Mutfakta musluk Damlayan

Bir damlayan musluk nasıl onarılır

akışını veya damlama - Hatta zamanla en güvenilir vinçler su geçmesi için başlangıç. vinç düzeltmek için tesisatçı çağırmak her zaman gerekli değildir. Çoğu arızaları kendiniz düzeltilebilir. Eğer bir damlayan musluk tamir önce Ancak, onun yapısını ve işleyişini anlamak için gereklidir.

kendi elleriyle musluk Fix - orta zorlukta bir problem

Biraz tanımları ile başlayalım. Bir banyo ve mutfak armatürleri ve karıştırıcılar vardır. Sıcak ve soğuk su - Vinç sadece su musluk iki akışı, karıştırma sıcaklığının ayarlamak için izin beslenir. Bu yazıda vinç ve bunların nasıl onarmak için söz edecektir. musluk tamiri çok benzer, ancak kendine has özellikleri vardır. Bu arada, tek kollu karıştırıcılar burada okunabilir onarmak için.

banyo ya da mutfak için Musluklar birkaç türü vardır:

 • valf;
 • (Aynı zamanda kartuş veya bayrak olarak da bilinir) tek kollu.

Vinçler - Bayrak ve valf

Cihaz farklıdır, böylece onarım, hatta aynı hasar için, önemli ölçüde farklıdır. Her tür ayrı ayrı ele alınacaktır için.

Kendinden Onarım vana musluk

Sürgülü vana klasik su çağrılabilir. yavaş yavaş yeni tasarımlar yerini almaktadır rağmen, onlar hala boldur. Onların iç yapı yıllarda değişmedi. Bir tasarım tarafından değiştirildi - daha çeşitli ve karmaşık hale gelmiştir. Bugün, en yaygın model hem de bulmak ve çok egzotik olabilir.

Kapı valf yapısı

Bu tip Su dağıtım musluklar onlar basit ve güvenilir olarak, halen kullanımda olan yıllarda ancak yıllarda değildir. Tüm kaliteli "dolgu", bu süre içinde tüm bu başarısız olabilir - bu astar ediyor. Onları Değiştirme - bu vana musluk tamir etmek ana yoldur.

Valf mutfakta ya da banyoda musluğu kapalı tam ise o kapak contasının kayıp elastisite en olası nedeni, düşmeye devam eder (aşağıdaki paragrafta fotoğrafa bakınız). O sıkıca su akışı ve bazen sadece damlama vurmayın ve hatta sızıntı devam hangi nedeniyle koltuk, karşı preslenmiş durdurdu. Bu durumda vinci tamir - conta değiştirin. Ayarlanabilir bir anahtar ve contalar bir dizi - Bu somunu ve daha iyi gerektirecektir.

Onarım su tedarik kesme valfi damlama önce (mümkünse tamamen mümkünse yalnızca bu dalda mümkündür). Dahası, su hala bloke emin olmak için yararlıdır. Su akmaz - onarım başlangıç. Bir anahtar veya ayarlanabilir bir anahtar gerekir. Bunlar vücut (vücudun üst) başkanı sökün gerekecektir.

Daha iyi anahtarı çalışma. operasyon yumuşak bir bezle sarın, yüzeye zarar ve sonra bir İngiliz anahtarı uygula vermediğinde diye. kafasını çıkarma, vanayı çıkar. Şimdi conta değiştirmek veya yeni bir vana koyabilirsiniz. Eski poddevat şey keskin - Düz spatula ile tornavida olabilir, bu mümkün - bir iğne ile, vs.

onun kenarları su sessiz dışında, yaklaşık 45 ° 'de eğimli gerektiğini conta notu seçerken. Bu sizin cephanelik değilse, keskin bir şeyin kenarına süs olabilir - bıçak veya makas.

resimlerde Musluktaki Yedek pedleri

Uygun bir orada döşeme, bu (gözenekli uygun değildir) bir katı kauçuk tabakadan kesilebilir. 3,5 mm, iç çap - - kauçuk veya contası tabakanın kalınlığı biraz daha küçük çaplı sapı, dış hareket gerekir. 45 ° eğimli kenarları unutmayın.

