Beton halkalar Lağım

Şema ve beton halkalarından kanalizasyon cihazlarının nüansları

şu anda mevcut yerel özel imkanları arasında oldukça yaygın septik tank. durumlarda Onun inşaat düşünme nerede merkezi kanalizasyon sistemine yararlanmak için hiçbir fırsat var. bu yapıların imalatı farklı malzemeler kullanılarak için, büyük bir ülke evlerin sahiplerinin çoğunluğu ve özel prekast beton halkalar bir seçenek seçerek rağmen. Ama kendine has özellikleri vardır, aynı zamanda, farkında olmak.

septik cihaza bağlı olarak içerebilir Beton halkalar en fazla 3 kuyu, bunlar birlikte genel sistem oluştururlar.

dikkate önemli noktalardan bir dizi almalı, uygun bir septik şemasını bulmak için:

 • Belirli bir tesis için günlük su akış hızı;
 • topografisi;
 • site ve yılın zamanına bağlı olarak hareketlerinin yere yeraltı sularının derinliği;
 • Belirli bir bölge için dondurma toprak seviyesi;
 • Kamyonların giriş için koşullar.

fosseptik hesaplanması, burada gözetildiğinde ana hedefi, uygun bir hacimde tanımıdır. Bu ayar günde su debisini etkiler.

hesaplarken veya fosseptik etkin çalışma hacmi Suyun üç katı miktarda gelir, Bir gün için sıfırlanır. Bir kişi genelde yaklaşık 200 litre hacme sahiptir. kanalizasyonları kullanan tüm insanlarla optik kapasitesini belirlemek için, rakamın 3 ile çarpılır ve polzovatelets sistemin sayısı edilir gereklidir.

Çoğu zaman en az bir kamera sağlanan bir fosseptik, ifade eder. ölçülür hacmi hesaplamak için gerekli olan verimli bir işlem için taşma düzeyine alttan ikinci bölme içine.

Bu fosseptik gerçek hacmi tahmin edilenden daha büyük olması mümkündür, ancak, ters durum kabul edilemez.

tek odacıklı tasarımlarının temelini kümülatif koydu. Onun özü hacmi pompalayarak operasyon frekans arttıkça da zayıflar gerçeğinde yatmaktadır.

biz onların çalışma atıksu fraksiyonlara bölünmüş çok bölmeli foseptik, düşünün. Katı onların yerleşme ve alt birikmesine yol açar daha önemli ağırlık vardır. hafif fraksiyonların yüzeyinde yerleştirilir. seviyesi artmaya başladığı zaman, faz, sıvı bırakır ve birinci yanma odasında uzun bir süre için bir ikinci bölme içine hareket ettiği ortaya çıkar.

açıklık kanalizasyon olacak zaman ikinci odasında Bundan sonra, onlar yerleşme orada kalır. üçüncü odacık içinde, sıvı askıda katı madde minimum bir konsantrasyonuna sahiptir. Daha sonra, filtre tabakası malzemesinin atlayarak zemin içine akmaya başlar.

fosseptik için yer yerleştirirken güç kaynağı 30 m minimum mesafede yer almalıdır farz edilmelidir.

Eğim kısmının varlığında Kanalizasyon bitki downslope yerleştirilmiştir diğer nesnelere göre.

erime ve yağmur suyunun kuyuya penetrasyonu izin vermez bir kapak yükseklik ile ucunda fosseptik mevcudiyeti.

yeraltı yüksek düzeyde olan tasarım

yeraltı suyu seviyesinin yükseltilmesi onlar yaklaşık 0.5-1 m seviyesine ulaştığında. Bu şartlar durumunda oldukça zor septik cihazı haline söylenir. Ve burada her şeyden önce, gerçeği akılda sadece kazı çalışması var ve inşaat damarlarının bütünlüğünü sağlamak zordur. Özellikle bu somut halkalar kullanımı yapılır bu yapılar için geçerlidir.

Bu durumda, zaten etkili ısı alıcıları temin etmek, hem de fosseptik normal çalışmasını garanti etmek zor hale gelmektedir. durumlarda nerede gözlenen Su yalıtımı teknolojisi, artık toprak filtrasyonu endişelenebilirsin. Ardından, çözeltiler de sürgüler şeklinde toprağın tipine sahip eklemli filtrasyon katmanının özel yapım gerçekleştirebilir.

Bu çalışmalar yürütülmesi sırasında yapı kendisinin karmaşık bir süreç olarak yapıların inşası için maliyetleri artacak çünkü, ancak, drenaj pompaları kullanmak gereklidir.

septik bakım yerleştirilmesi bunun ve taban arasında 5 m minimum mesafe batırılmış dikkat edilmelidir zaman. Bu durumda da bunu aşmayacak şekilde tercih edilir. Ne zaman iki yol gidebilir:

 • kaybının yararlı hacmini ortadan kaldırmak için herhangi bir faaliyet yürütmek için değil;
 • iyi daha derinlik yapmayı deneyin.

Bakım fosseptik su seviyesi kanalizasyon borusu üstünde olmadığını alınmalıdır. aksi halde Sahibi durgun karşı karşıya gelecek, çünkü bunların kanalizasyon normal şekilde çalışmaya mümkün olmayacaktır.

Vidanjör yapmak için, temel bir takım adımlar gerçekleştirmeniz gerekir:

 • kanalizasyon istiflenecektir hendek kazı ve tertibatın kazma ile çalışmaya başlamak;
 • Sonraki beton elemanlar, borular, vb bağlayarak montaj tasarımı geçin.;
 • su yalıtımı sorunu çözüldükten sonra, halkalar etrafındaki alanı doldurmaya başlar;
 • Son adım kapağını yüklemektir.

Tüm bu çalışmaları yaptıktan sonra fosseptik evde hizmetlerine bağlı olabilir.

Tüm kazı elle toprak ayıklamak ya da mekanik cihazlar kullanılabilir.

kazı tercih yöntemi belirlenmesi, kazılan toprağı kat edebilmek için kendisine giriş ve boş alan kullanılabilirliği için özel donanım ve koşullar hizmetlerin maliyetinden başlamak gereklidir.

