Ne daha iyi akış şofben veya depolama

Akış su ısıtıcıları arasında seçme

su temini sorunları ile karşı karşıya merkezi sıcak su sistemi Birçok kullanıcı: onarım ihtiyacı olan teknolojik ve hijyenik amaçlarla termal üniteleri, boru hattı yıkama, drenaj sistemlerinin yükseltin. sıcak su devre dışı bırakılması acil durum nedeniyle oluşabilir. Dolayısıyla daire sahipleri zamanlarda havzalar ile giymiştir. Aynı kaderi yaz aylarında evinin veya yazlık yakınında yaşayanlar kaplayabilir. Sürekli sıcak su için kaynağı üreticileri cihazlarının farklı türde büyük bir yelpazesi sunuyoruz. En yaygın olarak bilinen su ısıtıcıları ve depolama seçenekleri anında vardır ve hangisinin daha iyi ya da daha karlı - Bu incelemede bulmak.

Böylece, ev su ısıtıcı ev merkezi bir sıcak su kaynağı ise, bu durumda nüfusa sıcak su sağlamak için tasarlanmıştır. Bu tür teknikler kullanılarak başlıca avantajları şunlardır:

 • Ne olursa olsun işlem amaçlı modunun;
 • hızla uzun süre ev içi kullanım suyunu ısıtmak için kullanışlı ve ekonomik bir yol;
 • Birden çok çekme noktalarını nasıl yeteneği;
 • Aynı sıvı ısıtma değeri;
 • iç uyması şekillerin çok çeşitli.

yapımında kullanılan yakıt, bağlı cihazlar üç çeşit ayrılır:

 1. Gaz. Sütunun bu tip nedeniyle sıvının büyük kaplar olarak adlandırılır. Sistem en işletilmesi ekonomik, fakat gerekli özel montaj şartları (baca vasıtasıyla yanma ürünlerinin çıkarılması, montaj yeri) içindir. Ne zaman ihtiyaç yangın güvenliği önlemlerine uymak.

 • Dolaylı. Kazanın bağlı ekipman. sıcaklık uzun bir süre (4-8 saat) muhafaza edilir. Kazan ünitesi ile komple tasarımları seçmek için yeteneği ile dolaylı minimuma suyun maliyetini düşürür.

  Bir şehir daire veya özel binalar için en iyisidir şofben ne tür sorusunu cevaplamak için - akışının veya depolama, mekanizma ve iki cihazların ana bileşenlerini düşünün.

  akış ısıtıcısı aparat ve mekanizma

  Su ısıtma cihazı bu tür karmaşık bir yapıdır su tankı olmadan. Sıvı sıcaklığı ekipman açıldıktan sonra birkaç saniye arttırır. Akış tipi ısıtıcılar popüler üreticileri tarafından şunlardır: "Ariston", "Electrolux», Garanterm, Gorenje'yi, Thermex ve diğerleri.

  Cihaz, bir boru şekilli bir elektrikli ısıtıcı ile küçük dikdörtgen plaka olduğu - TAN.

  Cihazın temel bileşenleri:

  • elektrikli ısıtma elemanları;
  • / Su çıkış borusu besleme;
  • elektronik bir kontrol ünitesi;
  • Uzaktan kumanda.

  Bütçe modelleri donatılmıştır termostat, bu PETN ısıtılmasını ayarlamak için kullanılabilir. prim cihazlar ile donatılmıştır dijital kontrol paneli. Sonuç olarak, yönetim daha kolay ve görsel olarak açıktır.

  elektrikli ani su ısıtıcısı Sürüş

  Ani su ısıtıcı aşağıdaki mekanizma eserleri bulunmaktadır:

  • Özel lâmbanın yüksek güç ısıtıcı ihtiva eder;
  • su başlangıç ​​akan sıvının ısıtma elemanının içinden geçmektedir;
  • Güç basıncı üzerinde olması durumunda, su sıcaklığı daha düşüktür;
  • Vinç biriminin kapanış otomatik olarak kapanır.

