Banyo lavabosu bataryası

Banyodaki lavaboda kurulum için doğru karıştırıcıyı seçtik

Banyoda sıhhi tesisatın ve musluğun arızalanması çok sayıda iç sorunlara yol açıyor: su altındaki komşular, buz veya fıskiyeli jet, büyük su tüketimi. Bu sıkıntılardan kaçınmak için, doğru ekipmanı, özellikle banyoda bir lavabo bataryası seçmek önemlidir.

Sıhhi tesisat pazarında çeşitli karıştırıcılar bulunmaktadır. Bir alışveriş ziyareti sırasında gözler tükendi. Bir karıştırıcı seçerken aşağıdaki parametrelere dikkat etmek önemlidir:

 • karıştırıcının yapıldığı malzeme;
 • mikseri kontrol etme yöntemi;
 • uygun tasarım.

Karıştırıcının tüm teknik ve estetik özelliklerinin başarılı bir kombinasyonu, güvenilir, dayanıklı ve şık olmasını sağlar. Vinçlerin sorunsuz çalışmasının keyfi her zaman ucuz değildir. Ucuz bir mikseri bir ay içinde değiştirilmesi gerekecek.

Kaliteli bir karıştırıcının maliyeti tamamen haklıdır:

 • uzun servis ömrü;
 • ekonomik su tüketimi;
 • güvenilirlik garantisi - sel ve tüm ilgili sorunlar korkunç değildir.

Karıştırıcılar hangileridir?

Modern mikserler farklı malzemelerden üretilebilir:

 • metal ve alaşımları;
 • plastik;
 • bronz;
 • granit.

Uzmanlar, pirinç veya bronz mikseri seçmelerini önerir. Bu materyallerin tüm gerekli nitelikleri vardır:

 • suya dayanıklı;
 • Yüzeylerinde kalkerli bir çökelme yoktur;
 • korozif olamaz.

Pirinç karıştırıcıdan suliminik sahte ayırmak çok basit - ikincisi ağır, devasa olacak.

Vinç imalatçılarının fiyatını düşürmek için, kurnazlığa başvurulur; karıştırıcı pirinç "kalbi" ve diğer unsurlar - örneğin sentetik ABS plastikten - sentetik bırakılır.

Daha estetik bir görünüm için karıştırıcılar emaye veya krom ile kaplıdır. Emaye zamanla sinekler ve görünüm kaybedilir. Krom yüzeyler mekanik etkilere karşı daha dayanıklıdır. Dahası, bakteriler ve mikroorganizmalar kromla işlenmiş yüzeylerde çoğalmaz, ki bu da çok önemlidir.

Granit mikserler, yüksek maliyetli sıhhi tesisat cihazlarıdır. Herkes onları karşılayamaz. Ancak banyo böyle bir karıştırıcı ile süslendiyse, gerçek bir tasarımcı sanat eseri haline gelir.

Bir karıştırıcı seçerken çeşitli teknik faktörler göz önünde bulundurulmalıdır. Boruların dağılımının doğası (dikey, yatay) ve bağlantı metodu (girintili ve gömülü). Ankastre musluklar duvara yapıştırılır, lavabonun özel deliklerinde delik açılır.

Aşağıdaki karıştırıcı tipleri memenin şekli ile ayırt edilir:

 • sabit bir ağızlıktan kısa;
 • Uzun, kavisli bir hareketli ağızlıktan.

İkinci tür banyoya lavabonun yanına yerleştirildiği ekonomik bir seçenek olarak kullanılabilir. Bu durumda, karıştırıcı bir ila iki sıhhi tesisat fikstürü olacaktır.

Vincin çalıştırma şekli de çeşitlilik gösterebilir ve modeli seçerken önemli rol oynar. Kontrol türüne göre, banyodaki lavabo muslukları sınıflandırılır:

Bu türlerin her birinin avantajları ve dezavantajları vardır.

Bu karıştırıcılara tek kollu, tek kollu denir. Bunlar en yaygın ve popüler sayılır. Bir elinizle baş ve su sıcaklığının ayarlanması kolaydır.

Böyle bir vincin yapımının özel bir özelliği, iki adet küresel yüzey olan bir iç mekan mekanizmasıdır. Bu yüzeylerin farklı kombinasyonu, suyun akışını ve sıcaklığını tek bir hareketle ayarlamanıza izin verir. Cihazın prensibine göre tek kol muslukları iki kategoriye ayrılır:

Kartuşlu tek kollu mikserler bilinen tüm üreticilerin kataloglarında mevcuttur. İç mekanizmanın bozulması veya aşınması, kartuşun değiştirilmesi ile kolayca ortadan kaldırılır ve bu da tüm karıştırıcıyı değiştirmekten çok daha ucuzdur.

