hanımeli, gül

Hanımeli Perfoliate: dikim, yetiştirme, bakım (budama). Hanımeli çeşitleri. Fotoğraflar sarmaşık

Fotoğraf: Moskova Hanımeli Perfoliate

hanımeli buketleri kez sadakat ve bağlılığın bir işareti olarak sevgili verdi ve sanatçılar aşk yıllık bir sembolü olarak kendi resimlerinde onu tasvir var. Şimdi birkaç kişi kalp işlerine üzüm eski popülerliğe bilmem ama dekoratif nitelikleri hala ihtiyaç vardır ve hayran devam ediyor. Özellikle bu kadar büyük gösterişli yıllık üzüm kışı listesi ve hatta daha güzel kokulu değil merkezi Rusya'da, ikliminin. Perfoliate Hanımeli bunlardan biridir. onun avantajları arasında çok iddiasız ve hızlı büyümesidir. İyi bir bakımla bir metre veya daha fazla bir yıl kadar fazla 6 m büyür. Ve ben itiraz kaybetmeden birkaç yıldır, çok uzun bir süre yaşar.

Perfoliate kokulu hanımeli olarak da bilinir. Bu isim, çiçeklenme sırasında olağanüstü koku yayıyor için ona verildi - üzüm için oldukça nadir bir özellik.

genellikle İtalyan hanımeli denir - Vahşi doğada o Kırım, Kafkasya ve Avrupa'da yetişir. o da hanımeli keçi denilen kendisi için yerel keçi, hanımeli favori incelik bırakır, ve botanik "caprifolium" tercüme keçi yaprak' başka bir şey değildir. "

Perfoliate süre önce bahçelerinin yakalandı. hoş koku ve yoğun yeşillik ile Onun çekici parlak pembe ve beyaz çiçekler - dikey bahçe için gerçek bir nimet. Güllerin ve kozalaklı ile harika görünüyor ve duvarlar ve pergola süslemek için yapabiliyor. dekorasyon çitler, kemerler, çiftlik binaları, kendi içinde ve diğer dağcılar ile birlikte hem eski ağaçlar için Perfoliate Hanımeli iyi.

Fotoğraf: Çiçekler hanımeli Perfoliate

Perfoliate Hanımeli - Lonicera caprifolium - yaprak döken, nadiren yarı dökmeyen ve dökmeyen çalılar birleştiren hanımeli tür (çoğu) ve birkaç üzüm en parlak temsilcisi. En güzel kokulu aralarında Perfoliate.

Onun çiçekli Haziran ayında başlar ve iki hafta kadar sürer. Bayberry çalı çok etkileyici görünüyor, 4 günde soluk yeni tomurcukları ortaya koymaktadır yerine. Onlar bir yıllık sürgünler üzerinde duruldu ve neredeyse tüm asma örtüleri bulunmaktadır. Sadece eski bitki sürgünlerin dibinde açık kalır. Ama uygun bir özenle o kırpma veya diğer bitkilerin bir dizi dikim maskeleme ayarlamak mümkündür "dekoratif kusur."

Bilabiate hanımeli çiçekleri üst yaprakları bulunan demetler haline toplanmıştır. stamens çıkıntılı onlara hafiflik verir. ve sıradışı renk (5 cm'ye kadar) Çiçekler büyük boyutlarda. onlar parlak ve İç dışında kırmızı, mor ve eflatun renk kremsi veya parlak tonları olabilir. Solma, onlar sarımsı bir renk kazanır. çiçekler sarmaşığı ziyaret isteyen arılar, çok caziptir. Temmuz ayında, Ekim ayına kadar devam eden, yenmez kırmızı meyveler (meyve) olgunlaşır. Bunlardan, onlar çoktur ve (bir hibrit çeşit olmadığı sürece) hanımeli yaymak, tohum toplayabilir.

hanımeli iki formları ayırın: çok sayıda beyaz çiçekleri ile - alba ve nadir kırmızı-pembe - pauciflora.

Yaprakları karşılıklı kokulu hanımeli, mavimsi arka tarafı ile koyu yeşil renk düzenlenir. Üst yaprak içe gelişmiş ve plakalar bir tür oluşturmak edilir. Yoğun bitki geç sonbahara kadar onun renklerini değiştirmez. Açıkça ifade renkler ve parlak meyve ayırt yüzden bütün yaz ve sonbahar asma bahçesi süslüyordu.

