Hangi ısıtıcı en ekonomik

Elektrik tüketimi açısından hangi ısıtıcı en ekonomiktir?

Günümüzde, çoğu zaman ısı kaynağında aksamalar olabilir ve Rusya şehirlerinin çoğunda istisna değildir. Bu gerçek, evin ısınmasına neden olabilecek ek bir ısı olduğunu düşündürüyor ancak aile cüzdanında önemli bir hasara neden olmuyor. Çoğu zaman seçim, farklı ısıtma cihazları çeşitleri, teknik özellikler, işletme maliyetleri ile günümüzde değişebilen elektrikli ısıtıcıların lehine verilir.

Aşağıda, uzmanlar elektrikli ısıtıcılar için en ekonomik seçeneklerin nasıl seçileceğini ayrıntılı olarak açıkladı.

Elektrikli ısıtıcıların popülerliğinin nedeni nedir?

Elektrikli ısıtıcıların popülerliğini açıklamak oldukça kolaydır. Bu cihazlar sayesinde evdeki / apartmandaki mikro klimayı bu işleme ek insan müdahalesi olmaksızın önemli ölçüde iyileştirmek mümkündür. Böylece ısıtıcı atanmış rolü gerçekleştirmeye başlar, sadece sokete takmanız yeterlidir. Karmaşık modern modeller, uygun çalışma modunu seçmenize izin verir.

Ayrıca, elektrikli ısıtıcıları çok fazla talep eden diğer faktörleri ayırt edebiliriz:

 1. Ucuzluk ve bulunabilirlik.
 2. Kullanımı kolaydır.
 3. Farklı ısıtma amaçları için ekonomik modellerin mevcudiyeti.
 4. Herhangi bir ses olmaması, çalışma sırasında hoş olmayan kokular.
 5. Bu tip ısıtıcının uygulanması için herhangi bir izin gerekmez.
 6. Yüksek verimlilik.

Elektrikli ısıtıcıların kusurlarından bahsetmeyi başaramayız, ancak bunların azlığı vardır:

 1. Elektrik tüketiminin yüksek göstergeleri.
 2. Elektrikli şebekenin elektrikli ısıtıcı tarafından yüklenme seviyesine uygunluğu.

Elbette, günümüzdeki elektrik enerjisi oldukça pahalı bir yakıt türüdür; bu da, ısıtıcının sürekli kullanılması, kendisini önemli ölçüde azaltarak aile bütçesi durumunda kendini gösterebilir.

Bu, pek çok üreticinin, tüketicilerin çok sayıda ilgisini çekmeyi başaramayan en ekonomik ısıtıcı modelleri yaratma fikrini ortaya çıkardı.

Elektrikli ısıtıcı çeşitleri

Çalışmakta olan elektrikli ısıtıcılar çeşitli ısı transferi yöntemlerini kullanabilir. Buna dayanarak, bu tipleri ayırt etme zamanı geldi:

 • konvektif - elektrik konvektörleri, ısıtıcılar, fan ısıtıcıları kombinasyonu;
 • konvektif radyasyon / kombine - yağ ısıtıcıları;
 • yayılan - yansıtma aynaları / IR panellerdir.

Bu cihazın tasarruf temelinde ısıtma için doğru seçimi için, yukarıda verilen her tip teknik parametreleri ayrıntılı olarak düşünmelisiniz.

Burada eserin temeli şuna benzeyen konveksiyon fenomenidir:

 1. Ventilatör, soğuk hava yakalar ve sonra ısıtma elemanlarından oluşan bir sistem aracılığıyla geçirir.
 2. Zırhlı hava zaten dışarıya çıkarken yükselir.
 3. Hava soğuk-ısı akışlarının düzenli hareketi, tüm odanın üniform bir şekilde ısıtılmasını sağlar.

Konvektör sayesinde, ne tür ve model olursa olsun, odanın hızla yeterince ısınması mümkündür. Birçok kişi sahiplerini zaman zaman yolculuk eden ev evlerinde vazgeçilmez bir unsur olarak görüyor ancak orada zor bir ısıtma ağı kurmak uygun değil.