Eğer yeni bir ev inşa halinde, işlemler ekskavatörün uygulanmasında dahil etmek tavsiye edilir. iş yapacak Böyle bir çözüm Asgari sürede ve daha düşük işgücü maliyetleri ile, bu durumda biz metreküp onlarca değil söz ediyoruz çünkü.

Başka bir önemli nokta bahsetmek gereklidir. bir delik ile sona kova kazılması için kullanıldığında, şekli ve boyutuna göre olan asepsis kadar ayarlanmalıdır ki çok daha büyüktür. Çukur tür bir yapılandırma, o beton halkalar düşürülmesi işlemi düzenlenmiştir el ile yapılırsa, olan miktarı en az 400 kg'dir, zorluklarla dolu olacaktır. Bu gibi durumlarda, daha makul bu operasyonun uygulanması, geniş Reach sahip vince getirmek.

Nasıl beton halkalar fosseptik yapmak

kabul edilemez olarak beton halkalar ile çalışırken bu çatlama yol açabilecek şekilde, haddeleme ile taşıyın. yükleme ve onları boşaltma esnasında dik konumda yerleştirilmelidir.

Bir fosseptik montajı, ilk iş bu yana Eğer taban donatmak gerekir, bu halkalar istiflenir. Ana amacı halkalar üzerinde etkisi olan yılın farklı zamanlarında, meydana zemin hareketlerinden etkisini en aza indirmektir.

alt kazı cihazı az olan düzeyini kullanmak hizalanır edilecek şekilde yapılmalıdır. Tabanlı takviye Üretilen ağ 20x20 cm. Daha sonra cihaz, her bir taban için genel yapısını ya da ayrı ayrı oluşturmak için izin verilen 20 cm, kalınlığı en az. Bir tabaka üretmek üzere bir beton karışımı dökme geçin.

Baz hazır olduğunda, zaten halkaları konumlandırılmıştır. halkalarının montajı ilgili çalışma bittikten sonra hemen biçimlendirme ve boru açıklanacak ve tee edilecek bir delik oluşturmak için devam edin. İşini yap, yeterli güç ve öğütücüler yumruk kullanabilirsiniz.

konektörler ve septik tank içinde drenaj borusu yerleştirilmesi monte etmek için işlemden sonra kullanıcı cihazı su yalıtım çalışmaya başlayacaktır. Bu sorun giderildiğinde, bu zamanı halkaları doldurmak için. Toprak dökülmüş ve 20-30 cm etabından sonra, bu sıkıştırıldıktan kazı ve beton halkaların, duvarları tarafından oluşturulan boşluk ortadan kaldırmak için zorunludur.

doğrudan tesislerinin normal çalışmasını etkileyen beri su yalıtımı olarak, büyük bir dikkatle ele alınmalıdır.

Farklı bakış sahipleri arasında ortak olsa da, basit bir beton su tutmak mümkün değildir. Bu nedenle, halkaların tüm iç ve dış yüzeylere maruz su yalıtımı gibi bir işlem için. Bu eser bitümenli sakızlar tarafından gerçekleştirilir. Bir alternatif olarak, aynı zamanda mümkün olan çözelti veya p su camı kullanımıolimernye mastik markası "Gidroteks" ve "yanıp sönen", hangi birçok sahiplerinden iyi not aldı. İlk olarak, dikkatle halkaları arasındaki eklemleri mühür olmalıdır.

kanalizasyon arıtma tesisi havalandırma sistemi cihaz anahtarı eserlerinden biridir. Bu tür bir sistemin aşağıdaki görevleri uygulanmasına kaynaklanmaktadır:

 • kuyu ve boru hattı kokuların dağıtılmış olması ile;
 • kanalizasyon boruları hava vakum korunma.

Bu teknoloji, bir binanın çatısına çıkışı olan atık su arıtma tesisi havalandırma yükseltici, kanalizasyon borusu bağlamak için cihaz sistemi azaltır. Aynı zamanda bakım anda için alınması gereken çıkış borusu, en azından aynı çapa sahiptir, ve bir fosseptik kanalizasyon tesisine bağlı olduğu ve tüp, o. Kanalizasyon borusu çapının en uygun değer - 110 mm.

Seçilen çapraz kesit küçükse, su elde edilen akış borusu lümenine üst üste gelecektir. bu absorpsiyon sıvı su tuzağı prensibi artık çalışmaz kendisine karşı olan sıhhi teçhizatın sifon, gözlemlenebilir, çünkü piston etkisi ortaya çıkar. Burada kötü odada kanalizasyon kokuları yayılmaya başlamasıdır.

Beton halkalar ve özellikleri septik tankların Türleri

Beton halkalar septik tank cihaz hesaba her yapının özelliklerini almak zorunludur onun cihaz için çeşitli seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz.

Bu bir kamera dayanmaktadır kanalizasyon toplama için tasarlanmıştır kabın rol icra mevcuttur. günlük su deşarj 16-20 kat daha fazla miktarda olarak hesaplanır kabul edilir optimum miktar,. Böyle bir fosseptik tasarım Hiçbir dibe izin. Bu tip beton halkalar bir fosseptik yapımında Buna ek olarak drenaj yaratılışından dağıtılabilir. ağır parçalara çökmesi ile bağlantılı siltasyonunu gibi bir şey olduğunda zaten o zaman,, toprağın süzme işleminin durması vardır.

Beton halkalar bu fosseptik temeli iki bölme oluşturur ve bu yapı, kendisi farklı yeterli işlevselliği. Birinci bölme, ağır parçalara depolanması için hizmet eder. İkincil bölme yerleşmiş atık için tasarlanmıştır. teknoloji çakıl ve kum temelinde drenaj inşaatı gözlemlemek, toprakta yeterince yüksek kaliteli çıktı suyu elde etmek mümkündür.

Normal operasyonda, bu tür beton halkaların fosseptik, birinci bölme, her zaman için ikinci odacık içindeki seviyesi damping ve filtrasyon hızı frekansı etkiler, değişebilir işareti taşma dolu kalmalıdır.

cihazın bertaraf açısından en gelişmiş iken, üç odayı oluşturan beton halkalar bir fosseptik inşaatı temeli. İlk iki gemi yerleşimciler vardır, Kalite temizleme çeşitli sağlayan. son gününde, kamera filtrasyon atık fonksiyonu tahsis edilir.

