Aynısafa şifalı özellikleri ve kontrendikasyonlar

Calendula (kadife çiçeği): bitkinin yararlı özellikleri. nergis, tarifleri ve kontrendikasyonlar kullanarak için seçenekler

Uzun süre insanlara tanıdık Terapötik özellikler nergis.

bitki faal olarak, iltihaplı işlemleri ve çeşitli organlarda hastalıklar, ülser, yaralar, apseler dermatolojik cilt hastalıklarının tedavisi tedavi etmek için kullanılır.

Calendula bitkiler üzerinde, hem de iç tıpta saf formda bir bitki tedavisi için ilaç ilaçların üretilmesinde faydalı faydalı özelliklere sahiptir.

Ölü çiçeği ve ev bitkinin yararlı özellikleri kimyasal bileşimin

Aynısafa - bahçe dekorasyon, evde yatak, orman glades, çimenler ve tencere olarak büyüyebilir çok basit bitki. Birkaç amatör bahçıvanlar bir peyzaj tasarımı güzelleştirir sadece besinlerin gerçek depo, büyüyen bahçede ne var düşünüyoruz. calendula kullanışlılığı içeren kompozisyonu, yatmaktadır:

• karotenoidler - A vitamini ve vizyon geliştirme başarılı sentezi için gerekli maddeler göz hastalıkları ortadan kaldırır;

• flavonoidler - muskulaturnye spazmları çekim kanser hücrelerinin görünmesini engelleyen edebilen madde, mide suyu ve safra üretimini teşvik;

anti-inflamatuar özelliklere sahip • Kalendae;

• makro- ve kalsiyum, magnezyum, potasyum ve diğer mikro-besinler.

Bu maddeler, kadife çiçeği tomurcuklarında içerir ve enflamasyon, belirgin bir antimikrobiyal özelliklerini vermek ve elimine edilir. Çiçekler bitkiler bunun en yararlı parçası olarak kabul edilir ve ev tedavisi için infüzyon, otvarok ve diğer araçların hazırlanması için kullanılmaktadır. Bunlar, vücuttaki virüsleri öldürme grip ve herpes uyarabilirler. Bitkinin yeraltı kısmı halk hekimliğinde neredeyse işe yaramaz ve nadiren kullanılır.

bitkinin yer üstü kısmının geri kalanı, örneğin şişme, süpürasyon, inflamasyonu azaltarak, vücutta zararlı kolesterol seviyesini azaltmak ve nörotransmitter akışını artırmak mümkün triterpenoidlere gibi maddeler içerir.

Evrensel calendula: parlak tomurcuklarının yararlı özellikleri

Aynısafa yanı sıra diğer bitki ile birlikte, çeşitli hastalıkların kurtulmak için tek tek araçlara başvurmuştur. Bu çeşitli hastalıkların tedavisi için uygundur.

1. Calendula, bakteriler ve virüsler, mantarlar ve diğer enfeksiyonlu maddeler öldüren, güçlü bir anti-inflamatuar ajan olarak hareket eder.

2. Bitki aktif vücuttan safra dışarı attıktan midenin çalışmasını uyarır ve onu normale olduğunu.

3. O kirletici, toksinler ve maddelerin patojenik birikimini atılır gösterir.

5. Marigold yeni kanser hücrelerinin büyümesi, üreme ve meydana gelmesini inhibe eden, mutasyona uğramış doku ortadan kaldırır.

6. anjin, SARS, soğuk algınlığı, grip, bronşit gibi yolları hastalıkları respiratsionnyh bitki tedavi etmek için uygulanır. Uygulanabilir infüzyon ya da kaynatma karışımı, ağız ve gırtlak durulama enflamasyon, kızarıklık ve şişme azaltır. bulaşmayı ortadan kaldırmak için viral ve bakteriyel enfeksiyonlar nergis temelinde fon alınmasını sağlar.

7. Ne zaman çünkü hızla yaralarını sarmak için kabiliyetini hasar dermis uygun nergis ve her türlü. Bu mümkün çıbanlar, yaralar, çürükler, kabarcıklar, kesikler, yanıklar, ülser, fistül ve diğer sorunlar ile başa çıkmak için.

8. sindirim sistemi ile ilgili sorunlar ve gıda sindirim sürecinde yer alan kurum bitkiyi kullanmak için uygun değilse. Aynısafa gastrit, kolit, ülser, safra kesesi hastalığı, ve diğerleri için yararlıdır.

kadife 9. nedeniyle koleretik etkileri karaciğer problemlerinin tedavisi için etkilidir. siroz, hepatit ve diğer hastalıklar kadife ürünleri kullanılarak aşılabilir.

10. Yüksek tansiyon ve kardiyovasküler hastalık - birçok insanın sorunu. Onarıcı etkisi ve bitkilerin kolesterol düşürücü özellikleri kalp atış hızını ayarlamak için, onları daha esnek hale basıncı normale kalp kası ve kan damarlarını güçlendirmeye yardımcı olur.

