Dekoratif şömineler Foto

elleriyle Dekoratif şömine - iç Video + 80 fotoğraf

çatırtı ahşap Şömine sürekli konfor, rahatlık ve romantik bir şeyle ilişkili. Bu bir ev özel bir atmosfer yaratır antik roman bir elementtir.

elleriyle Dekoratif şömine

Ne yazık ki, dairede çalışmak tamamen imkansız olacaktır şömine koymak. Bu bakış itibaren özel evlerde sahipleri daha şanslıydı - şömine Evden tasarlama aşamasında bunu zamanlama, özellikle bir gerçeklik haline gelebilir. Eğer gerçekten bir şömine ile iç süslemeleri istiyorsanız Ancak, dekoratif bir şömine için iyi bir alternatif olacaktır. Ayrıca, kendi yapabilir ve ardından iç gerçekten benzersiz olacaktır.

dekoratif şömine yapımı için aslında özel beceri gerektirmez. Tüm ihtiyacınız - bu kez, birkaç inşaat alet ve malzemeleri. Araçlar her host bulmak eğilimindedir, ama aynı zamanda bugün, sen kiralama hizmeti kullanabilirsiniz. Onların seçim mala tahsis edilmiş çok büyük olduğu için ve malzemelerle, komplikasyonları yoktur.

Ne sonuç şömine olacak oda genel tarzına bağlıdır. Klasik tarzda odasında ise, pervaz ve bas ile uygun kare şömine olacak. mermer fayans ve tuğla altında gerçekleştirebilir Furnish.

oda modern tarzda yapılır, daha sonra yansıtıcı materyaller kullanılabilir bitirmek. yüksek teknoloji şömine şekline dikkat etmek önerilir İçin - Mevcut standart dışı şekiller ve keskin açılı ayna bitirmek olabilir. Bugün çok popüler bir kır tarzı iç olduğunu. Onun belirtileri doğallığı ve sadeliği, bu nedenle gerekli malzemeler basit ve hatta kaba. Ülkenin tarzında dekoratif unsurlar karşılama değildir.

dekoratif şömine için malzeme seçerken daha iyi işleme ve montaj karmaşıklığı derecesini yönlendirilir. Tabii ki, ahşap, tuğla veya taş kullanabilirsiniz. Ancak, bir daire için böyle bir tasarım çok hantal olabilir. Daha fazla işlevi giydirme olup. Bu malzemeden yapılmış dekoratif şömine imalatı seçeneği dikkate almak öneriyoruz.

kartonpiyer yapılmış dekoratif şömine

Alçıpan bugün ekonomik ve nispeten ucuz bir malzemedir. Buna ek olarak, işlem oldukça kolaydır ve alçıpan konstrüksiyon montajı özellikle zor değildir.

İhtiyacınız olacak çalışmak için:

 • Alçıpan;
 • (Metalik) profil;
 • vida;
 • vida ve dübel, çivi;
 • kaplama malzemeleri.

dekoratif yangın imalat süreci adımlarını düşünün:

 1. Biz bir taslak ile başlamalıdır. Bir yangının yerini tanımlamak ve bir çizim. Çizim gerçek boyutunu ve gerekli malzeme sayısını hesaplamak için gereklidir. şömine odanın köşesinde ise, o ayrı olarak toplamak zorunda ve ardından çerçeve zaten kurulum için ayarlandı. o duvara karşı olacaksa, çerçeve montaj duvara doğrudan yapılabilir.
 2. Biz duvarın karkas montajı sürümü bakacağız. şömine arka duvarında temelini oluşturacak sabitleme profilleri için uygulanan duvar işareti, üzerinde. monte etmek için eklenti Nails kullanmak en iyisidir.
 3. krokiye göre kademeli olarak tüm çerçeveyi oluşturur. yapısal güç vermek için bir jumper, yaklaşık her 30 cm yaptığınızdan emin olun Sonra tasarım şömine dekor elemanları üzerine yerleştirilen dayanacak oldukça yapabiliyor -. İzle, figürinler, kitap vs. şömine kemerli üst niyetinizi, sonra bir yan profilde ön kesikler yapmak ve sonra onu istenilen şekil vermek zaten mümkün olmaktadır.
 4. Hazır çerçeve kılavuz vidayı kullanarak alçıpan ile kaplandığı. Aslında, dekoratif şömine temeli hazır ve sonra onun Döşeme seçilen kaplama malzemeleri yardımı ile yapılabilir.

