Ev Enerji tasarrufu için Seramik ısıtıcılar

türleri ve özellikleri: Ev için Duvar enerji tasarrufu ısıtıcılar

İnşaat veya özel kırsal arazide edinimi birçok şehir sakinleri rüya gibi görünebilir. Kesinlikle kimse bilinçaltında kalıcı olarak dinlenme ve ikamet için olumlu mikroklima ile kendi ev istiyorum.

banliyö evlerinde ana zorluk azılı ısındığını - bildiğiniz gibi ana gaz bağlanmaya her zaman mümkün değildir, ya da hiç. Bu durumda mükemmel bir çözüm ev için enerji tasarruflu duvar ısıtıcılar olacaktır.

Olanları operasyonda en etkili olacağı anlamak önemlidir.

en aygıt türleriyle başlayalım

Evde enerji tasarrufu duvara monte modelleri çok çeşitli bulabilirsiniz. Ancak, koşullar, toplam verimliliği faaliyet ekonomide birbirinden farklı ...

biz evde bizim için teklif edilen enerji tasarruflu ısıtıcılar inceliklerini çoğunluğunu ele alırsak, tüketiciler için en ilginç seçenekler tespit etmek mümkündür.

Elektrik ısıtıcılar böyle tipe ayrılabilir:

en ayrıntılı olarak ısıtıcıların her tür bakmak ve en iyi enerji tasarrufu ürünlerini belirlemek edelim.

Bu modeller, kızılötesi radyasyon kullanılarak ısıtma nesneler tarafından yapmaktadır - ışıma, oda, farklı yüzeylerin mobilya etkiler bunları ısı vermek için neden olur. oda ısıtma yumuşak ve rahat olacaktır.

Pazarda evler için bu kadar kızılötesi enerji tasarrufu ısıtıcılar kadar popüler gerçekten yüksek kaliteli bir çok seçenek vardır.

Basit bir örnek daha iyi anlaşılması yol açabilir. Güneş aynı şekilde yaklaşık Dünya ısıtır - toprak, manzara, insan yapıları ısıtma vardır. Sonuç olarak, tüm bu unsurlar yavaş çıkan ısıyı vermeye başlıyor.

Kızılötesi ısıtıcılar, böylece ana ısıtma iyi performans gösteren, iki ya da üç santimetre derinliğinde farklı yüzeyler ısınmaya.

seçebileceğiniz modelleri nelerdir:

 • Resimlerin benzerliği - Normal resim çok benzer duvarı yüklü bir film tipi ısıtıcılar.

 • ışıma paneli (metal ya da seramik) - resmin düzenlemenin aksine, panel tavana monte edilebilir.

 • Halojen veya kuvars - Bu ısıtıcılar ana ısıtma geçici, acil veya ısıtma yardım için kullanılmalıdır.

 • Seramik duvar - İyi bir tasarım farklılık, bir geniş renk paletinden bir renk seçebilirsiniz.
 • Kızılötesi ısıtıcılar binanın uygun maliyetli çok hızlı ısıtma sağlamak. Odanın yüzeyleri hemen ısınmaya başlar. Eğer bir kalite istiyorsanız - bu seçenek tam size göre.

  Enerji tasarrufu ek termostatlar sağlamak yardımcı olacaktır.

  Bunlar sıcaklık rejimi izler. ısıtıcıların Bazı türleri alanı 1225 metrekare arasında 1kW ısınmak için.

  Kanatlı da çok iyi yanı kızılötesi gibi dağıtılır. Konvektörler karakteristik maksimum trim tasarım. Kolayca elektrikli kazan ile klasik bir ısıtma sistemini değiştirebilir.

  Burada kuşkusuz küçük bir kesik maliyetleri olan tüpü boyunca ısı transfer sıvısının gezilerini ısıtmak ve paradan tasarruf etmek gerekmez.

  Çalışma prensibi oldukça basit konveksiyon sistemidir. Isıtıcının tasarımı aşağıdaki ısıtılmış hava kütlesi olan öğeleri nervürlü. Bunun bir sonucu olarak, ısıtılmış hava yukarı koşar, sıcak ve soğuk hava aşağı doğru hareket eder.

