resim ve ad çiçek değil Kapalı bitkiler

Bitkiler - en güzel ve popüler (50 fotoğraf)

Bugün sevdiğiniz ve en popüler houseplants bahsedelim.

İç dekorasyon için Oda bitkiler bitkiler, serinletici, bazı çocukken bitkilerin dikkatli çünkü odasında ve hayvan yaşamak için bir alternatif olarak hava temizleme.

Balkonda yaz çiçekli fidan ile saksıda çiçekler, küçük çalılar, egzotik palmiye ağaçları, orkideler, konteynerlerin olmadan, bkz, hayatlarımız süreleri ve gridir en sıkıcı olurdu?

Buna ek olarak, evde çiçek - büyük evler, apartmanlar, evler pahalı, orijinal bitki - - statü - bu, sevimli, başka bir yönü var güzel oluyor çok yüceltici, stilize iç maliyetini artırmaktadır.

Puanlar favori renkler Inet kaynaklarına Ruslar en gözde bitkiler olduğunu düşünelim:

avuç içi ve ağacın arasında en popüler şunlardır: Yukka, Dieffenbachia, Dracaena, Monstera, Ficus.

"Yucca (Latince Yucca.) - dökmeyen ağaç bitki agave ailesi (Agavaceae) ait cins. ailesi Liliaceae Dracaenoideae (Liliaceae) bir alt ailesine dahildir başlarında bu tür sonradan agave ailesinin (Agavaceae) dahil edildi. Modern kavramlara göre, cins ailesi Jukka Kuşkonmaz (kuşkonmazgiller) »aittir.

Bizim dairelerde Yucca aloifolia yaşamak olasıdır - dekoratif ve bu bitkilerin bir minyatür formu. Jukka değil dekoratif tropikal ülkelerde ağırlıklı olarak yetişir - güney Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Orta Amerika'da.

"Dieffenbachia (Latince Dieffenbachia.) -. Tropikal Güney ve Kuzey Amerika'da yaygın ailesi Yılanyastığıgiller (Yılanyastığıgiller), içinde yaprak dökmeyen bitki cinsi"

vitro nadiren açan yüksekliğinde büyük oval yaprakları, yeşil sapı ile Bitki 2-3 metreye ulaşabilir. Yaprak sap, zehirli dermatit neden olur, boğaz ve deriyi yakar. İşleme tesisi eldiven takın ve çocuklardan uzak temizlemek gerekir.

"Dracaena (Latince Dracaena.) - aile Kuşkonmaz bitkiler, ağaçlar ve çalılar etli bir cins. kırk ila yüz elli çeşitli tahminlere göre tür sayısı,. Çoğu türler Afrika'da doğal, bazıları - güney Asya ve birinde - Orta Amerika tropik bölgelerde ".

kuşkonmaz Yucca aile gibi. avize benzer.

ev dracaena birkaç çeşit yetiştirilir. Layık bitki uyumlu iç aydınlatır.

"Monstera (. Latince monstera) - Büyük tropik bitkiler, sarmaşıklar; ailenin Yılanyastığıgiller cins. "

dekoratif olmayan varyant tropikal ülkelerde yaygındır - ekvatoral Amerika bölgesi, Brezilya ve Meksika kısmının tropikal yağmur ormanlarında.

Güzel bir bitki - iyi görünmek ise dev "sızdıran" ile Liana bırakır. Dolayısıyla, yatak odasında koymak edilemez gece karbondioksit yayar negatif enerjiyi emer versiyonları vardır.

"Ficus (Latince Ficus.) - yapı monotipik kabile Fikusovye (Ficeae) oluşturmaktadır ailesi Dut (Moraceae) ait bitkilerin bir cins. türlerin çoğu - dökmeyen, bazı - yaprak döken ".

Ficus türleri bunlardan sadece yaklaşık 840 - dekoratif, evde yetiştirilebilir.

En popüler yerli türler: kauçuk ağacı, Ficus Ficus Benjamin cüce.

Her tür, ekinleri birçok çeşidi vardır.

Ficus Benjamina. Tipik olarak, parlak, dikdörtgen sivri yapraklı küçük bir ağaç. Evde, iyi bir bakım ile yüksekliği 2-3 metreye kadar bir bitki büyür.

fotoğrafın Ficus Benjamin yılında

ficus Bendzhanimin çeşitleri hakkında: Farklı ebat, renk ve şekiller yapraklarıyla pekçok kültürde var" dır. Danielle, Exotica, Monique, Barok, rengârenk Starlight ve Reginald, küçük yapraklı Natasja, Kinky, Wiandi: Rus yetiştiriciler arasında en popüler. Cüce çeşitleri bonsai için kullanılır. "

müzayedeler (örneğin Internet) kısmında, 400-1000 ruble bir çiçek satın alabilirsiniz.

kauçuk ağacı - büyük, kalın bir sivri oval pürüzsüz, parlak yaprakları 20-30 cm uzunluğunda ve genişliğinde 10-20 ile ağaç.

fotoğrafın kauçuk ağacı olarak

"En ünlü dekoratif çeşitli:

; Bronz genç yaprakları - kauçuk ağacı 'Decora'

"Ficus Benjamin Bangkok bir ağaç sembolü -. Tayland'ın başkenti" Hayal etmek zordur, ancak bunlar yeşil ağaçlar akrabalar, sıcak ülkelerde yetişen incir ağacı incir veya incir ağaçları bu tür incir olarak meyve büyür. Şekil biz kurutulmuş formda bunları satmak, çok tatlı ve sağlıklı meyveler vardır. Bazen, meyve ve süs incir ağaçları, incir benzer bir şey.

Hatta sadece yorum böyle bir mucize büyümek rağmen olmaya onu hasta ve çok iyi bakıma ihtiyacı, ficus pazar incir satın tohumdan yetiştirilen deneyime sahip - bu büyümede kazanıyor hızla filizlenen sonra, çok gösterişsiz. Küçük bir incir ağacı oldukça şık ev bitkidir.

etli ev bitkileri ve kaktüs arasında en popüler şunlardır: Yeşim, Aloe, Kalanchoe, Kaktüsler, sansevieriya, Euphorbia.

Crassula (veya para ağacı)

"Yeşim (Latince Crassula.) - etli bitkiler Crassulaceae ailesinin cins. Bu iki yüzden fazla Güney Afrika'da yetiştirilen 300 ila 350 tür içerir; türlerin önemli sayıda tropikal Afrika ve Madagaskar, güney Arabistan'da bulunan çeşitli türlerde bulunur.

Birçok tür kapalı bahçecilikte kullanılan; paralar gibi bakmak yuvarlak yapraklı bu tür Kapalı bitkiler, kimi zaman "para ağacı" denir. "

Oldukça yavaş büyüyen, kalın bir gövde ve madeni para şeklinde yumuşak, etli, oval yaprakları ile kompakt bir ağaç. Yaprakları yemek için bu kadar tehlikeli, çocuklardan uzak bitkiyi temizlemek gerekir, arsenik bir sürü içerir.