Alçıpan karşısında çok farklı olabilir - boya kaplamadan döşeme için. Herşey sizin şömine tarzına bağlıdır. çok yönlü malzeme ve mümkün doğaçlama yapar - Kendisi Alçıpan.

onlar iyi olması sıkın gerektiğini, bu yüzden takılıp değildir - sen boya gidiyoruz, o zaman vida şapka dikkat edin. Ek olarak, boyama için yüzey hazırlığı yürütmek - astarlanmış, macun ile kapatın ve ancak bundan sonra boyayı kullanın.

Eğer bir taşı kullanırsanız, tutkal seçilen markanın talimatları izleyin. derz dolgu karoları döşendikten sonra sadece bir gün yapıldığını unutmayın. Bu süre boyunca, tutkal iyice kuruması için zaman olacaktır.

bitirmek için, diğer malzemeler kullanabilirsiniz - her şey sizin hayal ve iç fikirlere bağlıdır.

; Nasıl "goret9raquo dekoratif bir şömine yapılır?

Bir şömine oluşturma, biz kesinlikle comfort oda eklenecek ve bu sorunun çözümü alev simülasyonu haline gelebilir istiyorum. Bugün, dekoratif bir şömine içine konabilir ve bunlar yanan odun imajını iletecektir ve hatta kendine özgü ses raller ticari olarak bulunabilen cihazlar.

Ama bu konuya daha yaratıcı bir yaklaşım olabilir. Örneğin, şömine aynanın arka duvarını yapmak ve yakacak odun ve mumlar önüne yerleştirin. Bir başka ilginç fikir - niş içine lamba yerleştirmek ve fırın saydam filmi sıkılaştırmak için. Film sarı veya turuncu ise, sıcak bir parıltı etkisi yaratacaktır.

Varyasyonlar aslında ayarlayın. Ve biz böyle bir dekoratif şömine herhangi iç için büyük bir dekorasyon olacağından eminiz!

Dekoratif elleriyle şömine Döşeme

ateşin bak sonsuz olabilir, ama bir apartman dairesinde böyle bir lüks çok az kişiye kullanılabilir olabilir - izin almak çok zor ve para gerekli ağırlığı. bir taklit şömine yapmak - out düşük bütçeli yolu yoktur. Bir gerçek benzeyen bir portal, dahilde cihazları, mumlar ya da biyo-şömineler Elektrik set oluşturun. yapay, dekoratif trim veya şömine: Bunlar farklı şekillerde bu yapıları diyoruz. Bu fikir son yıllarda çok popüler hale gelmiştir - Birkaç gün olabilir kendi ellerinizle dekoratif şömine yapmak, çok küçük bir miktarı ile yapmak mümkündür.

Bir seçenek

Portal Döşeme şömine herhangi bir malzemeden yapılabilir olun. Nitekim herhangi dışına - hatta eski dolap veya tablo. Fakat çoğu zaman şu malzemeleri kullanılır:

 • Alçıpan. Çok yönlü bir malzeme olup, gelen her iki düz ve eğimli yüzeyler yapmak mümkündür. İlk önce kılıflı giposkartonom olan çerçeve profilleri, monte edilmiştir. kartonpiyer yapılmış Yükseltilmiş şömine tuğla, taş, macun altında çinileri ile bitmiş olabilir ve boyanabilir. istenirse bu dekoratif unsurlar poliüretan ile dekore edilebilir. Ama sonra portal parametreleri bu ayrıntılarla yapılmalıdır.

Daireler için daha kolay Falshkamin alçıpan yapmak

şömine simüle etmek Portal yapı malzemesinin herhangi saçtan yapılabilir

En kolay sahte şömine tuğla

sahte yangın ve plastik paneller, ahşap veya karton portalları olun. Ama daha az sıklıkta kullanabilirsiniz. Hatta cam ve metal kullanın, ancak onlarla çalışmak daha zor olmaktadır.

