Köşeli şömineler

Ev için odun sobalar

Şöminede yanan odun kütüklerinden daha romantik ve rahat bir şey hayal etmek zor. Ateşin yansımaları ve sıcaklığı, ağacın çatlaması ve özel bir hassas koku - bu şöminenin tüm bu avantajları, modelinin veya elektrikli versiyonun yerini alamaz. Tabii ki, modern dünyada, şömineyi bir ısıtma cihazı olarak gören az insan var, ancak daha önce bu işlevi yerine getirdi. Şimdi böyle bir dekor unsuru, iç mekanlarda ülke veya dağ evleri, modern ve hatta klasik tarzda vazgeçilmez bir unsur haline geliyor.

Ahşap Şömine evinizi sıcaklık ve konforla doldurmaya, rahatlamanın ve rahatlamanın hoş bir atmosferi yaratmaya yardımcı olacaktır. Ancak, bu konunun seçimine yakından bakmaya değer çünkü farklı türlerin avantaj ve dezavantajları vardır, bu da dikkate alınmalıdır.

Tuğla ev için ağaç şömineler

En yaygın olan tuğla veya taş kullanımını içerir. Klasik tuğla şömineler özel bir dikkat gerektirmez ve sadece üç unsurdan oluşur: bir şömine, bir baca ve bir portal. Evde ısıyı tutmanıza izin veren özel "cebi" sağlamazlar. Böyle bir şömine evde sadece yakacak odun yakıldığında o ısınır. Doğrudan baca hemen tüm yanma ürünlerini havalandırmaya götürdüğü için tasarım kendisi fazla ısınmaz. Güçlü bir ısı, odanın derhal ısınması, nemden kurtulması, havanın kuru ve sıcak olmasını sağlar. Ancak sıcaklığın keskin bir şekilde düşmeye başlayacağı için yakacak odun değiyor. Tuğla şömine ısı tutmaz ve bu nedenle odun veya özel briketlerin yakılmasından sonra uzunca bir süre istenilen sıcaklığı muhafaza edemez.

Tuğladan yapılmış ahşap şömineler genellikle kurulum türüne göre açık, yarı açık ve kapalı olarak ayırt edilir. Son görüntü, inşaat anında eve kurulur. İnşaatçıların bacayı duvara getirebilmesi için evin projesine atılmalıdır. Böyle bir şömine genellikle az yer kaplar ve aynı zamanda görme yeteneğini de görmez.

Half-open sistemleri hem hazır binada hem de yapım halindeki binada montaj yapılmasını gerektirir. Bacanın duvarı hemen yanındadır. O bir parçası değil, arka planda öne çıkıyor.

En olağandışı açık şöminelerdir, çünkü duvarın yakınında değil, odanın merkezinde bulunurlar. Tabii ki, bu dekor unsuru konukların ilgisini çekecek. Ancak belirli bir eksi var - yüksek bir yangın tehlikesi.

Ev için dökme demir şömineler

Birçok kişi, güzel bir manzaranın keyfini çıkarmak ve şöminenin yanan odununa bakmakla birlikte bir fincan çay ve en sevdiği kitaplarla vakit geçirmekle kalmayıp aynı zamanda bu pratik fayda sağlamak istiyor. Evde bir şömine gibi bir dekor unsuru olduğundan, neden bir ısıtma sistemi haline gelmiyorsunuz? Bunu yapmak için, olmayan bir tuğla ve bir dökme demir şömine yüklemeniz gerekir. Bu, yalnızca bilinen unsurlardan değil, baca, fırın ve portaldan oluşmaktadır. Isıtılmış havanın odaya taşınmasından sorumlu olan radyatörün önemli bir kısmı vardır.

Malzemenin özelliği, ısısını mükemmel şekilde koruyor olmasıdır. Böylece, evinizde, yanma işleminin durması durumunda bile istenen sıcaklık uzun süre korunacaktır. Dökme demir kendiliğinden soğuyana kadar yavaş yavaş ısı verir.