Tek kollu valflerin bir başka türü de joystick mikserleridir. Sadece üste yerleştirilmiş bir kumanda kolu olarak öne çıkıyorlar. Bu tür karıştırıcıların modellerinde, ekonomik bir su tüketimi modu sağlanabilir. Bu durumda, ekonomi modundan çıkışa joystick hareketinin direnci eşlik edecektir.

Tek kollu karıştırıcıların avantajları:

 • dayanıklılık;
 • kullanım kolaylığı;
 • onarım kolaylığı.

Kusurlar arasında, top karıştırıcı modellerinin hızla aşınmasını seçebiliriz. Kauçuk contaların aşınması düzeltilebilir bir şeyse (bunlar değiştirilebilirler), iç mekanizmanın dökümü tamir edilemez.

İki fan musluk - banyo klasik düzenleme. Her zaman moda olacaklar ve talep edilecekler. Üreticiler bu tür karıştırıcılara harcamayı ve onları modern iç mekanlara uyarlayan yeni modeller geliştirmeyi düşünüyorlar.

Karıştırıcının ana unsuru vinç-kayın. İki valflı karıştırıcının prensibi basittir: valfi döndürdüğünüzde, kilitleme elemanı hafifçe açılır. Püskürtme kuvveti, açık delik boyutu tarafından kontrol edilir. Musluk memesindeki iki vananın aynı anda açılmasıyla su karıştırılır.

Bu musluklar, vinç-bux'daki kilitleme cihazının türüne göre sınıflandırılır:

Esnek conta aşınmaya maruz kalır ve düzenli olarak değiştirilmesi gerekir, aksi halde musluk sızmaya başlar. Bu eksikliği gidermeye çalışan imalatçılar, contalara silikon katarak servis ömrünü uzatır. Ayrıca, püskürtme ve su sıcaklığını düzenlemek için vana kullanımında çok uygun olmayan 8 vana kadar vana dönüşü yapmak gereklidir.

Seramik valf cihazı daha güvenilirdir. Delikli iki yuvarlak seramik plakadan oluşur. Tabaklar pürüzsüz şekilde zımparalanmış ve bir döner mekanizma ile donatılmıştır. Valf döndürüldüğünde plakalar ekseni etrafında döndürülür ve deliklerin tesadüf derecesi suyun beslenmesini düzenler. Isıyı ayarlamak için, valfin dört buçuk turunu yapmak yeterlidir.

Dikkat lütfen! Bir seramik vana ile bir musluk mikseri kurulumu ancak musluk suyu filtreler aracılığıyla önceden temizlenmişse mümkündür.

Vana karıştırıcılarının avantajları:

 • dayanıklılık;
 • Herhangi bir kafa üzerindeki musluk suyunu kullanma imkanı (bu özellik bir gazlı su ısıtıcı olduğunda önemlidir);
 • doğal kaynakların ekonomik kullanımı.

 • sert su temini, seramik kapaklı muslukları sorunlu hale getirir;
 • Esnek salmastralar düzenli olarak değiştirilmelidir.

Termostatik karıştırıcılar oldukça genç bir icattır. Gelişmelerinde modern mikserler için tüm gereksinimler göz önüne alınır: güvenilirlik, dayanıklılık, şık tasarım, modern teknolojiler.

Tasarım, iki kolun varlığını sağlar. Biri, jetin uygun basıncını su ile sağlamaktan ikincisi gerekli sıcaklık için sorumludur. Mikserin özel bir özelliği dahili termostattır. Gerekli parametreleri ayarladıktan ve biriktirdikten sonra, musluk açıldığında gelecekte suyun akışı gereksinimlerinizi tam olarak karşılayacaktır. Böyle bir mikseri çalıştırmak sıcak suyun yanması olasılığını ortadan kaldırır. Evde küçük çocuklar olduğunda onun kazanılması iki kat daha haklı.

Termostatik karıştırıcıların avantajları:

 • operasyonel güvenlik;
 • modern tasarım;
 • verilen suyun sabit sıcaklığı;
 • Su kaynağı, ortak sistemdeki basınca bağlı değildir.

Karıştırıcıların dezavantajları - termostatlar:

 • Boru hatlarından birinde akış yoksa, karıştırıcı tamamen durur;
 • yüksek fiyat.

Duyusal (temassız) mikserler

En yeni teknolojiler, imalatçıların karıştırıcıların geliştirilmesinde bir adım atmasına izin verdi. Duyusal karıştırıcılar, öncekilerden gelen en iyi şeyleri emiyorlardı. Onları diğer karıştırıcı tiplerinden ayırt edin - tasarım valflerinde ve kollarında yoktur. Bu vinçlerin tasarımı minimalizm üzerine kuruludur.