  Uyarı! Doğru topraklama örgütü olmadan cihazı kullanmak yasaktır.

  ayrılmıştır ısıtma ekipmanı akış, kullanılan enerji kaynağı bağlı olarak:

  Her tip özelliklerine Tanıma Eğer akış ısıtıcı seçmenize yardımcı olacaktır.

  çok fazla su ısıtırken teknikte Bu tür küçük boyutu için değerlidir. Elemental modeli kurulum için popüler. 2 işlemini kontrol etmek için kullanılır:

  • Kontrol artış / düşüş suyun en bir mikser ile;
  • boru şeklinde bir ısıtma elemanı (üç seviyeli kontrol) güç ayarı kullanılarak.

  Elektrikli su ısıtıcıları çalışma prensibine göre 2 tipe ayrılmıştır.

  1. Basıncı. Bu tür Ani su ısıtıcı, su dağıtım sisteminde tutarlı bir parçasıdır. en fazla 6 bar tasarımında basıncı. Bunlar yolluk yanına monte ve binanın çeşitli noktalarda, gerekli güç su ısıtılır. Su ısıtıcısı ilave ekipman (memeler veya karıştırıcılar) sahip değildir. Bu lavabo altına monte edilmiştir. sıvı sıcaklığı ısıtıldıktan sonra, belirli bir seviyede tutulur: avantajlar, elektronik bir kontrol sistemi içerir. dezavantajları - önemli bir maliyet ve enerji tüketimi.

  Elektrikli ani su ısıtıcısı basıncı

  Elektrikli ani serbest akışlı su ısıtıcı

  Dikkat! sadece bir tanesi - Basınç varyasyonları elektrikli su akış musluklar çoklu olmayan basınç su ısıtıldı. Bu nedenle 3 kW güce sahip olmak için yerine normal bir ağın kullanılabilir ve üç fazlı bir sistem olup.

  Tekniğin bu tür bir enerji kaynağı olarak doğal gaz kullanır. Bunun bir sonucu olarak, yanma sıvıyı ısıtmak için ısı büyük miktarda serbest bırakılır. çıkış ısı destekler, bu brülör cihazında. elektronik ateşleme ile gaz ısıtıcı otomatik modda çalıştırılan - sıcak su ile yetecek kadar açık mikser.

  Güç cihazları (22 kW ila 24), (17 kW ila 19), orta, küçük olabilir, en yüksek (28-30 kW). Gaz akış ısıtıcısı elektrik daha ekonomik yazın. su duş için gerekliyse, şofben orta ve küçük kapasiteli seçmeniz gerekir. Mutfakta ve banyoda kullanmak için, 24'den fazla kW kapasiteli gaz cihazları kullanır.

  su ısıtıcıları aparat ve mekanizma

  Kazan - En popüler ısıtma teknolojisi. Sistem içinde ya da yapı altına monte edilmiş olup, bir ısı kaynağı ile, ısıl yalıtımlı bir kap oluşur. Nedeniyle düşük güç tasarımına evler ve daireler güce elektrik kablolama için uygundur.

  Cihazın temel bileşenleri:

  • mahfaza;
  • Isı yalıtımı;
  • elektrikli ısıtma elemanları;
  • Soğuk su temin borusu;
  • potokogasitel;
  • elektronik bir kontrol ünitesi veya termostat;
  • Sıcaklık denetleyicisi;
  • sıcak su çıkış borusu;
  • Uzaktan kumanda (konfigürasyona bağlı olarak).

  birim vardır kontrol bloğu. Nedeniyle ısıtma sıcaklığına maruz bırakıldığı. Sıvı haznesi, birçok kişi kullanıyor ve ne sıklıkta nasıl bazında hesaplanır. bir aile üyesi alt eşik - 50-80 litre.

  akışıyla olduğu gibi, orada Elektrik ve gaz su ısıtıcıları türler birikmeli. sıhhi piyasada birçok üretici vardır, nedenle sunulan aralığı ile uğraşmak bazen zordur. Bir kazan şehir içinde villa veya daire için uygundur ne olduğunu anlamak için - gaz veya elektrik ve bunların farkları nelerdir, ayrıca düşünün.

