Kodlar çamaşır makineleri hataları lg

LG çamaşır makinesi hata

onlar çok basit bir kendi kendine teşhis sistemine sahip çünkü Modern çamaşır makineleri LG iyidir. hatalarının sayısı son derece azdır, ama neredeyse herhangi bir sorun teşhis edebilir. Çamaşır makinesi hata kodları LG bilerek, biz evde onarım yapılması mümkün olacak. Ve sadece bazı hatalar için, bir servis merkezini ziyaret veya evde usta çağırmanız gerekir. Bizim sitede size çamaşır makineleri Electrolux hatası tablosunu bulabilirsiniz.

Tüm çamaşır makineleri LG arıza kodları biz çamaşır makinesi ile ne olduğu hakkında bize küçük bir tabloya öğrendik. Bu kodlar hemen her biriminde, dijital ekranda mevcut görüntülenir.

 1. tankında çamaşır miktarını ayarlamak için gereklidir - fazla kilolu bir aşırı neden olur;
 2. motor verimi ve kontrolör kontrol eder;
 3. tambur (doğrudan tahrikli modeller için) titreşim nesnesi için kontrol gerektirir.
 1. Yine yükleme kapıyı kapatmak için denemek için gereklidir;
 2. Bu kale yükleme kapısının test gerektirir;
 3. Üretilen kontrol doğrulanması.
 1. Su seviye sensörü kontrol etmek ister;
 2. kapak fonksiyonu dolgu kontrol eder (açık konumda sıkışabilir);
 3. onay kontrol performansı gereklidir.
 1. Isıtma elemanının kontrol;
 2. elektrik devrelerinin kaynağı kontrol eder.
 1. Suda Doğrulama Gerekli su basıncı, vincin durumunu kontrol;
 2. Basınç şalteri kontrol eder;
 3. Kontroller solenoid valfı, doldurucu.
 1. Drenaj sistemi Çapraz kontrol;
 2. Basınç şalteri ve bir kumanda kontrol ediliyor.
 1. Su giriş üretilen su basıncı (düşük veya aşırı basınç olabilir;
 2. Basınç anahtarı kontrol edilir.
 1. Motor sürücü ve denetleyici kontrol Gerekli;
 2. (Yastıklar yıkarken bu sık sık olur), örneğin, tankın içindeki çamaşırın manuel reorganizasyon yapmak giysiler yaymak için gereklidir.
 1. açık ya da kısa devre sıcaklık sensörü kontrolünü ve devreleri gerektirir;
 2. Üretilen kontrol doğrulanması.
 1. Şebeke Muhtemelen çok düşük voltajı;
 2. Üretilen çek motoru ve denetleyici.

tabloda tanımlanan tipik hatalar LG çamaşır makinesi, hızlı bir şekilde sorun bulacaksınız. Ama hata Ldzhi çamaşır makinesi deşifre başka bir yolu yoktur. Bu akıllı telefonunuzda yüklü özel teşhis yazılımı kullanılarak yapılır. tuşları kendini etkinleştirip arabaya mikrofon akıllı telefon almak tutarak, biz yazılım hataları hakkında bilgi verecektir - arızaya neden olacağını.

Buna ek olarak, bazı gelişmiş LG çamaşır makineleri NFC protokolü tanı bilgilerini iletmek edebiliyoruz. Ayrıca hattı LG yoluyla makine teşhis olasılığını dikkat etmelidir - bunun için, teknik broşürde belirtilen numarayı aramak gerekir self test etkinleştirmek ve sadece sorun hakkında söylemeyeceğim operatörü, bir yanıt bekleyin, aynı zamanda bunu ortadan kaldırmak için nasıl anlatır. Değil birçok üretici tablo için standart olarak tanımlanan bu tür çamaşır makineleri Şeker hatası olarak böyle bir hizmetin, yakalamayı başarmıştır.

LG çamaşır makinesi hata

Bu yararlı oldu mu? Arkadaşlarınızla paylaşın!

hatayı dE gidermek üzere

Hoşgeldin! nasıl LG Display olmadan, hata mesajı okumak için, Göstergeler söyle

Eğer çamaşır makinesi LG hata kodu ne olduğunu biliyor musunuz? Çamaşır makinesi LG: Hataların her türlü

Çamaşır makinesi markası LG akıllı kontrol ile donatılmıştır. Bunlar sadece birbirlerinden bağımsız olarak su debisini kontrol etmek için değil, aynı zamanda küçük sorunları teşhis etmek için, yıkama işleminde deterjan eklemek mümkündür. Bu bilgiler talimatlarında ayrıntılı olarak verilmiştir. Bu yazıda ortak hataları ve bunların çözümlerini düşünün. Ve şifre çözme kodlarını sağlarlar.

Cihaz bir sorun olduğunu gösterir gibi? Üreticiler özel kodları programlanmış. Onların yardımı ile, sahibi makinesi LG çamaşır kendisi tarafından bildirilen hasarın boyutunu değerlendirmek. UE, örneğin, tambur denge ihlal gösterir hata. Bir süre sonra bu konuda daha fazla konuşmak. varsa Yani, cihaz üzerinde belirli bir sorun İngilizce dilinde harflerden oluşan bir şifre görüntülenir. anlamlarını anlamak için, talimatları bakın veya yazımızı okuyabilirsiniz.