  Bunun bir sonucu olarak, hava kütleleri ve muntazam ısıtmanın bir hareket yoktur.

  tasarruf nedeniyle, su gibi soğutma sıvısı, ısıtma yokluğuna elde edilmiştir. Ayrıca gemide Maliyetleri düşürmek, sıcaklık kontrol etmenizi sağlar konvektör termostat yüklenir. termostatlara türleri:

  • Elektrik - her şey ... Elektronik açıktır.
  • Mekanik - baz kişileri kontrol eden bimetalik plakayı çıkıntı yapar.

  Elektrikli termostat ile ısıtıcıları seçerek, biz daha doğru sıcaklık kontrolü olacak maliyet tasarrufu sağlayabilir.

  Ucuz duvar konvektörlerinde kalıcı ve geçici olarak çalıştırmak için kullanılır. Gerekirse, ek ısıtma iyi şekli olarak kullanılan özel ayakları üzerinde yeniden yükleyebilirsiniz.

  Aynı düzeni için bir ev için tasarruf infrared ısıtıcılar kullanılabilir.

  ev için konvektörler ana dezavantajı - yüksek tavan seviyesine sahip odalarda bir verimlilik oldukça düşük oran.

  ev için Enerji tasarruflu seramik ısıtıcılar genellikle ikili bir ilke çalışır. Isıtıcılar eş zamanlı olarak hava kütlelerinin kızılötesi radyasyon ve konveksiyon akımları üreten.

  Bu ısıtıcılar onları çok verimli bir yaşam alanı ısıtmak için izin yukarıdaki cihazların kendi tasarım avantajları birleştirilir.

  Hem de konvektörler olarak, onlar seçim için çekici bir görünüme geniş renk paleti var.

  Cihazın tasarımı nedir:

  • Isıtma elemanı.
  • Yansıtıcı eleman - belirli bir yönde termal enerjisinin yansıtılması.
  • Seramik plaka - Eğer bir IR akışını oluşturmanıza olanak sağlar.

  Aynı zamanda, bu konfigürasyonda termostat, doğru bir ısı sağlayan olabilir.

  Duvar seramik ürünler ısıtılacak yüksek kaliteli sıcak hava kütlelerinin temin ve yavaş yavaş yukarı doğru hareket edebilir. Bu konveksiyon normal bir süreçtir.

  Ayrıca, ısıtma plakası kızılötesi akışı yaratacak seramik, yapılacaktır.

  İkili çalışma modu aşağıdaki sağlamaktadır:

  • Konvektör daha hızlı ısınma.
  • Yüksek verim.
  • yüksek tavan seviyesine sahip bir odada İşleyen.

  Seramik ısıtıcı Konut ilke olarak, hoş olmayan bir gürültü üretmeyen, kritik sıcaklığa kadar ısı olamaz, yanmaz hava ve oksijen kurutulmaz. Onlar güzel bir görünüm, kompakt, ergonomik tasarımı var.

  konvektörlü karşılaştırıldığında olumsuz yüksek ağırlık olacaktır.

  Çok kompakt bir seramik atfedilebilir ısıtıcı ve fan ısıtıcılar, bulunmaktadır. Bunlar sıcak hava kütlesi akışının oluşturulmasını sağlayabilir. Gürültü - hala bir elektrik motoru kullandığından, bu tür ekipmanın ana sorunudur.

  Eviniz için en iyi seçenekleri için baktığımızda, özellikle kızıl ötesi duvar ürünlere dikkat. Bunlar olumlu elektrik etkileyen yüksek ısıtma hızı var.

  Bazı türler örneğin, ürün "İyi sıcak" yüzde elli santimetre yüz yirmi watt ve on metrekareye kadar ısınmak mümkün bir kapasiteye sahip, ekonominin çok cazip bir oranı vardır.

  Enerji tasarruflu ısıtıcılar iyi kızılötesi duvar birimlerinin işleyişinde kafasında ağrı çekmektedir insanlar için kullanılır. O zaman doğru termostat olan konvektörler, seçim yapmak zorunda.

  Buna ek olarak, çanak çömlek çift eylem dikkat edilmelidir.

  en ekonomik cihaz - bu ev için bir karbon ısıtıcı olduğunu. Ancak, bunların eksiklikleri yeterince bunları kullanmak için izin verilmez. Yani - onlar uzun vadeli ısıtma ilkeleriyle tamamen uyumludur.

  Ana ısıtma sistemi ile küçük bir sorun varsa Genelde, geçici nokta sıcak oda için kullanılmaktadır.