Perfoliate Hanımeli güney kökenli olsa da, bir kış barınak olmadan Moskova ve St. Petersburg iyi yetişir. sadece genç sürgünleri Freeze, ama çabuk bir metre kadar yeni böbreğin ilkbaharda yılda artışı devam etti. Satıcılar fidanları Perfoliate -40 sıcaklık kısa süreli düşmeye karşı güvence altına alır. Ancak sıcaklığı -20 derecenin altına düşmez, burada bölgeler 6-9 olarak ona en rahat - bu koşullarda bu kayıpsız Winters. bölgede 5 ve 4 hazırda sonra bir sorun olabilir.

don göstergeleri korkma. Sonuçta, biz çoktan böyle gül ve yabanasması olarak bizim iklim, ısı seven bitkiler büyümeye öğrendik. onlarla karşılaştırıldığında Perfoliate oldukça "kuzey" bitki gibi görünüyor.

bilgi için: Moskova, St. Petersburg - Bölge 5, Moskova bölgesi, Orta Rusya - bölge 4, Kırım, Sochi - Bölge 8, İtalya - Bölge 9.

Fotoğraf: hanımeli Perfoliate meyveleri

Çeşitler ve melezleri Perfoliate Hanımeli

Doğal türler Lonicera caprifolium ekili çeşitleri ve melez yanı sıra Perfoliate hanımeli. Onlar kadar güvenilir değildir ve banliyölerde fazla dikkat edilmesi gerekir.

hanımeli Perfoliate Çok dekoratif ve dayanıklı çeşitler «Inga» (Inga) pembe ve krem ​​çiçek tomurcukları ile. Onun sürgünler 3 metreye kadar büyür.

Etrüsk hanımeli ve hanımeli itibaren oluştu Amerikan hanımeli (Lonicera amerıcanum), 19. yüzyılda Amerika'dan Rusya'ya tanıttı. banliyölerinde hafifçe donar ve güney bölgelerinde ve Kırım'da daha iyi yetişir. içeride sarı Onun parlak kırmızı taç.

doğal hibrit hanımeli Gekrota / Goldflame (Lonicera x heckrottii) Yetkili, ABD ve dökmeyen hanımeli geldi ve bu nedenle onun soyunda Perfoliate Hanımeli vardır. Sürgünler hanımeli daha Gekrota az kıvırcık hanımeli, hatta bazen bir çalı olarak büyüyebilir. yılın sürgünler üzerinde çiçek açar. Popüler çeşitliliği - «Amerikan Güzeli» (Amerikan Güzeli). -15 derecenin altında bir sıcaklıkta banliyöler koşullarda biraz donma vurur apekse ama bahar Ancak yine sarmaşık çiçekli gelirleri büyür. Hanımeli Çiçeği Gekrota çok güzel ve uzun, hiç bir kokusu vardır. Sarı - Boyama iç portakal fuşya Vurucular. oluşturmadığı nedeniyle bu bölgede değil çok rahat iklim parlak meyve olarak "American Beauty" sonbaharında gerçek bir Perfoliate gibi, çok muhteşem değildir. Ama güneydeki (Bölge 6-9) için çilek olgunlaşır ve asma zarif görünüyor.

hanımeli Gekrota / Goldflame Diğer don dayanıklı çeşitleri «Altın Alev» (Altın FLEIM) - Bu güzel kokulu çiçekler, sarı iç ve pembe-kırmızı, türe benzer dışında sahiptir 9'a Bölge 5.

Fotoğraf: Hanımeli Perfoliate dereceli "Inga" ve "American Beauty" nin hanımeli Gekrota sıralama ve "Altın FLEIM"

İNİŞ Perfoliate Hanımeli, BAKIM

Bu Perfoliate en iyi humus bol daima bereketli hafif alkali veya nötr topraklarda, iyi yetişir olduğunu. O ağır gibi ve kuru toprak değil.

güneşli yer veya hafif penumbray iniş seçerek. Hanımeli da gölgede bulunabilir, ancak çiçeklenme ve meyve burada olmayacak. rüzgar geçirmez soğuk rüzgarlar yerinde güney duvarlar ve çitler yakın Özellikle rahat hanımeli,. Ama sıcak bir günde yaz aylarında penumbrada olmak arzu edilir.

üzüm dikim zaman uzun büyür olduğunu dikkate almak gereklidir ve bitkinin bir güç kaynağı gerektirir. Dikme deliği tüm yönlerde, en az 50 cm büyüklüğü çıkardı. Hiçbir ayakta su olduğunu, drenaj yapmak. Bir kez verimli toprak ile doldurulmuş. paket talimatları gübre veya gübre ve potasyum ve fosfor ve bileşik gübre en az eski kova katkıda bulunmak.

Eğer birkaç bitki dikildi ve onlar dikey peyzaj duvarlar, binalar veya köşkler içindir, bir metreden az olmayan bir mesafede fideleri dağıtmak bir siper kazmak gerekir.

