evye için ne seçmek için

Nasıl mutfak için bir lavabo seçmek için - pratik ipuçları ev kadınları

Tüm sahipleri bir sorun ile karşı karşıya - Uzun yıllar süren yemek için bir lavabo nasıl seçileceği, fonksiyonel ve şık oldu. Rahat bir kabuğa sahip lezzetli yemekler ve oda temizliği ile mükemmel uyum çabuk hazırlanması anahtarıdır.

mutfak için en iyi temizlik aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır:

 1. Mukavemet. Lavabo güvenilir yemekler büyük miktarda dayanacak ve düşen nesneler ve darbeler tarafından deforme olmamalıdır.
 2. bakımı kolaydır. Kaliteli ürünleri kimyasallar ve aşındırıcılar kullanımına çizik yok, temizlemek ve yıkamak için kolay olmalıdır.
 3. Kapasite. İşte bu yemekler çok sayıda yerleştirilir. Genellikle daha iyi Sadece derin kase seçin.
 4. Estetik itiraz. Kabuk kulaklık bir parçası olduğundan, bu güzel ve konforlu bir şekle sahip olmak, çevredeki alanı, dolaplar için doğru boyutu ile iyi uyum olmalıdır.
 5. Dayanıklılık. Ürün, yüksek sıcaklık ve nem, çekici bir görünüm koruyarak uzun bir süre dayanabilen yüksek kaliteli malzemeden seçilmelidir.

Kurutma ve yıkama meyve sepetleri, deterjanlar, konturları tekrar parçalayıcı atık, kevgir, açılan atık, tahta, içme suyu üretmek kesilmesi için filtre modülü için dağıtıcılar - kabuk insan pişirme işlemini izin cihazları ile takviye edildiğinde çalışan bir merkezi uygun olan modeli. onlar kabuğu ile satılırsa, tasarım ve boyut olarak sığacak şekilde garanti edilir. yükü veya gömme - Modern mobilya üreticileri kaideler seçeneklerine ekin yöntemle farklı sunuyoruz.

Çok düzgün ve modern görünüm mutfak için tezgah altında lavabo gömülü. Çoğu zaman, bu kulaklığın uzun sürekli çalışma yüzeyi ile bir odada kullanıldığında, özel olarak, uygun büyüklükte onun tam delik Gerçekleşen sokulur. Kabuk, bağımsız bir şekilde seçilen şekil ve modeli ile ilgili olarak aşağıda (yukarıda) ya da herhangi bir malzeme üst düzeyde bir yüklenir. Modelin Geçme avantajı hijyenidir.

mutfak temizlik seçimi, bir konsinye modeline durdurabilirsiniz. O tezgah yerine bir kapak gibi, standart bir boyut kabine taktı. o serbest duran dolaplar bulunduğunda bu seçenek düşük maliyetli kulaklık için uygundur. Bu çok basit bir kurulum tipi kabukları olduğunu. kusurlarından biri, zahmetli ve hijyenik olmayan bir mutfak tablolar arasında su girişi, olasılığını tespit edilebilir.

mutfak için bir lavabo nasıl seçileceği belirlenirken, üretim için malzeme üzerinde karar vermek önemlidir. O iç odaları ve tasarım stili ile uyum içinde olmalıdır. Ne mutfak için lavabo vardır - Malzeme:

 • demir, paslanmaz çelik;
 • yapay veya doğal taş;
 • seramik;
 • cam;
 • plastik;
 • Emaye yüzeyi.

Modern bir tarzda Mutfak, sen paslanmaz çelik veya yapay mermer ve granit renginde yapılmış bir lavabo tercih edebilirsiniz. sade ve klasik oda olumlu stilize antik metal tas, seramik, taş bakacağız. Beyaz emaye Fransız şıklığının yüzyılın bir dokunuş ile Provence oldukça hafif mutfağı için mükemmel batarlar.

çok popüler bir seçenek, düşük fiyat, çok yönlülük, hafifliği, direnç şok ve korozif ortamlar için burada - mutfak için paslanmaz çelik evye. Bu alaşım krom ve nikel bileşimi içeren, bunlar bir ürün çekici parlaklık vermek ve aşınmaya karşı koruma. Paslanmaz çelik kabuk bazen parlak veya mat bir yüzey olan dokulu desen dekore edilebilir. kaba yapı daha az görünür çizikler. Metal kabukları dayanıklılık, nem direnci çekmek. Bunların dezavantajı - gürültü düşen su üretilir.

onun parıltı nedeniyle Paslanmaz çelik yüksek teknoloji tarzında mükemmel uyum sağlar. Çağdaş iç minimalizm tasarım için bir yenilik, alaka - Mutfak Siyah mat metal lavabo. Daha az görünür kusurları ve kirliliktir. Bu lavabo tezgah karanlık ve ışığın güzel bir kombinasyon görünüyor. projelerde antika bronz metal temizleme veya pirinç bir sessiz pahalı altın bir tona sahip, kullanılabilir.

