krolіv için Klіtka

tavşanlar için Hücreler: açıklama, çizimler ve fotoğraflar

çeşitli evcil hayvanların arasında, özel bir yer tavşan tarafından işgal edilir. Onların içeriği oldukça elverişlidir: çok az verirken sahibi, et ve kürk alır. tavşanlardan iyi kâr için belirli içerik standartlarına uymak gerekir. çok olmasına rağmen beslenme ve bakım bağlıdır, ama ilk önce hücrelere düşünmek gerekir.

inekler, tavuklar veya keçi basit ahır sahip olmak yeterli değilse, tavşan özel şartlar dikkatli olmalıdır. kalite - fiyat üzerinde Optimal karar - elleriyle tavşanlar için bir kafes yapmak. Bu sadece ucuz, nedenle dikkate çiftçilik cins ve yer tüm özelliklerini almak mümkündür. Ne malzeme bunun için uygundur ve dikkate değer hangi yönlerden, bir makalede bu konuda konuşmak ve tavşanlarda fotoğraf ve belirli hücrelerin çizimleri gönderin.

Yerli tavşan damızlık ve onların hücrelerini yerleştirerek bir yeri seçerken, rüzgar ve hava akımı engellenmelidir önemlidir.

Ama hücre sokakta veya kapalı olup olmadığı önemli değildir.

hava koşullarına ek olarak, dikkate tavşanlarda hücre sayısını ve boyutunu alır.

Bir hücrenin normal seyreltme içinde yeterli olmayacaktır. Hamile tavşanların, yavrularını ve erkekler için bir oda ihtiyacı vardır ve bu bir konut kompleksidir.

Boyutlar - Boyutlar hazır tavşan hücreleri hayvan ırkı büyük ölçüde bağlı, ancak tabloda verilen verilere dayanmaktadır hesaplama hangi bir minimum değer var.

tavşanlar ana sürüsü için

ahırlarda tavşan grubu içeriği için hücreler (shedah)

ahırlarda tavşan içerik Bireysel hücreler (shedah)

Endüstriyel yer alan iç tavşan ve tavşanlar için hücre yüksekliği en az 45 cm tavşan alır.

Boyut-tavşan yuva kutusu: genişlik - 50 cm, genişliği - 36 cm, yükseklik 30-4- cm ...

16h48 mm - tavşanların içeriğinden hücrelerinin üretiminde galvanizli örgü, ağ boyutuna 24h24-50 mm Zemin kullanılır.

Çiftçiler sadece konut koğuşları hakkında dikkat çekmek, aynı zamanda bir yürüyüş için yer olabilir.

büyüyen tavşanlar için ahşap hücrelerin Fotoğraflar

malzemenin seçimi ile, hem de yere kadar, o dikkatle alınmalıdır. Genellikle hücre yapısında metal parçalar kullanmamayı eğilimindedir. Çerçeve ve destek hücreleri ahşap parçalardan toplanabilir. Duvarların malzeme seçimi daha çeşitlidir, bir tahta, kontrplak veya örgü kullanabilirsiniz. Son seçenek iklim bölgesi ve hücre konumuna bağlıdır.

seçimi ve malzemenin hazırlanması için bazı ipuçları:

 • küçük olmalıdır tavşanlar için hücrenin hücre boyutları,
 • eki için, tahta veya plastik kaburgalar kullanabilirsiniz;
 • Hücre güvenliğinin içindeki hayvanların dikkat çekmek önemlidir. Bunu yapmak için, tüm ahşap parçalar işlenir.

Tavşan kafes ve boyutları üretimi

Hücrelerin Optimum boyutları - yetişkinler için ev 1500h700h700 mm'dir. Eğer, ağ veya ahşap çıtalar zemin yaparsanız tavşan bakımı daha uygun olacak ise. atık ürünler otomatik hücrelerden çıkarılır. Sokak alt tabaka kurullarının yapıldığı iki seviyeli katlı uygulamasını topladı.

tavşan kafes tavan kenarları ile aynı malzemeden yapılmaktadır. içerik sokakta planlanmaktadır Ama eğer, o zaman yağış korunma bakmak gerekir. Bu barut ya da başka benzer metalik olmayan bir malzeme ile kaplanabilir. güneşli havalarda içeride parlayan iken çatı, metalden yapılmış ise çok sıcak hale gelir.