  ışıma panellerinin ile sağlanan yumuşak ve rahat ısıtma cihazları - oturma odasında esas bunları kullanın.

  yüksek kaliteli enerji tasarrufu duvara monte konvektör gözlerini durdurmak, sonra Ballu ısıtıcıları çevirdi. cihazın bir çok örneği Ballu BEP / EXT-1000 tavsiye gibi.

  Bin watt kadar on beş metrekare odalar ısıtabilir. Sezgisel ekran ve elektronik kontrol sistemi yönetmek için yardımcı olacaktır. Fiyat etiketi üç buçuk bin ruble arasında olacaktır.

  Biz ürün elektronik kontrollü olduğunu seçmek için tavsiye, ama yine mekanik bir sistem gerekiyorsa, ısıtıcı Ballu BEC / EZMR-1000 yakından bakmak gerekiyor. güç, fiyat düşük, mekanik kontrol sistemi aynıdır.

  Kızılötesi modellerin seçiminde ise narin ve güzel Ballu BIH-AP2-1.0 bak. Yükleme tavana veya duvara yapılabilir. bir kilowatt, onbeş metrekareye kadar binanın ısıtma gücü. Ayrıca, bir termostat satın alabilirsiniz.

  Fiyat ve kalite açısından benzer ısıtıcıların daha iyi enerji tasarrufu kızılötesi Almak İçin cihazlarını olacaktır. Çeşitli renk seçeneği - senin iç süslemeleri.

  Electrolux EYH / AG2-1500E çift tipine göre çalışır. Bu oda ısıtma çok yüksek kalitede sağlayacaktır. Cihaz elektronik kontrol, çağdaş bir ekrana sahip. yeri ve duvarı hem takma.

  KW ısıtma devresi ve yirmi metre kadar sürmektedir.

  duvar ünitesi kurulumu için faydalı bilgiler

  Aslında duvar enerji tasarrufu sağlayan cihazların montajı - bu zor bir görev değildir. Isıtıcılar satın alınabilir ya da dahildir parantez üzerine monte edilmiştir.

  Genellikle pencerenin altında yerleştirilir, ancak, favori yatak konusunda, örneğin, istediğiniz herhangi bir yerde ekipmanı monte edebilirsiniz. Basit bir duvar prizine tarafından desteklenmektedir ürünler.

  Dikkat! bir uzatma kablosu kullanın yasaktır!

  Uyarı! Bir uzatma kablosu kullanmayın!

  cihazlarının bazı modeller iletişim terminalleri aracılığıyla ağa bağlanır. Aynı zamanda rahat ve kullanışlıdır.

  termostat kurarken dikkat gösterin. Dolayısıyla, aşırı ısınma ihtimalini hariç, ısıtıcıdan çıkan küçük bir mesafe ile yerleştirilir.

  termostat aksi termostat bozuk olabilir, doğrudan güneş ışığı altında olmadığından emin olun. Kızılötesi bölgede termostatı koymayın.

  Burada ev için enerji tasarruflu ısıtıcılar bu sayısını dizildi. Sadece yüksek kalite ve kanıtlanmış ekipman seçin. tamir İyi şanslar!

  Eğer güncellemeleri almak ister misiniz?

  Yeni yayınları kaçırmayın abone

  tipleri, özellikleri, avantajları ve dezavantajları: evler için Enerji tasarruflu ısıtıcılar

  Bu bir sır olduğunu kamu hizmetleri genellikle geç ısıtma dahil. sokak nemli ve rutubetli olduğunu, ve daireler soğuk pil bulunmaktadır. Bir aile çifte huzursuz çocukları varsa. Gittikçe daha sık ev için enerji tasarruflu ısıtıcılar set bu nedenle içindir. Ne çok fazla elektrik tüketilen vermeyen, güvenli ve etkili bir cihazı seçmek için?

  Kompakt cihazlar organik iç uyması

  enerji tasarrufu ısıtıcılar türleri

  ısıtıcıların seçimi yeterince geniş, bu yüzden bir satın alma planlarken, birkaç ilgili faktörleri dikkate almak önemlidir:

  • Odanın boyutları,
  • Isıtma amacı;
  • Odanın tasarım özellikleri;
  • aracın uzunluğu.

  Güç ısıtıcı odanın boyutuna uygun olmalıdır

  Enerji tasarruflu ısıtıcılar temel farklılıklar olan çeşitli formlarda gelir:

  • yağ;
  • kızılötesi;
  • Konveksiyon;
  • seramikler;
  • kuvars.

