Kendi elleriyle fotoğraflardan oluşan bir kolaj

Birkaç yaratıcı fikirler: Nasıl kendi elleriyle fotoğraflardan bir kolaj yapmak. Usta sınıfı: fotoğrafların en basit kolaj

Bir fotoğraf kolaj - yaratıcı iç dekorasyon ve yakın bir arkadaşı, bir arkadaş veya akraba için harika bir hediye.

Bu muhteşem sanat nesnesi kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Kendi elleriyle "osilit9raquo ile fotoğraflardan oluşan bir kolaj; Hatta bir cariye yaratıcılık acemi ve önümüzdeki yıllarda size ve sevdiklerinize memnun edecek bir sonuç çalışır.

substrat üzerine elleriyle fotoğraflardan oluşan bir kolaj

En kolay seçeneklerden biri kolaj - basit geometrik şekillerin ürünü bitmiş bazda. Bu hızlı bir şekilde yapılabilir ve çok etkileyici görünüyor edilir. Önemli olan aydınlık, arzu portre çekim seçmek için.

Yani bir kolaj yapmak için gerekir:

• Resim (kare, bir miktarda 4 kez m, 48-NIL örneği)

• alt-tabaka (poliüretan tabaka, kontrplak, plastik olabilir) büyüklüğü 40 x 60 cm

• Velcro bant veya özel askılar duvara takmak için

• mat Dekupaj yapıştırıcı (PVA kutu ve kaliteli)

İşin aşamalarını düşünün. En önemli şey bir kompozisyon oluşturacak şekilde. Bir kalınlıkta yayılmalı onların sayı ve boyutu, karar, bir fotoğraf seçin. Fotoğraflar aynı boyutta idi ve düzgün sıralar halinde düzenlenmiş olması önemlidir. Gerekirse, hafifçe sürece düzen daha sonra kolayca silinebilir gibi bir tebeşir veya çizgilerin bir kalem düzenlemesi geçerlidir. kompozisyon hazır olduğunda, nazikçe başlamak çift taraflı bant Fotoğrafı sopa. Fotoğraf kolaj yapışmasını sonra bir birim görünüyordu ve toza karşı korunur, böylece yapışkan tabakanın karşılamak için gereklidir.

Tutkal kuruduktan sonra, hazır kolaj. Duvarda, seçili araca takmak için sadece kalır.

Kendi elleriyle orijinal formu ile fotoğraflardan oluşan bir kolaj

Klasik geometrik şekil bir düğün kolaj için, örneğin el yapımı makale temalı bir görünüm, verilebilir yanında yaz tatilinde uygun güneş gözlüğü gelen resimler için kalbin şeklini, onun baş harfleri bir kolaj şeklinde bir doğum günü hediyesi, seçin ve dört ayaklı bir sevgilim bir fotoğraf - onun silueti.

Eğer hazırlamak için gereken böyle bir kolaj oluşturmak için:

• Tabanı (karton, çizim kağıdı)

• Tutkal veya çift taraflı bant

gelecekteki bir nesnenin seçilen beraberlik silueti temelinde, kesme ve uzay nesnesi doldurmaya başlar. hiç boş nokta olduğunu şekilde fotoğraf yerleştirin, aynı zamanda diğer bir fotoğraf çok güçlü değildi örtüşmektedir. Bitmiş çalışma laminat ya da cam altında yerleştirilebilir. Ve böyle çevre aydınlatma ürünleri gibi, ekstra dekorasyon ekleyin.

Matchbox ile fotoğraf Kolaj

kullanılan kibrit olabilir Surround kolaj yaratmak.

İhtiyacınız olacak çalışmak için:

• Farklı boyutlardaki resimleri

• baz (karton veya çizim kağıdı)

• Dekorasyonlar (çiçekler, kelebekler, kabuklar, unutulmaz şeyler, vs.)

