Bina evlerinin çerçeve teknolojisi

Çerçeve evlerin artı ve eksileri listesi

Binalar arasında artan bir şekilde, artı ve eksileri, malzemelerin inşası ve tedarikinden önce keşfedilmeye değer olan bir çerçeve evi görebilirsiniz. Çerçeve yapımı artan bir popülarite kazanmaktadır. Ancak bu teknoloji için bir ev inşa etmeye değer mi. Burada, herkes bağımsız olarak artı ve eksileri tartmalıdır.

Çerçeve evlerin avantajları, insanları dünyanın dört bir yanındaki bu teknolojiye çekmektedir. Seçenek yalnızca ülkemizde değil, aynı zamanda sınırlarının ötesinde de geçerlidir. Bu tarz yapı Avrupa'nın bize geldi ve lider konuma güvenle girdi. Çerçeve evlerin avantajları, başta ekonomileri olmak üzere. Bütçeyi yalnızca inşaat aşamasında değil aynı zamanda operasyon sırasında da tasarruf etmenizi sağlarlar. Çoğu zaman, eksi kaynaklardan daha fazla artı vardır.

Yüksek karlılık nedeniyle çerçeve yapım teknolojisi popülerlik kazanmıştır.

Çatı evlerinin avantajları aşağıdaki karakteristikler ve özellikler ile temsil edilmektedir:

 • inşaat sırasında ıslak işlemlerin olmaması;
 • Yılın herhangi bir zamanında çalışma olanağı, sıcaklık rejiminden bağımsız olma;
 • güçlü vakıflara ihtiyaç yoktur;
 • Tek başına ve minimum işçilik maliyeti ile montaj işi yapabilirsiniz;
 • Isı tasarrufu sağlayan iyi ısı yalıtımı;
 • İyi buhar geçirgenli bir ısıtıcı seçerken konforlu mikro iklim;
 • yüksek kurulum hızı;
 • Bir binanın sadeliği ve onarımı;
 • Zımbalama ve büzülme sırasında yapının küçük deformasyonlara karşı stabilitesi;
 • iç düzen değiştirme imkanı.

Bu teknolojinin kendi yapınıza uygun olup olmadığına karar verme fırsatı verecek olan çerçeve evinin tüm artılarını ve eksilerini bulacağız. Bu binaların sahiplerinin, inşaat aşamasındaki maliyetlerin, tuğla veya beton bir yapı oluştururken elde edilebileceğinden yaklaşık% 30 daha az olduğunu belirtmek önemlidir.

Çerçeve yapımı yılın herhangi bir zamanında yapılabilir

Aynı zamanda, çalışma sırasında ısıtma maliyetleri çok düşüktür. Fakat bu sadece izolasyon kalınlığı doğru seçilirse geçerlidir. Belirli bir iklim bölgesi için normları yerine getirmelidir.

Her aşamada sorunlardan kaçınmak için, çerçeve evinin tasarım aşamasında kendisine daha fazla dikkat edilmesi gerektiği düşünülmelidir. Montaj yapılırken teknolojinin tüm aşamalarına uymak önemlidir. Burada büyük önem, imalat ve çerçeve parçalarının birleştirilmesinin doğruluğu. Çok malzeme kalitesi bağlıdır, bu yüzden hazırlık aşamasında güvenilir tedarikçiler bulmak zorunda kalacaktır.

Panellerin montajı kesinlikle kesin yapılmalıdır.

Çerçeve evlerin avantaj ve dezavantajları göz önünde bulundurulduğunda, önemli özellikleri hakkında şunları söyleyemeyiz:

 • Duvarların üflenmesini veya sarkma izolasyonunu önlemek için yapım aşamasında eklem kalitesini dikkatle izlemeniz gerekir;
 • cildin tüm parçaları mükemmel şekilde monte edilmeli, kalkan elemanlarının yerleştirilmesi çok zaman ve emek harcıyor, ancak bu dikkat edilmelidir;
 • tüm ayrıntılar mükemmel bir şekilde ayarlanırsa, bina enerji tasarrufu açısından çok etkili olur, ancak bunun pratikte başarılması kolay değildir.

Çoğu profesyonel, çerçeve binasının koşullardaki operasyon için çok uygun olmadığını düşünüyor. Bu alanda, fazla deneyime, gelişmiş bir düzenleyici çerçeveye ve yeterli bilgiye sahip değiliz. Bu fenomen olağandışı, bu yüzden bilinmeyen gibi korkutucu olabilir. Ancak profesyonel olmayan ustalar arasında iskelet giderek popülerlik kazanmaktadır. Böyle bir güven teknolojisine değer mi?