Üçüncü bölme Kazı cihazı sırasında kil tabakasının almak gerekir, en iyi tasarımı, suyu uzaklaştırmak için yetenekli kum yatak kadar kazılan. Bu durumda, böyle bir de su emme kolaylık sağlayacaktır. Ancak, bu alt kil yapısı olacak, düzgün çalışamaz.

Bu tip beton halkalar fosseptik normal çalışması sırasında ilk iki bölmesi, su ile doldurulur taşma tekabül eden bir düzeye. Filtre oyuk için olduğu gibi, daha sonra, her zaman belirli bir su miktarı kalmaktadır.

Foseptik merkezi kanalizasyon sistemi ile kirlenmiş su deşarj sorunu çözmek için hiçbir yolu yoktur durumlarda sıkça düzenlenmiş tedavi tesislerinden biridir. Onun cihazınızla, inşaat teknolojisinin tam uygulanmasına özellikle dikkat edilmelidir.

o uygulama adımlar bakımından oldukça karmaşık bir sürü içerdiğini göz önüne alındığında, herhangi bir yanlış hesap bu tesisin normal çalışmasını etkileyebilir. Ayrıca, fosseptik sağ tasarımını seçmek aynı derecede önemlidir. Ayrıca atık su bertaraf edilmesine yönelik randımanı etkileyebilir.

elleri ile beton halkalar Kanalizasyon: uzman tavsiyesi

Belki özel bir evin yapımında en zor ve kafa karıştırıcı bir konu düzenlenmiş boşaltılmasıdır. elleri ile beton halkalar kanalizasyon - bu amaçla çok çeşitli malzemelerden ki, biz en basit ve en yaygın düşünün.

İlk somut halkalar ve ne kötü iyi lağım tesisatı nedir, bize düşünelim.

 • Montaj eklem kolayca kapatılır, hızlıdır.
 • Aynı tuğla döşeme önce dayanımlı beton kazanımlar Güçlendirilmiş.
 • Beton halka dayanıklı.
 • Onlar duvarcılık durumunda o kadar basit değildir ulaşmak için mükemmel yuvarlak bir şekle sahiptir.
 • Su geçirmezlik yürütmek kolaydır.
 • Geniş ürün ağırlığı (450-600 kg). Beton halkalar bir cihaz fosseptik için tekniğine dahil edilmelidir.
 • Çünkü, elle bir sitede halka taşımak için açmayın Onları içlerinde çatlakların görünümünü önlemek için yasaklanmıştır yuvarlayın.

Öyleyse başlayalım. Eğer gelenler alanında zaman harcarsanız, büyük bir su akışı yaptık ve biz bok çukurunu kısıtlayabilir kolay yolu gitmek istiyorum değildir.

Bu arada: Beton halkalar istediği zaman seçebilir standart vysotoy90 cm ve genişliği ile yapılmaktadır. Kullanım niteliğine bağlı olarak 2 metreye Genellikle yerel kanalizasyon alma halka ot70 cc. En yaygın bir metre halka çapının düzenlemesi 3-4.

 1. Üç yüzük 1000h900 mm.
 2. Kum çimento (standart), çukur ve halka eklemlerin alt beton ve deliği kapsamaktadır için karışım.
 3. Temel halka altında hafif malzeme (iki tuğla uygun).
 4. Bir kapak ile beton örtün.

Kolay montaj için çapında bir marjı olan bir dairesel çukur kaz. Biz hazırlamak ve beton ile deliğin alt kısmına dolgu, beton halkalar şeklinde temelini atmıştır.

Bir zaman dibe (3-5 gün) dökün sonra, halka ayarlayabilirsiniz. Özel bir teknikle yapılan kanalizasyon halkalarının montajı, böylece önceden şantiye girişinde olasılığı ilgileneceğim.

halka "gitmeyecek" eğer bir kürek ellerinde iken, sen özel ekipman boşta kez ödemek zorunda kalacak: Ben kazma çukurun rezervlerinin hatırlatır.

yapım halkalar sıvacı iç yüzey çukurları ve demir o monte edildikten sonra tamamen kapatılır. kaliteyi su yalıtımı itibaren öylesine kendiniz yapmak unutmayın, yerinde suyun kalitesine bağlıdır. evden boru ayarlayın, taze beton kapak havalandırma yükseltici yaparak, 100 mm, 40-60 cm yüksekliğinde geleneksel bir kanalizasyon borusundan mümkündür.

Yama hazırdır. assenizatornoy makinesi kullanarak içeriğini dışarı pompalamak için yılda 1-2 kez unutmayın.

Şimdi sen ve ben beton halkalar Vidanjör nasıl yapılacağını biliyorum. Hiçbir şey bu konuda karmaşık.

Şimdi yerel yazlık kanalizasyon daha gelişmiş bir sistem gibi görünmelidir nasıl bakalım

Eğer, banyo, çamaşır makinesi kullanmak bir şehir modu gibi su kullanmak özel bir evde ailesi ile birlikte yaşamayı planlıyorsanız, iyi ellerinizle iç drenaj + foseptik + filtre gerekir.

yakından bakın (bkz.)

Foseptik ve filtre iyi

Şematik bu tasarım şöyle görünür:

Şema septik de filtre +

 1. Üç yüzük 1000h900 mm.
 2. Kum çimento (standart), çukur ve halka eklemlerin alt beton ve deliği kapsamaktadır için karışım.
 3. Temel halka altında hafif malzeme (iki tuğla uygun).
 4. toprağa oyuk 5 ° cm yastık oranında kum.
 5. 90 cm'lik bir yüksekliğe kadar alttan kuyunun dış tarafında smzasypka 20, iyi kum arasındaki rascheta20 smprosloyka taş.
 6. Bir kapak ile beton örtün.

Filtre veya drenaj kuyusu atama temizlenmiş su yüklü Vidanjör çıkar ve doğal bir şekilde toprağa bunu geçmektir.

evden kanalizasyon borularının drene AKDELİK temelinde yapılır fosseptik, girer. Bunun amacı: atık su, diğer bir deyişle katı yabancı maddeleri tortulaştırmak Primer kaba filtrasyonu. Septik yapmak kişi başına günlük 150 litre su tahmini tüketimi ile 4 kişilik bir aile için, 3-4 metreküp hacmi waterproofed.