• yazıtlar ile Skrapbumaga

Başlamadan önce, bir çizim. Bu kare ya da dikdörtgen oluşturan farklı büyüklükteki hücrelerin bir kombinasyonu olmalıdır. Her hücrenin tam boyutunu belirler. tabanlı krokisini aktarın. büyüklüklerine tekabül hücrelerin yerine kutuları almak için, Döşeme, kibrit kutuları ekstra tamponlar hücreleri koyun. Kutunun tabanına Tutkal. akrilik boya ile renk ürünü ve kuru kuyu edelim. Evrensel beyaz boya olacaktır, ancak Kolajınıza teması bağlı olarak herhangi bir renk seçebilirsiniz. Sonra meydanlarda resim dağıtmak, hücrelerin bazı kupürleri skrapbumagi doldurun dekorasyon yatıyordu. kompozisyon uyumlu ve eksiksiz bakacağız sonra, fotoğraf ve süslemeler yapıştırma başlayabilirsiniz. şeffaf tutkal kullanın, ayrıca varsa, tutkal tabancası kullanarak volüm elemanlarını birleştirebilir. Bittiğinde, kurumaya ürünü bırakın, tutkal iyi kavranmasını gereklidir. Oymacılık kaplanabilir ürünün kurutulması sonrasında daha fazla dayanıklılık için kleem.Cherez birkaç saat ellerinizle fotoğraflardan oluşan bir kolaj, duvara asın.

Tasarım kolaj için birkaç ipucu

Yani, yapmış ellerinizle fotoğraf kolaj, artık onun için uygun bir yer bulmalıyız.

Kolaj tema seçili odaya karşılık gelmelidir. Romantik kalpler yatak odası ve oturma odası fotoğrafların parlak kombinasyonu için mükemmel.

Eğer bir kolaj çerçeve eklemek için karar verirse, o zaman işin odaklanmayı sürdürmek için basit dikdörtgen ya da ince baget yapılmış kare kare seçebilir.

kendilerini aynı tarzda yapılmalıdır fotoğraflar, iyi, bir fotoğraf çekimi gelen tüm resimler ise.

daha fazla yaratıcılık ve el yapımı makale ekle Photoshop veya Picasa kullanılarak bir kolaj unsurlarını hazırlamak üzere işlenebilir.

En son yazılım bile otomatik fotoğraflardan oluşan bir kolaj eklenmiştir oluşturma yeteneğine sahiptir. Eğer bu programlara becerileri varsa, bunları kullanmak emin olun.

Gerekli fotoğrafı, siyah beyaz tüm fotoğraf yapmak veya bazı ortak vurgu renk katmak eğer ayarlayın.

Sen fotoğraflarınızı ilginç bir şekil vermek veya parlak substrat yapabilirsiniz.

Sen bir kolaj tüm programı tamamlamak ve daha sonra sadece istenilen formatta işlerini yazdırabilirsiniz.

Bu seçenek doğru fotoğraf işleyebilir, özellikle de popüler.

Her durumda, bu programların kullanımı İşinizi lezzet ekleyebilirsiniz.

Kendi elleriyle resimlerden oluşan bir kolaj oluşturmak için deneyin, fotoğraf albümü iyi bir alternatif olacaktır.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

kağıt ve fotoğrafların yapılmış orijinal hediye ve iç dekorasyon: Bir kendi ellerinizle fotoğraf kolaj yapmak nasıl

Kolaj anlamıyla nakleivanie9raquo" olarak Fransız çevirir;. Şimdi kolaj - örneğin farklı resimler, resim, kumaş, folyo ve diğerleri gibi farklı malzemelerin kombinasyonları üretiminde oluşmaktadır tasarım tekniği, bir tür. Bu yöntem çevreleyen alan çeşitliliği eski çağlardan beri kullanılmaktadır olduğunu. fotoğraf kolaj gelişi çıktı ile - herhangi baz görüntülere yapıştırılan. Nasıl konuların seçimi ile kendi elleriyle bir fotoğraf kolaj yapmak için - bizim makalede ele alınacaktır.