  Kızılötesi ısıtıcılar: avantajlar ve dezavantajlar

  Kızılötesi ısıtıcı temel ilkesi, kızıl ötesi spektrum içinde radyasyon dayanır. Engeller, insan aralığına görünmez ışınlarına maruz bırakılarak ısıtılmış ve havaya ısı transferi edilir.

  Çalışma sıcaklığı, kızılötesi ısıtma

  Kızılötesi cihazlar, kısa dalga ya da uzun dalga olabilir. Bu cihazlar ilkelerine yerinin farklı:

  • duvar;
  • zemin;
  • Tavan.

  Böyle ısıtıcılar bariz avantajları vardır:

  • hızla oda alanı ısıtıldı;
  • güvenilir ve dayanıklı;
  • yanmaz;
  • Çevre dostu;
  • Gereksiz gürültü yapmayın;
  • Egzoz düzenleme gerektirmez;
  • ekonomiktir,
  • Gerekli ayar ve makinelerinde de var.

  Kızılötesi ısıtıcılar standart şebeke gerilimine bağlandığında

  kanser hücrelerinin büyümesini inhibe eden ve zararlı mikropların ve bakterilerin yok: İnsan vücudunda kızılötesi yararlı etki radyasyon inanılmaktadır.

  evler için en etkili enerji tasarrufu sağlayan ısıtıcılar - zemin. Bunlar en eşit ısı dağıtımı edilir. Cihazın bir diğer önemli avantajı - fiyatı. evler için kızılötesi enerji tasarruflu duvar ısıtıcılar 900 ruble mal oldu.

  Ben bu cihazları ve bunların zayıflıkları vardır:

  • kızıl ötesi ışıma odasında nesneler üzerinde doğrudan etki eder ve ısıya karşı hassas tablolar hasara neden olabilir;

  Cihaz yatak odası veya çocuk odası istenmeyen olabilen kalıcı olduğunu

  • Oda sıcaklığında hızlı bir şekilde düşer ısıtıcılar kapatıldıktan sonra;
  • aşırı kızılötesi aralıkta yoğun radyasyon cilt yanıklarına neden olabilir.

  Kızılötesi ısıtıcılar: avantajlar ve dezavantajlar. Ayrı bir yazıda avantaj ve bu cihazların dezavantajları daha yakından göz atacağız. Sonra onların tehlikeleri hakkında tüm argümanlar bitmiyor. Şimdi katılın!

  Konvektör ısıtıcıları ev için enerji tasarrufu avantajları: fiyatları ve değerlendirme Bir yorum

  Gövde bir şekilde konvektör ısıtıcısı bu oda vermek üzere soğuk ve sıcak hava almak için izin verir. hava kütle hareketi doğal olarak meydana gelir. Nadir istisnalar dışında, konvektör ısıtıcılar fanlar kullanmayın. evler için enerji tasarruflu ısıtıcılar Bu tip çok etkili olarak kabul edilir.

  Dikkat! Konvektör ünitesi pencerenin üzerinde monte edilmelidir etkili şekilde çalışmasını.

  • yüklemek ve kullanımı kolay;
  • Eğer alçıpan üzerinde bile onları yüklemeye izin veren hafif ağırlık;
  • sessiz;
  • Bunlar, yükleme (zemin, duvar) farklı türleri vardır;
  • kompakt;
  • kasa (altmış derece maksimum ısıtma).

  Kanatlı boru sıcaklık sensörleri ile donatılmıştır ve kolay bir şekilde ayarlanabilir

  Bu tür cihazların fiyatı 1.500 ruble başlar. Bu tür cihazlar incelemeleri ve onların eksikliklerini not:

  • Fan olduğunda oda daha yavaş beklediğimizden daha ısınır;
  • sabit hava akış alerji ve çocukların muzdarip toz hareketi neden olur;
  • Cihaz hava kurur ve eşit oda ısıtır;
  • Cihaz düzenli temizlenmesi gerekiyor.

  Isıtıcı Konvektör tipi. Bu derlemede, detay çalışma prensibi, avantaj ve dezavantajları, fiyatlar ve tüketici değerlendirmeleri öğrenmek, ısıtıcılar bu tip düşünün. Oku!

  ev için enerji tasarruflu yağ ısıtıcıları nasıl seçilir

  Yağ ısıtıcılar, mineral yağ ile doldurulmuş bir ısıtma bölümlerine hava ısıtın. Böylece, cihaz aşırı sıcak yayar.

