Buhar üreticisi şömine

Buharlı şömine: 7 çalışma prensibi

Buhar şömineler onlar kimseye sürpriz yok elektrikli şömine kır evlerinin varlığında yapıldığı tasarım, boyut ve malzeme değişebilir, bunlar küçük ve düşük maliyetli meydana gelir ve canlı aleviyle gerçekçi şömine oluşturmak için izin geniş kapasiteye sahip masif. Piyasadaki bir yenilik, buhar jeneratörlü şömineler aralığındaki görünümdü. Bu yeni ürünler geleneksel elektrikli şöminelerden önemli ölçüde farklıdır. Buhar jeneratörlü şömineler yalnızca odanın ısıtılmasıyla değil, aynı zamanda bir nemlendirici olarak da rol oynamaktadır. Ve şömine bu tip kurulumu kolay yeterlidir.

Buhar üreteci bulunan şömine: temel çalışma prensipleri

Buharlı şömine çalışmalarının özellikleri yalnızca bu tür ekipmanlarla tanışma amacıyla değil, aynı zamanda montajı için de uygulanmaktadır. Buharlı şömine küçük elemanları, alıcıya sökülmüş haliyle ve takılı olan montaj talimatı ile birlikte gelir ve bunlara uyulmalıdır. Ana parçalar bir halojen ampul, kütükler ve bir buhar jeneratörüdür. Bu parçaları monte ederken yerlerine yerleştirmek önemlidir.

Şömine ile buharlı jeneratörü kullanmadan önce talimatları dikkatle okumanız gerekir

Böyle bir şömine çalışması 7 ilkeden oluşmaktadır:

 1. Alev plastik bir kapta oluşturulmuştur. Küçük bir mesafeden halojen lambalı bir plaka takılır. Buharlı şömine kısmı kütüklerin altında. Kırmızı renkte vurgulanan döner tabaklar tankın kenarına tutturulmuştur, bunlar buharlı şömine detaylarını düzeltmeye yarar. Şömine tüm unsurları belirli bir sırayla yüklenir.
 2. Başlangıçtan itibaren, kromlu çelikten yapılmış küçük bir silindiri ve suyunu buhar haline getiren telleri düzeltiriz. Bu parçayı takma yeri plastik paletin sağ tarafında görülebilir. Yöntem operasyon buhar jeneratörü iz su spreyi uygular, ve daha sonra su buharı oluşturulur ve ana eylemi, sadece buhar oluşturan kaynamasına suyunu ısıtır ve membran salınımlarının oluşturulmasında olmasıdır. Montajları için tasarlanan deliklere maksimum hassaslık ile sabitlenmelidirler.
 3. Halojenler monte ediliyor. Bu lambalar özel ışık filtreleri ile donatılmıştır, amaçları jeneratörü üreten buharı aydınlatmaktır. Parlak gelecek çöpçatan nedeniyle, şöminenin altından bir tür yanan kütükler oluşur. Üst kısım, bu duman kütüklerinden kaynaklanan etkiyi yaratır. Bu lambalarla vurgulanan buhar, kırmızı, turuncu ve sarı gibi farklı tonları ortaya çıkarır. Çok sayıda yerleşik lambadan dolayı günlükleri aydınlatmakla kalmaz, aynı zamanda bir duman etkisi yaratırlar, aynı zamanda buhar parçacıklarının sürekli harekete geçmesine neden olan ısı üretirler.
 4. Buhar difüzörü. Dumanın etkilerinin üste doğru yönlendirilmiş sürekli bir akışa benzemediğinden emin olmak için, bir tür buhar üfleyicisine ihtiyaç duyulur ve bu tür bir buhar, bir tür köpürme dumanı yaratarak karışır. Buhar difüzörünün sabitlenmesi plastik bir kap üzerinde yapılır ve dönebilir mandallarla güçlendirilir. Kurulum deliği solda görülebilir. Akümülatörden su alır.
 5. Bir su deposu takma. Tahrik, buhar jeneratörünün haznesine otomatik su akışı için gereklidir. Su akışının ayarlanması dahili valf üzerinden geçer. Alev yoğunluğundan suyun akışına bağlı. Yoğunluğu ne kadar yüksek olursa su akışı da o kadar yüksek olur. Buhar sobalarının farklı modelleri için su kapasitesi farklıdır, ancak ortalama olarak böyle bir şömine 6 ila 12 saat arasında çalışabilir.
 6. Kütük yerleştirmek. Kütüklerin üretimi, ışığı mükemmel şekilde difüze eden özel bir plastik türünden yapılır. Popüler modellerde, üstte yatarlar. Yakacak odun ile şeffaf arasındaki boşluk nedeniyle kıvılcımın titreşmesi doğal görünüyor.
 7. Buharlı şömine çalışmalarının başlangıcı. Şömineyi açtığınızda, yangının ve yanan ahşabın etkisi çok gerçekçi değildir. Şöminedeki buhar henüz ortaya çıkmadığından, mükemmel bir dökme kütük vurgulanır ve her şey. Buhar ortaya çıktıktan sonra, yangın her saniyede oynamaya başlar ve daha gerçekçi hale gelir.