kafa büküm, conta yerleştirin yerinde vanayı koydu. parçacığı üzerinde yuvarlanma varlığının Yeni modeller gerektirmez. Üstelik preroll kontrendike - bu gövdede çatlakların görünümünü neden olabilir. Valf eski Sovyet kez tamir edilirse, koydu yedekte dişlerine daha sonra, yapıştırma ambalaj yağlamak bükmek. Bu mümkün sonra yavaş yavaş su eklemek.

Bazen vanaya bu mühür yeri zıt hikaye alır - Su damla damla akar zorlukla akan veya edilmez. Bu durumda, conta sapından uçurulan ve su akışı kesti. Öncelikle, vanayı kapatmak / açmak için birkaç kez deneyebilirsiniz, ve eğer yardımcı olmaz - yukarıdaki işlemi tekrarlamak gerekir, yani conta değiştirerek musluğu tamir etmek. Sadece koltuğa yapışmış, eski kaldırmak unutmayın.

Su kapısı muhtemelen giyilen mühürlerin dışarı damlar edin. iki şekilde sapı dışına musluk sızıntısı sabitleyin. Başlangıç ​​olarak, baş gövdesini dönmeye sert deneyebilirsiniz. Yine aynı anahtarı yap. onlar izlerini ayrıldıktan sonra çünkü pense kullanın istenmeyen bir durumdur. mümkün olduğunca kafa sıkın (ama aşırıya kaçmayın).

Valf musluk yapısı

iplik mümkün olduğunca sıkıca uygulandıktan sonra su gelmesi devam ederse, bezin üzerine conta değiştirilmesi gereklidir. limite bu biz ilk sıkma vinç için, daha sonra yenileriyle değiştirilmesi vinç tekrar başını kaldırıldı şey keskin poddevat ve iki lastik halkalar, kaldırıldı.

astar sistemi ve su çakışmıyorsa, ipliğin bir arıza vardır vinç dönmesi ile, kök değiştirilmelidir - yıkım yivleri. çubuk kendisi veya tam bütün geçit kafasında yerine - iki seçenek vardır.

Eyer sel yatağı olabilir

İplik snoshu değilse, yeni döşeme, ama musluk eyer kontrol akıyor. Düşürmekten görünebilir. Bu kademeli oluşur - bu yüksek basınca verilen suyun dışarı yıkar. Conta bazı yerde ise gevşek bu yerde, preslenmiş ve kabuk oluşur. Bazen su tamamen hızlı bir şekilde conta hasar görmüş olan keskin kenarlar oluşturan, tüm çevresinin zayıflatmaktadır. Sellenme ve keskin kenarlar çıkarılmalıdır. Düzenli tornavida alın ve bıçak kenarına kenarına doğru eğik tutarak mat hale gelir. Aynı işlem, zımpara ve ince tanenin natfilya parçası kullanılarak yapılabilir. Önemli olan, bir (mümkün olan şekilde) düzgün ve Flu yüzeyler elde etmek.

Bir musluk kartuşu nasıl düzeltilir?

Daha sık değil banyoda veya mutfakta tek kollu musluklar koydu. Bayrağın ya da aynı zamanda tek kollu adlandırılır. bunlar kartuşu olarak adlandırılır çünkü, kartuşu - açılması için su / kapama özel bir cihaz karşılamaktadır.

kartuş içinde, delikli iki tabak vardır. Alt sabit şekilde dayanır ve üst hareketli. Bir çubuk takılı ve o da olduğu için - sapına kadar. kolunu çevirerek, biz çubuk hareket eder ve o / su kapatır ve başını değiştirebilir açan hareketli plaka, kaydırır.

