Hangi invertör evin satın iyi olduğunu

Ev ve bahçe için en iyi 15 kaynak eviricilerin İnceleme

ev ustaları için bir aksiyom olarak kabul edilebilir bir görüş yoktur. "mümkün olan en iyi teklifleri seçmek için Gayret" Daha önce tek seçenek pratik olarak alçak gerilim şebekesi de işe yaramadı bir trafo kaynak makinesi, Ve eğer, şimdi inverterler arasında görülmemiş seçim için bir fırsat var. Bunlar bir çok açıdan daha eski modellere üstündür. Bu hareketlilik ve hafif ve şebeke gerilimi çok düşük kaliteli olduğunda alanda kaynak yapabilir yeteneği. Bu makalede, 7000 den 75000 ruble fiyat aralığında ev ve evler için en iyi 15 kaynak invertörler sunuyoruz. Tüm fiyatlar Yandex Market'ten alınır.

Kaynak eviricilerin Temel Özellikler:

 1. Güç (nominal kaynak akımı). Bu özellik, cihazın pasaport endikedir. Nominal kaynak akımı - değer A, invertör (tavsiye edilen egzersiz süresi dikkate alınarak,% Mo) açma olmadan aşırı ısınma olmadan çalışacaktır olmasıdır. bu, arzu edilen nominal akım 120A gibi koşullar gerekli çalışmaları göz önüne alındığında 180A, yani bir anma akımı cihazı seçilmelidir yaklaşık% 50 besleme akımını düzenlemek. Bu fazla 5 metre uzunluğunda olan kritik giriş gerilim damlaları ve ağ kullanılarak kablolar üzerinde kaynak çalışmaları yürütmek üzere izin verecektir.
 2. Yük süresi (TD). Bu aralıklı modda kaynak invertör çalışmalarını karakterize etmektedir.
 3. Besleme gerilim aralığı. şebeke gerilimi, nominal değerden önemli sapmalar olduğunu ve bu genellikle ülkede ve banliyö kasabalarda şey olursa, kararsız olarak kabul edilir ve ırklar gerilimin% 20-30 olarak çalışabilir makineleri satın alınmalıdır.
 4. ekipmanın kullanım kolaylığı temin Ek özellikler:
  • ARC GÜCÜ (arcforcing) - yay stabilizasyonu;
  • SICAK BAŞLANGIÇ (sıcak başlangıcı) - başlatma sırasında akım yüklerini artan kolay ark ateşleme sağlayan;
  • ANTİ ÇUBUK (antiprilipanie) - kısa devre, kaçınarak elektrotun yapışmasını makineyi kapatır.

Yeni başlayanlar için TOP 5 mevcut kaynak invertörler

Cihazın fiyatı ne paradır. İyi ve makul bir maliyetle bi dönüştürücü satın almak için bir fırsat varsa, o zaman seçim açıktır.

1. Interskol ISA-160 / 7,1-7578 ruble

Interskol ISA-160 / 7.1 derece istikrarsız gerilim ile çalışabilmesidir göre seçilir. Hatta "kayıp" ağ parametreleri ile 150B 3 mm'ye elektrotta Stabil bir ark korumak için yönetmek. Inverter "nekaprizny", mobil, kullanımı kolay. yükseklikte çalışırken uygun olan bir omuz askısı, taşınabilir ekipmanlara sahip bulunuyor. 250C cihaza bir Ortam sıcaklığında ısıtılmadığından ve kesintisiz çalışabilir. Eğer daha az para harcamak zorunda tek şey - Yere kabloyu ve uzun teller tutturma satın almak.

İnverter RESANTA SAI-220 ana avantajları, kullanıcı, küçük boyutlu ve düşük ağırlık, plastik parçaların bulunmaması, düşük giriş geriliminde güvenli çalışma vardır inceler. İnverter gerektiğinde bu şekilde bir banliyö alanında kablo zayıf kurşun kaynaklama zarar vermeden, girişinde bir makine tüfek ile donatılmıştır.

kusurlarından biri sahipleri güvenilmez bir malzeme soğutma fanı göstermektedir. enkaz bıçakları üzerinde aldığında tamamen parçaları zarar görebilir. Kullanıcılar topuzu ayarlarının aktarım aparatı ve kazara temas halinde kaybedebilir hafif ve dönüş hızı kontrolü sevmiyorum.

3. Svarog KOLAY ARC 160 (Z213) - 10315 ruble

Inverter Svarog KOLAY ARC 160 (Z213) iyi kaynak sağlar bile kullanıcıdan özel bir beceri. Bazı sahipleri "Sparklerdan" ile cihazın kullanım kolaylığını karşılaştırın - "çarpması ve iş" Kompakt ekipman boyutu, hafifliği ve inverterin taşınabilirliği olmuştur. Bu model, pürüzsüz ve düzgün bir dikiş oluşturmak, TIG kaynak destekler. paket ünitesi içerir:

 • Elektrot 200 A;
 • 1 x 16 mm² kablo kaynak (3m, 2 parça.);
 • ACS 10-25 ucu (2 adet.);
 • toprak terminal 200 A;
 • kaynağı (AC) kablosu 3 x 1,5 mm² 2.5 metre.