Buharla canlı ateş etkisi olan elektrikli şömine: temel işlevler

Şöminelerin ve çeşitlerin geri kalanından farkı, yerleşik ultrasonik jeneratör ve LED yayıcı. Bu, dumanın şimdiye kadar yığılıp benzer hale gelmesine izin veren kişi. Bu jeneratör, ultrasonu kasete suya yönlendirir.

Yaşayan ateşin etkisiyle elektrikli şömine mükemmel estetik ve operasyonel özelliklere sahiptir.

Bu ultrason ile su çok renkli halojen lambalar ve parlak LED'lerle aydınlatılmış, tamamen soğuk bir bulut oluşturarak buharlaşmaya başlar.

Böyle bir şöminenin benzersiz özelliği, odanın içinde bir nemlendirici olarak çalışması, çünkü bir evaporatör ile donatılmış olması. Birçok kişi böyle bir fonksiyon şöminenin neden neden böyle olduğunu düşünüyor? Ancak ısıtıcılar tarafından havanın aşırı ısındığını hatırladıktan sonra, bu sorun hemen ortadan kalkar. Bu tür işlevler diğer hava nemlendirme yöntemlerinden daha etkilidir.

Buharla elektrikli buhar için ne gibi bakım gereklidir?

Mobil bölümlere bir buharlı şömine yerleştirilebilir, bu sırada içerdiği ışık gerçek olmadığından hiçbir şey yanmaz ve yakılmamaktadır.

Gerçek ateşin etkisiyle bir şömininin uzun süre çalışması için, sürekli çalışma ile, iç kısımları, özellikle de suyun içindeki parçaları temizlemek için haftada en az bir kez gerekir.

İç kısımlarının düzenli olarak temizlenmesi sayesinde elektrikli şöminenin ömrünü buharla uzatın

Su ve buharın olduğu tanklarda, su tabii ki arıtılmazsa, farklı bir baskın olur. Her şey döner tabla üzerine sabitlendiğinden ve özel temizlik maddeleri ve aletleri takılmış böyle bir şömine ile tamamlandığı için, demontaj komplikasyonsuz yapılır. Bir su şömine bakımını kendi ellerinizle organize etmek çok basittir. Çabalarınızdan şüpheniz varsa, eğitim videolarını görüntülemenizi öneririz.

Buharla elektrikli 3D şömineler: ana farklılıklar

Buhar jeneratörünün bulunduğu cihaz, mevcut parçalardan ve modifikasyonlardan farklıdır: bacası yoktur, farklı lamba tipleri kullanır, ses çalmak için bir hoparlör bulunur ve çok daha fazlası. İlk tasarımlardan biri 2010 yılında yapıldı. Elektrikli şöminelerin geleneksel bir modeli, bir ultrasonik mekanizma takarak rafine edilir. Su buharında su yenilemesi işlevini yerine getirdi ve ses efektleri ekledi. Bu modernizasyon ile yanma çok daha gerçekçi hale geldi.