Hazır hücreler zemine veya kısa bir mesafede yerleştirmek için tavsiye edilir. Bu kemirgenler karşı koruma sağlamak ve uygun yerli tavşanlar için bakım yapacağız. besleme tavşanlar için aletler kontamine edilmemelidir. Bazı sürgülü veya asılı besleyici yaparak bu sorunu çözdük.

Rabbitry büyüklüğünde Biraz daha. hücrenin ön duvarı arkasında üzerinde yaklaşık 10-15 cm olmalıdır. Bitmiş muhafazanın bütün alanı küçük lazami ile bağlanır çeşitli bölümlere ayrılmıştır. Kapağı çevirmek olacaktır kalkış için biraz rahatlık getirin.

Bu tavşanlar için hücre boyutu büyük ölçüde gözaltına türleri, miktarı ve yeri bağlı olduğunu tekrar belirtmekte yarar var. Ama hücrelerin her tür için genel kurallar vardır:

 • bölüm sunulan içerik planlanan erkekler kadar büyük olmalıdır. Bu aksi takdirde yavrular üretmek mümkün olmayacaktır, küçük hayvanlar özgürce ve tembel olmak taşımak için izin verecektir.
 • Tavşanlar için, ayrı bir büyük hücre ayrılamadı. Bu bölümde dört parçaya kadar yerleştirilebilir. Dikkate almak önemlidir - ilk kez tavşan beslemek için annenin yanında tuttu.
 • o tavşan şişmanlatıyor mümkün olacaktır hangi bir serbest hücreyi olun. Bazı bebekler annesi ile geçirdiği süre ağırlık yeterli miktarda kazanç yoktur.
 • ayrılık Yuvalama delik yaklaşık on santimetre yükseltilmelidir. amacıyla değil sgryzli kenar çelik obbit olabilir için. Ama çapakları bırakmadan, dikkatli olun.
 • Ana bölme için bir değer, yuva ikinci - Ön duvar, iki kapı ile donatılmış olmalıdır. Ve ilk seçenek örgü, mutlaka sürekli ikincisi olabilir eğer.
 • Yerli tavşanlar için Açık kafesleri yürüyüş için rögar kapağı ile sağlanabilir. Bu amaçla, özel bir muhafazada deliğe, çit ızgara arka duvarındaki. Bu tavşanlar frolic ve taze ot keyfini sağlayacaktır.

Bir hücreyi üretmek kendi elleriyle tavşan için çok zor değil. Yukarıda yazılı ipuçlarını uygularsanız, o zaman küçük hayvanlar iyi bir kâr büyümesi ve kolay bakım için umut olabilir.

Çizimler ve tavşanlar için fotoğraf hücresi

boyutları ile ev bölümünde tavşan yükseltmek için Resimler ahşap kafesler

Üç yetişkin tavşan (ev gözaltı) için hücre. İki seviyeden oluşur. alt düzey hücreye kolay erişim için ardına kadar açık çift kapılar vardır. üst düzey girişi bağlı iki ayrı bölmelerden oluşur. tavşan uyumak için tasarlanmış hücre bölmeleri biri. Diğer şube örgü ile kaplı ve bu alan da (hücrelerin temizlenmesi için ve bakım ve tavşanların beslenmesi için harika) kolay erişim için açılabilir. Bu hücrenin tasarımı oldukça basit ve bahçede tavşanların içeriğinden bağımsız olarak yapılabilir.

ahşap ve metal örgü yapılmış fotoğraf tavşan barakaları olarak

Fotoğraf hücre menzilli tavşanlar

tavşan ve buzağılar için Çizimler hücreleri

tavşanlar için hücre aralığı içerikle kombine Çizim hücre kendisi (1), kil Pletnevo hücreleri (2), (3) kutu hücresinin (4)

evcil tavşanlar içerik Çizimler hücreler

tavşan ve büyüyen için endüstriyel kafesleri

On iki yavruları ile tavşan için Fotoğraflar bir ve iki katmanlı hücreleri (boyutlar 2.3 x 2.05 m)

Etli cins tavşan besi için fotoğraf bir ve iki katlı kafeslerde (144 hayvanlara kadar)

tavşanlar için Video Eğiticileri hücre yapıları

elleriyle bir tavşan kafesi yapma konusunda videosu:

Bu ilginç olduğunu ve örgü netleştirilmesi tavşan yükseltmek için kafesleri yapmak mümkündür?