11. Calendula birçok kadın hastalıkları ortadan kaldırır. Düzenli poz nergis belirti ve menopoz negatif belirtiler ortadan kaldırmak ve kadınlarda bu dönemde ruhsal değişim en aza indirmek için, aşırı kanama, cinsel ve üreme organlarının hastalıkları, pamukçuk kurtulmak için yardımcı olur.

Kanser hastalarında 12. uygun bitki. Bağımsız tümörü teslim etmek bitkiden olamaz, ama ve onun adım yardımcı olarak kanser hastalarının sağlığı üzerinde olumlu bir etkiye sahiptir.

Uygulama nergis: kontrendikasyonlar ve bunların kullanım yöntemleri

nergis kullanmaya Yolları, çok var. Her bir belirli bir hastalık üzerinde etkisi uygulama kapasitesine sahiptir. Çok bir ilacın hazırlanması doğruluğundan bağlıdır.

Aynısafanın 1. Tentür boğaz, kalp hastalıkları ve kan damarları ve solunum yolları için etkili olan çok yönlü bir ilaçtır. Çünkü kullanabileceğiniz yollardan evrenseldir. Bu nedenle, damlacıklar şeklinde, ağız ve boğaz durulama için stok çözeltisi 10-20 yara iyileşmesi veya koleretik etkisinden düşer ve gastrit ve ülser tedavisi için, kalp rahatsızlıkları 20-30 adet içeri doğru, tatbik. su içinde çözülmüş 10 damla, günde üç kez, baş ağrısı için mukavemet, düşük aktivite veya bağışıklık sisteminin güçlendirilmesi kaybı alınabilir. Ne zaman orta kulak kulaklar kazarak için calendula tentür kullanabilirsiniz. Harici bir ajan poultices ve losyonlar gibi yaraların iyileşmesini hızlandırmak için kullanılır gibi. Alkolat jinekoloji kullandı.

2. bitkinin çiçek infüzyon alkol enfüzyon olarak etkilidir. Alkolle kontrendikasyon yoksa kullanılabilir veya bireysel sırayla yasak olup olmadığı. Bu tür bir aracın bir dezavantajı serin sıcaklıklarda en fazla 2 gün raf ömrü, tedavi etmektir.

karaciğer, mide hastalıklarında kullanılan 3. Et suyu bitkileri, ne zaman bir safra içine staz. jinekoloji yılında topikal kullanılabilir.

4. Etkili dermişin dış hasarının tedavisinde de yağ Calendula. Bir kozmetik olarak uygulayın. Sen sinir sistemi, stres ve menopoz belirtilerini yatıştırmaya içerisindeki yağı alabilir.

5. merhem dış yaralanma, varisli damarlar ve dermatit tedavisinde iyileşmesi için calendula bazında.

Aynısafa Kontrendikasyonlar mu

Marigold kontrendikasyonlar sınırlı ama yine de mevcuttur.

hamile kadınlar kürtaj kışkırtan önlemek için herhangi bir şekilde çivi kullanmak tavsiye etmiyoruz.

Aynısafa yüksek tansiyon hastaları için yararlıdır olduğundan, düşük kan basıncı o kesinlikle kontrendikedir sufferers. Aynı kategoride bradikardi gibi kalp hastalığı olan kişileri kapsamaktadır.

Hemşirelik anneler, küçük çocuklar ve yaşlılar nergis kullanımını suistimal etmemelidir. Sadece sınırlı miktarda ya da tamamen terk edilmesi.

© 2012-2018 "Kadın görüş." malzemeler kopyalarken - kaynağına referans zorunludur!

Portal Ekaterina Danilova baş editörü

E-posta: [email protected]

7 (965) 405 64 18: Bize de

Aynısafa - şifalı özellikleri ve kontrendikasyonlar

Aynısafa - parlak turuncu renkte bir bitki, aile Asteraceae temsilcisi iyileştirici özelliklere sahip olduğunu. "Mary'nin Altın" Hayır denir merak ediyorum. Çiçek sepetleri nergis (kadife çiçeği), hemen çiçeklenme sonrası toplanmış, kurutulmuş ve çeşitli hastalıkların kullanılmıştır.

Petal çiçek ve bitki phytoncide ve bakterisidal kimyasal bileşime sahiptir. Hoş koku kadife zorunluluğu içinde uçucu yağ ihtiva eder. etkili bir maddelerin varlığına bağlı olarak antiseptik tedavi Calendula:

 • karotenoidler - antioksidanlar;
 • Enzim aktivitesini etkileyen ilaçlar - flavonoidler
 • mineraller ve iz elementleri - potasyum, kalsiyum, çinko, bakır, demir, magnezyum,
 • reçineler ve organik asitler yer alır.

