iskan ve toplumsal hizmetler için Hesaplama sübvansiyonlar

konut sübvansiyonları için Hesaplama

Site konut ve toplumsal hizmetler için sübvansiyonların boyutunu hesaplamak için bir çevrimiçi hesap makinesi vardır. Bu fırsat, bu belgeler hazırlar ve uygun yetkililerle temas etmek mantıklıdır nasıl hızlı bilgi sağlayacaktır.

hesap sayfada açılır listeler, çalışan sayısı ve özürlü aile üyelerini (emekliler ve çocuklar) seçmek toplam geliri belirtmek için izin veren bir form içerir. Bir "tick" tekabül yardımcı hizmetlerin ödeme için faydaları ve indirimler varlığında konulmalıdır. sayfasındaki "Hesapla" butonuna tıkladıktan sonra hibe boyutu hakkında ayrıntılı bilgi görüntüler.

iskan ve toplumsal hizmetler için sübvansiyonların hesaplama

gıda fiyatlarındaki artış, konut ve toplumsal hizmetler için tarifeler şekilde mali zorluklar ile başa çıkmak için ek fon kaynaklar aramaya küçük işlerle sıradan vatandaşlar neden olur. Bu çıkışlardan biri, özellikle de devlet yardımcı olmaktır, konut ve kamu hizmetleri için sübvansiyonların sorunu. Aynı zamanda, kendi tasarımı bazı incelikleri vardır, bu nedenle daha detaylı olarak önemli ve sorunlu noktalar üzerinde odaklanmaya çalışın.

kira sübvansiyon nedir?

Analiz art. Rusya Federasyonu Konut Kanunu yanı sıra Rusya Federasyonu Hükümeti Kararı hükümlerinin 159 giderler onlar için var olan kapsamlı gelir büyüklüğü mevzuatta tanımlanan vatandaşların bir takım güvenerek, devlet desteğinin ölçüsü olarak konut ve toplumsal hizmetler için sübvansiyon belirlemek için 14.12.2005 den 761 №. Federal düzeyde,% 22 (- Moskova% 20 -% 10, St. Petersburg -% 14 Başkurdistan Cumhuriyeti'nde) bölgesel düzeyde, değerler farklı olabilir, (Rusya Federasyonu Hükümeti Çözünürlük 29.08.2005 arasında 541 №) 'dir.

1 çeyreğe sağlanan hizmetlerin maliyeti için limit değerleri. Federal olarak m (Yönetmeliği 541 №) onaylanmış ve Tablo listelenen.

araçlar üzerine sübvansiyonları koymak için mi?

devlet yardımı dayanabilir kişilerin arasında, mevzuat çağırır:

 1. sahip olma ve devlet veya belediye özelliğinde bulunan sotsnayma temelinde, konut kullanarak insanlar.
 2. Özel konut stokunun ait binanın Kiracılar.
 3. konut kooperatifleri üyeleri.
 4. konut binaları sahipleri.

Yasa açıkça bir sübvansiyon sadece nüfusun düşük gelirli kesimlerine verilebilir öngörmektedir, ancak onlar için, maliyetlerin eşik yüzdesinde bir azalma ile ilişkili bazı faydaları vardır. Örneğin, Perm bölgesindeki -% 18 (% 22 toplam değeri), Ufa - büyük aile% 15 ve erkekler için için -% 18.

önemliDiğer ülkelerin sübvansiyon Rus vatandaşı olmayan sadece can değil, aynı zamanda vatandaşları almaya hak olun.

Buna ek olarak, paydaşlar bir daire için geçerli bir sebep, aile üyeleri ile onun içinde dile (bu hesaplamada dikkate alınacaktır gibi) ve kamu hizmetleri için herhangi bir borcu var (ya da taksit ödemeleri konusunda anlaşma sonucuna olmalı) olmak olmalıdır.

Nasıl iskan ve toplumsal hizmetler ve nerede bunu elde etmek için bir sübvansiyon yapmak için?

Bu durum desteği resmileştirmek amacıyla, kişi belli bir prosedür geçmesi gerekecektir:

 • belgeleri toplamak ve ikamet (veya MFC), bazı bölgelerde konut sübvansiyonları için özel bölümler vardır yerindeki sosyal korumanın departmanına başvurun;
 • Bundan sonra onları kontrol yetkili makam tarafından yapılır;
 • Uygulamanın dikkate süresi azami - 10 gün;
 • Karar uygulama gereksinimlerini ya da reddetme (5 günlük sürede başvuru bildirimi) karşılamak için.

Bize sübvansiyon hesaplama ile ilişkili bazı aşamaları üzerinde durmak istiyorum.

sübvansiyon miktarını belirlemek yasama düzeyi için onaylanmış formüller kullanmaktır. Bu durumda gerekli olabilir verilerin çoğu, sunulan belgelerde doğrudan yer alacaktır.