Ne olursa olsun, en azından yangın olmadan, şömine portalı oldu, ya da ne kadar güzel, bu tamamlanmamış bir görünüme sahiptir, bunu simüle. Birkaç seçenek vardır:

 • Elekro-fireplace surround satın ve çevresinde inşa. İyi bir düzenleme, daha fazla (nedeniyle gömülü ısıtıcıya) her iki ısıtma fonksiyonunu gerçekleştiren. Ama oldukça önemli miktarda gerektirir. Böyle morina imitasyon ahşap ve led aydınlatma gibi seçenekler vardır Hele.

Elektrikli ısıtıcı - basit, ama pahalı

Mum şömine - sadece dekoratif. Herhangi bir işlevsel yük

Biyo-şömine portalı yapım içine konabilir

Kontrplak dekoratif şömine: Fotoğraf raporu

Elektrik şömine simüle alev satın alınmıştır. Onun için Çerçeveleme kontrplak yapmaya karar verdi. Kullanılmış mobilya kaplama 8 mm kalınlığında. Ev yapımı portalı günün neredeyse iki bitirmek aldı birkaç saat içinde yapılır.

oyma kontrplak çerçevesinin şömine ön panelin boyutu ile. 7 cm - çerçevenin diğer üç tarafı daha geniş 10 cm altındaki.

çerçevenin dış boyutlarına göre yan panelleri kesti. elektrikli şömine ekran hafif "battı" derin yapı ve gereken bu parçalar - portal ön tarafını.

portalında Kesme yan kısımlar

Birlikte toplama Üçü. Bu çubuk 10 x 20 mm ve 7 cm'lik bir kontrplak şerit genişliği gerektirir. Toplanması yanlış şömine ön duvarının.

Bir ön duvarı koymak

Varolan Ön panelin altında kalan çerçeve yapmak. Ön panelin sağ kenarda, en ayarlanmış ağları sertleştirme. Alt katta da çıtayı. Şöminenin için konut sitesini dayanır. Yan duvarlar kılıfını kontrplak boyutu parçalara kesilir.

görünüşünü arka çerçevesinin

Aslında neredeyse hazır elleriyle dekoratif şömine. Biz işi bitirmek üzereydik. bitirmek için seçilen iki tip seramik karolar - "bir tuğla altında" gri ve beyaz "bir kayanın altında" Biz sıvı çivi tutkal başlar. Çalışma yavaş ilerliyor - küçük parçalar halinde kesmek gerekir.

Artık kesmek ve kenar düzgün olmalıdır - Kısmen kesilmiş Karo açar, ancak genellikle tozlu bir öğütücü kullanmak için gerekli olan, konsantrasyonu gerektirir. Kenar açık kalması fayans zemin vardır kesilmiş. Ve bu - Yine, zaman. kaplama süresi tüketim, sıkıcı bir iştir çünkü.

dekoratif şömine için portal karşısında

Neredeyse işin ortasına ilham geldi: kiremitli açı, düzgün bak, 45 ° karoların kenar öğütmek için gereklidir. 45 ° Öğütücü kesim açısı çok rahatsız edici, (komşu bulunan) çok daha kolay daire testere. Ardından ortak mükemmel değilse (dolayı yonga kadar) elde edilir, çok daha çekici.

Tüm dikişler fayans doğru renk arasında harç ile mühürlenir, eklemler iyi görünmeye başlamıştı. Üst panelde olarak üst tabla ayarlanır. Sonuç sahte şömine ve aynı zamanda TV standı. memnun Sonuç.

elleriyle üzerinde olan dekoratif şömine

kartonpiyer yapılmış Yapay şömine

Alçıpan ve profilleri her boyutta ve yapılandırmanın dekoratif şömine oluşturmasını sağlar. Her şeyden önce yapacaksın kağıt veya tasarım programlarından birine boyutlandırma, bir parça çizmek istiyorum portal büyüklüğüne sırasını belirlemek için gerekli olan, bitiş türünü düşünün. Ancak o zaman, biz bitmiş çizim üzerinde çalışmaya başlayabilir. Yani doğru olanı yap.

daha kolay oranlarını tahmin etmek olun, hazır çizimler kullanabilirsiniz. normal çalışması için her ölçekteki uymalıdır gerçek tuğla şömine, ama sadece bir taklit değil - kendi koşulları ve olmalıdır olabilir sığdırmak için yeniden boyutlandırma. Yani kaynak sizin sunum ve büyüklüğünü uygun boyutları özelleştirmek için çekinmeyin "yangın".

boyutları ile dekoratif şömine Çizim

Portal elektrikli ısıtıcı eklenecektir ise elektrik hattına getirmek için önceden bu alanda gereklidir. dikey olarak (değil eğik veya keyfi), üst çıkışına kuralları kaynağı telleri istifleme kullanımı kablolama zaman. soket üstündeki - duvara alçıpan için profiller sabitleme Bu durumda, onun konumunu belirlemek için görsel olarak kolay kablolama içine alamayacak. Bu boşluğa basitçe bağlantı elemanları yüklemeyin.