İyi bir bakımla çiçek, ama çoğalmaları çok etkileyici değildirler.

"Aloe Vera (Latince aloe.) - Afrika ve Arap Yarımadası'nda dağıtılan 500'den fazla türler içeren alt familyası asphodeloideae aile xanthorrhoeaceae (Xanthorrhoeaceae) ait etli bitkilerin cins."

Aloe arboresanda ve Aloe aristata en popüler türlerinden dekoratif versiyonda. Aloe çok faydalı bir çiçek. Onun suyu iyileştirir yaralar, soğuk algınlığı ile yardımcı olur. Hammadde yaygın ilaçların üretimi için tıpta kullanılmaktadır.

"Kalanchoe, ayrıca Kalanchoe (Latince Kalanchoe.) - Aileye Crassulaceae (Crassulaceae) içinde etli bitkilerin cins. yerli tropikal ve güney Afrika, Güney ve Güneydoğu Asya ve tropikal Güney Amerika'ya iki yüzden fazla türü vardır. "

fotoğrafta Kalanchoe türler çiçek açan

Ayrıca çok kullanışlı çiçek, meyve suyu özellikleri şifa. "Born" çöküşü üzerine her yaprağın üzerinde "Çocuklar": sadece yere koymak kökleri ile küçük bitkiler, ve hazır bir kaç ay içinde bitki gerekir. Nötr Kalanchoe - oldukça göze çarpmayan bitki, bunun şifalı özelliklerinde yakında bütün kuvveti. Ama çiçekli seçenekleri - anlamlı, parlak, çok güzel.

"Kaktüs veya Kaktüs (Latince Cactaceae.) - sipariş Caryophyllales çok yıllık çiçekli bitkiler ailesidir."

kaktüsler arasında çok ilginç ve sıradışı temsilcileri, çok güzel çiçek var. kaktüs böylece ondan insanların korunması, radyasyon absorbe sürümü vardır, bilgisayara yakın tesisi koyar ve radyasyon kaynaklarının izlenmesi önerilir.

Örneğin Evde yetiştirilen çeşitli türler Euphorbia, sütleğen yağ veya yağ Euphorbia obesa, Atatürk çiçeği Euphorbia pulcherrima-ya Atatürk çiçeği (Bethlehem Yıldızı) Euphorbia belozhilchaty Euphorbia leuconeura, Euphorbia Mile Euphorbia mili, Euphorbia üçgen Euphorbia Trigona, Euphorbia krupnorogy Euphorbia grandicornis vs. d..

fotoğraf sütleğen belozhilchaty olarak

Ruslar spurges evlerinde en yaygın Euphorbia belozhilchaty. suyu ciltte, mukoz membranlar, özellikle çocukların eline alır için zehirli, bu imkansızdır.

"Sansevieriya (sansevieriya, sansevera, pike kuyruk) - dökmeyen çok yıllık otsu bitkiler Kuşkonmaz ailesinin bessteblevyh cinsi. Bu cinsin Bitkiler tropikal ve subtropikal Afrika, Madagaskar, Hindistan, Endonezya ve Güney Florida kuru taşlı bölgelerde bulunurlar. "

insanlar bu bitki dediğimiz gibi Pike kuyruk bir çiçek üremek için kolay, ucuz, gösterişsiz, oldukça popüler. Benekli, minik, güller, uzun tüyleri şeklinde - birçok çeşidi sansevieriya vardır.

Bu bitkinin yaprakları zehirli maddeler içerir - sapopiny. sansevieriya merhemler olmak açısından, bu ham malzeme için kesici ilaçların, toksisite nötralize eden, işlenir.

"Spathiphyllum veya spatifillyum (Latince Spathiphyllum.) - ailesi Yılanyastığıgiller (Yılanyastığıgiller) 'de yıllık yaprak dökmeyen bitkilerin cins, bazı üyeleri -. Burada ev bitkileri"

sapı olmadan Ucuz tatlı çiçek, "yerden yaprakları bir demet." İyi bakım sahası ile. Çok hacimli olabilir, gür çiçek büyük tencerelerde katta duruyor.

Afrika menekşesi (Afrika menekşesi veya)

"Saintpaulia (Latince Saintpaulia.) - ailesi Gesneriaceae (Gesneriaceae) ait otsu bitkiler çiçekli cinsi. En yaygın kapalı tesislerinden biri; Bahçecilik bilinen da menekşeler denir. Bu in vivo" Doğu Afrika'nın dağlık bölgelerde yetişir.

Bu her yaştan, parlak ve güzel çiçekler ile kompakt, tatlı bitkinin birçok ev bahçıvanlar bir favori çiçeği. Menekşe kaprisli mutlu - şahsen benim deneyim ve arkadaşlarının deneyim. Internet üzerinde çiçek yorumlar severler gerekli olduğu hallerde, - bu bitkilerin bakmak basittir, ancak bazı kurallara uymak gerekir:

"Ben iki yüz ... hiçbir özel sorunlar hakkında onları var. köklerindeki Sulama, aydınlatılır kış lambaları bir ay 1 kez beslenirler. "

"Ben menekşe çok şey var, bu güneşli tarafında durduğunu, ben ikinci yarısında orada mutfakta pencere güneş durmak, iyi, benzersiz sulama haftada iki kez yaz aylarında haftada kış 1 kez kaydırmak için sadece ihtiyacı kaprisli değil günlük çiçeklenme yılın 10 ay. "

"2 ana koşullar - havale etmeyin ve doğrudan güneş ışığı yerleştirmeyin. Ben haftada benim 1 kez sulanan. "

Menekşe elverişli çarpar: suya koymak yaprağı, kökleri vererek.

"Gloksinya (Latince Gloksinya.) - ailesi Gesneriaceae (Gesneriaceae) ait bitkilerin bir cins. Alman veya Alsas botanikçi ve hekim Benjamin Peter Gloksinya (1765-174) Adını ".

Biz menekşe (Saintpaulia ve Gloxinia görebileceğiniz gibi -. menekşe çok benzer ailesinin Gesneriaceae Gloksinya ait bitkilerin bir takımdan, bazen yumrular ve kesimler, tohum tarafından yayılır çan şeklinde, yapraklar, büyük çiçekler farklı bir şekle sahiptir ..

"Anturium (Latince Anthurium.) - dökmeyen bitkiler Yılanyastığıgiller aile veya Aronnikovye (Yılanyastığıgiller) ait cins.

Belki bugün (eski) diğer 900'den fazla kaynakları, yaklaşık 500 türün ailesinin çoğu sayısız ırk vardır.

Latince cins isim "çiçek" ve "kuyruk" anlamına Yunanca kelime türetilmiştir. "

mavi çiçekler Anthurium ile Resimde

Anthurium ama kırmızı çiçekler, Spathiphyllum'un benzer - biz onlar dökmeyen Yılanyastığıgiller ailesinin bir türüdür görebilirsiniz. Olağandışı, güzel bir bitki.