Fotoğraf kolaj oluştururken Aşağıda açıklanan birkaç temel adımı, takip etmelidir.

İlk ve oldukça önemli bir adım - fotoğraf kolaj temalar için seçim. Tipik olarak, bu tür bir düğün veya yıldönümü, mezuniyet parti veya bir gezi olarak hayat, önemli olaylar bazı unutulmaz anlardır. Ve bazen bir fotoğraf kolaj insan hayatının bütününü yansıtır.

fotoğrafların hazırlanması Zaman Fotoğraf kolaj oluşturmada en önemli adımdır. En yüksek kaliteyi seçerek görüntüleri sıralamak için gereklidir boyutuna onları. İstenirse, resimleri taramak ve belirli yeni bir stil ayarlayarak özel bir program bunları işleyebilir.

Ve tabii ki, tasarım olmadan yapamaz. Burada yaratıcılığınızı ve hayal gücünü ifade edebilir. Örneğin, doğum konulu bir kolaj renkli karelerde koymak parlak unsurların ve fotoğrafları ile dekore edilebilir. Bu kolaj kesinlikle ruhları kaldırmak ve kutlama duygusu yaratacaktır.

onun üretimi için herhangi bir özel beceri ve sanatsal yeteneklerini gerektirmez. O halde, kendi ellerinizle bir fotoğraf kolaj yapmak için? Kolay - Adım adım talimatlar bulunmaktadır. Basit bir fotoğraf kolaj yapmak için aşağıdaki hazırlamak:

 • tabanı için karton;
 • resimler;
 • çift ​​taraflı bant;
 • Oymacılık cilaları (isteğe bağlı).

boyutuna bunları keserek görüntüyü hazırlayın. Basit bir karton kullanıyorsanız, önceden de rengini olmak onu yapabilirsiniz. Sonra yapıştırıcı bant ve vernik çift kat ile bir kartonun için fotoğrafı ekleyin. Sen onsuz yapabilirsiniz. İlk olarak, simetri elde etmek üsleri çevresi görüntüleri yerleştirin ve sonra rasgele bir sırayla ortada doldurun. Bitti! Artık bir duvar kolaj asmak istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

matchbooks bir fotoğraf kolaj koymak

Şimdi kolaj tam daha karmaşık ve ilginç halini görmek. Sen hazırlamak gerekir:

dikdörtgen şeklinde kutu koyun. en uygun biçim 6 x 12 Bu kutular fotoğrafları yerleştirilecektir.

Daha sonra karton bazında yapıştırıcı altında kibrit kutusu ve bir kaptan bir fırça veya boya boya. Bunun yerine boyanma dekoratif kağıt kullanabilirsiniz.

tutkal kurur ve boya iken, fotoğraf hazırlayın. boyut kutusuna bunları kesin.

vakıf kuruduğunda, hücrede fotoğrafını yerleştirin. görüntüleri eksikse, renkli kağıt ile boş alanlar kapsamaktadır.

Böyle şeritler, çiçekler ve diğer benzer öğeleri gibi dekoratif unsurların kolaj süslemek için kalır. Çalışma tamamlandı. Bu fotoğraf kolaj arkadaşlarınız ve aileniz birine vermek ya da bir hatıra olarak tutabilir.

Materyaller ve araçlar bir fotoğraf kolaj oluşturmak için gerekli:

 • Çerçeve (mobilya cephe Burada kullanılan);
 • zamkı;
 • Mobilya zımba;
 • yazmak klipler;
 • fotoğraf.

Birinci çerçevenin arka tarafına zamk sıkıştırın. Bunu yapmanın en uygun yolu bir zımba değil, aynı zamanda küçük bir çivi puan veya vidaları vida olabilir. sakız sayısı çerçeve büyüklüğüne bağlıdır.

Sonra fotoğraflara kelepçeleri ekleyin. Bu tür bir cetvel olarak, düz bir nesne kullanın.