Çerçeve evinin en büyük dezavantajlarından biri - göreli kırılganlık

Çerçeve evlerin bazı dezavantajlarının gerçek bir dayanağı yoktur. Mitlerle mukayese edilebilirler. Fakat dikkate alınmayacak ciddi sorunlar var.

Tipik sorunlar şunlardır:

 • kırılganlık. İnşaatın yüz yıldan fazla sürmesi pek mümkün değildir. Ancak burada her şey onarım düzenine ve bakım kalitesine bağlı. Her 25 yılda onarım gerçekleştirirseniz durumu önemli ölçüde artırabilirsiniz. Fakat çerçeve yapımının evdeki ailelerin nesiller boyunca yaşaması amaçlanmamış olduğunu anlamak önemlidir. Ancak kaynağın bir veya iki kuşak için yeterlidir.
 • Yangın tehlikesi. Ahşap çerçeveli binada, yangını engelleyebilecek hiçbir şey yoktur. Buna ek olarak, böyle hafif bir yapı tam anlamıyla bir eşleşme olarak yanabilir. Ancak sorun bir ısıtıcı seçerek çözülebilir. Şimdi mineral bazalt pamuk yünü piyasada popülerdir. Ateşe dayanıklıdır. Ayrıca koruma için tüm ahşap elemanlar alev geciktiricilerle muamele edilebilir, bu da emniyet seviyesini yükseltir.
 • Çürümeye maruz kalma. Yüksek nemde ağaca kolayca zarar verilir. Bu, yalnızca çerçeve binalar için değil, aynı zamanda ahşap binalar için de önemlidir. Ancak evi takip ederseniz ve periyodik olarak bir antiseptik ile tedavi ederseniz, hiç sorun olmaz.
 • Düşük ses yalıtımı. Yapının ağırlığı ses emilimini etkiler. Çerçeve evinde küçük, bu nedenle gürültü seviyesinde sorunlar olabilir. Yolların veya demiryollarının yakınında bina yaparken bunu hatırlamaya değer. Sorun, kalitatif yalıtım malzemeleri seçilerek başlangıç ​​aşamasında bile çözülebilir.
 • Düşük ekolojik uyumluluk. Burada her şey malzeme seçimine bağlı. Kılıf ve izolasyon türüne dikkat etmek önemlidir. Çevre dostu bir ev bulmak son derece zor olduğundan, bu nokta oldukça tartışmalı. Kimyasal emdirme, yapay malzemeler, vb. Her yerde kullanılır.
 • Canlılar için mükemmel bir yer. İklim koşullarımızda, böyle bir problem son derece nadiren ortaya çıkar. Bu, diğer ülkeler için daha alakalı. Fakat başka bir sorunumuz olabilir - fare. Isıtıcı olarak köpük seçerken sorun önemlidir. Mineral yün kemirgenler için kayıtsızdır.

İnşaatçılar tarafından bilinen çerçeve evleri, artıları ve eksileri göz önüne alındığında, olası sorunlar ve bunları çözmenin yolları hakkında söyleyemeyiz. Aksi takdirde, bilgiler eksik kalacaktır. Bazı durumlarda bir profesyonelin ilgisini çekmek akıllıca olacaktır: inşaatçı veya mühendis.

Bir çerçeveyi bir bina oluşturmak yeni bir olgudur. Bu nedenle, belirli bileşenlerin her inşaat atölyesinde satın alınabileceği ile yüz yüze gelebilirsiniz. Rekabet eksikliği nedeniyle, üreticiler ve satıcılar zaman zaman fiyatı sarabiliyorlar.

İnşaat malzemeleri güvenilir tedarikçilerden satın alınmalıdır.

Gereksiz atıklardan kaçınmak için üreticileri sürekli gözlemlemek, teklifleri karşılaştırmak ve en iyisini seçmek çok değerlidir. Maliyet de mevsimden etkileniyor. Kışın sonunda, materyallerin yaz aylarına göre önemli ölçüde daha düşük maliyeti olabilir. Bunun en büyük nedeni, genellikle sıcak dönemde ve inşaat pazarında kışın gözlemlenmesidir - durgunluk.

Buhar geçirgen ısıtıcılar ve malzemeler kullanıldığında sorun çıkmaz. Ancak duvarın katlarından biri geçirimsiz malzemelerden yapılmışsa, binaların zorunlu havalandırılması hakkında düşünmek zorunda kalacaksınız. Söz konusu soru, örneğin bir köpük veya ekstrüzyonla köpük polistiren (penopolix) yerleştirirken geçerlidir. Gereksiz tedbirleri almamak için, buhar geçirgenliği gibi malzemelerin özelliklerini dikkatlice düşünmeniz önerilir. Çok düşük olmamalı.