Uzmanlar, kapalı bir ev için dökme demir şömine almayı önerir. Verimliliği önemli ölçüde artırmakla kalmayıp aynı zamanda küçük çocuklar ve evcil hayvanları olası yaralanmalara karşı koruyacaklardır. Peki alev dillerinden nasıl daha keyif alabilirim? Bunun için, dökme demir kapılarda ısıya dayanıklı camdan yapılmış özel "pencereler" yapılmaktadır. Şöminenin işlevselliğini azaltmadan tüm güzelliğinden zevk almanızı sağlarlar. Ve ocağın özel tasarımı ve dahili kendi kendini temizleme sistemi neredeyse kurumla tıkanmadığı için camı silmek için uzun süre izin verir.

Ev için açılı ahşap şömineler

Evin şöminesi söz konusu olduğunda, genellikle kafanın içinde duvarlardan birinde bulunan bir ön şömine görüntüsü vardır. Ancak küçük odaların sahiplerinin dikkatini çekecek başka bir seçenek de var. Köşe şöminesi köşede yer alır ve kullanılmayan bir alanı kapladığı için çok fazla yaşam alanı kazandırır. Buna ek olarak, alev, odanın iki ucundan açıkça görülüyor ve köşe şöminesi birçok insanın sık sık toplandığı oturma odalarını dekorasyon için ideal bir seçenek haline getiriyor.

Bu formun tasarımında bir avantaj daha bulunur: Birden fazla odayı aynı anda ısıtma. Güçlü bir köşe şömine takarsanız, yalnızca o bulunduğu odağı değil aynı zamanda komşu odaları ısıtacaktır. Temas, bu şöminenin yakından dokunduğu duvarlar vasıtasıyla gerçekleşir.

Tek dezavantajı, öncelikle karmaşık bir kurulumla bağlantılı olarak, ekstra ısı yalıtımı ve aynı anda iki kat fazla armatür gerek duyuyor. Yani bir köşe şöminenin maliyeti biraz daha yüksek olacak. Ancak, eviniz için odun yanan şömine ekleri hem açılı hem de ön şömine için aynıdır.

Ev su ısıtıcı ile odun sobalar

Şöminelerin sahipleri, böyle bir ısıtma sisteminin yardımı ile tüm evin eşit bir şekilde ısıtılmasının imkansız olduğunu çok iyi biliyorlar. Şöminenin bulunduğu oda ve yalnızca bitişik odaları ısıtmaktadır. Sonuç olarak, şöminenin kendisinden uzakta olan odaların sıcaklığı sokağa yakın olabilir. Böyle bir sorundan nasıl kaçınabilirsiniz? Uzmanlar uzun süredir uzman bir çözüm ve bunun uygulanması için bir yol aramışlardır. Evin tamamında çalışan su devresi, istenilen sıcaklığı eşit bir şekilde dağıtabilir. Sıvı yanma odasının üstündeki kanaldan geçerek ısınır. Pompa dolaştırıyor. Ve böylece şömine tam teşekküllü bir ısıtma sistemi haline gelir.

Ev için metalik ahşap şömineler

Bu tipteki şöminelerin özelliği, neredeyse her iç mekan için harika görünecek olmasıdır. Hi-tech veya modern, provence veya pop sanat - böyle bir şömine yükleyebilir ve stilin kanunlarını gözlemleme konusunda endişelenmezsiniz. Çoğu zaman, bu tür modeller çelik, pirinç veya bronzdan yapılmıştır. Kuşkusuz tuğlalı ve dökme demir eşyalarının önünde haysiyetleri küçük bir boyut ve aynı ağırlıktadır. Evdeki zeminler için korkmazsınız, çünkü metal şömineler bir şehir dairesi için bile uygundur.

