Kendi elleriyle fotoğrafların Kolaj

Birkaç yaratıcı fikirler: Nasıl kendi elleriyle fotoğraflardan bir kolaj yapmak. Usta sınıfı: fotoğrafların en basit kolaj

Bir fotoğraf kolaj - yaratıcı iç dekorasyon ve yakın bir arkadaşı, bir arkadaş veya akraba için harika bir hediye.

Bu muhteşem sanat nesnesi kolayca kendiniz yapabilirsiniz. Kendi elleriyle "osilit9raquo ile fotoğraflardan oluşan bir kolaj; Hatta bir cariye yaratıcılık acemi ve önümüzdeki yıllarda size ve sevdiklerinize memnun edecek bir sonuç çalışır.

substrat üzerine elleriyle fotoğraflardan oluşan bir kolaj

En kolay seçeneklerden biri kolaj - basit geometrik şekillerin ürünü bitmiş bazda. Bu hızlı bir şekilde yapılabilir ve çok etkileyici görünüyor edilir. Önemli olan aydınlık, arzu portre çekim seçmek için.

Yani bir kolaj yapmak için gerekir:

• Resim (kare, bir miktarda 4 kez m, 48-NIL örneği)

• alt-tabaka (poliüretan tabaka, kontrplak, plastik olabilir) büyüklüğü 40 x 60 cm

• Velcro bant veya özel askılar duvara takmak için

• mat Dekupaj yapıştırıcı (PVA kutu ve kaliteli)

İşin aşamalarını düşünün. En önemli şey bir kompozisyon oluşturacak şekilde. Bir kalınlıkta yayılmalı onların sayı ve boyutu, karar, bir fotoğraf seçin. Fotoğraflar aynı boyutta idi ve düzgün sıralar halinde düzenlenmiş olması önemlidir. Gerekirse, hafifçe sürece düzen daha sonra kolayca silinebilir gibi bir tebeşir veya çizgilerin bir kalem düzenlemesi geçerlidir. kompozisyon hazır olduğunda, nazikçe başlamak çift taraflı bant Fotoğrafı sopa. Fotoğraf kolaj yapışmasını sonra bir birim görünüyordu ve toza karşı korunur, böylece yapışkan tabakanın karşılamak için gereklidir.

Tutkal kuruduktan sonra, hazır kolaj. Duvarda, seçili araca takmak için sadece kalır.

Kendi elleriyle orijinal formu ile fotoğraflardan oluşan bir kolaj

Klasik geometrik şekil bir düğün kolaj için, örneğin el yapımı makale temalı bir görünüm, verilebilir yanında yaz tatilinde uygun güneş gözlüğü gelen resimler için kalbin şeklini, onun baş harfleri bir kolaj şeklinde bir doğum günü hediyesi, seçin ve dört ayaklı bir sevgilim bir fotoğraf - onun silueti.

Eğer hazırlamak için gereken böyle bir kolaj oluşturmak için:

• Tabanı (karton, çizim kağıdı)

• Tutkal veya çift taraflı bant

gelecekteki bir nesnenin seçilen beraberlik silueti temelinde, kesme ve uzay nesnesi doldurmaya başlar. hiç boş nokta olduğunu şekilde fotoğraf yerleştirin, aynı zamanda diğer bir fotoğraf çok güçlü değildi örtüşmektedir. Bitmiş çalışma laminat ya da cam altında yerleştirilebilir. Ve böyle çevre aydınlatma ürünleri gibi, ekstra dekorasyon ekleyin.

Matchbox ile fotoğraf Kolaj

kullanılan kibrit olabilir Surround kolaj yaratmak.

İhtiyacınız olacak çalışmak için:

• Farklı boyutlardaki resimleri

• baz (karton veya çizim kağıdı)

• Dekorasyonlar (çiçekler, kelebekler, kabuklar, unutulmaz şeyler, vs.)