Bir ısıtıcı olarak bir köpük veya köpük köpüğü seçilirse, zorunlu havalandırma donanımını

Bir diğer konu da cephe havalandırması. Mineral yün kullanırken, yalıtım ve deri kalınlığı arasında 3-5 cm boşluk bırakmanız gerekir. Cephe alt kısmında, hava emiş delikleri vardır. Çıkış, çatı saçakları alanında yapılır. Bu teknoloji, ısıtıcıyı kondens damlacıklarından korumanıza izin verir.

Mineral yün ve astar arasında bir havalandırma boşluğu olmalıdır

Her iki durumda da yetersiz havalandırma, mikro iklimin bozulmasına ve nem oranının artmasına neden olacaktır. Yüksek nem - kalıp, mantar ve diğer mikroorganizmalar, evdeki kiracıların yaşamını büyük ölçüde bozabilir. Astar, izolasyon ve yük taşıyan yapıların değiştirilmesiyle komple onarımlardan kaçınmak için önceden havalandırma düşünmelisiniz. Aynı kural binanın çatısı için de geçerlidir.

Normlara göre teller metal borulara döşenmelidir. Yanıcı bazlarda plastik kullanılması kabul edilemez. Fakat bu, yalnızca teslimat sırasında bir kontrol yapmak gerektiği kütle yapımında geçerlidir. Özel binalarda Rus yönetmeliklerini kullanmak için acil bir ihtiyaç yoktur. Ancak burada önerilerden geri adım atabileceğinizi anlamak önemlidir.

Kablolama için plastik boruların kullanılması yasaktır

Kablolama bakımından, dünya tecrübesi kullanmak mantıklıdır. İyi izolasyonlu güvenli tellerin en yaygın kullanımı. Bu gibi elemanlar doğrudan daha önce kesikleri sağlayan çerçeve içine döşenebilir. Bu zaman, enerji ve sinir kazandırır.

Bu sorun en ciddi engeller haline gelebilir. Kendini kurarken, teknolojiyi dikkatle incelemelisin. Birkaç ders kitabı satın almaya değer çünkü kendi evinizi inşa ediyor, tasarruf anlamı taşımıyor.

Çerçeve bağlantıların yüksek hassasiyetini gerektirir, bu nedenle bu seçenek yapım konusunda halihazırda deneyime sahip olanlar için önerilir. Acemi, düğümleri yeterince iyi yerine getirmez; bu da operasyonda bazı sıkıntılara yol açar.

Çerçeve evi inşaatı teknolojisi

Kendi evinizi sıfırdan inşa ederken, sıcak, konforlu ve güvenilir projelere öncelik verilir. Yakın zamana kadar, uzun süreli çalışma ve tam emniyet sağlayan tuğla, köpük beton ve diğer güvenilir malzemelerden yapılmış binaların kullanımı çok popülerdi. Ahşap binalar, Avrupa ülkelerinde o kadar popülerdi ki, estetik ve ucuz değil güvenilir değildi.

Şu anda, ekolojik saflıkları ve nispeten düşük maliyetli projeleri nedeniyle ahşap yapılar yavaş yavaş geri kalan türlerin yerini alıyor. Buna ek olarak, çerçeve evleri, maliyeti uygun fiyatlı ve sıkı kent dairelerine gerçek bir alternatif olan çok popüler. Şehrin yakınında, güzel ve pratik evler inşa edildi, nitelikleri hiçbir şekilde daire ve tuğla komşularına göre daha azdı. Mümkün olan en kısa sürede uygun bir fiyata, konforlu konut alanında önemli bir artış ve aynı miktarda inşa ediliyor.

Birçok komşu ülkelerde teknoloji çerçeve yapı Biz uzun zamandır büyük formanın ve tanıma aldık. kare inşaat ilkelerini anlamak ve onun işlevselliğini ve kullanılabilirliğini sağlamak için, teknolojinin olumlu ve olumsuz yanlarını belirlemek ve evlerin yapımında diğer yöntemler ile karşılaştırmak için gereklidir. Her şeyden önce, o bir çerçeve ev ve hangi malzemeler kurulumu için gerekli olacak anlamalıdır.

Ne malzemeye göre çerçeve ev ve onun türlü inşa?