Temassız muslukların çalışma prensibi, harekete yanıt veren bir kızıl ötesi algılayıcı varlığıdır. Yanıt açısı 30º'ye ulaşır ve manuel olarak ayarlanır. Gerekli tüm ayarlar (basınç, sıcaklık) küçük vana ile bir kere düzenlenir ve kasada daha sık görülür. Kızılötesi algılayıcıya güç gereklidir.

Sensör karıştırıcılarının avantajları açıktır: bunlar en güvenilir, güvenli ve yenilikçi cihazlardır.

Kızılötesi muslukların dezavantajları:

 • büyük su depoları alımı sırasında karmaşıklık;
 • Su sıcaklığında sık sık yapılan değişiklikler istenmemektedir;
 • yüksek maliyet.

Lavaboya tasarım gereği nasıl karıştırılacağı seçilir

Karıştırıcının lavabo ile uyumlu olduğunu, onunla bir bütün kompozisyon haline geldiğini, onu tamamladığını ve süslediğini, bazı kurallara uymak gerektiğini.

En basit çözüm bir karıştırıcı satın almak ve bir üreticiden ve aynı koleksiyontan batmaktır. Fakat bu her zaman mümkün değildir ve sunulan topluluklar her zaman beğeninize göre değildir. Bu durumda, tavsiyeleri dinlemeye değer.

 1. Anahatların uyum. Kabuğun formları karıştırıcıda kopyalanmalıdır (yuvarlak, köşeli).
 2. Stil tutarlılığı. Retro tarzı karıştırıcı, "Hi-tech" tarzında bir lavabo ile iyi görünmüyor ve tam tersi.
 3. Kolaylık. Küçük kabuklar için karıştırıcı, küçük bir g şekilli ağızlıktan seçilmelidir, aksi takdirde su duvarlara ve zemine püskürtülecektir.

Banyoda lavabo için çeşitli musluklar şaşırtıcı, ancak uygun bir musluk seçmek oldukça zor. Seçim yaparken, çeşitli faktörleri hesaba katmak ve her türlü karıştırıcıyı güvenilir, güvenli ve dayanıklı çalışma için düşünmek gereklidir. Karıştırıcının önemli bir rol oynadığı banyoda benzersiz bir iç mekan yaratmanın tek yolu budur.

Banyoda lavabo için doğru karıştırıcı nasıl seçilir: video

Banyo Lavabo Bataryası: Fotoğraf

 • Mutfak için bir musluk seçiyoruz: hangisi daha iyi ve daha güvenilir
 • Termostatik mikseri nasıl düzenlediği ve doğru şekilde takılması hakkında
 • Bir duş paneli veya küvet kulaklık setini seçmek için ne arayacağım
 • Mutfak lavabosu için musluk seçme

Sıhhi teknisyenlerin değiştirilmesi ile bir banyoda tamirat yapmaya başladı. Kaliteli mikserler seçmek, böylece bir Çin sahte yakalamak için nasıl?

Tamirde bulunan birçok kişi bir karıştırıcı seçme sorunuyla karşı karşıya. Ve her zaman tasarımda değildir, çünkü seçim çeşitliliği, herhangi bir iç mekan için bir model seçmenize izin verir. Sıhhi tesisat pazarının kaliteli anti-derecelendirmeye liderlik eden Çin ürünleri ile dolması çoğu zaman bu konu ortaya çıkıyor ... okumaya devam edin

En son olarak vinç yüklü ve zaten bazı tatsız uğultu göründü. Bunun nedeni ne olabilir?

Birçok kişi zaman içinde vinç su açtığınızda buzz başlar neden soruyorsunuz? Bazen bu bile tamamen yeni vinçlerle olur. şey su temin mikser içine keskin bir basınç düşüşü olduğunda, bir titreşim meydana olmasıdır ve bunu duymak ve ... devamı su yerine hoş üfürüm düşük rahatsız edici hum Bu nedenle içindir

banyo için musluk: 5 seçim kriterlerini

Banyo için Musluk - Tesisat artık çok yelpazesini uzatılır ve bu nedenle bir banyo için musluğu seçmek için iç tesislerinde çok önemli bir detay, bu kolay bir görev değildir. Mikserler, kendi halinde su temin sistemi ve odada farklı ayarların farklı varyantları farklıdır. İnsanlar temelde sabah ve akşam bir tuvaleti kullanmak. Sabah - vücutta sesi verip bir rüya sonra kendini vazgeçmek ve akşamları - Bir duş alıp yatmaya hazırlan. Banyoda musluk yüksek kaliteli su temini sağlayan elverişli bir konumda monte edilecektir Bütün bu işlemler rahat olacaktır.

Modern sıhhi tesisat: Banyo için musluk

Vinç - Banyoda temel özelliklerinden biri. Bugün, vinç çeşitli klasik tarzda en son teknolojilere, vurur.