Dikim sonraki çökme görünümünde yapılır. Bu nedenle, bir kök boyun zemin seviyesinden 5 cm. kök boğazı toprak atmaz üstünde.

Genç fideler toprak kurudu olmadığını, sulanan ve izle. Ağaç gövdeleri arzu zamulchirovat. Bu yapılmazsa, bitki genellikle sığ kökleri ot toprak gevşetin sulanmaktadır.

güçlü destek güzel şekil asma için gereklidir. Bu şeritler formunda, metal ya da ahşap yapılabilir, ızgara veya başka yollarla sinirli kordlar. İlk sürgünler asma bükülmüş saat yönünde olduğu göz önüne alındığında, bir destek üzerinde eşit olarak dağıtılır.

artırmak ve daha güçlü almak için zaman var olacak kışa Eylül fidan dikti. İyi bir yaşam oranı olmak için, fideler üç yıldan fazla olmayan seçilir. kışın dikimden sonra ilk yılında kök sistemi daha zamulchirovat turba olmalıdır.

sürünen çalı sulama izlerken Yaz aylarında, etrafındaki zemin kurur olmamalıdır. Sulanması seyrek ancak derin, - su bitki başına en azından bir bölümü. Topraktaki nem korunmasına ve sapları tabanında otlar malç toprağı korumak için.

En iyi lezzet için ve kullanım evrensel gübre veya organik maddenin ikinci yılına çiçekli. Erken bahar olun. İyi bir etki yaprak besleme karmaşık mineral gübreler seyreltilmiş "yaprakları" verilir.

Fotoğraflar: Yıllık şubesi bulunan Uzun süreli kaçış hanımeli Perfoliate

tırmanıcı güzel için, oluşturulması zorunludur. hemen 1/3 uzunlukları bırakarak onları budanmış dikimden sonra, tabanında kollara çekimleri hanımeli ve çıplak gövdeyi değil yapmak için.

3-4 regrown çekimleri baharında iki sene üzüm ve dinlenme ana iskeletini oluşturacak olan güçlü kaldırılır seçildi. Zemin yakın kameriye veya duvardan bir satın alacak asma ve yoğun bitki örtüsü budama sonra sezonu için. taşıyan sürgünler bir yüksekliğe ulaştıktan sonra budanır veya doğru yönde güdümlü.

takip eden yılda kalınlaşma budanır ve bitki kırık parçaları kadar kurutulmuştur. Bu yapılmazsa, asma terk bak edecektir. Eğer kesim çok ileri giderseniz, Perfoliate çekiciliğini ve ihtişamını kaybeder.

hanımeli uzun soğuk kış sonra yeşil dönerse, görünüşte cansız sürgünler kaldırmak için acele etmeyin. Onun uyandırma ek uyuyan tomurcukları ısı başlangıcı ile (onu özelliği!), Ve sonra dallar büyümeye başlar. Öyle değilse, o zaman kurudu çekimleri kesmek için çok geç.

Yetişkin bitki çiçek tomurcuğu her yıl daha az olursa, bu tam bir ekin saplarından yenilenir. Ardından yeni sürgünlerin temelinde tomurcuklarından büyür ve hayat yeniden doğmuş sarmaşıklar olduğunu. Davranış yenileme budama her 5-6 yıl gereklidir, eski sürgünler bir zaman yarısında keserek iki yıl daha iyidir.

Hastalık ve zararlılar Perfoliate Hanımeli çok nadiren etkilenir, ama yine de düşmanları vardır. Bu lahana tırtıllar, yaprak biti, külleme, pas mantar olabilir. ticaret ağında temsil ediliyor özel olarak tasarlanmış ürünler, yardımı ile onlarla savaşın.

Hanımeli kış için barınak ihtiyacı yoktur, ama onun çeşitleri ve melezleri artık soğuk (genç sürgün) muzdarip olabilir. Onlar büyüme yeniden başlamasını yeteneğine sahip olsa da, kışın onları daha iyi korumak için. Ekim ayında sarmaşık örneğin Clematis ve kapak, spunbond, kuru yaprakları veya ladin dalları gibi yere desteklerle indirdi.

Yeni hanımeli büyüyen bitkiler tohum, aşı ya da kesim kullanılarak gerçekleştirilir.

