Teraslı Daireler

Teraslı Daireler

Çevredeki en iyi manzara

Sadece yüksek kat ve en iyi manzaralar

Çirkin bir atmosferde zarif bir tatil

Düşünün: sıcak bir yaz akşamı, hafif bir battaniye ile sarılmış, rahat bir koltukta oturun, ormanın ve sokakların ve evlerin mimarisinin pitoresk manzaralarını hayranın ... Ve bu açıklama yurtdışı bir spa oteli değil kendi dairenizdir.

Teras alanı daire sınırlarını 30-70 m2'ye kadar genişletiyor! Ve evlerin üst katlarında bulunan - hiçbir şey terastan manzarayı sınırlayacak. Bu tür daireler geleneksel olarak elit emlaka aittir ve bir çok insanın hayallerinin konusudur. Urban Group, bir rüyayı herhangi bir uzmana ulaştırabilir.

Teraslı daireler: ne zaman? nerede? nasıl?

Günümüzde balkonlar ve logyalar kimseye şaşırmamaktadır. Başka bir şey - geniş teraslar. Bir teras dairede yaşamak prestijlidir. Ve tüm elit gayrimenkul Moskova piyasasında teraslı daireler az çünkü - tekliflerin toplam sayısının% 1'i. Ve fiyatlarının, diğer şeylerin eşit olması sıradan dairelerin fiyatından% 20-30 daha yüksek.

Teraslı dairelerin piyasaya çıktığında, konut komplekslerinin onları araması ve sahiplerinin terasta neler yaptıkları hakkında yazımızı okuyun.

"Sabah egzersizi". Fotoğrafçı: Alexander Rodchenko

Kentsel çevrede teraslar Sovyet döneminde ortaya çıkmaya başladı. SSCB'de, genel çatı terasları dağıtıldı. Bunun kanıtı olan fotoğrafçı, pansiyonun çatı terasında sabah tatbikatı yapan Alexander Rodchenko'nun "Öğrenci kasabası Lefortovo" adlı bir dizi fotoğraf. Bir başka onay Stalin gökdelenleridir. Red Gate ve Krasnaya Presnya'daki yüksek yapılardaki "Moskova" ve "Ukrayna" otellerinde, Dışişleri Bakanlığı binasında panoramik Moskova manzaralı teraslar var.

Teraslara sahip ilk daireler de SSCB'den geliyor (ilk iki katlı dairelerin yanı sıra). Daha sonra teraslı daireler Leninsky ve Kutuzovsky caddelerinde evlerde bulundu ve bilim adamları, politikacılar ve kültür işçilerine aitti. Mimar IV Zholtovsky (Leninsky Prospekt, 11) evinde 1949 yılında teraslı iki adet daireden oluşmuştur. Bu evdeki teklifler hala geçerlidir.

Teraslı dairenin biçimi 2000'li yıllarda yayılmıştır., Moskova'nın gelişiminin gelişimi sırasında. Bu dönemde geliştiriciler, iş, premium ve DeLuxe sınıflarının konut kompleksleri projelerinde teraslı daireler düzenlemeye başladı. Terrajlı ilk projelerden biri "Trubetskoy Manor" ve La Défence kompleksleri idi.

Sekizinci katın ilk katındaki LCD La Défence dairelerinde logyalar bulunur ve son (dokuzuncu) katın dubleksinde çatıya erişim vardır.

Trubetskoy Manor bölgesinde bulundunuz mu? Khamovniki'de basamaklılık ilkesi üzerine kurulu: komşu binaların yüksekliği 1 kat farklıdır, her sonraki bina bir önceki kattan daha yüksektir. Üst katlardaki dairelerin sahiplerinin komşu, alt konutun çatısına erişimi olduğu ortaya çıkıyor. Bu durumda teras alanı etkileyici bir 100-200 metre. Ancak bu sınır değil. Kompleks Knightsbridge Özel Parkı'nda teraslar 250 metreye ulaşıyor!

Sovyet döneminin evlerinde (örneğin mimar Zholtovsky'nin evinde) teraslı daireler üst katları işgal etmezse o zaman modern konut komplekslerinde, teraslı daireler öncelikle "irtifa". Bununla birlikte istisnalar vardır. Teraslı dublekslere ek olarak "Copernicus" kompleksinde, 3. katta bir teras bulunan üç odalı bir daire var. LCD "İtalyan Mahallesi" terasları 4. kattan başlar.

Bir teraslı bir çatı katı veya bir daire seçerken, tür özellikleri önemli bir kriterdir.