"Schlumberger (Latince schiumbergera.) - toplayıcı Allan Cunningham yaklaşık 1816 tarafından tanıtılan Avrupa'da 900-2800 m yükseklikte, Rio de Janeiro dahil Brezilya'nın güneydoğusundaki, tropikal ormanlarda yaygın epifitik kaktüsler cinsi,".

çiçek fotoğraf Decembrist yılında

Bu çiçek Decembrists denir var. Uzmanlar kaprisli bitki o özellik yok olmasına rağmen - çoğu arkadaşım deneyimlerinden, o herhangi bir olumsuz etkilerine oldukça duyarlıdır. adını kışın çünkü çiçek açar, Aralık ayında var.

diğer renklerin arka plan üzerinde kış aylarında ek olarak -, gri ve sıradan ve çiçeklenme ve tüm tutum tezahür: İyi bir bakım varsa - bakım zayıftı eğer Decembrist çiçek bolca güzel tomurcukları - küçük çiçek çıkıp bir ya da iki soluk.

"Camellia (Latince: Camellia.) - aile Çay (Theaceae) ait bir bitkidir. Ham çay yapraklarından elde edilen Camellia sinensis (Çin Camellia veya çay veya çay çalı), - en ünlü manzara. Camellia pek çok tür süs bahçecilik kullanılmaktadır. "

Camellia Odası - güzel bitkiler, özellikle çiçekli formu. Kaprisli. yerden başka bir yere taşınamaz.

sardunya olmadan bir baş ağrısı veya ailesinin anılarla ayırmadan hafif koyulaştırılmasını neden kırsal, koku eski büyükannesinin evini hayal etmek, büyükanne birçok imkansızdır.

"Azalea (Latince Azalea.) - cins Rhododendron (Rhododendron)» Bazı güzel çiçekli bitki türlerinin ortak adıdır.

Hepsi çok güzel ormangülü, açelya, elbette, tüm iç yeşil evcil hayvanlar arasından sıyrılıyor, minyatür bitkiler, ormangülü gibi, kamelya yükseldi. Çok seçici kaprisli, genellikle sadece oldukça iyi bir bakıma da kurur.

arama motorlarında müzayedeler ve renkleri sorgulara da satın almaların istatistiklerine bakılırsa - Houseplants Ruslar aktif ilgileniyor.

birçok renk tarihinin görebileceğiniz gibi subtropikal tropik ülkelerden bize geldi. Afrika - en zengin potansiyel ev bitkilerinin ülke biridir.

Yeterince zehirli ev bitkileri arasında: sütleğen, Dieffenbachia, Crassula, dökmeyen, kaktüs trihotsereus Cyclamen persicum, Dioscorea, Colchicum autumnale zakkum vulgaris, Picea Kleschina, Clivia miniata, Euonymus Japon, Aglaonema değişmektedir ve t, d. tükürme.

fotoğraf zehirli tesislerde

Bazı çiçekler batıl Hakkında ve bu mutluluk getirir - bu Rus tarzında tüm "Feng Shui" var tabii ki, bir para ağacı dikkate yanı hale gelmesine yardımcı olmaz, öldürücü olmasa da, ama zehirli bitkiler - daha olası yardım daha zarar vermek. Ama Monstera geceleri karbondioksit yayar gibi evde atmosferi üzerindeki etkisini, gibi şeyler vardır ve yatak odası (aynı zamanda zehirli olduğunu unutmayın) koymak daha iyi değil. Narenciye ve çam tazelemek ve diğer bitkiler daha iyi hava arındırmak.

Oval ve yuvarlak yapraklı yeşil Evcil daha olumludur ve insanların psikolojik durumuna smyagchayusche hareket nedeniyle doğal bitki akan formları dengesinin benimsenmesine katkıda gerçeğine saldırganlık rahatlatmak. Yine keskin çizgilerle bir bitki ile aynı muhtemelen dürtüselliği, agresivleşmesini ama tabii bu benzersiz değil.

Ruslar da evde doğum ve aşağıdaki bitkiler vermek istiyorum:

fotoğrafları, isimleri ve açıklamaları ile Oda bitkiler kataloğu

radyan / Hypocytra radicans Gipotsitry

Gipotsitry ışıma (enlem. Hypocytra radicans) - gür çiçekli sürünen houseplants. radyant Gipotsitry Ayrıca Nemantanthus veya süs balığı çağırdı.

Hippeastrum (lat. Hippeastrum) - uzun ömürlü çiçek soğanları.

Gloksinya (lat. Sinningia) - yumrulu yıllık çiçeklenme houseplants.

Dendrobium (lat. Dendrobium) - epifitik orkide, Adından "Bir ağaç üzerinde yaşayan" anlamına gelir.

Dieffenbachia boyalı / Dieffenbachia picta

Dieffenbachia (Latince dieffenbachia picta.) Boyalı - etli, kalın büyük gür yıllık kapalı bitkiler sapları ve yaprakları dönüşümlü düzenlenmiştir.

Dracaena (lat. Dracaena) - yaş namlu dönüşür ile dik üzerindeki yapraklar ile çalılar, kaynaklanıyor.

popülerlik Dracaena, hangi büyüyen salonu veya oturma odası için tek bir houseplant olarak kullanılır. uzun boylu ürün Dracaena genellikle artık ofisler için satın almak ve Dracaena daha sık daha önce satışa görünür. Dracaena çünkü üst yapraklar ile Odunlaşmış sap mevcut için, avuç içi sahte hurma ağacı denir Dracaena Onlar alakasız. Dracaena Bu sürece büyümüş oldu houseplants. Dracaena Çok iyi, modern iç uyması. Dracaena Biz sadece son zamanlarda. XIX yüzyılda bile takdir, ancak Dracaena Biz en popüler listesinde vardı houseplants. Şu anda, Dracaena Herhangi bir diğer önemli daha fazla her yıl satın houseplants.

Yasemin Multiflora / Jasminum polyanthum

Yasemin Multiflora (enlem. Jasminum polyanthum) - menhol veya dökmeyen bitki sarmaşıkların.

Zamioculcas zamielistnye / Zamioculcas zamiifolia

Zamioculcas zamielistnye (enlem. Zamioculcas zamiifolia) - etli sapları ile yumrulu yıllık bitkiler dekorativnolistvennye.

Ixora parlak kırmızı / Ixora coccinea

Ixora parlak kırmızı (lat. Ixora coccinea) - dekorativnotsvetuschie dökmeyen çalılar kollara.

Caladium (lat. Caladium) - yıllık yumrulu houseplants kış dinlenme döneminde yaprakları düşüyor.

Kalanchoe (lat. Kalanchoe) - bitkiler - sulu meyveler çeşitli türleri. Kalanchoe güzel yaprakları ve uzun çiçeklenme için takdir.