İnsanlar nergis ve yararlı özelliklerini biliyor ve onun dacha koymak deneyin veya eczanede satın aldı. Kadife tohum ilkbaharda toprağa ekilmiştir. Toplama ve şifalı çiçek kurumaya, bir kaynatma yapmak veya standı araçları sağlayabilirsiniz. Eczane çiçeği tentür hamile kadınlar için dikkate alınır alkol belirli bir yüzdesini ihtiva etmektedir.

Tamamen farklı formlarda nergiz kullanımını keşfetmeye değer yeri doldurulamaz çiçekten yararlanmak için. Örneğin: Yanık calendula gelen çay iyileşmek değil. Bu amaçlar mükemmel merhem için. Marigold antienflamatuar etkisi sadece normal kullanım şartlarında maksimum noktasına ulaşır. Bitki, diğer şeyler arasında, koleretik (diüretik) etkiye sahiptir ve yardımcı olur:

 • enfeksiyonlu hastalıklar;
 • alerjik belirtiler;
 • jinekolojide (aft, sistit);
 • Kardiyoloji (hipertansiyon) 'de;
 • dermatolojide;
 • Neurology (sinirsel bozukluklar) 'de;
 • stomatit;
 • pankreas iltihabı;
 • romatizma;
 • çürük.

Dermatologlar akne tedavisinde çivi reçete, kaynar. Genellikle reçete hazırlama "püre" - çay ağacı özü ile kombine nergis ve tıbbi özellikleri. Bir nergis sivilce gerekiyorsa, bir losyon hazırlamak için gereklidir. Yarım saat bırakın, kuru çiçekler içine kaynar su ekleyin, başlamak için. infüzyon 100 ml alın ve çay ağacı yağı dört damla ekleyin. losyon hazır. sabah ve akşam iltihaplı alanlar üstünde bir nokta uygulayın. Bu bakteriler yok, cildi temizler.

Kullanım nergis kadın için Endikasyonları hastalık semptomlarını ortadan kaldırmak için jinekolog aldığı. Bu jinekoloji o nergis unutulmamalıdır - değil bir ilaç, ancak ana tedaviye oldukça tamamlayıcı. Bu nedenle, ciddi kadın sorunları edebilmek için olası değildir tedavi, ama neyse ki hastalığın ilerleyişi önlemek için yardımcı olur. Bitki yardımcı olur:

 • mantarı;
 • kistik yumurtalık belirtileri;
 • göğüs tümörleri sarar;
 • Servikal erozyon.

1 çorba kaşığı: Kadınlar metrorrhagia (rahim kanaması) ve kontrendikasyonlar yokluğu kadife çiçeği infüzyonu yardımcı olabilir zaman bilmek yararlı olacaktır için. l. çiçekler, bir cama sadece kaynama suyu dökün. İlaç daha iyi demlemek yani, bir termos içinde koyun. Bir saat sonra, bir ilk bölümünü, çeyrek fincan tadını çıkarabilir. günde üç kez içki, ama daha iyi kullanmadan önce jinekolog danışın emin olun.

Tıbbi nergis özellikleri ve kontrendikasyonlar mutlaka almadan önce incelemek gerekir. Ne kadar önemlidir nergis kozmetikte? Tüm ilaç şirketleri kadife çiçeği birçok ürünün temelinde oluştururken: profesyonel şampuanlar için oje çıkarıcı için araçlardan. saç güzelliği önemli faktörler şunlardır:

 • bir kepek ve kırılgan;
 • yoğunluk ve parlaklık varlığı;
 • saç folikülleri ve kafa derisi durumu.

saçlar için tentür Calendula olacak bütün bu hastalıklarda uğraşırken. Bu alkol bazlı eczacılık hazır bir infüzyon satın almak istedi. su 3 çorba kaşığı bir litre içerisinde seyreltin. l. Başka bir saç yıkandıktan sonra, bunun anlamı yıkayın. yaklaşık bir ay sonra tertemiz kıl manzarasını seyretmek için mümkün olacaktır.

kadife çiçeği hamile kadınların tentür iç kullanım yasak içerdiği bir alkol ile ilişkilidir. Jinekologlar, ebeler kuvvetle ön danışma önerilir. İnternet çayları karşıtı toksisitesi ile ilgili hikayeler dolu, ama kadife bazı durumlarda kullanılan çok az Bazı sebeplerden dolayı, daha da mide bulandırıcı olduğunu. Harici hamile aynısefa dudakları merhemler veya soğuk şeklinde varis tedavi etmek için kullanılabilir, diğer durumlarda, bir kontrendikasyondur.