En azından ne yapacağını yapabilir! Önemli olan her şeyi doğru hesaplamak için! boyut, kolaylık!

Çok ilginç ve yetiştiricileri makale için gerekli!

besi tavşanlar için çiftlik katlı kafesi kullanın.

bilgi için çok teşekkür ederiz! Sadece küçük bir tavşan çiftliği açın.

Onların tavşan çiftliği metal ağ içinde kullanmayı tercih. Ahşap oldukça kolay zarar.

Ben elleriyle tavşan kafesleri toplamak planlıyoruz. makaledeki bilgiler, ben yardımcı olacaktır. teşekkür ederiz.

elleriyle tavşan hücreleri yapma: 4 farklı tasarımlar

Hatta her şey deposunda satın alınabilir global ve teknokratik toplumda, doğal ekonomi bugün alaka kaybetmemiştir. Yerli çiftlik hayvanlarının en karlı ve düşük maliyetli bir yol damızlık tavşan olduğunu. Ama, her canlı varlık gibi, tavşan rahat bir açı yaşam olması gerekir. ahırın odaya yerleştirilen kafeslerde bu özel hayvan içerir. Her isteyen damızlık bir tavşan kafesi nasıl bilmeli.

tavşanlık için binanın tüm koşullarına dayanacak eğer böyle bir süreç, zaman alıcı görünebilir. Ana gereksinimlerinden biri bu binaları ölçek etmektir. Bu nedenle, başlangıçta tavşanlarda hücrelerin boyutunu belirlemek gerekir. Hatta hayvanların az sayıda, bir standı hiç yetmiyor. En az üç parça planlamak gerekir. Önce tavşan çizimler için hücreleri hazırlamak için gereklidir.

hatta en küçük yapı detayları ile detaylı çizim sağlam yapı sağlayacaktır.

Moda tasarımı, bir Rabbitry nasıl oluşturulacağını, çok bilinen olduğunu. Bazı finansal maliyetler için hayvanlara konfor, diğer uygun sahibini sağlarlar. Her yetiştirici kendi yeteneklerine göre en iyi seçenek, seçer. Ama, yine de, giderek kendi elleriyle tavşanlar için kafesleri yapma. yorumları, popüler basit tavşan örgü kafese göre. Bu tür malzemeler herhangi bir süpermarket binada bulunabilir ve onların eski stokları arasında dolaşmaya yapabilirsiniz. kendi elleriyle ızgaradan tavşanlar için hücrelerin oluşturma işlemini düşünün.

kafeslerin çeşitleri, en iyi kanıtlanmış bu tür yapılar çok var:

 • Destek çıtaları olan hücre destek yapısı olmadan;
 • iskelet hücreleri.

Bu tür yapıların imalatı ev yapımı galvanizli kareli katı tel örgü karşılık vermektedir. Üst ve yan bölümleri yeterli hücreler 25x50 mm birimleri ile örgü edecektir. kürklü hayvanların kaymasını pençesinden önlemek için - alt kısmı küçük hücrelerin kullanımını içerir. Eğer boyutları tanımlarsanız, inşaat başlayabilir.

Bu durumda, kafes harici ayaklı bir baz ile çevrelenmiş gözenekli yapı olacaktır.

Böyle bir yapının inşaat birkaç aşamadan oluşmaktadır. Ellerinle tavşanlar için bir kafes yapmadan önce, boyutuna göre gerek, tarafların bazı bölümlerini kesip.

Önceden hazırlanmış şablon dikkatle ızgara rulo ağından kesilir aynı boyutta ön ve arka oluşturmak için yardımcı olacaktır. Daha sonra, kendi çevresi içinde özdeş yan parçalar kesmek.

 1. Dikdörtgen çatı inşaatı kaplı ve küçük örgü bir zemin üs olarak hizmet ile file.
 2. Başlangıçta oluşturulan duvar bağlantı elemanı.
 3. Sonra, bir hücre bazında. Aynı zamanda ilk hücrenin örgü örgü ön kaldırıldı. Hayvan atıklarının bir paleti var yer alacaktır.
 4. kapı sıralayan biz yuvası oluştururlar. Birkaç olabilir.
 5. Kapılar da ızgara kullanılarak imal ve bağlantı elemanları ile sabitlenir.
 6. Ortaya çıkan örgü kutu tahta tavan üzerine.
 7. Çerçeve, ahşap çubuklar ayrı ayrı yapılır. çizimlerin boyutları doğru planlanmış ve çok kafesi aşan ve bizim bina destek tabanı kolayca uyacaktır ise.