Bu tohum tabakalaşma ile başlayan en zaman alıcı bir süreçtir. Bu + 5 ° C, (a bodrum, buzdolabı ...) 0 arasındaki bir sıcaklıkta 2 ay boyunca nemli kum içinde gerçekleştirilir. Hazırlanan tohumlar eşit olarak alınan turba, humus ve kum, bazında ışık toprak besin ekilir. En hafif gerekirse havalandırmak günlük teplichku öncesi ortaya çıkmasını yaratan herhangi şeffaf malzeme ile kapak ve nemlendirmek, kum serpilir. Güneşte sıcak ve hafif bir yerde içeriyor, ama. Tohumlama kapatma ilkbahar donlarından sonra Mart (fide) veya açık toprağa gerçekleştirilir. Ne zaman açık toprağa podzimny ekim tohumlar genellikle sadece sonbaharda bir yıl sonra filizlenmeye.

bakım için fidan dikimi sonra zamanında oturmuş. Fidanlar önümüzdeki bahar dikim için hazır ve çiçekli üçüncü ya da dördüncü yılda oluşur, meyve bir yıl sonra başlayacak. O zamana kadar, bu kış bitki örtüsü arzu edilir, örneğin, tepe turba veya koymak ladin dalları ya da kapak lutrasilom için.

En kolay yolu - katmanlara ayırarak üreme. üzüm alt dalları kendileri de toprağa yapışır ve çok kolay olmuyor. Nedenle kaçış pin ve gerekirse onu sulamak için unutma gereklidir. Sonbaharda Eğer kalıcı bir yere köklü dalları ekebilirim.

ilerlemesi için Çelikler çiçeklenme sonrası kesilmiş ve bir serada ekilir. Onlar çekimin orta kısmına alınır. kesimler en az iki yarık olmalıdır. İç yaprakları çıkardıktan sonra toprağa yerleştirilir ve toprak seviyesinden yerleştirilmiş en, az kısaltılmış bırakır.

çeliklerinin köklenmesi için nemli bir ortam ve nonsolar parlak yere ihtiyacım var. Bir serada veya film ve pritenit altında bir kutu içinde dikilebilir. alt-tabaka, ışık ve verimli olması ve turba ve kum çok içermelidir.

hanımeli Perfoliate yeşil kesimlerin Yetiştirme - standart süreç, periyodik sulama gerektiren ot mücadelesi, havalandırma gevşeme. kupürleri, onlar bir kök sistemi oluştururlar ki, köklü olması, yeni bir karar olacaktır, broşür onlara göründü.

Kışın (yaprak, turba, iplikle bağlı veya istediğiniz diğer) gizlemek zorunda. Ertesi yıl, fideler kalıcı bir yere nakledilebilir. nakli Perfoliate sahası sonraki ikinci yıl. bitkilerin büyük bir sayıda gerekirse yayılma yöntemi iyidir.

yayılması için yaz kesimler yanında uygun düşmek vardır - onlar mahzende kum kış tutarak kış veya erken ilkbaharda önce kesilmiş ve ekilir. Yeni sürgünler azından on santimetre büyüdü zaman baharın kesimler alabilir, bunlar, çiçeklenme öncesi kesilir.

MADEN ÖZELLİKLERİ Perfoliate Hanımeli

Delight koku ve dekoratif hanımeli, birçok kişi bunun bir şifa gücüne sahip olduğunu önermiyoruz. Bunlar tıbbi özellikleri, insanlar yüzlerce yıldır kullandık.

• kurutulmuş yapraklardan İnfüzyon, saplar ve çiçekler Perfoliate antiseptik ve diüretik etkiye sahiptir hanımeli.

• kurutulmuş yaprak bir kaynatma, angina farenjit gargara için kullanılmaktadır.

• taban suyu ile hanımeli dövülerek taze yapraklar hızla sonra iyileşmek yara ve ülserlerin uygulanır.

• çiçek hanımeli İnfüzyon antipiretik ve terletici özellikleri vardır.

kaynar su kurutulmuş ham fincan gerekli çay kaşığı hazırlamak. Onun ısı 30 dakika içinde ısrar ediyorlar. Bir randevu - infüzyon bir çorba kaşığı. Frekans: 3-4 defa.

Kaynatma yerine 5 dakika veya bir su banyosunda için düşük ısı kullanmaya ısrarında, eğer elde etti.

Bu makaleyi sevdiyseniz size sosyal ağ üzerinde arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz:

© bitkiler hakkında 2018 Sitesi. Tüm hakları saklıdır.

Bahçenizde kokulu hanımeli asma Perfoliate için seçin

notlar Perfoliate Hanımeli kokulu asma için süs çalıları özel dikkat Arasında. yüksek çit süslemeleri Hızla büyüyen asma yolun kısmını ayırır. kılavuz cihazı desteklediğinde bitki 4-5 metreye kadar acele olabilir. Bu durumda, kırbaç ay boyunca büyük ve güzel kokulu tomurcuk ile noktalı.

sargı Hanımeli dekoratif planı tasarımcısı sonrasında destek üzerinde tırmanmaya bir sarmaşık olduğunu. Vahşi doğada bu bitki Avrupa ve Kafkasya güney ve orta kesimlerinde bulunur. Tür adı "Perfoliate" olarak çevrilmiştir "keçi listesinde." Bu bir Perfoliate Hanımeli aşağıdaki gerekçelerle olabilir olduğunu belirleyin:

 • açık yeşil vuruyor güneş gül kırmızısı;
 • elips şeklindeki plakasında toplanırken bırakır;
 • Uzun tüpler ile çiçek bir demet halinde toplanır;
 • Çiçek baharatlı bir koku;
 • turuncu meyveler yenmez.