Eğer için evye bir taş seçmeden önce, onun güçlü ve zayıf yönlerini incelemek gerekir. Bu tasarım özel glamour vermek malzemelerin popüler bir türüdür. Taş Mutfak için lavabolar - artıları ve eksileri:

 1. avantajlar küçük darbelere karşı dayanıklılık, özel güç, direnç içerir. Ürün mükemmel su düşen ve şık bir görünüm sesi emer.
 2. yüksek fiyat sıralanmış dezavantajları, malzemenin gözenekliliği, tırmalama veya sonbaharda çok ağır nesneler içinde yonga olasılığı. Buna ek olarak mermer ürünleri yüzeyinde leke oluşturabilir, örneğin, pancar veya kahve için renklendirici ürünler, korku.

En popüler taş lavabolar:

 1. granit lavabolar Mutfak için en dayanıklı bulunmaktadır. renk düzeni - küçük karakteristik içerikleri ile koyu (siyah) için açık gri (neredeyse süt) her tonu.
 2. mermer evye Mutfak en muhteşem çağırdı. renk düzeni - beyaz veya bej taş alışılmadık derinlik vermek lekeleri bulunan büyük desenli, yeşil, bordo gri.
 3. Suni taş. Maden yongaları ve polyester reçineleri evye, granit yongaları, kum veya taklit mermer ve diğer doğal maddelerin imalatı için kuvars üretir. Bunlar, düşük maliyeti gerektiren nemi yok pürüzsüz bir yüzeye sahip. Üreticiler dikkate doğal bir malzemeden dezavantajlarını alıp yonga daha dirençli yapay taş lavabo yapılmış. Suni mermer veya kuvars mutfakta Beyaz lavabo parlak renklerde dekore şık odalar, için, zamana ayak uydurmak, dayanıklı ve güvenilir bir seçenek olacaktır.

İlk bakışta cam mutfak Modern yıkama nedeniyle yüksek sıcaklıklarda sertleştirilmiş malzemeden imal edilmiştir gerçeğine kırılgan, ama aslında güvenli, güçlü ve dayanıklı, kaynar su korkmayan, aşınmaya ve diğer kimyasallara dayanıklı görünüyor. Kaplama gözenekler ve çatlaklar ücretsizdir gibi onlar kir birikir yok. Cam lavabolar keskin köşeleri olmayan, pürüzsüz formları çekmek. Modern tasarımı onlar sütunlar üzerine değil, aynı zamanda kolay doğrudan duvara bağlı krom parantez üzerinde sadece yüklenebilir.

Ürünler herhangi formun, tam anlamıyla, nedeniyle şeffaflık çekici ve havayı bakmak havada yüzer (hatta kesilmiş bir küre formunda), renkli camdan yapılır. Onlar şık ve zarif iç tercih olmalıdır. dezavantaj ürünlerin yüzeyinde lekelerin ortaya çıkmasıdır - her kullanımdan sonra, her hafta temizlemek için bir bezle iyice kurutun.

oda parlak mutfak, bu tür mobilya temizleme plastiğin altında ahenkli bakacağız. Bu lekeler ve noktalar meydana getirmiş olmamalıdır üzerinde düşük maliyetli, kolay, düzgün bir yüzey çeken, lavabo temizlik ve yıkama kolaydır. Parlak bir mutfak üniteleri sesi - ürün daha asidik, renk üretilebilir. dezavantajları kaynar su korku ve güçlü temizleme maddelerinin kullanımı çatlaklar, çizikler, yetersizlik oluşumu olasılığını da içerir.

Eğer mutfak için bir lavabo seçmeden önce, onun şekline karar vermek önemlidir. Bu yuvarlak, kare, dikdörtgen ya da en tuhaf yapılandırma olabilir. Form kullanılabilirlik hususlar seçimine kabuğunu etkiler. Örneğin, mutfak köşesinde bir lavabo mükemmel uzaya sığar odasında yer kazanmak için. Kompakt ve dikdörtgen, kullanımı pratik Kare lavabo ferah, - uzun üstleri için kusursuz. Bu ürünler herhangi içine mükemmel uyum ve fazla yer almazlar. Yuvarlak kenarlar kullanımı daha rahat olun.

Ciddi bir soru, mutfak için bir lavabo nasıl seçileceği, hesap ergonomik faktörleri göz önüne alarak, karar verin. Onlar ideal alana sığacak ve konfor sağlamalıdır. Örneğin, yuvarlak - küçük boyutlu mutfaklar için en uygun lavabo, kolayca duvarın ortasında gibi herhangi bir tezgah entegre edilmiştir ve köşede edilebilir. Bunlar nadiren ek kase ile donatılmış genellikle küçük boyutlu, ama çok geniş. Buna ek olarak, dairesel şekil nedeniyle köşesiz olması gerçeğine yıkamak için daha uygundur.

Mutfak için lavabolar genel bir bakış yapma, özel dikkat oval ürünlere ödenmesi gerekmektedir. Bunlar tamamen pürüzsüz formları pahasına onlar iç daha şık ve anlamlı hale, pratiklik ve güzellik birleştirir. Oval Lavabo yuvarlak daha fazla işleve sahiptir, ama aynı zamanda kompakt çekiyor. Genellikle tarafta silindirik bir girinti ve ek çalışma yüzeylere sahiptir, bir ya da iki kase ile donatılabilir. En cesur seçenekler alışılmadık şekil ve eğrileri içerir.