Bir atık su yükselticileri (genellikle), fosseptik bunun içinden geçerek dışarı boşaltılır ve ayrı bir boru görüntülemek var ise gerekli değildir. evi gelen kanalizasyon borusu, 1.2 metre derinliğe kadar toprağa kazmak, 100 mm çapında alınır.

boru boyunca kanalizasyon boşaltılması için en az eğim 2 cm, daha önce derinlik instilasyon baca hesaplamak metre tüp başına 5 cm maksimumdur.

fosseptik 5-20 mot evde ve en az 20 mot alımı temin kil (balçık) toprak olmalıdır ve kum veya kum topraklara su alma tabi 50 m: standartlar SNIP.

5-15 cm evden fosseptik boru giriş seviyesinin altında yapılan filtre çukura fosseptik taşma.

Filtre, üretim altında Kazıcı kum (kumlu humus) bir tabaka oluşur. Değilse, ek drenaj alanını koymak arzu edilir.

işlerin yürütme sırası:

 1. Kum 50 cm derinliğinde, onun tokmaklamanın pedi oluşturun.
 2. 20 sm bir derinlikte çakıl, kum dökün.
 3. 30-50 mm'lik bir çapa sahip olan betonarme matkap drenaj delikleri birinci halka, birbirinden 40-50 cm mesafede kaydırılmış.
 4. birinci halka valf deliği grubu sayın.
 5. birbirine bağlayan halka geri kalanını ayarlayın. (Bir fosseptik aksine) Sızdırmazlık önemli değildir.
 6. Drenaj delikleri son yüksekliğine altından kuyunun dışında çakıl dökün. Bu toprak ile drenaj delikleri tıkanmasını ortadan kaldırmak için yapılır.
 7. o taşması gitmeli gelen, fosseptik ile kuyu suyunu birleştirin.
 8. Beton çukurun kapağını kapatın, inşaat arsası uyur.

Nihai tasarım resim gibi görünmelidir:

Yerel kanalizasyon tertibatı

Şimdi onu savunmak için, ellerinde halkalardan oluşan bir fosseptik evden çıkıyorum, suyu boşa, katı parçacıklar bir fosseptik dibine yerleşmek, açıklık su taşma doğal olarak toprağa gider, iyi drenaja karşılaşır. yer altı suyuna kuyunun dibinden mesafe bir metreden daha az olmamalıdır.

İpucu: menhollerde kapakları erişimi kilitle. Bunlar nadiren kullanılır ve kaçış neredeyse hiç şansı olacak insan ve hatta çocuğun çukura düşmüş.

Beton halkalar pompalama olmadan kendi elleriyle ülkede Kanalizasyon sistemi

kebaplar ile doğaya ziyaretleri ve benzeri - - yazlık zaman zaman kullanılırsa özellikle konfor için endişelenmenize gerek kalmamasıdır. Bir veya iki gün Spartalı koşullarda gerçekleştirilebilir. Villa belli konfor olmadan, sıcak aylarda dinlenmek için kalıcı bir yer olarak kullanılırsa Ama yeterli değildir. Ve gerekli tüm drenaj ve su temini ilki.

kendi elleriyle ülkede Basit drenaj yerde arsa köşesinde ek bina geleneksel ahşap kabin ve oldukça uygar ve modern fosseptik, hatta beton halkalar bir kuyunun düzenli bir karter olarak olabilir. tatil evinde çeşitli uygulamaları, kanalizasyon cihazı düşünün. Ve en önemlisi: kendi elleriyle ülkede su tahliye nasıl.

Ülkede Seçenekler kanalizasyon cihazları

Çoğu zaman, banliyö bölgelerinde merkezi kanalizasyon şebekesi mevcut değildir. Bu nedenle site sahipleri tek tek her bireyin sitede, kanalizasyon sistemi kendinle uğraşmak zorunda. Bazı durumlarda, komşu parsellerin sahipleri ile müzakere edebilir ve hiç temizlik imkanları birini düzenlemek için, ama genellikle bu seçenek çok iyi değil: buna göre, pompalama için daha fazla ödeme gerekir, orada daha birleştirilmiş kim anlaşmazlıklar ve (kanalizasyon cihazı periyodik pompalamayı sağlıyorsa) kanalizasyon ve su üzerinde bir arazi tahsis parçasına bir talep olabilir ( "neredeyse kanalizasyon kullanmayın ve ben bütün yüz! kestiler"). Yani optimal hala komşularıyla işbirliği içinde olan ve tamamen bireysel kanalizasyon sistemi oluşturmak değil.

En basit uygulama, bir Villa fosseptik bir kanalizasyon. Evde akan su yokluğunda yeterlidir. deşarjların hacmi artar Ancak, (örneğin, ülkede sürekli böyle devam yıkama, bulaşık ve ihtiyaç çocuklu bir aile yaşıyor), bir pislik yuvası yükü ile baş vermez.

aile küçük ve buna göre, erik küçük iseniz, septik tanklar yapabilirsiniz - biz küçük miktarlarda bahsediyoruz eğer onun inşaat, oldukça basit ve ucuz.

Ve hala ilgili hep küçük ve küçük aile ve periyodik ve sürekli bir bahçe kullanımı ile olacaktır iyi seçenek, - beton halkalar pompalama olmadan kendi elleriyle ülkede kanalizasyon. kanalizasyon Bu tip, dayanıklı çekmek pahalı uzmanları olmadan, kendi ellerinizle yapılabilir deşarj oldukça büyük miktarlarda ile baş edebiliyor.