Tesisat: Banyo lavabo musluk ve farklı türde, modeller, tasarım için musluklar. Her model ayrı tasarlanmış teknik özellikleri ve farklı özellikleri vardır.

vinçlerin Tür oldukça yüksektir. Ancak, herkes kendi başına her bakımdan uygundur ürünün türünü seçer. banyo musluk için en önemli şey dayanıklı malzemeden yapılmış yüksek kaliteli, olmalıdır. Düşük kaliteli valfler odasında sellere neden olabilir.

Bugüne kadar, pazar banyo için musluklar geniş bir yelpazede sunuyor

Bu tür malzemelerden imal edilen karıştırıcılar:

 • bakır karıştırıcılar;
 • seramik Vinçler;
 • Pirinç musluk;
 • Plastik musluklar;
 • Silumin vinç;
 • farklı malzemelerden yapılmış Musluklar.

Bakır ve pirinç vinçleri yapımında kullanılan en yaygın malzemelerdir. Vinç aşınma özelliğine sahip olan bileşikler için bir kauçuk conta bulunur. Bu nedenle, zamanında olması ve düzenli olarak değiştirilmelidir gerekir. Pirinç musluk yüksek kaliteli emaye üst kapağı için olasılığı en yüksektir. Ve çoğu zaman beyazdır. pirinç gibi siluminden Ürünleri fakat kırılgan verilen malzeme, bu nedenle iki yıldan fazla sürmez. plastik kapak olan Vinçler, şu anda çok nadiren kullandı. en özgün - bu seramik musluklar. Onlar korozyona uğramazlar, çok şık görünüm ve kauçuk conta yoktur.

Banyo için doğru Musluk nasıl seçileceği

Banyoda bir musluk seçmeden önce ilk kurulacağı yeri belirlemek gerekir ve nasıl kurulacaktır. Banyo büyük ve sıhhi tesisat kombine tip birbirinden bir mesafede bulunuyorsa, bunun bir banyo için setler seçmek için tavsiye edilir. Her bir valf grubu lavabo veya banyo duvar ayrı olarak monte edilir.

o küçük ve lavabo ve küvet yanyana olup olmadığını nasıl, banyo için bir musluk seçmek için. Bu durumda, bir evrensel tipte valfler.

evrensel tipi vinçler kendi özellikleri vardır. mikser türü için gizli bir duvar kurulum gerektirmez. Bu doğrudan ürün borusu, özel adaptörlere bağlanmıştır.

Küçük bir banyosu mükemmel evrensel tipi vinç için

Ne zaman bazı ayrıntılara dikkat etmesi gereken karıştırıcı seçerek:

 • bir malzeme olup, bir karıştırıcı yapılır;
 • mikser fonksiyonları nelerdir;
 • karıştırıcı teknik özellikleri;
 • karıştırıcının montajı;
 • Ömür ve üreticinin garantisi.

Vanny mikser lavabo ve tersine ulaşamazsa, gömme tip karıştırıcı seçmek gereklidir. Dahili karıştırıcı evye, lavabo ve banyo doğrudan takılır. Toplamda bu sıhhi tesisat bu ürünü monte etmek için özel delikler olmalıdır. Böyle hava vanaları tip rafa banyo veya havzası altında bir niş içinde gizli olabilir ısırırlar.

Banyoda Musluk lavabo: tipleri ve özellikleri

lavabo bataryası toplarken, sen suya genişlik ve derinlik havzası dışında püskürtülür bilmemiz gerekir. Ayrıca buna bağlı ve yükseklik ve ürün boyutu, aynı zamanda ağız şekli.

banyonun tarzına uygun şekilde banyoda Musluk lavabo seçilmelidir. Bunu yapmak için, çeşitliliği ile modellerin çok çeşitli, hoş hoş müşterileri vardır.

Sen vinç tasarımı, aynı zamanda ürünün işlevsellik ve performansı üzerinde sadece dikkat etmek gerekir. Vinçler, tasarımına bağlı, kendi özellikleri türlere ayrılabilir.

o banyoda kendisinin stilini sığacak şekilde Vinç havzası ayarlanmalıdır

Banyoda vinçlerin Türleri:

 • Odnoventilny;
 • dvuhventilny;
 • Küresel kolunu;
 • termostat ile;
 • Temassız.

sıcak veya soğuk: Odnoventilny valf, suyun sadece bir tür alır, basit bir düzenleme yer alır. Bu yılında diğerlerinden farklıdır. Dvuhventilny en yaygın biçimi, bu sadece bir banyo için kullanılan ve mutfak için uygundur edilebilir. Küresel vana kolu odnoventilnomu benzer, ancak yapımında önemli ölçüde farklıdır - huzurunda toplar. Son teknoloji - bir termostatik vana ve bir temassız, ancak bunlar çok pahalı oldukları gibi nadir yerleştirilir.