  Gaz depolama ısıtıcısı

  düşük güçte (1 kW ila 6 kW) çok yönlü nedeniyle elektrikli su depolama. özel güç kablosu bağlantısı için gereklidir. Gaz agrega 4-6 kW benzer enerji düzeylerine sahiptir. 2-3 saat - 150 litre su ısıtmak için karşılaştırıldığında, gaz cihazının 1 saat elektrikli su ısıtıcısı gerektirir.

  Dikkat! Gaz kazanlar ve bunların montaj maliyetleri fiyatları elektrikli cihazda daha yüksektir. Ama iç gaz elektrik daha az maliyetlidir.

  avantajları ve su ısıtıcıları hem de tip dezavantajları

  Akış veya su ısıtıcı - tercih nedir? yanıt için teknolojinin iki tür olumlu ve olumsuz yanlarını düşünün.

  sıcak su kesintisiz arz

  enerji ağları için özel gereklilikler

  Doğal gazın düşük maliyet;

  Bu alan ısıtma kullanılabilir

  ayrılan yanma ürünleri çok gerekli baca;

  güvenlik yönetmeliklerini yangın dikkat

  sıvıyı ısıtmak için zamanın önemli

  Suyun büyük hacimli ısıtılması için düşük güç;

  önemli avantaj ve su ısıtıcılarının iki tür dezavantajlar analizi tüm cihazların olumlu hem de olumsuz özelliklerine sahip olduğunu göstermiştir.

  cihazlar temel özelliklerini karşılaştırmak

  Ayrıntılı olarak temel parametrelerin tekniğini analiz etmek tablodaki özelliklere azaltın:

  Üç fazlı 380 V - 9 kW üzerinde araçlar için ayrı bir kablolama gerektirir

  elektrik için - operasyon için güvenlik önlemleri uymak

  Tanınmış üreticilerin Popüler modeller

  Avrupa markaları Ariston, Electrolux, Indesit, Bosch, Vaillant - bu müşterilerin incelemelere en güvenilir ürünleri. Rus parametreler su bileşim, basınç, ve diğer kriterlere uyum cihazlar. Kumanda elemanları paslanmaz çelik veya nikel çelik ve yüksek kaliteli parçalar ile donatılmış olan korozyon önleyici kaplama korumalı. ısıtıcılar Yangın emniyeti için yüksek gereksinimleri ile üretilen ve 10 yıldan fazla olan edilmektedir. En popüler modelleri düşünün.

  1. Electrolux GWH 265 ERN Nano Plus. ifade cihaz Mekanik kontrol gaz birimleri. Ek özellikler bir emniyet vanası ile ısınma koruma içerir. Cihaz düşük bir gaz basıncında çalışabilir. Nominal gücü 20 kW birimi. Ekipman duvara monte. panelinde operasyon rahat ve fonksiyonel hale getiren dijital ekran var. 6000 ruble maliyeti.

  Gaz ısıtıcı Electrolux GWH 265 ERN Nano Plus

  VAILLANT VED ısıtıcı 24 H / 7

  1. AEG EWH 80 Konfor EL. Model Alman şirketi vardır elektrikli ısıtma elemanı. su tankı 80 litredir. Cihaz 1.8 kW düşük güçte çalışır. Dijital görüntü ayar değeri ve birlikte önceden belirlenmiş bir sıcaklık programı ile ilgili bilgileri içerir. Tank emaye kaplama ve monte edilmiş bir koruyucu magnezyum anot ile korozyona karşı korunmaktadır. Cihaz üç modda çalışır. 36100 ruble maliyeti.

  Su ısıtıcı AEG EWH 80 Konfor EL

  Su ısıtıcı Ariston SGA 150

  Akış su ısıtıcıları arasında seçim yapma, alıcılar insanların farklı görüş dikkat edin. Bu cihazlarda bu yüzden cevap verirler.