Sebepsiz olmayan konvektörler ekonomik cihazlar olarak adlandırılabilir, ancak sabit bir ısı kaynağı olarak kurulmaları uygun olmayan hallerde halen durum söz konusudur. En basit ve en ucuz modellerden söz edersek, yüksek bir ateşleme tehlikesi ile karakterize olurlar. Gelişmiş soba kapatma sistemleri, güvenlik ve koruma özellikli konvektörler pahalı modellere aittir. Buradaki güç tüketimi oldukça yüksektir. Ve uzmanların en büyük dezavantajı, çalışma sırasında ısıtma elemanları ile oksijen yakma yeteneğidir.

Sunulan kategorinin ısı kaynakları nispeten modern ve aynı zamanda teknik açıdan karmaşık cihazlardır. Onlar için, konvektörler yerine, daha karmaşık bir eylem ilkesi karakteristiktir. Temel fark kızılötesi radyasyonun kullanılmasıdır.

Bu kategorideki ısı, çevredeki cisimlerin derinliklerine nüfuz edebiliyor ve kendilerini havayı ısıtmak için zaten onlardan alıyor. Böylece kızılötesi ısıtıcıların çalışması güneş ışığının etkisine eşdeğerdir.

İnsanlar üzerinde kızılötesi ışınların olumlu etkisini görmezden gelemezsiniz. Çok soğuk bir yerde bile, bir kişi sıcak hissedecektir. Kızılötesi, konvektör gibi sadece üst parçasını değil, tüm alanı ısıtabilir.

Bu kategorideki ısıtıcıların dezavantajlarına gelince, yüksek enerji tüketimine dikkat edebiliriz. IR-cihazları ekonomik olarak adlandırılamaz, ancak farklı işletim modlarını programlama imkanı ile kaydedilir. Böylece, gerektiğinde cihazı otomatik kapanma için ayarlayabilir ve bu, elektrik maliyetlerinin yüzdesini önemli ölçüde azaltmanıza yardımcı olur.

Bu kategorideki ısıtıcılar en ucuza atfedilebilir ve bu da bugüne kadarki en popüler ısıtıcılar haline gelmiştir. Odanın temel ısıtması için bunları kullanamazsınız. Bu ısıtıcılar, hava sıcaklığında hafif bir artış sağlamak için yalnızca birkaç saat sürecek olan durumlarda uygundur.

Isı transferinin organizasyonu konvektörün karakteristik özelliklerine çok benzemektedir. Böylece, radyatör yağ ile doldurulur ve sonra ayarlanan sıcaklığa kadar ısıtılır. Sonuç olarak, ısıtıcının metalik yüzeyi üretilen ısıyı etkiler. Konvektörlere benzer şekilde, kombine modeller dahili fanlar, turbo şarj fonksiyonları ile donatılabilir. Bu tür unsurlar, odanın ısıtılma oranını artırarak uzaktan kızılötesi cihazların performansını andırır. Buradaki temel dezavantajlar:

Apartmanlar, çiniler, garajlar için varyantlar

Elektrikli ev aletlerinin uygun modelleri, ülke evleri, küçük evler, garajlar, şehir daireleri ve atölyeler için şartların bir listesi ile seçilebilir. Belli bir durum için her tür ısıtıcının teknik parametrelerinin, avantaj ve dezavantajlarının uygunluğunu doğru bir şekilde değerlendirmek gerekecektir.

 1. Daire. Bu durumda, bu odaların merkezi ısıtma ağlarına bağlanması nedeniyle cihaz kalıcı olarak çalıştırılamayacağından kesinlikle herhangi bir ısıtıcı olacaktır. Bununla birlikte, en popüler olan seçenekler şunlardır:
  • konvektörler;
  • Kızılötesi ısıtıcı - sık arızalı ısıtma sistemleri.
 2. Kır evi. Burada, sonraki operasyonunun periyodik özelliklerine güvenmeliyiz. Şehrin sınırları dışındaki ev kalıcı ikamet yeri olarak kullanılmadığından, kombine bir model seçmek daha uygun olur. Ancak, evin özelliği izin veriyorsa, birkaç kez elektrik tasarrufu yapacak bir tuğla fırını yapmak mümkündür.
 3. Konut dışı binalar. Bu durum için en iyi seçenek konvektördür. En ucuz seçenekler, yalnızca güç performansında farklı olan termik toplar, ısı fanlarıdır. Karmaşık modellerin lehine bir seçim yapmak için, çok pahalı ve makul olmadığı için kızılötesi aygıtlar gerekli değildir. Uzmanlar, konvektörlere benzer yağ soğutucular kullanmak isteyip istemediğiniz konusunda hızlı öneride bulunabilirler.