Destek için Çıplak genç ateş çalı iskelet dalları kullanın ve sonra bir özensiz yeşil şişlik oluşmuş olabilir. Nedenle, onun gelişiminin erken günlerinden beri fabrika kurmak için önemlidir. Çok yoğun yapraklar eliptik şekil vardır. Çiftler bir diskin içine araya büyür ve bunun ortasında bir çiçek fırçalamak geliştirir.

çıkıntılı organlarındaki ve pistils yüksek tübüller çiçeklere elips üzerinde yükselen güçlü hoş bir koku yayarlar. kendilerini Çiçekler çok sıradışı ve dekoratif. bol çiçekli süs hanımeli Perfoliate bal bitki Arasında mükemmel. Çiçeklenme bağladı yenmez portakal meyveleri bir sonucu olarak, yaklaşık bir ay sürer.

Şu anda, üzüm bu tip bir keskin karasal iklime sahip kuzey bölgelerinde sadece yetiştirilmektedir. nedeni güney bitki kışın donar olmasıdır.

Tarım teknisyeni dekoratif hanımeli sarma

bol çiçekli ile en hızlı büyüyen kaçış almak için bir çalılık gelişimi için en uygun koşulları yaratmak için gereklidir. Bu asması yeraltı suyunun düşük ayakta, güneşli bir yerde dikilmiş olmalıdır. toprağın humus, çimenli sebze bahçesi toprak ve kum temelinde hafif olmalı. Reaksiyon nötr ya da hafif alkalin olmalıdır.

Sulama hanımeli, orta seven yay humus gübreleme iyi cevap verir. kış tahammül bozmak etmemek için Yaz aylarında, daha sonra verilmemelidir Temmuz ortasına kadar tam mineral gübre veya sığırkuyruğu infüzyon gübreleme kuraklık zamanlarında ve 2-3 sulama yeşillikleri sulama için minnettar olacağım. Toprak bir burç ve malç altında gevşeyen edilmelidir.

Dekoratif hanımeli Perfoliate iyi ilk canlı böbreklere ilkbaharda düzenlenen kesme taç, şekillendirme yanıt verir. Kurutulmuş dallar da kesilmelidir. Eski bir asmanın kabuğu soyulmuş Biraz genel bir özelliktir.

Hastalıklar ve süs hanımeli Perfoliate ait zararlıları böylece yeşil çit hastalık ve zararlılarla önlemek için, yeşil çitin güzelliği yok etmek, diğer bitkilere geçerli olan bazı kurallara uymalıdır:

 1. fosfor ve potasyum beslenme baskın yaprak bitleri ve diğer yaprak yiyen böcekler ve larvaları için çirkin bitkiler suyu yapar. Bu amaçla, ağaç gövdeleri süperfosfat, kül, kireç dağıtır.
 2. düşen yapraklar önce kovan 5% üre çözeltisi sprey halinde kışlama haşereler yok edilebilir.
 3. Püskürtme bitoksibatsillin biyolojikler, Lepotsid ve bakteriler içinde böceklerin hareket eder ve öldürür benzeri gibi bir kullanım.

Önleme zarar veren böceklerin yavrularıyla savaşmaktan daha her zaman daha iyidir.

Süs bitkileri iyi biçimlenmiş taç ve yaprak zararlıları ve hastalıkları zarar görmezler sadece caziptir.

Yetiştirme hanımeli Perfoliate

büyüyen Perfoliate mutlaka elinde bu asma istiyorum gören. çeşitli şekillerde Üreme hanımeli Perfoliate mümkün:

ikinci yılın hanımeli Perfoliate sadece taze tohum yaymak için. Hasat edilen meyve, hamurundan serbest yıkandı ve kurutulmalıdır. İlkbahar önce tabakalaşma geçmelidir ekim tohumları. Bahar ve yaz daha artmış fidan ekilen fidelerin tohum kalıcı yere yerleştirilir.

kesimler üzerinde dikim materyali Ağustos ayında hasat. Üç internod Kesimler kum ve turba karışımı ile özel fidanlık düşüşü sürdürmek için. Bahar köklü bitkiler kalıcı bir yere ekilir.

bir kesik yapılır ve zemine bırakılan köklenme kupürleri kullanarak hanımeli Perfoliate yaymak için en kolay yolu asma büyümeye devam ediyor. çentik oluşan kökler, dallar yerine sabit bir yerde dikilmiş üzüm ayrılır.

