Düğmelerin Resimleri

Düğmelerin Resimler. Düğmelerin El Sanatları: bir ana sınıfı

Yetenekli kişi el altında farklı malzemelerden gerçekleştirme yeteneğine sahiptir. Birçok özel olarak koniler, meşe palamudu, çırpı toplamak, doğaya gidin. Diğer geri kullanır: plastik şişeler, kırık ampuller, deri, doku, atık CD-ROM ve hatta tüm kütle kesin. Ancak her dikişçi hep düğmeleri büyük miktarda biriken: satın aldıkları veya daryatsya, eski giysilerden kesilir. hayal konuyu yaklaşırken, birçok kaliteli el işleri ve düğmelerin hatta bir resim yapmak.

Gerçekten de, düğmeler - renk, biçim, doku, boyut olarak bir sarkık aralığına sahip olan bir malzemedir. Bunlardan zanaat büyük bir Aralık yaptı. Bu eserler çocukları ve kendileri ile birlikte yapmak. dikişçi genellikle ana sınıfları verir. Düğmelerin el sanatları özel bir eğitime gerek yoktur yapmak için. gerekli araç ve sabır hazırlamak için yeterli.

Birçok usta kendi elleriyle açıkça imalat ve güzellik ürünleri kolaylığı göstermek hangi bir fotoğraf ile resmin düğmeleri yapmak öğrendik.

düğmeleri hayal herhangi kolayca işleyebilir ile. Tüm nüansları birkaç tamamlanmış işlerin sonra öğrenilir. Düğmelerin mükemmel bir resim, acemi iğne kadınlara yardım edecek bir sinema dersi alın.

Çok yakında orada Sevgililer Günü'nü gelecek ve tüm aşıklar birbirlerine hediyeler yapacaktır. Bunlardan biri düğmelerin bir resim olabilir:

üretim gerektirecektir için:

 • baz - ağır kağıt veya kanvas;
 • iki renkli Akrilik boya;
 • fırça;
 • tutkal;
 • düğmeleri kırmızı renk, şekil ve boyutları. Bazıları bir kalp şeklinde olabilir.

temelinde kurşun kalemle çizim için uygulanmalıdır. Sonra renkleri bulanıklık: tabanını - turkuaz ve kalbi - kırmızı.

iş parçası kuru olduğunda, tasarım düğmeleri resmini başlar. İlk bunların bağlantısının yerine, kalplerin dış hatlarında yapıştırılmış bir büyük düğme hızlandırır. Bu nedenle, yavaş yavaş çizim dolu - orta kenarından. çabuk kurudu çalışmak için, daha kuru saç kurutma makinesi olabilir. Resim, hediye amaçlı çerçeve içinde koymak için daha iyidir.

Çocuklar yetişkin dikkat gerekir: genellikle işi ile meşgul ebeveynler olduğunu, çocuğa yeterli zaman veremem. Ama hafta sonu bir saat kenara ve çocuklar ile el sanatları yapmak gerekir. Ortak çabalar kendi elleriyle düğmelerin desen kurulabilir. Bu gerektirecektir:

 • tutkal;
 • boya;
 • düğmeleri çok sayıda;
 • Kağıt veya kanvas;
 • karton fotoğraf çerçevesi veya tahta DSP.

Yapılacak ilk şey - temelini tedavi etmektir. kullanım amacına bağlı olarak, tuval veya fotoğraf çerçevesi olsun, o boyalı olmalıdır. Bir yoğun beyaz kağıt, dalları yayılan ile, ağacın bir çizim yapmak için, üzerinde kahverengi boya ise. Onlara göre gelecekte, "yaprakları" uymak ve fotoğrafın aşağıda gösterilmiştir düğmeler, güzel resimler yapmak.

bunu kullanarak ve bir kalem resim kahverengi renkte boyanmış tuval veya kağıt üzerine aktarılır: Bir kişinin, bağımsız bir ağaç çizmek mümkün olmadığında, o zaman kolayca bir şablon kullanabilirsiniz. Ayrıca, düğmeler yapıştırıcı boşalttım ve ağaca yapıştırın, çocuk talimat verebilirsiniz.

kahverengi düğmeleri - yeşil hamur ve bagajı taç. Magic Tree hazır - bebek eklem çalışmalarından son derece memnun. ürün tarafından oluşturulan bir çerçeve içinde monte edilebilir, ve kendi elleriyle düğmeleri resmini olsun.