Duş musluk için Yükleme seçenekleri

Duş mikser musluk sen duş hortumu takmak özel bir vardır. Musluk suyu veya duşta doğru zamanda geçer bir mekanizma içermektedir. duşlar Musluk iki gruba ayrılır: vinç - ayak ve bir kolu. kendileri arasında önemli ölçüde farklılık gösterir.

tüm eylemler tek elle yapılmaktadır olarak Vinç duş kolu da, bir tek elle aradı. Bu farklılık - kartuşun varlığını. Bununla beraber, belirli bir sıcaklığa elde edebilirsiniz ve su basıncını kontrol etmek.

Vinç - Duy mikser kullanımı kolay ve çok popüler. kauçuk ve seramik: PTC siteleri - vinç iki türü vardır. gibi kırılganlık olarak kauçuk dezavantajı, zaman değiştirmek gereklidir. Ama vinç - Bucs seramikten yapılmış uzun süre kullanılabilir.

Musluklar iki türü vardır:

Montaj yöntemi mikserler:

 • Duvara monte musluk - çok popüler olan ve küvet kenarında yukarısında yer almaktadır;
 • musluk Vurma - gizli montaj yöntemi;
 • Tümleşik musluk - kenarı veya kafasının yanına monte.

Banyo su tedavileri kabulü için rahattır. Yani nerede ve nasıl mikser ayarlamak için kolaylık açısından çok önemlidir. Şimdi modern bir iç giderek kullanılan karıştırıcılar gömme tip. Onun bütün yapısı hortum ve vana ile görünür sadece duş başlığı kalır görünür değil. Bu gizli tasarım zarif ve yeterince özlü olduğunu.

Banyoda Musluklar: ne aramak için

Modern piyasa ürünlerinin kalitesi hakkında bakım farklı sıhhi tesisat üreticilerinden büyük bir çeşitlilik sunmaktadır.

Banyo Alman üreticileri içinde Musluklar çok popülerdir. Alman vinçler kalitesi ve nispeten ucuz.

90 çıktı Firma Groht, - lerde günümüze diğer üreticilerin pazarda güçlü konumunu korumaktadır.

Banyoda bir musluk seçimi, kaliteye dikkat

Alman ürünlerinin avantajları:

 • Dikkatli izlenmesi;
 • Yüksek kaliteli malzeme;
 • Ömür;
 • Fiyat kaliteye karşılık gelir.

benzersiz tarzı Danimarkalı üreticisi. Zaten varoluş fazla 80 yıl, bu üretilen ürünlerin kalitesi için birçok alıcı tarafından takdir edilmektedir.

Banyo için bir musluk (video) nasıl seçilir

Fin şirketlerinin tasarım modelleri, elektronik, ileri malzemeler ve alaşımlar birleştirir. Modern musluk - Birçok tasarım buluşlar ile verimliliği, fonksiyonellik somut halidir.

mikserler Modern türleri ve bunların ayırt edici özellikleri

Sıcak ve soğuk su için bir birinci mikser, on dokuzuncu yüzyılın Lord Kelvin tarafından icat edilmiştir. Yeni malzemeler ve teknolojiler daha sofistike cihazlar, estetik ve konforlu oluşturmak için izin vermiş. Bu yazıda şu anda kullanımda olan mikserler her türlü bakacağız.

Burada su dışında püskürtülür olmamasının sağlanması amacıyla bir mikser seçerken dikkate lavabonun genişliğini ve derinliğini almak gereklidir. Ürünün yüksekliği, aynı zamanda ağız boyutuna ve şekline bağlıdır.

Daha da önemlisi, gibi cihaz lavabo bağlanmıştır. vücudun alt kısmında vidalanan gereken bir somun olup olmadığı, daha iyidir. saplamalar (bir ya da iki) vasıtasıyla bağlantısı daha az güvenilirdir. anahtarlama ürünlerin su yöntemi kapı ya da bir kol ile olabilir. üzerine - Lavabonun için musluk bu türlerinin her biri için.

Vana kademe boxe lavabo

Aktif mikser, vincin yanında bulunan kolları döner, istenen sıcaklık elde, sıcak ya da soğuk su basıncını değiştirmek mümkündür. o kafa parçaları kilitleme elemanları olarak burada kullanıldığından Bu modeller aynı zamanda, kademe aks kutusu denir.

1. Kafa parçaları solucan türü - mantar bir tür. ucunda bir kauçuk conta ile çubuk kapsar su (ya da tamamen ya da kısmen). Böyle bir mekanizma ile vanayı Ambalaj, birkaç dönüş yapmaya ve sonunda bir çaba gereklidir. Bu arada, ithal ürünler daha nazikçe yerli daha conta hareket: onlar hareket değil dönel, ilerliyor kaynaklanıyor.