Bazen çamaşır makinesi başlatmak veya yıkama döngüsü sırasında durur durumlar vardır. Birçok kişi hemen panik başlar. Onlar onarım için bir servis merkezine araç getirmek. Ancak, gerek hücum. Çoğu zaman bu sorunlar nedeniyle herkes hiçbir ek ücret ile, kendi başınıza işleyebilir hangi ile küçük hatalar ve ortaya çıkar. Benzersiz çamaşır makinesi LG hataları (aşağıda transkript) görüntüler, böylece büyük ölçüde sorunlu alanlar için arama kolaylaştırmasıdır. en yaygın hataları ele alalım.

 • Çalışma sırasında Dıştan gelen sesler. Eğer zil veya sarsma duymak, bu giysilerin ceplerinin davul veya pompa vurdu paraları dökülen gelen muhtemeldir. Çoğu zaman, Sahipleri çamaşır makinesinin çalışması sırasında karakteristik bir vuruş olduğu gerçeği ile karşı karşıya kalmaktadır. Kural olarak, bu bir arıza değildir. Islak çamaşırları dönüm çok sayıda yüklenmiş bu ses çıkar.
 • Titreşim. Sırasında eğirme aletinin belirgin titremesini başlayabilir. Bu norm olarak kabul edilir. önemli ölçüde titreşim seviyesini aştı Ancak, tüm cıvataları kaldırılır emin olmak için gereklidir, tamamen ambalaj kaldırıldı. tüm bacaklar katta sıkıca durmalıdır - hatalı montaj da şiddetli titreşim neden olabilir.
 • Kaçak. ani su tüm çamaşır makinesi altında görünmeye başladı, bağlantı alanı dolgu ve drenaj hortumları kontrol gerekecektir.
 • Bol köpük. otomatik makinelerde özel tozlar kullanılması önerilir. Bu yıkama esnasında oluşan köpüğün normal miktarının farklıdır. o drenaj boruları temizlemek için ihtiyacı olan önemli bir artış gözlenmiştir edin.
 • Makineyi giren su ile sorunlar. Çamaşır makinesi giriş borusu yetersiz basıncı veya tam su yokluğu, LG IE hata kodu görüntülenir. Sen hortum filtre bükülmüş tıkanmış olup olmadığını ise, tamamen açık valf olup olmadığını kontrol etmek gerekir.
 • hiç su tahliye yoktur. Böyle bir sorun için tahliye hortumunun tıkanmasına neden olur.
 • çamaşır makinesi açmayın. Bu çıkış veya kordun ile ilgili bir sorun olabilir.
 • Bu davul dönmez. hiçbir su kaynağı (0E hatası veya 1E), kapak kapısını kapalı değil elektrik kesintisi (PF hatası), hatalı sigorta: Çeşitli sebepler bu yetmezliğine neden olabilir.
 • kumaş yumuşatıcı kullanılması ile ilgili sorunlar. Temizleme maddelerinde tepsiyi açmak için çamaşır makinesinin çalışması sırasında sıvının prematüre salınımını oluşabilir. Su sızıntısını neden olacağından, klimanın (yukarıda bahsedilen işareti) bir sürü dökmek değil de önemlidir.

Yani, problemlerle anlamak için, hadi belli kod LG çamaşır makinesi hatasını belirtir inceleyelim.

çamaşır makinesi, bir su kaynağının çalışmasını etkileyen en sık görülen bir sorundur. telefon kodu 1E, bu onun miktar eksikliği gösterir. Bu durumda, filtrelerin durumunu kontrol etmek önerilir. Buna ek olarak şunları kontrol edin: Su giriş hortumu dolanır eğer su musluğu, makinede tamamen açık olup olmadığı.

Hata kodu LG 0E çamaşır makinesi (Drenaj) hortumun bir sorun olduğunu gösterir. O da biraz sıkıştırılmış olup olmadığını kontrol etmek gereklidir. Gerekirse, tetikte yer düzeltin. Ayrıca filtreyi not edin. tıkanması varsa, bir fırça ile temizlenmesi tavsiye edilir.

Kapı, o zaman bu sadece "soobschit9raquo kapağı kapalı değilken çamaşırları çalıştırmayı denerseniz; Çamaşır makinesi LG. Bu durumda DE hata ekranda görüntülenir ve gürültülü bir bip eşlik eder. Sorunu gidermek için, tık sesi gelene kadar sadece kapıyı kapatmak gerekir. Hata hala etkin ise, servis merkezine başvurun önerilir.

LG marka çamaşır makineleri tüm modelleri farklı sıcaklıklarda çalışırlar. Onların aralığı 30 ° 'den olan &09deg;. Cihaz TE hatası, bu sıcaklık sensörünün başarısızlığını gösterir. Böyle bir sorun tavsiye edilmez ile Bağımsız başa çıkmak için. Nitelikli yardım aramak daha iyidir.