Ahşap ev şömineleri - fotoğraf

Şöminenin güzel manzarasının tadını çıkarmak ve güzelliklerini ve lüksünü takdir etmek ister misiniz? Size tuğla, dökme demir ve metal şöminelerin ilginç fotoğraflarından oluşan özel bir seçim hazırladık.

Kırsal ev odun sobalar: seçim, fotoğraf

Evler için bir ahşap yanan şömine, bitmiş halindeki yüksek maliyetine rağmen kır evi sahipleri arasında çok popüler bir şeydir. Ahşap yanan şömineler doğrudan odayı ısıtmak için kullanılır, özellikle gazlaştırılmamış arazide yer alıyorsa bu çok önemlidir.

Buna ek olarak, evde uygun bir atmosfer ve rahatlık yaratarak estetik bir işlev gerçekleştiriyorlar. Bir kereste evi için bir ahşap yanan şömine nasıl seçilir ve köşe modellerinin avantajı nedir, bu makalede anlatacağız.

Odun şöminelerin seçimi özellikleri

Ev için ahşap şömineler, kullanıldıklarında birtakım avantajlara sahiptir:

 • onlar ile çalışmak kolaydır;
 • mükemmel bir şekilde herhangi bir iç mekana sığar ve en mütevazı dacha'ya bile "lezzet verir";
 • soğuk mevsimde ısıtma ile ilgili sorunları çözebilir;
 • Odaya konfor ve rahatlık kazandırmak;
 • yüksek ısı transferi;
 • Temel ve şartlara karşı gerekli olmayan şartlar.

Odun şöminelerinin en yaygın modeli köşe şöminedir. Fırın köşe modelli bir iç mekan örneği fotoğrafta görülebilir. Böyle bir tasarım sadece güzel görünmekle kalmaz aynı zamanda ocağın iyi ve uzun süreli çalışması.

Neden ahşap köşeli şömineleri seçmelisiniz?

Gördüğünüz gibi, ekteki fotoğraftan baktığımızda, odun üzerinde çalışan ocak, stil ve dekor unsurları ne olursa olsun, herhangi bir evin iç mekanında yer değiştiremez bir dekoratif unsur olarak hizmet eder.

Yakacak odun üzerinde çalışan şömineler öncelikle ana işlevlerini mükemmel biçimde yerine getirdikleri için iyidir - ısı ile alan sağlanması soğuk dönemde. Ve yakacak odun, size çok fazla mal olmaz, çevre dostu bir yakıttır.

Açılı odun yangınları odanın ve tarzın özelliklerini vurgular ve ustaca eksiklikleri aydınlatmak, tesislerin tasarımında yer alan ve esasının özelliklerini vurgulayan, Bu tür yapı seçimi sayesinde, tasarımınızı kendi ellerinizle yaparsanız, cesur fikirlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

İstediğiniz renk ve desenle oynayabilir, stilinizi vurgulamak ve soğuk mevsiminde kendinizi tezahürat yapmak için kullanabilirsiniz.

Ahşap yanan şöminelerin avantajları

Artık farklı yakıt türlerinde çalışan ve ısıtma işlemi sırasında bir kişinin özel hareketlerine ihtiyaç duymayan daha modern modellerde fırınlar ve şömineler serbestçe satın almak mümkün olsa da odun yanan modeller daha az popüler olmaz.

Aksine, her geçen gün bu klasik modelin sevgileri giderek daha fazla. Yakacak odunların ocağın avantajları şunlardır:

 1. Kompakt konaklama.
 2. Uygulamada pratiklik.
 3. Şık bir görünüm.
 4. Bitirmek için doğal malzemelerin kullanılması.
 5. Doğal yakıt kullanımı.

Geniş bir alana sahip olmayanlar için bir köşe seçeneği vazgeçilmez olacaktır. o minimum yer kaplar ve bir aile tatili ya da yanındaki bir şirket için boş alan olacaktır. Ve ocağınızın daha orijinal olduğunu, yıpranmış veya cilalanmış dekor öğeleri ile süsleyebilirsiniz.