"Çerçeve ev" kavramının tam anlamıyla alınmalıdır. bina aslında özel malzeme ile dış ve iç tarafı ile kaplanmış bir iç çerçeve, oluşacaktır. İç ve dış kaplama için tabaka malzemelerinin (DSP OSB ve kontrplak) olarak kullanılır ve (blok-house, duvar kaplama veya taklit kereste) kalıplanır. cam yünü, madeni yünler, polistiren ya da bir köpük - iç duvar bir yalıtıcı ile doldurulur. yük ana yapı ahşap veya metal ya olabilir çerçeve üzerinde dağıtılır, ancak ilk seçenek çok daha sık kullanılır.

ahşap yapı iskeleti Malzemeler - özel olarak seçilen bir parça sisteminin yerinde doğrudan monte edilebilir. deformasyona karşı dayanıklı çerçeve teknolojisi evinde uyarınca inşa ve yüksek sertlik ve uzun ömre sahiptir. Dış mahfaza tabaka malzemeleri yapı genel yapısını güçlendirmek ve tavsiye edilen tüm parametreleri elde etmek için yardımcı olur.

Çerçeve yapı teknolojileri arasında binanın kaplama usulüne göre sınıflandırılır iki tipi vardır:

 • Çerçeve - Panel teknolojisi. Bir çerçeve evin yapımı, bu tip ilkesi başına sonraki işlem ve yalıtımlı malzeme monte edilir. Yani bu teknolojiye Evi dikme, her malzeme ayrı olarak satın ve onu ısıtmak ve işlemek için bir araya gerekir. Bu teknoloji daha ucuz, ama daha emek yoğun olduğu;
 • Çerçeve - Panel teknolojisi üretimi ile somutlaşan edilir. çerçeve ev panellerin özel bir proje üzerinde bir kez yalıtımı kurduğunuz gerekli boyutu, yapılır. Tamamlanmış öğeler özel ekipmanlar yardımıyla eve gidiyor şantiyeye teslim edilir. onun fiyat artışlarına rağmen, önemli ölçüde tesisatın yapısına süresini azaltmak için yardımcı olduğu için teknoloji daha popüler. Bu durumda, uzman işçiler üzerinde güvenmek ve inşa kalitesi özellikle ev dayanıklılık ve konfor etkilemez edilir gerekli değildir. Biten panoları üretiminde sıkı kalite kontrol ve tam standartlarını karşılamaktadır. malzemenin kaliteli hizmet ömrünü uzatır ve bir çerçeve evin ısıtma maliyetlerinde tasarruf - Birçok durumda, bu tür bir projenin bir düzenlemenin maliyeti haklı.

Her iki durumda da, evin kurulum maliyeti yaklaşık olarak aynı olacak, ancak ilk sürümde size iş her türü için ödemek zorundadır - artışın ise sebebiyle ikinci maliyet malzemenin nitelikleri, astar, yalıtım ve kaplama.

Tek bir rahat ve dayanıklı ev inşa edilecek bir proje, seçerken Elbette, hesap birçok faktör dikkate alır. Ben yapım maliyeti sadece ucuz istiyorum, ama aynı zamanda en az çaba ile uzun süre görev yaptı. materyal ve tasarım seçimi avantajları ve teknoloji ve uygulanmasını bina dezavantajları özel dikkat etmelidir nedeni budur.

kare inşaat lehine Argümanlar:

 • çerçeve teknolojisi Bireysel evlerin yapımı için en ekonomik olarak kabul edilir;
 • Evde Düşük ağırlık vakıf maliyetlerini azaltmaya yardımcı olur;
 • Hızlı kurulum birkaç ay sonra faaliyete bir yapı girmek için izin verir;
 • Ahşap iskeletli yapılarımız enerji tasarrufu yüksek oranına sahip ve ısıtma maliyetlerini azaltmak önemli ölçüde yardımcı olur. Buna ek olarak, kışın ev hızla ısınır ve yapının düşük ısı iletkenliği 15 cm kalınlığında duvar sağlar;
 • Basit ve konforlu evler deformasyona karşı dayanıklı, yüksek termal koruma sahip ve yüksek sertlik vardır. Ayrıca, kurulumdan sonra hemen iç döşeme yapısı izin veren halletmiyorsunuz;
 • yüzey kabuk materyalleri önemli ölçüde kaplama maliyetlerini azaltabilir, daha başka bir işleme tabi tutulmadan kullanılabilir. Evin çerçevenin içinden de iç onarım maliyetlerini azaltır alçıpan ile kaplandığı.

Tüm avantajları ve uzun vadeli inşaat, çerçeve teknolojisi, hem de evlerin yapımında diğer türleri rağmen hala dezavantajlara sahiptir. tasarım çerçeve yapı teknolojisi gereksinimlerini karşılamasını tamamen sağlamak için önce bunları gözden geçirmek için gerekmektedir.