Ancak üst katlardaki türlerden memnundurlarsa teraslı dubleksler 43 katlı kulelerde "Vorobyovy Gory" kompleksi uygundur. Böyle bir yükseklikten Başkentin bütün merkezi elinizin avucunda görülebilir. Ancak "Sparrow Hills" kuş uçuşunun yüksekliğinde teraslı tek LCD değil. Benzer teklifler Zafer Sarayı, Mosfilmovskaya Evi, Sokolniki'deki Ev, Mirax Parkı, Wellhouse, Zodyak gibi komplekslerde sunuluyor.

Bir teraslı bir çatı katı veya bir daire seçerken, tür özellikleri önemli bir kriterdir. Üstelik, bu türler, sömürülmüş çatıyı düzenlemenin uygunluğunu haklı çıkarıyor. Komşu evler anketi kapatırsa, terasta bir nokta yoktur. Uzmanların belirttiği gibi, teraslı daireler - bu duygusal bir satınalma. Çoğu zaman, alıcı terasta girebildiği ve açılış perspektifini değerlendirdiği projenin son aşamasında uygulanır.

Konut kompleksinin terasından "Khilkov, 5" görüntüsü

Sadece çok apartmanlı yüksek katlı binalarda değil, iyi tür karakteristikleri bulamazsınız. Terasların hoş manzaraları farklıdır ve Moskova'da birçok kulüp projesi vardır. "Hilkov Meydanı" ve Barkli Virgin House evlerinden Kremlin'e, Kurtarıcı İsa Katedraline, Zachatiev Manastırı'na ve Moskova Nehrinin göbeğine hayran kalabilirsiniz. "Soylu Yuvası" ndan - Dışişleri Bakanlığı'nın üst düzey yöneticilerinin mihrabından. "Patriğin" konut kompleksinin teraslarından Patrik Hazineleri'nin görüntüleri var. "Belirli" kulüp evleri "Stolnik", "Çikolata", "Süt Evi" projelerini içerir.

Daire satın alındığında soru şu şekilde ortaya çıkıyor: Teras nasıl hazırlanır?

Birçok seçenek var. Hangisini seçmek, sahiplerinin zevkine ve çatı yapısının özelliklerine bağlıdır. Evin projesi başlangıçta havuz terasta veya helikopterde düzenleme sağlamıyorsa, yerleştirilemez: çatı hayat olamaz. Aynı sebeple, açık terası sırlamak mümkün olmayacaktır.

Genellikle, teraslı dairelerin sahipleri terasta rekreasyon alanını düzenliyorlar: kanepeler ve koltuklar, masa ve sandalyeler, hamaklar ve gazeboslar yerleştirin. Birisi terasın çiçek, çimen ve ağaçlarla dolu bir çatı bahçesine dönüşür. Aşıklar, çatıdaki su setiyle vakit geçirirler çeşme, romantizm - teleskoplar Yıldız gökyüzünü incelemek için.

Dinlenme alanına ek olarak, terasta, yemek alanını, barbekü. Başka bir seçenek - doğal solaryum şemsiye ve şezlonglu.

Kataloğumuzda teraslı çatı duvarı

 • 176.57 metrekare. m.
 • 3 yatak odası
 • 20 kat

LCD "Jazz" da üç katlı çatı katı, 177 metrekare

Uzmanlar öneriyor

Lüks emlak ansiklopedi: okumak için de

Sadece apartman, ilçe veya LCD fiyat aralığı - size en uygun filtreyi seçin.

Ayrıca, gelişmiş arama formunu kullanarak Moskova'da Yeni Binalar arayabilirsiniz.

 • En ucuz otomobiller (2)
 • 30 - 60 milyon ruble. (23)
 • 60 - 100 milyon ruble. (41)
 • 100-150 milyon ruble. (55)
 • 150-200 milyon ruble. (45)
 • 200 - 300 milyon ruble. (39)
 • 300 - 500 milyon ruble. (39)
 • 500 milyondan fazla ruble. (27)
 • En küçük (6)
 • 100 - 150 metrekare (33)
 • 150 - 200 metrekare. (60)
 • 200-300 metrekare. (81)
 • 300 - 400 metrekare. (39)
 • 400 - 500 metrekare. (37)
 • 500'den fazla metrekare (23)
 • Khamovniki (38)
 • Presnensky (28)
 • Yakimanka (22)
 • Tersköy (21)
 • Ramenki (19)
 • Arbat (15)
 • Zamoskvorechye (15)

Pzt - Paz, 10: 00'dan 22: 00'a

LLC "Sermayenin Penthouses" Yasal adresi: 115035, Moskova, Kosmodamianskaya set, 46-50с3 INN 9705060213 КПП 770501001 OGRN 1167746159140

Üç işbirliği şeması sunuyoruz (sahipler için)

Alıcılar Komisyonu -% 0! Müşterinin görevlerinin uygulanmasına kişisel bir yaklaşım, karmaşık işlemlerin yapılması ve gizlilik deneyimi.

