tığ paspaslar kordon

kord kancadan Örme halılar.

Biz düzenleri peçeteler ilgili muhteşem halılar birçok kez imajını bir araya geldi. Son olarak revizyon Elleri cephanelik olacak ve malzemelerde sahip ayrıca skhemy.Teper güvenle çalışmaya devam edebilir bu işin tanımını ve Olga Smirnova buna eklenen blog yazarı bulundu.

"Iş dikiş ipin tığ enfes halı dokuma kumaşlar herhangi bir alanı gerçekleştirdi. Örme tığ kilim modern iç oldukça popüler olan, ancak böyle sıradışı ve narin bir görünüm mükemmel ve şık.

Bugün Luba çalışmalarına tanıştırmak istiyorum ve birçok ünlü halı "büyük" ve oval halının düzeni örgü düzeni ile birlikte.

eserlerinin yazarına zemini verelim.

kord kancadan Örme halılar

Benim adım Lyuba Alan, ben evli, Vologda yaşadı ve iki küçük çocuk var. Ben ikinci çocuğuna annelik izinlidir duyuyorum.

Ben kroşe için seviyorum. Daha önce iplik Şeridi Spagetti, kızı, minderler, vazo ve diğer ev eşyaları için erişte çeşitli iyilik örgü.

Bir süre önce iç kısım ile bir polyester kord olarak bir malzeme örülmesi için keşfetti. çalışma zevkini getiren çok heyecan verici bir deneyim shnura- gelen Örgü. Bu arkadaş ve akrabaları için kendi elleriyle bir şey, hem de el yapımı işi takdir güzel, pratik şeyler, severler için yapmak güzel.

Polyester ipliği - sentetik bir elyaf, özgün durum gerilme ya da sıkma ürünün özellikleri sağlayan bir yaylı yapı ile yüzde yüz poliester lifleri.

sentetik olmasına rağmen, kord ürünleri doğal malzemelerden yapılmış, onlar çevre dostu, dayanıklı, neme dayanıklı, uzun ömürlü ve kaliteli olarak, benziyorsun güzel şekle sahip ve yumuşacık ve hoş.

Polyester kord halı, kilim, yolluk, çanta, takı, sepetler ve diğer şeyler örme edilebilir.

Ben kordon kancadan örme halı seviyorum. Bunları halı deforme olmadığını söylemek istiyorum, alerjiye neden olmaz, kalıp etkilenmez, hatta toz gitmiyor!

Kolayca 30 derecede makinesinde yıkanabilir. Kurutma genişletilmiş biçimde gereklidir.

kord tığ işi kilim - Sana çalışmalarını sunarlar.

dizesinin tığ halı "Büyük"

kabartma desenli halı, böylece ayaklar için bile bir masaj etkisi sağlar. 1m Halı çapı.

Ancak pek çok iğne kadın ilginç şema olacaktır.

Halı "Büyük" 2,3 m kolonun bir çapa sahiptir Akış hızı -. 2200 m halı Ağırlık -. 9.5 kg.

Bu halı oturma odasında ve yatak odasında harika görünüyor. Bu, bir ev partisine yönelik ve diğer kutlama hediye olarak sunabilir.

bir uygun halı kablosu örgü tığ düzeni bulabileceği arasında mağazanın needlewomen örme kumaşlar, her devre.

kord Oval kilim kanca

. Boyut 105h140 cm kolon Akış hızı -. Halı Ağırlık 700 m - 3 kg. Oval halı banyoda, göğüste haklı yerini, yatak odasında sandalye bulur.

Elimizdeki bu özel oval halı Düzenleri. Bu hayal Luba.

Başka bir çok benzer diyagramı sunabilir:

kelime için geliştirme ve açıklama kelime var ... Ve kim genç bayanlar ilki olacak - Ben ... birçok sitede Halı Studio Anfisy Voroshilova birçok kalifiye işçi hepsini gördü?

Biz ev el sanatları süslemeleri: kord kanca örgü halı düzeni

Biz kordon kanca bazı halı örme desenleri ile malzeme ve sevgi özellikleri bir inceleme ile başlamak öneriyoruz.

kordon, fotoğraftan tığ kilim

Böyle eserlerde kullanılan geleneksel malzeme - örme halılar için poliester dizeleri. Bu iplikler, yüzde yüz polyester oluşan sentetik lifler.