Bizon SAR-190 - geleneksel sıradan özelliklere sahip Çin üretimi cihazı. İyi bir düşük giriş gerilimi kendini göstermektedir. 5 yıllık garanti süresi, ancak yalnızca üretimde evlilik nedeniyle de geçerlidir, kanıtlamak zordur. Ölçek, toz ve nem: Kural olarak, servis merkezleri başarısızlık cihazın doğal nedenlerden sonuçlanan garanti onarım inkar. + 100 ° C'de, elastikiyetini kaybeder kötü PVC yalıtımlı, invertör, düşük gerilim kabloları izlenimini bozan. Bakır teller kablo altında bir resim ile bir alüminyum, teslim edilir. Güçlü işletim gürültü Yetersiz soğutma fanı. Pakette:

5. FUBAG İR 200-10.065 ruble

FUBAG İR 200 açısından tartışmasız bir avantaj kırsal kararsız voltajı olan bir voltaj giriş 150B, katı kaynak sağlar. elektrotun kullanımı geniş bir aralığı: 1.6 mm ila 5 mm arasındadır. Çok iyi ateşleme elektrodu, sadece metale dokunun, ark istikrarlı ve düzgün. Kompakt, hafif. kusurlarından biri kutusu ve gürültülü soğutma fanı dahil kısa bir kablo kaydedilmiştir. Cihazın tozlu zamanında temizlenmesi gerekir.

Fiyat ve kalite açısından TOP 5 kaynak invertörler

Aşağıdaki listede, biz kullanıcılara, kaynakçı midrange göre size en uygun sunuyoruz.

6. Kraton Akıllı WI-160-9360 ruble

Kullanılabilirlik invertör Kraton Akıllı WI-160 giriş voltajı kalitesine onun "İddiasız" içindedir. uzantının çok sayıda bile uygulama kaynak kalitesine neredeyse hiçbir etkisi yoktur. 0.75 mm bölümü "taşımak" besleme noktası 15 metre Aletleri artan mesafe ile yana, invertör 3 mm kaynak elektrodu çapı sağlanır. Elektrik ağdaki Düşük yük onların yaz yazlık veya kırsal cihaz bağlamak için izin verir. Cihazın en önemli avantajı - düşük fiyat modeli ile kombinasyon halinde iyi bir performans. Pakette:

 • kablo ile elektrot tutucusu;
 • kütle kablo kelepçe;
 • Fırça-kırıcı;
 • maske kaynak;
 • kayış.

7. RESANTA AIS 250K - 10340 ruble

RESANTA AIS 250K - kaliteli bir makine, bir yumuşak ve homojen eklemi oluşturur. Başlangıçtaki özelliklere koruyarak en fazla 4 metre kablo artışla çalışır. Inverter kullanıcılardan en iyi puanları aldığını, ancak tatmin edici tasarım özellikleri bir numarası vardır başladı. Bu nedenle, yapısal parçaların kalitesi düşüktür, ortam sıcaklığında + 50 ° C'de Soğutma fanı kırılgan malzeme kablo kaybı esnekliği. Başka bir yakınma nedeniyle kötü tasarlanmış güç ayarlaması invertör oldu. Cihazda açtığınızda hiçbir ilerleme göstergesi olmadığı için, faaliyete regülatör minimuma ve ampirik gücünü seçmek için konulmalıdır.

8. Elitech 220 - 9230 ruble

Elitech 220 IS - yüksek güç ve benzeri özelliklere sahip rakiplerine göre düşük fiyat. Vazgeçilmez düzenek kırsal çalıştırırken, garaj kooperatif ve evler burada mevcut standartlar altında giriş geriliminin kalitesi. Iç şebekeye erişim yok olduğunda uygun olan benzinli jeneratör (5-6 kW), invertörü güç mümkündür. Hatta (300C kadar), yüksek ortam sıcaklığında sürekli işlemde kesilmez. çok kısa teller - tüm inverterler orta sınıf olduğu gibi, üretici kutuya dahil kabloların üzerine kaydeder.

9. Redbo BLACK-204-12.410 ruble

Redbo SİYAH-204 çeşitli kategorilerde açar. İlk olarak, kullanımı kolaydır ve o kaynak eviricilerin üst bölümünde oldu bu yüzden. İkinci olarak, model mükemmel yay tutan ve düşük gerilim altında bir düz eşit bir kaynak sağlar. Üçüncü olarak, güç kaynağı düzeneğinin hatta 5 mm çaplı elektrot ile enerji tasarrufu sağlar. Alçak gerilim şebekesi 196A kritik değerleri ile "verir" invertör, özelliklerini etkilemez.