  34 yaşında Eugene, Moskova

  Anna 47 yaşında, Rostov-on-Don

  Özetlemek gerekirse biz depolama ısıtıcı sıcak su düzenli olarak ve tam güçte gerekli durumlarda uygun olduğunu söyleyebiliriz. cihazları hızlı ısıtma sıvısının fonksiyonu ile iki ısıtma elemanlarına sahip olabilir. özel binalar veya yazlık için açıkça tercih ani su ısıtıcısı.

  Bir ev veya daire için en uygun depolama elektrikli su ısıtıcıları 2017 Değerlendirme. En modelleri ve teknik özellikleri. avantajları ve dezavantajları, hem de akış su ısıtıcıları arasındaki fark.

  Ani veya termosifon - daha da

  merkezi sıcak su mevcudiyeti evlerin bir avantajdır. Ama sıcak su hiçbir ev musluk olanlar ne olacak? Bu durumda ısıtıcı belirli bir tip memnun kalır. daha iyi ne su ısıtıcı, anında veya depolu - sıcak su sürekli bir kaynağı ile kendilerini sağlanması, birçok kişi merak ediyor?

  Bu soru tek cevaptır. Örneğin, soruya "Ne daha iyi, bir at veya bir araba" artıları at ve araba ikisi de var. Her zamanki şehir arabası şehir yollarda hızlı hareket edebilir, ancak hiçbir benzin istasyonları vardır dağlık bölgelerde veya tamamen işe yaramaz. Aynı su ısıtıcısı için de geçerlidir. Bu nedenle, biz onların güçlü ve zayıf yönlerini açıklamak için deneyin yanı sıra Biz bir cihaz açıkça diğerine yararlanacaktır hangi koşullarda öğrenmek.

  su ısıtıcıları ana tip

  Biz zaten bildiği gibi, su ısıtıcıları iki ana tipe ayrılır:

  Evlerde su kapalı yaz günler için harika Bu akış su ısıtıcı,. Bununla beraber rahatça sıcak su yokluğunda bir duş alabilir.

  Ani su ısıtıcıları "gitmek" doğrudan su ısıtmak, kullanılabilir olduğunda. kümülatif modeller gelince, onların adı kendisi için konuşur - onlar, soğuk su birikir o ısıtılır ve gerektiğinde müşterilere verin.

  Ani su ısıtıcıları iki kategoriye ayrılır:

  Bize daha ayrıntılı olarak ele alalım.

  Gaz ani su ısıtıcıları doğal gaz yakarak sıcak su hazırlama sunuyoruz. Onları bir metal radyatör, gaz brülörünün ısıtma temsil kullanma suyu bulunur içinde. Su basınç ve yanma yoğunluğuna bağlı olarak, aygıt, su sıcaklığı ayarlar.

  Bronzlaşan içinde tanzim edilmiş benzer bir şekilde yerleştirilmiş elektrikli ısıtıcılar,. Bu su içinde hızlı bir ısınmaya neden metal boruyu ısıtıldı. çıkışındaki nihai su sıcaklığı giriş su sıcaklığı ve basınca bağlıdır. Gaz ve su ısıtıcı tankları akan Hem, hayır hayır - Su "anında" ısıtılmaktadır.

  Bu klasik bir şofben olduğunu.

  ısıtma elemanları içine yerleştirilmiş olan depolama su ısıtıcıları gelince, onlar, tankın tipine üzerine inşa edilmiştir. Bunlar iki ana tipe ayrılır:

  • Doğrudan ısıtma kazanı;
  • Dolaylı ısıtma kazanlar.

  Soğuk su ile ve bir güç kaynağına su kaynağına bağlantısı gerektiren bağımsız bir modda birinci çalışma. Dolaylı ısıtma kazanlarının gelince, onlar ısıtma sistemindeki bir ısı alımı suyu ısıtır. Isıtma kapatılır yazında, ısıtma elektrikli ısıtıcılar vasıtasıyla gerçekleştirilir.