Hanımeli Perfoliate daha doğrudan tahammül. Bitkinin ilk kökleri gerekli olduğunda daimi ikamet sağlamaktır.

hanımeli sarma Dikim ve bakım

bileşim biriminde belirli bir yerde önceden olarak gübre gübre veya son büyük bir miktarda verimli toprak ile doldurulur 60 cm ya da açmanın çukur derinliği çıkardı. Mineral gübrelerin emin olun. Toprak gevşek gelmez gübre için kül unutmayın.

bitki ve kıvırcık Hanımeli bakımı için en uygun zaman Nisan olduğunu - Mayıs. Yıl boyunca, bitki 2 metre yükselecek. Fakat ilk iki yıl içinde, sarmaşıklar kışın kutuplardan kaldırılması gerekir ve onları donmaktan barınak. Bütün asma büyümesi dönemi boyunca kesme ve taç oluşturan muhafaza edilmelidir.

kokulu hanımeli asma Perfoliate Bahar bakımı - Video

Eğer bir sorun varsa, aşağıda bu makaleye yorumlar kısmında sorabilirsiniz!

Uzmanlarımız, yakın gelecekte sorunuzu (1-2 gün) cevap cevap bilgilendirildiğiniz zamanında yorumun için kayıt olacak!

Zdravstvuyte.Kupila kadın, bu o Perfoliate Hanımeli veya olmasın zhimolosti.Oni kaba ve tonkie.Posmotrite resimde Lütfen edilir maşası yapraklara (Bence) benzemiyorsun bırakır prizhilas.No iyi olduğunu kaprifol.Posadila hanımeli gönderilecek?

Ben gereksiz yere, gölgede koydu. Ben gölgede çiçek zabor.Budet eğer çirkin kapatmak istiyor? Ve, gerekli olması durumunda en iyi gibi bir şey gerekiyorsa o? Hala küçük olduğundan buna talaş kökleri zamulchirovat mümkün mü?, Kışın sıcak olduğu gibi?

Ve neredeyse tüm sonbahar sarma hanımeli alt yapraklar üzerinde okumak ve yaprakları olmadan çıplak dalları gölgede dikildi o hanımeli dikkate ön görünümü tavsiyelerde bulunabilir cılız rasteniya.Kakie çeşit koymak için daha iyidir yağma vermedi

Ama basın FOTOĞRAF:

"Temiz" Cins Perfoliate bu bitki gerçekten gibi görünmüyor. Belki de bu onun melez biridir. dikim için olduğu gibi, hanımeli kısmi gölgede büyür, ancak etkin çiçeklenme (ve meyve) için iyi aydınlatılmış bir yere ihtiyacı vardır.

Kaliteli hanımeli nadiren donar, ama onun melezleri stabiliteye sahip ve kış için barınak gerekmez. kökler ek olarak, filizler destekten kaldırılması gerekir, zamulchirovat talaş olabilir yere koymak ve kuru yaprak veya spandbond ile kaplayın.

çıplak alt haline gelmez hanımeli kök için, oluşturulmalıdır. Tipik olarak, birinci kesme mesajları 2/3 kısalma, hemen ekimden sonra gerçekleştirilir. İkinci yılda en fazla 4 güçlü dalları bırakır ve kalan kesilir. Benim tek ikinci yıl olmasına rağmen hanımeli, ancak çalı dibinde dolu "kellik" değildi. Eğer isterseniz, zhivuchka yakın bir çalılık bitki olabilir - bu daha yüksek 15 cm değildir ve gölge sever. Aynı zamanda iyi yetişkin yanında ve yüksek bitkiler sürünen hanımeli (manşeti, salyangozu, yaban zencefil) bakacağız.

Hanımeli Perfoliate: Bitkiler için fotoğraflar, dikim ve bakımı

Özel evlerin ve yazlık evler çoğu sahipleri peyzaj bahçe bölümüne harika dikkat edilmiştir. Dikey bahçe peyzaj - sitesini ve bunlardan biri süslemek için birçok yol vardır. Bu tür bir yöntem, ayrı ayrı bölgeleri kısmında ayrılabilir ile, bir gölge yaratır. Bu amaçla en sık uzun ömürlü ve yıllık bitkiler kullanılır.

Hedges de peyzaj tasarımı tarla oluşturulmasında çok popüler bir tekniktir olur. çitlerin sık hale geldikçe son zamanlarda sarma hanımeli kullandı. hanımeli birçok türün birinde ve makalede ele alınacaktır.