163 IN 10. FUBAG - 12236 ruble

163 mark bile profesyonel kaynakçılar İÇİNDE Mükemmel performans FUBAG. Sen her türlü metal üzerinde bir kalite mührü yapmayı öğrenmek için eğitim sadece bir gün gerekecektir. parametreler 198V değerini sınırlayıcı kaynak akımını artırmak için sadece yeterli belirtilen her ne kadar modeli kaynak, yaklaşık 190V ağın bir gerilim altındadır. Bu yakışıklı aşırı gerilim koruma yükseltti. kısa elektrik telleri ve zemine doğrudan konmakta ise, makine ve yapraklar içine toz emmek soğutma fanı, şikayetleri vardır. elektrotlar içinde Inverter kaprisli seçim işareti, ampirik elektrotları seçmek gereklidir.

İlk 5 profesyonel kaynak invertörler

Yukarıda listelenen inverterler de yazlık veya ülke yerinde basit işleri gerçekleştirmek için uygun ise, telefonlar yüksek fiyat aralığı profesyonel problemleri çözebilir.

11. EWM PICO 162-39.269 ruble

Alçak gerilim ve EWM PICO 162 için ağa telleri bağlamak için 30 metreye kadar uzanan bir engel değildir. Diğer modeller, düşük gerilim için açık ve kapalı olduğunda, herhangi bir kullanıcı için herhangi bir rahatsızlık yaratmadan, yüksek dikiş kalitesi ile aşçılar. Profesyonel tek fazlı makine bile önceden kaplanmış elektrotlar ile kaynak yöntemi MMA ve TIG kaynağı neyin herhangi bilmiyordu insanlar için, kullanım için mevcuttur.

12. Kemppi Minarc-150 VRD - 39.000 ruble

Cihaz Kemppi Minarc-150 VRD açık alan ve bir kır evinde, ülkede, hemen her ortamda çalışır. Uzun teller ve onlar tarafından üretilen direnç kaynak kalitesini etkilemez, ve jeneratör elektrik şebekeleri yokluğunda kullanılabilir. çalışma modu, dahili otomasyon sayesinde hiçbir yapılandırma ve uzmanlık gerektiren. Bu yüksek gerilim dalgalanmaları karşı dayanıklıdır ve yanı sıra açık montaj donanım platformlarında atölyelerde kullanılır. Model aşırı yük koruması ayarlanır, nem ve toz koruması eklendi. Cihaz selülozik dahil elektrotların hemen hemen tüm türleri ile çalışır. Bu bir iletişim uyarılma ile TIG kaynak arkının için kullanılabilir.

13. Svarog TIG 160 AC / DC (R57) - 42.365 ruble

Svarog TIG 160 AC / DC (R57) -, bu birim yan seviyesi, açık bir şekilde MMA (MMA) ve TIG (argon) kaynak sağlar. Otomatik mod ile birlikte kaynak modlarının kalite kontrol sağlamak manuel kontroller çok sayıda vardır. Bu üniteyi aşırı ısınmaya karşı bağlantısını kesmeden uzun süre maksimum güçte çalışır. Üreticiden kaynak inverterler tüm çizgi, sert arazi koşullarında özel kullanım için en ilginç olduğuna inanılan ve bir voltaj olarak yetersiz olduğunda edilir.

 • Brülör 26 TS (4m);
 • yedek parça set;
 • Kablo 1x10 mm2, 3 metre kaynak;
 • 200A toprak terminali;
 • ACS terminali 35-50;
 • Elektrot 2 x 150.

14. TELWIN Teknoloji TIG230DC HF / KALDIRMA + AC - 54719 ruble

Sadece bir sayfanın tamamını alabilir faydaları TELWIN TEKNOLOJİ TIG 230 DC ünitesi listeleme. Model onlara zarar vermeden çelik çok ince levhalar ile bile çalışacak şekilde tasarlanmıştır olduğunu söylemek yeterli. Modern teknolojiler (TIG ve MMA MMA pulsed) ve özel tecrübesi olmayan çalışmaya başlamak için aynı anda kaynak her türlü bi dönüştürücü kullanmak için izin verir. Kontrol paneli kaynak akımı, gaz akışı ayar değişikliği ve sıcak ateşleme elektrodu gerçekleştirmek olanağı sağlayan her türlü ayar fonksiyonları içerir.