• yazıtlar ile Skrapbumaga

Başlamadan önce, bir çizim. Bu kare ya da dikdörtgen oluşturan farklı büyüklükteki hücrelerin bir kombinasyonu olmalıdır. Her hücrenin tam boyutunu belirler. tabanlı krokisini aktarın. büyüklüklerine tekabül hücrelerin yerine kutuları almak için, Döşeme, kibrit kutuları ekstra tamponlar hücreleri koyun. Kutunun tabanına Tutkal. akrilik boya ile renk ürünü ve kuru kuyu edelim. Evrensel beyaz boya olacaktır, ancak Kolajınıza teması bağlı olarak herhangi bir renk seçebilirsiniz. Sonra meydanlarda resim dağıtmak, hücrelerin bazı kupürleri skrapbumagi doldurun dekorasyon yatıyordu. kompozisyon uyumlu ve eksiksiz bakacağız sonra, fotoğraf ve süslemeler yapıştırma başlayabilirsiniz. şeffaf tutkal kullanın, ayrıca varsa, tutkal tabancası kullanarak volüm elemanlarını birleştirebilir. Bittiğinde, kurumaya ürünü bırakın, tutkal iyi kavranmasını gereklidir. Oymacılık kaplanabilir ürünün kurutulması sonrasında daha fazla dayanıklılık için kleem.Cherez birkaç saat ellerinizle fotoğraflardan oluşan bir kolaj, duvara asın.

Tasarım kolaj için birkaç ipucu

Yani, yapmış ellerinizle fotoğraf kolaj, artık onun için uygun bir yer bulmalıyız.

Kolaj tema seçili odaya karşılık gelmelidir. Romantik kalpler yatak odası ve oturma odası fotoğrafların parlak kombinasyonu için mükemmel.

Eğer bir kolaj çerçeve eklemek için karar verirse, o zaman işin odaklanmayı sürdürmek için basit dikdörtgen ya da ince baget yapılmış kare kare seçebilir.

kendilerini aynı tarzda yapılmalıdır fotoğraflar, iyi, bir fotoğraf çekimi gelen tüm resimler ise.

daha fazla yaratıcılık ve el yapımı makale ekle Photoshop veya Picasa kullanılarak bir kolaj unsurlarını hazırlamak üzere işlenebilir.

En son yazılım bile otomatik fotoğraflardan oluşan bir kolaj eklenmiştir oluşturma yeteneğine sahiptir. Eğer bu programlara becerileri varsa, bunları kullanmak emin olun.

Gerekli fotoğrafı, siyah beyaz tüm fotoğraf yapmak veya bazı ortak vurgu renk katmak eğer ayarlayın.

Sen fotoğraflarınızı ilginç bir şekil vermek veya parlak substrat yapabilirsiniz.

Sen bir kolaj tüm programı tamamlamak ve daha sonra sadece istenilen formatta işlerini yazdırabilirsiniz.

Bu seçenek doğru fotoğraf işleyebilir, özellikle de popüler.

Her durumda, bu programların kullanımı İşinizi lezzet ekleyebilirsiniz.

Kendi elleriyle resimlerden oluşan bir kolaj oluşturmak için deneyin, fotoğraf albümü iyi bir alternatif olacaktır.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

kağıt ve fotoğrafların yapılmış orijinal hediye ve iç dekorasyon: Bir kendi ellerinizle fotoğraf kolaj yapmak nasıl

Kolaj anlamıyla nakleivanie9raquo" olarak Fransız çevirir;. Şimdi kolaj - örneğin farklı resimler, resim, kumaş, folyo ve diğerleri gibi farklı malzemelerin kombinasyonları üretiminde oluşmaktadır tasarım tekniği, bir tür. Bu yöntem çevreleyen alan çeşitliliği eski çağlardan beri kullanılmaktadır olduğunu. fotoğraf kolaj gelişi çıktı ile - herhangi baz görüntülere yapıştırılan. Nasıl konuların seçimi ile kendi elleriyle bir fotoğraf kolaj yapmak için - bizim makalede ele alınacaktır.

Fotoğraf kolaj oluştururken Aşağıda açıklanan birkaç temel adımı, takip etmelidir.