Her şeyden önce, sen tedavi sonucuna bağlı olacaktır hangi dikkate alınmaz, kağıtlar üzerinde durmak gerekir:

 1. sübvansiyonları atamak için paydaşlar bir uygulama yazmak gerekir. Onun örnek yetkili makam ile irtibata geçiniz böylece Tek başvuru formu, mevcut değil.
 2. Dolaşımdaki kişilerin tespit edilmesi ve bunların aile üyelerinden, ikamet ettikleri yerin yanı sıra akrabalık derecesi için izin Belgeler.
 3. konut binanın kullanma hakkına sahip ve kullanımı (Unified Devlet Kayıt, amacını, mülkiyet belgesinin, sözleşme sotsnayma vs.) gerekçeleri.
 4. paydaşların haklarını tanımlayan belgeler çeşitli faydalar ile bunları sağlamak için.
 5. Çekler ve aslında yardımcı hizmetlerin ödenmesi için katlanılan kişi giderleri uğradıkları hesaplamak için yardımcı olacaktır makbuzlar,.
 6. (Her bir aile üyesi için) gelir hakkında bilgiler.

Buna ek olarak, başvuru sahibi (herhangi bir taksit ödemeleri konusunda bir anlaşma imzalanması gerektiği takdirde) hizmetlerin ve kiralık borç olmaması hakkında bilgi, hem de banka ayrıntıları (forma 9'a göre) aile kompozisyon belgesi gerekecektir.

S. 23, RF Hükümeti Çözünürlük devlet desteği, özel bir formülün boyutunu belirlemek için 761 №:

Bu durumda, "C" nin altında yardımı "SSZHKU" belirlenen miktarına karşılık gelir -, "n" 1 ayrı bir belediye araçları minimum maliyet set - aile üyelerinin sayısı, "DMD / 100" - denekte harcama maksimum miktarı ile HCS, "D" - gelirli vatandaşlar.

Bu formüle ek olarak, s. bu insanlar için biraz farklı hareket setleri 24, mali durumu olan geçim azdır. DMD / 100 * l * K. - C = SSZHKU * n aşağıdaki gibi görünüyor

Görüldüğü üzere, temel fark sadece ortalama aile geliri / değer geçim olarak tanımlanan "K", sözde oranına yatıyor.

hibe boyutu kendi güvenerek olabilir hesaplayın, ancak bir online hesap makinesini kullanabilirsiniz. Perm bölgesinde 5 İvanov ailesini (okulda velilere ve üç küçük çocuklar, öğrenciler ve katılıyor anaokulu) yaşam: Açıklayıcı bir örnek olarak, aşağıda belirtilen durumu gösteriyorlar. Ayda toplam aile geliri 30 000 ruble olduğunu. Tüketim ve apartman ayda 7000 ruble olduğunu. Bölgede asgari geçim seviyesi 9.619 ruble olduğunu.

 1. Belirleyin hangi kategoriye için Ivanov ailesi: 30000/5 = 6000 ruble (düşen aile geliri başına). Onun değeri dolayısıyla aile fakir geçim azdır.
 2. her ay faturalar üzerinde harcanan ne aile gelirinin yüzde belirleyin: (7000 * 100%) / 30,000 = 23.3%. aile muhtaç olduğu gibi, sübvansiyon% 18 (yarar kaynaklar için harcama limiti) esas alınarak belirlenecektir.
 3. düzeltme faktörünü belirleyin: = 0.62 6000/9616.
 4. formül n, 24 Çözünürlük uygulanması № 761. C = 2124 * 5-3348 = 7272 -. * 30000 * 0.62 = 10620 0.18.

Bu formüller ve örnekler hibe nasıl şarj göstermek Gönderen:

 1. Her şeyden önce, yetkili vücut başvuran tarafından sunulan belgeler ile tanışmış.
 2. konut insanlarda sakinlerinin sayısını belirler, belirlediği alanın indirim oranı, kamu hizmetleri (gaz, su temini, kanalizasyon, ısıtma, elektrik, majör ve minör onarımları) ve ailenin fiilen gerçekleşmiş gider veya tek bir kişi için maliyet standartları.
 3. Bu geçim asgari değerinin altında geliri olan kişilere özel dikkat sürer.
 4. sübvansiyon altı ay için hesaplanır. paydaşlar, devlet desteği alan bir mola yoktu nedenle, böylece, bunlar yeni menkul toplanması bakmak gerekir.
 5. sübvansiyon 1 ila 15 numaradan dönemi için belgelerin sunulması üzerine geçerli ay için zaten sağlanır ve olacak bu dönemden sonra ise - sadece bir sonraki başından beri.

sübvansiyon hakkının yoksunluk nedenleri

Yönetmeliğin 8. Bölüm alıcı bunu almak hakkından mahrum edilebilir nedenlerini sağlamaktadır:

 • ikamet yeri değiştirilirken;
 • kişi destek için bu tür hakkının kaybına neden mülkiyetin kullanımına dayanan gelir, vatandaşlık miktarında aile içinde bir değişim, oldu;
 • sübvansiyonlarindan hakkını elde etmek için yanlış bilgi veren;
 • gecikmiş ödenmeyen.