  Yağ ile doldurulmuş olan Avantaj radyatör:

  • kurulum ve güvenli, mobil gerektirmez;
  • tüm odayı ısıtmak için yeterince güçlü;
  • Hava yanmış toz ve oksijen değildir boşaltmaz;
  • güvenli;
  • gürültü.

  Yağ soğutucu herhangi bir yere yerleştirilebilir

  Bir yağ ısıtıcı seçerken Ancak, hesabın ısıtma bu tip eksiklikler içine almak gereklidir:

  • nispeten küçük bir verim, hemen hemen dörtte bir oranında konvektör ısıtıcılar verimi daha azdır sahiptir;
  • en ucuz modeller hiçbir sensörler vardır üzerinde, aşırı ısınma durumunda cihazını fişten yüzden sahipsiz bırakılamaz.

  Fiyat ve faydaları: Enerji tasarruflu seramik ev için ısıtıcının İnceleme

  Bu ısıtıcılar birine birleşik seramik ısıtma parçaları bir çok vardır. özel bir kaplama ile kaplanmış bir nem seramik plakadan korunması için. Isıtma elemanı, metal spiral veya seramik plaka içinde olan bir ince tel olarak kullanılır. Kızılötesi farklı olarak, bu ısıtıcı kapalı.

  şekli ve cihazın renkleri tasarımcının hayal gücü bağlı olarak çok farklı olabilir

  evler için bu enerji tasarruflu ısıtıcılar ıslak alanlarda kullanılabilir.

  • az elektrik tüketen;
  • yanmaz;
  • tüm odayı ısıtmak;
  • Saflaştırılmış ve hava iyonize;
  • Onlar uzaktan kumanda sistemleriyle donatılmış olabilir;
  • sessiz;
  • Çevre dostu;
  • herhangi bir hava ile kurutulmuştur;
  • Bunlar farklı çalışma modları var;
  • dayanıklı.

  Ayrıca bu modern cihazlar organik herhangi bir ortamda bunları sığdırmak izin çekici bir dış var.

  Seramik ısıtıcı çok organik olarak iç uyması

  keramoobogrevateley ve dezavantajları vardır:

  • hızlı bir şekilde soğutulur;
  • Onlar ısıtıcılar (fiyatlar 3.500 ruble başlayacak) diğer türlerine göre daha pahalıdır.

  seramik ısıtıcının genel Delonghi DCH 5090 (video)

  ev için genel bakış kuvars duvar enerji tasarrufu ısıtıcılar

  Kuvars ısıtıcı düz ya da kabartmalı bir yüzeye sahip tek parçalı bir plaka olarak görünür. Plaka kalınlığı - iki buçuk santimetre.

  Bu cihaz, genellikle, duvara monte edilir, en azından - özel bir stand, zemin üzerine monte edilir

  kalın paneli, bir metal ısıtma spiraldir. Isıtıcı kuvars kumu içeren bir bileşim yapılmıştır. quartz ısıtıcı yüzey (doksan beş derece kadar) yüksek bir sıcaklığa ısıtılır, ve oda ısıtır.

  Bu cihazın avantajları:

  • yüksek verim, yaklaşık yüzde 100;
  • basit bir işlem;
  • güvenilirlik ve güvenliği;
  • Kolay hizmet;
  • sessiz.

  Bu cihazın önemli bir dezavantajı kırılganlığı. Kırılgan tabaklarda bile küçük mekanik temas yontma ve kırık görünür. Buna ek olarak, bu ısıtıcı iyi bir ağırlığa sahiptir, bu nedenle kartonpiyer düzeltmez.

  Enerji tasarruflu ısıtıcılar güvenlidir ve bu nedenle çocuk odası kurulabilir

  Gerçek bir kuvars ısıtıcı (video) nasıl seçilir

  Güç tüketimi ve ısıtıcıların farklı türde fiyat aralığı

  Enerji tasarruflu ısıtma cihazlarının Önerilen kullanım

  • Cihazınızı bağlamadan önce, çıkış servis kolaylığı emin olun.

  Tek bir çıkış birkaç ısıtıcıdan içeremez

  • Odada ısıtma cihazı ve ev mobilyası arasındaki mesafe en az yarım metre olmalıdır.
  • Birim pencere tarafından ayakta, bunu perdeler ile temas etmediğini kendisine görmelisiniz.
  • Sen sahipsiz etkin ısıtıcıları terk edemez.
  • Sen ısıtıcıların hava deliklerini karşılayamaz.

