Briket duvarın 1m3 tablo sayısı

Kaç tuğla duvar 1m3 içinde: nasıl malzemenin hacmini hesaplamak için

yeni teknoloji rağmen bina endüstrisi doldurma, seramik tuğla hala duvarlar, bölmeler, çitler ve kemerlerin ereksiyon için ilgili malzemedir. o tesislerinde sesi izole eder ve ikinci harcı düzenlemek eğer, dış duvarları terbiye hiçbir ek gerektirir, dayanıklıdır iyi ısı korur: Bu şaşırtıcı değildir. Bize malzemenin doğru miktarda bulmak için nasıl kagir 1m3, kaç tuğla inceleyelim.

bir ev inşa etmeden önce daima yapıların inşası için tüm malzemeleri koymak olduğu bir proje oluşturun. Çizimler satın yanı sıra sırasıyla gelecek emeği, tüm olay yaklaşık maliyetini belirlemenize yardımcı olmak için kaç tuğla veya diğer bileşenler gösterecektir malzemenin hesaplama geçirirler. , Mali ve malzemeyi hem kayıplarını en aza indirmek için, mümkün olduğu kadar doğru inşaat katılacak öğe sayısını bilmemiz gerekir.

 1. Tek (1.0) - Standart seramik kırmızı ya da boyutlar 250h120h65 mm san. Onun seçenekleri bilerek, biz 1m3 başına kaç tuğla öğrenmek: hariç eklemleri ve boşluklar - 512.
 2. 250h120h88 dd: Piç (1.5) yüksekliği artar farklılık gösterir. Bu esas olarak beyaz tuğla "silikatnye9raquo olduğu; hız önemlidir, onlar binaların duvarları, ereksiyon yaymak, bu tür yapıların görünüşleri farklı ciddiyet olduğunu. 1m3 bu elemanların 378 parça ihtiva etmektedir.
 3. Çift (2.0): 250h120h138 mm. tuğla Artan boyutu hızla tesislerinin inşa edilebilmesi, ancak bu unsurlar doğru ayarlamak zor ve güzel bir contayla bulunmaktadır. daha yaygın olduğu için, iç duvar tabakası döşeme için de kullanılır. metreküp 255 çift tuğla uyuyor.

Yukarıdaki veriler dikkate duvar ve elemanları sadece geometrik boyutları alınan, ancak dikkate dikişleri ve boşlukların alınmamaktadır.

Biz metreküp serilerek projeyi bekliyoruz

tuğla duvarları dikme zaman harç ile birbirine birleştirilir. yapışma ve dayanıklılık gelecek yapı temin etmek için yeterli belli bir kalınlıkta Bu yığılmış tabaka:

 • Yatay - 12 mm (bazen 10-15 mm);
 • Dikey dikişlerde - 10 mm (8-15 bazı yerlerde olabilir).

Bu büyüklükte boşluk uzun tuğla duvar yayınlarken, tuğla güçlü ve güvenilir olacaktır. Bu koşullarda, bir küçük dikişler miktarı ya da fazlası ile çözelti gücü bu nedenle duvar deformasyon ya da tahrip olması riski yüksek bir araya ve olmayacaktır.

kolayca ve hızlı bir duvar inşa duvarcı, tecrübe onları kolayca boyutu istenen dikişler oluşturmanıza olanak sağlar: Yığma yapı profesyonel elleri gerektirir. Eğer kendi başlarına tuğla bir yapı oluşturmaya karar verirseniz, çok daha fazla zaman alacaktır.

Şimdi dikişleri de boşlukları dikkate yığma 1m3 kaç tuğla hesaplamak:

 • Tek - 394 parça;
 • bir buçuk tuğla öğesi 302;
 • çift ​​- 200 adettir.

Şimdi tüm bina tuğla için gerekli miktarını belirlemek mümkündür, ancak doğrudan duvar karıştı.