Dezavantajları çerçeve konstrüksiyonu:

 • Çerçeve evini montaj için kesinlikle teknoloji, montaj kurallarına uymak ve özel aracını kullanacak kalifiye işçi gerektiren;
 • Projede artış ilave ücrete tabi. Temel olarak, çerçeve konstrüksiyonu üç katlı bir maksimum yükseklik ve artık 20 metreden küçük yapılar için kullanılır;
 • yangına karşı ek emdirme ve antiseptik tedavisi ve korunması için ahşap çerçeve.

seçim aynı kare inşaat lehine yapıldıktan sonra evin temellerine için malzeme belirlenmesi gerekir.

Avrupa evin neredeyse tamamen ahşaptan inşa olmasına rağmen, dikkate değer ve önemli avantajlara sahiptir çerçevesinde, metal versiyonudur. Bir metal taban thermoprofile yüksek yangın direncine sahip olan, kullanılan gibi, önemli ölçüde yapının ağırlığını azaltır ve 100 yıldan daha hizmet eder, korozyon ve darbe mantarlara maruz kalmaz. Ahşap çerçeve aynı zamanda yaşı en fazla 60 yıllık bir ömrü vardır ve tüm bu faktörler tarafından etkilenir.

Bu çerçevede, her türlü inşaat sonuçları ile dolu olduğu gerçeğine dikkat değer. Kötü takımının önemli ölçüde mülkiyet çalışma ömrünü azaltacaktır ve güvenilmez geçirmez dikişler yapısının termal iletkenliği azaltırlar. Nedenle para ve güven yapı profesyonelleri kaydetmek için daha iyi değil.

Bir çerçeve evin temelini Yapımı

Bilindiği gibi, substratın yapının temel ve hizmet ömrü üzerinde etkisidir. Bir kaset ve sütunlu karo - karkas evler inşaat teknolojisi temeli üç tür kullanımını gerektirir. bir vakıf seçerken iki ana faktöre dikkat etmek gereklidir:

dikim veya alüvyon için ideal bir seçenek temel döşemesi olacaktır. Bu eşit olarak silindirik ve Yassı temel aksine, zemin üzerindeki yükü dağıtmak için yardımcı olur. bir baz düzenlemesi için ve böylece sıkıştırma olasılığını azaltır, toprağın üst tabakayı kaldırmak ve daha sonra, bir çukur kazmak, bir kum yatağı oluşturmak ve soba koymak için gereklidir.

Çerçeve evi basınca dayanıklı ve uzun ömürlü olması mümkün olan bant ve iskele temeli için uygundur, diğer toprak için. analizin temeli doğru buna dayalı yapısı ve, ağırlığını hesaplamak sonra çok önemlidir, istenilen türünü seçin.

çerçeve konstrüksiyonu tuğla ve ahşap evlerde olduğu gibi çatı aynı türde tabi. çatı ve çatı çatı tasarım özelliklerine bağlı olarak bir tavan, beşik veya mnogoschiptsovoy olabilir. Konutlarda kullanım beşik ve çatı terasları Özellikle popüler. Bu tasarımlar yüklemek zor değildir ve herhangi bir malzeme ile kaplanmıştır. Çatı iyi iklimine uymak ve rüzgar ve yağış direnmelisiniz.

karkas evler dikkate projenin, yamaç inşaatı, sömürü malzemesi terim ve proje finansmanı mimari özelliklerini almalı bir çatı malzemesi seçerken. Çatının düzenlemesi için mükemmel bir örtü:

 • Metal kiremitler. Çatı eğimi 25-45 ° düzeltmek için kullanılır. uygun bakım ile servis ömrü 35 yıldır;
 • 35-40 ° eğimle ve bunlar en fazla 50 yıl değildir Ondulin Bitümlü çatı barut veya çatı;
 • boyama ile Asbest arduvaz 25-45 ° eğimli çatı döşeme için kullanılan 30'a ilave işlem olmadan, 40 yıla kadar hizmet eder;
 • Çatı çelik 18-30 ° 'lik bir eğime sahip çatılar için kullanılır. 30'a kadar yıllık faaliyet malzeme terim.

Çatının Seçim dikkate tavan alanı düzenlemesini alarak yapılmalıdır. o yerleşim planlanmaktadır, ek yalıtım ve çatı çerçevesinin dikkatli bir tasarım gerekecektir.

Bir çerçeve evin yapımı için işlem

düzenin mutlaka tam olarak uyulması doğru çalışmasını sağlamak için ve dikkate tüm detayları alacaktır. Bu algoritma Evin tüm bina kodları yüklenecek ve uzun süre dayanmasını sağlamaktadır.