  Farklar akış ve depolama su ısıtıcıları

  Bu bölümde su ısıtıcıları farklı türde performansı ve etkinliği bahsedeceğiz.

  En büyük talep talebinin tek bir noktadan için tasarlanmış düşük güç ani su ısıtıcıları içindir. Onlar musluktan doğrudan yüklenmiş ve sıcak su hızlı hazırlanmasını sağlamaktadır. Ama (gelişmiş yüksek fiyatlı modeller hariç) su sıcaklığı için stabil bir destek sağlamaz

  Sıcak su açma musluğu hemen sonra onlardan akmaya başlar - Ani su ısıtıcıları önemli bir avantaj var. çoğu su pompalama noktalarında doğrudan monte edilmiştir beri biraz daha hızlı Elektrik eser. İdeal şeması olmasıdır - tek bir dokunuşla için su ısıtıcısı. Eğer su ısıtıcı için sadece iki musluklar bağlamak ise, aynı anda iki vana açılışında su sıcaklığı değişikliklerine sorununa yol açacaktır.

  İşte bir örnek - Birisi duş alıyor, ama bu sefer kimse mutfak fincan yıkamak için karar verir. Nedeniyle su ısı değişiklikleri artan basınca. Çünkü düşük performans, kapasite, ani su ısıtıcısı yeterli değildir - bu sadece sıcak su hızlı hazırlanması ile başa çıkamaz. yetersiz bir ısıtmayı telafi etmek amacıyla, duş kullanıcı hafif çıkarma su olacaktır. Ama bu nedenle, o vana mutfakta kapatıldığında yakılarak elde riskini taşır.

  Gaz ani su ısıtıcılar daha büyük bir kapasiteye sahip daha az enerji tüketimi ile (- elektrik gaz onlar elektrik akımı ısıtıcıları daha düşük büyüklük sıralaması tüketmek). Doğru, onlar borulardaki basınç dalgalanmalarının sıcaklık değişimine dezavantajları yok değildir - Birkaç musluklar açarsanız, o zaman tüm su yeterli olmayacaktır.

  Bu sorun kısmen, modern gaz, su ısıtıcıları, dolma elektronik çözülmektedir. Onlar kullanıcılar tarafından belirlenen parametreler odaklanarak çıkışındaki su sıcaklığı kendini düzenleyen edebiliyoruz. Örneğin, ısıtıcı 45 derece çıkış sıcaklığının muhafaza edilmesi için ayarlanabilir. Ve ısıtıcı kendini önceden belirlenmiş modu muhafaza alevi modüle edecektir.

  başka net bir akışının ısıtıcı gelen sıcaklığın güçlü bir fonksiyonudur. Kış gelir ve su ısıtıcısına giriş su sıcaklığı çıkışını ve sıcaklığın düşürülmesi, damla gibi kısa bir süre - pahalı modellerde, biz de sabittir ucuz modellerinde ısıtma düzeyini ayarlayabilir. Yaz aylarında bir duş almak oldukça rahat olabilir, ama parmakları donmuş var olmadan kışın rahat yıkama yemekleri haricinde yeterli olabilir.

  imkansız anlık ısıtma ile sıcak su sıcaklığı elde etmek için. neden ısıtma neredeyse varsa elektrik ve ısıtma israf etmeye devam - Ayrıca birçok model ve tüm minimum sıcaklık şeritler zaman ısıtma kapatmak, otomatik sistemlerle donatılmıştır?

  Su ısıtıcı cihaz son derece basittir. Bu iyi yalıtım özelliklerine sahip bir tank, içinde kendini göstermektedir ki içinde, bir ısıtma elemanı ve otomatik olarak su sıcaklığı korumak için bir termostat.