Tasarım kalınlığına malzeme miktarının bağımlılığı

Bildiğiniz gibi, farklı tuğla bunları bandajlama duvarcılık farklı türleri vardır. Buna ek olarak, dikkate duvarın kalınlığı almak gerekir. Bu faktörün az miktarda göz ardı edilebilir olduğunda, hatırı sayılır genişlikte hesaplama hatası ile yanlara gidip malzeme yeterli değildir olabilir.

Yine 1m3 yığma tuğla hacmini belirlemek için nasıl bir başka yolu, bir metrekare yan duvar yüzeyinin boyutunu kullanmaktır.

görevini kolaylaştırmak için duvar kalınlığının tuğla sayısını gösteren bir tablodur.

tuğlalar, parçaların sayısı

tuğla kalınlığı (Yapı Tanımı)

Duvar kalınlığı, mm

Örneğin, 5 metre uzunluğunda 1m3 duvarında 2.7 metre yüksekliğinde ve 510 mm genişlik kaç yığma tuğla belirler:

5 x 2.7 = 13.5 m2: 1) yan duvar area.

2) Tablo değeri bakıldığında - tek bir tuğla 1m2 tüketim duvar 204 adettir.

3) toplam Aranan: 13.5 * 204 = 2754 adettir.

Eğer malzemenin mümkün tam gereken miktarda kadar öğrenebilirsiniz Benzer şekilde, tüm taş yapısını hesaplamak için arzu edilir.

Seramik - Malzeme işyerinde mason transfer olduğunda tuğla bir çift kırmaya riski vardır, çok kırılgan. uç parçalarını ya da karmaşık şekilleri vykladyvaniya için fragmanlara taş bölünmesi sırasında kayıp da meydana gelir. toplam 5-7, en azından% - istenen sayısının hesaplanması ve zarar bir farkla bir malzemeyi alırsak not edin. kompleks yapıların yapımı veya% 15-20 reddeder artar bağlayıcı yığma sayıda yöntem kullanılarak bulunmaktadır.

Yani, kagir 1m3 kaç tuğla belirlemek için bunlar gereklidir:

 • hacim ve duvar yüzeyi belirler;
 • duvar için bir yöntem seçin;
 • Hesap olası zararları içine alır.

takdirde, sonucu biliyorum, kolayca güvenilir tedarikçiler seçerek taş tasarımlarının ereksiyon maliyetini hesaplamak mümkün.

İyi deneyimli ekip kladchikov da ustaların elleri, kural olarak, güvenilir, çünkü tuğla duvar 1m3 tasarruf yardımcı olmak ve onların şeyler biliyorum.

1m 3 tuğla duvar sayısı

bunu satın almadan önce malzemeyi satın almadan önce, temel yapısı üzerinde tüketim, olası bir evlilik ve teknik malzemeleri de dahil olmak üzere, ürünlerin gerekli hacmi hesaplayın. boyutunun tanımı, farklı boyutlara sahip olan seramik veya silikat ürünlerin doğru miktarda ihtiyacı: en zor duvar hesaplanması bulunmaktadır.

inşaat için tüm küçük öğeler aşağıdaki gruplara ayrılabilir:

 1. boyutları 250 x 1209times ile (1.0) tek standardı; 65 mm. Bu kırmızı veya sarı kil (seramik) oluşturulabilir.
 2. 88 mm (1.5) Piç tuğla arttırılmış yükseklik, boyutları 250 x 1209times sahiptir. Bu silikat ürünler bulunmaktadır. Bunların kullanımı, yüksek evin duvarlarının ereksiyon hızı, ancak bu ciddiyet cepheleri vermek için ek terbiye gerektirir durumlarda izin verilir.
 3. (2.0) Çift tuğla 250 x 1209times büyüklüğü; 138 mm duvar taşıyıcı duvarları iç katmanları için kullanılır.

Verilen parametrelere göre, duvarcılık eklem hariç satıcıdan sipariş için 1 m3 başına tuğla sayısını hesaplayabilir.