soğuk algınlığı ve bakteriyel hastalıklar (boğaz ağrısı, boğaz ağrısı, bademcik iltihabı çalışan) infüzyonu olduğunda. mikroplar ve yara iyileştirici kadife çiçeği özelliklerinin İmha onları kurtarma için mücadelede vazgeçilmez bir araç haline. Nasıl tentür durulama yapmak için? kaynar suyla 1 saat ilave edilir. L. kuru karışım. mühürlü bir kapak, bir yarım saat olmalıdır demlenmeye zaman. Süzün ve durulama geçin.

pnömoni yokluğunda, öksürme bir hastalık olarak kabul edilmez. O enflamasyona bir tepkidir, ama buna kendisi tarafından olacak anlamına gelmez. tedavi edici etkileri olan Kadife antibakteriyel özelliklere sahiptir. Ev infüzyon, kaynatma veya alkolat Aynısafa işkence rahatsız denge ve kür öksürük geri yapabiliyor. Sarı kantaron - Diğer otlar ile saf bitki veya kombinasyon halinde kullanılabilir.

Marigold öksürük: 1 tk .. Calendula ve hipericum kaynar su 0.5 litre ekleyin. Süzün ve 30 dakika sonra içilir. Bir çocukta öksürük tedavisi günde 3 kez için, nergis ve kaynatma, 10 damla şeker bir parça verecek. kaynatma hazırlanması: kuru çiçekler 1 çorba kaşığı soğuk su 200 ml dökün. Soğuk bir yerde serin ve temiz yaklaşık 15 dakika süreyle buhar banyosu üzerinde ısıtın. Mağaza 2 günden fazla olabilir.

Göz - renkler ve çiçekler dünyayı algılamaya hangi yoluyla insan vücudunun organı. soğuk gözlerle ise irinli iltihap veya arpa neden olabilir. Daha sonra kadife çiçeği 15 gram su (200 mi) kaynayan dökme. Sıkıca 40 dakika sonra bir havlu ve zorlanma sarın. çözeltide bir pamuklu çubukla dip ve gözleri bir kompres koymak.

Erken katarakt (katarakt) ile yemek kaşığı kadife sıcak su 200 ml dökün gerekir. Yarım saat bekleyin ve gözleri yıkayın. Bu prosedür bir göz doktoruna danışmalıdır önce. Aynısafa Göz taze yardımcı olabilir: o çiçek ve yaprakları bozabilir ve göz koymak gerekir.

Turuncu Kadife çiçeklerinin faydalı özellikleri% 100 garanti vermez ve alımı ile ilişkili riskleri ortadan kaldırmaz. tıbbi özellikleri ve kontrendikasyonları - Dikkatlice bitki Aynısafa incelemek için gereklidir. tüm tıbbi maddeler olduğu gibi, çiviler reçete, hastalığın tanısında uygun olarak alınması gerekir. kullanımına Ortak kontrendikasyonlar:

 • Hamilelik sırasında alımı (düşük yapma riski, artan bulantı);
 • düşük kan basıncı (hipotansiyon);
 • kalp kusurları;
 • barbitüratlar ve sakinleştirici Resepsiyon;
 • gastrit;
 • ülser;
 • mide, barsak (Gl) 'in diğer hastalıklar;
 • 12 yaşından küçük çocukların;
 • Eğer papatya ve benzeri bitkilere alerjiniz varsa;
 • astım veya ürtiker (anjiyoödem neden olur).

23 yaşında Natalia

Ben nergis ve şifa özellikleri hakkında okumak ve hemen bir eczane bitmiş tentürde satın aldı. yüz silme, suyla, bir çay kaşığı yayıldı. Aynısafa hemen benim de akne kurur, ancak derinin geri kalanı. Biz yüz lekelemeye her işlemden sonra hafif bir krem ​​almak zorunda kaldı. Döküntü tamamen 2 hafta sonra gitti.

27 yaşında Kristina

İlk gebelik toksemisi 4 ay eziyet etmeye başladı. calendula şifa özellikleri hakkında övgü okumak, onu kullanmaya karar verdi. Ben, bir kaynatma yapılmış içmeye başladı kuru karışım satın aldı. Başlangıçta bulantı geçmeye başladı. Belki de kendi kendine hipnoz oldu. Daha sonra, çok hasta oldu, bu yüzden hamile kadınların bu ot yiyemez öğrendim.

25 yaşında Ekaterina,

Yanan ve hoş olmayan deşarj ömrü boyunca bana eşlik etti. O tabletler, mum, çaylar ile tedavi edildi. Bazı belirtiler bile temizlenmez. Sonra çivi hakkında okuyun: Pislik, daha kolay hale geldi. sıcak giysiler başlayarak, kendine dikkat. Ardıç, sistit bana saldırmak için durdurdu. calendula iyileştirici özelliklerini ederiz.

makalede sunulan bilgiler, doğada keşif olduğunu. makale gönderimleri kendini tedavi için demiyorlar. Sadece kalifiye doktorun tanı ve bireysel hastanın bireysel özelliklerine göre tedavi öneriler verebilir.