Hayvanları taşırken standı bocalayan önlemek - Ana iş yapılır, şimdi duvar metal parçalara bitmiş tasarım takmak ve durur koymak gerekir. Yüzler ve kontrplak levhalar arka ağ oluşumları boyutları, yerine karkas boyutlarını azaltmak için kapatılır. Şimdi tavşanların yaşam için gerekli aksesuarların yer doldurmak zorunda: sulama tekneler, yemlikler, tepsiler ve Rabbitry hayvanları kolonize olabilir. Bu bir tavşan barakası örgü tarzını nasıl oluşturulacağını en yaygın yoludur.

Tavşan hücrelerinin üretimi olarak kabul edilir ve hayvanlar aktif geliştirmek ve kilo bir garantisi olarak görev edilmelidir. Bilinen yetiştiricileri - Böyle bir gelişmenin Popüler düzeni I. Mikhailov aittir. tavşanlar Mikhailova Kafesleri inşaat ev kendi sahnelerinde erişilebilir ve anlaşılabilir bir rehber oluşturuyor.

çizime göre yapılan Hücre Mikhailov zaten projeler geliştirmiştir.

üst, alt ve Podstavochny kartı, fonksiyonel bir aksesuar, her biri: onun teknik üç bölüme hücre bölünmesi oluşur ÖZETİ. Bu nedenle, üst kısmı alt taban depolandıkları ve girinti kadar tutulur toplama dışkı hem de ayrılması için bir tepsi de, bir ya da iki katman vardır. Podstavochny çerçeve aynı zamanda temel sabitleme. Bir hücre hafifçe dışarı doğru aday içme ve yemi olarak kullanılan Mikhailova tavşan bölmeleri.

Haftada bir saat ve hayvanların tüm yıl boyunca dışarıda tutulur - Nedeniyle yerde bu düzenleme, Rabbitry Mikhaylova minimum bakım gerektirir.

Muhafazalar ağırlıklı metalden yapılır ve ahşap ısı izolasyonu için kullanılır.

Michael yöntemine göre hücre boyutlarının oranı temel özellikleri vardır böyle tavşanlar için tesislerinde, görünüş olarak farklı basitleştirilmiş versiyonları, bu yüzden belirleyin:

 • Hayvanlar bir çift kapasiteli bir bölümünün toplam alanı 1.4 metrekare arasında değişmektedir. m.;
 • 2.1 m olan hücre yüksekliği, 2,4 m genişliğe;
 • 0.6 m, her hücre ayrılmış inşa genişlik ve 0.7 m arasında bir yükseklik;
 • Queen hücreleri, uzunluk 0.4 m 0,35 m, atık ürünlerin toplanması, bir koni, herhangi boyutlara sahip olabilir genişliği vardır.

şasesi üzerine ayak şeklinde taban 1.4 m'lik bir yüksekliğe ulaşır. destek yapısı sabitleme elemanları çözmek için gereklidir. Bu gerekli stabiliteyi bile basitleştirilmiş tasarım başarır.

En popüler bugün biri tavşanlar için kafesleri NI Zolotukhin, bir kişinin kendi yaşamının doğal özelliklerine evde hayvan bulundurma şartlarını yaklaşan, gerekli bir dizi reform aday bulunmaktadır. Yani orada uygun maliyetli ve bir hücreyi Zolotukhin yaratacak kadar basit.

Bu tasarım kolay temizleme yetiştiricilerini sağlayan günlük temizlik gerektirmez, yer kazandırır.

düzenleme, N. Zolotukhin temel tasarım özellikleri tahsis:

 1. Düz barut veya ahşap kaplama ile üretilmiştir. örgü sadece arka zemin kapağının takılmaktadır. tepsi hiç verilmemektedir. geliştirici hemen her zaman kafesin arka taraftan tavşan idrar söylüyor. Ayrıca dışkı çoğu daha olacak. dışkı geri kalanı katta tavşan dağınık.
 2. yapı, her katta bulunan altı bölme içeren, karmaşık bir tasarıma sahiptir. Üstün her katında kat ızgara genişliğine kadar gelen bir bitişik alt kat göre ofset. zeminler bağlayacak olan ön taraf, eğimin bir türüdür.
 3. Ana sıvı tamamen yok. soğukta ek olarak tavşan ve tavşan için özel bir barınak yerleştirilir.