Herhangi bir yapının tuğla elemanının sayısını belirlemek için, dikkate çimento-kum, harç tabakasının miktarını almak gereklidir. Yapı düzenlemeleri yığma eklemlerin genişliği sabit:

Hesaplama için çeşitli durumlar için dikiş büyüklüğü hata müsaade normlara dikkat olmayacaktır.

Kaç tuğla örgü ile: Tablo

taş net değer ve duvar eklemlerin boyutuna göre, yapı elemanlarının doğru miktarının belirlenmesi:

Yardımcı tablosunu kullanarak elemanlarının gerekli sayısını belirlemek için:

Uzunluk x Yükseklik = 4,0 x 2,7 = 10,8 m2.

Şimdi, gerekli tasarım kalınlığında tablo sütunun değerini alır. = Standart tuğla 204 adet / m2 akış, bir çift duvar olduğunu varsayalım.

Böylece, yapıların inşası sırasında şunlar gerekir:

 • 10,8 x 204 = 2203,2 adettir. En yakın = 2204 için Yuvarlak.

Olası bir evlilik için stok Döşeme - 5 ...% 10, ayrıca giyinme ve beceri mason türüne bağlı olarak% 10-15 dikkate montaj atık sen götür.

Ortalama olarak, mücadele için ve istenen hacmin% 20 evlilik ödenek alır.

Kaç tuğla 1m3 başına: hesaplama formülü ve tablo

Herhangi bir yapının inşaat temeli olan bir takviye edilmiş bir baz gerektirir. onun boyutunu hesaplamak için, basit bir yol, kaç tuğla kagir 1 m 3'te hesaplamak için gereklidir. Her şeyden önce, bu ayar yapı malzemesi toplam gereken miktarda bilmek fırsat verir. Sonuç olarak, ürün ve böylece taşıma hizmetlerinin maliyetini azaltarak, bir toplu sipariş edilebilir ve toplu satın almalar için indirimlerden yararlanın.

bir küp tuğla sayısını hesaplamak için, duvarcılık yük taşıyan yapılar için özel olarak hedeflenmiş ne türlerini incelemek gerekir. Şu anda GOST standartlarına 869,173 göre büyüklük, malzeme, üç tip olarak üretilmektedir:

 1. Şişman tek - 250h120h65mm cephelerinin, eskrim, iç bölümleri, atölye çalışmaları ve diğer tesislerin temeli inşaatı oluşturmak için kullanılan parametrelere sahiptir.
 2. Piç inşaat malzemesi standart boyutlarda 250h120h88mm mevcuttur, hızlandırılmış bir tempoda evin yüklenmesine izin verir.
 3. Çift - 250h120h138mm, inşaat mümkün duvarların kalınlığı iki katına çıkarılabilir. Nedeniyle ürünün düşük mukavemetli özelliklerine ağır yükleri içeren, temel, duvar ve apartman zemin katlarda yapımı için kullanılamaz.

standartlara GOST göre üretilen ürünlerin yanı sıra, üreticilerin teknik nedenlerle birimleri üretmek - TU. Bu sınıflandırmaya göre bakacak ve el yapımı malzemeler vardır.

2007 - Seramik boyutları GOST 530 göre

çünkü ürün özellikleri, bir ölçme elemanı üretmek kaç tuğla 1 m3 görmek için tek tek parametrelerle kullanılabilir.

VİDEO: tuğladan yapılmış bir ev ne kadar

inşaat için gerekli malzemesi olarak?

bir metre küp hacmini belirleyen ölçüm ana ünite olarak kabul edilir. Bu faktör yakından özellikleri Ambalaj ile bağlı ve bitmiş ürün bırakacak olan. Aşağıdaki adımları gerçekleştirmeden, ürün küpleri satın almak ne kadar ihtiyacım anlamaya için:

 • Bir tablo veya tek tek yerleşim kaç tuğla duvar 1 m 3'te kullanılarak belirlenir;
 • teknolojiyi istifleme kübik kapasiteye dayalı bölümleri hesaplayın;
 • Üreticinin katalog itibaren küp içinde sevk birimlerinin sayısını bulmak için;
 • hacminin metreküp tespit elemanlarının sayısını artırma;
 • Aynı orijinal ambalajında ​​ait öğelerin sayısına göre bunu bölün.