Turuncu şifacı: terapötik özellikleri nergis ve kontrendikasyonlar

Yakında, ve şifalı bitkilerin zabushuyut intikam doğada, iyileştirme gücü olan çok uzun bir süre için yaz bilinmektedir.

Bu bitki en yaygın halk hekimliğinde kullanılan biridir çünkü Bugün, kullanımına ait nergis ve kontrendikasyonlar şifa özellikleri hakkında konuşacak.

Büyükannem, nergis ve çok düşkündü ve bu bitki bitkilerin iyi bit orada savundu. Nisan-Ekim arası ve neredeyse hiç hasta soğuk algınlığı ve viral hastalıklar - Hep Kadife çiçeği infüzyon her soğuk mevsim gördük. "Gözle" çiçek demlenmiş ve yarım fincan günde 2 kez gördüm - aç karnına sabah ve akşam, bir saat yatmadan önce. Tabii ki, bir mola - yine üç hafta içecekler, 5 gün dinlenme ve onun favori demlemek nergis.

Büyük büyük annesi 94'te yaşamış ve her zaman sağlık durumunun iyi olduğunu - kendisi servis basit bir akşam yemeği ve hatta düzenlenmiş "postirushki" pişirilir. Ve o nergis sinirlerinin ve tıbbi tedavi yanı sıra almayı diyerek homurdandı asla "Zihin yaşlılık, tüm dünyaya kızmak olmadığını ekledi." Böyle benim prababulechka oldu - hala özenle kendi kanatları ile beni kapsayan koruyucu meleğim, yak.

Bütün ekim avlusunda ve bütün sezon onları toplamak - Ben nergis çiçekleri iyileştirici özelliklerine çok saygılı duyuyorum. Ben turuncu denizde bir sepet ile gitmek başladığınızda, büyük-büyükannesi her zaman sadece en sıcağında olarak, marigolds toplama hemen güneşte kurutmaya unutmayın. Hep sevdikleri şarkılar söyledi ve yumuşak bir sıcak avuç kafama okşadı. en sepete koymak izin - "Irishechka, güzel bir çiçek bak. "Gözlerimi al gel. Diyor, ve gülümseme ve yavaşça Başımda bir eşarp ayarlayarak, nazik bak. Ve ben memnunum, ve dünyada hiçbir çocuğun mutlu - canım harika-büyükannesi yardımcı başardı ...

Öldüğü zaman sıcak bir yaz gününde, ben onun etrafında hiçbir şey göremiyorum, aşağı dale, eski evine koştu. Ben deli gibi otobüs bana baktı, ama istasyonunda taksi şoförü açıkça temas korkan bir özel gözyaşı lekeli yüzünde maskara lekeleri. prababushkinom avluda gözüme ilk şey - düzgünce nergis çiçek çıkıntıya üzerinde düzenlenmiş. Ve bir kağıt torba yanında ve özenle yetiştirilen harfler senil eli "Irishechki için" ...

Yaz beklentisiyle onlar halk hekimliğinde kullanılan ve her zamanki gibi, farklı tarifler bir seçim sağlamak gibi Kadife çiçeklerinin iyileştirici özellikleri ne olduğunu anlatmak istiyorum.

Calendula tedavi edici özellikleri ve kontrendikasyonlar

Grodzinskiy marigolds editörlüğünde şifalı bitkilerin kitabına göre bakterisidal, yara-iyileştirici, antienflamatuar ve antispazmodik özelliklere sahiptir. Flavonoidler, karotenoidler ve salisilik asit yüksek içeriğinden dolayı onların yaygın kullanımı. kadife çiçeği ve vitaminler ve bazı mineraller de vardır.

cilt enfeksiyon hastalıkları kullanımları, karaciğer temizlenmesi için, ağız boşluğu içinde enflamatuar süreçler, konjonktivit, vs. kadın hastalıkları ve tedavisi için boğaz durulama için. kadife çiçek tıbbi özellikleri başarılı bir şekilde solunum yolu hastalıkları, SARS ve soğuk algınlığı türleri için kullanılır. Bu halk tıbbında nergis ve uygulamanın en ünlü alanıdır ve bu soğuk mevsimin hastalıkların tedavisi için ilk tarifleri olacaktır.

boğaz ağrısı, boğaz ağrısı ve grip için

nergis ve güçlü bir karışım hazırlamak: su 1 çorba kaşığı kaynar bir bardak. kaşık çiçekler. ısıtmak ve her saat gargara ısrarcı olun. Aynı zamanda, 1 çorba kaşığı içmek gerekir. seyreltilmiş infüzyon yarısı, 1,5 saat kaşık. Hatta irinli tonsillitte yardımcı olur.