Hazır bir temel model satın alabilir ve sonra kendiniz ekleyebilirsiniz veya zaten tamamen seçebilirsiniz monte edilmiş ve dekore edilmiş tasarım modeli, ancak maliyet açısından daha fazla maliyete sahip olacaktır. Eğer uygun becerilere sahipseniz - kendiniz toplayabilir ve istediğiniz şekilde süsleyebilirsiniz.

Yakacak odun şöminesi nasıl seçilir?

Daha önce belirtildiği gibi, çalışmanın en yaygın ve en pratik modeli köşe başıdır. Satışa sunulan bugüne kadar sunulan diğer modeller, çeşitli özellik ve işlevlerin yanı sıra her zevke ve stile yönelik tasarım çözümleri ile birbirlerinden farklılık göstermektedir.

ahşap ile bir şömine satın alırken Ancak, belirgin çeşitlilik rağmen, uzmanlar dikkate alınır tavsiye fonksiyonel özellikler ve odanıza koşullarında nasıl çalıştığını gösterir. fırın yerleştirme onlar açık ayrılır ve kapatılır.

Açık modeli aşağıdaki durumlarda seçilmelidir:

 • Eğer estetik amaçlı olarak almak ve ateş izlemek istiyorsanız;
 • Evin iç tesislerine taze boya getirmek istiyorsak;
 • ne zaman şiş yemek pişirmeye yönelik bir ihtiyaç vardır.

Ama İkinci seçenek, şömine, aşağıdaki özelliklere sahiptir:

 • Isıtma için ekonomik ahşap tüketimi;
 • alternatif bir kalıcı yerden ısıtma kaynağı olarak kullanılabilir;
 • Kapının varlığı mümkün olduğunca güvenli olarak kullanır, kıvılcım ve közler odasına düşmez.

uzay odasının vazgeçilmez bir unsuru haline gelecek böylece Ama yazarın tasarım şömineler, onun yapısının bakılmaksızın, o özgünlük verebilir.

Doğru ayarlar köşe şömine nasıl seçilir

açısal şömineler en popüler, diğer modeller olmasına rağmen, aynı zamanda alıcılar arasında oldukça popülerdir. Belirli bir modeli seçerken Ancak, gibi şeyler düşünün emin olun:

 1. odası ve tarzı atmosfer.
 2. şömine duracak odanın alanı.
 3. ocağın hemen yüklemesini yerleştirin.

Dökme demir konstrüksiyon, ahşap ile çalışan, dekoratif öğeler her türlü dışını süslemek ve bitiş yapabilirsiniz. Açık şömine takviye edilebilir ahşap dekor, evdeki eşsiz bir atmosfer yaratacaktır.

Evde planlama aşamasında Şömine

Evin, bir köşeye veya farklı türde bir şömine yüklemeyi planlıyorsanız, gelecekteki binaların tasarımı aşamasında dikkate bu isteği alın arzu edilir. Bu amaçla, aşağıdaki tedbirler almak:

 • Taş temelin altında kazmak yoktur;
 • Sen toprak ile çöpü çıkarma gerekmez;
 • baca için çatıya delik ilerletmeyin.

Peşinde, kendi elleriyle bir yangın yapmak istiyorum Ayrıca eğer tüm hesaplamaları alın ve boyutuna karar verirler. doğru olsaydı döşeme sürecinde tüm eylemlerin Yani, peşin poryadovkoy iyi yapılmalıdır - bu her satırda bir tuğla sağlanması için sağlamaktadır böyle bir düzen, bu.

Bunun sayesinde size bitki tasarımı için malzeme gerekli tutarı hesaplayabilirsiniz.