Buharla 3D elektrikli şömineler, Art Nouveau tarzında veya yüksek teknolojiyle yapılmış bir iç mekanda iyi görünüyor.

Sıradan elektrikli şöminelerde, su üretmek için dahili bir buhar jeneratörü mevcut değildir, ancak sıradan ampullerle vurgulanmış olsa da, ses efekti yoktur.

Pahalı modellerde sadece halojen lambalar takıldı. Böyle lambaların yardımı ile duman etkisi yaratır. Isıtma yardımı ile su buhara dönüşür ve başlar, yükselir. Şömine ses efektleri içeriyorsa, onu izlemek çok daha rahat ve rahat hale gelir.

Kendi elinizle şöminenin buhar jeneratörü (video)

Buharlı şömine. Bu modern teknolojideki yeni bir kelimedir. Gerçek yanmayı gözlemlemek isterseniz, ancak bacalarla birlikte büyük yapılar yüklemeyi göze alamazsanız, o zaman buharlı şömine, ihtiyacınız olan şey bu. Böyle modern bir yorum gerçekçilikle herkesi şaşırtabilir. Bu cihazı al ve yakında kendin gör.

Elektrikli bir şömine ile buhar jeneratörünün ayırt edici özellikleri

Birçok daire sahibi gerçek bir şömineyi hayal ediyor. Fakat böyle bir fırsat ortaya atılmış olsaydı, mantıklı olamayacak kadar pahalı olurdu - Sonuçta, bu, bir baca ve özel bir bakım gerektirir. Bu durumda alternatif bir seçenek, bir buhar jeneratörü olan bir elektrikli şömine. Böyle bir topluluğa bakmaya neredeyse hiç gerek yok, güvenli ve yakma yeteneği yok. Buna ek olarak, gerçekçi bir şekilde alevleri simüle edebiliyor ve hatta duman edebiliyor.

İlk elektrikli şömine inanılmaz derecede basitti. Çalışmalarının prensibi, fıçı bantlarının titreşiminde ve folyoların şeritlerinde oluştu. Daha önce, olağandışıydı, şaşkınlık dışında hiçbir reaksiyon yoktu, böyle bir cihaz neden olmazdı.

Daha sonra ortaya çıktı multimedya şömineler. Üzerinde yanan alevi olan bir videonun oynatıldığı bir monitör bulunur. Böyle bir şömine çalışmasına, günlüklerin çatlamasından yağmur sesine kadar herhangi bir ses eşlik edebilir. Cihazda ısıtma isteğe bağlıdır ve kolayca sökülebilir, bu yaz akşamı veya alternatif ısıtma türlerinde çok faydalıdır. Şöminenin bir resmi koyabilirsiniz - orman ve şelale için seçenekler vardır. Elektrik gibi bir şömine biraz harcıyor. Isıtmayı kapatırsanız, elektrik tüketimi basit bir ampulden başka bir şey olmayacaktır.

Bu tamamen farklı bir konudur - buharla elektrikli bir şömine. Bu, piyasada bulunanların en uygun ve inandırıcı. Halojen lambalarla aydınlatılan buharla simüle edilen duman ve ateş. Böyle bir şömine, bir buçuk gün boyunca çalışacak kadar su için özel bir kap ile donatılmıştır. Şöminedeki buhar soğuktur, bu yüzden çift bir fayda vardır - evde rahatlık ve güzellik yaratır ve havayı biraz nemlendirir.

Bu cihazın bakımı neredeyse gerekli değildir. Sadece periyodik olarak su ilave etmek ve kalkerli yataklardan iki haftada bir sıvı tepsiyi temizlemek yeterlidir.

Keyifli bir bonus, şöminedeki yanan odun kokusu ile birlikte özel bir sıvı için ilave bir rezervuar modelinin varlığıdır.