Başlamak için en iyi yer seçmektir. toprak ve yeraltı suyu yerin optimum seviyesini seçmek için gereken inşaat için, iletişim sistemlerinin yeri ve konumu tüm iklimsel özelliklerini göz önünde bulundurun. Sonra düzenini yapmak ve uygun bir temel favorilerinize ekleyebilirsiniz. takarken temele ahşap çerçeve ahşap çerçeve üzerine monte edilir işlenmiş ahşap iki büyük harfler koydu. Metal çerçeve inşa, bu işlem gerçekleştirilmez.

Bu çerçeve yapısı ve bir dış deri ile takip edilir. kaplama yüklü pencere ve kapıların kurulumu sırasında. Nedeniyle ev deforme olmaz ve pencereler kurulum küçültmek değil gerçeğine inşaat sırasında doğrudan yapılabilir. inşaat hazır paneller kullanmaz sırasında eğer bu aşamasında zaman iç astar basitçe kapalı alçıpan de, yalıtım yapılır.

Eh, tüm çerçeve monte ve iç bölümleri, zemin ve tavan yerleşiyorsunuz toplamak kaplandığı zaman, iletişim gerçekleştirdi. Geçen içinde çatı monte ve iç ve dış dekorasyon yapılmış.

çerçeve konstrüksiyonu Bu sadece en popüler ve ucuz değil, aynı zamanda ev dayanıklılık, işlevsellik ve konfor dolu sağlar. Takip eden işlem maliyetleri önemli ölçüde ısıtıcıların yapısı ve yüksek bir ısı iletkenliği ile en aza indirgenmiştir. büyük avantajı hızlı ereksiyon ve devreye operasyonda binaların yanı sıra en az bir süre için rahat ve sağlıklı konut oluşturmak için yardımcı olan yüksek ekolojik malzemelerin dayanıklılığını olduğunu.

Anahtar teknoloji çerçeve yapı evler

Çerçeve teknolojisi inşaat nedir? Binanın ana iskeleti çerçeveyi destekleme ile temsil edilirse, bu ev çerçeve inşaat teknolojisi ev üzerine inşa edilmiştir söyleyebiliriz. Binanın çerçevenin inşaat tekniği, tahta, metal, beton, plastik açısından imal karkas yapısının oluşumu ile ilişkilidir. mağara adamı inşa edilen ilk konut, ilkel iskelet derileri ile kaplı, ahşap ve kemiklerin yapıldı. Çerçeve teknolojisine çelik, beton ve camdan yapılmış bir% 100 çerçeve binalara Tüm modern gökdelenler,. mimarinin unsurlarını Çerçeveleme, biz dünyanın herhangi bir köşesinde bulabilirsiniz: Alman yarı ahşap, Moğol yurt, kulübe-Ukrayna saz ve çamur. Bütün bu çerçeve teknolojisinin hayatında somutlaşan edilir.

İlk etapta, modern Amerikan eve gelince Tabii ki, ahşaptan yapılmış bir çerçevedir. Bugün, çerçeve teknolojisinin aşağıdaki türü vardır:

kurullarının bir yük taşıma çerçevesi ile inşaat teknolojisi çerçeve ev

Modern teknoloji çerçeve yapımı söz konusu olduğunda ise öncelikle kenarlı kurullarının evin inşaatının varyantları. Bu malzeme, imalat ve depolama için çok kolaydır. Kağıt aktif el aletleri kullanılabilir. Ve tabii ki, fiyatı. levhalardan Düşük fiyat çerçeve ev liderlik bu düzenlemede, karkas inşaat teknolojisi etmektir korumak sağlar. iki modeli: çerçeve inşaat teknolojisi "Platform" ve Balon.

Platformu (Platform) - kendi elleriyle bir çerçeve ev inşa en yaygın teknoloji. teknoloji platformu aracılığıyla çalıştı ve birkaç zorunlu adımlar içermektedir. teknoloji platformunun ana aşamaları: temelin alt ray ve platform üzerinde yatay konumda oluyor zemin kat döşeme platformu çerçeve iskeleti. Çerçeve duvarları dikey bir konuma yükseltilir ve elimine edilir. sahne tavan ve 2 kat veya çatı ardından evin katlı sayısına bağlı. Teknoloji Platformu zamanın çok kısa bir süre (en fazla bir ay) içinde çerçeve evini toplamak için izin verir. Sitemizde çerçeve inşaat teknolojisi "Platform" adanmış ayrı bir bölüm vardır. Hangisi bu düzenlemeye çerçeve teknolojisine evlerin yapımı için gerekli tüm bilgileri içerir.