Herhangi bir kanalizasyon sistemi iki türe ayrılır unutulmamalıdır:

 • İç kanalizasyon sistemi - bu, yani bütün sıhhi tesisat armatürleri (böylece lavabolar, tuvalet, bide, banyo, duş ve benzeri) bağlı yerler, hem de sıhhi tesisat hatları ve yükselticiler evin içinde her şeyi içerir; Bu sistem, genellikle, evin temelinde, altta yer alan bir çıkış borusu, son gerekir; kanalizasyon sistemi fosseptik, doğal olarak bulunmayan bir iç boşaltma ise;
 • Açık kanalizasyon sistemi - ev atık akımları, hem de tüm yapı birikimi ve atık su (septik tanklar, kuyu, vs.) için amaçlanan üzerinden tüm boru içerir; örneğin durumunda,, karter, açık kanalizasyon sistemi atık su birikmesi için çok iyi derece olduğunu.

Kanalizasyon sistem proje ve fosseptik yeri

kendi elleriyle ülkede kanalizasyon sistemi, sen malzemeler ve aletler seçimi satın alarak değil başlamalıdır - Sorunun edin. her şeyin başlangıcı - taslak. kanalizasyon sisteminin tasarımı kanalizasyon cihazında gerekli aşamalardan biridir. Proje hem iç hem de dış kanalizasyon sistemi içerir ve bu nedenle belirli bir ev ve siteye özgü bağlı olması gerekir.

Proje hazırlandıktan sonra, dış ve sistemin iç tarafında olacak borularının boyutunu belirlemek için, hem de çalışmaları için gerekli malzeme (örneğin, böylece boru ve için izolasyon) ve kolektör türü belirlemek mümkündür.

Borular daha kolay ve güvenilir çapı düzenlemeleri kullanarak belirlemek için, dikkat edilmelidir - bunlar atık farklı hacimlerde için gerekli listelenen çapları. Bu kanalizasyon sisteminde villanın maliyetinin aslan payını yukarı boru beri, çok önemli bir noktadır, ve yanlış ciddi mali kayıplara yol açabilir. Örneğin çapı yetersiz ise, kanalizasyon sadece atık suyun istenen hacme baş değildir zahlebnotsya ve çapı çok büyük olduğu takdirde, boru daha pahalıdır - fazladan, gereksiz giderler.

Hem de villa kanalizasyon sisteminin tasarımı çok önemlidir gibi bir fosseptik cihaz için doğru konumu seçmek için. yönetmelikle belirlenen tüm gerekli şartları yerine getirme, Vidanjör düzenlemek için nasıl düşünmek gereklidir ve aynı anda çok kullanışlı değil arazi alanı azaltmak için - Bu hesaba banliyö alanlarında küçük boyutu alarak özellikle önemlidir.

Aşağıdaki göstergeler kaynaklanır bir fosseptik için konum seçme:

 • kabartma banliyö alanı - yerçekimi tarafından kanalizasyon hareketi meydana etmek, yamaç fosseptik evden olmalı, ama tersi değil aksi pahalı pompa yüklemek zorunda;
 • yeraltı suyunun derinliği - bir fosseptik yeraltı doldurulması edilmemelidir;
 • soğuk mevsimlerde dondurma derin toprak - fosseptik, donma noktasının üzerinde, aksi takdirde kesilmiş olabilir drenaj buz olması gerekir;
 • içme suyu yer veya su kemeri su kaynağı - hijyenik düzenlemeler mesafe ile uygun olarak içme suyu bir kaynaktan, en az 30 m olması gerektiği;
 • meyve ağaçları ve çalılar ve bahçe konum - meyve ağaçları, çalı ve bahçe araçları sıhhi düzenlemeler mesafeye uygun olmayan 3 metreden az olmalıdır;
 • Evin Konumu - en fazla 5 m olmamalıdır evine fosseptik sıhhi kural ve düzenlemelere uygun olarak;
 • Toprak bileşimi - çok higroskopik toprak kanalizasyon ile yeraltı sularının kirlenmesine neden olabilir.

fosseptik evden 15 metre aşan bir mesafede yer alacaktır, eğer boru hattını kurmak için zor olabilir unutmayın - muayene odalarını yüklemeniz gerekecektir, boru normalden daha fazla toprağa gömmek gerekir ve kazma miktarını artırır ve bu nedenle olacak ve tüm süreç cihazı villa drenaj karmaşıklığını artırır.

Cihaz iç kanalizasyon

Yükleme iç kanalizasyon sistemi gerekli tüm malzeme ve bileşenlerin planının hazırlanması ve ihale hemen sonra başlayabilir. Önce bir merkezi döküm deliği kurmak gerekir. Bunun için en uygun çapı - 110 mm, gazların geri çekilmesi için temin etmek gereklidir. Genel olarak, bu amaç için yükselticinin bir üst kısmı yükselir - ya da çatı ya da bir çatıya göstermiştir. Çatıda Sonuç daha tercih edilir: gazlar derhal tavan arasında birikir evden çıkar için daha iyi olur.

yönetmeliklere uygun olarak, ana yükseltici en yakın penceresinden az 4 m değil bulunması gerekir, unutmayın. Böyle bir şartı sabit boru bulunabilir ülkede, odaların sayısını kısıtlar ve sistemin kurulumu öncesinde bilmeniz gereken söyledi.

İç kanalizasyon boruları imalatlarımızda çapı değil aynı zamanda seçilir. Şu anda, üç seçenek vardır:

 • PVC boru - tüketicileri yeterince dayanıklı, hafif, pürüzsüz iç yüzey çekmek ve su, kolayca korozyona dayanıklı geçer çok uygun fiyatlarla, kurulumu çok kolay, içeride sarmak yoktur. kendi elleriyle ülkede Kanalizasyon sistemi genellikle PVC boruların kullanımı ile gerçekleştirilir;
 • borular - zaman içinde test edilen klasik versiyon ve ancak çok korozyona dirençli değildir, iç yüzey kademeli yükleme için, atık suyun geçişini engelleyen düzgünlüğü kaybeder özel kaynak ekipman gerektirir ve fiyatı kadar Demokratik olmaktan uzaktır, güvenilir, dayanıklı olduğu;
 • Seramik tüp - düzgünlüğü mükemmel özelliklere sahiptir ve kimyasal saldırgan vasatlara karşı dayanıklı kaplama, PVC boru ve demir tüm avantajlarını kombine Ancak, küçük bir sorun için çok iyi değil, çok yüksek bir maliyet sahiptir.

fiyat / kalite oranına dayanarak ve onların elleriyle ülkede kanalizasyon cihazın çoğu kez tercih PVC boru ile kurulum kolaylığı için gereksinimleri dikkate - yeterince dayanıklı kimyasal dirençli ve ucuz yak.