Buhar ile elektrik buhar küçük bir ile çalışır ultrasonik buhar jeneratörü, hangi suya yerleştirilir. Orada, ultrason yardımı ile suyu birçok küçük damla haline getirir. Halojen lambaların etkisi altında, damlacıklar kaotik olarak yükselen çiftlere dönüşürler.

Lambalar, entegre filtre sayesinde sarı ve kırmızı renkte buharı renklendirir. Ayrıca bu ışık filtreleri yapay kömürleri vurguluyor. Tüm bunlar, gerçek bir alev yanılsaması yaratır.

 1. inanılmaz güzel ve günümüze kadar çok benzer Alev. Nedeniyle buhar keyfi artar olması nedeniyle, rastgele hareket eden alevler ve hareketleri tekrar edilmez.
 2. alevleri hayran iki tarafında olabilir ve herhangi bir mesafeden - resim olursa olsun kıpırdama neyi odanın köşesinde, değişmez.
 3. Buhar elektrik yangın alev tamamen güvenlidir. Hatta meraklı çocuklar ona elini getiren yakacaktır yoktur.

 1. Fiyat. Herkes taklit yangın hayran zevki için olduğu kadar ödeme yapabiliyor.
 2. buhar jeneratörü su sadece bir buçuk günde (modele bağlı olarak) için yeterli var, bu yüzden onu düzenli olarak eklenir var.
 3. Buhar sadece halojen lambaların etkisiyle şömine içinde yükselir. Bu lambalar, diğerleri gibi, dışarı yakmak için özelliği vardır. onlar neme sürekli değişimlerine tabi çünkü onlar, çok sık bunu.
 4. Buhar jeneratörü elektrik kullanılmaktadır, ancak çok tüketmek değildir. Ama lamba az ekonomiktir. onlar sıcak değil, çünkü LED ışık kaynakları olamaz onları değiştirin. Hep birlikte (beş ışıkları ve buhar jeneratörü kadar) elektrik harcamak.
 5. Buhar şömine gerçek inşaat ve nemlendirici olarak, ancak böyle bir "nemlendirme" biraz etkisi. en karşılaştıralım: Normal bir nemlendirici odası yirmi metre için yeterlidir su üç yüz mililitre, yaklaşık saatte geri dönüştürür ve şömine yirmi mililitre yaklaşık bir saat harcıyor. Bu o kilere haricinde hava nemlendirme yeter.
 6. nedeniyle su ve elektrik için böyle elektrikli ısıtıcı çalışır, ve en iyi müttefikleri değil. Periyodik olarak, makinenin bakımını yürütmek gerekir: su değiştirmek kabı temizlemek için. Buhar jeneratörü daha iyi arıtılmış şişelenmiş su için, bu arada kullanın.
 7. Bu yangın hemen hemen hiç hava nemlendirir rağmen, ancak elleriyle şömine portalı toplanan alçı, nem çok şey var. Portal şişer ve deforme olabilir.

Böyle restoranlar, barlar veya oteller gibi bazı kamu yerler için ideal bir buhar şömine,.

Evde ihtiyaç Ama eğer - bu size kalmış. Buhar yangın birçok dezavantajları olarak, ama artı, aslında, sadece bir - sadece gerçek gibi görünüyor şömine yangın.

buhar üreteci ile Şömine

Hiç kimse oturma odasında bir güzel elektrikli şömine yeni bir ülke evi ve görme arkadaşlarını ziyarete gelmek şaşırır. Her bir ev sahibi kendisi için alev taklidi olan bir teklif maliyet mükemmel bir çözüm, kompakt ve güçlü bir elektrik odaklar seçer. satılık Yeni - diğer modeller arasında güneşte yerini kazanmış buhar jeneratörü ile şömine.