Nedeniyle yaylı malzemenin yapısına paspaslar elastik elde ve çekme gibi orijinal şekline geri dönmektedir.

örme halılar için Polyester kabloları

100 metre başına 280 ruble - ellerinde, 6 mm, paket fiyat çapında örme Halı ve kilim için polyester kord - fotoğraf üstünde ise. kord halı için gerekli Nasıl?

Bu kayda ve polyester filament kullanışlı özellikleri değer:

 • yıpranmalara karşı dayanıklılık ve direnç;
 • nem etmez malzeme, hızlı bir şekilde paspaslar kurur;
 • küf direnci;
 • Yüksek mukavemetli ürünler;
 • Yumuşak doku.

Birçok örgü halılar için çekirdekli bir polyester kordon kullanımı: bu elyaflar ile dolaşık bir ince kordon içinde. Bu malzeme yapısı sağlamaktadır olduğu deformasyona fazla dayanıklılık ve direnç.

Böyle malzemeden örme Paspas, lütfen sen ve bakımı kolay. Eğer herhangi bir almazsınız böylece Onlar toz ve toz akarları birikir olmaz.

mat yüzeyini temizlemek için, 30 derece arasındaki bir sıcaklıkta, bir çamaşır makinesinde yıkama için yeterlidir, ve yıkamadan sonra - düz bir yüzeye yayılır.

Bu tip Malzeme - dokunmaya çevre dostu, non-alerjik, yüksek kaliteli ve hoş ve doğal hammaddelerden benzer, bu nedenle paspaslar herhangi bir dekor sığar.

Halılar polyester kord yapılmış, fotoğraf

şemaları oluşturmak için kord kanca kullanılan ve pamuk malzemeler edilebilir halıları. Pamuk kordon ayrıca hoş bir dokuya ve yıldırıcı bakım gerektirmez. Yani arama ve işleme için bu malzemeler olabilir.

şemalar ve kordon kancadan örme halılar açıklamalarına geçmeden önce, en ihtiyacımız ne kadar malzeme öğrenelim.

yuvarlak ürünler için büyük bir boyutta kanca kullanılmasını öneririz (en azından - №4 veya 5). yaklaşık 1100m çapında 800 metre kordon irade halı.

büyüyecek mat yüzeyinde karmaşık ve üç boyutlu desenleri sayısının artması ve hammadde talebi ile unutmayın. Bu tür bir kendi kendine yapılan matın ağırlığı en az 3 kg olacaktır.

bir merkez olmalı halı kordon kanca örgü başlayın. Ama bunun için dikiş oluşturmak için gerek yoktur: Biz farklı bir yöntem kullanmanızı öneririz. İki kez (- ilk satır 20 Nakida kolonları fotoğrafı bir hasır gibi örneğin) sütun istenen sayıda kaldırın ve örme sonra işaret parmağı ve orta parmak dantel kenar rüzgar ve.

Bundan sonra ne yapmalı:

 • Hava serisi (CCH) sonuna sc dört döngüler ve yığın tarafından yapılır ve bundan sonra kaldırılmasında üç hava döngüsü (VP);

şeması dişli dış satır olduğundan, sizin halı bir çiçek gibi bakacağız.

şema kordonu örme halılar

Başka benzer düzenleri taksitli ve hatta onların parametrelerini değiştirerek, mendil oluşturmak için şablonlar kullanabilirsiniz.

Eğer bu gibi programlar altında yarım daire mat bağlamak istiyorsanız, aşağıdaki manipülasyonlar yapın:

 • sc ile kolonların sadece yarısı gerekli sayı ile örme ilk sıra;

Böylece, örgü prosedürü çemberin etrafında ve doğrudan yaratılması geçmesi ve menteşeler satır döndürmez.

kordon, fotoğrafın halılar

hatta rahatlatıcı bir etkiye sağlamak için, böylece ayaklar için bir masör rolünü oynayacak olan doku sayesinde.