  Elektrikli ısıtıcının Onarım uzmanları bırakılması daha iyidir

  ev için duvar enerji tasarrufu ısıtıcılar - Ek ısıtma gereklidir mükemmel bir çıkışı. Kenara kızılötesi araçların fiyattan değerli niteliklere sahiptir:

  • hastalığa neden olan mikropları öldürmek dışında kızılötesi ısıtma cihazları;
  • Konvektörler hızla oda ısı;
  • yağ soğutucuları hareketlidir ve herhangi bir yere monte edilebilir;
  • Seramik ısıtıcı kuru hava değildir;
  • Kuvars cihazlar yüksek verimliliğe sahiptir.

  Cihazın seçimi sadece finansal alıcının yetenekleri ve onun tercihlerine bağlı olacaktır

  Ayrıca ilginizi çekebilir:

  Yorum bırakmak Cevabı iptal

  © 2017 Aquatic-Home.ru. Her hakkı saklıdır

  Evde programları hakkında İnternet ansiklopedisi

  • Site haritası
  • Bir Uzmana Sor
  • Şartlar ve telif hakkı
  • yönetimini kurun

  Kopyalama ve malzemelerin kullanımı yasaktır!

  ev için enerji tasarruflu duvar ısıtıcılar

  Özel kır evi inşaatı veya satın alma hayallerinin büyük şehirde birçok insan içindir. Sonuçta, herkes rekreasyon veya daimi ikamet için kendi yerini almak istiyor. Gaz ana her yerde mevcuttur - Ülkenin temel sorun hane ısıtma haline gelir. Çıktı ev için elektrik enerjisi tasarrufu duvar ısıtıcılar olduğunu. en evlerini ısıtmak için ısıtıcılar kullanmak en iyisidir bakalım.

  enerji tasarrufu ısıtıcılar türleri

  ev için enerji tasarruflu duvara monte ısıtıcıların birçok türü vardır. Onlar verimliliği, çalışma prensibi, verimlilik düzeylerine farklılık ve diğer birçok parametre. iç ısıtma pazarında kararların bolluk göz önüne alındığında, en uygun maliyetli kopyalarını tavsiye etmek, kendi soruşturmasını yürütmek karar verdi.

  evlerde, aşağıdaki çeşitlerin ayrılmıştır enerji tasarrufu, duvar için elektrikli ısıtıcılar:

  • Kızılötesi - Sıcak kızılötesi radyasyon nedeniyle;
  • Kanatlı boru - burada etki prensibi hava ısıtma olduğu;
  • Seramik - genellikle modele bağlı olarak, eylemin ikili ilkesine sahip.

  en Bu ekipmanın mantıklı ve enerji açısından en verimli seçenek belirlemek için çalışalım.

  kızılötesi radyasyon kullanılarak ısıtma nesneler tarafından ev işi için kızılötesi enerji tasarrufu ısıtıcılar - onları ısıyı serbest bırakmak için neden, mobilya, zemin, tavan ve diğer yüzeylere ulaşır. Isıtma çok yumuşak ve kaliteli çıkıyor ve piyasada bu tür ısıtıcıların bolluğu hızlı en cazip seçenek seçmenize olanak sağlar.

  Bu gezegenimizi güneş ısıtır gibi - bu toprak, peyzaj elemanları ve insanın yarattığı yapay inşaat ısıtır. Sonuç olarak, bu ısıyı biriktirmek havaya vermeye başlar. Kızılötesi ısıtıcı evlerin ısıtılması mükemmel sonuçlar gösteriyor, 2-3 sm bir derinliğe kadar tek tek malzemelerin ısıtıldı. Aşağıdaki enerji tasarrufu, ev için ısıtıcılar IR ilkesine çalışan:

  • resim şeklinde - resim şeklinde, duvarlara asılı bir ısıtıcılar;
  • ışıma paneli ile - çelik ya da seramik, asılı sadece duvarlara hem de tavan;
  • Halojen ve kuvars - özel bir lamba ile donatılmıştır. Bu ısıtıcılar, geçici ya da yardımcı ısıtma için kullanılır;
  • Seramik Duvar - En lezzetli ve ilginç, farklı renklerde gerçekleştirdi.