Bununla birlikte, elektrikli ısı kaynağı, yalnızca odanın ek bir ısıtma sistemi olarak kullanılması şartıyla, en güvenilir ve etkili ısıtıcılardan biridir. Aksi takdirde, ısıtma için elektrik maliyetleri çok büyük olur. Bu, her tür ısıtıcı - konvektör, modern IR cihazı veya radyatör için tipik olacaktır. Evdeki konfor seviyesi pahasına tasarruf etmeden maliyetleri optimize etmek için, kazanma amacına bağlı olarak ısıtıcının seçimine yaklaşmak çok önemlidir.

Ev ve bahçe için ekonomik ısıtıcılar

Isıtma cihazları alanında teknolojilerin geliştirilmesindeki modern eğilimlerin amacı, ekonomik ve verimli modelleri geliştirmek ve uygulamaktır. Ana hedef, ev için ekonomik ısıtıcıların oluşturulmasıdır.

Enerji kaynaklarının tasarrufu, ısıtma cihazlarının seçiminde uzun zamandır önemli bir konudur. Çoğu zaman, satın almadan önce bir kişi cihazın özellikleri ve enerji taşıyıcılarının tüketim noktası ile ilgilenir. Buna göre, odağı ekonomik tüketim için ısı transfer noktası da üzerinde.

Birçok üretici, tüketicinin gelişimindeki tüm isteklerini yoğunlaştırmaya çalışmaktadır. Optimal çözümler için sürekli arama sonucunun bir sonucu ekonomik ısıtıcılardır.

Ekonomik ısıtıcılara genel bakış

İlk soğuk hava görünümüyle ve kış yaklaşımıyla bile, birçok ev sahibi ve yaz sakinleri en uygun ısıtıcıları aramaya başlarlar.

Şu ana kadar çok geniş bir ekonomik elektrikli ısıtıcı çeşidi bulabilirsiniz:

Kızılötesi ısıtıcı. Bu, tüketilen birçok yağ soğutucusunun, elektrikli konvektörlerin, fan ısıtıcılarının yerini alan ekonomik ısıtıcı tiplerinden biridir.

Isıtma elemanı, hava yerine en yakın nesnelerin ısıtılması için bir kuvartz radyatördür. Bu, yalnızca bir öncülün geçici ve operatif ısıtması için ve ayrıca, yönlendirilmiş radyasyonun yerel bir bölgesindeki bir odada oluşturulmada etkilidir.

Kızılötesi ışınım hareketi dışında, termal konfor azalıyor.

Çoğu zaman bacaklara takılırlar, ancak tavana montaj seçenekleri de vardır. En popüler kızılötesi ısıtıcılar - UFO, Runwin, Satürn, Beko, Eko.

Oda 20 m2'ye kadar ısıtılması için yaklaşık 120 dakika sürer. Elektrik tüketimi -90 W / m 2 'dir. Boyuta bağlı olarak, odanın ısıtılması için gereken süre önemli ölçüde azaltılacaktır.

Inverter ısıtıcı (klima). Hangi ısıtıcının daha ekonomik olduğuna karar verirken, inverter tipi bir ısıtma cihazı da yer alır. Bu, piyasada görülen ve yaz sakinlerinin ilgisini çeken modern ve son gelişmelerden biridir.

Bu, bir dış ve bir iç blok içerir. Çalışma prensibi bir ısı pompası fonksiyonları dayanmaktadır. Bu ısıtma tekniği, klasik ısıtıcıdan çok farklıdır.

Pompa bile sıfırın çevre sıcaklıklarında, ısı eşanjörü içinden oda içinde dışarıdan sıcak havayı çekmektedir. Bu özel bir gaz kullanır - Freon. Yüksek basınç sonra 80 0 ° C'ye iç ünite, ısıtma bir ısı değiştiricisinde yoğunlaşır olan en Öyle, sıvı Freon düşük basıncı yeniden gaz haline dönüştürülür dış üniteye döndürülür. dış ünitede Kaynattıktan sonra Freon yine iç ünitenin eşanjöre geçer. Bu süreç, doğada, başka yerde bulunmayan, fakat bilim uzun benzersiz teknolojiyi geliştirmek için çalışıyoruz.