Eğer kağıt üzerinde aşağıya doğru hareket ettirin süslemek ve oymak şablon kuşları kullanabilirsiniz. Kuşlar ağacının bitmiş "yapraklar" yapıştırılır. düğmelerinden güzel fotoğraflar çekin. Onlar çocuk odasında asılı, iç süslemeleri. oyuncaklar ile bir Noel ağacı tasvir, yapılan kartların: Böyle ağaçlar scrapbooking kullanılmaktadır.

Biz iğne bu tip dönüp ustaların eserleri bakarsak, bir sürü görmek mümkündür: Noel süsleri var - kar taneleri ve güzel toplar ve hatta kase.

Düğmeler Bunlardan lambaları çiçekler, oyuncaklar yapmak süsler. Haricen - Bu düğmelerden çok cazip ve ilginç makaleler olduğunu. aşağıda gösterilmiştir Usta sınıfı, basit ve herkese açık olacak.

Bu gerektirecektir:

 • Farklı renkler, şekiller, boyutlarda birçok düğmeleri. ; En iyi seçenek olduğu -, topun yüzeyine zayıf yapıştırılmış kadar küçük ve orta büyük düğmeleri: Burada da bir uyarı var
 • o topu ve onun destek için banka hazırlamak için gereklidir;
 • PVA yapıştırıcı;
 • makas;
 • Fırça.

top bir kase olacak geleceğin boyuta şişirilir. aşağı banka, kuyruk yerleştirilir. Sonra, bunun yarısı bir yapıştırıcı ile kaplanmış olmalıdır: Daha iyi topun kolaylık düzgün yapıştırıcı dağıtmak için, el, kuyruk ve sallama almak.

Yapıştırıcı kaplanmış boncuk bir kavanoza ayarlanır ve kurumaya bırakılır. Bundan başka, düğmeler yapıştırılmış: ikinci yapışkan tabaka. yapı kuruduğunda, sen düğmesine iki yapışkan katman kapsayabilir. Kuru kase birkaç saat olacak. , Topun kuyruk kesti Hazır olduğunuzda, hava gider, top üründen çıkarılır. Fazla yapışkan makasla çıkarıldı. Tabii, kase - bu düğmelerin bir resim değil. Ama stil vermek ve iç yemek odası ya da mutfak tamamlayacak.

kolye ve saç bantları şeklinde çok ilginç dekorasyon, düğmeler elde edilebilir. Bu ürün, uygun küçük kız veya bebek olduğunu. güzel kurdele, kırmızı ya da pembe kurdele: imalatı için gereklidir. Pembe, kırmızı ve beyaz renklerle: Düğmeler farklı boyutlarda seçilir. Bant uzunluğu serbestçe boyun veya kızın baş örtüsü için yeterli olacak ve bağlama için uzun uçları kalmıştır gerekir. düğmeleri piramidin oluşur Gönderen: - küçük dip büyük, daha sonra orta ve üst olduğunu.

Büyük düğmeler Bir çiçeğin şekline sahip olabilir. piramitlerin onlara döndürme olarak arzu edilebilir. Bunlardan ilki örgünün merkezine dikilir. Diğer orta piramidin iki tarafında yer almaktadır. Düğmeler bu yapı iplik veya yapışkan sabitlenir. Güçlü iplik dikmek tonunu almak tavsiye edilir. Piramit aşamasında temelinde bulunur: geniş bir yapı geri kalan indirgeme merkezinde. Onlar çok yakın hatta örtüşme dikilir. ve kolye seti - yedi olmak üzere toplam.

düğmelerinden sadece eserler üretmek dikişçi. Flip-flop - aşağıda gösterilmiştir Usta sınıfı, kendi yaz ayakkabı süslemeleri nasıl gösterecektir.

Bu gerektirecektir:

yaklaşık 30 cm, ancak güvenlik için, ilave olarak askıları ölçmek gereklidir .. - boyutlu kayış flip flop eşit olan bant iki adet kesin bandın kenarları çözülmemekte bir maç dağlamak.

Bundan başka örgü orta tanımlandığı gibidir ve "v", sabit birkaç ilmek şeklinde katlanmış.

Sonra farklı renklerin bant dikili düğmeleri - eğlenceli. Helmar 450 Hızlı Kuru - bitmiş ürün askıları, kapak yapıştırılır yapıştırıcı tavsiye flop. Çok güçlü, iyi yapışma fiksasyondur.