Mutfak için lavabolar türlerini göz önüne alındığında, kanat desenleri ile sempati bir çok neden olmaktadır. ek yanal düz alanı, bu geleneksel kabuk genellikle oluklu. Bir ya da her iki tarafta da dikdörtgen, oval ürün yüklenir. Kanat yemekleri, bulaşık deterjanları, sıcak tencere ya da tava koyabilirsiniz. Kesme tahtası, kurutma için çıkarılabilir sepet - Çeşitli aksesuar ile takviye edilebilir. Eğer bir kanat ile bir model seçerseniz, kabuk işlevselliği önemli ölçüde artar.

Büyük mutfak lavabosu bir, iki, üç, dört kase olabilir. Çift lavabo - En popüler bir seçenek. durulayın veya meyve ve sebze, defrost et yıkamak - Bir kapta yemekleri ve diğer temizlenebilir. Oda yer ise, bir model seçmek daha iyidir. iki bölümlü bir düzenlemede, çanak büyüklüğü, aynı ya da farklı kılan - ek bir girinti daha önce öğütülebilir.

Özel mutfak için bir lavabo nasıl seçileceği verirken, geleneksel olmayan yolları üzerinde kalabilirler. küçük bir oda rahat üçgen kabukları, onlar yuvarlak veya kare olarak olarak geniş, ama çok genç dördün için uygun, oda köşeye mükemmel uygun değildir. mutfak dar lavabolar dikdörtgen bir şekil, yaklaşık 30-50 cm bir genişliğe, ayrıca alanının daha verimli kullanımına yardımcı, küçük odalar için tasarlanmış bulunmaktadır. Bunlar standart modellerin işlevselliğine aşağı değildir.

Geniş mutfaklar için düz veya kemerli şekiller olan beş-altı-taraflı trapez modeller geliştirilmiştir. Etkileyici bir boyut, kapasite, farklı hacimlerde çeşitli ilave kaselerin ve yan, alt veya üst kanatların varlığı ile ayırt edilirler. Büyük kabukları duvara veya odanın köşesine yerleştirin. Çoğu zaman, bu tür ürünler, birkaç vinçin veya dönüşler üzerindeki ilave yüke dayanabilecek bir takviyeli karıştırıcının kurulumunu sağlar.

Bilginin kopyalanmasına ancak doğrudan ve endekslenmiş kaynak referansa izin verilir.

Mutfak için hangi lavabolar seçilecek: özellikler ve tüketici incelemeleri

Mutfaktaki yıkama, mutfak ekipmanlarının ayrılmaz bir parçasıdır. Metninin yakınında, zamanının yaklaşık üçte birini farklı işler yapıyor (sebze yıkamak, yemek hazırlamak, bulaşık yıkamak). Birçok nedenle, lavabo rahat olmalı, mutfakta rahat olmalı. Uzun süreli çalışma gereksinimlerini ve bakım kolaylığını sağlamalıdır.

Kazara ve huzursuzluk içinde seçilen bir kapta mutfak çalışması işkenceye dönüşebilir. Bu makalede, mutfak lavabosunun seçiminde nasıl yanlış olacağı hakkında konuşulacaktır.

İyi lavabo hangi özelliklere sahip olmalıdır?

Mutfak bulaşık makinesi ekipmanlarının ideal veya mükemmel parametreleri değil, sadece iyi özelliklerin ortaya çıkmasına neden olan merak edebiliriz?

Birçok kişi ve zevkle, mutfak lavabolarında olduğu gibi, her hostere bir seçenek var, ancak genelleşip bir araya gelebilirsin iyi kaplar için şartlar:

 1. Yıkama lavabonun kapasitesi, bu parametrede birçok ev kadınları iyi bir temizlik belirler, bu nedenle plakalar aralık olacak şekilde yerleştirilmiştir ve daire (tava, tava, tencere) kap pişirme doğaçlama.
 2. Mutfak lavabo yüksek sıcaklıklara dayanıklılık yanı sıra deterjanlar kimyasal bileşimi. Aynı zamanda mekanik etkiler için güçlü olmalı, mutfağın tadına bakmamak için diğer mutfaklara uyacak şekilde güzel bir görünüme sahip olmalıdır.
 • Mutfakta hangi stilin yapılacağını belirledikten sonra mutfakta bir lavabo seçiniz. Bu, mutfak mobilyalarını ve ekipmanlarını bir lavabo ile birleştirmeye yardımcı olacaktır.
 • Uzmanlara göre, ailenin tüm üyelerinin mutfak tercihlerini hesaba katmak gerekir: hostes yemek hazırlamak için ne kadar ve ne kadar yiyecek hazırlar, hangi gereçler ailenin en sıklıkla kullandığı şeylerdir.
 • Yıkama kabının yanında ne olacak, ne tür bir karıştırıcıya ihtiyaç duyulacak, ek donanıma ne koyacaksınız (su filtresi, atık öğütücü).

İyi bir lavabo seçmek için mutfak alanının tasarımında yer alan uzmanlar, Bu parametreleri dikkatlice inceleyin:

 1. Yıkama kabının şekli ve boyutu.
 2. Kaç kase (kabuk).
 3. Imalat malzemesi.
 4. Kurulum yöntemi (katıştırılmış, fatura).
 5. Ek ekipman montaj imkanı, karıştırıcı.

Lavabonun musluğunun seçimi önemli bir faktördür, bu su tasarrufu ve uygun kaynağıdır.