Böyle bir valf problemi varsa, bu sadece kartuş değiştirerek tamir edilebilir. onlarla temel sorun - su sızan veya kalem damlamasını - onlar akmaya başlar. Geçerli veya damlayan musluk kartuşu onarmak için kartuşu değiştirmek için gereklidir. Ancak bu şekilde.

kolunu kaldırmak için - ilk adım, daha sonra su kesilir ve etmektir. Bunu yapmak için, ilk renkli kapağı çıkarmak - bu vidayı kapsamaktadır. vida sökme, sap sapından ayrılması, yukarı doğru çekilir. sap kaldırıldıktan sonra, sıkıştırma halkası bükülmüş - bu kartuşu tutar. Şimdi onu kaldırmak için sadece kalır.

Sonra, birlikte kartuş ile, tam olarak aynı satın almak, mağaza veya pazara gitmesi gerekmektedir. Yeni aynı boyutta olmalıdır, altta bir delik ile aynı şekil ve konuma sahip olmalıdır. Genel olarak, tam bir kopyasını bulmak gerekir.

musluk kartuşu Sökme işlemi

Montaj ters sırada gerçekleşir:

 • Biz kartuşu koymak (kesin dikey ekseni etrafında biraz kayan, kartuş üzerindeki girintiye koymak yuva içinde çıkıntılar)
 • somunu sıkıştırma burgu;
 • Kolu set;
 • sabitleme vidası Vidalama;
 • fişi yerleştirin.

Bir ilk kontrol grubu tutucu halkanın sonra yapılabilir. Sen suyu açın ve vana şimdi akan ise görebiliriz.

su akışı çok zayıf hale gelmesi durumunda ise

Çoğu modern vinç su içinde ihtiva edilebilir, katı parçacıkları tutan emzik örgü üzerine takılan. su jeti giderek daha az elastik oldu ve diğer musluklar üzerinde basınç değiştirilmez ise, neden - örgü kendisinin tıkanma. Bu durumda, vinç birkaç dakika içinde tamir edilebilir.

Izgara temizlemek için gerekli olan

ağız sonunda ızgara, somunun çıkarın. Temiz tıkalı deliğe (bir iğne ya da eski diş fırçası olabilir), yıkanmıştır. Purging örgü yerine ayarlayın.

Nasıl Mutfakta bir musluğu tamir için? Mutfakta musluğu Akan

o kadar valf sızıntı olduğunu olduysa, bunun bir sürü insan yönetimi şirketlerine torna ve nitelikli tesisatçı davet edilir genellikle. Ama her zaman değil, bu profesyoneller süre bekleyebilir. Mutfakta musluk akar Yani, ne yapmalı? hangi araçları Bunun için gerekli olan kendi elleriyle ve birlikte bunu düzeltmek için nasıl herhangi ulağı farkında olmalıdır.

tüm onarım sıhhi tesisat için ilk ve en önemli kural - bu su temini izinli. Çoğu zaman, bunun için sorumlu olan valfler, tuvalet bulunabilir. kapatmak için, sadece musluğu açın.

Ancak, ekipman ile herhangi bir sorun değildi ve uzun bir süre için, bu vinçler valfler prirzhavet olabilir, veya kullanılmış bloke edilmez olduğu gerçeğine. Bu vanalar özenle ve çok düzgün bir dizayn edilmelidir. Sen yavaş yavaş gres unutma ayrıca, kuvvetini artırabilir. Bu banyoda ve başka bir yerde, mutfakta akım musluğu tamir önce ilk yapılacak şeydir.

İşten önce araçların gerekli kümesi toplamak için önemlidir. Onlar istediğiniz herhangi bir noktada yandan olmalıdır.

Bu durumda, bir ayarlı anahtar, düz uçlu bir tornavida ve Phillips, anahtarları için gereklidir. Çoğu zaman, bu mütevazı seti yeterli olacaktır. Aniden ve şiddetle mutfak akışları musluk olur. Bunu düzeltmek için nasıl, tuşlar ne olması gerektiği - biz özellikle diyemeyiz. Her üretici kendi standartlarına sahip olması. Her Motorsiklet olduğu tuşlarının yeterli seti olacak.