  onlar en hızlı ısıtma sağlamak için ev için bu enerji tasarruflu ısıtıcılar iyidir - kızılötesi radyasyon anında yayar, hemen çevredeki nesneleri ısınmaya başlıyor.

  enerji tasarrufu evler için Konveksiyon ısıtıcılar infrared muadillerine göre daha az popüler termal ekipman değildir. Bunlar son derece dikkatli bir uygulama ve karakterize edilir evde uzatılmış elektrik kazanların ve boruların klasik ısıtma sistemleri için mükemmel bir yedek olabilir. Bu durumda, biz biraz kayıpları azaltarak enerji maliyetlerini azaltır soğutucuyu, ısıya gerek yoktur.

  ev için enerji tasarruflu duvara monte konveksiyon ısıtıcıların çalışma prensibi son derece kolaydır. Etraflarındaki bulunan havayı ısıtmak yivli ısıtma elemanları düzenlenmiştir. ve yükselir sonucunda ısıtıcı bırakır. Onun yerine yerden alınır soğuk hava kütlesi geliyor. Bu bizim ısıtmalı odalarda hava sirkülasyonu bakın olduğunu.

  Verim su, ek ısıtma için, hem de termostatlar kullanımı yoluyla ihtiyacını ortadan kaldırarak elde edilir. Bunlar iki tip olabilir:

  • Mekanik - Elektrik temas yapan bir bimetal plakası bazında imal;
  • Elektrik - elektronik esasına göre çalışırlar.

  Bu, elektrik termostat daha hassas bir sıcaklık kontrolü ile elde edilen ek tasarruf sağlar.

  ev için enerji tasarruflu duvar konveksiyon ısıtıcılar hem kalıcı ve geçici işler için kullanılabilir. Gerekirse, çıkarılıp takılabilir bacaklar üzerinde, ilave bir ısıtma cihazları gibi kullanılmaktadır. Aynı yukarıda tarif edilen güç tasarrufu kızıl ötesi ısıtıcılar için de geçerlidir.

  Ev kullanımına yönelik enerji tasarruflu seramik ısıtıcılar genellikle çift ilkesine göre çalışır. Yani, Onlar havanın konveksiyon akımları oluşturmak ve kızılötesi radyasyon yayan. Bu cihazlar etkin bir binayı ısıtmak için izin ısıtıcılar her iki tipinin avantajlarını birleştirir. konvektörler gelince, onlar büyük bir tasarıma sahip ve farklı renklerde olabilir.

  Duvar birkaç bölümden evler için böyle enerji tasarruflu ısıtıcılar oluşur:

  • Isıtma elemanı - tüm yapının ısıtılmasını sağlar;
  • Reflektif elemanı - (duvardan) doğru yönde ısı yansıtır;
  • Seramik plaka - kızılötesi bir akışı sağlar.

  Burada yer alan tüm ek olarak sıcaklık kontrolü sağlayan termostatlar.

  yavaş yavaş ısınır ve yükselir duvara monte sağlayan sıcak hava, yapılan özel evler için Seramik ısıtıcılar enerji tasarrufu. alt soğutulmuş ve soğuk hava kütleleri vardır onun yerine gelir. Yani biz en yaygın konveksiyon tanıklık ediyoruz. Buna paralel olarak, olan sıcak-seramik levha, kızılötesi ışınım üretmek için başladığı.

  Çift işletim prensibi sağlamaktadır:

  • Verimlilik ekipman;
  • yüksek tavanlı odalarda ısıtıcılar yeteneği;
  • Daha yüksek performans konvektörler göre.

  Bunlar hava kuru olmayan ve kimyasal bileşim değiştirmeyen (Oksijen yakılan değil), yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılır değil, gürültülü ve uğultu, ve kompakt karakterize edilir.

  duvar tarafından elektrikli ısıtıcılar seramik tipi ısıtıcılar kompakt ve tavan altına monte edilir. Bunlar oda salınan sıcak hava akımı üretilmesini sağlar. Bu ekipmanın dezavantajı gürültüdür - Hava kütlelerinin zorla dolaşımını sağlamak hayranlarıyla motorlar içine monte edilmiştir.

  İyi ısı - Evinizi ısıtmak alışılmadık bir ama ilginç bir yol.