2. Seramik plakalar dönebilen Baş kısım, ki burada delikler kesilir. Delikler dizilmiş zaman aynı olmadığı zaman, su, döküyor - artık git. Tamamen yapabilirsiniz sadece yarım dönüş, iç seramik ile musluğu sıkın. Bu nedenle, ikinci adıdır - poluoborotny.

avantaj ve dezavantajları vinç aks karıştırıcılar unutmayın.

 • Döküm ve konut hareketli elemanların çok sayıda yok, dayanıklı ve güvenilirdir.
 • Yüksek parçaların değiştirilebilmesi ve onarım zor değildir.
 • Yeterli düşük fiyatı (tek kollu ürünlerin daha düşük).

 • Baş kısımları çok çeşitlidir - Eğer bir hata yaparsanız ve neye ihtiyacınız yanlış öğeyi satın alabilirsiniz. Ve bazen satışa bulabilirsiniz.
 • Spin vanaları iki eli gerek - bu uzun. Ve rahatsız, eğer eller çok temiz değildir.
 • Çok su Geçirilen - gayretli sahibi için önemlidir.

Tek kollu lavabo mikser

Odnozahvatnye (veya tek bir kolu) yerine iki valf sadece bir sap kolu vardır basar. İstenilen ısı ve su basıncı sağlamak için iki düzlemde dönebilmektedir.

anahtarlama için bir mekanizma olabilir:

1. topları - delikli içi boş bir topun içinde yer almaktadır.

2. içindeki kartuş seramik disk döner.

mahfaza içinde sıkıca oturan parçaları acı su içinde yabancı madde tepki unutmayın. Bu nedenle, mikser zarar görme ihtimaline karşı - hatta yanlışlıkla kum tanesi diske zarar yapabiliyor aldık. Bunu önlemek için, filtreleri ayarlayabilirsiniz. gövde, tek kollu batarya olabilir veya kalıplanmış, döner.

vücudu dönen Özellikleri

Bu durumda, kendi pipetin kabuk sabitleme cihazının arkasına döndürülebilir. Oldukça uygundur. Örneğin, vinç göndermek gerektiğinde lavabo ve banyo değildir. Ve yıkama lavabo daha kolay hale gelir.

 • Kullanım (kolu tek hareketle bastırılabilir) ve hız ayarlama kolaylığı.
 • Ve en azından mikser kirli yüzeyi. eller kirli ise, el veya dirsek arkasını kullanabilirsiniz.
 • Daha uzun (yaklaşık yarısı) baş kısımlarında daha hizmet dönemi. Yaklaşık on yıldır. Bu parçaların fiyatları aynı seviyede, ancak onarım kartuş bir ihtiyaç ve kafa kısımları - iki.

 • hareketli gövde özellikle güçlü parlaklık olmayabilir ve kolayca ters gidebilir.
 • döner iç kısmı ayıran aşınma şeridi, valf tamamen değiştirilmesi gerekir. Bu ayrıntı bulmak çok zordur.
 • suda yabancı maddelerin karşı duyarlılık.

Bir döküm konut Özellikleri

Daha az hareketli parçalar, daha az bitmiş ürünü bölünürler. O kadar sağlam yekpare muhtemelen daha uzun yaşamak dönüm, bir aksiyom. değiştirilebilir sadece detay - katı ağzı monte edilir. Ancak, bu tasarım yukarıdan sadece vites topuzu yerleştirmek için izin verir. Ve çok uygun değil.

 • Kolayca değiştirilebilen elemanları ile vücudu Uzun yaşadı.
 • Yukarıda tek kollu ürünün tüm avantajları.

Su genellikle püskürtülür, böylece karıştırıcı yüksek dökme.

Yan Kolu çok uygun değil.

tüm kartuş ürün, su içinde yabancı partiküllerin duyarlılık gibi.

mutfak karıştırıcılar tür banyo lavabo için kullanılanlara benzer olan yürütmek için. Ama bir özelliği vardır. Evye yüklü ürünler, yeterli yükseklikte olmalıdır. Aksi takdirde, uygun bir büyük kap yıkama veya su içerisinde işe mümkün olmayabilir. Yine bazen içme suyu için mutfak gereçleri dağıtıcısı ve ayrı musluk ile donatılmıştır.

Uzun ibriği ve (yıkama her köşesine erişim sağlar) dönebilen tasarım - en iyi seçenek. pipetin büyük dönüş açısı, rahat düzenek kullanımı. 180 derece - Düşük maliyet modelleri fazla 140 dereceden, daha pahalı olan bir açı vardır. Bazen fazla konfor için emzik esnek veya geri çekilebilir olun.