Bu şema ile 1 metre çapında halı bağlamak mümkün olacaktır. kolaylık sağlamak için, internette çoktur Video talimatları kullanabilirsiniz. İşte böyle bir görüntü kablosu kanca kilim bir örnektir:

Başka popüler bir seçenek örme - "Büyük" düzeni. Böyle halı yaklaşık 2.3 metrelik bir çapa sahip olacaktır. üreme için, 2200 m kordon hakkında gerekecektir. 9 kg ağırlık miktarı.

Onlar sadece iç daha rahat hale, aynı zamanda yeni parlak renkler ve etkileyici süs eşyaları ile doldurmak için: Her oturma odasında yayılabilir Grand tarzı halılar. Bir önceki modeli örgü gibi Büyük sen ayakları üzerinde masaj etkisini deneyimi sağlar.

Bu arada, devrenin bu tip başka herhangi bir ile ikame edilmiş olabilir. Hatta çiftleşme peçeteler için şablon kalmak - ve yeni ve benzersiz süsler oluşturun.

Size kordon halılardan kroşe için aşağıdaki şemaları ile başlamanızı öneririz:

Faydalı bir video ve master-class halı örme kordon kanca:

Büyük mat ya da başka herhangi bir boyut ve odanızın parametreler için optimize edilebilir. Genellikle desen oval bir şekil oluşturmak için uzanır. Internet üzerinde ücretsiz olarak kordon kanca halı örme şemasını indirin veya aşağıdaki seçenekler arasından bir şeyler seçin.

Bu mat 1.4 m'den 1.05 boyutları vardır. Bunun için 700 m pamuklu ya da poliester kordon örgü gerekir. Bitmiş ürünün yaklaşık 3 kg ağırlığında olacaktır.

o yatak odası, oturma odası veya kreş, ancak bu bile bir küvet veya duş kabini yakınında sadece yayılabilir iyi nem yoğunluğu ve istikrar sayesinde.

Eğer tığ temellerini biliyorsanız, şık bir halı el yapımı ev kolay olacak oluşturun.

örgü size parlak renklerin dizeleri kullanabilir ve hatta daha zarif ve pozitif tasarım oluşturmak için birbirleri ile birleştirin. Bu ped yerimize veya diğer kutlamalar için büyük bir hediye olacak, bu yüzden onların arkadaşları ve akrabaları sadece kendileri değil, aynı zamanda memnun etmek mümkün olacak.

Size başka video izlemek için tavsiye - kord MK Halı kanca:

Yenidoğan 0-3 ay boyunca konuşmacı takım kravat nasıl: elleriyle çocuklar için pratik ve rahat giysiler

Bir açıklama ve diyagramlar ile tığ pot sahipleri: Eviniz için basit ve ilginç çözümler

patchwork ve ayrıntılı şemalar Basit örgü tekniği

Olmasa kendi iş, anneannem - - Bir süre böyle bir halı zevk ama yardım ama bazı ayrıntılar dikkat edemez: I halılar, tabii ki, çok hızlı kurutma, ancak duş yanında banyosunda veya maddede belirtilen şekilde koydu hala tavsiye etmem. Bütün bunlar, tabii ki, nem, toz ve kir ile bağlantılı olarak: bunlar genellikle, hızlı bir şekilde halı altında kesilmiş ve kordon halinde beslenir. Çamaşır kesinlikle ama tamamen değil, yardımcı oldu. Biz, halı kaymıştır ters tarafı şimdi çevirmek için değil çalışıyor.

bilgilendirici makale ve düzenleri için teşekkür ederiz. Yardımınla ve ben güç ve sabır gel-ve bu bağlantı için onun yaşam boyu rüya kadar çekti. Bizim evde hiçbir halı oldu, ama bir bebek kreş başladı ile pokupat.V kendini hacimsel çekme iplik Bebek Masaj yastığı ayaklar için bu halı yapmak istedim .Ama çok gitti seçti ilişkilendirmek için karar, desen .Rebenok çevrimi yeni başlıyor aldı yürüyüşler ve o gerçekten konvekslik adım ve çizim üzerinde iti sever. katta o efektno zadiraetsya değil görünüyor. Benim için tek olumsuz, bunu vakumlama rahat değilim ve çoğu onun çok kolay değil mağlup etti.