Eğer mum için bir portal yapacaksın Eğer boyutu daha da azaltılabilir. Bir sonraki çizim üzerinde Çizimler mum ateşi biri.

mum yangın yaklaşık boyutları

İlk duvara portal ana hatlarını çizer. Sonra, (kesiti o tarafı olmadan raflarda "P" harfi şekline sahiptir) profil başlangıç ​​parçalar halinde dilimlenmiş bir şekilde sabitleyin.

Duvarda Profiller portal boyutunu gösterir

Sonra çizim sahte yangın Surround çerçevesini oluşturur. Hemen portal boyutlarını işaretlemek dikey kaburgalar ayarlayın. katında yanı sıra duvarda, aynı kareye gidiyor. Boyutlar rakam var, ama bozulmaları önlemek için, fiili ile karşılaştırmak yararlı olacaktır. Bitmiş çerçeve doğru mesafeye üzerine monte edilir, dökme kutusu oluşturmak kısa profil parçaları aracılığıyla sabitlenir.

Son bir şey dekoratif şömine "fırın" nin önünde küçük podyum için çerçeveye gidiyor. İşten önce yaparsanız sakıncalıdır.

yaylar oluştururken Genellikle sorunlar ortaya çıkar. bütünün "geri" bırakarak, çizgi yuvarlak her 5-6 cm'lik kesi yanak profili almak için. Bu formda bunu kolayca bükülebilir. Montaj kol demiri, (her iki tarafta) her bir "taç yaprağı" tutturulduğu zaman.

yuvarlak profil hattını nasıl yapılır

Çerçeve hazır hale geldikten sonra alçıpan ile kaplandığı. O zamanki ofis bıçak kesti. Ayrıca yine uzun bir çizgi gereklidir. yukarı o kesilmelidir alçıpan hattında Mark. Bu çizgiye uygulanmış ve bunun boyunca bir bıçak taşıyor. Temel görevi - sıva kesmek için gerekli değildir, karton üst tabaka kesmek için. kesit çizgisi altında, bar içine bir tarafında ya da diğer ilgili yaprağa çal. katlayın ve ikinci tahta fil kesmek - Alçı, kesme hattı üzerinde kalmasını bütün ayırır.

Alçıpan üzerine yuvarlak hatları dekupaj kesilebilir, ya da varsa, (de öğütülmesi için alçıtaşı), küçük parçalar halinde alçı kopar, ve daha sonra bir bıçak ile kenarları hizalamak.

Alçıpan Tablolar ucunda bir vida ile özel bir kendi kendini kılavuzlayan bir vida bağlıdır. Diğer taraftan küçük bir boyuta onlar "pire" denir. Kafa boğuldu olmuştu böylece Onların eğirme gereklidir, ancak karton kırmaya olamaz. Adım montaj - yüksüz düzlüklerde 15-20 cm ve eğrileri ile alanlarda 10-15 cm. Kısacası, alçıpan tesisatının tüm bilgelik.

Alçı levha seti "uçlar" kaplandığı eğmek için, onun bir yan hat alçıtaşı kırmak kesilmesi ile. şeritleri genişliğinde 5-7 cm atılırsa, ancak ikinci mukavva tabaka kesilmez. Bu bant iyi bükülmüş olduğu için alçı şeritler, bu karton asılı olduğu ortaya çıktı. Bu vidalarla tutturulmuş bend, şekillendirme profillere uygulanır. parçalarının kenarından uzağa zarar verebilir - takarken, şeridin ortasına fikstür koyun, dikkatli ol.

alçıpan ile kaplı sahte şömine için Çerçeve

alçıpan ile kaplı yapay şömine için portal sonra, bitirme başlayabilirsiniz. Size tuğla veya taşın altına fayans oblitsevat olabilir, macun ve boya mümkündür başka bir seçenek - yapay taş kaplama.