Grip ile yarım fincan günde 4 kez infüzyon içmek gerekir. Virüsün mukoza su kaynatma ile yarı yarıya sulandırılmış edilmelidir temizlemek ve Burnunu günde üç kez yıkayın.

boğaz alkolat nergis durulama için geçerli olmak üzere, kullanımı aynı maddede aşağıda tarif edilmektedir.

Eşit oranlarda alınan nergis ve okaliptüs yapraklarından gelen gece çayı içiniz. Geceleri ısınmak ve bal ile içmeye ısrar edin. Soğuk ciddiye alınması ise, gün boyunca üçüncü fincan almaya.

virüs salgınları sırasında, yaz sıcağında, hem de sen nergis ve bal çay içmek oruç yüksek radyasyon geçmişi olan bölgelerde olduklarında olarak.

1 saat. Tepeleme kaşık kuru kadife çiçeği 1 çorba kaşığı dökün. su kaynayan bir tabak ile kapatın ve 30 dakika ısrar ediyorlar. Şekil değiştirme, aç karnına sabah tatmak bal ve içki ekleyin. Tabii - En az 3 hafta.

Aynısafa çiçekler kuru, pirzola ve sürtme pişirmek:

4 çorba kaşığı. kaşığı işlenmemiş bir şişeye dökün elma sirkesi 1 fincan dökün ve iyot 50 damla ekleyin. İyice çalkalayın ve 14 gün ısrar ediyorlar. Buzdolabında saklayın. yoğun acı yerini masaj, sabah ve akşam kemikleri ve ayak yağlayın. Ağrı derhal uzağa gider ve bacaklar çok daha az yoruluyorum.

menopoz döneminde kadınların durumunu hafifletmek için

nergis ve İnfüzyon menopoz kadınlarda genel sağlık durumu bozulması kullanılır:

2 saat. Kuru çiçekler için yarım fincan günde 4 kez, 2 saat, bir suş için kaynar 2 bardak su kaşık alır dökün. infüzyon şiddetli baş ağrısı, baş dönmesi ve spazmlar, uyku ve duygusal durumuna normalleşmesi hafifletmek için çok iyidir.

kullanım endikasyonları nergis böbrek ve idrar yollarında kaynatma vardır. Böylece orada renal pelvis derin temizleyici, yani çok dikkatli tedavi edilmesi gerekir - suyu böbreklerinden kum, irin ve mukusu sürüş ve taşların varlığında kullanılamaz. Tedavi iyi evde yapılır böylece O da güçlü bir idrar söktürücü olduğu.

1 çorba kaşığı kaynatın. Su, kapak kaynatma ve 20-30 dakika demlenmeye kurutulmuş çiçek fincan kaşık. yemeklerden önce üçüncü fincan yarım saat 3 kez alın. Tedavinin süresi.

narin problemden Taze çiçekler

Kadife çiçeklerinin tıbbi özellikleri şaşırtıcı. o 3-4 de bir çiçek koparıp ve günlük onları yedi Bütün yaz boyu nergis çiçek açan: Tek yaşlı kadın nasıl hemoroid çok sıradışı bir yol başlattı tedavi söyledi. Tadı acı, yapışkan çiçekler, ama o aç karnına her sabah onları çiğnenmiş ve Ekim ayında benim hastalık hakkında unuttum. Buna ek olarak, mide zarar durdu (gastrit yüksek asit ile oldu) ve sakızlar artık kanar. Bir kadın hala 2-3 hafta boyunca her yaz o dediği gibi, "tatlı yiyen" ve neredeyse hiçbir kötü iken, 10 yıldan fazla oldu. Kendini iyi kırk yıl olarak görev yaptığı 56 yıl içinde hissediyor. Hepsi bu kadar.

Ne zaman stomatit, diş eti kanamaları

calendula güçlü kaynatma kullanım endikasyonları ağızda stomatit ve enflamatuar süreçler.

(. 1 çorba kaşığı L. Cı ham kayar 1 h. Su) güçlü bir kaynatma kadife çiçeği Brew, her yemekten sonra ağız 2 saat aşılamak ve durulama, ayrıca yatmadan önce gerekmektedir.

semiunconscious durumları ile sürekli baş ağrısı ve baş dönmesi Marigold'a (1 saat. suyun litresi başına ham cam) iki hafta içecek özütü 0,5 bardak günde 3 kez gerektiğinde. Bir migren ile ilgili endişeleriniz varsa, o zaman halk ilaçları tedavisi burada http://detki-roditeli.ru/мигрень-как-снять-боль/ kullanılabilir

polene alerjisi At

nergis ve İnfüzyon başarıyla uygulandı ve mevsimsel alerjiler. kurutuldu kadife çiçek 1 çay kaşığı dökün ½ kaynar su bardağı, sarma ve 2 saat aşılamak. Şekil değiştirme, 1 st için günde 3 kez almak. kaşık. Ders -10 gündür. Aynı on günlük kurs ısırgan otu çay yapraklarını içmeye ihtiyaç (2 yemek kaşığı. kaydıraklı Kaşık kaynar su 0,5 litre yem). Sonra çeyrek fincan günde 3 kez almak, (kaynar suya bir bardak 1 çorba kaşığı. Otlar Spoon) veraset infüzyon gidin.

idrar tutamama ile mesane iltihabı,

Calendula ve eşit oranlarda karıştırılır ısırgan. 14 gün içinde, günde 3 defa (20 dakika kaynar suda bir bardak 1 çorba kaşığı. Toplama kaşık), bu otlar 0.5 su bardağı et suyu içilir. 30 dakika yemekten önce mideyi boşaltmak için emin olun.