Düzenli temizleme cihazı olarak kaz ağları kullanılarak gerçekleştirilmiştir.

Evde ve bu güne kadar tavşanlar için çok katlı yapıların kullanımı en kompakt ve kullanışlı bir seçenek tavşan yetiştiriciliği olduğunu. 2 katmanda elleriyle tavşanlar için bir kafes inşa etmek daha kolay bir şey yoktur.

Deneyimli ustalar aşağıdaki hükümler içeren bir özel kullanım kılavuzunu geliştirdi:

 • Ahşap takozlar dikdörtgen şeklindeki dört baz oluşturmak üzere bağlanır;
 • küçük hücreler ile ağ üzerinden kat, daha sonra yan duvarları monte yoktur;
 • Birinci kat alma kat eğimli yapma kolaylığı için dışkı paletleri içerdiği;
 • iç tavşanlar için tepsiler ahşap kullanılarak hazırlanır. tabanı altında ikinci kat zemin için kirlenme girmesini önlemek için, dayanıklı kontrplak tabaka olması gerekir;
 • Tavan eğitim materyallerinin yardımıyla son anda yapılır.

iki katlı tutmak için, güvenilir bir çerçeve tasarlamıştır. Düzgün hep yandan tutmalı tavşanlar için bir hücre tasarım çizimleri gerçekleştirmek için. tavşanlar için kat hücreler genel olarak kendi aralarında standart küp, tutturma vidaları ile gösterilen "P" harfi şeklinde yapı planı.

Bu çok basit teknikler onların güvenilirlik ve konfor ile fabrika yapılara vermez ellerinde olan tavşanlar için kafesleri yapmak mümkündür.

Bu yaz yazlık tavşanlar için elleriyle bir hücreyi nasıl yapılır

Deneyimli yetiştiriciler bu tavşan hücreler doğru bir yapıya sahipti ve yüksek kaliteli ve güvenli malzemeden yapılmış için ne kadar önemli olduğunu çok iyi biliyoruz. Evcil hayvan sağlığı ve üreme kapasitelerinin üzerinde bu faktörlere olduğundan. Kafes-hazır satın alınan veya kendi elleriyle yapmak edilebilir. Yapı içinde yerleştirilmesini cins ve hayvan sayısı hesaba sırasında ikinci seçenek tercih edilir.

Gerekli malzemeler ve hücre tasarımı

Ne olursa olsun inşa edilecek kreş türü ne, hepsi aynı dayanağı:

Ahşap malzeme veya örgü yapılmış tavşanlar için Kafes, ama her durumda demir yapılmaması. dondurabiliyorsunuz bir don hayvanlarda sıcak havalarda o kuvvetle, ısıtılır.

korumak için çok daha kolaydır hücresi bu yükseklik, ek olarak 70 ila 100 cm ve hayvanlar olacak -. kreş dışarıda olacaksa ayaklar uzunluğu en az 35 cm olmalıdır ederken, kalın kirişlerin inşa Çerçeve, onları daha da yüksek hale getirmek için en iyisidir. avcılardan korunmuş. Duvarlar kontrplak, panoları veya örgü yapılır. Bir Yemlikteki Zemin iyi bir uyandırma atık içlerinden olarak, raylar veya örgü kullanılır. Çatı duvarlar ile aynı malzemeden imal edilmiştir. tavşanlar için endüstriyel kafes açık havada olacaksa, sen yağmurdan koruyan ek bir çatı, gerekecektir.

hayvanlar yaralanamazsın böylece çocuk odasında her detay, filede hiçbir kıymık veya keskin puanla, düzgün ve güvenli olmalıdır.

Fidanlıklar türüne göre kendi aralarında farklılık gösterir:

 • ya annesi likör olmadan olağan;
 • İÇİNDE Mikhailov;
 • NI Zolotukhin;
 • Yürüyüş için kuş kafesi ile.