Electrofireplaces bir parametreye göre bir buhar jeneratörü ile şömine kaybederler. Yeni öğeler estetik görünür ve öncekilere olarak odayı ısıtırlar ama onlardan ayıran şey var: onlar kabinde havayı nemlendirmek için güçtür. Evin için yararlı üç temel işlevleri yerine getirmek: Bir kale dönüşür. şömine iş adamları cahil gerçek ve sadece onların yanlış olduğunu yakın olduğunu fark dikkate alındığında bunları alacak o kadar gerçekçi bakmak Mevcut modelleri. ev sahipleri için önemli olan asıl şey: Onların kurulum bitmemiş ve yeni inşa edilmiş yazlık mümkündür.

buhar jeneratörü ile Şömine yazlık yaşam için ideal koşullar yaratmak ilgilenen kişiler tarafından seçilir. Elektrik ve ahşap modelleri yani ısıtıcılar, olarak çalışmaya iç hava çıkarılır. Bu nedenle, hane baş ağrısı, bunlar soğuk algınlığı ve rahatsızlıkları muzdarip. yeni birim sayesinde sağlığını geliştirir, aynı zamanda fırın içine yerleştirerek kül ve odun külünü yan yatan, ahşap modeli için olduğu gibi ona bakmak zorunda değildir.

 • evdeki herhangi bir odada Kurulum;
 • binanın alana dayalı modelin seçimi;
 • Kolay montaj / demontaj;
 • Nemlendirme ve hava ısıtma;
 • kurum ve kül olmaması;
 • 220 numaralı hat üzerindeki çalışma;
 • Musluktan su doldurun.

Yükleme için, hemen 220 V Elektrik bağlantısı yapıldıktan sonra buhar jeneratörü ile şömine çalışma olsa profesyonel davet veya tüm talimatları yapmak. kablolama, kısa devre ve yangın problemi: Ciddi sonuçları ile dolu olduğu için asla, istediğiniz kadar ayar ve talimatları hakkında unutmadan, düşünmeden hareket ederler.

dekoratif ocak olarak buhar jeneratörü ile Şömine yapay yanan ateş tekrarlar. Bu etkiyi elde etmek için, halojen lambalar kamera monte. onlar tarafından aydınlatılır günlükleri, bir alev simülasyon oluşturma, onları birleştirerek. damlacıklar halinde su bölme işleminde yer alan monte edilmiştir ultrasonik buhar. Oluşan buhar orijinal 3D efektler yaratılmasını sağlayarak, lambalar ile aydınlatılmaktadır. Nedeniyle ısıtma şömine ısıtıcıları varlığına ısıtma tesisleri ile başa çıkmak için. Ama sonra, ısıtma nasıl - kalite veya düşük kaliteli, bu birimin ve konumu kapasitesine bağlıdır. ısıtma tesislerinde 10 metrekarelik bir alana sahip: mağazalarda Satıcılar o seçiminde gözlemlemek önemlidir temel kural andırır. metre elektrik 1 kW gereklidir.

 • Kukla yakacak odun, halojen lambalar, buhar - "canlı" ateşin etkisi yaratmak;
 • plaka Tespit;
 • plastik hazne - bir alevin meydana getirilmesine;
 • Ayrı bir döner mekanizmaları ile sabitleme elemanları;
 • palet;
 • valf ile su tankı;
 • Fan.
 • Bu özel soket ultrasonik buhar jeneratörü monte edilmiş
 • aydınlatmak ve yarılmış çift vurgulamak için ışıkları monte edilmiştir;
 • su deposuna bağlı olan fan, yakalamaya;
 • şömine gerçekçi bakmak çalışmaya sahte odun koyun.

buhar jeneratörü ile bir şömine satın alma değil temel nedeni yüksek fiyat ve biraz aile alabilirsiniz yanık korkusu, değil. Neyse, çiftler ısıtılmamış. Suyun klevajı ile oluşturulur ve bu kızgın olamaz ancak lamba, ısıtılır.

elleriyle bir ocak Toplama, bunun özel bir ışıklandırma gerçek yangın taklit buhar ve soğuk sayesinde üretme prensibi üzerine çalışır unutulmamalıdır. Buhar üretme ünitesi Toplama, 5 yerine üç lamba kullanılır. onun uzun zamandır hayalini gerçekleştirmek için buhar, halojen lambalar ve sahte odun gerekir.