İlk ve oldukça önemli bir adım - fotoğraf kolaj temalar için seçim. Tipik olarak, bu tür bir düğün veya yıldönümü, mezuniyet parti veya bir gezi olarak hayat, önemli olaylar bazı unutulmaz anlardır. Ve bazen bir fotoğraf kolaj insan hayatının bütününü yansıtır.

fotoğrafların hazırlanması Zaman Fotoğraf kolaj oluşturmada en önemli adımdır. En yüksek kaliteyi seçerek görüntüleri sıralamak için gereklidir boyutuna onları. İstenirse, resimleri taramak ve belirli yeni bir stil ayarlayarak özel bir program bunları işleyebilir.

Ve tabii ki, tasarım olmadan yapamaz. Burada yaratıcılığınızı ve hayal gücünü ifade edebilir. Örneğin, doğum konulu bir kolaj renkli karelerde koymak parlak unsurların ve fotoğrafları ile dekore edilebilir. Bu kolaj kesinlikle ruhları kaldırmak ve kutlama duygusu yaratacaktır.

onun üretimi için herhangi bir özel beceri ve sanatsal yeteneklerini gerektirmez. O halde, kendi ellerinizle bir fotoğraf kolaj yapmak için? Kolay - Adım adım talimatlar bulunmaktadır. Basit bir fotoğraf kolaj yapmak için aşağıdaki hazırlamak:

  • tabanı için karton;
  • resimler;
  • çift ​​taraflı bant;
  • Oymacılık cilaları (isteğe bağlı).

boyutuna bunları keserek görüntüyü hazırlayın. Basit bir karton kullanıyorsanız, önceden de rengini olmak onu yapabilirsiniz. Sonra yapıştırıcı bant ve vernik çift kat ile bir kartonun için fotoğrafı ekleyin. Sen onsuz yapabilirsiniz. İlk olarak, simetri elde etmek üsleri çevresi görüntüleri yerleştirin ve sonra rasgele bir sırayla ortada doldurun. Bitti! Artık bir duvar kolaj asmak istediğiniz gibi yerleştirebilirsiniz.

matchbooks bir fotoğraf kolaj koymak

Şimdi kolaj tam daha karmaşık ve ilginç halini görmek. Sen hazırlamak gerekir:

dikdörtgen şeklinde kutu koyun. en uygun biçim 6 x 12 Bu kutular fotoğrafları yerleştirilecektir.

Daha sonra karton bazında yapıştırıcı altında kibrit kutusu ve bir kaptan bir fırça veya boya boya. Bunun yerine boyanma dekoratif kağıt kullanabilirsiniz.

tutkal kurur ve boya iken, fotoğraf hazırlayın. boyut kutusuna bunları kesin.

vakıf kuruduğunda, hücrede fotoğrafını yerleştirin. görüntüleri eksikse, renkli kağıt ile boş alanlar kapsamaktadır.

Böyle şeritler, çiçekler ve diğer benzer öğeleri gibi dekoratif unsurların kolaj süslemek için kalır. Çalışma tamamlandı. Bu fotoğraf kolaj arkadaşlarınız ve aileniz birine vermek ya da bir hatıra olarak tutabilir.

Materyaller ve araçlar bir fotoğraf kolaj oluşturmak için gerekli:

  • Çerçeve (mobilya cephe Burada kullanılan);
  • zamkı;
  • Mobilya zımba;
  • yazmak klipler;
  • fotoğraf.

Birinci çerçevenin arka tarafına zamk sıkıştırın. Bunu yapmanın en uygun yolu bir zımba değil, aynı zamanda küçük bir çivi puan veya vidaları vida olabilir. sakız sayısı çerçeve büyüklüğüne bağlıdır.

Sonra fotoğraflara kelepçeleri ekleyin. Bu tür bir cetvel olarak, düz bir nesne kullanın.

Biz sadece kliplerle dişeti fotoğrafları yerleştirebilirsiniz. Yani bir duvar Kolajınıza asmak, bu kadar.

bilgisayarda bir fotoğraf kolaj yapın

Bunun yerine makas fotoğraf ile kağıt kesme, önce dijital formda onları tedavi edebilir. Bilgisayarda biraz zaman harcayın, daha kolay ve hızlı kolaj üretimini yapacak.

grafiksel editör olmadan Orada yapamaz. Bu amaçla, ince Photoshop uygundur. Onunla herhangi çaylak fotoğraf kolaj monte edebilecektir.