  En uygun maliyetli enerji tasarrufu varyantı arayışı kızılötesi duvar ısıtıcılar dikkat edilmelidir. Bunlar gereksiz enerji sarfiyatını önler, ısıtma hızı kazanmak için yardımcı olur. Bazı türler, çok yüksek verim - örneğin, iyi bir ısı 50x50 cm ısıtıcı Bir 120 watt ve 10 kV 'a kadar sıcak olabilir. m. yaşam alanı (Kış sezonunda, gerçek soğuk havalarda gelişiyle birlikte, bu rakam azalacaktır).

  en ekonomik seçenek ev duvar karbon enerji tasarrufu sağlayan ısıtıcı olacaktır, ancak bir dezavantajı vardır - uzun süreli ısıtma (değil aralığında artı karanlıkta parlayan) için uygun değildir. Onlar en iyi (güç yeterli sabit ısıtma olmadığında, örneğin) geçici ısıtma için kullanabileceğiniz yardımcı cihazlar olarak kullanılır.

  Kanatlı boru kızılötesi duvar ısıtıcılar bir baş ağrısı olanlara kullanılması tavsiye edilir. Bu durumda, kesin bir elektronik termostat ile donatılmış enerji tasarrufu konvektörler için durdurabilirsiniz. Ayrıca eylemin ikili prensibini sahip kızılötesi konveksiyon cihazlarını tavsiye edebilir.

  Enerji tasarruflu ısıtıcı seçimi

  Konvektör Ballu BEP / EXT-1000 - tasarımcı yenileme ile bir evde yükleme veya daire için mükemmel bir seçenek.

  Eğer iyi bir enerji tasarrufu duvara monte konvektör eve gerekiyorsa, ısıtıcılar Ballu yapımcı seçim. Örnek olarak, biz modeli Ballu BEP / EXT-1000 önerebilir. 1000 watt güçte ısıtma ünitesi 15 metrekare kadar ısıtmak için yapabiliyor. m. yaşam alanı. Mevcut bilgi ekranı kurulu ve bir elektronik kontrol sisteminde. Onun fiyatı 3,5 bin arasında değişmektedir. Ruble.

  Kızılötesi aygıtların ince ve düzgün Ballu BIH-AP2-1.0 dikkat etmek en iyisidir. Bunlar tavan ve duvar hem de montaj için uygundur. Güç ünitesi 1 kW ısıtılmış alan ile temsil edilmektedir - 15 kare kadar. m, inşaat ve diğer parametreler dış sıcaklığa bağlı olarak değişir. ısıtıcının yanında elektronik veya mekanik termostat satın alınmalıdır.

  Bir başka ilginç seçenek - bir ısıtıcı Electrolux EYH / AG2-1500E. O bir konvektör ve kızılötesi yayıcı olarak çalışıyor. Bu nedenle, bu evin odalarında ısı mümkün olan en hızlı enjeksiyonu sağlar. Cihaz, elektronik olarak kontrol edilen bir ekran ve ışık gösterge, montaj seçenekleri ile donatılmıştır - zemin veya duvarı. 1.5 kW 'lık ısıtıcıda bir güçte 20 sq ısıtır. m.

  duvar ısıtıcı nasıl yüklenir

  bir elektrik prizi, ayrı bir elektrik prizine kullanımına ısıtma cihazları bağlanmamalıdır.

  ev için enerji tasarruflu duvara monte ısıtıcıların montajı karmaşık bir şey temsil etmez. Onlar bir nalburdan satın alınabilir parantez üzerine monte edilmiştir. Normal yükleme yeri - windows altında, ama hiçbir şey yatağın yanına veya boş duvara, örneğin, başka bir yerde ekipmanların kurulumu engeller. Bazı ısıtıcılar ile montaj braketleri kit içinde sağlanır.

  elektrik şebekesine bağlanmak için en yaygın bir elektrik prizi kullanılmaktadır. unutmayın Uzatma kabloları aracılığıyla bağlantı yasaktır. Bazı ısıtıcılar da çok uygundur prizleri, kullanılmadan, terminalleri aracılığıyla ağa bağlı - sadece tel kurulum gerçekleşecek.

  Özel dikkat termostat ayarı ödenir. Onlar aşırı ısınmayı önler ısıtma donanımları belirli bir mesafede yer almalıdır. termostat doğrudan güneş ışığına maruz kalmamalıdır - Aksi sıcaklık kontrol bozuldu. Termostatlar radyasyon IR ısıtıcılar alanında bulunan edilmemelidir - binaların ısınmayı etkiler.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  27 − 23 =