Balon (Balon) - Binanın evlerin çerçeve teknolojisinin eski sürümü. teknoloji platformu farklı olarak, duvarlar, taban ile değil inşa edilir ve tam (birinci, ikinci kat +), döşemeler çerçeve dikey bağlıdır. Duvarlar dikey konumda olacak. Tarihsel Balon teknolojisi önceki teknoloji platformunu çıktı ancak kullanımı artık ekonomik olarak haksız olarak kabul edilir. çerçeveleme teknoloji bu tip için (teknoloji platformu 2 kişi için yetecek kadar), yüksek kaliteli malzeme (kuru rendelenmiş levhalar hiçbir eksen sapması) ve marangozlar fazlasını,

bir tür teknoloji çerçeve yapı evler Balon biri zemin standı maruz ve biri tarafından yönlendirilen bir yöntemdir. Yani, tek katlı çerçeve duvarları dik bir pozisyonda toplanır edilir. Bu bina yöntem Rusya'da yaygın ve kereste çerçevenin inşaat klasik versiyonu gibi daha fazladır. Bir Balon teknolojisi var tek gerçek avantajı inşaat sırasında gecikme karkas ev yağış hasara yol açmaz gerçeğinde yatmaktadır. döşeme levhalarının montajı zaten yerleşik çerçeve evlerde meydana gelir.

ahşap taşıyıcı sisteminin Teknoloji çerçeve yapı evler

Geleneksel anlamda aynı zamanda bir çerçeve teknoloji inşaat olmakla birlikte, çerçeve kurulu dışarı ve kereste gitmiyor. Bu teknoloji inşaat üzerine inşa evler, çok güzel görünüyor. Tipik olarak, çubuk şeklindeki çerçeve elemanlarının evin iç ve dış bir parçasıdır. Karmaşık montaj, kesikler, sivri uçların kullanımı ile karakterize çerçeve konstrüksiyonu teknolojinin bu çeşitli için. Ayrıca, bu teknoloji yüksek kaliteli ahşap kullanımını ayıran, meşe yaygın olarak kullanılmaktadır. Bir çerçeve ev toplama marangozlardan Mesleki beceri, olağan orta mesafeden farklıdır ve marangozlar çalışmalarına daha anımsatan bir büyüklük sırasında olmalıdır. birkaç yüz kg, mm'den daha az bir hassasiyet ile dil ve yuva bağlantısı ağırlığında 7 m çubuk şekilli montaj çerçevesi uzunluğu, düşünün. Kereste Çerçeveleme Teknoloji, ahşap yapı şaheseri tarafından inşa ev,. Bu nedenle, bir kural olarak, kendi elleriyle bu teknoloji üzerinde bir çerçeve evin yapımı, pratik değildir.

Ancak, sıradan çam dışına kereste 150x150 mm kare eve gidiyor Rusya kereste yapımında gelişmiş olan ahşap bir çerçeve ile klasik teknoloji çerçeve yapımı karıştırmayın. bu teknolojilerin kurbanlarının karşılaştığı en sık problemlerin - diki ve bina dondurma köşeleri arasında boşluk ısınma ile ilgili sorunlar. Aslında tahta "kadar güvenilir" naif açıklamalar eşlik bir tahta, değiştirilir. kurulu İyi tasarlanmış bir çerçeve ev sonra çok daha verimli ve daha ucuz olacak kereste evin gücüne yol vermez.

destek ayağı ile çerçeve yapı teknolojisi

Bu teknolojide, yük taşıyan çerçeve yapılar olarak karkas evler inşaat, yuvarlak veya kare kesit direkleri kullanılmıştır. Çoğu zaman çerçevesi konut dışı binalar (ahır, depo, depolar) yapımı için kullandı. Çerçeve yapı teknolojinin bu çeşitli için yapıcı vakıf kolon iskeletin içine entegre edilmesiyle karakterize edilir. konut inşaatı için, bu çerçeve teknoloji inşaat kullanılan hemen hemen hiçbir zaman.

Üç altında bir yapı çerçevesi teknoloji arasındaki temel fark nedir? Ana fark - malzemenin (tahta, kiriş, kolon). Bir çerçeve ev teknolojisi inşaat united - dış ve iç trim monte ve yük taşıma çerçevesi dikme arasında boşluk izole edilebilen bir ahşap çerçeve taşıyan gidiyor. Ayrıca çerçeve evini toplama, marangozlar kalite özelliklerine ilişkin gereksinimleri hakkında unutma. Oldukça ortalama teknoloji platformu göre projeyi uygulamak. düzenleme, kereste Çerçeveleme teknolojisi (kirişler yapılmış çerçeve) çok yüksek performans beceri seviyesine aksine.