Sen nergis, bal ve aloe suyu ilaç hazırlamak gerekiyor.

İlk olarak, bir temel infüzyon: polstakana kadife çiçeği kaynar su, kapağın yarısı bardak dökün ve fincan tabağı 3 saat ısrar ediyorlar. Bu hangi soy 5 Sanatın dışında temelidir. temiz bir kaba kaşık. Buna 2 saat ilave edildi. L. bal ve aloe büyük bir tabakanın suyu. Iyice yoğurun.

önce olmamak 40 dakika yemekten önce aç karnına 1 saat. Sabah ilacın Spoon ilk 3 gün sürebilir. Diğer günlerde dozu 1 çorba kaşığı kadar artırılabilir. kaşık. kabul oranı - 40 gün sonra iki hafta kırmak ve tekrarlayın. tam iyileşmeye kadar tedaviyi sağlamak.

gastrointestinal sistem hastalıkları ağrı gidermek için

su 2 çorba kaşığı kaynar 0.5 litre ekleyin. kaşık, kadife çiçeği, 2 saat ve filtre aşılamak. Yemekten önce çeyrek fincan 20 dakika boyunca 4 kez alın.

Jinekolojide Kadife çiçeklerinin terapötik özelliklerini kullanma

Servikal erozyon douching

Erozyon günlük douching tedavi: Brew 3 yk. çiçekler kaşıklarının kaynar su, kapağın 1 litre kurutuldu ve daire saat aşılamak. Şekil değiştirme. Prosedür üç hafta boyunca sabah ve akşam yapılır. douching sonra 30 damla tamponlar günde 3 kez nergis yağı ve okaliptüs almak tentür verir.

turuncu güzellik - kalendulovoe yağı ve burada mevcut tedavi Kalendulovoe yağı için kullanımını nasıl yapılacağı hakkında daha fazla bilgi için.

su 3 yemek kaşığı kaynar dört bardak dökün. l. kadife çiçeği ve 10 dakika boyunca düşük ısıda kaynatın. 1 saat, drenaj ısrar ve douching sabah ve akşam taşırlar. Hızla yarar ama on günlük kursu tutmak için daha iyidir. Hastalığın şiddetli tezahürü tedavisinde bir ay uzatma kararı aldı.

Bu hastalıkta sık douching bu ekstrakt yardımıyla ortadan kaldırılabilir şiddetli kaşıntı, zahmet:

2 çorba kaşığı. kaşık besleme stoğu 2 yemek kaşığı doldurun. kaynar su, kapak ve 1 saat aşılamak. Douche en az günde 2 kez, bu mümkün ve daha sık, hiç değilse mümkündür. Güçlü dayanılmaz kaşıntı ile infüzyon içinde nemlendirin ve etkilenen siteler için geçerli, onu demir ütülü temiz doğal kumaştan bir parça almak gerekir. Hatta yürümek ve ev işlerini yapabilir.

Bu yüzden, bu tarifi anlattı komşum, tedavi.

halk hekimliğinde kullanılan nergis ve Alkol tentür,

* 20 damla kaşığı 1 - Gelgitlerden eczane calendula tentür yardımcı olur. su kaşık. Tedavi süresi -1 ay. Olumlu ilaç etkiler ve kardiyovasküler sistem üzerinde, kan basıncını düşürmek ve sinirlerin yatışmasına yardımcı olur.

* Kalıcı baş ağrısı itibaren bir bardak su üçte birini üzere günde üç kez 30 damla tentür alınmalıdır. Kursu - off 7 gün izledi ve tedaviye devam 2 hafta.

* Bu calendula alkolat ve, anjin içinde grip gargara için kullanılır. bardak su, 1 saat. Kaşık tentürler ekleyin, karıştırın ve günde 3 azaltılmış prosedürlerin den.Pri stihanii inflamasyonda 5-6 kez durulama yapmak.

* Aynı çözüm ayakları üzerinde losyonlar ülseri, Pityriasis versicolor, egzama, deri üzerinde püstüler patlamalar, donmalara için kullanılmıştır. Temiz bir bez bez ıslatın ve 15-20 dakika boyunca vücudun etkilenen bölgelere uygulanır. 2-4 günde tekrarlayın.