  Depolama su ısıtıcıları, kapasitesi 10 ile 1000 litre arasında değişen bir geniş tank ile donatılmıştır. ev kullanımı için önerilen miktar bir kişinin ihtiyaçları için yeterlidir 50 litre vardır. Biz depolama ısıtıcılar faydalarının kısa bir listesini açıklar:

  • Belirli bir seviyede bir ısıyı sürdürmek - bir kez yeterli ayarlanan sıcaklık ve ısıtıcı, otomatik modda olacaktır;
  • Ani sıcak su - valf açılır ve üzerinden hemen sıcak su dökün;
  • giriş sıcaklığı bağımsızlığı - Su boyunca ısıtılmış ve tankı içinde birikmektedir, bu kazana sağlanan suyun sıcaklığı, hemen hemen hiçbir sarkar.

  biz büyük kazan (depolama ısıtıcısı) almak, bu sıcak su tüketicilerin büyük bir miktarda sağlayabilir. İşte bazı örnekler:

  • silindirin hacmi 50 litre olan - Bir duş almak için yeterli ve daha sonra yıkama yemekler (bir kişi). Gerekirse, bu hacim iki kişi (dökmek ne kadar bağlı olarak) için yeterli olacaktır;
  • silindirin hacmi 80 litre olan - bu hacim bulaşıkları yıkamak ve bir duş almak paralel olabilir iki kişi, yeter;
  • silindirin hacmi 100 litredir - Bir duş üçlü alabilir. , Üç adet - çok çekme noktası sayısı
  • silindirin hacmi 150 litredir - beş kişiye kadar sakinlerinin sayısı ile beraberlik dört puan için yeterli bu hacim. İzin dolum ve banyo (bu süre içinde kazan aktif suyu ısıtır).

  Her su ısıtıcı, bir ısıtma suyu ısı kontrol sistemi ile donatılmıştır. bu nedenle Kullanıcıların kendi takdirine performansını ayarlayabilirsiniz. Örneğin, 70 derece sıcaklık ayarı, soğuk su karıştırıcı içinde seyreltilmesi ile bir tanktan su tüketimini azaltmak mümkündür.

  ısıtıcıların güç tüketimi

  Akış su ısıtıcıları farklı kapasite vardır - 2 ila 30 kW (hatta bazen üstü). Birkaç için - İnce modeller tek nokta analizi, daha güçlü odaklandık. Isıtma çabuk gerçekleşir, ancak güçlü ve dayanıklı kablolama gerektirecektir.

  su ısıtıcıları gelince, onlar etkili bir yalıtım ile bir tank içinde uzun süreli saklama kapasitesi, uzun bir süre için nispeten sıcak su bulunmaktadır. Güç ısıtıcılar akış modellerinde yaklaşık 10 kat daha düşüktür.

  Hala daha iyi akış veya depolama Hangi şofben nedir? Biz zaten bazı sonuçlara varabilirsiniz ama biz anlamıyoruz - nerede ve şofben nasıl yerleştirileceği? Biriken ısıtıcılar banyo, kazan daireleri, yardımcı odaları ve hatta mutfaklarda yüklenir. daire yeterli alan yoksa, sen en ince modeli tarafından tavana monte edebilirsiniz.

  Bu sıcak su bir yedekleme kaynağı olarak kullanılan bir depolama, su ısıtıcı, bağlantı bu devre. Eğer sıcak su kapatmış ve ısıtıcı kullanmaya karar verirseniz, ısıtıcı, sıcak su çıkış borusu üzerinde bulunan kapama vanasını kapatmak için unutma.

  Biriken kazanlar bir güç kaynağına ve su kaynağına bağlanır. Boruyu yetiştirilen sonra, duş ve banyo batmaya. Girişte o korozyon ve ölçekleme gelen kazanı korunmasına yardımcı olacak bir filtre monte edilmesi tavsiye edilir.

  Bu sıcak su bir yedekleme kaynağı olarak kullanılan bu bağlantı şeması ani su ısıtıcısı. Eğer sıcak su kapatmış ve ısıtıcı kullanmaya karar verirseniz, ısıtıcı, sıcak su çıkış borusu üzerinde bulunan kapama vanasını kapatmak için unutma.