Mutfak Vinç-boxe karıştırıcılar

herhangi tesisatçısı baş - iki volanlar onarım ile klasik sürümü çok zor değildir. Ancak, hamur içinde veya yağda hostes eller, vinçler kaçınılmaz kirli edilecektir - ya da açılmaz. Evet ve su kuyusu bir musluk dışarı sızıyor. Genel olarak, artılar ve minuses önceki bölümde tarif edilen cihazlar için aynıdır.

mutfak için tek kollu karıştırıcılar

Bir parmak dokunma veya elin arka dahil, onlar kirli ellerin korkmuyoruz ve pişirme sırasında çok önemlidir. Bu nedenle, "tek kollu" karıştırıcılar, mutfaklar, giderek artan sayıda görünen vana musluk değiştirmesi. tek parçalı veya gövdesi döner parçadan oluşabilmektedir.

Döner gövde - kolaylık ve pratiklik

Bu tasarım maksimum alan verir çünkü kolayca, kirli çamaşır yıkama yapar. Veya bulaşık dağ vinci kenara iterek koydu. Bu, elbette, bir artıdır.

Ama dönem vücudunun eksiklikleri hakkında unutmayalım. Zaten kabukları için ürünlerin açıklamasında listelenmiştir. Bu hizmet ömrü azalma ve sürtünme tabi parçaların yeterince hızlı aşınma. mikser banyoda daha yüksek yük yaşanıyor beri mutfakta, bu faktör, özellikle önemlidir.

Die-cast konut - dayanıklılık garantisi

Belki de, tek-parçalı bir gövde en yoğun pişirme koşulları için uygundur. Benzer bir model, mikser sadakatle yıllarca hizmet vermektedir. kartuşları ile emzik periyodik olarak değiştirilmesi olmasıdır. Ve bu su, yıkama merkezi jeti yönlendirilmelidir, yüksek ağız püskürtülür.

sadece, hali hazırda önceki bölümde söz edilmiştir sap, yanal yerleştirme. Ama burada daha önemli olan seçmeniz gerekmektedir: güvenilirliği ve konfor.

Banyo için karıştırıcı Bu tür duş hortumu bağlayan ek bir geri çekilme, zorunlu hale getirmektedir. Dahası, su musluk veya duş geçmek için doğru anda mekanizmanın.

duşlar ve bunların çeşitleri ile Vinç-boxe Musluk

karıştırıcılar lavabonun üzerine monte gibi, bu cihazlar, iki kapı ve tek parçalı bir gövdeye sahiptir. Ama mekanizmaları, duş anahtarlama - emzik, bunlar farklı olabilir ve onlar bu mekanizma farklıdır.

1. karıştırıcılar eksantrik anahtarlama mekanizması duş - emzik.

Böyle bir cihaz, en yaygın olanıdır. Onun ilkedir: kadranı çevirerek, biz lastik mantar conta olmak üzere her iki tarafta, bir çubuk çalışırlar. Duş veya ağız: Bu çubuk, düz bir hat üzerinde hareket eden, deliklerin birinin sonucu olarak kapanır.

 • Onarım mekanizması genellikle basittir - sadece contayı değiştirin.
 • kauçuktan Yıkayıcılar çabuk aşınır.
 • Daha ciddi parçaların arızasında tamamen mekanizmayı değiştirmek zorunda. Ama bu zaman alıcı iş, gereklidir yanında tüm mikseri sökmeye.
 • satış mekanizması ayrı son derece zor bulmak için.

2. Karıştırıcı Bir kartuş anahtarlama mekanizması duş - emzik.

Yapısal olarak, burada manivela karıştırıcı kartuşu benzer, ancak daha küçüktür. Bu benzer şekilde çalışır: seramik levha, dönüş ya da kapalı su geçirilir.

 • O kırmadan uzun süre sürmesi mümkün değildir.
 • eksantrik cihazla daha çok daha kolay değiştirin.
 • Kartuş olamaz Onarım - bu tamamen değişti.

3. Mikser top mekanizması anahtarlama duş - emzik.

top türünden küçük kapama vanası bulunmaktadır. deliklere dik açık olduğundan onun pirinç topu, içinde. top anahtarı açarak sabit pozisyonların birini ve ilgili delikler yoluyla akan suyun kaplar.

 • Bu model çok dayanıklı ve güvenilirdir.
 • Ancak mekanizma kıracak, o zaman işe yaramaz değiştirin. Biz yeni bir karıştırıcı satın gerekecek.

duş tek kollu batarya

Burada, yapı, yukarıda tarif edilen benzer bir kol karıştırıcılar olup. Yalnızca - BANYO ve duşlar durum hep attı. Onlar duş musluk ile mekanizmayı anahtarlama tipleridir.

1. karıştırıcıayrılabilir anahtarlama mekanizması duş - emzik.

Bu mantar veya dönüm olabilir. İkinci seçenek daha rahat ve modern. mekanizma çalışmayı durdurdu, bunu çıkarmak ve yenisini koymak gerekir. Yapım Sökme verilmemektedir.