Tablo hesaplama tuğla

örnek üzerinde kişisel değerlendirmesi

Eğer çok bir ve duvarcılık 1 m3 yarım tuğla, belirli bir teknikle kendi hesaplamak için gereklidir nasıl bulamıyorsanız. Ayrıca, yöntem, boyutsuz parametre ürünün miktarını hesaplamak için kullanılır.

 1. metre bir blok boyutunu belirler. Buna, sonuca dikiş kalınlığı, yaklaşık olarak 150 mm eklenerek, uzunluk ve ürünün genişliği değerleri ekleyin. Örneğin:
 • 0.015 (boğaz kalınlığı) + 0.250 (birim uzunluğu) = 0,265m;
 • genişlik = 0,12m;
 • 0.015 + 0.088 = 0,103m - Yüksekliği.
 1. ürün hacmi lineer parametreleri çarpılarak hesaplanır.

0,26h0,12h0,103 = 0,00327 m3

1: 0,00327 = 305,8 adet.

Sayma sesquioxides, çift, seramik malzemeler ve klinker benzer bir formül ile gerçekleştirilir. Ayrıca, tam sayıya yuvarlanır hesaplanan rakamlara ile tabloyu kullanabilirsiniz.

As 1 m3 birim (fabrika paketleme)

1 m3 göre yığma yapıştırıcı madde tabakası başına ne tuğla

Seramik içi boş 14,3NF 51h25h21,9 cm

Seramik içi boş 10,7NF 38h25h21,9 cm

Seramik içi boş 8,3NF 50h17h19 cm

Seramik içi boş 7,0NF 25h25h21,9 cm

seramik EURO biçimi tek tip

Avrupa format seramik bir buçuk türü 25h8,5h8,8 cm

Seramik elemanı 2,1NF 25h12h14 cm proizovanny

kuran duvar işleminde tuğla duvar m 3 referans numarası 1, kolaylık alanlardan biraz daha az olabilir. Yeni bir parti sipariş etmek gerek yoktu bu zaten, toplamın% 15-20 hesaplanan değer katmak gerekir.

Doğru bir hesaplama için çevrimiçi hizmetleri kullanmak en iyisidir. "Gözle" kaba aksine, hataların yüzdesi mümkün akıllıca bütçesini plan yapar aza indirilir.

>9gt; şantiyeye tuğlalar için Hesaplama<9LT;

nakliye ve taşıma birimleri basitleştirmek amacıyla, ürün aşağıdaki türlerden olabilir ahşap özel paletler, yerleştirilir:

 • Kompakt - 0,756t yüklere maksimum dirençle 0,52h1,03 m;
 • 0,77h1,03m, 0,9t için kargo yukarı kaldırmaya yeteneği ile - büyük seçenekleri ile.

Tuğla paletler halinde şantiyeye teslim edilir (paletler)

Çoğu zaman, imalatçı paletin belli tipine katalogda ürün sayısını belirtir. Ancak, bazı şirketler malzemenin tam miktarını rapor yok, bu yüzden sen hesaplamaları yapabilirsiniz. Bu amaç için, palet alanı S tek bir eleman ile bölünür. Bu durumda, elemanların sayısının, birinci tabakadaki düzenlendiği. sonraki bir faaliyet - sonuç palet barındıran, satır sayısı ile çarpılır.

1 tepsiye tek bir tuğla yerleştirme düzenlemeler

numara ürünün tipi, dokusu, ağırlığı ve boyutuna bağlı olarak belirlenir. gösterge hacimli bir tablo düşünün.