Sıradan parmak arası terlik dışında parlak ve neşeli yaz ayakkabı çıktı. Kombinasyonlar çok farklı olabilir: Eğer düğmelerden herhangi kümesini kullanabilirsiniz.

makalede, bir düğme olarak basit bir nesne kullanılarak yapılabilir artefact'lerinin örnekler verir. Çocukların oyuncakları, mücevher, ev mobilyası ve kendi elleriyle bile bir resim için olağandışı. makalede sunulan Fotoğraflar sanatlar uygulamaları, tüm aralık değildir. Bir tek denemek için - ve coşku ilginç hobi olacak. Özellikle çocuklu ailelerde: aile ve arkadaşlar için her tatil güzel tebrik kartı yapmak mümkündür.

Nasıl ellerinizle düğmeleri resmini yapmak için?

Anlaşıldığı üzere, düğme böyle resim çalışması olarak yararlı uygulamalar bulmak gereksiz olabilir.

İlk seçenek resmi, ayrı olarak kroki olabilir bir kroki ile geldi kafasında yani bir mozaik şeklinde oluşturulursa, hatta çocukları yapabilir, yeterince basittir. Sonra karton düğmeleri yapıştırarak, gerçekliğe düşüncelerimizi somutlaştırmak. Onun düğmelerini dikerken Ayrıca kumaşın yerine karton kullanabilirsiniz.

İşte böyle bir resmin bir örnektir:

yaratma İkinci seçenek "pugovichnoy9quot; Oldukça zahmetli resim ve sadece yanlısı onunla baş. Ama, heykeller üç boyutlu resimlerini aldı. yani Düğmeler dikilmiş ve yapıştırılmış ve yasaktır o düzeni bozabilir ve bunu bilmeyecek kadar renklerin belirli bir sırayla, bir resme dokunun, ipe asılırlar değildir.

İşte üç boyutlu resmin örnekler verilmiştir:

Bu konu ile ilgilenen kişiler, ben on kat diğer şeyler (çok kumaş, fermuarlar, vb) arasında bazen güzel düğmeleri vardır, çünkü bu kadar dikkatsizce, onların faydasız şeyler attığını pişman var.

Şimdi çocuk ustaları aşağıdaki resmi:

Gördüğünüz gibi, düğme birkaç kat üst üste - bu hacim yaratır, kompozisyon ilginç hale gelir. Ama nedeniyle oldukça başka kırıntıları mevcut yok olması nedeniyle, her ben flaş düğmesine ve zorla ben mavi boyalı boşluğu ilerletmek için. yani İlk başta sadece bir resim çizdi, sonra da düğmeleri empoze etmeye başladı.

Bu arada, bir kağıt, karton, kumaş, tuval veya başka bir uygun malzeme üzerine yayılır. yapmak için resim daha renkli döndü ve hemen hemen hiç boşluk, onlar boncuk, kristal ve diğer küçük Devreler ile doldurulur oldu gelmiştir, burada böyle işin bir örnektir:

En kolay yolu, ancak en hızlı - mozaik ilkesine bazı resimlerin yeniden oluşturulması. Eğer çok renkli düğmelerin büyük bir arz varsa renge göre sıralamak ve sadece ortaya çıkarabilmek için, sopa olabilir. Kağıt çizim uygulamak izleme yardımıyla gemide önceden Bunu yapmak için. düğmeleri de PVA tutkal bağlanır.

Burada yapabilecekleriniz.

Ve düğme, boncuk, ve tuz hamur erkeklerle aşağıdaki resim. MK yazar bağlantısı.

poguvits resmi Biz oldukça hızlı bir şekilde, ama biz çok eğlenceli olsun. Nereden başlayacağız? Ağacın, gökyüzünün, bulutların bagajı - resmin temelini çizin. Bir çocuk bile çizebilir. Onun arka plan düğmeleri Siyah boya varil özellikle parlak görünüyordu. o belli bir şekil vererek - Kocakarı basit çizin. Ayrıca, neredeyse tüm taç macunu pugovichkami. boyut ve herhangi bir kullanım düğmelerinin rengi. Kil güvenilir, için örnek almak en iyisidir, "moment9quot;.