15. EWM Pico 180 - RUR dan 73.612

EWM Pico 180 - güvenilir makine profesyonel sınıf. Düşük karbon, alaşımlı düşük ve yüksek alaşımlı çeliklerin kaynağı için kullanılır. su ve kanalizasyon şebekelerinin onarımı için otomotiv atölyelerinde iş için yeri doldurulamaz bir model. Nispeten hafif ve parametrelerin basit ayarlama. Müsait tip MMA kaynak ve TIG. kaynak akımı 5A 180 arasında ayarlanabilir. EWM invertör kaynak teknolojisi maksimum verimlilik sayesinde, şebeke gerilimi dalgalanmalara karşı dayanıklı.

her şeyden önce modellerin biz yazlık veya kır evi birim başlangıç ​​fiyat aralığında RESANTA AIS-220 de özel kullanım için önerilir. Onların niş tanınan liderlerinden biridir ve istatistiklere göre en sık satın inverterler arasında yer almaktadır.

fiyat aralığı ortasından itibaren bizim seçim selefinin tüm avantajlara sahiptir aparatı RESANTA AIS-250K, düştü, ancak gelişmiş yetenekleri sunuyor.

Ve son olarak, profesyonel birimler. Burada, orada ilk etapta TELWIN Teknoloji TIG230DC HF / değişmeden kalite ve kullanıcı tarafından sağlanan kalite ve özelliklerinin optimal oranı ile KALDIRMA + AC montaj içinde.

herhangi bir tasarım üretimi, ızgara olarak bile basit, dikkate mevcut çizimleri alınarak yapılmalıdır. Bir hazır düzenleri alabilir ve kağıt üzerinde düşüncelerini yakalamak mümkündür. Yazımızda basit tuğla ve metal ızgara birkaç çizimler sunuyoruz. İstenirse, her zaman bunu değiştirebilir ve benzersiz bir ürün oluşturabilir.

Amaç - ahşap bir ev inşa etmek. Ama yapı malzemelerinin seçenekler ahşap bir sürü yaptı. Nasıl iyi seçilir? Biz özellikleri bir dizi geleneksel ve glulam karşılaştırıldı. Her çözümün avantajları ve dezavantajları değerlendirmek ve onların uygulamalarına fizibilitesini sonuçlandırmak mümkün olacak. İyi veya kötü malzemeler var - tüm önemli bağlam!

Sadece Vidanjör satın alma fırsatını görmüş olanlar, gerçekten bu tür ürünlerin avantaj ve dezavantajlarının adil bir sunum yapabilirsiniz. hataları çoğunlukla, bir fosseptik ne kadar sahipleri tarafından taahhüt ediyoruz fabrika atık su arıtma tesisinin zayıflıkları nelerdir? Bütün bu makaleyi okuyun. Daha da - kendisine yorumlarda!

© 2011-2014 yazarı onayı olmadan bu siteden malzemelerini kullanmak yasaktır.

Çalışma özellikleri ve firmaları: Ne kaynak invertör ev satın almak daha iyidir

Halk bilgelik "her şey görecelidir" diyor. Bu ilke aynı zamanda Kaynak donatım için geçerlidir.

invertör cihazına yanındaki "klasik" trafo koyarak, biz boyut ve ağırlık önemli bir fark görüyoruz. fena değil elinde Sakar ve ağır transformatör "svarochnik". invertör, diğer taraftan, siz, omzunun üzerinden atmak bisiklet alıp ülkeye gidebilir.

Tıkızlık ve minimum ağırlık - ev için kaynak çevirici seçiminde lehine iki argümanlar. Bunların yanında, cihaz diğer avantajları vardır.

Optimal satın alma yapmak için, size kaynak invertör yapısı ve çalışma prensibi hakkında fikir olması gerekir. Tüm artılarını ve eksilerini gizleyen burada.

Çalışma prensibi ve temel fonksiyonlar

fizik dersleri uyumuyor herkes, kaynak trafo gerilim ve amperaj dönüştürür biliyoruz. , manyetik indüksiyon olgusuna girişi 220 Alınan 24-30 volt indirgenir. Geçerli sonra artar amperlik yüzlerce ulaşır. Bu meydana gelen ve sıcak güçlü ark metal ile temas için yeterlidir. Bu lehimlenen bölgenin bağlayarak, metal eritir.

Nedeniyle kendi basit tasarımı, trafo "svarochnik" ucuz ve neredeyse "neubivaem". Kaynak invertör çok daha karmaşık olan trafo daha düzenlenir "atası".

AC akım içinde bir değil, dört dönüşüm aşamaları geçer:

 • düzleştirme;
 • filtre yumuşatma;
 • yüksek frekans Dönüşüm DC çevirici ac (20-50 kHz);
 • 100-250A kadar akım eş zamanlı artış ile gerilimi (70-90 V) düşürülmesi;
 • Güç akım düzeltme.

Yeni başlayanlar için, en önemli cihazın üç işlevler şunlardır:

 • Sıcak başlangıç ​​( «Sıcak başlangıç»);
 • ( «Anti-Çubuk»), yapışma önleyici;
 • yay zorlama ( «Ark-Kuvveti»).