Bu tür dalgalanmalar gerçekleştirilmesi güç tüketimi modeli tipine göre, 5.2 kW / h indirgenir. Bu nedenle, invertör klimalar büyük evleri ısıtabilir. Oda 20 m2 de 3-4 saat ısıtıldı edilebilir. En popüler modeller - LG, Samsung, Dekker, Daikin.

Elektrikli konvektör. verimli ısıtıcılar gözden, elektrik konvektör gibi böyle bir basit ve güvenilir tipine kalmalıdır. Biz Konvektör ilkesini ele alırsak, biraz yağ radyatör işine benziyor. Ama aksine, konvektör uzun süre gözetimsiz bırakılabilir.

oda ısıtma konvektör içindeki ısıtma elemanı içinden havayı dolaştırarak gerçekleştirilir. , Yükselir soğur soğuk hava, ısıtma, aşağı döner ve ısıtma işlemi tekrar geçer nedeniyle Ödünç oluşur.

en güvenilir ve uygun maliyetli cihazlar konvektörler Atlantik (Fransa) bulunmaktadır. Üretici 0,5 ila 2,5 kW ısıtıcılar kapasitesi sunar. Isıtma tesislerinde 20 m 2 2 kW / h elektrik tüketimi ile bir model satın almak için yeterli olacaktır. Lokal ısıtma için yaklaşık 4 saat sürer.

Micatermic Isıtıcılar. En etkili ve ekonomik ısıtıcılar bazıları. Son zamanlarda piyasaya çıktı. Bu daha önce sağlık tesislerinde ve uzay alanında kullanılan son teknolojik gelişmedir. Bunlar çok kompakt ve duvara ve tavana monte edilebilir.

Kızılötesi uzun dalga ışınımı dayanmaktadır. Bu cihaz, çok sayıda metal plakalar kaplı mika sahiptir. Bu nedenle, ısıtma verimliliği çok yüksektir. Isıtıcı kendisi soğuk kalırken Onlar bile uzaktaki nesneleri ısıtmak mümkün. tek dezavantajı akranlarının maliyeti çok daha fazladır fiyatı vardır.

en güvenilir temsilcisi Micatermic Isıtıcılar Polaris ticari markasıdır. saatte güç 1.8 kW, 20 m2 için oda ısı için yeterlidir.

Seramik paneli. Bu şu anda en ekonomik ısıtıcıdır. Çalışma prensibi kızılötesi uzun dalga radyasyon dayanmaktadır. Isıtıcı, bir seramik panel (plaka) şeklindedir. Kızılötesi ısıtma paneli çelik bir enerji tasarrufu ve ısı iletken kanal içine yerleştirilmiştir. Bu yapılandırma konut sayesinde ısıtıcı herhangi bir odaya veya alana sığabilecek. Bu duvarlar ve tavanlar asılabilir.

Seramik panel boyutuna bağlı olarak, 0,2 ila 2,5 kW / saat tüketir. Oda 20 m 2, saat başına gerekli elektrik 1 kW ısıtılması için. 2 saat - Tam ısıtma odası 1.5 ile elde edilebilir.

en uygun maliyetli elektrik ısıtıcılar

Ankete göre verimli elektrikli ısıtıcılar, seramik pano ve Micatermic Isıtıcılar en uygun maliyetli, ergonomik, verimli ve dayanıklı idi. Bu tür ısıtıcılar Kazanılması,% 100 emin sonucu olabilir.

mutlak lider tanımlamak için, seramik panel, bir "palmiye" alır. Onun özellikleri kendileri için konuşmak ve önümüzdeki en yakın rakibimiz Micatermic paneli kızılötesi ısıtıcı vardır.

Seramik ısıtma panelleri en önemli temsilcileri şunlardır:

 • STC çocuk (0,25 kW), Eko (0.35 kW) Atacama (0.5 kW);
 • Venedik "Biyo Konvektör" PKK700 (0.7 kW) ve 1350 PAC (1.350 kW);
 • NTES Evrim 400 (0.4 kW) ve 800 NTES Evrim (0.8 kW). Bu ısıtıcıların özelliği ön kısım, bir cam seramik panel olarak tasarlanmış olmasıdır. Dıştan bakıldığında, modern televizyonlara çok benzer. Çünkü duvarın üzerine kurulduğu zaman, bir standart televizyonda çok az ayırt eden.