Ana yükselticinin Yükleme tamamlandıktan sonra, yatay boru döşeme başlamak mümkündür. En önemlisi kanalizasyon sistemini kontrol ve edebilirsiniz gerekirse bu yüzden - - temizlemek için muayene açıklıkları varlığı sağlamak için gereklidir. Muayene kapakları genellikle tuvalet üzerinde tatmin yanı sıra tüm kanalizasyon sisteminin en düşük noktası (trafik sıkışıklığı en sık ortaya yerdeki) bulunmaktadır.

tüpü montajı, sen eklemlerin açıları özellikle dikkat etmelidir: dik bir açıyla virajlı atık suyun hareketini engellemek ve bu durumda, eklemler hatta ünlü pürüzsüz PVC boruları kurtarmak değil mantar toplamaya başlar. onun çözünme mikrop tüpleri olarak görev değildir bunu telafi - tuvalet bertaraf, ve tuvalet kağıdı edilemez noktaya gelebilir.

Zorunlu gereksinimi: Her sıhhi cihaz, tuvalet veya lavabo olsun, aksi takdirde oda sürekli kanalizasyon ağından kokuları nüfuz edecek bir su kilidi ile bir sifon olmalıdır.

Bağlantı doğrudan doğruya gerçekleştirilir, burada en az 10 cm olmalıdır tuvalet meme çapı bağlanması için tüp. Aynı zamanda, 5 cm kabuk ve / veya banyo yeterli çapa bağlamak için. belirtilen boru açısı, yerçekimi akış sağlaması gerekir.

tipik kanalizasyon sistemi cihazı doğrudan mimari planına, inşaat, ev başka aşaması için, önceden planlanmış ve bu durumda olan Not kanalizasyon borusu, hangi atık su bir kuyu ya da bir septik tank içinde evden çıkarken dışarı getirmek için alan sağlar. O - vakıf olan delik.

Ancak, drenaj borusu inşaatı için vakıf hiçbir delik sağlanmaz zaten yerleşik evde, kanalizasyon düzenlemek için gerekli olduğunu olmuyor. Genellikle bu gibi durumlarda o bu ekin temelidir ve drenaj borusu yer serilir, evine bir ekleme yapmak orada bir banyo yerleştirmek gereklidir.

Evin kanalizasyon sisteminin çıkış yerine bir çek valf takılması ya da belirli koşullar altında, atıksu (vb kuyuya küçük eğim, taşma kuyuları, yeraltı sularının süzülmesi ve) Eve geri alabilirsiniz kesinlikle gereklidir.

Ülkede kanalizasyon sisteminin inşasında uyulmalıdır düzenleyici gereksinimleri, anlaşılan SNIP, bir dizi vardır:

 • Tek bir boru hattı sisteminde farklı malzemelerden yapılmış borular kullanamazsınız;
 • Tam bir boru hattı sızıntı (dikkatlice eklemleri kontrol etmek özellikle gereğini) sağlamak zorundadır;
 • Ortak hat kanalizasyon sistemi ve ana yükseltici sadece eğik kirişi veya tee gerçekleştirilmelidir;
 • 110 mm çaplı boru eğimi 1 m doğrusal 0.2 cm; bir çapı 50 mm boru eğimi 1 m doğrusal 0.3 cm;
 • yerçekimi tarafından kanalizasyon deşarjını sağlamak için gerekli - Ülke evlerin olmayan basınçlı kanalizasyon sisteminin gereksinimleri biri;
 • Ana kanalizasyon yükselticine bağlantı hattı sadece açık olabilir, boru hattının kalan gizli bir şekilde monte edilebilir.

Daha sonra iç kanalizasyon sistemi bir fosseptik doğrudan bağlıdır - Köyde merkezi kanalizasyon sistemi olduğu yerde Foseptik genellikle durumlarda yüklenir.

Fosseptik atık su toplanır ve daha sonra saf olduğu bir cihazdır. Septik yapıldıkları malzeme bakımından farklılık gösterir ve edilebilecek mümkün olan atık suyun işlenmesi için bir yöntem olup (örneğin, çökeltme, özel bakteri ve benzeri maddelerin kullanımı), hem de yapı.

Oysa kanalizasyon planının aşamasında sonunda, atık düşecek nerede tanımlamak gereklidir. septik seçilmiş ise, o zaman, çeşitli cihazlar kabı (plastik ya da metal) ve aynı zamanda çeşitli beton yapılar kullanılabilir. En pahalı ve karmaşık bir seçenek - fosseptik tuğla yapılmıştır olur.

tatil evler için atık suyun en yaygın düzenlemesi - biyolojik tedavi ile kombine toprak filtrasyonu. Yani, birinci filtreleme geçmiş hızlı bozulması ve daha sonra atık teşvik septik yerleştirilen özel bakteri, (bu özel alanda bırakılır) toprak içine sızabilir ve son olarak, burada temizlenir. Bazen atık su basitçe pompalanan ve temizleyicileri taşınan sonra tankta birikir ve. ile fosseptik pompalama cihazı daha basit ve filtrasyon ile bir fosseptik daha ucuzdur, ancak sorun bir ülke sitesinde assenizatorskaya araba sipariş etmek her zaman mümkün değildir ve bazı durumlarda atık su pompalamak için bir fosseptik borusuna tutunmaya yolu yoktur olmasıdır. Bu nedenle, ilk olarak daha pahalı takip etmek gereklidir, ama çalıştırmak için daha uygun bir şekilde - septik cihazı atık kısmi saflaştırma ile.

İki bölmeli fosseptik aparatı

Çift bölmeli fosseptik bir taşma borusu ile bağlı iki bölme içeren bir kaptır.

Uygun bir kap elde etmenin en kolay yolu - şimdi satışa farklı boyut ve imalat farklı malzemelerden oldukça geniş bir seçim var. Ancak, hatta en temel iki odacıklı fosseptik gereksiz yere pahalı, biz ülkede cihaz kanalizasyon bahsediyoruz eğer. Bu nedenle, çok daha ucuz böyle bir fosseptik yapmak - betondan. İstenen ve Vidanjör çevrelemek için yeterli alan varsa, o da üç ve dört odacık fosseptik sadece ikili yapmak mümkündür, ancak. daha kameralar - Daha iyi atıksu arıtma. Çok odacık septik tanklar çift odacıklı aynı şekilde üretilmektedir.