Ayrıca, ek elemanlar çeşitli hazırlamak için yanlış olma. Bunlar conta yapılabilir kauçuk, deri, parçaları olabilir. Ayrıca, PTFE sızdırmazlık bandı, bez, deterjanlar olarak faydalı olabilir.

Bazen tuşları veya başka bir aracı düşebilir tamir sürecinde - çok pahalı lavabo veya alt altında zarar vermek değil sünger, bez veya başka bir şey darbeleri absorbe edebilmek için yatıyordu.

mutfak musluk akar yok Neden: nasıl düzeltmek ve standart hata için

musluklar sızıntı - oldukça yaygındır. Ama, o kadar fazla zarar tetikleyebilir nedenleri. En yaygın olanlarından dört vardır.

Genellikle hijyenik cihazları satın, birçok kişi ekonominin unsurlarını dikkate alarak hareket ve Çince veya Türk kökenli ürünler tercih edilmektedir. Aynı zamanda insanlar böylece kurtarabilecek mutluyuz.

Ama karıştırıcılar satın bu taktik son derece yanlış ve tasarrufların sevinç uzun sürmez. Bu az miktarda sızıntıya neden olabilir. Valf başarısız anda buysa, birileri evde ve çok hızlı su kesmeye veya onarabilir mümkün olacaktır. Ama daha sık başka bir yol.

Böyle tesisat armatürleri gibi şeyler eksik etmeyin. Rusya'da veya Avrupa'da en azından satın teklif edilen ürün Çin malı olmadığından emin olun ama önce emin olun. Ayrıca, ünlü marka için ucuz ürünler - şüphesiyle nedenidir. % 50 sahte ederek piyasalarda Pahalı markalı ürünler.

Bazen bile pahalı ekipman oluşmaya şey olabilir olur. Sonra mutfakta musluğu tamir nasıl anlamak için, diğer nedenler hakkında bilgi almak için gereklidir. Bu cahil montaj durumunda da akar.

Burada ayrıca güvenli ürünün montajında ​​üretim hatası veya hata etkinleştirebilirsiniz. Eğer bu sorumlulukla kurulumu almalı ciddi fiyata yüksek kaliteli mikser, satın aldıysanız. Yükleme işlemi sırasında oluşabilecek çeşitli hatalar pahalı ürünlerin faydaları en aza indirir.

Bu başka popüler nedenidir. Vinç yanı sıra diğer birçok aletleri ve cihazları, performans olduğunu hatırlamak önemlidir. aşırı güç ve vinç bileşenlerinin kullanımı sırasında uygulanan basınç yapılmış ise, cihaz tüm iz bırakmadan gitmiş olduğunu düşünmemeli.

döngü sık kullanılması sırasında ürünün elemanları hareketli çeşitli aşınma olabilir. Özellikle sık sık bakıma muhtaç lastik mühürler ve çeşitli pedleri girer. Bu durumda, mutfakta musluğu tamir etmek daha kolay bir şey yoktur. Akan? Contalar değiştirilmesini gerçekleştirmek için yeterlidir.

İki vanaları ile geleneksel modellere daha alakalı yastıkları ile sorunu. çok farklı cihazdır vanaları durumunda, olarak, onarım farklı bir düzeni gerekir.

iki valf ile vinç tamiri: conta yerine

Her şey yıpranmış conta içindedir - bu sürekli bakılmaksızın ne kadar sıkı onun spin akan olup olmadığını nasıl mutfakta akım musluk düzeltmek için. Bu değiştirilmelidir. İlk adım, vana gövdesi büküm - saat yönünde döndürmek için gereklidir. Sonra hasarlı mührü ayıklamak. Yeni bir conta mevcut değilse, bu lastik veya deri yapılabilir. Bir örnek olarak çıkarılan madde kullanılması önerilir. Sonra yaşlı yeni conta yüklenir değiştirin. durdurma kenarı yara conta, valf gövdesi içinde meşru bir şekilde monte edilir.

güvenilirlik için bir anahtar ile vana sıkılaştırmak için biraz. mührü imalat sürecine zaman israf etmemek için, daha kolay ve hızlı bir dükkan veya piyasada bu tür satın almak.

bezi burç üzerinde mühür değiştirin

aşınma astar çalışması sırasında bir sızıntısına neden olabilir. Bu durumda ne yapılabilir? Nasıl Mutfakta bir musluğu tamir için? maddenin açıldığında bir anda çoğunlukla çalışır. Su bezi somun ve vanaya çubuk arasından geçer.