Qalat IACS / Calathea makoyana

Qalat IACS (enlem. Calathea makoyana) - yıllık dökmeyen houseplants çok güzel desenli yapraklı gür çalı.

Qalat safran / Calathea crocata

Qalat safran (enlem. Calathea crocata) - uçlarında dikey kısa sapları ile çok yıllık dökmeyen kapalı bitkiler, burada yapraklarının bir rozet oluşturur.

Cattleya (lat. Cattleya) - epifitik bitkiler. çiçekler Cattleya Çok sık parlak renkler ve çok egzotik terlemek, ama güzel, tatlı, vanilya aroması.

Clivia miniata / Clivia miniata

Clivia miniata (enlem. Clivia miniata) - yıllık bessteblevye çiçekli houseplants büyük rhizome ile.

Hindistancevizi nucifera / Cocosnucifera

Hindistancevizi nucifera (enlem. Cocos nucifera) - egzotik gür peristolistnye palmiyeler.

Kohler (enlem. Isoloma (kohleria)) - iddiasız yıllık çiçekli houseplants. renk Tüm yıl boyunca çiçek olabilir.

Coleus (lat. Coleus) - Bu çok yıllık alçak gür bitkiler, kesiti kare, etli sapları ve yaprakları çok dekoratif kadife vardır.

Columna (lat. Columnea) - dökmeyen çiçekli houseplants Kırılabilir sarkık (ampelnye) saplar.

Kordiliny apikal / Cordyline terminalis

Kordiliny apikal (Latince Cordyline terminalis.) - dracaena yakın çalılar. kordiliny apikal Kısa bir sap üzerinde bir taç oluşturulması. alt yapraklar kordiliny yaşla birlikte düşer.

Tüm hakları saklıdır. malzemelerin kullanımına sadece sahibinin izniyle mümkündür.

Saksı çiçekler açıyor yıl boyunca fotoğraflar (42 adet) isim ve bakımı

Houseplants fotoğrafını ve adını Çiçekli

Saksı sayesinde dinlenmek için daire mükemmel güzel yerde veya ruh için Aksine, yaratıcı çalışma, dersleri oluşturmak için yönetmek. Saksı çiçekleri her zaman mümkün kolayca bunu canlandırmak için iç bir odak haline, odanın görünümünü dönüştürmek için. çiçekli ev bitkilerinin resim ve isimlerin birçoğu öz bakım minimum gerektiren, bunlar basit, özellikle ev favori sakinleri, sunulmuştur.

Çiçekli bitkiler seviyerde - acemi Bahçıvanlara başlangıç ​​olarak

Bitkinin Bu kategori çiçek dünyada çok popüler, onlar ev sahibi beklemiyorsunuz, bu onlara bakmak için emilecek, hep evde rahat bir atmosfer yaratan, temiz ve düzenli görünüyor.

Bazıları sıcak bir duş altında durulanır ve döller, onları sulama, favori renkler dikkat yoksun doldurmak için iş veya tatile kısa bir süre bırakarak ve bir geziden dönüşünde, ayrılmak korkmuyoruz.

menekşe, Saintpaulia veya - nedeniyle şiddetle aşırı nem köklerine sulandı Seviyorum gelmez sığ kök sistemine güney (yanmış değil yaprakları) hariç olmak üzere, pencerelerin herhangi yerleştirilebilir çürür.

renk küçük tencere büyümeye daha uygun olduğu için Yine de, bu bitki, kompakt olarak kabul edilir: Kök sistemi daha az zamokaet ve çiçekli uzun sürer.

renk, veya Kolombiyalı güzellik - gelecek yıl, Kohler çiçek vermedi sağlamaması halinde kış, o zaman bitki, bir dinlenme süresi gerektirir kadar çiçek ilginç şeklini açan devam etti.

çiçek çekimleri bir dinlenme periyodu hazırlanmak için serin ve karanlık bir yerde koymak, kesilir. Büyüme mevsimi çiçeği sırasında bastırılmış ışık ile bir odada büyür, henüz orta sulama ve düzenli gübreleme ihtiyacı vardır.

Euphorbia milii - birkaç kez görünümünü, onun çiçeklenme üzerinde neredeyse hiç etkisi bozmaz sır kaçırdığı dikenler ve oldukça küçük, güzel çiçekler, bu nedenle iddiasız ile etli. Parlak bir yerde yer alan periyodik sulanan tüm yıl boyunca çiçek hazır süt kardeş.

clivia - Onu diğer çiçekler hayatta olmazdı nerede yarmak yerleştirilebilir söyleyerek hakkında, her koşulda büyümek ve çiçek hazırdır. o berbat edeceğini tek şey - su berrak artı.

O, yatak odası gölgeli koridorları yarmak, böylece gübreleme ve nemlendirme spreyler, güçlü ışık yokluğu ile bağdaştırılabilir olmadan yapabilirsiniz. Çiçeklenme kırmızı veya turuncu zille Şubat ayında başlar.

Üst - 5 en iddiasız oda çiçekleri

Bu tür bitkiler zevk onları büyümeye devam ederken, bunların istihdam, zamanın sabit eksikliği sahiplerini affetmeye hazırız. Bu renkte ana şey başlangıçta gerekli koşulları yaratmak için: onlar gölge toleranslı ise, pencereler kuzey, seven-ışık bakacak odalarda kalabilirler -, güneşli odalarda sağlayan hepsi aynı periyodik sulama.

Adenium - yedekte nemi toplar, en fazla 60 cm yüksekliğinde büyür succulents cinsine aittir, bir etli kök vardır çok ilginç bir çiçek odası ağacı, böylece sık sulama gerekli değildir.

Adenium çiçek, çok güzel zaman - bir zambak ve beyaz gül, hafif pembe veya karışık renk arasında bir şey andıran çiçekleri ile fırıncı bitkinin dalları. Direkt güneş temasından uzak, ışık kutuları yerleştirilir, odadaki sulama eksikliği sokakta olmaktan daha kolay hareket eder.

Kalanchoe çiçeklenme - biri güzel sahiplerini vermeden "Spartan" koşullarda büyümeye, etli hazır çiçek. Güvenli bir şekilde, toprak bileşimine talep değil, düşük nem alanları tahammül kısa bol sulama daha kolay hayatta bunları kurutmak.

Bu arzu edilen bir durumdur, tabii ki, bol çiçekli hale getirmek üzere Kalanchoe karmaşık gübre beslemek için sulama frekansına 1 ya da 2 kez bir ay kalırlar.

Bu önemli! Kalanchoe özellikle yılın soğuk aylarında, gübre da çok artışına maruz kalacaktır, gübreleme ilkesine uygun olmalıdır sulama yaparken: daha iyi iletmek için daha az vermek.

Spathiphyllum - çiçek "kadın mutluluk" ek adı vardır, ama cesurca bir hafta veya daha uzun sulama olmadan yapabileceği dağınık ışık katlanmak hazır tesislerde nem eksikliği taşır rağmen.