1 palet Tek tuğla

Bir rahatlamayla malzemeyi Bina

kap yapımı için Eleman

ağırlık parametreleri kargo taşımacılığı sürecinde çok önemlidir. Yüklü palet taşıma masraflarının sefer sayısında üzerinde doğrudan etkisi yürütülen gerekmektedir.

bir şişman silikat ağırlık:

 • bir delikli ağ Standart tek eleman - 2,7 kg;
 • Standart şişman malzemesi - 3,6 kg;
 • Kısaltılmış ölçüleri - 2.1 kg.

paletin parametrelerini bilmek, buna kum-kireç tuğla, kütleyi hesaplamak mümkündür. Örneğin, 1017 kg kapasiteli tepsinin küçük boyutlu parametreler elemanının ağırlığını ve elementlerin sayısı ile çarpılarak hesaplanır. Konteyner brüt ağırlığı 1032 kg olduğu ortaya çıktı, en az 15 kg ağırlığındadır.

gerekli miktarda çözeltisi ve hesaplama türleri

iletişim karması türüne etkilenen yapıların ereksiyon kalitesi. En popüler çeşitleri:

 • kum ve çimento harcı içindeki bir karışımı, mukavemeti yüksek bir düzeyde bulunur. Bu oranlarda hassasiyet gerektirir.
 • Kalkerli malzeme iyi bir yumuşaklığa sahiptir. Bu seçeneğin Çünkü dış duvarların yapımı için kullanılmamalıdır.
 • kireç ve çimento Birleştirilen çözelti. dayanıklılığı artırmak maddeler tamamlanmaktadır.

1 m3 nüansları başına çözelti hesaplamanın sonucu, aşağıdaki faktörlere bağlıdır:

yapı malzemesi akış tablosu:

yarım blok

Bir ayrılmaz unsuru

Ünitenin Piç görünümü kalınlaşmış go

Bir bütün tuğla

yarım blok

Her şeyden önce gösterge, ancak bu değere yakın olduklarını anlamak önemlidir. malzemeyi sipariş verirken% 15-20 toplam hacmine eklemeyi unutmayın. Bu eksik olan ürün veya taşınması sırasında meydana gelen bir muharebe çok sayıda ek parça siparişi ihtiyacını ortadan kaldırır.

kırmızı seramik tuğla ile çalışırken doğru boyutunu hesaplamak için özellikle kritik. Farklı birçok tonları hammadde, sıcaklık ve kalsinasyon süresine bağlı olarak, çok önemli ölçüde değişebilir. genel tarzı korumak için gerekli hacim önceden hesaplamak ve kavga ya da evlilik o% 10-15 ekleyin.

VİDEO: tuğla evin altında Büyük hatalar bina temeli

Duvarda biraz badana eğer söyle? ve 40mm kerpiç altında, karo düzenleyecek.

 • 2017/05/12 "kendi elleriyle özel bir evde Topraklama

  Hoşgeldin! Zaten o forumda ben öğrenmeye çalışıyor, ancak herhangi bir net asla ediyorum.

 • Polikarbonat 29/11/2017 "Anti-parazit ekranlar

  Bana bir sanayi binanın çatısında bir çitin maliyetini bildirin. gürültü seviyesi değil.

 • 2017/11/22 »Kar yükleme Patriot (Vatansever)

  Bir başlangıç ​​olarak 721 E, mükemmel bir kar araçları, bitki modellemek ve elektrik başlangıcı var ,.

 • 24/10/2017 "kendi elleriyle özel bir evde Topraklama

  koruyucu iletken açık bırakılmamalıdır. neden sorun: buna cevabım indüklenir.

  • Kategoriler
   • Su temini ve drenaj (43)
   • Malzeme (96)
   • Ekipman (69)
   • Işık (21)
   • Isıtma (73)
   • Yararlı ipuçları (64)
   • İnşaat ve Onarım (79)
   • Hesap (1)

  Copyright © 2013-2017. Emery - Tamir ve inşaat konusunda dergisi.

  Yeniden yazdırma NAGDAK.RU sitesine aktif ve endeksli bağlantıları olmadan yasaktır

  Sitesi Yöneticisi ile bağlanmak için bize ulaşın:

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  68 + = 78