Bir tornavida kullanarak, bezi somun üzerinde bükülmüş. Ayrıca, bir bant teflon astar yaptı. Sonra giymek yerine konur ve somun bükülür.

emzik musluk genellikle mutfakta akar. Nasıl düzeltilir? Çok, çok basit. Bunu yapmak için, dış somunu sökün. Sonra çok dikkatli döndürülmüş ve yükselir ve sonra geri çekilir ağız kısmını. yalıtım conta ve ara çemberin kontrol etmek çok dikkatli olmalı. şey aşınmışsa, yedek sorunu çözebilir.

Trendy ve modern vinçler valf modellerin aksine daha karmaşık bir cihaz var. Nasıl Mutfakta bir musluğu tamir için? küresel vana Akan - o zaman mikser normal çalışmasına engel herhangi bir bulaşma girdi.

Yani, bu sorunun üstesinden gelmek sökmeye ve vanayı temizlemek için. ilk şey bir tornavida vidalı kilit kolunu kaldırın. Sonra dikkatlice kolu kaldırın. ve bir tornavida büküm vidalı sıkıştırıcı ile plastik kubbe ortadan kaldırmak.

dikkatle incelemek üzerindeki tüm plak kaldırmak gerekir Son. o aşınmışsa, yeni bir parça satın almak tavsiye edilir. Sonra dikkatli bir şekilde çıkartılıp topu kontrol - herhangi bir hasar varsa, değiştirilmelidir. Aşınma ve topa güvenceye mühürlerin gözyaşı olduğunda, onlar da hemen değiştirilmesi tavsiye. Daha sonra, parçalar veya temizlik değiştirilmesinden sonra, tüm parçalar bir üretici tavsiye bileşim ile yağlanması gerekir. Bazen hatta mutfak musluk hala parçaların değiştirilmesinden sonra sızıntı olur. Nasıl düzeltilir? onarım düzeni biraz farklı olacaktır - burada tüm kartuş valfi değiştirmeniz gerekiyor.

Bazen bu tür durumlar vardır. Bu fenomenin nedeni bir üretim kusurdur. Vincin İçinde kırılan veya çatlamış olarak kusurların çeşitli olabilir. kendi ellerini çıkarmayın. Sen satıcıya ürünü değiştirmeniz gerekir. Şimdi mutfakta bir musluk tamir bilmelerini. Akan su? Bu artık bir sorundur.

Bir damlama musluk ile ilgili yöntemleri

damlayan musluk ne yapmam gerekir? Bu sorun bu tatsız olgu ile karşı karşıya yurttaşımız, çoğu için bir endişe kaynağıdır. Ses, başlangıçta herhangi bir sorun lavabo isabet ama sonra uyku ve sinir bozucu müdahale başlar damlası. Bir ev yüklü su sayaçları varsa, damlayan musluk su miktarını artırmak bekleniyor.

Çoğu durumda sorunun nedeni, bağımsız çözüldü ve çok nadiren yeni sıhhi cihaz için mağazaya gitmek zorunda edilebilir. musluktan su damlar ve onların elleriyle sorunu çözmek için karar verdiyseniz, o zaman bazı teoriyi öğrenmek ve yandan doğru aleti olması gerekir.

hataların nedenleri - neden damlayan musluk

arızalar aşağıdaki meydana geldiğinde tamir sıhhi tesisat cihazı gereklidir:

 1. Su musluğu fiksirue6t somun, dışarı akar. Belki de sap ya da valf altından bir sızıntı mevcuttur;
 2. kollarını ve valfleri (periyodik kaydırılan kama ve su geçirmez şekilde kapatmak) arıza;
 3. Vinç, zayıf basınç jet üreten uygun düzeyde borusu içerisindeki basıncın ise;
 4. musluk kapalı, ama su sızmaya devam ediyor.

