Şömine nemlendirici

Bir nemlendirici ile elektrikli ısıtıcı ve fırın ses ne ise yarar

Şehir daire - değil (yapay olsa) şömine yangın tadını çıkarabilir ya da ailece onun yanında ısınmak için fırsat vazgeçmek için bir neden. Ancak, tüm ısıtıcılar olumsuz yeterlidir mobilya ve ana sağlık durumunu etkileyen hava, kuru. Yani sorunu nemlendirici yaptığınız elektrikli ısıtıcı çözmek ve fırın güvenilirliği sesini ekleyin.

elektrikli şömine ilk modelleri sadece bu sadece bir video görüntüsü oldu olan medya görüntüsünün yardımı ile yangını simüle. Tabii ki, bu tür cihazların yeterli gerçekçilik ateşle olmadığını göstermiştir. Ve onlar eylemin temelini kullanarak, elektrikli şömine tarafından değiştirildi çünkü buharlaştırma etkisi.

su buharlaşır ve vurgulama özel bir rezervuar içine dökülür oldukça gerçekçi alev görüntüsü oluşturur ve bunların görünümü ile şömine uçuculaştırma duman benzer. Bütün bu cihaz gerçek bir şömine benzer yapar ve buhar da havayı nemlendirmek için iyi bir fikirdir.

İlk bakışta, yangın ve buharlaşma süreci arasında çok az yapmak, ama biz bir nemlendirici ile ısıtıcının prensibini anlamak gerekir:

 1. Özel bir açıklık su sayesinde buhar jeneratörü girer.
 2. Kazan plakaları buharlaştırma prosesini aktive yüksek frekansta salınmaya başlar.
 3. Elde edilen buhar fırını içinde dağıtarak, difüzör geçer.
 4. Halojen veya LED ampuller bu süreci aydınlatmak.
 5. ışık kaynağı küçük su damlacıkları uzak nebulize duman efektleri oluşturmak ve havayı nemlendirmek.

buhar nedeniyle kaynayan suya ve nedeniyle yüksek frekanslı titreşimlere oluşmadığı için, bunun üzerinde yanık imkansız yani, soğuk ve tamamen güvenli döner.

Sürekli işletim halojen lambalar ısınma eğilimindedir ve bu nedenle onları korumanın açık şömine yakın çocukları yalnız bırakmak tavsiye edilmez. Ya da, daha iyi LED arka aydınlatma lehine tercih vermek üzere.

Bazı filtreler ve ışıkların konumu ve yangın o kadar gerçek hale yüzden bu modeller elektrikli şömine 3d denir. Gerçekten de, içlerinde yangın üç boyutlu ve "canlı" bak.

Türleri buhar jeneratörü ile elektroochagov

Yapay alev doğrudan erişim imkanı dayalı bazı sınıflandırılmasını, neden olabilir buhar jeneratörü ile elektriksel odaklar muhtemel düzenlemelerinin göre. Biz kapalı ve açık versiyonlarını ayırt edebilir.

Çocuklar ve hayvanlar, daha iyi amacıyla kapalı modelin güvenliğine tercih vermek için aileler,.

Kapalı şömine iki türü vardır: - bir kafes ya da camla. Belirli türdeki seçimi sadece kişisel estetik tercihlere dayalı olabilir.

Açık modeller izin "Ateş" dokunma Ancak, her zaman özellikle onları halojen lambaların durumunda, güvenli olmayabilir.

Hava nemlendirme ve böylece bununla birlikte, bu cihazın isteğe bağlı bir özelliktir anlaşılmaktadır ve bu modellerde ek bir özelliğe sahip olabilir.

buhar jeneratörü veya 3D elektrikli şömine onun ana aşağıdaki özellikler açılan bazı ek özellikler sayesinde:

 1. Özel bir aromatik karışımları kullanarak ateş kokusu çıkarın.
 2. ne olursa olsun günün saati, alevin kalite imajını hayran olun.
 3. Bir ses fonksiyonu ile kazana veya müzik odun yanan sesini duyun.
 4. Odada rahat bir atmosfer ayarlayın.
 5. Uzak veya otomatik kontrolü kullanın.

Tüm bu fonksiyonlar alevin gerçekçi ve güvenli bir görüntü hayran olasılığı için güzel bir bonus olabilir.