Biz sadece kliplerle dişeti fotoğrafları yerleştirebilirsiniz. Yani bir duvar Kolajınıza asmak, bu kadar.

bilgisayarda bir fotoğraf kolaj yapın

Bunun yerine makas fotoğraf ile kağıt kesme, önce dijital formda onları tedavi edebilir. Bilgisayarda biraz zaman harcayın, daha kolay ve hızlı kolaj üretimini yapacak.

grafiksel editör olmadan Orada yapamaz. Bu amaçla, ince Photoshop uygundur. Onunla herhangi çaylak fotoğraf kolaj monte edebilecektir.

Öncelikle kompozisyon için vakıf boyutunu seçmek gerekir. Arka plan herhangi resmi veya fotoğrafı yaklaşacaktır.

Eğer bir kolaj oluşturmak önce, parlaklık, kontrast ve renk ayarlayarak fotoğraf kesti. Filtreler ve efektler deneyin.

bir kolaj fotoğraf ekleyin. görüntü boyutu dönüştürme fonksiyonu kullanılarak ayarlanır. Fotoğraflar her şekilde ve değişim içinde döndürülebilir.

Hemen hemen tamamlanmış kolaj süslemeleri veya grafik elemanlar fırça darbeleri. fotoğraf çerçeveleri, farklı nesneler ekleme, diğer resimlerin oyulmuş.

Aşağıda yukarıdaki videodan öğrenebilirsiniz kendini yetiştirmiş fotoğraf kolaj hakkında da fazla bilgi.

Özgün hediye ve iç dekorasyon için kendi elleriyle Fotoğraf kolaj

Bugün kolaj tasarım teknikleri bir tür olarak kabul edilir, çeşitli malzemelerin bir yüzeyde birleştirmektir. Kolaj - anlamıyla bir Fransız kelime ve "yapışmasını" anlamına gelir. resim, kağıt, kumaş, folyo - - alt-tabaka malzemesi parçalarının renk ve doku içinde farklı şekilde yapıştırılmış tekniği uzun zamandır, teknikte ortaya çıkmıştır.

Antik çağlarda bu şekilde evlerini dekore - kolaj bulundu Çin'de kazılarda, tuval ve doğal malzemeler (taş ve kurutulmuş çiçekler) güzel bir bileşimidir. kolaj tekniği kullanılabilir ve el işi - kalem veya fırça çizimi. Özellikle popüler Geçen yüzyılın 20-ler kolajlar idi.

Hatta onun eserleri etiket ve gazete kupürleri kullanılan harika Picasso daha gerçekçi ve anlamlı eserlerini vermek.

Ve bizim yaşam fotoğrafları ve kolaj gelmesiyle ortaya çıktı - elleri herhangi temelinde resim yapıştırılmış ile.

Bir tema seçimi

Genellikle kolaj bazı önemli olayları, hayatta unutulmaz anları sunar. kendisi belirler yaşam düşüncesi, bazen bütün hayatının bir tek kolaj yansıtılır - tema düğün, yıldönümü, yeni doğmuş bebek, mezuniyet partisi, bir yolculuk olabilir.

Hazırlık kolaj önemli bir nokta. Bu, yüksek kaliteli fotoğraf seçmek istenilen formatta onları kırpmak için gereklidir (eğer kıvırcık makas kullanabilirsiniz). , Onlara belli bir hissi veren, taranmış ve güncellenebilir gerekirse Onlar siyah beyaz ve byvyut.

gerektirir ana sahne, tüm yaratıcılık, tat, hayal gücünü göstermek için. Örneğin, doğum günü partisi anmak için bir kolaj, bir festival havası yaratarak, dekor ve parlak çerçevenin unsurları sağlayabilir.