Tambur dengesi kontrolü, her yıkama makinesi LG ile donatılmıştır. Hata UE aykırılığı gösterir. Bu bir kural olarak, sadece tekerleğin dönmesi sırasında, dahildir. Hangi faktörler bir hataya yol? İlk olarak, hafif keten. İkincisi - çok ağır bir konu ya da bir şey. Üçüncü - dengesiz dağılımı. tamburun dengesini dengelemek amacıyla, küçük birkaç şey eklemek önerilir.

Hata kodu LG FE çamaşır makinesi yalnızca bir hatalı valfinin devreye alınır. Kendi su deposu taşma Arıza oluşur. o normunu aşarsa, davul durur. Bu durumda, cihaz servis merkezinde onarım ihtiyacı vardır.

PE - hata kodu LG çamaşır makinesi "diye soobschaet9raquo; su seviyesine karşılık gelen sensör hatası sahibi. Bu fay ile iş makinesi tamamen engellenir. Tanı ve onarım için özel bir merkeze uygulanması tavsiye edilir.

Ekran CE ve LE kodlarını gösteriyorsa, o güç kaynağı cihazın bağlantısını gereklidir. Bu hatalar motor performansı sorunları belirtmek - tıkanıklığı. Bu motor arızası tamamlamak neden olabileceğinden, eklenmesi tekrarlamak çalışmayın. Bu sorun yalnızca servis merkezinde elimine edilir.

Kod LG PF çamaşır makinesi hata ağındaki dalgalanmalara karşı korumak için tasarlanmıştır. aniden kapanır, cihaz kilitleri çalışır. Bu, bazı parçaların yanma önlemek için gereklidir. Besleme düzeltildikten sonra, cihazı yeniden etkinleştirmek gerekir.

Kodlar çamaşır makineleri LG hataları

Bugünün çamaşır makinelerinin çoğunda LG (E-G) işlevi, belirli arızaların ve hata durumunda bir hata kodu göstermek içerir. Oldukça sık, bilerek hata kodu kullanıcı servis merkezlerine başvurmadan, sorunu veya arıza gidermek kendini yapabiliyor vardır. Size kolaylık sağlamak için, her bir kodun bir arıza ile hata kodları çamaşır makineleri LG listesini sunuyoruz. Ayrıca tabloda hata, nedenleri ve olası çarelerin açıklamasını içerir.

Su tankı girmezse

ayrılan zaman (4 dakika).

1. odoprovode su yok olduğunu.

2. Düşük su basıncı.

3. Arızalı su dolum valfi.

4. hatalı su seviye anahtarı (basınç anahtarı).

bir su seviyesi sensör hatası (pressostat)

hata kodu sırasında eğer görüntülenir

Tank (25 dakika sonra) nominal seviyeye kadar su veya su dolgu ile doldurmak belli bir zaman daha hızlı ayrılan süre (4 dakika) oluştu.

1. Arızalı su seviye sensörü.

su içinde 2 kabul edilemez düşük veya çok yüksek su basıncı.

Limit su seviyesi tankında ulaşıldı ise hata kodu görüntülenir.

hataların 1. nedenleri elektronik kontrol, seviye sensörü ya da su doldurma valfi ortaya çıkan bozuklukların neden olabilir.

1. Çoğu durumda, hata tekrar reset kapağı kapatın gerekir.

Bu çalışmazsa 2. Eğer, kapağın kilitleme cihazı ve bir elektronik kontrol kendisinin servis kolaylığı edin.

Tahliye pompasının başladıktan sonra 5 dakika sonra, su tankından boşalmış bir hata oluşur.

2. Arızalı elektronik kontrolör.

3. hatalı boşaltma pompası.

4. hatalı su seviye sensörü.

1. Çoğu durumda, hata (parçaların çıkarılması için) ya da yeterli değilse çamaşır eklemek tambur çamaşırları dağıtmak elle silinebilir.

2. Aksi takdirde, elektronik kontrol çalışmasını veya kusurları tespit tambur tahrik (rulmanlar, t. D) kontrol edin.

1. Bir hata oluşur CM hatalı sıcaklık sensörü (açık ya da kısa devre) eğer.

Çoğu durumda 1., bir hata, şebeke düşük voltaj kaynaklanır.

2. Ayrıca elektronik kumandanın servis kolaylığı kontrol ve tahrik motoru gerekir.

Benzer bir hata aşırı CM keten durumunda en sık ortaya çıkar.

Fazla çamaşır hatanın makaraların çekilmesi daha sonra ortaya çıkar: 1. Eğer, elektronik kumanda hizmet verme kontrol ve tahrik motoru.

kusuru podergivanii9raquo" görülür (indeks DD) 2. CM doğrudan tahrik; davul.

1. sebebiyle basınç tankı karter hortumları veya Topluluk Yöneticisinin diğer öğelere SM bir su sızıntısı oldu.

2. Arızalı su kaçağı sensörü.

ısıtıcı ve tedarik zincirine 1..

1. Salon sensörü ve bağlantısını (bir dizin DD sahip direkt sürücüsüne yüklü SM) kontrol edin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 2