Hanımeli Perfoliate fotoğraflar, tip tanımı

hanımeli birçok türü vardır, toplam sayısı 200 sınıflar ulaşır. Onlar üç ana kategoriye ayrılabilir:

bahçenizde yetiştirmek için en uygun hanımeli fazla 10 türlerdir. ülkede çok popüler gür ve kıvırcık çeşitleri vardır. bahçede dikim için en popüler arasında Perfoliate hanımeli aittir. Bu tip topraklarının herhangi bir parçasını dekore edebilirsiniz:

 • teras
 • sundurma;
 • mil; Evin duvarı.

En bahçıvanlar kolay bakım ve hızlı büyüme için bu bitkiyi seviyorum. Onun bol dekoratif yeşillik ve güzel meyve ve harika aroması için yetenekli toprağın bir kısmının güzellik sunmak.

Hanımeli sarma hanımeli akla bitkiler lianovidnym ile ilgilidir. Bu kadar popüler yapan bir çalılık, büyür. O güzel soluk yeşil yaprakları, 50 mm'ye güzel renk ile çiçeklenme vardır. Fotoğrafta, tek çiçekler farklı renklere sahip olduğunu görebilir;

çiçeklerden yaz lianovidny çalı sahası boyunca ve harika bir aroma olduğunu. çiçekler artar akşamı itibariyle kokusu. hanımeli bu türün çiçekleri çok stamens çıkıntılı. onlar 5-6 adet demetleri toplanır ve yemyeşil çalı yerleştirilir yapraklar. çiçekli çalı, yaklaşık üç hafta gibi kısa bir süre içinde. Ayrı 3 gün ve fade çiçek hayatını kaldırıldı. çiçekli çalılar hep arıların bir sürü olacak civarında, onlar hanımeli çiçek kokusu ile çekilir. Olgun küçük meyveler kırmızı parlaktır.

üzüm dalları 2 metre bir sezon up büyümek edebiliyoruz. Onun ömrü 30 yıl ulaşabilir. Bitki dona dayanıklı ve dona hasarlı sürgünler bile mal kurtarmak zorunda aittir.

hanımeli bu tür bir ayırt edici özelliği onun yapraklarıdır. Onlar mavimsi yeşil kazanmak ve bu şekilde, sonbahar sonuna kadar korunur.

bakımın Hanımeli Perfoliate talepkar olmayan, bu acemi bahçıvanlar için uygundur böylece. Normal gelişim için Bitki bir durgun olmalıdır. Sonra, yakın durgun sağlayamazsanız Hanımeli bitki ev veya gazebo duvarına yakın duruyor. herhangi bir dikey yüzey bir destek olarak uygundur. Şubelerine durgun gerekli asma yukarı sürüngen. yardımcıları yüksekliği daha büyümeye izin verecektir. Bahçe bitkileri genellikle 4-5 metre yüksekliğe kadar yetişir. Böyle boyut asma ektikten sonra 5 yıl ulaşabilir.

asma sürgünler pürüzlü bir yüzeye sarılmak olabilir büyüme sürecinde olan küçük kökleri var. Hiçbir yardımcıları, uzak yüzey ve üreme süreci üzerinde dallar sorunsuz başarıldığında.

Baharda genellikle hanımeli dikti. Bunu yapmak için, büyüme sürecinde sağlıklı sürgünler verebilecek tomurcukları ile genç sürgünleri, seçilmiş. Onlardan ne kadar iyi bağlıdır ve aktif gelecekteki çalı büyüyecektir. Liana çok değil Bu nakli iyi cevap, böylece iniş için kalıcı bir yere karar daha iyidir. dikim için toprak ufalanabilir ve de sulu olmalıdır. arsa üzerinde 2-3 tomurcukları ve daha kullanılırsa Daha gür çalı aldı. Böbrekler uygun bakım ile, bir çit yaratacak, bir asma genç sürgünlerini verir.

hanımeli delikten dikilmiş, sonra hızla bir çalılık oluşturacaktır vurur. Bir siperde dikim yöntemi sonunda dikey bahçe olacak. Onlar hanımeli bir dizi oluşturur. bitki O parlak yerleri sever dikim ne zaman ve bu göz önünde bulundurulmalıdır. Büyüdükçe burada Bolluk yerinde hanımeli çiçek, aydınlatma bağlı olacaktır. gölgeli bir yer seçerseniz, asma iyi ve sağlıklı sürgünler üretecek, ancak muhteşem çiçek olmaz.

Bitki aktif göze geliştirilen ve hoş böylece dikimden önce rengi, parlak meyve toprak gübre yapmak gereklidir. Bu amaçla, uygun:

 • Humus gübre;
 • Organik ve mineral gübreler;
 • turba;
 • mikro besinler.