Bu "başyapıt" artistik yetenekleri ve becerileri olmayan bir adamı yapabilir. Nasıl kendi ellerinizle bir fotoğraf kolaj yapmak için? En basit sürümü için taban, fotoğraf, teyp ve tırnak Oymacılık için fotoğraf her zaman kendinize satın almak veya yapabilirsiniz çerçeve veya sıradan karton gerekecektir. boyutuna kesme, resim hazırlayın 4 ila 12, örneğin, görüntülerin teması ve düzeniyle düşünün. tahta dekoratif değilse, o rengini veren edilebilir. Bir çift yapışkan bant temelinde resimlerini takın ve dekopaj (birçok bunlar olmadan) için vernik ile kaplayın. Simetri, ilk o zaman bir rasgele sırada ortada doldurabilir, çevreyi resim ekleyin. Hepsi - kolaj yapışkan bantlarla düğmeleri ile duvara monte etmek gereklidir hazırdır. Sen herhangi bir tarzda bir çerçeve çizebilirsiniz - deniz kabukları, çiçekleri, kurdeleler. Bu kolajlar bile büyükanneleri yapılmış, ancak matchbooks kolaj oldukça sıradışı görünüyor.

kibrit kutuları dayalı Fotoğraf kolaj

 • resimler;
 • mukavva,
 • tutkal;
 • makas;
 • boya;
 • dekorasyon için malzeme;
 • kibrit.
 1. kibrit kutusundan bırakın ve onlara dikdörtgen koydu. (Biçimde x 12 6 ile çalışmak için uygundur). Bu kutular fotoğrafları ekleyecektir.
 2. Seçilen temaya göre resimleri seçin ve doğru sırayla koyun.
 3. Kibrit kutusu karton üzerine yapıştırılmış ve bir kaptan boya boya veya

Fırça. Sen dekoratif kağıt üzerinde yapıştırabilirsiniz.

 • vakıf kuru olsa da, resim çekebilirsiniz. bir kibrit kutusu büyüklüğünde bunları kesin (eğer pick up ve özel kutusu olabilir).
 • boş bırakılırsa eğer Kuruduktan sonra, hücrelere macun resimleri, dekoratif kağıt ile onları mühürlemek mümkündür. Renk ve doku yılında uyumlu görünüyordu sürece, herhangi bir kısıtlama vardır.
 • dekorasyon - iş en ilginç bölümü vardı. Bir kompozisyon hazırlamak, çiçekler kurdeleler toplayın. Hediye hazır. fotoğraf konularda bağlı olarak ebeveynler, çocuğa verebilir ve tatille ilgili bir favori fotoğraf raporu yeni pozitif duygular sunar.
 • Onun koleksiyonunda tam olmayan bir sevilen birine bir hediye yapmak istiyor musunuz? Kolajlar münhasır saatler ve hatta yastıklar kadranının dekorasyon için kullanılır. özgün ve prezentabl görünmesi için kendi elleriyle düğün için fotoğraf kolaj yapmak nasıl, okumaya.

  Araçlar ve materyaller

  • kağıt A3 sayfa;
  • dekoratif kağıt birkaç çeşit;
  • whatman;
  • Oluklu mukavva,
  • tutkal;
  • çift ​​taraflı bant.
  1. şablonları yapma. Rascherchivaem tabaka (ızgara), 10 sm bir tarafı ile 12 kareler.
  2. Her meydanda kesilen dikkatle bulmaca çizmek ve.
  3. Birkaç uyumlu renkler skrapbumagi veya diğer dekoratif malzemeyi alıp kağıt üzerinde desenleri çevirmek.
  4. bir kağıt tabakası üzerine katlanır ve bulmaca yapıştırılır.

  albümdeki fotoğraflar yeni bir şey değildir. Ev veya ofiste herhangi bir oda süslemeleri veya doğum günü, yıldönümü, evlilik yıldönümü olarak verebiliriz özel başyapıtlarından oluşturmak için resimler kullanın. Böyle bir hediye her zaman hoş bir sürpriz olacak ve biz bu tam o zaten sahip olduğu endişe gerek yok.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  + 61 = 64