Lavabonun hangi boyutta seçilmesi daha iyi, derinliği

Mutfak lavabonunun derinliği ve boyutu ev hanımı tercihleri ​​ile değil, küçük mutfakta hantal lavabo çirkin görünen rasyonel bir çözümdür. Bu davadaki uzmanların, iki büyük kasede olan mutfak lavabolarına değil, bir büyük kasede veya iki küçük kasesine sahip olabilecek köşe mutfak lavabosuna dikkat etmeleri önerilir. Köşe yıkama mutfak ünitelerinde, lavabo, 90 derece açıyla birbirlerine göre. Bu seçim küçük bir mutfak için en iyisi olacaktır.

Kasadaki donanım derinliği de önemli bir husustur, çok derin bir kasede tercih edin, sırt sık sık bükülmeden, omuz ağrılarından, ellerden yorulacaktır. Kase yemekleriniz için sığ olduğunda, su mutfağın duvarlarında ve çevresinde püskürtülür.

 • Kasenin optimum derinliği 150 milimetreden 180 milimetreye kadardır. Hostes için uygun, kase bol geniş.
 • Kasenin arka duvarından ön duvara olan mesafeye dikkat edin, lavabonun seçileceği dolap derinliğinden daha küçük olması gerekir.

Çanağın yıkanma şekli seçimi de bir tasarım yaklaşımı ile yapılabilir:

 • Ortak biçim: dikdörtgen, kare, daire.
 • Tasarım şekli: elipsoidal, düzensiz şekil, dışarıya doğru kanatları olan.

Çeşitli kabuk şekiller kendi üretiminde yeni malzemeler kullanmakla mümkün hale geldi, bu mutfakta çamaşır yıkama makinelerine ergonomi kanunlarını uygulamamıza izin verdi.

Genellikle mağazalardaki bir alıcı dikdörtgen veya kare şeklinde bir lavabo bulacaktır. Yuvarlak kaseler daha az görülür ve üçgen kaseler veya eliptik bardaklar için olan talebi karşılamak çok nadirdir.

Uzmanlar, yıkama şeklinin seçiminin ana faktörden etkilendiğini söylüyor, bu onun rahatlığı. Mutfak orta boy ise, yuvarlak lavabo takılabilir, aynı boydaki diğer lavabolardan daha geniş.

Önemli! Yuvarlak kaseleri seçerken kapasite ve mutfağın gelecekteki iç mekanları dışında düşünmelisiniz; yuvarlak şekiller olmalı, organik olarak bulaşık ve sebze yıkama yeri ile birleştirilir.

İyi bir lavabo tek bir lavabo ile sınırlı değildir, genellikle iki tane olmakla birlikte, daha fazla olabilir, alıcı çantasına ve mutfak alanının boyutuna bağlıdır. Birkaç kaselere sahip lavabo, mutfak donanımları için geleneksel bir lavaboya kıyasla pahalıdır.

Birkaç kaseye sahip lavabonun kullanışlılığı ve rahatlığı düşünüldüğünde, çeşitli kabukların varlığının uygun olduğuna her zaman dikkat edilmektedir:

 • Bir kapta meyve ve sebzeler, yeşiller yıkanır.
 • Başka bir kapta derin dondurulmuş gıdalar (et, balık) çözülür.
 • Üçüncü kasede yemekler yıkanabilir.

Tabii ki, bir kaseye sahip olan ekipmanın bakımı daha kolaydır, ancak kolaylık açısından birkaç kaseye sahip olan ekipmanın altındadır. Şimdi en popüler iki kaseli mutfak aletleri. Büyük mutfaklara sahip kır evleri veya daireler için, üç veya daha fazla lavabo ile lavaboyu koyduğunuzda, bu çözümü tercih edin. Üç lavaboya sahip ekipmanların kenarlarında genellikle iki tane büyük kaseler ve aralarında bir tane daha küçücük çukur var.

Kurulum yöntemiyle bir lavabo nasıl seçilir?

Var kurulmanın üç yolu mutfakta yıkanacak kaseler, bunlar:

 1. Başka bir deyişle mutfakta tezgaha "kesilen" gömme lavabo, bunun için hazırlanan alana yerleştirildi. Uzmanlar, uzun tezgah üstü tezgahlar ve mutfaklar için bu yöntemi önerir. Zıvanalı kabuk üç konuma yerleştirilebilir:
  • Ortak tablonun üstünde.
  • Tezgah seviyesinde.
  • Haznenin seviyesi tezgahın altındadır.
 2. Tezgah üstü lavabo, hazır mutfak dolabının üzerine döşenerek yerleştirilir. Bu montaj yöntemi, ayrı modüler dolaplara sahip mutfak takımlarında önerilir.
 3. Entegre pullar, bu, tezgah üstü bir kenara monte edildiğinde, tezgah üstü ile bir seviyeye monte edildiğinde. Mutfak mobilyaları için bu tür bir eğitim alan uzmanlar için bu tür kurulumlar arzu edilir.

Bu veya kabuğun yapıldığı malzemenin seçimi birçok faktörden etkilenir. Alıcının dikkat ettiği şey ve uzmanların önerdiği şeyler:

 • Mutfak dolabının görünümü, mutfak alanının genel iç kısmına uyar.
 • Hostes tarafından en çok talep edilen özellikler nelerdir.
 • Mutfak için bir lavabo satın almak için aile bütçesi nedir?

Uzmanlar mutfak alanı, modern dekore, lavabo seçmek için tavsiye Paslanmaz çelik veya yapay taş.