Electrofireplaces aleve yaklaşık 2 kW / h enerjisinin yeterli miktarda tüketmek etki etmektedir. Bununla birlikte, çeşitli modlarda, bir ısıtma işlevi devre dışı kalır gibi, bu ünite en az elektrik miktarını tüketecektir.

farklı modellerde suyla kaplar farklı hacimlere sahip, ama bunların çoğu bir katkı malzemesi eksikliği 24-36 saat Sürekli çalışma. Su sona erdikten sonra, sigorta çalışır ve cihaz kapatılır.

Alevin parlaklık, ısıtmanın etkilerini görselleştirmek ve izin yeteneği kapatmak için, ancak, çünkü yaz aylarında tamamen soğuk yangın tadını çıkarabilir.

bir çift almak nedeniyle, elektroochagi ki, havayı nemlendirmek, ancak tam nemlendiriciler değildir ve bu fonksiyon tamamen anlamsız değil öylesine benzer bir cihaz edinirler.

Bir nemlendirici ile elektrikli ısıtıcı çoğu sadece odada nem mevcut seviyesini korumak mümkün olacaktır.

Bir nemlendirici ile elektrikli şömine kullanımının güvenlik yönetmeliklerine, artı su ile başa çıkmak için eklenen kurallara uyulmasını gerektirir:

 • Elektrik kablo gerekli dayanım gerilimi uygun kalitede olmalıdır.
 • Başka satın almak daha iyidir ve güç bir gerilim regülatörü elektrik şebekesi ucuz bir birim değildir böyle hasarlı olup dalgalanmalarını.
 • Gerekirse her zaman cihazın bağlı olduğu elektrik prizine serbestçe kullanılabilir olmalıdır, hızlı kapatabilirsiniz.
 • periyodik olarak cihazın içine döküldü gerekli su, etrafını saran yapı parçalarının ve telleri maruz olmamalıdır.
 • Zamanında temizleme iç parçalar aletin ömrünü uzatacaktır.
 • Cihaz ayrıntıları ölçek oluşturmuyor üzerinde filtre su dökmek için en iyisidir.

bir nemlendirici elektrikli ısıtıcı yeterince gerçekçi bu yangın çalışmasını taklit ve bu nedenle bir daire ve ülke montaj için mükemmel bir çözümdür. operasyon ve güvenlik talimatlarına anlama, cihazın ömrünü maksimize edebilirsiniz.

Neden bir nemlendirici ile şömine gerekiyor

Modern elektrikli şömine sadece sıcak değil, aynı zamanda havayı nemlendirmek

Sıcaklık ve ev konforunda bir sembolüdür çünkü çoğu şehir sakinleri, ev şömine sahip rüya. Modern teknolojiler, böyle bir fırsat sunuyoruz elektrik ya da biyoyakıt üzerinde çalışan evlerin birçok tipleri, şimdi vardır. Ne yazık ki, bazı dezavantajlara sahiptir.

ısıtıcıların olumsuz etkilerini ortadan kaldırmak için daire için özel bir hava nemlendirici satın almak zorunda. Bu seçenek yaşam koruyacak, ancak pahalı buna değer, bu elektrik çok tüketir ve çok fazla yer kaplar.

elektroşömine buhar: "yaşamak" alev etkisi

Değerli ziyaretçi var. Kendine sosyal bu sayfaya bir bağlantı kaydedin. ağlar. Orada ev soğuk olacak zaman bir an gelecek ve size paylaş 🙂 yardımcı olacaktır!

buhar jeneratörü ile ısıtıcı cihaz

buhar jeneratörü ile ısıtıcı cihaz

buhar jeneratörü, çeşitli tanklar vardır. Bunlardan biri, diğer su ile doldurulur, jeneratör kendisidir. Ağ jeneratör cihazı bağlarken büyük bir tank içine akar buhar sıvı, dönüştürür. Daha sonra, fırının içine dağıtan bir difüzör geçer.

Benzer bir etki, kaynar su ile değil, elde edilir, ve yüksek frekans jeneratörü plaka titreşimler elde edilen buhar, soğuk olduğu için bunlar yanmış olamaz çünkü göz önüne alındığında.