Yaprakları kurumaya başladığında, biraz serin Spathiphyllum takım duş odasında dökme, o hızla ayrılıyor, bu büyümeye devam ediyor. Haftada 2-3 kez, aktif çalılar, çiçekler calla yüksek ince bacaklar andıran güzel beyaz çiçekler sulama için Duyarlı.

Decembrist - çiçek, biraz uygunsuz sıcaklıklarda kaprisli değil büyüyor. Çiçekçiler bu mütevazi, güzel çiçekli bitki seviyorum ve bitki yetiştiricileri aktif onlar için çalışıyoruz, her yıl yeni hibrit getiren Decembrists yılda iki veya üç kez turuncu, mercan, lila tonları açan, ona ortam ışığı ve sulama bir oda verecek kadar bitki büyür, toprak kurutma en azından üst tabaka.

balsam - bu en popüler kapalı bitkilerden biridir - tonlarının tüm yıl boyunca çeşitli bir hafif yaymak kolay ve hatta çiçekler. Günde birkaç saat parlak ışığa kadar uzun hazır için çiçekli bitki bir köşe olup olmadığını belirlemek için, kabul etmek.

bir saksı nem eksikliği buharlaştırma alanı azaltan tek alt yapraklar, sıfırlar kalmamak değildir. Yapraklar elastikliğini yeniden sulama zaman yeterli bu nemli toprak sürekli olarak tercih edilir.

Esnek uzun sapına kıvırcık dikey bahçe olarak kullanılan ev bitkileri, teşekkür sayesinde benzersiz iç mekan kompozisyonlar oluşturup onlarla evinizi dekore etmek mümkündür. Onların gustooblistvennym sonra düşmeye fırsat veren, destek için kendi kravat herhangi bir yön verilebilir saplar çünkü Liana tropikal ormanın atmosfer yaratan fazla yer almaz.

çarkıfelek - Gerçek bir egzotik süs bitkileri ilginç taklit edilemez güzel kompleks renklerle asma. sözleriyle tarif etmek bitkinin imkansız, bu yüzden alışılmadık çiçekler olduğunu.

Şaşırtıcı bir şekilde, bu multimetre asma kolayca o güneş ışığını sever ve yıllık budama gerektirir nispeten iddiasız, hızla büyüyen, kök salmak. Çiçeklenme çiçekler sadece bir gün yaşamak, ancak yeni bir çiçek değiştirildi. Çarkıfelek doğru koşulları yaratmak için, bu ona çiçek hayran yeterli tomurcukları fırlatır.

Bu önemli! Passiflora mutlaka onların yardımıyla, doğru yönde gönderilen saplar, desteğe ihtiyacı saplar: odunsu hızla kaynaklanıyor, süreyi kaçırmamaya önemlidir.

Kobe - aynı zamanda çok güzel asma, çiçek açan leylak veya çan benzeyen beyaz çiçekler. Bitki hızla 5 metreye kadar büyür, ancak sahası ilk yılında gelecek sezon için güç toplama, yoğun değil, çok dekoratiftir.

stephanotis - yurtdışı mucize, koyu parlak yaprakları ve yıldızlar şeklinde porselen çiçekler gibi beyaz ile çiçek tırmanma. Düzgün Stephanotis değer veriyorsan onun asma 6 m'ye kadar büyür, gustooblistvennye kırbaç duvar kafes pencereler sahneleri bir tür kazanmanın çeşitli renklerde duvarlarını süsleyen ile dikey yerleştirilebilir. aşık sulanan ve sulu kış aylarında sıcağında o içeriği serin tercih ediyor.

clerodendrum Thomson - Güçlü, hızlı büyüyen ve orijinal asma çiçek, çiçek de zümrüt renkli bir güzel geniş yaprakları olan, nedenle herhangi bir süsleme, hatta en sofistike ev iç olmaya layık.

clerodendrum Kırbaçlamak zaman zaman (oda boyutları ile gerekliyse) nasılsa büyümeyi sınırlamaya çimdik zorunda sürekli büyür. daha İçin dekoratif çiçekler piramit veya topun kemer şeklinde destek oluşturmak ve onu onları sabitleme, vuruyor gönderilen olabilir.

günde birkaç defaya kadar, çok sık yaprakları buharlaşır nem telafi etmek için - Aydınlatma clerodendrum sır, dağınık gerekir.

En inatçı ve ev bitkileri ampelnye seçici değildir

ampelnyh grubu destek veya birbirine geçtiği yüzeyi boyunca sürünen, esnek uzun bir kök birleştirir. üç tipi vardır ampelnyh şunlardır:

Bunların çoğu kurak veya nemli iklime sahip tropik ülkelerden ithal edilmektedir, bunun kendileri için daha az ağrılı aldı yerel oda koşullarına uyum sağlama, kendi daimi ikamet yeri seçmek gerekir. yetiştiricisi evin çevresinde olması için bir şans olacaktır dan, doğal yakın koşulların yaratılması güzel büyüyen ve gelişen bitkidir.

Bu önemli! sulama hariç ampelnye renkleri tomurcuklanan başından beri, daha fazla işlem bakımı için yürütülen değildir.

arzu bitkilerin simetrik gelişimi için periyodik olarak ışığa farklı partileri döndürmek, daha sık bu yapıldı, bitkinin görünüşü daha uyumlu olacaktır.

Hoya Artur Karnoza (Wax sarmaşık), - Numunenin tutarlılık nedeniyle sulama olmadan sessizce birkaç ay için birden yaprakların nem yeterli kaynağı biriktirmeye yeteneği, hatta kuzey odasında kaybolmuş değil. Yeni tencere içine Nakli sadece gerektiğinde aynı küçük odada köklerinde pot.

ışık, düzenli sulama ve besin ile takviye - - çok güzel, kaplamalı şemsiye salkımına akan kalın kirpiklere normal bakım olarak.

Chlorophytum - en basit ve iddiasız bakım biri, neredeyse sulama olmadan uzun bir süre yapıyor, güneş ışığı almaz odası, uzak köşede kabine üzerinde hayatta kalabilir. kolayca aşırı nem, taslaklar veya tıkanıklığı transfer edebilir.

Sadece o minimuma iyidir, ama bakım, onun aşırı koşulları oluşturmak için bir çiçek getirmek olası değildir:

 • Ortam su sulama her 7-10 gün;
 • besleme her 2 haftada bir;
 • Periyodik transplantasyonu süresi;
 • duşta arzu nadir banyo.

Bu önemli! Chlorophytum (adı olarak ima) gerçeği - arıtma işlemine havadaki zararlı maddelerin mükemmel bir soğurucu Chlorophytum yaprakların yüzeyi daha iyi temiz tutmak, yoğundu.

Çiçekler bitkiler küçük beyaz yıldızlar gibi şekilli, uzun sürgünlerin kenarlarında oluşturulur.