Klasik mutfaklar, bir kase yapay taş (granit tabanı), seramik malzeme ile daha iyi donanımlıdır.

Tasarımcılar, eski çağlardan kalma mutfaklarda bronz veya pirinç lavaboların kullanılmasını önerir; iyi yapay granit veya seramik lavabo gibi görünür.

Kase paslanmaz çelik mutfak lavabosu

Paslanmaz çelik, mutfakta bulaşık yıkamak için farklı kaseler yapan popüler bir materyal. Bu malzeme önde gelen mutfak ekipmanları üreticileri tarafından prospektif olarak kullanılır. Yüksek kaliteli modern paslanmaz çelik şunları içerir:

Bu malzemenin mutfak lavabolarının üretiminde kullanılması mükemmel bir görünüm kazandırır. doğal parlaklık, Güvenilir korozyon önleyici maddelerdir. metal pulların kullanıcıları dikkat tek şey sürecinde ondan gürültü varlığı, ancak üreticilerin bu eksiklik olarak kabul edilir ve kase altına yerleştirilen bir silikon malzemeden yapılmış özel gürültü emici ile paslanmaz çelik evye üretmeye başladık.

Alıcılar mutfağa iki çeşit kaseler sunuyor: paslanmaz çelik, parlak yüzeyli bir lavabo, mat yüzeyli bir lavabo. Lavabonun yüzeyinde bir fatura olabilir.

Önemli! Paslanmaz çelik paslanmaz çelik bir lavabo mıknatısına tepki göstermez.

İlginç bir mutfak içi, alışılmadık bir tasarım, harika görünecek orijinal bir lavabo gerektirir, bu seramik bir kase ile bir lavabo. düşünmek seramik ürünlerin niteliksel avantajları:

 • Direnç, yüzey aşınmaya, çizilmelere tepki vermez.
 • Yüksek sıcaklıklara karşı yüksek dayanıklılık.
 • Ev kimyasalları ve deterjanlar için herhangi bir reaksiyon yoktur.
 • Seramik ürünlerinin kolay bakımı.

Seramik kapların dezavantajı: Ağır ağırlık, darbelerden kaynaklanan kırılganlık.

Suni taştan kovalar

Yapay bir taş ile lavabolar için kaseler seçerken, aralarında daha az belirgin renklerin olduğunu anlamak gerekir. Kompozit mutfak ekipmanları, pahalı ürün kategorisine ait olmakla birlikte, bu onların temel eksikliklerine atfedilebilir. Bu pullarla ilgili olumlu görüşler çok daha fazladır:

 • Ortam havasında zararlı bir emisyon yoktur (çevre dostu).
 • Mutfak alanının herhangi bir iç mekanı için uygun olan mükemmel görünüm.
 • Herhangi bir yöntemle kolayca yıkayın.
 • 280 dereceye kadar yüzey sıcaklığına dayanıklı.
 • Akan su jetinin ses emilimi özelliklerine sahip olun.
 • Herhangi bir deterjan veya temizlik maddesinin kabın yüzeyindeki kimyasal saldırıya karşı direnç.

Kompozit kabuklar, pigment ve reçinelerin kullanıldığı özel bir bağlayıcı malzeme ile bağlanan taş kırıntılarının en küçük parçacıklarından yapılır. Bu malzeme doğal taşı taklit edebilir, farklı renk ve desenlere sahip olabilir.

Uzmanların, bu tür bileşik malzemelerin her bir bilinen lavabo üreticisinin varlığına dikkat ettikleri dikkate değerdir:

 1. şirket Franke, "fragranit" kullanır.
 2. kullanılan şirket Blanco, Teka, "Tehrani."

bulaşık için bir taş Ekipman seçin, uzmanlar kompozit malzemenin imalatında temellerini atmış ilkesine öneriyoruz. Çanakların akrilik bazlı tipleri akrilik reçine uygulama prensibi, bu ortaya çıkan taş ama kum, çizilebilir, oldukça sancılı bir süreç. Bir kase kaynamış suda dökün ve sıcak tavaya koymak tavsiye edilmez.

aglomerat (granit bileşik) yapılan çanaklar, daha uygun. Onlar kullanımı kolay, yüksek dayanıklılık, estetik bir görünüme sahiptir.

hediye olarak lavabo Sunulan ben seçmek bilmiyorum. yuvarlak kase çelik mutfakta bulaşık için ekipman ve iki kase veya genişletilmiş kil arasında bir seçim var. Biz yapay taş üzerine durdu. Biz danıştı eklendi ve iki aldım "Tegranita" nin kaseler, bir başka meyvelerde bulaşıkları yıkamak olacaktır. Komşularımız bu türevi ve onlar 5 yıldan memnun.

6 yıldan fazla, bütün ve güzel için suni taştan yapılmış My yıkama kase yanlışlıkla iki metre yükseklikten düşmesi halinde, tabii ki, yontma, ancak bakımı kolaydır, genel olarak memnun.