Bunu yapmak için, öncelikle düğmeleri tasvir istediğiniz tuval üzerinde çizmek gerekiyor. Daha sonra, şeklin her bir parçasının rengini belirler. Farklı düğmeleri temin etmek. Düğmeler bile, aynı rengin olanlar hepsi farklı olduğu iyidir. Ve böylece gölgeler vardı.

Ben bir ağaç resmi ile düğmeleri çizmeye başlamak için tavsiye - kolay yoludur:

İstersen Ama ağaç, bir başyapıt yapabilirsiniz:

ellerinizle düğmeleri resmini oluşturmak için gereken:

 1. Taban (mukavva ya da ahşap);
 2. Renkli kağıt;
 3. Kalem (gelecek resmin bir çizim yapmak için);
 4. süper yapıştırıcı;
 5. Düğmeler (farklı kalibrede ve renk çok).

Eğer kumaş üzerinde bir filmi yaparsanız, düğmeler yapıştırılmış ve dikili edilemez.

Bu şekilde bir resim oluşturmak için değil, aynı zamanda tebrik kartları, kutular, vazolar, bez torbayı, alt masa örtüleri süslemek için ve daha da önemlisi, yeterli hayal gücüne sahip değildir mümkündür.

Çok güzel, Düğmelerin resimler. Bir resimde farklı şekil ve renkleri kullanabilir. Aynı zamanda Düğmeler, süper yapıştırıcı tutkal ya da iğne ve iplik ile dikmek gerekir. İlk istenilen desen kumaş üzerine uygulanan bu, yapmak ve düğmeler, farklı formlarda ile doldurarak başlamak için. uzay tamamen doluydu Yani, kullanmak ve rhınestones edebilirsiniz. Burada fotoğrafın örnekleri, bu tür resimleri görebilirsiniz, düğmeler dikilir

İşte böyle büyük bir ağaç kendi elleriyle düğmeleri yapabilir var bir örnek. Bir tuval üzerinde başlatmak için derevo.Nu tutkal yardımıyla Ağacımıza bizim tutturmak düğmeleri devam çizin. Yani gereksiz düğmeleri yararlı olabilir bu.

İşte çizmek için kahverengi sandık.

uygulama hakkında

etrafında bir yerde dolaba yalan öğelerin el sanatları yapın. Düğmeler - Yaratıcılık için ucuz şeyler. Fikirler değerli şeylerle ucuz malzemeler olun.

Çocuklar için düğmelerin El Sanatları özellikle yararlı olacaktır. Çocuğun özgüvenini herkesin görmesi için kendi elleriyle yaptı ve açıkta eller, zihin ve yaratıcı eğilimleri el sanatları motor becerilerini geliştirmek yükseltilir. Ve bu resim sadece çok dalgın insanları görülebilir.

Basit hikaye ile karton üzerinde bir başyapıt yaratmak için teklif ekli ellerini fotoğraf ile düğmelerin ilk resmi için.

"Panel düğmelerin" makalesinde konuların fazla resim bakın. Aynı makalede denekler düğmeye sopa boyama için en temel ve daha iyi nasıl seçileceğini açıklamaktadır.

kendi elleriyle ana sınıfı ile düğmelerin resim

malzemeler
 • renkli karton
 • Birçok farklı düğmeler
 • Yapıştırıcı (tercihen tutkal tabancası)
 • Bir resim için çerçeve
 • yetişkin ve çocuk sabır

Gerekli malzemeleri topladıktan sonra biz işe resmin arsa ile tespit etmek.

1. Gelecekteki resmin desen kesip.

2. karton üzerine yeniden çizin.

3. gemide onların en iyi konumu tarama düğmeleri anlamaya bir çocuk koyarak ile birlikte.

4. Daha sonra, alt katman düğmeleri şablonun kontur boyunca tutkal.

Dikkat düğmeleri ortaya koydu iki kat . Bu resim boyutu ve düğmeler arasında görünür hiçbir boşlukları verir. tek katmanda yayılması genellikle boşluklar boncuk boncuk vb ile dolu ise

5. Geri çalışmak. Boyama üst nihai katman yayıldı.

6. resim gerekli unsurları Dorisuem. Bu durumda, bir dal. Bunun bir kuru dal alıp resme sopa olabilir. Çok ilginç alabilirsiniz.

tablolar oluşturarak uzun süre kapalı koymayın. Şimdi deneyin. Bu resim sevdikleriniz için harika bir hediye olabilir.

Bir açıklama

Gerçekten işi sevdim! düğmeleri ile Böyle serin fikirler!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1