Prof levha 1m2 başına vida sayısı

profilli optimum kullanımına kaç vidalar?

profilli levha sabitleme için kendinden çekmeli vida sayısı bu uygulanabilir hangi amaç için, öncelikle, bağlıdır. Bu, cepheler için malzeme olarak kullanılan, çatı serilir hiç bir çit veya üzerine monte edilebilir - bir garaj, ahır ve diğer binaların üretiminde çerçeveye bağlı. Bu durumların her birinde zeminini üzerinde vida tüketimi farklı olacaktır.

Bundan başka, özel çalışma koşulları - örneğin, güçlü rüzgar veya yüksek kar örtüsü - ayrıca sayıda artırma yönünde vida akışını etkileyebilir. Yani, bir sonraki sık sık fırtınalı rüzgar, o zaman daha fazla güvenilirlik sağlamak için her dalga boyu alt sayfaları monte etmek gerekebilir deniz, profilli saçtan imal edilmiş bir çit yüklüyorsanız.

En zor çatıya ekleyerek yaparken çelik sacda vidaları ne kadar ihtiyacım olduğunu hesaplamak için. Bu nedenle, böyle bir seçenek Bu maddenin büyük bir kısmını ayrılacaktır olduğunu.

Kaç vidalar oluklu hesabın bir kağıda çatı onu düzeltirken?

Oluklu mukavva montajı saçak başlar. İlk olarak, birinci üst üste tabaka bir dalgaya, alt sıranın daha sonra ikinci üst üste binmesine ayrıldı. saçak kenarında tabakaların ayarlaması yapıldıktan sonra, profil her dalga eşik latasına tespit edilir. yerine örtüşen levhalar perçinler vasıtasıyla birbirine bağlanır.

İkinci seriye ait sol levha set 200 mm çakışan ilk iki alt yaprak, yüklendikten sonra. örtüşme yerine, üst ve alt oluklu levha her dalga kasaya tespit edilir. Her bir oluklu mukavva tabaka arasına olarak zikzaklı 1-2 dalga takılır. güvenilir bir şekilde tespit için, çatı vida arasındaki mesafe 500 mm'den daha büyük olduğu.

Sabitleme profil tabakasının yukarıda tarif edilen teknolojiye göre çatı ve güvenilir bir şekilde istiflenmesi için gerekli oluklu mukavva için kaç vida belirler.

Bunu yapmak için, Oluklu karton için öz uçlu vida bir basit hesaplamaları yapmak gerekir. Biz lata 500 mm sabitleme son genişliğinde uzunluğu 8,0 m 1.1 metre tabaka atılmıştır, o zaman, üst ve alt bölümler halinde profil sabitlemek için vida 10 mi, ve oluklu bir orta bölümü sabitlemek için başka bir 8 adet olacaktır. trapez sac üzerine vida toplam tüketimi 18 adet olduğunu. Bu sayı çatıda yaprak sayısının çarpımına edilmeli ve doğrudan çarşaf takımı sabitlemek için vida sayısını olsun.

çelik levhanın üzerine vida sayısı tabakanın uzunluğu ve genişliğine bağlı olarak değişebilir. Buna ek olarak, yüksek eğimlerde da trapez sac 1m2 vidaların tüketimini arttırır montaj aşamasını azaltılması önerilir. çarşaf takılarak, en büyük ilgi çatı eklem dikkat edilmelidir zaman sızıntı olasılığı çok yüksek olur yoktur.

meyilli bir çatı uçlarında, bir beşik çıkıntı konumları, profilli çatı levhası, her bir lata çubuğuna tespit edilmelidir. Aynı zamanda trapez sac 1m2 üzerinde vida sayısını artırır.

o çatının montajı gelirse Böylece, çelik levha üzerindeki vida uygulamasının oranı olarak böyle bir şey pek tamamen geçerli kabul edilebilir. Aksine, biz çatı montajı için malzemeler sipariş ederken trapez sac için kendinden çekmeli vida yaklaşık hesaplamasını gerçekleştirmek için izin veren bazı ortalama rakamlar hakkında konuşabilir. Her zaman evlilik, beklenmedik masraflar, kayıp ve kırma vida şansı olmadığı için bu durumda, hesaplanan% 5-10 daha fazla tarafından sipariş edilmelidir.