Ayrıca, ne zaman bağımsız duvarcılık odun ateşi aşağıdakilere dikkat edin:

 • Eğer hiçbiri varsa poryadovkoy, deneyimli hazırlanması emanet;
 • Köşe şömine yapımı sırasında yüksek kaliteli kırmızı tuğla veya fireclay kullanmak en iyisidir;
 • Kullanım butonabivnoy temeli olarak;
 • Eğer vakıf doldurduktan sonra şömine köşesi döşeme en erken bir haftadan daha başlanmalı ve böylece oldukça kurudur.

kartonpiyer yapılmış "sahte" şömine nasıl yapılır

Tabii ki, bu karar şömineli bağımsız üretiminin çok daha kolay olacaktır, ancak tahminler az ciddi yapımına tedavi edilmelidir. Bu durumda odak fırın yerine kullanılır gibi elektrikli ocak.

Bu model üretimi için ikinci alçıpan, ve gerçek gibi görünmesi, iyi dekore edilebilir. dekorasyon olarak, bu malzemeleri alabilir:

Ancak böyle bir yangının etkisi yakacak odun yanma üzerine onu mevcut çalışma istemem. Bu şömine köz izlerken, ateş kokusu ima ve bu gösterimlerin elektrikli şömine yerine geçmez.

kalp hazır satın alınabilir ya da kendiniz yapmak. Dekor Eğer iç tasarım ile ilgili olarak kendi fantezilerini çevirebilir, sizin hayal bağlıdır.

ev için odun yanan şömine modelleri resimleri

Birçok kişi şömine önünde barış ve rahat bir ortamda dinlenmek için ülke evler edinirler. daire böyle bir yapı mümkün değildir düzenlemek için, ama kendi evinde veya ülkede bu oldukça gerçekçi yapmak. Çoğu zaman ülkede evler odunlu şömine düzenlenmiş. yapımına üzerinde çalışmak ve çok karmaşık değildir, bu nedenle elle yapılabilir.

Ama hemen şömine yapımına başlamayı acele etmeyin. Öncelikle, şömine türleri hakkında bilmeniz gereken, Onların özellikleri ve malzemeler, burada üretiminde kullanılabilir.

Daire sadece bir gaz şömine yükleyebilirsiniz ama odun yanan şömine gelen hissedilebilir konfor ve doğa ile birlik böyle bir duygu, vermediler. Bir ülke yazlık ikincisi düzenlenmesi, bu mümkün Evde konfor özel bir atmosfer yaratmak için bir estetik unsur, aynı zamanda ısı kaynağı değildir sadece - şömine çünkü ve gerekli konfor sağlar.

Şömineler eski çağlardan beri kullanılmaktadır. Onlar sıcak bir atmosfer yaratmak konaklar ve konfor sahipleri veren sıcak büyük odalar doldurdu. Zamanla, bu tesisler geliştirildi ve çeşitli dekoratif detaylarla dekore edilmiş iç elemanları, dönüştü:

Bu nedenle, biz şömine modern modeller ülke evlerin iç klasik tasarım olduğunu söyleyebiliriz.

şömine farklı türü vardır. En yaygın olanlarından biri ahşaptır. Eğer teknoloji eserleri hakkında bilmek ve uzmanların tüm tavsiyelerine uymak durumunda kendinizi oldukça basittir bunu oluşturun.

Ev sahibi dairede köşe bir binadır atmak karar verirse, o pek çok sorunla karşı karşıya kalmıştır. En ciddi - Gerek ocak yapımı için izin almak.

odun yanan şömine bahsedersek, katı yakıt olmalıdır hangi onlar yapılar olduğunu da belirtmek gerekir. Canlı ateş etmeyin ve şömine sıcak almak için, orada yatıyordu olmalıdır:

yüksek bir yanma sıcaklığına sahiptir, çünkü bu tür yangın için yakıt en iyisidir. Ve biyoyakıt veya gazın yanmasıyla verdiği çok daha yüksektir.

Biz odun yanan şömine hakkında konuşmak, bunlar açık yanma odası ile geleneksel soba vardır. yapıdan giden radyan ısı alan ısıtma sağlar. şömine kullanırken üretilen ısının% 20 vermek yapabiliyor.