Benim kişisel görüşüm evlerin bu seçenekler çerçeve teknolojisi inşaat arasındaki tercihi konusunda makul yeterlilik ilkesini çalışması gerektiğidir. İç ve dış dekorasyon teknoloji platformunun gücü, yapım hızı, verimliliği, seçim açısından modern bir çerçeve evin yapımı için en uygunudur. Bu teyidi - Kuzey Amerika'da inşa edilmiş evlerin yüz milyonlarca Kanadalı çerçeve teknolojisi üzerindedir.

Kanadalı teknoloji kullanılarak çerçeve evler inşa Nasıl video

Çerçeve teknolojisi / Videolar

"Platform" teknolojisine karkas evler inşa ilkesi

teknoloji platformu çerçeve gövde

Özellikle çerçeve ev malzemenin depolanması için depolama çerçeve levhaları,

Avantajları ve çerçeve yapı teknolojisinin dezavantajları

Çerçeve evler / çerçeve teknolojisi

Kanadalı çerçeve evler

Çerçeve evler / çerçeve teknolojisi

Odanın inşaat ve dekorasyon pleksiglas kullanılması

Oluklu çatı ve cephe kaplamasının aparat

karkas evler inşaat gerçek fiyatı

tavan montajı çerçeve evinde kiriş

Hangar - kapalı mekan problemi için en uygun çözümü

sıva harcı

Nasıl seçim ve evrozaborov yüklemeye

Evde yalıtım ana unsurları: ısıtma tasarruf etmek

Bu site çerçeve evler hakkında, dürüstçe kendi avantajları ve dezavantajları hakkında söylemek.

Çerçeve evlerin inşaatı Avrupa ve Kuzey Amerika'da çok yaygındır. Çerçeve evlerin yapımında Avrupa deneyim zaten 14-15 yüzyıllarda Kuzey Avrupa'da inşa tarih, yarı ahşap evlerin 800'den fazla yıl vardır. hala ayakta.

Kuzey Amerika'da, karkas evler yüksek maliyet nedeniyle, en yaygın 200 yıldır bir çerçeve evin pratik Amerikalılar ve Kanadalılar takdir inşaat teknoloji değildir. Amerika ve Kanada'da bir kural olarak, tek katlı çerçeve evler gibi, oluşturulmuştur, ancak sık değil banliyö bölgelerinde inşa edilmiştir küçük kare evler 6x6 ve tüm olanaklarla 200'den fazla metrekare üzerinde tam konforlu evler olduğunu edilir.

Eski Sovyetler Birliği, çerçeve evler de yerine daha önce inşa edilmiş çerçeve paneli evlerin, popülerlik modern yüksek teknoloji inşaat teknolojisinin gelişini kazanmaktadır. karkas evler İnşaat sırasında, teknoloji yılın herhangi bir zamanında, pratik olarak herhangi bir toprak ve diğer bina teknolojilerine göre önemli ölçüde daha hızlı olarak oluşturmanızı sağlar.

Yani, örneğin, 150-200 metrekarelik toplam alana sahip bir tavan ile çerçeve ev sitesinde en az 6-8 hafta üzerine inşa ediliyor ve inşaatı her mevsim yapılabilir ve oluşan aynı mamul çerçeve ev, fabrika panelleri prefabrik, 2-3 gün gidiyor.

yanı bir çerçeve yapı teknolojisini seçerken tuğla veya klasik ahşap evde karşılaştırıldığında ucuz bir çerçeve ev inşa etmek gerçektir zaman Önemli. Kereste çerçeve ev ucuz çeşitli faktörleri yapar: her şeyden önce, ağır ve pahalı vakıf için gerek yoktur; destekleme duvarlarının maliyeti yaklaşık üç kat tuğla daha düşük ve yarım kütüklerden olacak; uygun bir şekilde inşa çerçeve ev kullanımı bu ekonomik yapar çok iyi bir ısı yalıtımı vardır.

Bu arada, birçok söylenti ve çerçeve evler hakkında mitler vardır, bu öncelikle yetersiz ve her zaman güvenilir bilgi verilmesinden kaynaklanır. Sitemizde Rusya'da ve yurtdışında, çerçeve evlerin hakkında en sorulara ayrıntılı yanıtlar vermek çerçeve evlerin yapımında doğrudan deneyim hakkında konuşmaya çalışacağız. Burada çok sayıda referansları, çizimler, diyagramlar bulacaksınız.

Biz sitemizin kendinden yapanlar için yararlı olacağını umuyoruz, bu nedenle profesyonel inşaatçılar yardımıyla bir çerçeve ev inşa veya insanlar hazır satın alın.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 5 = 3