Zorunlu gereksinimi: kök sistemi fosseptik duvarını zarar verebilir çünkü fosseptik çevresinde hiçbir ağaçlar olmalıdır.

Çift bölmeli imalatı için olması gerekir:

 • 3 m planlanmış bir yer kazılan hendek derinliği, çukur boyutları (atık planlanan hacmi sayısı) önceden hesaplanır;
 • çukur kum hava yastığı (0.15 m yüksekliğinde) alt kısmında yerleştirilmiş;
 • kalıp set (genellikle levhalardan, ama mümkün ve sunta olduğu);
 • monte donatı (metal çubuklar ve çelik tel);
 • kalıp planlanan yere su borusuna bir harici sistem girişinde ve bu açıklıklar beton döküldükten sonra korunur, böylece boru kesme deliklere sokulur, taşma borusu daha sonraki yükleme için zımba delikleri;
 • kazı ve homojen dağılım içine beton dökülürken üretilen, bir seferde dolgu üretilmesi önerilir - bu şekilde yekpare bir yapı sağlanması;
 • Gelecekteki birinci bölme fosseptik tamamen betonla doldurulur beton ve alt olduğu - atık su için ve sudan çökeltme bölümü daha sonra, anaerobik bakteriler yerleştirilmiş aynı yerde toprağa girmemelidir;
 • ikinci bölmenin alt yoktur - olan suyun saflaştırılması son saflaştırma için toprağa ilk sonbahar başarısız; Bu bölme birinci ile aynı şekilde imal edilebilir - forma beton dökümü ve atık su için bir filtre olarak işlev görür bölmesi bulunan çakıl yastık alt kısmına (her halkanın çapı en az 1 m daha) beton halkaların yapılabilir;
 • bölmesi fosseptik düzenlenebilmektedir sonra, bu borunun 1 doğrusal metresi başına yaklaşık 0.3 m (yerçekimi akışı sağlamak amacıyla) eğimli üst üçte bölümlerinde takılmalıdır taşma borusuna bağlanır;
 • Son aşama - bir aygıt septik örtüşme; betonun yapılabilir veya prefabrik beton plaklardan (kalıba doldurulması); levha bölümleri yanıcı olabilir gazlar birikir kalmamanız, ambar bölümleri ve kaput dolum kontrol etmek olmalıdır.

çoğu fosseptik kalır - kanalizasyon sistemi aktif olarak çalıştırılırsa, tüm atık su dolu temizlik döngüsünü tamamlamak ve şimdiden ağartılmış toprağa almak için zaman var. Bu durumda periyodik septik tankı temizlemek için gereklidir, ancak bu tür temizlik kez her iki ya da üç yıldan fazla kalmadığını sık gereklidir.

En kolay ve en ucuz seçenek - iki odacıklı fosseptik yerine kalıp içine beton dökülürken arasında, beton halkalar yapılmış bir cihazdır. Bu durumda, halkalar kendileri arasındaki aralıklar izole bakmak zorunda, ama her ikisi bölümler mühürlü bir tabanı vardır, bunlardan biri halkadan septik kuyu ise yapının kendisi, daha güvenilir, ikincisi de - hırsızlık kum-çakıl filtreden.

Kil varlığı ve yer altı sularının yüzeyinde çok yakın olması, iyi septik cihaz mümkün olmadığını belirtmek gerekir. Bu durumda, bir hendek herhangi hava geçirmez kap içinde yüklü olması gerekir. Genellikle bu amaçla onlar tankı satın alınır.

Aparatı açık kanalizasyon sistemi

Dış kanalizasyon sistemi - bir boru kanalı evden uzanan ve fosseptik yol açar. Yeterli eğilim yerçekimi ile su tahliye için zorunlu olan ihtiyacı (genellikle eğim açısı yaklaşık olarak 2º) üzerinden gerçekleştirilebilir. tüplerin artan çapı eğim açısında bir azalmaya neden olduğunu unutmayın. Başka gereksinimi: boruları don sınırının altında toprağa gömülü olmalıdır. Bu mümkün değilse, borular, güvenilir bir yalıtım mi (örneğin, bir monolitik levha, taş toprak, vs vardır, derinlik dondurma toprak çok yüksek olması veya taban suyu yüzeyi çok yakın hareket edin).

Merkez şeridinin iklimlerde genellikle sıcak bölgelerde derinlik de soğuk bölgelerde fazla 0,7 metre, olamaz siper 1.5 m boru hattı gömmek zorunda ve hatta daha fazla, boru hattından 1 m gömmek için yeterlidir.

hendeğin tabanında (hızlı sıcaklık değişiklikleri, Snow ve diğerleri) yer hareketleri koruma olarak hizmet eden bir kum torbası, düzenlenir.

o collector'una bir çizgide boru bırakmaya mümkündür, ancak küçük alanlarda ise Optimal olarak sıklıkla dönüşler yapmak zorunda. onlar dönüş yapmak yerine, bir menhol düzenlenmiş.

dış boru döşeme için PVC boruları, ve demir gibi kullanılır. Drenaj bizzat yapılırsa, bu bir PVC boru kullanmak en iyisidir - onlar dökme demir borular olmadığı, kolayca yüklenir. Buna ek olarak, PVC boru buz halinde dirençlidir - darbe boruyu neden olabilir buz tıpası, ancak hemen hemen gözyaşı hiç, ama iyi bir buz reçel, demir boru patlayabilir dökme.

dış siper tahliye borusu monte edilmiştir kum ile doldurulur - kum her tarafta boru çevreleyen ve toprakla açmada daha önce getirilen gerekir.

olmadan cihazı pompalama fosseptik

fosseptik Düzenli pompalama atıksu yazlık bir sorun, bu nedenle optimum pompalama gerektirmez septik böyle bir yapıya set olabilir.

