerit ve yaylarla dekore edilmiş her odaya ait aile atmosferi yaratır, yumuşak fotoğraf çerçeveleri romantik doğalarla çok popülerdir;
 • doğal malzemelerle ürünler - ince dallar, kurutulmuş yapraklar ve şekerli meyveler İskandinav tarzında iç mekanlara uygun olacak.

Görünüşe göre, eserler için birçok fikir var, en önemli şey hayal gücünü dahil etmek ve çerçevelerin süslemenin nihai sonucunu sunmaktır.

Birkaç fotoğrafın bir kolaj oluşturması, asıl görevi, onları tek bir kompozisyon oluşturmak üzere düzgün bir şekilde yerleştirmektir. Aynı boydaki modellerde görüntü yerleştirmeyin - bu, titizlik ve monotonluk etkisini yaratacaktır. En iyi seçenek, ürünleri bu çeşitlemelerle konumlandırmaktır:

 • Bir orta resmin etrafında dekor düzenlenmesi. Ortada bulunan fotoğraf çerçevesine dayalı bir kolaj yapısı oluşturarak duvarları fotoğraflarla süsleyin;
 • Bir tripleks oluşturulması - resim-triplekslerin yardımı ile iç mekanı sulandırmak için popüler bir yöntem bu cihazlara uygulanabilir. Büyük bir aile fotoğrafı, eşit parçalara bölünerek üç bölümden yazdırılmalıdır. Resimlerden her biri aynı kare şekle yerleştirilmeli ve uygun sırayla duvara sabitlenmelidir. Dekora doğru yaklaşımla kendi stilinizi elde edebilirsiniz;
 • kolaj kare - Bu kompozisyon her biri farklı konularda fotoğraf içeren cam çerçeveler kullanmak için uygundur: portreler, soyutlamalar, peyzajlar. Genellikle bu tür seçenekler arasında siyah beyaz görüntüler bulunur - bunlar retro iç mekanla mükemmel şekilde eşleştirilir ve huzur ve gizemli bir atmosfer taşır;
 • mozaikin yeri - bu düzenle, çerçeve içindeki fotoğraflar belirli bir geometrik şekli izleyerek duvara yapıştırılır. Aynı zamanda, ürünlerin dış sınırları hayali bir figür sınırlarının ötesine geçmemelidir;
 • adım metodu - bu şekilde sabitlenmiş çok çerçeveli, görsel sahnenin alt kısmı olarak duvarda uyumlu görünecektir. İki üst sektör için, doğru şekillerin tek ürünlerini kullanın.

Duvarlara asılı fotoğraflar herhangi bir odada olabilir - hepsi ev sahiplerinin hayal gücüne bağlı. Resim, ailenin sıcak, aile fotoğrafları çekiyorsa - oturma odasına veya mutfağa yerleştirilir. Kişisel arşivden gelen fotoğraflar için daha tenha bir yer, örneğin bir yatak odası seçmek daha iyi. Çocukların iyi gözükmüş, parlak neşeli fotoğraf çerçevelerinde, odanın özgünlüğünü de ekleyen kolajlar.

Balkon veya lojistikteki duvarlar dekora yatkınsa - fotoğrafın kompozisyonu buraya gönderilebilir. Doğa, yaşam, deniz manzaralı profesyonel fotoğraflar olacak. Zarif çoklu çerçeve görüntü stilini vurgular.

Herhangi bir iç mekan bir fotoğraf yardımı ile tamamlandığında bir birey olur. En sık kullanılan fotoğraf çerçevelerinin ve resimlerinin kendi kolajını oluşturmak için bu ipuçlarını kullanın.

Sizin için hazırladığımız videolardan, duvarda ve kolajlarda fotoğraf çerçeveleri düzgün ve nasil düzenleyeceğinizi öğrenebilirsiniz.

Aşağıda sunulan Fotoğraflar duvar süslemeleri kolaj ve fotoğraf çerçeveleri koymak yardımcı olacaktır.

çerçeveler olmadan duvara fotoğrafların Kolaj: 17 iyi fikirler

fotoğraf kolaj son trend - sınırsız bir fotoğrafın yaratıcı formlarının oluşturulması. Bu komik ve beklenmedik sonuçlar verebilir. sizin ilham için biz, en iyi örneklerden 17 toplandık kendi elleriyle yaptı. Çoğu durumda, fotoğraflar bazen ağır kağıt, tuval üzerine, doğrudan duvara monte edilir veya tel üzerinde asılı. Her durumda, bu bir fotoğraf kolaj oluşturmak için çok ucuz bir yoldur. Sadece biraz zaman ve hayal gücünü alır. Aynı veya farklı boyutta bir fotoğraf yazdırabilirsiniz. Bu sizin fikrine bağlıdır.

Resimlerin kalp trendi şimdi

Son moda - Instagram-fotoğraflardan oluşan bir kalp şeklinde bir kolaj yaratmaktır.

Boş bir köşe vardır? Bir kalp şeklinde kendisine bir fotoğraf kolaj yapın. Postalpix.

Şık bir fikir saatler ve fotoğraf kolaj birleştirmek

Fotoğraflar saat düzenlenir. Photojojo.

geyik kafası son zamanlarda çok popüler. Neden Fotoğraflar dışında bunu yapmak?

Bir çocuk odası dekore etmek için harika bir fikir.

ilginç bir geometrik şekli oluşturmak için sicim kullanın.

telde Resimlerinizi asın

Yapay Ayaklanması tarafından gönye fotoğraf

süspansiyon üzerindeki bu Fotoğraf Duvar çok modern görünüyor.

eklektik dekor oluşturmak için, serbest formda bir kolaj yapmak

bulutlar şeklinde Kolaj oda çok cazip hale getirmektedir. Bu bir Paris çatı bir fikir yeri kenarlıksız fotoğraf podsmotrena olduğunu. remodelista.com onun hakkında daha fazla bilgi

fotoğrafların Sıkı, pürüzsüz, kusursuz dikdörtgen

özenle yerleştirilmiş resimlerle Dikdörtgen fotoğraf kolaj.

Büyük bir duvar var mı? dev Instagram-kolaj yerleştirilen çiçeklerin fotoğraflar çekin.

eklektik dekor oluşturmak için, serbest formda bir kolaj yapmak

kapsam ve ağaç kendisi aslında vinil çıkartmalar olduğunu.

tüm duvar - büyük kolaj.

duvar kağıtları Özel yapım.

büyüyebilir Kolaj, ...

... ve şık bir siyah beyaz fotostenoy olur.

Onlar S / B fotoğraf, daha iyi söylüyorlar.

arkadaşlarınla ​​paylaş

 1. ana
 2. Faydalı eşyalar
 3. çerçeveler olmadan duvara fotoğrafların Kolaj: 17 iyi fikirler

sitede herhangi formu göndererek, sitenin gizlilik politikasını kabul

Mobilya Fabrika Astron

344 O Zarechny, Penza bölgesi., S /

8:00 ila 17:00 Pazartesi-Cuma,

Uygulamalar 18:00 10:00 Pazartesi'den Cuma'ya kadar işlenir. Bizim yöneticisi belirli bir telefona sizi arayacaktır.

istek işlendikten sonra, bizim yöneticisi sizinle irtibata geçer.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 67 = 73