* erozyon, vülvit, endocervicitis, colpitis: jinekolojide calendula tentür ayrıca çeşitli iltihabik durumların tedavisi. 1 litre içinde ılık su 1 çorba kaşığı seyreltilmiştir. tentür ve douche kaşık günde 2 kez - sabah ve akşam. Bartholin bezinin iltihabı üç hafta boyunca gerekli olduğunda, günde 3 defa calendula tentür, su üçte biri fincan 20 damla almaya.

* Dismenore (ağrılı adet görme), kritik günler önce 5-7 gün boyunca bir tentür almak gerekir. su nergis eczane tentür 15-20 damla bir kaşığı içinde çözün ve yemeklerden 30 dakika önce günde 3 kez içilir.

nergis akne tentür kullanımı:

♦ yağlı cilt sebore baz çözeltisi su (1 çay kaşığı tentürler cam ..) Yüz günde 2 kez sürüldüğünde - sabah ve akşam.

♦ yüzünde genç akne seyreltilmemiş tentür bira maya ve anti-enflamatuar ve temizlik ücretlerinin kullanımı alarak, maya maskeleri ile dönüşümlü olarak silin.

♦ bazen vücudun bazı alanlarda serpin calendula akne, ülser, seyreltilmiş tentür uygulayın. su yarım bardakta. 1 saat çözülür İlaç kaşık ince doğal doku nemlendirip ülserli satışa için. 20 dakika tutun losyon günde 2-3 kez tekrarlayın.

Kontrendikasyonlar: Mit ve gerçeklik

yararlı özellikleri rağmen, nergis kontrendikasyonlar sahiptir. Ancak, ağdaki bu konunun çalışmada, sadece farklı sitelerin birbirlerine yazarları peredirat mitlere varlığını karşılaştı.

ağ nergis gastrointestinal sistem hastalıkları kontrendikedir bu bilgileri yayıldı. her yerde halk hekimliğinde ve dizinleri tüm kitaplarının bölümünde kaydırma ve teyit edilmemiştir. Dahası, AP kitapta Popov "halk tıbbında Tıbbi bitkiler" çivi mide (ülserler ve kramplar) hastalıkları için tavsiye edilir. mide ülseri tedavi etmek için kullanılır çiçeği ekstresi, - Buna ek olarak, ilaç endüstrisi, ilaç "Kaleflon" üretir.

Bu bitki davlenie.S dikkatli hamile kadınlara çivi ele alınmalıdır düşürür olarak pek iç Ona ilaç ve decoctions kabul, kadife çiçeği aşkına, (ama çok dikkatli olmak gerekiyor - portakal çiçekleri ve ilaçlarla tedavi edilmemelidir gipotonikam vardır ).

Kuru, hassas cilde sahip kişiler iyi bu bitkinin decoctions ve infüzyon ile prosedürlerde yer almak değil böylece Aynısafa, yağlı cilt davranır ve gözenekleri sıkılaştırır.

Gördüğünüz gibi, nergis kontrendikasyonlar daha iyileştirici özelliği vardır iyileştirici ve mevcut bitkiler herkes pratikte can için tedavi. ) Eldeki kullanın ve biz başka aramaz.

Sevgiyle, Irina Lirnetskaya

Siteniz için teşekkür ederiz. Çok interesnoaya ve çevresinde gerekli bilgiler. Gerçekten marigolds gibi ve onlar ISOC rahatsızlıkları tedavi edilebilir. Dikkatli olmak gerekir gibi düşük kan basıncı ile insanlar için olduğunu bilmiyordum. Şimdi bileceksiniz. teşekkür ederiz.

yazı için teşekkürler. Ben fitogarmony ihtiva otlar ile alınamaz, kırmızı fırça götüreceğiz. Aynısafa fitogarmony içeriyor?

Galina, ben ancak hiçbir yerde calendula üzerinde kitaplar, makaleler, bilimsel makale,% 100'üne tümü üzerinde otorite değilim

Ben tanışmadım Bitki hormonlarının Bileşiminde varlığı hakkında bilgi.

Çok yararlı makale! Teşekkür ederiz!

Çok yararlı makale! Teşekkürler! Ben küçük çocuklar için daha tarifleri öğrenmek istiyorum.

Ben denedim sadece olanları, arkadaş, akraba - Gulina, ben çocuk bakımı için tarifleri yayınlamak. Onlar kategori Çocuk ve Mama toplanır

lechitsya..Interesno olacak, hasta zaman retsepty..Kak için teşekkür ederiz, yüz kremi ev -En onun temelinde hazırlanabilir ...

Birçok tarifleri vardır mümkündür

Kayıt ve abonelik olmadan!

Hiçbir veri girişi gerekli değildir, sadece indirmek ve tüm

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

7 + 3 =