Bu oldukça uygundur iki odacıklı fosseptik, ama daha güvenilir bir temizlik için ve uzay varsa, ayarlayabileceğiniz ve üç odacık için. Nasıl böyle bir septik bizzat yukarıda açıklanan yapmak.

bir hazne, birinci hazne, böylece (- 0.5 kısımlarının toplam hacminin ilk ¾ çift bölmeli foseptik boyutu ve üç bölme için) büyük bir hale unutmayın.

Amacıyla zorunluluk alan aparatı filtreleme, pompalama gerekli değildir - fosseptik etrafında yerleri, nerede açıklık atıksu sızıntısı. Sen filtrasyon alanında sebze bitkileri, meyve çalılar dikilmiş edilemeyeceğini bilmesi gerekir. dekoratif çiçek dikimi haricinde mümkün Böyle bir yerde - ama her şey yenilebilir!

fosseptik bu tip gerektirir tek şey - periyodik bakım çözünmeyen kalıntıların uzaklaştırılması için. Bu genellikle dışkı veya karter pompa kullanılır.

fosseptik boyutu kanalizasyon sisteminin aşamasında belirlenir ve plan sırayla evde ikamet eden kişi sayısına göre belirlenir atık su, planlanan hacmine bağlıdır. düzenlemelerine uygun olarak, kişi başına su tüketimi hızı, 200 litre / gündür. hatalardan kaçınmak için, başka% 20 standart göstergelere ilave edilmesi tavsiye edilmektedir. Evin genellikle misafirler tarafından ziyaret edilirse (daimi sakinleri hariç), fosseptik büyüklüğünü belirlemede 1-2 kişi için yaşayan tahmini sayısını artırmak için önerilir - konteyner o taşacak durumdaki eğer daha büyük olacak eğer daha iyidir.

Beton bir halka - ülkede septik kanalizasyon sisteminin üretimi için mükemmel bir malzeme. Bunlar pahalı değildir ve bunlar büyük ölçüde cihaz tahliye üzerindeki tüm çalışmaların maliyetini düşürür hatta bir rahip olmayan kimse, çalıştırılabilir.

Beton halkalar fosseptik başlıca avantajları:

 • Düşük maliyetli başlangıç ​​malzemeleri;
 • operasyon kolaylığı;
 • dayanıklılık;
 • tüm cihazın kendiliğinden toplanma olasılığı.

Böyle bir fosseptik dezavantajları genellikle şunlardır:

 • fosseptik yakın kötü koku - Bu tip fosseptik tamamen kapalı değildir, bu nedenle küçük bir yazlık üzerinde sızıntı kokusu çok önemli olumsuz faktör olabilir;
 • Çözünmeyen çamur kuyuları periyodik temizlik ihtiyacı - saflaştırma oranı anaerobik bakteri kullanılarak azaltılır.

Nasıl yukarıda açıklanan beton halkalar Vidanjör düzenlemek için. Sadece ikaz: kazı cihazı için ekipmanı sipariş önerilir - bu ölçüde elle kazma daha işi hızlandırır. böylece çok dar banliyö köy sokak, çok az arazi ve - Bununla birlikte, bir ekskavatörün hizmetlerini kullanmak için her zaman mümkün değildir. durumda geleneksel kürek kullanmak gerekir.

Ayrıca, halkaların yüklemesiyle sorunlar olabilir. Bu görev alt halka zarar elle yapılabilir, ancak bu yöntem oldukça zordur.

kuyu sızdırmazlık herhangi bir toprak hareket olması durumunda bozulmamış için, çözelti ile değil, aynı zamanda, metal zımba ya da plakalar ile, sadece birbirine halkaları bağlamak için tavsiye edilir.

halka takılmış ve sağlam bir şekilde birbirine bağlanan sonra dış yüzey kuyuları yalıtım işlenir. Genellikle Obmazochnaya veya fırınlama su yalıtım ya.

Genellikle daha ucuz Villa kanalizasyon ve yerine beton halkaların montaj kolaylığı için plastik bidonlar ve metal gibi kullanılır. davul için tek koşul - onların gerginlik. Ayrıca, çelik tamburların düşük aşınma direnci göz önüne alınmalıdır, böylece uygun bir şekilde ve böylece atık su sisteminin maliyetini arttırır işlenmelidir.

Plastik tambur avantajları şu faktörleri şunları içerir:

 • gerekli hacim kapasitesi seçebileceği çeşitli plastik fıçılarda, geniş bir çeşitliliği;
 • ve kimyasalların ve biyolojik olarak aktif bir ortama yüksek dirençli plastik;
 • büyük ölçüde kanalizasyon sisteminin yapımını kolaylaştırır hafif plastik bidon,;
 • korozyon önleyici, sadece bir zaman ve enerji tasarrufu sağlar tedavisi değil, aynı zamanda önemli miktarda gerek;
 • dayanıklılık.

Onların hafif - plastik varil Muhafazakarlar tarafından bir artı olarak kabul edilen sayılabilir. Yay sel veya soğuk kış davul basitçe yüzeye sıkılmış olduğu gerçeği neden olabilir aslında. Bu nedenle, sadece zeminde varil ayarlamak için yeterli değildir, bu zemin kabloları üzerinde emniyete gerekmektedir.

Davul daha dayanıklı olarak kabul edilir, bu yüzden sık sık cihaz villa sanitasyon için kullanılmaktadır. Bununla birlikte, bir kanalizasyon sisteminin ömrü küçük olduğu unutulmamalıdır - için metal kapların düşük aşınma direnci, uygun tedavi durumu geliştirir, ancak tamamen sorunu çözmez. hatta anti-korozyon kompozisyonlar ile tedavi çelik davul normal ömrü, yaklaşık 4 yıldır. tek güvenilir seçenek: paslanmaz çelik tanklar, ancak son derece pahalı ve ifade vermeye açıkçası kârsız vardır.

Çoğu zaman, bunun yerine satın almak pahalı olabilir plastik veya metal tanklar kullanılan variller, ve, özellikle - kullanımda idi. Artıları ve bu tür sarnıçların eksileri varil ins ve çıkışları ile örtüşmektedir ve yerde kuracaktır sistem belki sızdırmazlık eklemlerde dışında aynıdır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 58 = 60