Birinci bir düzenekte hücre, yüksek bacaklar ve iki ayrı besleme yerleri ve girişi vardır. Bir giriş deliği ile sağlam bir duvar arasında ayrılır. yuvası kapağı masif ahşap olup, bir ızgara ile çerçevenin beslenmesi için bir bölge oluşturulmaktadır. alanı ise, yürüyüş için hücre kafesine eklenir. buna giriş, arka duvar vasıtasıyla yapılabilir, ya da aşağıdaki fotoğrafı ile temsil edildiği gibi, alt muhafazadan düzenlemek için.

Etkin bir hareket tavşanların sağlık durumu üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir, ancak aynı zamanda, üreme yeteneğini geliştirir sadece gibi sık sık, çiftleşme için kullanılan kuş kafesi tohumlar.

Endüstriyel Mikhailova hücreleri en karmaşık ve gelişmiş olarak kabul edilir, bunlar küçük çiftlik gibi görünüyor. Bu havalandırma, raflar, ısıtma ve sıvı içenler, hem de atık bertaraf benzersiz bir sistem için verilmiştir - tek bir kap içine döküldü.

Aşağıda bu elle yapılabilir kendisi için çizim hücrelerin Mikhailova tavşan bir fotoğraf.

bunun yerine bir ızgara veya kontrplak veya düz barut kullanarak, zemin döşemesi için kaburgalar olduğunu ve hiçbir tava yoktur - temel fark diğerlerinden bu yazar fidanlıkları. Zemin hafif eğimli monte. ızgara 10-20 cm arka duvar genişliği boyunca monte edilir. o dışkı ve idrar kaldırıldı sayesinde daha çok çünkü çoğu durumda Tavşanlar arka duvara dışkılama.

Besleyiciler kendinize doğru yatırmak için yeterince temiz olması için, ama hücrelerden tamamen çıkarmayın devrilme kullanılmaktadır. ulaşamadım tavşanlara yarım ağ bölmek emin olun.

Zolotukhin da likör tasarrufu süresini donatmak değil sunmaktadır. 20 sm bir genişliğe sahip istenen boy yer bir tahta izole ve saman açısı koymak için yeterlidir. Tavşan kendisi kendileri için bir yuva yapmak. Bu yetiştirme yöntemi sayesinde, doğala yakın tavşan için bir kafes içinde hayatta için koşullar. Sonuç olarak, tavşan bulaşıcı hastalıklara karşı daha az duyarlı doğarlar. büyüdüklerinde sonra, tahta sen yürüyüş için daha fazla alan ile bitirmek, kaldırılır. Kışın, panoları bir tavşan yavruları için küçük bir ev yüklemeniz gerekir yerine.

Aşağıdaki videoda hücreler kendi icat yöntemi için kendi elleriyle yapılan tavşanlar için Zolotukhin eylem ilkesini anlatır.

yöntemiyle hücrelerden yapımı için Zolotukhin belirli beceri ve pahalı yapı malzemeleri sahip olmak gerekli değildir. Yeterli ızgara levhalar düz barut veya kontrplak ve sac. Çerçeve, kapı ve duvarları yuva tahtadan yapılmış. Slate zemin veya kontrplak ve örgü. Ayrıca, net besleyiciler de kapılar için kullandı. Obbivayut sac bar ve bunları kemirmeyi yok tavşanlar diğer çıkıntılı ahşap oda. soket ışık ve taslakların bir sürü maruz bırakılmamalıdır, bu yüzden kapı yerine şebekesinden daha sağlam. Ana çözeltiden Kat kenarında kapı açıldığında düşmeyecek olabilir tavşanlara, en az 10 cm eşik yüksekliği çivilenmiş.

Üst katın arka duvarı düzdür ve alt duvar üstten gelen atıkların diğer hücrelere düşmemesi için eğilir, ancak duvarın dışına kaydırılır.