Cihaz kesinlikle güvenlidir. Jeneratörün yanında şömine, iç su seviyesine hesaba özel bir cihaz olması önemlidir. Onun sayesinde, depo boşaltır zaman cihaz derhal jeneratörü ve lambayı kapatır. Ayrıca iç buhar üretimi yoğunluğunu belirleyen bir sürekli kontrol bulunmaktadır.

Buhar üretimi ve nemlendirme hava

buhar üreteci ile Fotoelektro şömine

ısıtıcıyı bağladıktan sonra birkaç dakika beklemek gereklidir - buhar yavaş yavaş üretilir. Aynı nedenle hızla üretilen duman miktarını artırmak ya da azaltmak için mümkün değildir.

Bir ocağın üzerinden hava nemlendirme gelince, yeterli bir tartışma noktasıdır. Elbette modeli buhar jeneratörleri odanın mikroklima geliştirmek, ama bazen bu yeterli nemi olmaz. Çoğu durumda, belirli model ve odayı ısıtmak için şömine kullanılmasına bağlıdır.

Hava nemlendirme ile Elektrik şömineler özel bakım gerektirir. Bir şömine yeterince uzun görev için şeyden önce, düzgün temizlemek gerekir.

Bunun nedeni cihazın içinde oluşabilecek bakım kireç olduğunu. oluşun riskini azaltmak için, filtre edilmiş veya kaynamış su ile elektrikli ısıtıcı doldurmak için tavsiye edilir. Kullanım musluk suyu çok fazla tuzlar ve mineraller vardır, istenmeyen bir durumdur.

Bakım electrofireplace

Şömine alırken genellikle kendisine bağlı olan özel fırçalar ile temizlenmelidir. Bunlar su ile doğrudan temas olan parçalar için tasarlanmıştır.

zamanla yok etmez alevin gerçekçilik için lamba periyodik olarak temizlenmesi gerekir.

Sıvı tedbirlerle deposunu doldururken alınmalıdır. Şömine elektrikli cihaz olduğu hatırlamak önemlidir, bu nedenle su teller ve diğer bileşenlere almaz emin olmalısınız. Bu konuda Dikkatsizlik kapatılması ve daha sonraki yangına neden olabilir.

havadaki nem ile birlikte elektrikli şömineler - gerçekçi alev simülasyonu takdir ve ailelerinin sağlığı hakkında umurunda olanlar için mükemmel bir seçenektir. Bir şömine bakımı oluşur olmasına rağmen, güzelliği ve güvenlik alıcı binlerce bu modeli tercih yapmak.

Site Bölümleri

 • Şömineler
 • baca
 • yakacak odun
 • temizlik
 • Nerede bir şömine satın
 • Yerden ısıtma
  • Su ısıtıldı kat
  • Elektrikli yerden ısıtma

Bu web sitesindeki veriler popüler-eğitim amaçlı verilmiştir. Bir referans ve bilimsel kesinlik iddiasında değildir ve eylem kılavuzudur değildir yoktur. şömine yapımı sırasında uzmanları başvurun.

site veya yazarın izni olmaksızın çoğaltılması yasaktır.

Formu doldurduktan sonra size yöneticisi temasa geçecektir ve tüm sorulara cevap verecektir.

Ben nemlendirici olarak şömine kullanabilir miyim?

Odada ısıtıcı kullanımı büyük ölçüde Odadaki nemi etkiler. Bu rahatsızlık ve vücut üzerinde kötü bir etkisi yaratır. Bu sorunu önlemek için, bir nemlendirici satın alabilirsiniz. Ancak, o kullanım alanı alır ve ek masrafları gerektirir. En iyi çözüm yerleşik nemlendirici ile elektrikli şömine.

Modern elektrikli şömine sadece sıcak değil, aynı zamanda havayı nemlendirmek

Çok uzun zaman önce değil çıktı cihazı, ateş ocağı için bir yedek olarak buhar kullanır. Küçük su damlacıkları onlardan kaynaklanan duman ateşe odun yanması yanılsaması yaratır. Daha önce yapay şömineler canlı resim olsaydı, şimdi tamamen gerçek bir şömine yarattığı atmosfer yaşayabilirler.