Öncelikle kompozisyon için vakıf boyutunu seçmek gerekir. Arka plan herhangi resmi veya fotoğrafı yaklaşacaktır.

Eğer bir kolaj oluşturmak önce, parlaklık, kontrast ve renk ayarlayarak fotoğraf kesti. Filtreler ve efektler deneyin.

bir kolaj fotoğraf ekleyin. görüntü boyutu dönüştürme fonksiyonu kullanılarak ayarlanır. Fotoğraflar her şekilde ve değişim içinde döndürülebilir.

Hemen hemen tamamlanmış kolaj süslemeleri veya grafik elemanlar fırça darbeleri. fotoğraf çerçeveleri, farklı nesneler ekleme, diğer resimlerin oyulmuş.

Aşağıda yukarıdaki videodan öğrenebilirsiniz kendini yetiştirmiş fotoğraf kolaj hakkında da fazla bilgi.

Kendi elleriyle fotoğraflardan bir kolaj nasıl yapılır

Birkaç fotoğraf Kolaj tamamen farklı amaçlar için kullanılabilir. Öncelikle, bir dekorasyon aile albümü olarak. İkinci olarak, bir çerçeve içinde bir işi doldurarak, bir evlilik yıldönümü, doğum günü ya da diğer kutlama ailesinden bir arkadaş veya birisini verebilir. Buna ek olarak, kolajlar salon veya ülke ev için harika bir dekorasyon olabilir. Bazen reklam amaçlı veya çekiliş için kullanılmaktadır.

Öncelikle performansı temelinde karakterize edilebilir. Kendi elleriyle fotoğraflardan oluşan bir kolaj elektronik gerçekleştirilen ve daha sonra çıktısını (veya dekorasyon için bırakın Web sayfaları gibi) ya da kağıt üzerinde hemen yapın edilebilir.

İkinci olarak, basit ya da karmaşık olabilir. Üçüncü olarak, malzeme bazen fotoğraflar münhasıran kullanılır ve bunların takviye süsler, resimler, aplike ve diğer dekoratif unsurlar bu gerçekleşir gerçekleşmez. Temelde, tüm güdülen amaçla ve yazarın hayal bağlıdır. kollazh9raquo" kavramı; böylece geniş olduğunu birkaç resim ve çeşitli sanat teknikleri kullanılarak gerçek başyapıtı basit bir bileşim içerir.

Bir elektronik ortamda görüntüleri ile çalışma

Bilgisayarda fotoğraflardan bir kolaj oluşturma tür tedavi için tasarlanmış herhangi bir grafik editörü, mümkündür. Bir kural olarak, işlem, bu gerekli parçaların kesme ve genel arka plan birleştirerek, birkaç temalı görüntü işleme seçimi bulunmaktadır.

Bu konuda alanında Uzmanları, kural olarak, bitmiyor. Bunlar genellikle bir bütün olarak görünüyordu kompozisyon etmeye ve onun parçaları arasındaki geçişler görünür değildi. Bu farklı araçlar grafik editörleri kullanılarak elde edilir. , Fotoğraflardan bir kolaj yapmak tüm profesyonel fotoğrafçıları bilmek öğrenmek için. Bunlar düğün, mezuniyet ve diğer albümlerin kayıt için bu hizmeti sunmaktadır.

Eğer kendi elleriyle resimlerden oluşan bir kolaj oluşturmak için gidiyoruz, ilk önce kendi boyutunu belirlemek ve temeli ne olacağına karar vermeniz gerekir. Bu A4 veya A3 tabaka, çizim kağıdı, mukavva, kontrplak ya da plastik bir parça olabilir. Dışında ondan doğrudan fotoğraflar, kullanışlı makas, cetvel, kalem ve yapıştırıcı. gerisi yazarın hayal bağlıdır. Eğer dekoratif öğeler (kurdeleler, boncuklar) kullanmayı planlıyorsanız, onlara bakmak gerekir. boyalarla renkli kalem veya fırça gerekir elle çizilmiş elemanlarını kullanan bir kolaj kayıt durumunda.