Ben seçilmiş yıkama nasıl geliştirebiliriz

yıkama için bir kase seçerken, her zaman gerekli kanat veya kurutucu kullanılabilirliği dikkat edin. Kanat, su yığını için yıkanmasından sonra yemekler yatar çanağının bir devamıdır. Aynı işlevi kurutma makinesi veya bir kurutucu yerleştirilmiş kanat olabilir, bir tarafta, ya da çanak her iki yüzüne de.

mutfak lavabosu, farklı iyileştirilebilir ek işlevler ve cihazlar:

 • Parçalayıcı atık bardağın altına yerleştirilir, elektrikle tahrik edilmektedir, bu drenaj kase ve sanitasyon ile bağlanır.
 • Set rendeler.
 • Onları kurutma, meyve sebze yıkama için ek sepetleri. Onlar kollander denilen altındaki delikleri olan bir dikdörtgen bir görünüme sahiptir edilir.
 • deterjan (dağıtıcılar) için cihaz. Sıvı deterjan eller, kaplar içinde ilave edilir.
 • Kesme tahtaları ekstra özel yıkama devreleri kopyalandı.
 • kolunun otomatik dönmesi kadar lavaboda su akışını düzenleyen otomatik valf. Onun avantajı kase kollarına düşürmeden, açmak ya da göçü kapatmaktır.

Bu ipuçlarının kendi mutfağınızda için doğru lavabo seçmek için yardımcı olacağını umuyoruz.

mutfak için bir lavabo nasıl seçilir

SÜRE lavabolar ile çok daha karmaşık emaye dökme demir öncekilerden daha düzenlenmiş ve teklif edilen sıhhi cihazların aralığı basitçe vardır büyük. Beklendiği gibi, bu durumda seçim süreci gerçek beyin teaser. Sonunda dahası, aynı zamanda mutfak iç tasarımı ile uyum içinde olmalıdır, ürün, rahat, pratik ve dayanıklı olmalıdır satın aldı. seçimin tüm önemli parametrelerini birleştirmek ve tam olarak iyi yardım makalesini uyan cihazı satın almak için.

firması seçmek - mutfak için lavabolar En üreticileri

mutfakta en önemli aracı, buzdolabı dışında, bir lavabo olarak kabul edilir. Bu bardaktan sadece oda temizliği değil bağlıdır, ancak kahvaltı, öğle ve akşam yemeğinden sonra bazı aile üyeleri ve ruh hali.

Bu nedenle, gerekirse kendi alım dikkatle seçmek ve imalat şirketleri için mümkün bu etkinliği başlatmak için gereklidir - onlar en iyi bazılarını olması gerekir:

lider firmalarla brifing aldıktan sonra bu makaleyi okuyun ve tam olarak en uygun modeli mutfak lavabosu seçin.

mutfak lavabo tasarımı ve işletme

Lavabo - Gıda hazırlanır daire ve özel evlerde, hem de kantinler, restoranlar ve diğer işyerlerinin mutfaklarında yüklü sıhhi tesisat cihazları. Yıkama meyve ve sebzeler, marul ve maydanoz, et ve balık buz çözme durulayın için Amaçlanan - olan bulaşık makineleri için "ciddi" rakipler.

Bu, paslanmaz çelik ve demir dışı metaller, doğal ve yapay taş, seramik ve polimer malzemeler, cam ve hatta ahşap kase şeklinde yapılır. Kare, dikdörtgen, yuvarlak ve standart dışı, bir köşede, formlar dahil: Farklı boyutlarda mevcuttur. ek bölümlere, kanatlar, kanatlar, tüfekler, renk tonları, kırıcı, kevgir ve kesme tahtaları ile donatılmıştır.

Bir seçenek havalandırıcı duş ve bir filtre sistemi ile ayrı bir çıkış yeri ile donatılmış kol-1 ya da 2-valf karıştırıcının açılmasından sonra, kaplanmış zıvana ve entegre edilebilir montaj sonrası ürün, çalıştırılması. kanatlarında onun suyla yığının manzaralı temiz yemekler koydu. Ek kase kolay buz eritme sağlar.

Helikopterler gıda atıklarının boru tıkanıklıkları önler. Makine valf kullanma / boşaltma deliği kapanır. su temini ve kanalizasyon boru hatları bağlanıldığında İş ekipmanı mümkündür.

Paslanmaz çelik evye

En yüksek teklif, satış ve montaj - paslanmaz çelik alaşımından biçimli çanak, tipik olarak, içerdiği alaşım, krom (≈% 18) ve nikel (≈% 10). Üreticiye bağlıdır ve özellikleri bazı teknoloji farklıdır.

Paslanmaz çelik 304 nizkomarochnaya 202 etiketli kaliteli bir yiyecek ya da endüstriyel endeksi ile birlikte kullanılır - nikel, bakır ve manganez ile ikame edilir; Ekstrude edilmiş eşyalar arasında bir yol veya kaynak imal - İlk yöntem daha çok tercih edilir; sac kalınlığı 0,4 ile 1,2 mm arasında değişir - yüksek kaliteli malzeme çok ince olmamalı.

Buna ek olarak, estetik algılama ve karmaşıklığı derecesi hangi yüzey bakım malzemesi etkiler. Bu, türüne bağlıdır parlak, mat ve antigraficheskoy olduğunu - operasyonda açısından son önemli kazanımlar, görünür çizikler ve su izleri olmadığından. Kaliteli mıknatıs malzeme kontrol edilir - bu sayfadan kayarak bunlara bağlı olmamalıdır.