Fuşya asmak-Downing - Zarif, neşeli, parlak çiçekler kenarlarında bulunan sapları bir çağlayan, aşağı gidiyor etrafında mekanı aydınlatmak sanki. fuşya uzun çiçekli dönemde, o sevinç ve ruh vermeye hazır neredeyse altı aydı.

bitki, kısmi gölgede büyüyebilir bakım basit birçok çeşidi için, çaba ve zaman gerektirmez olabilir. sepetleri ve yetiştiricilerinin asılı bakacağız Çok zarif, özellikle tatlı iki tonlu fuşya bak.

Tüm yıl boyunca çiçek açan Kapalı bitkiler

amatör Ne yetiştiricisi neredeyse bütün yıl çiçekli memnun edecek çiçek büyümek istemiyor? Sıcak bir süre için sulama, beslenme, caddenin zamanında nakli mümkün çıkarılmasını: sürekli kendi sahası olarak onu eğlendirmek olacak konağın kısmında zorluk çekmeden, standart bakım tesisleri rahat yere yer sağlamak ve korumak için yeterlidir birkaç düzine çeşidi vardır aydır.

Abutilon - onun bol çiçekli bahar aylarında başlar ve önemli ölçüde azalır gündüz saatlerinde, bitki başladığında çiçek bırakıp hazırda bekletme erken kış, kadar sürer. yapay çiçek dosvechivat ve sulama modunu korumak, çiçekli durur.

Phalaenopsis - orkide cinsinin, doğuya bakan pencerelerde büyümeye tercih, parlak güneş ışığı bolluğu, o korkar. iyice kuru toprağa dikkat ederken çiçek daha iyi haftada, sabah saat, suyun az miktarda sulama.

Ruelle - merkezinde ve çiçekler kırmızı çiçek aralarında, onun sarı çizgili off beyaz çizgili orijinal koyu yeşil geniş yapraklı. sulamalar zemin kurutulmuş yalnızca gerekli olan çiçekli S yıl boyunca, Ruelle o doğu pencerelerde bir çiçek yerleştirmek daha iyidir, gölge sevmez.

yasemin - O seçici değildir, bitki dağınık ışık çok, su ısıtmalı bol su her 5-6 günde, potasyum içeriği yüksek olan hazırlıklar döller odasına yerleşmek için yeterli olacaktır.

Top 5 en popüler sürekli çiçekli saksı bitkileri

Bu çiçekler sadece güzel çiçeklenme yıl boyunca zevk, ama karşılığında içeriğe güçlerini ve kaynaklarını götürme, sahiplerinden çok fazla dikkat gerektirmez.

Çin Gülü, Bir ağaç ya da çalı büyüyen, çiçek yetiştiricileri karakterinin kaprisli değil ekledi: soluk replace tüm yeni çiçekler atmak için bir yıl boyunca hazır bakım koşulları, memnun sürece.

ebegümeci veya Çince gül

Bu döngü hiç çiçek kadar güzel olabilir onsuz bir şey yapmak gerekir devam:

 1. Bitkiler saçılan ışığın yeterli almak gerekir.
 2. Bu çiçeğin orijinal şeklini tutmak ve o çiçek oluşturur genç sürgünler gelişir fırsatı vererek, her hafta kesilmiş olması gerekir.
 3. Gerekli sulanmasında, ebegümeci, genellikle iki kez bir hafta gibi.
 4. Kışın, çiçek sıcaklığı onun için 15-17 derece büyük bir oda serin hava yaratmak için daha iyidir.

begonya Aynı zamanda tabii ki, dahası, çok bol bol, dinlenmeden tüm yıl çiçek olabilir, kendileri bakmak seviyor, onun sağlamlığı ile tanınan, ancak. toprak kompozisyonu özel gereksinimleri vardır olarak, bu bol sulanan gerekir, ancak yüksek nem mikro iklim oluşturmak için su durgunluk olmadan Begonia seviyesi kabın alt kısmına ulaşmadı, böylece daha sonra su dökmek, genişletilmiş kil, bir tabaka üzerinde bir tepsiye yerleştirin.

Çiçekli begonya doğrudan güneş yaprakları yandı vermedi yaz pencere perde parlak ışık çok ihtiyacımız var.

Pelargonium (sardunya) - hala demode eski kuşak sevdiği çiçek. esansiyel yağların sağlanması yoluyla güzel sardunya, onlar daha sağlıklı iç mekan hava olmasının yanı sıra.

O, sönük kalır yüksek dekoratif sapları çizilir kaybeder nereye Gölgeli oda çiçek sevmez. Kış yararlı Pelargonium düşük sıcaklıklarda kalması, bu nedenle de budama ve orta sulama gerekmez, çiçeğe tomurcukları döşeme için daha iyidir.

saksı güller kurmak gibi ve onların daireler minyatür yetiştirilen kendi arazisi olmayan kentlerin sakinlerine gül bahçeleri. Güneş sıcak yaz ayları yakar gelen yapraklar zarar etmeyecek şekilde, evin doğu veya batı tarafında daha iyi çiçeklerle tencere koyun.

çalılar satın aldıktan sonra dikkatlice durumlarını, doğrudan satın alma özel toprağa nakledilen ve köşe gölgeleme ayarlamak için bir kaç gün içinde koymak belirlemek incelemek gerekir.

çuhaçiçeği Büyük yaprakları ve sarı merkezi ile çeşitli çiçek parlak renklerle kompakt çalılar birçok evlerin denizlikler süsler. uygun bakım ile bitkiler uzun çiçeklenme dönemi, cesur, kuraklığa dayanıklı vardır. genişletilmiş çiçeklenme süresini oluşturmak için, derhal soluk çiçekler ile sararmış yapraklar ve çiçek saplarını çıkarın gerekir.

Süs çiçekli saksı bitkileri

Bu da kapalı bitkilerin hayranlarına her zaman ilginç, bitkilerin özel büyük grup bazen sıradışı, sürpriz ve görünümlerini memnun edebilir olduğunu.

türlerin ve çiçek melez çeşitli anlamıyla dolu Dekoratif çiçek, çoğu büyümenin doğal ortamda doğal koşulları değiştirmek zorunda evde yaşamaya yetiştiricilerin çabalarını uyarlanmış.

güzel çiçekler için yetiştirilen, onların ana görev ile başa çıkmak için mükemmeldir - bu harika bitkiler evleri ve ofisleri süslüyor. Onların yaşam formları paylaşın bitkilerin bakımı belirlemeye yardımcı olur:

Gardenia jasminoides - Parlak, koyu yeşil yaprakları ve lezzetli, uzun ömürlü çiçekler, beyaz veya krem ​​ile termofilik dökmeyen kokulu kompakt çalı.