Uyarı! Yukarıda tanımlanan fayların Varsa, o zaman en kısa sürede çözmek için daha iyidir. Yani önemli ölçüde cihaz operasyon ömrünü uzatmak ve olası ardından ve komşu apartman önlemek mümkün olacaktır. Ayrıca, bakım faaliyetleri için harcanan para ve zaman kazandıracak.

yurttaşımız birçok kişi tarafından yükseltilir en önemli soru, - Nasıl mutfakta bir musluk düzeltmek için. Biz sorunları çözmek için başlamadan önce, karıştırıcı farklı modellerin iç yapısını anlamak ve sızıntının olası nedenini anlamak gerekir.

İç karıştırıcılar cihaz

Termostatik karıştırıcı ve temassız modeli - banyolar için idealdir. Mutfak - insanlar ikamet ve karıştırıcılar daha şiddetli yüklere maruz nerede bir yer. Bu durumda, yaklaşım daha sağlam, dayanıklı ve güvenilir modeller olduğunu. Bu vana, bir çift tek kollu karıştırıcılar ve ürünleri içerir. Bu tasarımlar gibi ortak yapısal elemanlar vardır:

 • musluk gövdesi;
 • hava alma cihazı;
 • Conta conta tipi;
 • Bacalı.

Diğer parametreler ve tasarım özellikleri ile, modeller önemli ölçüde farklıdır ve ortak noktası yoktur. Şimdi her durumda musluk damlayan nedenini bulmak ve sonuçlarının ortadan kaldırılması olası yöntemleri deneyebilirsiniz.

Vincin dvuhventilnye Internals - yapısal özellikleri

Dvuhventilnye model tipi - Bugüne kadar bilinen en basit mikser, biri. Biz bu da bir kilitleme elemanının bir kafa parçaları altında saklanarak, ve kapalı su büküm valfi. Günümüz pazarında, aşağıdaki kesme vanası ile karıştırıcılar modelini takdim:

 • Solucan Kitapları. Bu tür bir düzenlemede, su püskürtme güç akışını sağlamak ve düzenlenmesi için vana döner bir çift yapmak gerekecektir. karıştırıcı çalışma prensibi basittir - Bir döner translasyon manipülasyon oluşturmak gerekir. Başlangıçta, su karıştırıcıya ve lavabo ağız dışarı atılır;
 • Seramik plakaların ile Baş kısım - bu yapılarda tam olarak açmak için küçük bir değişikliğe eksikliği ya da su akışının kapatın.

Ne olursa olsun inşaat türünden bağımsız olarak, maliyet makul. Buna ek olarak, onlar her uzmanlık mağazasında satılan ve onları zor değil bulmak edilir.

Tek-kollu karıştırıcılar modeller - çeşitli ve iç yapısı

yeni teknolojik ürünleri için sulu akımın basınç ve sıcaklık tek kol ile idare edildiği, tek kollu musluk içerir. Su üç delik yapıldığı bina ürünlerinde bulunan içi boş alanda karıştırılır. Daha pahalı modellerde yüklü kartuşu vardır.

Su pompalanır ikisi - Blue Ball açıklıklar onların işlevlere sahiptir. üçüncü delik de sıvı karışımı yapraklarından, kolu döndürerek istenilen sıcaklığa erkek gerçekleştirilir. Bir top mekanizması tek kollu bir karıştırıcı, aşağıdaki elemanlardan oluşur:

 • vidayı gizlemek sonunda kapağı;
 • vida;
 • Stok, basıncı ayarlamak için;
 • Sıcak ve soğuk su karışım olduğu Boncuk;
 • kauçuk eyer;
 • Halka hizalama tipi;
 • Buhar ağzı;
 • Manşet düzenleyici tipi;
 • Emme sistemi;
 • Karışık suyu boşaltmak için bir mekanizma;
 • Havalandırıcı ve top kol.