Geri kalan ısı enerjisi borusu içinden boşaltılır. değil en iyi çözüm - Bu nedenle, ana ısıtma kaynağı olarak odun yanan şömine ev kullanımına ısıtmak için. Ancak, amacınız, evindeki bu binayı rahat bir atmosfer yaratmak için ise - en iyi seçim.

tasarım özelliği ocaklar büyük genişlik olması gerektiğidir. Ancak, şömine derinliği çok büyük olmamalıdır. onun çitler odanın yanlarına uzamamalıdır. bu gereklilikler termal enerjinin şömine büyük miktarda kullanıldığında elde edilebilir tutmak.

Bu yapı iç oyuk baca bulunur. O, kazanın iskele ile olmalıdır. Bir ön koruyucu cihaz, eşik olan şeklinde bir ofset şekle sahiptir. Böyle inşaat odanın kirlenmesine neden olabilir kıvılcım ve is kaçmasını, ortadan kaldırır ve güçlü varsa hava akımları duman yol açar.

eşik genişliği düzenlenmiş baca kanalının boyutuna karşılık gelmelidir. çıkıntı yapmalıdır borusunun ön duvarı ile yıkayın. Eşik tasarımı, bir yatay yüzey arasında olmalıdır. Bu baca borusunun daralmasına yol açmamalıdır.

Borular kullanılan şömine olan olur, bu nedenle bir maden-süzücünün bunları düzenlemek gerekir ya da kapaklar düzenlemek için, çekme göstergesi küçüktür karbon monoksit birikimi. Zaten duman kaldırılması için hazır kanal varsa, dökme demirden yapılmış şömine çoğu bütçe modeli, satın alabilirsiniz.

onun şömine köşesi sorunsuz külleri görüntülemek için, odun ve kömür kullanan boğmak ise kül kutusu ile donatılmış veya ızgarayı sahip olmalıdır. sağlamak amacıyla Yanma odası içinde aktif hava akımı, merkezi örneğin kül çukur, böyle bir cihaz ile donatılmış olmalıdır. ülkesinin ev tam merkezinde olması için, ızgara üzerinde başka kıvılcım toplayıcısı yükleyip sonraki odun sepeti ve şömine için özel bir araç kümesi yerleştirmek gerekir.

Katı yakıt kullanarak lezyonların çeşitli türleri vardır. kendi aralarında birbirlerinden ayrıldıkları:

 • Mimari tasarım;
 • yerleşim;
 • Yanma odasının görünüşüdür.

Bu parametreye göre, bu yapıların biçimsel tasarım olarak farklılık:

Klasik şömine köşesi tasarımlar, ahşap ile çalışan, genellikle sahip "P" harfi şeklinde oluşturulmuş portalının. Dekoratif son katlar için tür yapılar genellikle yüksek fiyatı obsnyaet granit ve mermer kullanılmıştır. dekoratif amaçlı heykel ve dövme metal ürünü kullanılabilir.

kır evi tarzında tasarlanmış şömineler, genellikle tuğladan yapılmış. Bunlar ile karakterize edilir Genellikle mektubun "D" biçimini alır portal, alışılmadık şekli. üst kiriş olarak ahşap taşımaktadır. Doğal taş olan virüslerin bittikten olarak kullanılmaktadır. Kireçli kayalar tercih etmek en iyisidir.

Art Nouveau tarzında Köşe şömine tasarımı, tasarım daha akan çizgilerdir. Buna ek olarak, bu dekorasyon elemanlarının esnek formları ile karakterize edilir. kendileri üzerinde ve kase tür makaleler vurgulamak. Bu nedenle, iç ülke evlerin önemli bir öğesidir ve fiyatı oldukça yüksektir.

Farklı fiyatlarıdır hi-tech tarzında gerçekleştirilen piyasa teklifleri ve köşe şömineler,. Onların imalatında modern malzemeler kullanılmıştır:

Oldukça sık, uygulayarak bu şömineler TV ekranları veya şelaleler yüklenir.