Ama bütün bu ihtişamı evde oldukça kolay değil, uygun bakım yoluyla elde edilir:

 1. yüksek nem oluşturma, bitki sprey için gerekli, ancak açılan çiçekler ve tomurcuklar ise ıslak değil. Yaz sıcaklığı aksi çiçeklenme pahasına yeşil kütlesinin hızlı bir büyüme olacağına, 25 ° C, kış 18 ° C'yi geçmemelidir.
 2. yeterli aydınlatmayı sağlamak Gardenia, bunun için en iyi yer batıya ya doğuya bakan pencere olacağını, böylece direkt güneş ışığından korunmalıdır ve güney penceresinde kışın çiçek yeniden düzenlemek gerekir.
 3. evlerinin gardenya yapmaya karar edenler çiçek sağlamak için ayarlanabilir ve egzotik meraka diğer koşullar, büyüdü yeşerdi ve dairelerde kokuyordu edilmelidir.

clerodendrum Düzenli sulama ve pota toprak sürekli nemli olmalı gübreleme, ancak ıslak değil: - kompakt çalı şeklinde çok ilginç bir çiçek, ucu ilkbahardan sonbahara kadar gösterişli çiçekleri ile mayınları, çiçek dönemi clerodendrum düzenli bakıma ihtiyacı.

düşük nem odasında en bazen sıvı bir kompleks gübre 1-2 damla ilave edilebilir çiçek su püskürtülür.

pachystachys - Koyu zemin üzerine çiçek havai fişek tür etli onun şaşırtıcı çiçekleri mum yukarı uçan andırabilir bırakır, genellikle orijinal bitkileri, herhangi odası alanı dekore edebilir iddiasız olarak seçilir.

Genellikle taslaklar, soğuk hava olmadan oda havalandırılan pachystachys tercih ediyor, bu yüzden ısıtma cihazlarının yakınına yerleştirilmemelidir. Dağınık ışık, orta sulama periyodik temiz hava besleme suyu savundu - Tüm bu pachystachys uzun ve gür çiçek yardımcı olacaktır.

Vrieziya - dünyanın en süs çiçekli bitki örtüsü biri Çok yıllık epifitik (diğer bitkiler üzerinde büyüyen veya ona bağlı).

Kösele da, küçük çiçek açmasına, başak bracts oluşturulmuş uzun peduncles hakkında, bir rozet oluşturur düz kenarlı bırakır. Hızla bitkilerin alışılmadık ve zarif bir görünüm veren, kendilerini uzun süre tutulur bracts kalmamak olacaktır.

kışın çiçek açan Kapalı bitkiler tamamen bir pencere pervazına yaz yaşamaya

kışın soğuk kış aylarında eksik atmosfer, doldurmak mümkün çünkü Bu renkler, büyüyen iç bitkinin severler tarafından sevilen.

tropikal ve subtropikal nemli bölgelerden ithal genel tür tesislerde, ayrıca dikkat ve yetiştirmek için muhtemelen özel koşullar gerektirir. Ama Grileşme ve depresyon, güneş eksikliği, ruh kaldırmaya yeteneği aydınlatmak için yetenekleri, onların evlerinde onlarla karşılaşmak zorunda kalacağını potansiyel zorluklar ağır basmaktadır.

en adil poinsettia - Bu çiçek böyle bir sıfat, farkedilmeden Dış görünüşüne kadar parlak ve şenlikli gidemez gerçekten güzel bir bitki verildi kesinlikle şaşmamak gerek.

Bu bir güney cam kenarında ya da doğu-güney ve güney-batı pencere eşikleri üzerinde bir stand bir çiçek yerleştirmek böylece daha iyi güneş ışınlarından korunma ihtiyacı vardır.

Bu önemli! Suyu Atatürk çiçeği, yanlışlıkla o kusma ve ishal neden mide girerse, tahrişe neden olabilir Göze sıçrayan eğer.

poinsettia Çiçekli kışın düşer, ancak sulama daha sık ve bol sulanan yaz aylarında haftada bir kez yapılır.

Pers siklamen - Kışın ev bitkileri popüler çiçeklenme ön planda. Ama çiçek kendine has özellikleri vardır: sonbahar ve kış aylarında çiçek dönemini çiçeklenme sonrası uyuşukluk uzun süresi vardır.

yaprakları bırakarak, bitki sonraki çiçekli sezonuna kadar korumak edebilmek için gerekli olan, dekoratif nitelikleri kaybeder, bu yüzden siklamen, en yaygın uzun ömürlü buketi olarak bir defalık kullandı.

soğan uzun ömürlü Çiçekli

Ev ampuller güzel ve bereketli sahası için takdir edilmektedir, bunlar uzun kalmak çiçekler, kalınlaşmış kök oluşumu onları doğru uyku moduna uymak zorundadır bakımında, üremede bölünmesi için kullanılabilir - bu ampuller büyüyen karşılaşılan tek zorluk olasılıkla gerçek değildir.

Bu önemli! Çok sevdiğin çiçek satın önce bazı zehirli ampuller, kendini, çocukları ve evcil hayvanları zarar vermek değil, onun hakkında daha fazla bilgi toplamak gerekir.

Bu çiçekler daha iyi sadece kuru ve serin bir yer sağlamak dinlenme soğanlı dönemi için, güneş ışığı kaynağına yakın yerleştirilir, ışık çok ihtiyacımız var. Şu anda Sulama fıstığı koma tam kurumanın izin vermez gerekli olan minimum vardır.

mor Valotta - bir zambak çok benzer, çiçek, yaz sonundan beri, iddiasız soğanlı bitki parlak, büyük zarif çiçekler hayranım.

Ayrıca 60 cm boyuna ulaşan yetişkin ampuller 8 huni çiçeklere oluşturulduğu üstüne, birden kaynaklanıyor atabilir, valotty dekoratif koyu yeşil yaprakları rafine. Uygun bakım valotte çiçekli üç haftaya kadar sürer, yılda iki kez çiçeklenmeye fırsat verir.

Zor yüksek sıcaklıklara taşır: yıllıklar sadece sıcak olacak güney pencereleri, üzerinde, parlak ışık gerektirir. Kış bahar sonbahar, minimum üzerinde perdelenir - orta çiftleşme periyodik sosları.

Gipperastrum - Bir çiçek, bastırılmış ve aynı zamanda ciddi görünümlü: Geniş doğrusal yapraklar, uzun boylu şemsiye büyük, parlak çiçek açan tomurcukları ile tepesinde saplar. Lukovichnika yıllar onun salkımına farklı şekil ve çiçeklerin rengi çiçek 3-8 tomurcukları oluşur, yaklaşık 90 türdür.

hafif bir odada koyarak ve yaprakların kadar sulama, kış dinlenme kaldırılmadan önce, kışın yeşerdi gipperastrum belirleyin. sır daha sonra orta gipperastrum aksi çürüyen başlar, ampul ile doğrudan su temasını önlemek için kabın kenarında sulanması gerekir gerçekleştirilir.