Bu bileşenlerin hazır durumda dikilmiş böbrek hanımeli karışımı toprağa ekim için toprak ile bir araya bağlanır. ilk paragrafEkimden sonra obegi Mayıs veya Haziran başında sonunda görülebilir. yaşamın bir yıl içinde iyi bir bakım çekimleri ile 2 metreye kadar büyüyebilir.

Daha sonra Perfoliate Periyodik besleme ihtiyacı hanımeli. Bu azot ve potasyum gübre ve humus 2-3 yıl mükemmel duyarlı. Sen bitkisel gübre kullanabilirsiniz sitenizden. Deneyimli bahçıvanlar kendi hasat gübre kullanmak. Her ülke sitesinde tüm bitki atıkları gönderilen bir kompost çukur var. Bunlar periyodik olarak turba dökmek gerektiğini ve bir yıl sonra, sen kendi üretim turba kompost kullanabilirsiniz.

Bu bitki türlerinin yeniden basit yöntem tohumların açılış olarak kabul edilir. Bunu yapmak için, tohumlar, seçilen onlar filizlenir ve ardından öğütülmüş lahanası dikilecek. kesimler ve dirsekler - üreme popüler bir yöntemdir yoktur.

Çelikler genellikle ilkbahar, yaz veya sonbaharda ekilir. kupürleri düşüş yaparsanız, en güçlü sürgünler uzunluğu 10-15 cm seçmek gereklidir. Bunlar en az 4-5 tomurcukları olması gerekir. onların hazırlanmış bir gevşek toprağa ve de nemlendirilmiş. Yüzeyde sadece bir böbrek vardır. iniş yeri mutlaka yaprakları malçlama.

hanımeli temmuz ayının sonlarında çiçek açmış sonra Yaz aylarında da iniş üretirler. Bu amaçla, kupürleri 2 interstisyel site var hangi alınan ve alt yaprakları ayrılması sağlanır. Bunlar doğrudan güneş ışığından korunmalıdır bir yerde bir seraya yerleştirilir. 2-3 cm derinliğinde yaklaşık 15-25 cm sapları arasındaki mesafe. Bu cam ile onları karşılamak ve yeni yapraklar ortaya çıkması sonrasında çıkarmak için en iyisi. Böbrekler günde birkaç kez nemlendirmek gerekir. turba ile malçlama kışında, yani ilkbahara kadar bırakın ve sonra açık toprağa nakli.

tohum ile çoğaltma, uzun bir süreçtir kendi hasat tohum eğer. Onlar Temmuz ayı sonlarında hanımeli Perfoliate çiçekli hemen sonra seçilir. Bunlar dikkatli bir şekilde kuru bir yerde, mağaza yıkandı ve kurutuldu seçilmelidir. Şubat, hazırlanan tohum nemli kum ile karıştırılır ve 2 ay içinde buzdolabında tutulur. Bundan sonra, bunlar toprakta dikim için hazır. çimlenme toprak nemi izlemelidir sonra gevşetin ve yabani otların ayrılması. Bitirdi fideler genellikle sonbahar veya erken ilkbaharda kalıcı bir yerde ekilir.

izlemek için gerekli arkasında süslenmiş bahçe alanı dikmek. Doğru ve zamanında budama asma Perfoliate şekillendirmeye yardımcı olacaktır. Hanımeli peyzaj tasarımının tam parçası haline kırpma olamaz olmadan.

Büyük önem güçlü ve yüksek iyi seçilmiş desteğidir. malzeme, ahşap, metal veya bir naylon ağ desteği kullanılabilir. Hanımeli dalları elle gönderilmesi gerekmektedir Doğru yönde. Hızla büyür ve güzel ve bakımlı bir görünüm yaratmak için doğru dağılımını gerekir.

hanımeli istenen yüksekliğe ulaştığı zaman, üst kesti. Bundan hemen sonra aktif olarak yan sürgünler gelişmeye başlar. üzüm Bu tür genellikle daha düşük akış sonbahar, bu yüzden buna dikkat etmelidir. Bu eksiklik yapraksız çekimleri kapanış başka bitki yanında konabilir gizlemek için.

Hemen hemen hanımeli her türlü yararlı özellikleri vardır. Hanımeli, bu yapraklar, çiçekler bir istisna değildir ve tıbbi olarak kabul edilir saplar. Kaynatma ve infüzyon birçok hastalığın önlenmesi ve tedavisi için kullanılmaktadır.

hanımeli şifalı özellikleri sayesinde her bahçede büyümek. Güzel ve bakımlı çalı çiçekli döneminin bir lezzet verecektir. o peyzaj bahçe tasarımı güzel bir kompozisyon oluşturmak - Rahat bir köşesi, dikey kemer veya çit.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 5 =