Bitmiş ürün genel olarak çerçeve içinde şekillendirilir. Ayrıca bağımsız yapılması veya Çerçeveleme servisine başvurmanız edilebilir. Uzmanları da şiddetle fotoğraflardan bir kolaj yapmadan önce, masanın üzerine konularak düşünmek ve gelecekteki çalışma düzenini çizmek önerilir. Sonra işler daha hızlı hareket edecektir.

Olarak ben fikirle, yukarıda bahsedilen. Yani "anlayacaktır kursuna buradan başlamak ve." Ilkesine göre hareket etmemelidir olduğunu Herhangi eser bile yaratıcı, sipariş gerektirir. Eğer resimlerden oluşan bir kolaj oluşturmadan önce bu nedenle, açıkça bunun gösterileceğini ve hangi sırayla hayal gerekir.

Daha sonra, tüm elemanlar şemasına uygun olarak hazırlanmış bir arka plan üzerinde yayılmış olmalıdır. Gerekirse, boyutta fotoğrafları kesti. Bazen tamamen değil kullanılır, ancak sadece bazı parçaları. Bu sorun, makas yardımı ile çözülür.

bileşim, belirtilen zaman, elemanlar eklenmesi gerekmektedir. kağıda bu uyum PVA, silikat veya başka yapışkan için. elemanları arasında fikir bağlı olarak (birbirine göre veya ihmal etkisiyle bir açıda, paralel olarak) üst üste da bunları kapatmak ya da yerleştirilmesi, boşluk bırakılabilir.

o kolaj temalı söz konusu olduğunda, her element fikri aynı olmalıdır. Örneğin, evlilik yıldönümü için bir hediye yaratmak, çocuklar, torunlar, kendileri birlikte hayatlarının farklı dönemlerinde günün kahramanları bir fotoğraf eklemek yerinde olur. Görüntüler sıcaklık yayar ve pozitif olmalıdır.

Ellerinle fotoğraf komik kolaj yapmak önce, en başarılı seçerek fikri dikkate ve çeşitli seçenekler dışarı çalışmalıdır. bileşim, aynı boyuttaki görüntü veya büyük bir (normal) ve geri kalan küçük bir içerebilir.

bilerek bazı kurallar vardır, bir fotoğraf çok daha kolay olurdu seçin. İlk olarak, en büyük eleman temel olmak. Örneğin, bir kolaj halinde - düğün için bir hediye, anahtar genç fotoğrafı. İkinci olarak, görüntüler parçaları kullanılarak, bir yandan olmadan kulakta veya şekli olmadan kafanı etmemek için çok dikkatli hareket etmek gerekiyor. Üçüncüsü, tüm kişiler değil dışarıda, kolaj merkezi haline baktım olması arzu edilir. Bu nedenle, bileşimin bütünlüğü elde edilir.

tüm fotoğrafları yapıştırılmış olduktan sonra, kurdeleler, boncuklar ile süslemek veya bir resim çizebilirsiniz. Bazen (örneğin düğmeler, renkli ipler, kurutulmuş yapraklar ve hatta çilek) en sıradışı nesnelerin oluşturulmasında kullanılan. Bütün bunlar da orijinal plana göre arka yapıştırılmıştır. öyle değil olmaksızın Kuşkusuz, işi oluşturma sürecinde, biraz değişiklik olabilir ama.

kompozisyonun fikri duvarında yer almaktır üzerine, bir çerçeve içinde bunu düzenlemek ve montaj yapmak gerekir. Acemi Çerçeveleme Atölye profesyonellere bu işi emanet ve iletişim daha iyidir.

Prensip olarak, elleriyle fotoğraf kolaj (birçok çocuk bu faaliyetin çok düşkün) bir çocuğun bile yapabilirsiniz. Hiçbir özel ekipman, beceri ya da özel bilgi burada gerekli değildir. Ancak bu durum sürecin basitliği hakkında konuşmuyor. Eğer Herhangi bir sanat eserini oluştururken önemli yaratıcı bir fikir ve uygulama doğruluğu (şüphesiz bir kolaj, bunlar arasında yer alıyor). Ancak bu durumda sonuç sevindirici olduğunu ve yazar ve seyirci. Eğer topluca (gürültülü şirket veya bütün aileyi) tek başına hareket ama yok eğer, bu daha eğlenceli olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

41 − 34 =