Oluklu mukavva çit sabitlemek için kendinden diş açan vidalar hesaplanması

çit profilli levha tespit edilmesi için vida sayısı esas gecikme miktarına bağlıdır. Tipik olarak tek bir tabaka 3 farkı ile ilgili bir vida ile tespit edilir. Üç İki eğer kirişler 6 adet olmalıdır Yani, ne zaman - 9.

Diğer tüm durumlarda olduğu gibi, yer yer zorunlu sabit vida listeleri örtüşür ve başka - bir yere ortasında. Her dalga onları vidalama için aşağı - çit büyük rüzgar yüklerinin alanında yapılırsa, kendinden çekmeli vida sonra miktarı keskin profilli levha artışları tespit için.

Bununla birlikte, çoğu durumda, vida tahmini sayısını hesaplamak için basit bir formül kullanmak yeterlidir: · L9middot 3; n, burada L - lag miktarı ve n - oluklu mukavva tabakalarının sayısı.

duvarlar ve binalar üzerinde çelik sac üzerine vida Tüketimi

bina cephesinde çarşaf yüklerken her bir önceki durumda olduğu gibi, üst üste yerlerde monte gerekli ise, genellikle, özel bir dalga boyunca çerçeveye sabitlenir. tabakanın uzunluğu boyunca vida arasındaki mesafe, 0.5 ila 1 metre, yapının çalışma koşullarına bağlı olarak değişebilir.

Bu nedenle, bir yaprak, 2 metre uzunluğunda dalga kaydırılmış boyunca düzenlenmiş vidalar üç sıra ile sabitlenmelidir. yüksek rüzgar yükleri ile bölgeye geldiğinde bazı durumlarda, her bir dalga monte edilebilir.

vida toplam sayısını saymak için, oluklu levha üzerindeki vida monte etmek için harcanması gerekir, ve daha sonra elde edilen değeri yaprak sayısı ile çarpılarak nasıl hesaplamak için gereklidir.

yaklaşık bir metre - oluklu levhalar, çeşitli yapıların üretimi durumunda zaten her dalga vida sıraları arasındaki mesafe monte edilebilir.

Ne vida oluklu mukavva tabaka üzerine - 1 m2 ve kaplama başına ağırlık olarak hesaplanması

1 m2 başına çatı vidaları için tahmini ihtiyaç 8-9 çatı üniteleri olduğu düşünülmektedir. Buna dayanarak, trapez sac üzerindeki tüm çatı montajı için sipariş etmek gerekir kaç vidalar hesaplamak kolaydır.

Bu amaç için, oluklu tabakanın uzunluğu 150-200 mm'ye eşit enine örtüşme büyüklüğünü çıkarılır. Elde edilen sayıda tabakanın yararlı (etkin) genişliği ile çarpılır. Sonuç oluklu mukavva tabakasının etkili bir alandır. Sonra 9 sayı sonucunu çarpın ve 1 m2 başına gereken çatı vida yaklaşık bir sayı elde ederiz.

vida toplam sayısı kaç vidalar trapez sac 1m2 üzerine dayanan ve ortak bir çatı alanı ihtiyaç belirlenir. Yukarıdaki kaba hesaplama dikkate hava ve baca boruları ve kar siperi etrafında çeşitli bitişiklik, rüzgar ve perde rayları unsurlarını, önlük montaj için gerekli vidalar sürer.

Vidaları satın alarak, tek tek ihtiyacınız olan tüm miktarını saymak için gerekli değildir. Vidanın her bir boyut için tam olarak kendi ağırlığı da bilinir. 45 kg - Örneğin, Ø4,8 mm ve 25 mm uzunluğunda çatı vidalar bin adet 3.5 kg, ve bin vida Ø6,3 mm ve uzunluğu 152 mm ağırlığındadır. Bu nedenle, üretici 100, 200, 250, 500, 1000, 2000 ve 6000 lü paketleri küçük çatı vidaları paketlenmiş ve paket içinde büyük vidalar sayısı 1000 adettir.

Neden anti korozif boya nedir? Bu nedir? boya ve emaye arasındaki fark nedir? Nasıl seçerim? Cevaplar - makale.

 • Ne kılavuz vidayı profilli düzeltmek için?

  Çatı kat trapez Akan? Sürekli böcekleri hatta kuşları sinek? zemin kaplaması altında mührü kullanın. annenin yükleme yararları ve fiyatları hakkında bilgi edinin. makalesini okuyun.

 • Nasıl oluklu mukavva kesmek için?

  Hangi araçlar oluklu mukavva kesmek için uygundur? Nasıl kesme korozyonu önlemek için? çelik sac öğütücü kesmek mümkün mü? Bütün bu makaleyi okuyun.