Bu önemli! yüksek tencerede çiçek ihtiyacını dikim uzun kökleri üfleme için yeterli alana sahip, pota dar olmalı, geniş kapasite gipperastrum uzun çiçeklenme.

kolhikum - Onun büyük, narin çift çiçekler gözü bütün yaz zevk, bitki boyu 20 cm'ye kadar, pencerenin pervazına bir yer bulmak zor değildir, düşüktür.

Hymenocallis - şeklinde oldukça sıradışı farklıdır, orijinal beyaz çiçekler, hoş kokulu. Çiçek iddiasız, herhangi bir parlak nokta seçmek mümkün, güneş ışınlarına direkt maruz kalma korkmuyor.

soğan için, yapraklarını dökmeyen atıfta nispeten atıl dönemi var. Kış aylarında ek aydınlatma çiçek sağlayabilir Eğer sıcaklık düşüşü 14-15 dereceye indirildi imkansızlığı ek aydınlatma sıcaklığının durumunda, gerekli değildir.

Zantedeschia - çok popüler bir güzel soğanlı bitki, son derece güneş ışığından çiçek korumak için loş bir ışıkla birlikte güney pencere üzerinde hissedeceksiniz ideal photophilous.

Çeşitli şekil ve şaşırtıcı, bazen beklenmedik renk çeşitliliği, bağlı Zantedeschia içinde peçe.

Bu önemli! Zantedeschia tüm büyüme mevsimi o tepsi 3-5 cm'lik su doldurulur bahar ve yaz aylarında nem çok ihtiyacı var.

Saksı çiçekli nadir seyrekler

Çiçekçi, fanlar egzotik büyümek ve onun arkadaşları ve yabancılarla sürpriz, her zaman nadir ve sıradışı bitki koleksiyonunda olmasını istiyorum. Bu hayranlar alışılmadık çiçekler büyüyen karmaşıklık bile olasılığı korkusu olmadan orijinal manzaralı gibi yaygın değildir aramaya yorgun alamadım.

diğer renklerden daha büyürken Ama onlara değer takı ile karşılaştırılır bitki dünyasının, muhteşem temsilcileri, bu nedenle kaprisli değil, biraz daha dikkat.

Lachenalia aloevidnaya - Çiçeğin 90 türün tek oda kültür, sanat ve çiçek açan, çok estetik görünüm olarak yetiştirilir. benekli çiçek geniş, hoş yeşil yapraklar, uzun boylu çiçek sapları, çan gevşek salkımına, sarı ve kırmızı renklerin tüpleri, bazen çok renkli çiçekler var. Çok parlak renklerde eksik olduğunda, kışın ortasında açan özellikle memnun Lachenalia.

Sıcaklık 200 ° C, yaprakların bir aktif büyüme üzerinde kalan ısılarda, 50 ° C'nin altında damla olmaz dondurulmamış balkon üzerine yerleştirerek çiçek olacaktır sürekli aydınlık ve çiçekleri doygunluk kaybeder.

kolumneya - muhteşem çiçekli tırmanma nadiren evlerde ve dairelerde karşılaşılan bitki, ancak orkide biraz benzer çiçekler, güzelliği, kolayca diğer ev bitkileri gölgede.

ampelnye çiçek olarak yetiştirilen kapalı ortamda, ağaçlarda vahşi yaşamak için tercih epiphytes ifade eder. Onun bakımında kaprisli kabul edilir:

 • en uygun dağınık aydınlatma;
 • kireç, su, kullanımı sadece filtre edilmiş ya da damıtılmış gereken tahammül;
 • durgun su izin verilmemelidir;
 • Özellikle ısı, düşük nem yaprakları ve çiçekleri düşer, sistematik sulama gerekir.

Başka çiçek kırmızı örümcek ve beyaz sinek saldırı maruz kaldığı, Columna periyodik zaman içinde zararlıları tanımlamak için kontrol edilmelidir.

STERLİÇYA kraliyet - Aydınlık, çiçeğin alışılmadık şekli bunun için kök sisteminin aşırı taşımaz nemi telafi etmek için, cennet kuşu andıran, STERLİÇYA sürekli ılık su püskürtülür. Hatta kışın sulama gerekmediğinde, nemli bir bezle silinerek bitkiler düzenler.

Takki - yıllık tropikal bitkilerin temsilcisi egzotik sevenler için - değerli bir seçenek gizemli renk, tohumlar büyümeye zor, satışı çok nadir olmakla birlikte, mor renk tonu ile sıradışı çiçek evlerinde böyle nadir bir renk yükseltmek yönetmek hayranlarını bulabilirsiniz.

Büyük çiçekli Houseplants

Geniş bir oturma odası, salon, çalışmada büyük bir uyum, büyük bir açık tencere onları büyümek Büyük ev bitkilerinin, çiçek boşluğu doldurur iç uyması kolaydır.

hava, ışık, uzayda bir sürü onlar konut binaları çevre düzenlemesi ile mükemmel bir iş yapmak, büyük çiçekler özgün bir kompozisyon oluşturmak için bunları kullanarak, etkileyici bir boyuta büyümeye izin verir.

Antoryum - alışılmadık güzellik, hafif aroması, uzun çiçekli, tuhaf inflorescences çeşitli - Bir bitkinin tüm, halk arasında "erkek mutluluk" denir.

O taslaklar, dikkatli bir tutum kökenleri çağrıları tahammül etmez, sıcaklıkların keskin dalgalanmalar duramaz. antoryum için Nem yüksek ihtiyacım -% 85-90'a kadar, özellikle yaz aylarında, bu flora oldukça kaprisli türdür.

euharis - euharis blum 60 cm'ye kadar ayrıldığında gelişen durum büyük parlak pahasına güzel manzarasına sahiptir bile içinde, güzel bir, çiçekli olur yüksek peduncles birkaç tomurcuklar oluşturan bazen iki yılda üç kez gerçekleşir ..

Oda çiçekleri büyük bir kalabalıkla Çiçekli, çiçek dönemi birkaç aya kadar birkaç gün arasında değişir, çok basit çiçekler muhteşem parçaları, tüm isimler listesi vardır, ve fotoğraflar imkansız görünüyor, ama renkleri bir sürü, bunun anlamı ne zaman çok harika - çok eğlenceli.

Video: iddiasız oda çiçekleri yıl boyunca çiçeklenmeye

Neden solup ve yapılacak para ağaç yaprakları düşmek

o uzun ve muhteşem bloomed bir sardunya kesmek için nasıl

Başka ne kontrol edilir?

sanat ve levha Houseplants. Eğer uzun süre bakım tüm kurallarına uymak, bu grup, çiçekçi olacaktır. Beyannameler Houseplants çoğunlukla yıl boyunca yeşil var. Tek şey, kış serin odaya geri verilmelidir türüdür.

Yorum ekleyin Cevabı iptal

© renkler, her şeyin ve herkesin Hakkında 2018 · izni olmadan kopyalanması malzemeleri yasaktır

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 6 =