"soğuk" elektrot metali eritmek istemiyor henüz pişirmeye öğrenmedi olan herkes, konvansiyonel kaynak trafosu ile yaşayacaktır. Tüm invertör kaynak makineleri, sıcak başlangıç ​​fonksiyonu, kolaylaştırarak başlamak için. Şu anda invertör otomatik güçlü "başlatıcısı" arkı oluşturmak, akımın gücünü artıracaktır.

Yapışma önleyici işlevi otomatik elektrot teyel sırasındaki çalışma akımının düşürülmesi için içerir. onun ayırma invertör sonra ayarlanan kaynak parametreleri geri yükler.

Çalışma sırasında elektrot sürekli eritilir. Erimiş metal bu şekilde yay uzunluğunu azaltmak ve yapışma neden damlacıklar formunda ondan ayrılmaktadır. Bir seferde çevirici fonksiyonu «Ark-Kuvveti» kısaca elektrodu teyel olasılığını azaltarak, kaynak akımı (artırır) artırır. (Kaynak eviricilerin bazı modellerde bulunur) Bu seçeneği ayarlama minimal sıçrama ile "yumuşak yay" sağlar.

kaynak, iyi kaynak makinesi frekans işlemini kolaylaştırmak için ek olarak "omnivordur." Bu AC ve DC elektrotlar, ince fırtınayla dökme demir ve demir dışı metaller ile çalışır. Paslanmaz çelik aynı zamanda çalışmak mümkündür. Bu, bir soy gaz (argon) olmayan bir sarf tungsten elektrot ve bir balon gerektirecektir. TIG modu kısaltma TIG ile gösterilir.

Yurtiçi invertör bir "yarı otomatik" modunu kullanarak herhangi bir sorun olmadan çok ince metal pişirilebilir. ünitedeki Bunu yapmak için (ayrı olarak satılır) kaynak teli besleme cihazına bağlanan özel bir yuva vardır.

Onun dışında yarı otomatik kaynak modu, karbon dioksit ile silindir kullanmak gerekir. Satılık besleme cihazı muhafazanın doğrudan monte edildiği bir yarı çevirici (MIG / MAG ile gösterilir) 'dir.

ev kullanımı için kaynak invertör seçimi temelleri

Kaynak donatımı üç kategoriye ayrılabilir:

Birbirine bağlı inverterler maliyet ve çevrim süresi önemli ölçüde farklıdır. Eğer metal pişirme saatler geçirmek için gerekmiyorsa, bu "diklik" biriminden dikişi kalitesi esasen bağımsızdır Ayrıca pahalı profesyonel model.Otmetim satın almak için hiçbir mantıklı. Bu nedenle, en makul o soğumasını yarım saat verilmelidir sonra 10-20 dakika boyunca sürekli olarak çalışabilir bir ev aleti satın almak.

tüm ev inverterler üreticisi çalışan bir akım değeri belirtir bundan sonra MMA olarak kısaltılır El ark kaynağı için (MMA 200, MMA 250) amaçlanan unutmayın.

giriş voltaj aralığı

kaynak makinesi satın almak daha iyidir hangi invertör karar verirken, en fazla 220-230 volt için cihaz seçiminde hata yapmazlar. Bu gereklidir, bu% 10-15 aralığı içinde 170 ila 250 V veya belirtilen tolerans voltaj aralığı duran teknik özellikleri. zaman aşırı gerilim tüketici ağı bu invertör olarak güvenle yetersiz olduğunda olarak çalışmaya ve benzeri.

Çalışma döngüsü (PX)

Bu, bir yüzde olarak ifade ve kesinti süresi uzun çalışma oranını işaret etmektedir. Örneğin,% 60 görev döngüsü (optimal iç inverter) değeri, maksimum yük (sıcaklığı + 20 ° C) işlemi 10 dakika sonra makine soğutma için dört dakika verilecek söyler. PV aşılırsa, termal koruyucu devreye girer ve cihaz kapatılır.

çalışma akımı ayar aralığı

invertör evrenselliği derecesini belirler. o, daha geniş, yapabilirsiniz daha fazla farklı işler (ince ve kalın metal kesme kaynak). Ev görevlerin çoğunluğu için yeterli çalışma akımı gücü 150-200A olduğunu.

Elektrot çapı (1.4 ila 6 mm)

Bu kaynak akımının gücüne bağlıdır. Bu parametre her zaman tarifnamede belirtilir.

Biz 3 mm elektrot hesaplanan az farkla cihazdan değil, pratik tavsiye daha iyi alım cihazı vermek, "dörtlüsü" veya "beş" ile çalışabilir bir cihaz satın almak arzu edilir. verim kaynak metali azaltır, bu daha düşük bir gerilimde daha kaliteli bir kaynak sağlayacaktır.