 • Nasıl çelik levha katılmak için?

  profilli levha katılma kuralları nedir? Ben sızdırmaz bir çarşaf gerekiyor mu? Ne çatının küçük eğim ile çakışmasını ihtiyacı var? makalesinde - Bu soruların yanıtları.

 • oprofnastile.ru sitesi - Sizin için adım talimatlar Bent, onun kurulum ve kullanım, profesyonel ipuçları ve adım hakkında ilgili ve faydalı bilgiler.

  Bu web sitesindeki tüm metin malzeme hangi antlaşma dahil gerekli tüm belgeler vardır, yürürlükteki mevzuat çerçevesinde korunmaktadır.

  okuyucularınızla bazı resimler paylaşmak istiyorsanız Ancak, sayfayı yeniden yazdırmak olabilir. Bu durumda, malzeme kopyalanmış sitenin bir sayfasına köprü dizine almasını korumasız makale vermeleri gerekmektedir. bir kaynakta bu siteden kopyalanan en fazla 5 girdileri yerleştirebilirsiniz.

  Oluklu bağlayıcılar için olan vidalar

  Oluklu - polimer kaplanmış sac malzeme, modern inşaat popülerdir. Rüzgar ve yağmura maruz çatılar, duvarlar ve çitler yapımında bir açık alan, bunu uygulayın. Sonuç olarak, güvenilir bir şekilde tespit ihtiyacı olduğu gibi, rolü vidalarla mükemmel bir iş yapmak.

  Prof levha eki için Donanım çeşitlidir ve uygulama, amaç ve tasarım özelliklerine bağlı olarak kategorilere ayrılır.

  1. Vidalar metal ve ahşap bulunmaktadır. İlk yüksek mukavemetli çelikten yapılmış Galvaniz1022, bir matkap ve metal levhanın bir delik küçük ipliği aşama formunda bir uca sahip 2.5 mm kalınlığındadır. İkinci büyük iplik sahayı farklıdır, 1.2 mm kalınlığında bir metal delinmiş.
  2. Bu vida başları, küresel, yarı-dairesel, silindirik değişir ve farklı yarıklar ile, 6-taraflı. bir meme ile tornavida altında Hex seçenek en uygundur. Buna ek olarak, çatı vida başları renk çelik levha boyanmış ve şirketlerin işaretlenen da bilinir.
  3. pressshayboy ile kullanılan donanım döşeme için. EPDM contalar vidaları kullanarak daha zorlu görevler için.

  seçme vidaların 6.3 mm ve 1.9 25.0 cm'lik bir uzunluğa 4.8 bir çapı olan üretilmektedir olduğunu bilmek gerekir zaman. Buna ek olarak, bağlantı elemanı uzunluğunun çalışma parçası 3 mm zımbalı malzemenin kalınlığı fazla olmalıdır.

  Cihaz çatı için

  montaj için herhangi ilk talimatları kaydetmez oluklu mukavvadan 1 m² sabitlemek için vida tam sayısı - Gerektiğinde birçok faktöre bağlı olarak, her durumda belirlemek için. İstenen sayıda malzemenin uygulama yerine bağlı olacaktır - çatı, çit, cephe duvarı; inşaat alanında hava koşulları - hakim rüzgar kuvveti ve kar derinliği; Profilli levha operasyonel ve geometrik özellikleri; adım ve diğer parametrelere torna açısı ışınları.

  En zor Prof levha cihazının yapılmış bir çatı ile odun vida tüketimi hesaplandı. Bu durumda, hesaplama belirli kurallara uyulması dayanmaktadır:

  • Her dalga sabitlenmiş saçak çıta yakınında alt yaprak;
  • üst üste binme alanlarında üst ve alt profili, bitişik, 0.2 m kadar benzer monte edilir. yatay olarak dizilmiş mal arasındaki bağlantılar perçinler vasıtası ile 1 oyuklu oluk içinde üstüste ile gerçekleştirilir;
  • kontur rüzgar levha her bir çapraz çıtaları sabitlenir düzeltir;
  • Basit bir vida ile 0.5 m artışlarla 1 ya da 2 dalga kaydırılmış sonra kısımları vidalı;
  • artan diklik rampaları mesafe elemanları arasında azalır.