Seçilen malzeme için sıvı çivi veya özel yapıştırıcı tutkal daha kolay alçı bir astar üzerinde. Önemli olan bu alçıpan ile kullanılabilir olmasıdır.

Yapay şömine için bir portala (elektrikli ısıtıcı yüklü değilse) duvar ayna örtüsü gider Bölüm olan "ateş" ile oyunu daha heyecanlı daha fazla hacim gibiydi. ayna, geleneksel bir cam olabilir ve ayn - esnek - akrilik. O dayak değil, tercih edilir.

Dekoratif şömine kendi elleriyle yapılır

karolar arasındaki dikiş harç sızdırmaz. Genellikle çözeltisine benzer koyu gri renk seçilir. Daha sonra, gerçek bir portal gibi bir mesafeden.

Gördüğünüz gibi, elleriyle dekoratif şömine çok zor değil olun. Özellikle şu alçıpan ile en azından biraz deneyime sahip kim. yapılan bir daha sofistike versiyonu, sıva, "yerinde", videoyu görmek.

iç taklit şömine Fotoğraf

Biyo-şömine için Portal kartonpiyer yapılmış

mumlarla İmitasyon şömine - doğru tasarımı seçmek için ana şey

Biyo-şömine taş çerçeveli. mevcut ayırt edilemez

Düzgün tasarlanmış elektrikli şömine nöbetleri ve rafine bir atmosfer

Başka biyo-şömine

Mum şömine romantik bir ortam yaratır

Portal mozaik dizayn edilebilir

İlginç bir seçenek - Yangın yanıyor önce))

o VI3 ile birlikte çalışabilir miyim? Hepimiz sığınak bugüne kadar geliştirilmiş.

apartman fotoğraflar için dekoratif şömineler

ülkenin yaşam zevklerinden mahrum şehir daireler, sahipleri, kendi metrekare konfor bir vaha yaratmak için her şekilde çalışıyoruz. ocağın ana sembol tabii ki rahat ve konforlu bir ev ortamı oluşturabilirsiniz, ancak akşam alev titrek ve yakacak odun çatırtı yarattığı büyülü sakinleştirici atmosfer olmaz olmadan, bir soba veya şömine olduğunu. Bu birçok göre bu büyü peşinde, daireler için dekoratif şömineler olurlar. onlar% 100 üzerinde bacalı taş şöminenin tüm çekiciliğini geçmesine ama konfor endeksi güçlendirmek mümkün olmamasına rağmen oldukça yetenekli olduğunu. Birçok yöntem ve şömineler dekor benzer türde cihaz yok.

genellikle çizelgeleri fotoğrafların sürü yanı sıra dekoratif şömineler ne bir göz ve nasıl düzenlemek ve dekore etmek maruz olarak makalesinde Bugün.

Dekoratif şömineler Foto

Ne daireler için dekoratif şömine çeşitleri?

Gerçek alevler ve yanlış şöminelerle bir şömine - Dekoratif şömine iki büyük gruba ayrılabilir.

mevcut düz bir alev için modern şömine

şömine bu tip olmak üzere iki grup olarak, biyo şömine ve otantik.

Onlar geleneksel boyut ve üretim materyali yok çünkü bio şömine, dekorasyon tüm işaretler, onlar denir ekokaminami. Modern, vb yüksek teknoloji, loft, - Genellikle çağdaş bir tasarıma sahip ve en çeşitli form var, metal ve cam kullanımı ile üretimi sayesinde çağdaş stilleri çok uygun olması tasarımı ile birlikte ana avantajı - bu ahşap değildir ve özel bir sıvı yakıt olan duman, orada yanması alev varlığıdır. Bundan dolayı bir şömine bir baca gerektirmez.

apartman fotoğraflar için Şömineler

Dekoratif şömineler Foto

Bu alttür yangın, boyutu, şekli, fırın derinliği, bir şömine tüm Şömine Aksesuarları süslenmiş bir şömine rafı vardır tüm özelliklere sahiptir: .. drovnitsa, tırmık, kürek, vb orijinal dekoratif şömine baca sadece yokluğu önemli ölçüde farklılık, ama onun taklit olarak olabilir. Kutu şömine genellikle bir metal profilden yapılmış ve daha sonra sık sık da ahşap bir paneli kullanılabilir sıva vasıtasıyla veya dekoratif taşlarla yürütülen bir dış kaplama olarak, kılıflı alçı tahtası kullanın, ama bir güvenliği hakkında unutmamalıyız. iç yangın asıl kaynağı ise, baca içi yangına dayanıklı malzeme ile tamamlanması gerekir.