Önemli teknik detaylar - Inverter havalandırma. Tüm kaynak makineleri invertör acı toz tepki, bu nedenle profesyonel modeller için tünel havalandırması teknolojisini icat edilmiştir. bir inşaat alanında veya dükkanda çalışmıyor Yurtiçi cihaz, daha az önemli parametresi. Bununla birlikte, kaynak invertör toz içeriden saflaştırılması, periyodik olarak (en az 2 kez) yeniden gözden geçirilmesi gerekmektedir.

Tüm elektronik mikroişlemci birimi (çevirici istisnadır) düşük sıcaklıklarda (-15C veya daha düşük) gibi değil. Satın ve üretici sıcaklık çalışma modu tarafından ilan dikkat zaman o anı unutmayın. -10 + 40 ° C ile Optimal. Cihazı tutun sıcak bir odada olmaktır. Garaj onun için uygun değildir. Burada, donma ve sıcaklık (yoğunlaşma) ani değişiklikler elektronik bir kontrol kartı zarar verebilir.

En hassas ve pahalı montaj, bir güç modülünün IGBT olan (cihazının maliyetinin% 30 kadar) akımın ters çevrilmesini gerçekleştirir. bir aşırı yük gerilim atlayışı veya kalın bir metal elektrot hızlı kesim sonucu (termik koruyucu tetiklemek için zaman gelmemişse vardır): basit bir devre dışı bırakır.

kaynak bi dönüştürücü seçerken öncelikle kullanıcı geri bildirimleri ile ilgilenen olmalıdır. Onlar bir marka, servis ve çalışanlarının profesyonellik düzeyinin kullanılabilirliği kalitesinin önemli ve yararlı bileşenin bir çok şey öğrenebilirsiniz.

Popüler üreticileri ve Gösteri fiyatlar

İnverter Kaynak - karmaşık ve masraflı elektronik cihaz, bu nedenle çok önemlidir güvenilir bir üretici bulmak. Bu sorunların çoğunu yükseltir. Gerçekten de, nasıl marka ve markalar onlarca arasında doğru seçim yapmak için? Nasıl iş birkaç gün sonra tamir için katlanmak zorunda olmayan bir ucuz kaynak makinesi satın almak?

Dediğimiz gibi, en iyi yolu - başkalarının hatalarından ders için. favori modeli hakkında birçok değerlendirmeleri okumak satın almadan önce. Yavaş artıları ve eksileri tartmak ve ancak o zaman nihai bir sonuca olun. Kaynak ekipmanın kalitesine geribildirim yanı sıra fiyatı ile yargılanabilir. Bu noktada daha fazla ayrıntı durmalıdır.

Pahalı profesyonel makinelerin kategorisinde Fin markası Kempi (Kemppi) 'dir. 150A (elektrot 4 mm) bir kaynak akımının meydana getirilmesi, bu şirketin 2014-2015 frekans maliyet (Minarc 150), 27 000 den başlayan.

Farklı Alman mark Fubag iyi ve öngörülebilir kalite ile ev aletleri kategorisinde (Fubag, popüler modeller: 163 IN, IR 200), İtalyan Telvin (TELWIN Kuvvetleri 165) ve Blyuveld (BLUEWELD), Çince Brim (Brima TIG 180A), Foksveld ( Foxweld Usta 202) Eliteh (Elitech AIS 160SA), Vester (Wester), Aurora (Aurora), Svarog (ARC 205) ve Sedir (MMA-220F). Bu markalardan en "çalışan" cihazlar için Gösterge fiyatlar 8 16 bin ruble için vardır.

6000 000 11 ruble gelen engin fiyat aralığında güvenen markaları Interskol (popüler modelleri ISA-200 ISA-160) hissetmek ve RESANTA (AIS-220 AIS-190 popüler modelleri).

öncesinde 6000 ruble ucuz makinelerin kategorisinde, ayrıca bu şirketlerin bazılarının modellerini bulabilirsiniz, ancak, bugün onların aralık o kadar büyük değildir ve maksimum kaynak akımı 140-160A değil en kaliteli olan invertörlerine ağırlıklı sınırlıdır.

Yorumlar (0)

sitede Yeni

Fideler geliştirmek ve substratın sınırlı hacimde vejetatif kitle genişletmek. Ve bu hacim.

Kış - evcil hayvanlar için bir çile. Özellikle zor yumurta tavukları aktarılır. Kısa.

hediyeler ve çizim şenlikli menü ile yılbaşı makyaj ev iç dekorasyonuna için de geçerlidir.

gaz besleme ağlardan uzak inşa Rahat bir kır evi, soba olmadan imkansızdır. Soğukta.

Alan banliyö alan aydınlatma ayrı kademeli bir düzenleme planlama bölgeleri olarak kabul edilir.