Bu önemlidir: Bir kişi iki ay içinde, yardımcı hizmetler için ödeme Alınan para etmezse, sübvansiyonların ödeme o askıya alınır.

Son yıllarda sosyal destek alma hakkının satması ve satın alması oldukça sık görülen bir durumdur. Bu düşük gelir nedeniyle ve sık sık "fahiş" maliyetler faturalar ödeme ile bağlantılıdır. Bu düşünceyle, soruların çok sayıda onları henüz belirlenmedi vermek amacıyla hareket etmeli konusunda sıradan vatandaşların doğar. en bazıları cevap vermeye çalışayım.

sübvansiyonlar başına düşen geliri nedir?

Federal düzeyde, bu sorunun cevabı hayır, nedenle bölgesel düzenlemelere maksimum limitleri bilmek gereklidir. Örneğin, Moskova (daha önce bu rakam 18.000 olarak bu miktarlar son olarak belirlenmiştir) bir destekleme 1, maksimum gelir 37 000 ruble aşmamalıdır düzenlemek için.

Nasıl tahakkuk sübvansiyon bilmiyoruz?

Başvuru olumlu kararının olup olmadığını öğrenmek için, onun temyize başvurdu yetkili makam, başvurmak gereklidir.

Yardıma tüketim oranları nelerdir?

İnsanlar tarafından tüketilen kaynakların miktarına göre belirli maliyetler, daha önce HUS maliyetleri koydu standartları belirlemek, belirtildiği gibi. Yeterince büyük miktarda, bir örnek olarak, bir daire içinde gazın sadece pişirme için kullanılan sahip olduğu için, bir elektrikli ısıtma sistemi, merkezi su ve kanalizasyon sistemi vardır.

Bu durumda, kişi başına tüketilen kaynakların büyüklüğü aşağıdaki değerler olacaktır:

 • Gaz - 7.1 cc. m.
 • Elektrik - 1 kare başına 65 kW / sa. m.
 • su ve sanitasyon - 4 metreküp. m.

2 tıklama makaleyi kaydet:

iskan ve toplumsal hizmetler için sübvansiyon sağlama sorunu son zamanlarda topikal olduğunu. Gördüğünüz gibi, bazı ayrıntılı olarak mevcut mevzuat bu alandaki tüm nüansları düzenler. Sadece herkes, mutlaka kötü değil devlet desteği bu tür alın ama şartla onu gereksinimlerini karşıladığını.

Sorunuzun cevabı burada bulunabilir

Telefon Avukat (gece gündüz, haftanın yedi günü) tarafından ücretsiz danışmanlık:

8 (812) 448-38-97 (Saint-Petersburg ve Leningrad)

Konut Sübvansiyonlar için Hesaplama

kamu hizmetleri ödeme sübvansiyonları hesaplamak için prosedür

2017 yılında konut ve toplumsal hizmetler ödemeler için Sübvansiyon durumlarda sağlanan kamu hizmetleri, toplam hane gelirinin önemli bir kısmını kaplar zaman. Ödeme onun mali durumunu (gelir tablosu) kanıtlamak ve iptal önceki dönemler için makbuz vermesi gerekir İçin randevu için uygulama.

DİKKAT, EYLEM! Ücretsiz Danışmanlık!

 • +7499 703-21-55 Moskova
 • +7812 309-81-14 Petersburg
 • +7.800.301 12 80 Rusya

konut ödemeleri için uygunluk sadece yoksul insanlar, eğri faturalar eğer atanır edilir (P) (Toplam gelirdeki İşgalD) hane % 22. Ayrıca, sağ gecikmiş kısıtlı kişileri aktarmak için.

portal "Grace uzman" Değerli misafirler!

faydaları, ödenek, yararları, hibe ve emekli sosyal konularda nitelikli hukukçular danışmak tavsiye sorunları ile karşı karşıya kalan:

+7499 703-21-55 | Moskova

+7 812 309-81-14 St. Petersburg

+7.800.301 12 80 Rus

başvurular kabul edilecektir NONSTOP ve Haftada yedi gün.