  Örnek. Profilli çalışma 1.0 m genişliğinde ve 10.0 m uzunluğunda ise saçak ve beşik çatının bir köşede 0.5 m artışlarla torna çapraz çubuklar üzerine serilir ve düzenlenir. 1 m göre, hem de tüm profil tespit edilmesi için vida sayısını hesaplamak için gereklidir.

  Yukarıda ve gerekli 5, y beşik altında - 8 arasında, - 16 donanım.

  . 1 metre başına maksimum miktarı: 5 + 3 + 3 = 11 adet, minimum - 3 + 3 + 3 = 9 adet.

  Sonuç: Çatının 1 m² için, bağlantı elemanı 34 sabitlenmesi için gerekli olan trapez sac 9 ve 11 vida arasında olmalıdır.

  Çatı basit bölümlerin esas olarak oluştuğu için, profilli levha 1 metrekare sabitlenmesi için 8, 9 bağlantı elemanları gerektirir, varsayılmıştır. toplam çatı alanı bilerek, Bent çatı kapsayacak şekilde vida sayısını saymak kolaydır.

  çit ve duvar kaplamalarının inşası için

  gecikme miktarına bağlı olarak - (Ağaç nadir) - 2.0 m çit yüksekliği yapımı sırasında genellikle metre donanım başına 6 ya da 9 metal kullanıldığında, sırasıyla 2 veya 3. zorunlu yerlerde yapılan tespit, ek olarak, yüksek rüzgar yükleri tespit olan yerlerde, her dalga alttan yapılabilir ile üst üste binmektedir. Gerekirse, ek takviye yapısı perçinler uyguladı. Dolayısıyla: Profilli levha 1 m sabitleme 3 + 3 = 6: 3 + 5 = 8 vidaları örnekleme için kullanılır. donanım toplam miktarı, çitin uzunluğuna göre olduğu düşünülmektedir.

  kaplama kullanıldığında malzeme tüketimini bakan vida gibi aşağıdaki ayrıntıları dikkate alınarak tespit:

  • 2.0 m3 tabaka seri olarak monte edilir;
  • aşamalı bir şekilde oluk vasıtasıyla sabit vida;
  • Bu güçlü rüzgar eki olan bölgelerde her bir yay içinde gerçekleştirilebilir.

  Bu durumda 1m² üzerinde bağlantı elemanları sayısı en az 6 adet olduğunu.

  garaj veya profilli tabakanın diğer hozpostroek yapımında, vida her dalga son sabit dikey olarak 1,0 m., metre kare başına tüketim yaklaşık 10 birimdir.

  Ne olursa olsun uygulama mevkii 'nin, yüksek kaliteli vida gerçekleştirmek için sonuçta faydalı oluklu sabitleme ve ucuz değildir, çünkü donanım miktarının hesaplanması ciddi ve sorumlu tedavi edilmelidir. Eğer yardıma ihtiyacınız olursa, bizim hesap kat trapez kullanabilir veya çağrı!

  Merkezin uzmanları çatı ve cephe projesi için size malzeme Ücretsiz keşif yapacak, ya da ölçümleri bilmiyorsanız, bizim zamerschik size gidin ve tüm ölçümler kendilerini yapabilirsiniz.

  Biz sizi ücretsiz arayacak

  Biz her zaman irtibatta olduğunu

  Orenburg bölgenin teslimi ve

  Biz dağıtım hakkında daha fazla oku 13,6 m'ye kadar konuya sipariş teslim edecek

  • Orenburg
  • Str. Kurucular, d. 29A
  • Str. Donguzskaya, d. 16/1
  • VKontakte: vk.com/ckf56

  Orenburg Abdulin Akbulak Buguruslan Busuluk, Guy, Kuvandyk, Mednogorsk, Novoorsk, Novotroick, Orsk Saraktash Sol-Ileck, Sorochinsk, Totskoe, Clear

  Prof levha 1m2 başına vida Tüketim: hesaplama

  oluklu sac ve hesaplama sabitleme vidaları

  Onları seçmek için 1 m Prof levha 2 ve nasıl başına vidalar tüketimi ihtiyacınız kaç vida ve nasıl bunu düzeltmek için,: Hepimiz Profil döşeme (Bent) çatısında sırasında sorusuyla karşılaştı.

  Şema sabitleme vidaları ile çatıya tabaka profil. kaplamanın metrekare başına gerekli vida sayısı çit montajı için beş altı adet olduğunu ve altı ile sekiz arasında - çatı için.