Bütün gün iyi. anneannelerimizin, büyük-büyükanneleri katta çevreler sandalyelere, ama her yerde hatırlıyorum. Ben çok fazla vardı hatırlıyorum. Eh, onlar sadece süs ve desen olmadan bağlanmıştır. işte o moda vidalanır. makale, yaratılması için en şık seçenekler şemalar sunar. Birçoğunuz gibi ben kendi sitenizden örnek aldı. ve böyle bir başyapıt bıraktı. mavi ve beyaz örme kilim tonlarında Benim yatak çapı bir metreye. O yatakta yatıyor. hacminin serin renk ve desen gibi kombinasyon. örgü kursu özellikle atma başlangıçtaki gibi hızlı ve olmaya başladığı net bir model bitirmek için en kısa sürede aranıyor değil. kilim düzeni için teşekkür ederiz. Şimdi Arkadaşına sipariş örme

Nasıl kord bir halı kanca kravat?

Tığ ideal çeşitli giysiler, dolma oyuncaklar ve iç öğelerin üretimi için uygundur evrensel tekniğini çağrılabilir.

Kalifiye eleman sonucu tüm şekil ve boyutlarda sıcak ve narin elbiseler, hırkalar, üstleri, etek ve şapka vardır. yastıklar, peçete, masa örtüleri, yatak örtüleri, perdeler ve diğer öğeleri - en popüler iç dekorasyon, ait ürünler arasında.

kordondan Crochet halıları, çok uzun zaman önce bu fikir sadece birkaç yıl popüler hale gelmiştir. Buna rağmen, birçok vasıflı işçiler için evlerini böyle sıradışı ürünler süslemek zorunda kaldı.

Ne olduğunu ve kullanışlı nereye gelebilir: Mat Polyester kord kanca yapılmış

Elbette kesin hiçbir sürpriz olarak halının büyük yuvarlak veya kare imalatında, bu tür girişimler defalarca yapılmıştır. Bununla birlikte, sentetik malzeme kullanımı kablosu kancası kalite mat, bu ilişkili pamuk, akrilik ya da karışık iplikten çıkmaktadır, burada herhangi bir sırt deseni özgünlük ve hacim, bağlanmıştır.

Bunun dışında ürünlerin bariz dekoratif avantajlardan halıların tüm klasik nitelikleri vardır: ölçmek için yoğun ve serttir. Bunlar oturma odası, yatak odası ve banyo yerleştirilir. Bu arada, küçük koridorları donatılması için mükemmel bir çözüm kordun yarım daire halı kanca haline gelir. örgü sadece yarım devresi kullanılan bu şekilde elde edilir.

Polyester kablosu - sentetik elyaf bazlı bir materyal. O yüzde yüz polyester, çok önemli özellikleri sağlayan bir dizi dedikodu:

 • Esneklik. Yani mat germek ve küresel deformasyon olmadan daraltabilir.
 • Dayanıklılık.
 • Nem direnci (su, ürün çabuk kurur emilmez).
 • Mukavemet.
 • Yumuşaklık, (rahatsız sertliğinin olmaması).

Kord halı kanca o pamuk sicim ilişkilidir gibi, yani "plastik torba" nin tamamen yok etkisidir görünüyor ilginçtir.

Polyester kord Halılar, küçük halılar, yollar, çanta, sepet ve diğer ürünlerin üretilmesi için uygundur. onlar toz ve küf görünür oluşturmayacağı anlamına iddia gibi öğeleri kullanmak olanlar. Banyoda yıka onları manuel olabilir, hatta 30 derece sıcaklıkta arabada.

Birçok diğer triko gibi, halı, açık bir halde kurutulmalıdır, yatay olarak yani.

kord sayısını hesaplamak için nasıl

Malzeme ve (№5 №4 ya da en azından) dairesel bir altlık imal edilmesi için büyük bir kanca gerekmektedir. kord önemli yapı süpermarketler veya çevrimiçi mağazasında satın alınabilir. Çapı 1100 mm çapında bir ürün oluşturmak için, malzemenin en az 800 metre gerektirecektir. metresi ped hacimli parçaların çok sayıda uygulamayı planlıyor Bu durumda, bu kordon daha alacak akılda tutulmalıdır.

Kural olarak, bu boyuttaki ürünü üç kilogram daha az baskı oluşturacaktır.