Modern ısıtma sistemlerinin Geliştiriciler durmayacak. bir seramik tabak, ve onun doğrudan rakip - - mikatermicheky ısıtıcı onu biraz kaybeder Bugüne kadar ısıtıcılar en ekonomik ve verimli olmak üzere soru, sen olumlu cevap verebilir.

Video: nasıl bir ısıtıcı seçme

Eğer bir sorun varsa, aşağıda bu makaleye yorumlar kısmında sorabilirsiniz!

Uzmanlarımız, yakın gelecekte sorunuzu (1-2 gün) cevap cevap bilgilendirildiğiniz zamanında yorumun için kayıt olacak!

en ekonomik ısıtıcı - Ressi, sitede yaptığı opyte.Zakazyval vsekupili.rf içinde ikna

Ama basın FOTOĞRAF:

makalesinde hiçbir perde yoktur Neden ve cam ile plastik artık pek çok kapılar perdeleri koymak zorunda

Karşılama Ben bir ısıtıcı seçerken bu makaleyi okumanızı tavsiye ederiz. Bu bile daire, hatta bir evin olsa ısıtmak için mükemmel bir seçenektir. Biz çoktan kendime böyle bir şey aramaya başladı, fakat sadece son bir yıl içinde ısıtıcıyı TeplEko satın almış.

en ekonomik ve en iyi tüm rakiplerin tam 2 önden de, bunlar, kesinlikle DOKU ve kuvars ısıtıcıları imalatı bir yön geliştirir tek mühendislik firmasıdır

Ben% 100, yargılanan DOKU birincisinden sonra tamamen yazlık ISI satın Artem katılıyorum. başkalarıyla karşılaştırıldığında, fiyat \ kalite açısından böyle bir şey ancak bulunamadı. Bu aralık, tek bir kaynak mevcut değildir.

Ve ben çok ilkbaharda geçen yıl Limonluk DOKU ucuz bir etkiye 2 birimlerini satın almış. İyi bir yapımcı. Şimdi bir astımlı çocuk olarak, Himalaya tuzu ile yeni ısıtıcılar için sabırsızlanıyoruz ve tek kurtuluş ...

en ekonomik Ne ısıtıcı?

 • Daha az etkili, ama çok yaygın malzeme - krom-nikel alaşımı, yani, Krom maden iplik. Bu tür bir malzeme, çok yaygın ve geniş çeşitli ısıtma elemanları için bir filaman olarak kullanılmaktadır. O performans değil ısıtma elemanının refrakter ömrü böyle bir filamanın içerir PETN tasarımına bağlı olarak, 5 ila 15 yıldır, tungsten önemli ölçüde aşağı, biraz daha ucuz.
 • gibi çeşitli diğer ısıtma elementleri vardır, Alüminyum panelli çelik boru, ancak iki farklı farklı malzeme parçaları, ısıtma ve soğutma sırasında Raller veya çarpıklıklara neden olabilir Bu maddelerin doğrusal genleşme bir çeşitlilik vardır. boşluk, aynı zamanda, aynı zamanda magnezyum ya da seramik dolgu sadece kuvars doldurulur fakat edilebilir. Onlar denir "Borulu" TANS.

Bugün konvektörler Nobo fiyat, kalite ve verimlilik tüm olumlu yönlerini birleştirir. Verimlilik ısıtıcılar Nobo -% 95. Yani 10 ruble harcama, sen 9 ruble 50 kopek ısıyı almak vardır. daha da etkili ne olabilir?

NOBO konvektörler kontrolünü Kolaylığı Modern elektronik termostat kullanılmasıdır.

8-495-916-52-11 Genel Merkez: Moskova, Andropov Prospekt, Bldg 18 d .. 5 Posta adresi: 117049, Moskova, 49 p / 10 © LLC "ŞİRKET ÇEVRE" 2018 Not: açık teklif Isıtıcılar NOBO ELEKTRO AS teşkil etmez Bu sitedeki bilgiler - elektrik ısıtıcılar ve elektrikli ısıtıcılar, elektrikli konvektör, elektrikli ısıtıcı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 1 = 1