 • oksidasyon, yüksek sıcaklıklarda ve kimyasal olarak korozif ortamlarda direnci;
 • ekoloji - paslanmaz çelik insan sağlığı için bir tehlike değildir;
 • basit ve kolay bakım, aşındırıcı maddeler ile maddelerin kullanımını ortadan kaldırarak;
 • Farklı mutfak mobilyaları tasarım uyumluluk;
 • harika bir seçim ve farklı zevke uygun;
 • estetik görünüm;
 • Çoğu model nispeten düşük maliyet;
 • uygun bakım ile dayanıklı.
 • gürültü artışı - özel pedleri kullanılan daha düşük;
 • çizik olarak parlak yüzey hızla ticaret elbise kaybediyor.

paslanmaz çelikten yapılmış aygıtlar hemen her mutfağa monte. Pratiklik, dayanıklılık ve hijyen - üretilme kriterleri bu ürünler için herhangi bir kısıtlama yoktur. gürültü sorunu etkin contalar, örneğin, otomobil vasıtasıyla çözülmektedir.

Kompozit malzemeden imal evye

Paslanmaz çelik ile karşılaştırıldığında kompozitlerin cihazlar, daha prestijli kabul edilir. Malzeme ayrıca suni taş denir ve - şirketin üretimi farklı oranlarda farklı bileşenlerin kullanımı ile benzersiz bir teknoloji üzerinde gerçekleştirilir bağlı.

yapısı aşağıdakileri içerir: dolgular - yaklaşık% 80 kum, granit ya da mermer fiş; Bağlayıcılar, - polimer ya da akrilik reçine, yaklaşık% 20; genellikle 10 kadar seçenekler - renk gamı ​​ürünler sunmak pigmentler. ikinci ürün kalitesi yüzeyine uygulanır ve kalıplama ve kurutma işleminden önce, diğer katkı maddeleri ile karıştırılmaz.

Her saygın şirket patentli bileşimi ve benzersiz bir adla kendi taş vardır: SILGRANIT PuraDur (Blanco), Lonstone, Kaya (Longran), Fragranite DuraKleen Plus (Franke), Florengran, Florensil (Florentina), Artgranit (Omoikiri), Kerasilgranit (Alveus) . Böyle yapay malzemeler, doğal kıyasla, genellikle birçok yönden yarar.

 • birçok şık çözeltiler için uygun olan asil görünümü;
 • gürültü zaman akan akım ile temas halindeyken kurutulması;
 • Hiçbir penceresi yüklerken güneşte yanmak;
 • kimyasal, yüksek sıcaklık, şok kavuz direnci;
 • hijyen - mantar ve diğer mikro-organizmalar doğurmak değil;
 • model serisi çeşitli;
 • özel bakım gerek yoktur;
 • malzemenin dayanıklılığı - bir kaç on yıl.

suni granit veya mermer yıkama sayesinde daima mutfak eşsiz bir iç yapabilirsiniz. Böyle bir cihaz ile lüks ve zenginlik bir atmosfer sağlanacaktır.

Çağdaş Seramik cihazları 3 tipi vardır. Porselen - hızlı, sonuç olarak, uzun bir sürü var akışkan ve mikro çatlakların kaplı absorbe; porselen - nispeten daha yoğun güçlü ve iyi kalitede elde edilen, kil, feldispat, kum ve katkı maddelerinin bir karışımından imal edilmiştir; Porselen seramik ve kompozit bir melez - bunlar, karşılık gelen ilk iki değişiklik aşan performans özelliklerini sağlamak için en çok popülerdir.

Bu tür cihazları seçerken bu ürünler, çok ağır oldukça kırılgan ve yüklemek için zor olduğundan pragmatizm, yol kenarına gider. ilk etapta üzerinde bireysel tercihi yayılan estetik bileşeni vardır - seramik lavabolar dekoratif trim, siyah, beyaz, ek olarak, ülke tarzı, Retro, Provence, modern ve klasik iyi birleştirir. En popüler modelin Gömme ve havai dikdörtgen 1 ve 2 kase genellikle pencerenin kurulur.

 • Tam çevre güvenliği;
 • Sıcaklık değişiklikleri, çizilme ve agresif deterjanlara direnci;
 • abartılı görünüm;
 • koku ve kir emme eksikliği;
 • ses yalıtımı - kullanırken gürültü duymuyorum;
 • mozaik dahil ilginç renkler;
 • Düzenli, ama çok az bakım;
 • Dikkatli kullanım şartlarında uzun ömürlüdür.
 • ağırlığı çok farklı dezavantajlara sahiptir;
 • kırılganlık - çatlaklar oluşabilir kase kızartma veya eksik düştü eğer;
 • kendini montaj karmaşıklığı.

ekolojik, estetik ve hijyenik rüşvet - Seramik birimlerinin fanlar ve hayranları var. Ancak, dikkatli bunları işlemek gerekir. Bunlar daha paslanmaz çelikten modifikasyonu daha pahalı ama doğal taş sürümüne göre daha ucuzdur.

mutfak yıkama seçim parametreleri

Yıkama olduğundan düşük maliyetli, orta fiyatlı ve pahalı, başlangıçta satın almak için para belirli bir miktar tahsis etti. Kaynak ve mutfak ve tasarım boyutu vardır. Buna ek olarak, en iyi üretim şirketleri önceden derlenmiş listesi.