Için büyük halı çok daha kabloya ihtiyacınız var. Örneğin, 2300 mm ye ürünün çapının arttırılması malzemenin yaklaşık 2200 metre kullanmak gereklidir. değil dokuz kilogram daha az - Elbette, bu paspas oldukça zor olacaktır.

benzer pratik dekor odası ana dekorasyon olduğunda bu büyük ölçekli iş misafirler tarafından işaretlenecektir mahkumdur.

Hava döngünün yuvarlak halının bir merkez oluşturmak için, örme olmayan zincir (VP), web başlatmak için başka bir yol daha uygun olacaktır. Bu işaret ve orta parmak kordon kenarında iki kere sarılmıştır edilmelidir ardından döngü kaldırmak ve sütunlar Gerekli sayıda içine örme. birinci sütun seri altında yer alan devre için sc (CCH) için 20'dir. aşağıdaki gibi işlem ayrıca dizisidir:

 1. 3VP (kaldırma), 4 * CAP * CCH. simgeler arasında Fragment açıklamaları * serinin sonuna kadar tekrarlanmalıdır.
 2. 3VP 50 CCH.
 3. 3B, 3x VI 5 CLO genel ucu, EP3, CCH *.
 4. 3 VI 90 CCH.
 5. * 5VP, sc (deri altı) olmayan bir kolon. *
 6. * 5 VP, sc *.
 7. CAP * 4 CLO'lar VP 3, 4 PRS PRS *.

Geçen serisi devre diş şeklinde tasarlanmış olmasından dolayı, kablonun bir halı kanca bir çiçek benzeyen çok net bir form olacaktır.

mümkün istenirse başka devre ya da yuvarlak bir motif peçete, kullanımı. Önemli olan bu satırların aynı sayıda olmasıdır.

Bu desen halı kullanarak çapında yaklaşık bir metre olsun.

ürüne bir yarım daire şeklini vermek için nasıl

obrezat9raquo" Kime; şema, yapmanız gerekenler:

 1. Birinci sırada HİS gerekli miktarın sadece yarısını yerine getirmektir.
 2. Sonra tuvali döndürmek 3VP kurtarma gerçekleştirmek ve ikinci sıradaki üzerinde çalışmaya başlar.
 3. Aynı şekilde, sonraki tüm örme satırlar. Son iki 3VP gerekli değildir.

Bu eser bir çember değildir ve düz ve satırları döndürmek vardır.

kord Oval kilim kanca

Bu tür programlar çok nadir görülür, ancak kendi yapabilir, çünkü merak etmeyin.

temeli aynıdır: düzeni dairesel peçeteler. Başlangıç ​​halka ve (her iki tarafta) CCH örgü ve bunların her biri EP zinciri değildir.

Sonra bu prensibi takip etmek gerekir:

 1. Her iki uzun kenarları boyunca sadece CCH kaynaşacaktır.
 2. örgü yarım dairenin ucunda.
 3. Her bir dairesel sıra düz alanı, yarı-daire, tekrar tekrar hatta yarım daire içerir.

Böylece, oval halı çıkışını almak için. Uzunluğu birinci zincir VI büyüklüğüne bağlıdır.

birkaç saat içinde sonuç göreceği büyüleyici polyester kord yapılmış tığ kilim Örgü. Bu, onların yeteneklerine güvenen olmayan vasıflı işçi için son derece önemli olduğunu hızlı ilerleme böylece - En iyi motivasyon.

Tabii ki, zaman serisi yavaşlaması yaprak büyüme oranını artıracaktır. Bu seri uzun olacak ve bunların her birinin örgü çok fazla zaman bırakacak olmasından kaynaklanmaktadır.

Ancak, bu tür çalışmalar hala inanılmaz derecede hızlı hareket ediyor: sadece üç - dört akşamları orta büyüklükte bir halı yapabilirsiniz. metresi kafası ile yaratıcılık bırakmak tercih ederse, kolaylıkla iki günde başa çıkabilir.

arkadaşlarına ve kız, benzer ürünleri yapmak için böyle bir göreve alıştıkça, birçok Örgü mutlu. Bu unutulmamalıdır ki kord halı - bir ev partisine için büyük bir hediye.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 66 = 76