İşlemin yasal saflığını kontrol edeceğiz, sözleşmeyi hazırlamak için yardım edeceğiz.

Teras - apartman dairenizin Fransa köşesi

Küçük boyutlu veya büyük boyutlu dairelerin çoğu sahibi balkon, giriş kapısı ve teras kavramlarını karıştırmakta ve onları bir mimari biçimle birleştirmektedir.

Onları hayal kırıklığına uğratmam gerekecek. Somut farklılıklar var.

balkon Bir çit tezgahı ve dairenden direkt bir çıkış olanağı vardır.

sundurma - Bu, bir ya da daha fazla taraftan açık büyük bir kapalı balkon. Loggias'ın bir özelliği, kemerler, korkuluklar ve sütunlar ile logyumdaki alanın tasarımıdır. Loggia kapılara binmeden doğrudan binaya gidebilir.

ve burada bir teras - Bu, çit ve dekorasyon ile dışarıya itilen geniş bir açık alan. Terasın tamamı açık havada olup güneşten bir çatı ya da bir kanopi tarafından gizlenmemektedir. Ve terasın zemini genellikle aşağıdaki daireler için bir tavan görevi görür.

Her zamanki gibi, teras sahipleri döşemeli mobilyalar üzerine oturuyor, az sayıda konuk kabul ediyor ya da aynı masada dostça bir aile ile çay içiyorlar.

Teras düzenleme - su yalıtım bir daha önemli yönü dikkat edin. Evinizin rahat köşesini doğal afetlerden koruyun. Çatlayıp gereksiz nemi atmalarına izin vermeyin. Terasın su drenajı için hafifçe eğimli olması çok önemlidir. Eğim, teras cihazındaki işin başında yapılmalıdır.

Terasın tasarımı temelinde oluşturulmalıdır. İster somut bir döşeme veya başka bir temel. Eğimin açısı 1.5-2 derece olmalıdır. Bu açı çok belirgin olmayacak ve ayaklarınız için veya mobilyalarınız için rahatsızlık vermeyecektir.

Kural olarak, terasların yapıldığı ana yapı malzemesi bir ağaçtır. Terastaki ahşap zemin, kır evi hissi yaratacaktır. Sana ev yapımı halılar veya çok renkli yollar yapman öneririm. Zemini izole etmek ve çevre temizliğini korumak için mantar kaplama kullanın. Egzotik ahşap teraslar bambu ile dikilebilir.

O zaman su yalıtım işlerine başlamalısınız. Bunlar, herhangi bir ilmek bırakmazlarken, membranlar veya bir film kullanabilirsiniz. Üreticilerin önerilerine sadık kalın ve başarılı olursunuz.

Fotoğraf duvar kağıtları yardımıyla terastaki duvarlar deniz kıyısına, ormanlık araziye veya kuşlarla botanik bahçeye dönüştürülebilir. Kuşlar güzel büyük kafeslerde yapılabilir ve yaşanabilir.

Teras kırsalında, ülke ruh halinizde yaratın. Bir ön koşul, güzel kokulu bir bitki örtüsünün varlığıdır - çiçekler, saksılardaki küçük ağaçlar, tırmanan bitkiler. Terastaki mini bahçenizi veya mini-serayı kırmak çok uygun. Jardiniere (çiçek kutuları) her havada size hizmet edecek. Artan neme ve sıcak havaya dayanıklıdırlar.

Terastaki pencereler sizin için hoş bir rengin perdesini asmaktadır. Rahat sandalyeler, koltuklar ve küçük bir kanepe yerleştirin. Masa tepsileri satın alın. Terastaki mobilyalar kompakt ve işlevsel olmalıdır.

teraslar temel avantajı sıcak aylarda açık hava aktiviteleri vardır. Bu eğer bir şey, bir mini bahçe alternatiftir. Küçük eksi teraslar - soğuk sezonunda olmayan işlevseldir. Her yıl tahmincileri küresel ısınma, teraslar talebini tahmin Fakat, görünüşe göre, büyümeye devam edecektir.

← kış sezonunda balkonda Bahçe: bu mümkün mü?

bilgi yararlı olmuşsa, sosyal ağlarda paylaşmak

Bu makaleyi beğendin mi? Arkadaşlarınızla paylaşın!

Bir Yanıt "Teras - dairenize Fransa'nın köşe"

[...] açık balkon ve teraslar büyük bir dövme demirden mobilya bakacağız. O değil sadece [...]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

62 − 61 =