Yerleşik bir kraliçe tencereli tavşanlar için kafesin nasıl hazırlanacağı ve kendi ellerinizle besleme haznelerinin nasıl kullanılacağı konusunda adım adım talimat:

 1. Ahşap bir çerçeve, 5x5 cm boyutlarında tahta bloklardan toplanır ve beslenme için bölümlerin bulunduğu yerlerde bir zemin ağsı sabitlenir.
 2. Bir arka duvar monte edilmiş ve kraliçe hücre için sağlam bir zemin kurulmuştur.
 3. Kafesin yan duvarları kontrplak ile kapatılır ve rahim bölmesi boşlukları olan septa yerleştirilir. Çıta çapı en az 20 cm'dir.
 4. Kapaklar yuvalara bağlıdır.
 5. Kafesin ortasında bölmeye bölünecek bir çubuk çerçeve üzerine monte edilir ve bundan sonra besleme olukları monte edilir.
 6. Fidanlık devredilir ve nihayet raf yardımıyla zemin ağı sabitlenir.
 7. Besleyiciler için bunkerler ve kaba yem için bir bölüm kurulmuştur. Dallar yerine, 2x5 cm'lik bir kesiti olan bir ızgarayı kullanabilirsiniz.
 1. Montajlı hücre çatısı ve sürgülü kapılar, besleyiciler için.
 2. Çerçeve, yuvalar için sağlam bir ızgara ve sağlam kapılarla sabitlenir ve onlar için mandallar bulunur.
 3. Anaokulu sokakta duracak olursa, suya dayanıklı bir çatı yapmak da gereklidir. Bunu yapmak için, raflardan gelen iskelet mevcut çatıya çakılır ve çatı malzemesi, örneğin kayrak taşı sabitlenir. Eğimi unutmayın, bu durumda kreş yüksekliği ön taraftan 70 cm, arka duvarda ise 60 cm olmalıdır. Bu, çatıdaki tortuları temizlemek için gereklidir.

Tavşanlar için kafes yapmaya başlamadan önce, boyutlarıyla ayrıntılı çizimler hazırlamanız gerekir.

Önerilen varyant, büyük kapasiteyi beslemek için bir hazneye sahip olduğu için uygundur. En az 6 kg beslemeye uygundur. Ayrıca, bu tasarım ek katmanların yüklenmesine izin verir. Önemli olan aralarında bir atık toplama tepsisi koymak veya eğimli bir yüzeye yerleştirmektir. Ancak gıda çok fazla döşeme yapmayın çünkü yiyecek yukarıdan dökülür.

Tavşan hücreleri için grid hücrelerinin boyutu 2x2 cm'den fazla olmamalıdır, aksi halde başarısız olabilir ve sıkışabilir.

Kendi elinizle tavşanlar için kafes yapmaya başlamadan önce, kreşin kurulacağı yeri belirlemelisiniz. Güçlü rüzgarlardan korunmalıdır. Güney tarafında bir kreş kurmanız tavsiye edilmez, çünkü yaz aylarında hayvanlar bütün gün güneşli sıcakta olacaklardır. Hücrenin büyüklüğü de tavşan türlerini etkiliyor, bazıları diğerlerinden çok daha büyük. Farklı renklerde tavşanlar için optimum hücre büyüklüğü 150x70x70 cm olup, hayvan sayısına göre değişir. Çatı çıkarılabilir yapmak daha iyidir, bu nedenle hücrenin dezenfeksiyonu yapmak çok daha kolay olacaktır.

Tavşanlar kışın fidanlıkta yaşıyorsa, zeminin ahşap olması daha iyi olur. Alt kısım bir palet şeklinde katılaşır, bu nedenle dışarı çekilmelidir. Üstelik 1,5 cm'lik bir adımla doldurulmuş çıtaların tabanını ayarlayın.Fiderlerden ve içki kaplarının çıkarılabilir olması daha iyidir, böylece onları temizlemek daha uygun olur. Kışın yavruları dondurmaması için, duvarları herhangi bir ısı yalıtımı ile, örneğin köpük izole etmeniz gerekir. İzolasyon mutlaka filmi suyun içine çekmemek için sıkıca kapatılmalıdır. Kraliyet bölümünde, sıcak bir zemin veya bir ısıtma yastığı üzerine bir ısıtma sistemi koyabilirsiniz.

Cüce ve dekoratif tavşanlar için diğer kreşleri yapın ve mutlaka açık hava kafes ile yapın. Bu tür tavşanlar için bir kafes çoğunlukla kendi elleriyle bir ev şeklinde, bir sürü merdiven ve rafla inşa edilmiştir. Eğer evde beslenen hayvan evde yaşarsa, cazip bir görünüme sahip olduğu için hazır versiyonu satın almak en iyisidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 2