İmalat portalı malzemesi - Metal. bir gaz sayacı bir kırık kasasından tepsileri almak. Grafik kartındaki soğutucunun içine monte edilmiştir. vidalama için tüpler özel alüminyum pedi toplamak. Kendi başına, alüminyum ısıyı iyi yapar ve su ile temas halinde zarar vermez. Kavisli kapak pedi bir lamba ve bir tepsiye arasına yerleştirilir. O sahte Ahşap üzerine lamba aracılığıyla buhar tüneli için seslendirecek.

60h27 ve 27h28 cm kılavuzunun portal profilleri toplama, bu duvara bağlı değildir. Gipsovolokonnyh levhalar iç ve dış alçıpan kaplama yapılması daha uygun olur. tuğla örneğin, alçı blokları satın simüle etmek için, "sıvı" çivi duvarlarına bağlı olup Monte Alba firması. akrilik göre tuğla gömülü dolgu arasındaki eklemler monte edilmiş yapısını kurutulduktan sonra bu boya.

Dış Döşeme ev yapımı şömine ustanın hayal bağlıdır. diğerleri yapmadığı halde Bir set siyah, şömine ekler önünde demir ızgaralar dövme.

Tüm Ruslar kendinden kurulum, montaj ve buhar üreteci ile şömine kurulumu yolunda olan değil. Tüm bunlar kazaya yol açtı tehlikeli anlar, önlemek için bilinçli yapıyor, elleriyle yapıyorlar. Hiçbir yetenek ve deneyim tür olaylarda varsa, o hazır bir modelini satın almak daha kolaydır. Mükemmel seçim -Dimplex Opti-Myst ®. Bu model yukarıdaki üreticilerin hiçbiri buhar jeneratörü montajında ​​kullanılmaz olarak piyasaya Onun görünüşü, ihtiyatlı karşılandı 2009 yılında satışa çıktı. Çok yakında, değerlendirilen model bir alev efektleri, canlı yangın oluşturma ve odun yanan açısından en gerçekçi çağrılacak onun hakkını tanıdı.

Vatandaşların eski hayalini gerçekleştirmek için, modeli buhar jeneratörü kurulan şirketin uzmanları ultrason soğuk buhar üretmek için. ısıtıldıktan sonra bu özel filtreler içinden geçer ve halojen lambaların aydınlatma görünür hale gelir. buhar hareket eder ve yangın turuncu veya sarı LED'ler yanar. taraftan portal parlak ateşten yaktı ve gerçek duman günlükleri kadar gitmek gibi görünüyor.

Sahibi parametreleri yüksekliği ve alev çıktı yoğunluğunu belirtir. arzu edilen sıcaklığa oluşturmak için termostat kadranını sıkılaştırır, ve oda ısı hızla yayılması olarak bir ısıtıcı içermektedir.

modeli Dimplex Opti-Myst ® gelen geri bildirim işlemi sırasında sorun yaratmaz, ancak onu satın herkes, söylenmemiş kurallarına uyar. Her 14 günde bir onlar kazan yüzeylerinden plak kireç ve diğer artıkları temizleyin. Düzenli bir binada kısa devre ve yangına karşı su sızıntısı varlığı / yokluğu kontrol edin.

, Birim satın onlar ısınmadan korkuyorlar vurgulamak Ruslar arasında insan vardır. Bunlar ısınma koruması ile bir model öneriyoruz. Bununla beraber, kritik sıcaklık, şömine çalışması askıya böylece sensör, bir ya da her ikisi de aktif olduğunda. onlar aşırı ısınabilir bile halojen lambalar, onları korkutmak. O zaman yangın haline Ne, LED ışıkları ve buhar ısısını özel ısıtma elemanı kullanır portal aydınlatmak için.

Tüm hakları 14+, saklıdır

Site materyalleri Kopyalama sadece sitemize aktif bir bağlantı kurulumu durumunda mümkündür.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

73 − 70 =