ürünlerin arada 1. gömme montaj değişir, yüzey entegre edilmiştir. süpürgelik kase sonucunda biçilmiş "iniş" yerinde ilk seti üstleri ile aynı hizada ve aynı zamanda üzerinde ya da altında olabilir. İkinci sadece tablolar garniturnaja ilgili boyutlar yığılmış. Yine bazıları, fabrikada yapılan ve tek bir birim ile tepelerini olarak ifade edilirler - Böyle bir tasarım en pahalı - bunlar belirli boyut ve şekillerine sipariş edilmelidir.

Paslanmaz çelik, suni taş (kompozit), seramik (çömlek, porselen): Çoğu çalışan - 2. birçok malzeme kullanılan araçlar yaratmak. Bunların dışında, kullanılır ve diğer yarı ürünlerin zarif bir görünüme sahip ve su geçirmez: işlem sonrası pahalı doğal taş; bakır ve pirinç paslanma; metal ekler ile kombinasyon halinde telli cam. Bu durumda seçim iç mekan, fonların alıcı tat ve mevcudiyetine bağlıdır.

3. Lavabo geometrik şekillerin çeşitli yaptı. Maksimum ortak dikdörtgen modeli - onlar kullanışlı ve pratik; Farklı yüksek işlevselliği kare değiştirilmiş; Yuvarlak versiyonu genellikle büyük alanlarda ortasında yüklenir; küçük mutfaklar için en iyi seçenek - Cihaz köşesi. İsteğe bağlı olarak standart olmayan çözümler asimetrik sipariş özel ürün düzenlemelerine.

4. Mutfak hijyenik çeşitli cihazlar ile donatılmıştır "rahatlık". 14 ila 140 cm tasarım genişliği evrensel bir çanak 19 ile 90 cm derinlik ya da 1 ya da 2 kapasitesi daha küçük boyutları olabilir. ikinci hemen hemen eş zamanlı olarak, bulaşık yıkama yeşil durulama ve et defrost mevcuttur.

Temiz damla, ancak ıslak yemekler kuruması kullanışlı kanatların varlığında; filtreler kullanılarak ve atık öğütücüler tüplerde "plug" engeller; Bir geçici olarak otomatik valf örtüşme drenaj delikleri kullanılarak sayesinde Kevgir sıvı drene hızlı bir şekilde çözüldü.

5. Evye işlemi sıhhi tesisat armatürleri ile aynı tarzda seçilen bir karıştırıcı, imkansızdır. Bu durumda en yüksek gereksinimleri musluğu gösterilmiştir - bu dönüm ve yükseklik uygun fonksiyonel uzunluk yanı sıra emici veya uzatılabilir duş ile yapılmalıdır.

gözle kontrol almadan önce gerçekleştirilir. dikkate garanti süresini ve bölgesel hizmet merkezleri varlığını Taken - konumlarını ve itibar. Ürüne Pasaport ve destekleyici belgeler kurallarına uygun olarak yapılmalıdır.

Çoğunlukla Hostes çok zaman mutfakta yürütülen - bulaşık yıkamak ve yemek pişirme ağır iş görünmüyordu, çamaşır iç ve çekici bir görünüm karıştırmak için gereklidir.

Buna ek olarak, geniş ve rahat olmalı:

küçük bir oda köşe biriminde 1. paslanmaz çelik veya ek bölmesi ve kanat ile kompozit taşla iyi oturuyor.

Odanın ortasında 2. iyi bir seçenektir: kesme veya üst ürün 2 bardak ve 2 kanat oluşan - Aynı malzemenin imalatında. Alternatif büyük bir kutuya monte beyaz fayans bir model olabilir.

geniş bir alan uygun bir entegre taş duvar veya yuvarlak model ortasında bir modifikasyonu için 3..

4. Genç ailesi, yüksek teknoloji tarzı tercih iyi bakmak ve bir cam ve çelikten enstrüman çalışacaktır.

Omoikiri örneğin bir karıştırıcı ile eski mükemmel bakır veya pirinç kase yapıştırma, için, 5..

kullanıcıları arasında yüksek popülerlik zevk evye maliyeti:

1. Paslanmaz çelik - Alveus (şık 110): 0.81 / 0.51 / 0.9 m, delik, kapak makinesi ile kanat 1 ile primer ve bir ek küvetler, ile, dikdörtgen. 9.9 ... 14.200. Ovuşturun.

kase 1, 1 kanat ile dikdörtgen 0615 / 0,5 / 0,2 m, zıvana,: Longran (Ultra ULS 615,500) - suni granit 2.. 7.9 ... 13.200. Ovuşturun.

3. kaynaktan seramik - Blanco (Axon II 6S): valf makine ile kanat 1 ile primer ve bir ek küvetler dikdörtgen 1,0 / 0,51 / 0,395 m, delik,,,,. 69.1 ... 81700. Ovuşturun.

0,78 / 0,5 / 0,4 m, dikdörtgen zıvana, kap 1, kanat 1, mikser için bir delik ile birlikte: Omoikiri (Michishio OMI-78-1-GR) - Doğal taş 4.. 18.9 ... 94800. Ovuşturun.

0,51 / 0,51 / 0,405 m, yuvarlak bel, bir kase, 1 delik karıştırıcı ile: ZORG (ZC 505 NA-L Usov DOĞAL BAKIR) - bakır 5.. 25.3 ... 40100. Ovuşturun.

Fiyatlar 2017 tarihinden itibaren, yalnızca Moskova ve bölge için alakalı bulunmaktadır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

53 − 44 =