  şekilli sac daha iyi bağlantı için, dikkate boyutunu kalınlığı almalıdır ve istenmeyen etkileri önlemek için takarken. Bu yazıda, doğru uygulamak trapez sac için vidalar sayısını hesaplamak için nasıl tartışacağız.

  Profil döşeme çatıları donatılması zaman o çatı eğim fazla oldu, böylece uzunlukları doğru seçimini gerektirir. vidaları ahşap bir sandık için oluklu mukavva bağlayın. delinmiş metal vidalama sırasında vida çünkü Ayrıca, bir metal çıta kullanabilirsiniz. çatı kaplama donanımı imal Hilli firma, çapı olmalıdır, 4, 8, 5.5, 6.3 mm, uzunluk 19-250 mm EKT, SFS, Fischer, için kullanılır. Ayrıca çapı en az 6,3 mm değil yerli üreticilerin, ürünlerini satın alabilirsiniz.

  vida dişli bölümünün uzunluğu bağlı paket uzunluğundan daha büyük olan en az 3 mm olup böylece vida ve çatı için bunların miktarlarının seçimi yapılır.

  Vidaları satın alırken bir rezerv ile bunların sayısının dikkate almak, hem de kalite gerekir. Daha önce bir delik olmadan yüksek kaliteli vida montajı yapılabilir. bağlanması ve oluklu mukavva miktarının hesaplanmasında uygun prosedür ile bina içinde ve dışında çatı gibi çatı ve duvar kullanılır.

  Yaygın olarak kullanılan kaplama üç ana tipi vardır:

  Çatı büyük bir yüksekliğe sahiptir ve çatının çatı için kullanılır. Duvar - Daha az hacimli. Taşıyıcı - nedeniyle büyük kalınlığa yük taşıyan yapılar için kullanılır. Bu formda tamamen farklı ve montaj özel bir yaklaşım gerektirir.

  doğru vidalanma vida örneği. el sıkma kuvveti römorkör açık değildir şekilde kontrol edilmesi için (Bu izolasyon tabakası hasara sebep olabilir).

  sabitlenmesi için uygun bir şekilde hazırlanmış bir yüzey bulunması gerekir. Oluklu sandık dalga trapez trapez tabakaya uygun bir yere monte edilir. Bu yöntemde, kaplama vida çaba alanına ve ankraj noktası arasında bir kol bulunmaktadır. Üst ve alt taşıyıcı komponentlerin tespit profil her dalga yamuk rüzgar yükü azaltmak ve her latasına bağlı rüzgar şeritler ile etmek. 1100 mm genişliğinde ve çıtaları ile 8000 mm uzunluğunda adım Profil döşeme vida arasında 500 mm uzaklık en fazla 500 mm gerektirir. Sonuç: En 2 vidalar, 2 taban artı yan rüzgar - 16 adettir. Toplam biz malzeme 1 tabakası üzerine 20 vida gerekir. Vidanın çapı daha büyük 0.3-0.5 mm çelik levhadan açılan bir delik monte edilmeden önce. Vidalar 90 derecelik bir açı üretmek Sıkma. Bu çatı deliklerden oluşacağına ortadan kaldırmak için gereklidir.

  1. Matkaplar - yalnızca düşük hız hız kartuş ile.
  2. Tornavida - basit ve güvenilir manuel şekilde.

  Başka veya bu araçların kullanılması güvenlik yönetmeliklerine önemli beceri ve uyumu gerektirir.

  0.5 ilâ 1 mm ve sağ veya sol ucunda 2 metre 12 uzun baştan oluklu kalınlığı İstifleme. çelik levha kenarları 40 cm uzanmalıdır birlikte. İlk kat trapez ayarlayabilir ve ata tek vida ile sabitleyin. Bir saniye sonra sırt vidayı sıkıştırın. Her zaman, o yaprak kenarları tek bir satırda yatıyordu ve çelik sac bükümlü hale gelmemesini izler. Dalga tabakaların üzerine bir sabitleme vidası üst üste gelir. Böylece bağlanır ve diğer üç yaprak. alt kenarının hizalamadan sonra güvenli bir şekilde uzunluğu boyunca bağlı. 1 m2 4 ila 8 vida tüketilir başına 10 cm yatay üst üste tabaka Böylece. Izin verdi.

  Özellikler duvar oluklu mukavva kurulum

  Bu Site üzerinde: http://kryshikrovli.ru

  2018 yapımı. portal yayınlanan bilgileri genel rehberlik içindir. malzemelere Tüm hakları sahiplerine aittir

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  52 − = 42