Ailenin bileşimine dayanarak, vatandaşların her bir kategori için sabit bir oranı olarak tanımlanan yaşam maliyeti, tahmini:

Formül Kısaltmalar olarak deşifre:

 • HF - yetişkin güvenliği sayısı.
 • KM - küçükler sayısı.
 • KP - Emeklilerin sayısı (yaşlılık).
 • PM - hanede yaşayan toplam maliyeti.

sonraki hesaplamalarda kullanılan faktörü (K) Maksimum değeri alma birine eşit hayat pahalılığı ailesinin toplam gelirin azsa. aile PM, orana eşit katsayı az alırsa PM D. Elde edilen, formül in elde edilen fraksiyon hibe boyutunu artırır.

Ayrıca bu aile için faturalar minimum değeri hesaplamak gerekir:

Formül kullanıldığı üzere değerleri şu şekilde çözülür:

 • NP - Kabul edilen sağlık standartlarına dayalı kişi başına alan ücreti. Kurallara göre, bir yaşam düşmek gerekir 33 metrekare, iki - 42. Daha sonra alan boyutu ile çarpılır Her kiracı için 18 metrekare.
 • QL - Tüm kategorilerdeki sakinlerinin sayısı.
 • KU - bölgesel yasal düzenekleri tarafından belirlenen metrekare başına faturalar oranı. değeri federasyonu belli bir konunun sosyoekonomik göstergeler temelinde hesaplanır ve bir referans edilir.

Bu verilere dayanarak, toplam değeri yapılan temelinde hesaplanır konut ödeme için para yardımı (SC):

RS = SSZHKU - K, 0.22 x D × (Bölgeye bağlı olarak değişebilir)

Böylece, sübvansiyon miktarı standartlarının alan ve asgari ücretin doğru orantılıdır, ancak artan aile geliri azalır.

Hesap makinesini kullanmak için?

formüller çok sayıda oluşan kompleks hesaplamalar, üretebilir kamu hizmetleri ödeme hesap makinesindeki sübvansiyonlar. sübvansiyon miktarını hesaplamak amacıyla, web sitesinde uygulamasında aşağıdaki adımları gerçekleştirmelisiniz:

 1. daire bulunduğu topraklarında bir bölge seçin. Sistem otomatik olarak metrekare başına yarar ve maliyet mevcut hızını algılar.
 2. Ailenin bileşimi hakkında bilgileri girin. Rus mevzuatına göre emek veya sosyal emekli (devre dışı) alan vatandaşlar - 18 yaş ve emeklilerin altında kişiler - Yetişkin yetişkin vatandaşlar, genç olarak kabul edilir. Bilgi (makbuzunda) vatandaşların yasal olarak sabit sayıda temelinde gösterilmelidir.
 3. boyutkonut ve toplumsal hizmetler üzerinde harcama Ev hizmetlerin toplam maliyeti, obschedomovyh eserler aylık makbuz dahil. Hesaplama için son bir ay içerisinde verileri kullanır.
 4. resmi aile geliri, burada referans 2-PIT veya işverenin doküman teyit edebilir. Bu alanda, ayrıca burs, emekli ve devlet tarafından sağlanan diğer faydalar şeklinde alınan tutarları girmiş.
 5. kira borcunuz varsa, "Evet" nihai paragrafta seçilmelidir. Bu borcun varlığı durumundan sübvansiyonları elde etme olasılığını dışlar dikkati çekiyor.
 6. İhtiyacınız sonucu elde etmek "Hesapla" butonuna basınız. Sonuç özel durumlarda açıklama bir problem için (örneğin, uyumsuzluk kriterleri destekleme) verilecektir ki burada, aşağıdaki pop-up pencere, 'de gösterilmiştir.
 7. yeniden yazmak için, Yeterince yeni değerler ve yeniden basın "Hesapla" girin. Ayrıca düğme temizlik kullanabilirsiniz.

Bir hesap makinesi ile çalışırken sübvansiyon miktarı konut hizmetleri harcamalarında toplam miktarını geçemez unutulmamalıdır.

programları ödeme destekleri hesaplanması Örnek

aile geliri yeterli değildi çünkü eşi ve küçük bir çocuk ile bir stüdyo dairede yaşıyor Moskof, o, bir sübvansiyon düzenlemek için karar - Yalnız çalışıyordu. Onun maaş oldu 25.000 ruble, ve eşi de bir maaş aldı 1450 ruble. konut ve toplumsal hizmetler maliyeti oldu 6950 ruble.

Böylece, bu ailenin yaşam maliyeti ise:

PM, eşit ailenin toplam geliri çok daha yüksek olduğu için 25000 + 1450 = 26450, katsayısı eşit olacaktır 26450/30268 = 0.87.

SSZHKU = 191.3 (norm Moskova) x 3 (işgalcilere sayısı) 54 (üç yaşam düz alan) = × 30990

Bu nedenle, destek eşit olacaktır:

sübvansiyon miktarı kamu hizmetlerinin maliyetini aştığından, vatandaşlar ise aylık maliyetine eşit miktarda, başvurabilir, 6950 ruble.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 + 8 =