Buhar jeneratörü kullanarak elektrik şömine, belirli bir aydınlatma cihazını içermektedir. Yangının yanılsaması vermek küçük bir LED veya halojen lambalar oluşur. Buhar sırayla yükselir ve duman bulutu şeklinde dağıtır.

görselleştirme ek olarak, özellikleri Electros ve kapalı nem ısı normalize sahiptirler. Özel bir cihaz, bir termostat ve ısıtma ekipmanı belli bir türüne göre sıcaklığını izler. Yayılan buharın miktarı elle hissedilebilir, ayrıca ayarlanabilir.

Yerleşik nemlendirici ile şömine temel görevi, iç ve ısıtma tesislerinin estetiğini vermektir. Yeterince buhar üretmek değil, gerekli hava rutubeti Electros vermek için kullanılan ayrı ekipman ile karşılaştırıldığında. Bu nedenle, etkili nemlendirme aracı denilen edilemez.

elektrikli şömine kolaylığı monte edilmiş yapısının ve küçük boyutudur. Sen ahşap döşeme için yer tahsis ve satın alma işlemini gerçekleştirmek için gerek yoktur. LED-görüntülerle olduğu gibi resim, başarısız değil. Uygun performans için sadece su tankını doldurmak gerektirir ve tedarik bağlanır. duvara doğrudan yüklenir elektrikli şömine vardır.

Nemlendirici ile ısıtıcının tasarım

Buharlaştırma haznesinden su kullanılarak, jeneratörün çalışması sonucunda elde edilir. Sıvı biterse - sensör tetiklenir ve cihaz kapatılır. Bu arızaları önlemek için yardımcı olur. Buhar sıcaklığı oldukça düşüktür. Cihaz düzgün dağılımını sağlayan özel lens kullanır. Standart ürün ayırma işlemleri rezervuar su ilave etmeden 36 saat izin verir.

şömine sıvısında tankı, buhar yoğunluğu ayarı altında vana akar. Bundan sonra, hava içindeki sıvı buharlaşır ve yükselir, elde edilen buharın filtreleri ışıklı edilir. Sonuç yüzeyinde yanıcı ahşap dekoratif mevcut bir yanılsama. Baz, böylece duman bir efekt vardır, güçlü vurgulanır.

özel tasarım, entegre nemlendirici ile elektrikli ısıtıcı kullanımı, OPTI-Myst aradı. Bu tek tip buhar üretimini sağlar. Bu nedenle, şömine çalışması sırasında, önemli ölçüde çalışma buharlaştınldı sıvı miktarını değiştirmeyecektir.

güç beslemesine cihaz bağladıktan sonra, bunu yapacak önce "ateş" beklemelidir. Bunun nedeni, cihazın çalışma birkaç aşamadan oluşur:

 1. İlk adım jeneratör açıldığında buhar olduğunu.
 2. sıvı buharlaştırılmış tankı doldurulmayacaktır kadar zaman bided.
 3. Oluşan buhar soğur ve aydınlatmalı filtreleri gelmeye başlar.

Üreticiye bağlı olarak, LED'lerin farklı sayı elektrikli şömine üzerine monte. Bu nedenle, bazı modellerde bile gün ışığında alev ayırt edebiliyoruz. Ancak, resmi zevk sadece karanlıkta tamamen mümkündür.

Makine başka tür gibi Electros ile buhar jeneratörü bakım gerektirir. enstrümanın uzun ve sorunsuz çalışmasını sağlamak için, periyodik olarak temiz gerekli aydınlatma olduğunu. frekans hakkında unutma. Mümkün olduğu kadar sık, tozunu ve bazen şömine içini temizler. zorunlu olarak sıvı ile temas halinde temizlenmelidir elemanları fırça temin ekipman ile dahil edilmiştir.

Sert su hızlı kirlenme mekanizmasını neden olabilir, bu nedenle distile su kullanmak en iyisidir. Ayrıca, elektrikli ısıtıcı uzun bir süre dahil bırakmazlar. Ek cihazların montajı, voltaj sabitleyici cihazın arızaları önlemeye yardımcı olacaktır. kalanı için olduğu gibi, sadece su tankını doldurmak için zamanında hatırlamak gerekmez ve bir şömine uzun bir süre sürecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 61 = 63