Bu durumda, top güvenli bir uyum sağlamak lastik eyer üzerine monte edilmiştir. nispeten soğuk ve sıcak su, ayarlı basıncı eyerler taşıyarak. Topu kilitlemek için uzmanlar dizlikten ve kilit somunu kullanın.

Biz kartuş ile model hakkında konuşmak, işlemin kendi ilke top ürünlerinden farklı değildir. Fakat bu şekilde, kendi iç yapısı önemli ölçüde farklıdır. Kartuş yerine içi boş alan, set-metal jant, üç çalışma delikleri vardır. kol döner boyunca, böylece, sıcak ve soğuk su açılması ve önceden belirlenmiş bir sıcaklığa karıştırma, hareket etmeye başlar.

Gelirler Mutfak Musluk - kendini tamir

DIY onarım çalışmaları için gerekli araç ve malzemelerin listesini göz önünde bulundurun:

 • Keskin bir bıçak;
 • Altıgen anahtarı ve tip;
 • Tornavida Seti;
 • Çıkarılabilir eleman - bu Bu başarısızlığın türüne bağlıdır kafa parçaları, bir kartuş, kauçuk contalar bir dizi vs. olabilir ;.

WD40 - Teknik aerosol tipi, ürün birbirleri üzerine pişirilmektedir eğer bir durum gerektirir. Ardından endişelenmeyin Değilse - "ayırmanın" ekli bileşenler olmak için diğer pek çok yol vardır.

Ne olursa olsun arıza ve tasarım çeşitliliği, türü onarım çalışmalarına başlamadan su örtüşmesine özen önce. Sıvı artıklar yaklaşık kir ve nemi arttırmak için, bir lavabo veya hazırlanmış bir kap içine birleşir. Şimdi, inşaat türü ve arızanın nedenine bağlıdır onarım ve rehabilitasyon faaliyetleri, ilerleyebilir.

Tek kollu modeli - bağımsız onarım başlar

azami dikkat ve yönergeleri izleyerek - mikserinin onarım çalışmaları yaparken gerekli olan en önemli şey. Restorasyon çalışmaları şu şekilde yürütülen:

 1. dekoratif kapak tipi tornavida veya dikkatlice meraklı bir bıçak, sökün;
 2. o ayar çubuğu üzerindeki kolu tutuyor - onun altında sen vida gizli olduğu işletim delik göreceksiniz. Bir altıgen anahtar kullanarak vidayı sökün;
 3. kolunu sökün ve ürünün kapağını açın. Kullanım sırasında elemanlar birbirinden üzerinde pişirilmiştir değilse, bu adım çıplak elle yapılabilir;
 4. Sonra, kapağı kaldırarak, kilit somunu göreceksiniz. Bu bir anahtar yardımıyla veya bir çekiç ve tornavida (somun için bir tornavida dikkatlice çekiç kolu dokunun gerekir koymak zorunda) ile temizlenebilir;
 5. Bir top ile mikser demonte olduğunda, bir ceviz bir sızdırmazlık dudağı olduğunu. Kırıklar, suşları ve kirlilik için dikkate alınmalıdır - genellikle, bu faktörlerin sızıntıları yol olduğunu. Sonra topu alınır. Parça yüzey kirlenme olmadan, düzgün ve tutarlı olmalıdır. Daha sonra, yaylar ve neme malzemeleri ekstre - kendi hata durumu sızıntıları neden olabilir;
 6. Karıştırıcı kartuşu ayrıştırma aynı eylem içinde anlamına gelmektedir. Sonra, kartuşu çıkarın ve hasar, kirlenme için kontrol;
 7. Kırık öğeyi değiştirilmesi gereklidir;
 8. , Mikser baş aşağı monte yerine oturtmak ve sızıntı olup olmadığını kontrol edin.