Bugünlerde köpeğin hayatının Olağan ifade evsiz köpekler için geçerlidir. .

Arazinin satın alınması veya gelecekteki evin bir plan yaparak, yerleştirme düşünmek emin olun.

Sebze tarımı ve bahçe seminer ve forumlarda son 10 yıldır aktif bir tartışmadır.

Bugünlerde plakaları hakkında hiçbir şey duymamıştır birini bulmak zor.

Çimentonun çanta ve kum yığını baktığımızda, her geliştirici hissediyor.

Inverter kaynak makinası: Bir ev ve bahçe için iyidir?

ev için pratik ve fonksiyonel donanım bir invertör kaynakçı olarak kabul edilir. Hangi ev ve tüm önemli parametrelerin istemi analizini elde etmek bahçe için daha iyidir. Bir seçim yapmadan önce, bu ekipmanı ve ne oluşmaktadır çalışmasına nasıl anlamalıdır. Bu ve bu incelemede konuşma üzerinde.

Cihaz her karmaşıklık evin üzerine çalışmanıza olanak tanır

Inverter kaynak makinası: Bir ev ve bahçe için iyidir

gerekli akım gücü üreten bir transformatör ihtiva eden kaynak aleti. Ne zaman bu yay tutulan ve gerekli çalışmaları yapılır. Inverter mevcut düzenleme, mekanizma frekans ile yapılır. Bu daha sofistike bir cihazdır

ekipmanın çalışma prensibi

Bu tür yapılarda, mevcut bu dönüştürme adımlardan geçer:

 • filtre cihazı yumuşatma;
 • yüksek frekans akımının dönüştürülmesi;
 • Gerilim azaltma ve mukavemet akım artışı;
 • Güncel doğrultma.

doğrultucu, evirici ve bazı özel filtreler ile donatılmış bu kompakt kaynak invertör için. Bu durumda, çıkış akımı değerlerinin güçlü bir yay oluşturan, daha yüksektir. Bu metal eritebilir.

temel donanımları İhtiyari aksesuarlar

Agregalar akım değerlerine bağlı olarak sınıflandırılır. Aşağıdaki türler tespit edilebilir:

 • Düşük güçlü cihazlar 140-160A en basittir. Küçük bir kalınlığı ya da basit bir dikiş yapmak zorundadır metal işlemler için kullanılmaktadır;

düşük güç cihazları ev ihtiyaçları kullanıma uygundur

 • ortalama güç 160-200A sahip cihazlar çalışma önemli miktarda baş ve yüksek kaliteli bileşik oluşturabilir;

orta güç aparatı

 • profesyonel cihazlara yüksek güç 200-250A sahip cihazlar bulunmaktadır. Bunlar, büyük kalınlıktaki bir metal yüzeyler için kullanılır.

ekipmanın Profesyonel tip

Bir kaynak makinesi çevirici Çözme ev ve bahçe için iyidir, güce dikkat etmek gereklidir. Ekipmanın diğer önemli özelliklerini dikkate almak gereklidir.

Dikkat! cihazla Başlarken, ışık gözlerinize zarar verebilir büyük bir kuvvet akışları olarak, özel bir maske kullanmayı unutmayın.

Böyle ekipmanın modelleri kaynak koşullarının çeşitleri ayrılır:

 • El ark MMA ev kullanımı için idealdir. Bu tür cihazlar, hafif ve ev çeşitli görevleri için uygun farklıdır;

manuel kaynak Birimi

 • bir üretim ortamında kullanılan MAG yarı otomatik aygıt. Bu tip bir ekipman gücü ve geniş büyüklükte bir yüksek değeri ile karakterize edilir. tel kullanılarak elde edilen kaynak;
 • Argon TIG kaynak ile karmaşık bir süreç olduğu için kabul edilir. Böylece özel tungsten elektrotlar geçerlidir. Yay, bir atıl gazın etkisi altında oluşturulur;

Argon kaynak en karmaşık biridir ve özel beceri gerektirir

 • plazma kesme donanımları kaynak mal etmek zordur, ancak bir invertör gibi çalışır

Ne iyi akülü tornavida. Bu cihaz tüm günler için birçok çeşidi vardır. Bu yazıda ekipman şartları ve mali olanakları için en uygun olanı bulmaya çalışacağız.

Kaynak inverteri Avantajları

ev ve evler için en iyi kaynak makineleri inverterler ne seçmek belirleyin, ek özellikler dikkat etmek gereklidir. Bazı birimlerde büyük ark geçiş sırasında zaman güncel artış oluşturulur özelliği. Böyle bir seçenek sıcak başlangıç ​​denir. Kullanılabilir olduğunda, lansman sonrasında çalışmaya başlayabilir.