İç fotoğrafta Dekoratif şömine

Bir şekli ve şömine benzer boyutunu geçerek, aynı gerçek bir yangın ve bunun taklidi gibi olabilir.

Bu durumda yangın kaynağının oluşturulması için mükemmel bir çözüm ekokaminah kullanılan biyoyakıt aynı yakıcı olabilir.

Bir başka yolu sadece gerçek alevi oluşturmak değil, aynı zamanda kalın Yanan mum bir grup notku- romantik getirmez. yanan odun simülasyonunu elde etmek için tasarımcılar bu genellikle çıra önce yapılan ve daha sonra bir sonucu, bütün mumlar yakılır, bunun şömine ateşi yanan olduğu gözükecek gibi mumlarla onları yenmek edilir gibi etkisi gerçek ahşap şömine portalına kadar ekleyin yükseltmek için önerilir.

Dekoratif şömineler Foto

Ama yapamaz yanı farklı uzunluk ve kalınlık fırında mum büyük bir grup çok orijinal bakacağız.

O eklemek de gereklidir şu: süs şömine en popüler biri bir tahta yığını olarak fırında düzenlendiği günlüklerinin düzgün bir yığın satılan farklı bir şekilde dekore edilebilir.

Dekoratif şömineler Foto

Yapay şömineler Foto

Dekoratif süs şömineler çok farklı şekil, boyut ve tasarıma sahip olabilir.

elektrik şömine var ve aynı alçıpan, kontrplak veya benzeri malzemelerden vasıtasıyla, kendi elleriyle inşa edebilirsiniz - Onlar hazır.

Bunlar hazır yapılmış satılmaktadır, onları eve getirmek için yeterli ve bir güç kaynağına bağlı olduğunu ve işte, şömine hazır! o bile kötü gibi görünüyor, ama alevler ve için için yanan odun bu, üretimin kullanımı nedeniyle bugün, 3D teknolojileri kadar popüler, çok gerçekçi. Bu tip özgün avantajı - bu alev yoğunluğunu ayarlamak için olanak sağlar uzaktan kumanda, varlığıdır.

şömine Bu tür onlar sadece merdivenler, aynı zamanda gömülü, zemin, duvar değildir, birçok alt tür vardır. tasarım, boyut ve şekilde büyük bir çeşitlilik kolay en iyi ve uygun bir model tercih yapmak.

Yapay şömineler Foto

Sürekli dekore paneller olarak, genellikle doğru yere duvar paneline koydu 20 cm, derinliği aşmayan ve gerektiğinde yapılır .. - Bu dış sadece ön parçası olduğunu şömine tüm parçaları beri, belki yapı bakımından en basit formudur

şömine dekore alçı, sıva, boya, mermer cips ya da başka herhangi bitirme malzemelerden yapılmış ise yanlış bir yangın alçı veya poliüretan, dış trim çoğu yapılmıştır.

Poliüretan sahte şömine için ideal bir konuma bir niş. Bu bir derin ocağını sağlayacaktır ve bu da daha etkili dekorasyon yapacaktır.

Tasarım gereği, otantik modellere benzer olabilir - tek fark derinlik ahşap ayarlamak için izin vermez, ama olmak mumlar kolaylıkla 20 cm ikinci derinliklerde üzerine yerleştirilebilir. Genellikle bu tür bir elektrik şömine de alevleri taklit özel bir LCD panel içine yerleştirilir. Ve bazen sadece vs. saksı çiçek veya çeşitli iç aksesuarları, zemin vazolar, büyük rakamlar, set

tadı ile süslenmiş Herhangi şömine, gerçek veya dekoratif olması, sade, sıcak ve aynı zamanda güzel ve zarif bir ortamın iç oluşturmak yapabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

4 + 3 =