 • Bunlar çıkarılabilir unsurlar tüm mağazalarda satışa sunulmuştur. Böylece mikser tamiri zor değildir.
 • Katı mekanizmasını Boyutlar ve onun için mikserin altındaki ek alan gerektirir.
 • emzik ileri geri döndürüldüğünde, bağlantıları gevşetti.

2. emzik - Dahili mantar mekanizması duş vardır.

eksantrik cihazda olduğu gibi, burada bir lastik tıpa ile bir çubuk (mekanizma adını alır neden olan) yoktur. kök hareket etmeye başladı, sen kendine düğmeyi çekin ya da tıklamanız gerekir.

 • Yerleşik tasarımlı Küçük ayak izi.
 • Çekici tasarımı.
 • Bazen mekanizması bağımsız geçer.
 • Tamir yedek parça almak için değil, son derece zordur.

3. emzik - mekanizma duş anahtarlama bir kartuş yerleşik Mixer.

 • Bu sviç tipi en güvenilir olarak kabul edilir;
 • Cihazın Basit yedek.
 • o tamamen değiştirilmesi gerekecektir kırılırsa kartuş, tamir edilemez.

sigortalarla iki kollara sahip, hızla sıcaklığı (ayarlanabilir birinci valf) ve basınç (ayarlanabilir ikinci valf) değişebilir. gidonun Kısıtlayıcı düğme sayesinde gerekli olan parametreler ayarlanır olun. sonraki zaman, arzu edilen sıcaklığı ve basıncı elde etmek için musluk suyu da dahil olmak üzere.

 • su, en hızlı ayarı kaydetme.
 • Olasılık istenen parametrelerini ayarlamak için. çocuğu banyo Bu, örneğin, yararlıdır.
 • Modern şık tasarımı.

Bu ürünler aynı zamanda temassız olarak adlandırılır. bunlar, bir kızıl ötesi sensör tipi hareket ile donatılmış olarak Bunlar elle dahil edilmesi gerekli değildir. o su dökmek başlar gibi musluğa ellerini getirmelidir. aksiyon sensörü bölgesine ayarlanması mümkündür. Sıcaklık biraz kolu ayarlanır.

 • Hijyen - kirli ellerle doğrudan temas yüzeyi. Bu, kamu tuvaletler için yararlıdır.
 • Kullanım kolaylığı - herhangi bir çaba gerek kalmaz.

bünyesinde farkı karıştırıcı

Genellikle küvet ve onun özel bağlantı elemanları yan içine inşa edilmiş bir yol bulunmaktadır. masa yüksekliği kaidelere aparatı olarak tasarlanmış bir model de bulunmaktadır.

Bir lavabo veya evye üzerine monte edilmek için uygulanması, dikey olarak yerleştirilir. Onların kurulum ve bakım basittir.

Bu kablolu dışında bir kural, banyo ve duş ürünleri gibi vardır. Bunlar kaplama altına saklanıp sıhhi tesisat fikstür yakın monte edilmiştir. Bazen duvarda özel olarak yapılan niş yüklenir.

karıştırıcı Fark türleri emzik

Küçük bir oluk (15 ila 18 santimetre) banyo ve duş ve banyo karıştırıcı için kompakt lavabolar için uygun olabilir.

20 santimetre veya daha fazlası ile bu ürünün boyutu. o ellerini veya aletlerin yıkanması daha fazla yer verir gibi, mutfakta kullanışlı gelebilir. Ortak bir lavabo bataryası ve banyo varsa 30'dan fazla santimetre döküldükten sonra ihtiyaç vardır.

Aynı zamanda mutfak ortamında ilgilendirmektedir. Dıştan, o örneklerinden farksız. Eğer sonuna çekin Ama eğer uzun 70 santimetre hortum yukarı çekmek mümkündür. Bu yıkama lavabo, yemekler, sebze ve meyve yardımcı olur.

Esnek uzatılabilir ağzı olan mutfak mikser.

Mikserler imalat malzemesine göre

Bu en iyi ve en dayanıklı malzemelerin. Ama pahalıdır. Kural olarak, nikel yüzey pirinç musluk ve krom kaplama. Bu pratik ve hijyenik olsun. siluminden, pirinç gibi biraz ürünlerin dikkat etmelidir. Bunlar ucuzdur, ancak iki yıl gitmemektedir.

Kötü bir seçenek, bronz ve pirinçten daha fazla bütçe, bu nedenle dayanıklı değil ama. Herhangi bir uygun tasarımı ile, böyle bir mikser, pratik, güzel ve modern.

Çömlekçilik şık görünüyor ve bunun yapılmış ürünler özellikle orijinal. Çoğu zaman, onlar bile çeşme şeklinde yaptı. Ancak, malzemenin kırılganlığı zalim bir şaka oynayabilir. Ayrıca, seramik karıştırıcılar en pahalı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

91 − 89 =