Bu parametreye göre kurulum seçeneği olarak tüm şömineler birkaç çeşit ayrılır.

kapalı şömine - Onların yükleme genellikle bir ülke ev inşa aşamasında gerçekleştirilir. Baca kanalı duvarının bir parçası olarak hareket eder. Bu merkezler için küçük boyutu ile karakterizedir, böylece oda işgal alanı küçüktür edilir.

Açık modeli - Onların kurulum mevcut binalarda yürütülen ve sadece inşa ediliyor olanlar edilebilir. Ek olarak duvar duman verilir bir kanalı çalışır. Bu yapılar aynı zamanda az yer kaplar. Bunlardan biri tuğladan yapılmış ocak, açısal varyasyon. Sadece iki bitişik odaları ısıtmak için kullanılabilir.

Bu tür yapıların en tipik vardır Köşe safeli. Odanın ortasında genellikle büyük bir yapıdır. Bu odanın dekorasyon ana unsuru olarak görev yapar. Bu tür yapıların dezavantajı, yüksek çözünürlüğü ve kullanımında yüksek yangın tehlikesi.

Ağaç ile çalışmanın cepleri Form çok farklı olabilir. boyut ve fiyat açısından, onlar da önemli ölçüde birbirinden farklıdır. çeşitli malzemelerin kendi üretiminde kullanılabilir. Bundan büyük ölçüde nihai maliyet bağlıdır. oturma odasında değil, aynı zamanda ofisler, kır evlerinde sadece bunları yükleyin.

açısal tuğla şömine cihaz için temel malzeme olarak kullanılır. Bu malzemenin kullanımı ile kaliteli bir köşe şömine inşa etmek uyulmalıdır oranlar yanma derinliği ve yüksekliği arasındaki. Optimal oran 1: 2 olur. o ihlal edilirse, o zaman madde duman ve daha az ısı vererek yanında olacaktır.

Son zamanlarda, bir baz malzemesi olarak bir kır evi köşe şömine yapımında pek çok geliştirici metal kullanarak oluşturun. Benzer tasarımlar talep Onlar yüksek teknoloji tarzı gelişine kullanmaya başladı. , Farklı fiyatlarla şömine üretimi Birçok şirket genellikle lezyonların üretimi için bu malzemeyi kullanıyoruz. Onlar tasarımlar ve şekiller açısından tesisleri, çeşitli sunuyoruz. metal yapıların imalatında, en modelleri katlanabilir yapılır. ısı başlangıcı kaldırılabilir ile ve sonbaharda yerine kurmak.

Bir ülke evin iç Oldukça şık açısal döküm şömine bak. Daha sonra yürütülür ev sahipleri odağı oluşturmak için normalde satılan demir fırın, Dökme demirden yapılmış portal baca kullanarak. Bu tür tasarımlar yaratıcı fikirlerin gerçekleştirilmesi açısından tasarımcılar için harika fırsatlar sağlar. Bu tür bir yapı, temizlenmesinin bir düzenlemesi - çıkıyor camın arka yüzeyine birimi.

Şömine - Daha sık apartmanda nadir bir olay ve bir kır evi son zamanlarda daha. Uzun ülkesinin evinde salgının hayal ise, mağazanın farklı malzemelerden yapılmış şömine modelleri çok sayıda sunduğu için, şimdi kolayca isteğini gerçekleştirebilir. uygun seçeneği seçerek, evinizde yüklemeden görevini yaklaşmak gerekir. Bunu yapmak için, uzmanların tavsiyelerine uymaya ve özel evde teknolojiyi yaratma yapısını biliyoruz. Bütün şartlar karşılanırsa, evinizdeki ısıtan tek kaynağı olsun değil, aynı zamanda evinizdeki konforu getirecek iç, bir dekoratif parçası olacaktır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 89 = 92