Kendi kendine montaj için gerekli olabilir ekipmanın Inverter tipi devre

cihazın avantajı, bir fonksiyon antizalipaniya olarak kabul edilir. Elektrot kavrarken, bu akım otomatik olarak azaltılır. Sonra tüm kayıtlar kurtarıldı. Diğer kullanışlı özellik yay zorlama olarak kabul edilir. Küçük metal parçacıkları ile püskürtme iyi ark elde etmek için kullanılabilir.

Cihaz popüler şirket Fubag olduğunu

Inverter ürünlerin işlenmesini kolaylaştırır. Ayrıca elektrotların çeşitli etkileşim kurabilir. Böyle bir cihaz, mükemmel olan, çelik, demir ya da demir metaller gibi malzemeler.

kendi elleriyle yapılan kaynak yapısının iç yapısı

fiyat ve teknik parametreleri: inverter kaynak makinesinin en iyi seçeneği nasıl

Hangi forumlarında söyleyebilir bir kaynak çevirici satın almak daha iyidir. satın alırken bazı seçenekler keşfetmeye değer.

Bireysel modellerin özellikleri

Bu gerilim aralığının önemli bir gösterge olarak kabul edilir. Optimal düzenlemeler için% 15 bir hassasiyetle 170 V ila 250 değerleri ile cihaz bulunmaktadır. gerilim şebekesinde düştüğünde enstrüman bile çalışacaktır. İşin süresi yüzde olarak gösterilir.

Aygıt olup kaynak cihazı

Önemli bir parametre, elektrotun enine kesitidir. Mükemmel ürünler elektrotlar 4-5 mm kendilerini göstermişlerdir. Onlar azaltılmış gerilimde ince dikişler gerçekleştirmek için yardımcı olur.

Bir kaynak inverter seçmek için: güvenlik değerlendirmesi

Farklı üreticiler, kalitelerini ve fiyat dikkate değer bir model seçerken. Kaynak inverterler farklı kapasitelerde gelir Fubag. Bu cihaz voltaj dalgalanmaları dayanıklıdır. Pürüzsüz kaynak sıçraklarını oluşturmak için kullanın. Bu tür cihazlar, bir havalandırma sistemi ve bir özel güvenlik mekanizması ile donatılmıştır.

Düşük maliyetli ve yüksek kaliteli invertör yerli üretici

Bu TELWIN İtalya'nın tanınmış üreticisidir. şirketi tarafından üretilen ekipmanların özel özellikler kompakt ve hafif içerir. Cihaz bir acemi için gerekli olan tüm özelliklere sahiptir. Bu tür ekipman iyi soğutma sistemine sahiptir ve elektrik az miktarda tüketir. Ona göre elektrotların farklı uyacak.

şirketleri inverterler ProfHelper iyi kabul. firmasının model kompakt karakterize edilir. Hatta uzak yerlerde çalışabilirler.

Model Evrolyuks kompakt boyutu ve kolay kullanım, özelliği

Nasıl ev yardımı bazı yorumlar için kaynak inverter seçmek için.

model hakkında Oleg Vescheev Fubag: "Cihaz küçük ve hafif. Doug kolayca tutuşan. Evde farklı amaçlar için büyük svarochnik. O gölgelik ve çatı otoparkı pişirilir ilk andan itibaren. Daha güçlü bir makine gerekli değildir gibi model IR 160 aldı. Yarım saat içinde iyi bir sızdırmazlık almaya çalışırken." Vladimir Sidorenko modeli RESANTA: "Ben çoğunlukla köyde yaz aylarında svarochnikom iki yıl sürebilir. Onu banyoda soba iki küçük kapı kapıları ve metal kapı yapılmış bulunmaktadır. Daha iyi makineyi bu fiyata değil orada. Özellikle metalden yapılmış gövdesi gibi. Makine üzerinde belirgin bir avantaj olarak kabul edilir girdi. " Eurolux modelleri hakkında Maxim Perepelkin: "RESANTA benzer birimini Dolum, ancak fiyat ucuzdur. Bu yayın basit ve nazik ateşlemeyi. Gürültü yayan yüksek hızlı fan ile donatılan bulunmakla birlikte, kaynak bir engel değildir. Önce Ben operasyonun altı yıl sonra yakılan eski model tekno Veld kullanılan. Uygun ev kullanımı için. "

Tüm yorumları ve özellikleri inceledikten sonra, planlanan çalışmalar için uygun bir layık ekipman seçebilirsiniz.

Ev (video) için bir kaynak inverter seçmek nasıl

Ayrıca ilginizi çekebilir:

Yorum bırakmak Cevabı iptal

© 2017 Aquatic-Home.ru. Her hakkı saklıdır

Evde programları hakkında İnternet ansiklopedisi

 • Site haritası
 • Bir Uzmana Sor
 • Şartlar ve telif hakkı
 • yönetimini kurun

Kopyalama ve malzemelerin kullanımı yasaktır!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ 12 = 22