Uyarı! Çok dar Vidaları sıkıştırmak için gerekli değildir - bu karıştırıcı yararsız hale böylece zarar verebilir ya da sızdırmazlık zamkı (pedler) deforme edebilir. ürünlerin işletim ömrünü uzatmak için ve mobil elemanların düzgün yürütülmesini sağlamak, suya uzun süreli maruz kalma dayandı silikon yağlayıcı uygulayın.

Tamir iki valf ile musluk - kopma ve talimat

Bu senin ikiz vana arızalıdır ve onarım gerektiren anlamına gelen baş kısımlarını ise. Aşağıdaki işlemleri gerçekleştirmek gerekir:

 • Kapıda, kolayca bıçak veya tornavida ile temizlenebilir kırmızı ve mavi kapaklar vardır. Sadece kanca yeterlidir;
 • kanadın altında bir tornavida ile sökerek bir vida, vardır;
 • valfini sökün ve baş kısımlarını bulmak;
 • O saat yönünün çözülmeli ve kolayca temizlenebilir. hatalar için kontrol etmek ihtiyacını ortadan kaldırarak sonra;
 • Bu sorun kolayca kendiniz çözülebilir - Solucan aks-box nedeniyle genellikle hatalı bir conta yararsız hale gelir. sakız kendi astar kesip veya deposunda birkaç kuruşa dişeti bir onarım seti satın. seramik elemanları ile boxe, tamamen değiştirmek zorunda kalacak - onlar da mağazada satılan ve nispeten ucuz olmaları gerekmez;
 • Onarım çalışmaları sonra ters sırada karıştırıcı monte edin. Biz bir yerde ayarlamak ve suyun bir deneme yapın.

Yürütme tüm manipülasyonlar hatta "ölümlüler" çok zorluk olmayacaktır - bu kurucusuna bir oyun gibi çalışır. Ama, DIY ek soruları neden olabilir mikserler, bazı sorun vardır.

yaygın sorunlardan biri - kirliliği havalandırıcı. Hızla kötü su kalitesi ve buna göre kırmak tortu ile tıkanmış olabilir. Zamanla, pislik ve diğer ağır elementler biriktirir. Onlar büyüdükçe, musluktan basınç daha zayıf olur ve sıvının kalitesi önemli ölçüde düşer. , Eski havalandırıcı kaldırmak ve bu sorunu çözmek için yenisi ile değiştirmeniz gerekir. Bunu yapmak için, sen musluk anahtarı onu sökün sökmeye ve yeni bir havalandırıcı yüklemeniz gerekir. o mikserin gövdesine tutturulmuş olmuştu varsa, WD40 kullanabilir veya ona güçlendirilmiş mekanik bir etki üretebilir.

Uyarı! montaj veya sökerken parçaları son derece dikkatli olmak. musluk gövdesine Zarar, cihaz yeni değiştirmek zorunda kalacak, ve öyle - ciddi bir mali yatırım.

Banyoda ve onun teftiş sırasında damlayan musluk Eğer çatlak durumda bulmak olsaydı, onarım burada yardımcı olmayacaktır. Yeni bir mikser için mağazaya gitmek zorunda. Bir süredir bu sorunu çözmek için, silikon bazlı dolgu macunu ile delik örtbas edebilir. Su filtresi ayarlayarak önemli cihazının işletme performansını arttırabilen. Cihaza mekanik hasarı önlemek böylece - Ayrıca cihaz durumundaki vana ve kol dikkatli kullanımını etkileyebilir.

materyal takdim okuduktan sonra, bir sızıntı musluk tamir etmek mümkün olacak. Onarım durumunda onsuz yerde gerekli araçları ve sabır, stok kadar en önemlisi - komplike bir şey yok. önemli değil - Eğer hatta bir sızıntı görünür tamir sonra. Belki bazı sitelerin kötü vidalı veya dikişe sıkıca yatıyordu mühür bulundu.

© 2018 musluk ve sıhhi tesisat

Eğer güncellemeleri almak ister misiniz?

Yeni yayınları kaçırmayın abone

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 4 =