  Elektrikli ani su ısıtıcıları kurulumu ile ilgili olarak, onlar büyük bir boşluk kendi kurulum için gerekmez - Onlar önemli bir avantaj kazanlarında üzerinde olan son derece kompakt. Bu nedenle, banyolarda dahil, her yerde yerleştirilir. Bunların temel dezavantajı güçlü bir model bağlamak için (2 kW fazla) elektrik panelin ayrı bir hat üzerinde çekmek zorunda olmasıdır.

  Gaz akışı ısıtıcılar sadece kendi çalışmaları için tüm koşullar var olan bazı alanlarda kurulabilir - Gaz patlayıcıdır. Ev gaz su ısıtıcıları çalışmasını yasak ise, elektrikli modellerde temel almaktır.

  Nerede ve koşullar ani su ısıtıcıları kullanmak avantajlı olanı altında?

  • Küçük mutfaklarda - hatta en küçük kazanı ayarlamak için yer yok ise, akış modelinin kurulumu dışarı iyi yolu olacaktır;
  • Gerektiğinde sıcak su hızlı hazırlanmasını sağlamak - her ne diyorsunuz, ama kazan sıcak su sadece sona erebilir;
  • düşük su akışında - Su akışı çok küçükse (örneğin, sadece bulaşıkları yıkamak için bir hafta gerekir), ani su ısıtıcısı daha karlı olacaktır. kümülatif modeline ilişkin olarak, o sıcaklığını korumak için enerji tüketmek boşuna olacaktır.

  Ayrıca belirli eksiklikler modellerini akış dikkate almak gerekir - güçlü yararlanmak için gereğini, giriş suyu sıcaklığı, kafa değişen sıcaklık değişimi bağımlılık.

  depolama su ısıtıcıları gelince, onlar şu koşullarda kullanılması tavsiye edilir:

  • alanı veya uygun alanlarda ise - yeterince büyük ve hacimli olan;
  • hemen hemen sabit bir su sıcaklığını korumak için gerektiğinde - ısı kazanları (su ısıtıcıları) önceden belirlenmiş bir sıcaklıkta su hazırlanmasını sağlamak koruyarak;
  • Birkaç tüketicilere su sağlamak için gerekirse - bu su ısıtıcıları yüksek kapasite yüklenir.

  Böylece, her bir cihaz kendi avantajları ve dezavantajları vardır. bu nedenle sorusunu "Ne iyidir - veya ani su ısıtıcı" yanıt verirken, dikkatli "artıları" ve "eksileri" tartmak gerekir, değişiklikler su tüketiminin kapsamını değerlendirmek ve evinizdeki boş alan varlığını veya yokluğunu sağlamak, ya da belki akıcı depolama ısıtıcı dikkat etmek ölçek analiz, bu modelin temsil arasında bir "uzlaşma" olduğunu.

  Hangi şofben daha iyidir: Akış veya depolama?

  hafife Şu anda, bu kolaylık, evde sıcak su, alınan. Ev sıcak su ise, o kişi bazı rahatsızlık yaşanıyor. apartmanlarda yaşayan halk bunun eksikliği sorunuyla karşı karşıya değil. Ama ülke evler ve kırsal sakinlerinin sahipleri için gerçek bir sorundur. onun kararı yakalamak, onlar su ısıtıcısının lehine bir seçim yapmak, ancak sorunuyla karşı karşıya - nasıl kazanı seçin. Özel evlerin çoğu sahipleri için cevap belirsiz. Faaliyete Sabit işletme kendi seçtiği için oldukça katı yükümlülükler getirmektedir.

  Piyasa yerli üretimin sadece gaz yakıcılar olduğu gibi su ısıtma ekipmanları için seçim ile önceki zorluklar, değildi. Bu anlık Bitkilerin aralığı oldukça yüksektir. Nedenle gezinmek ve iyi bir cihazı seçmek için o kadar kolay değildir.

  Ne seçmek için - veya ani su ısıtıcısı? hatalardan kaçınmak için, gerek hücum. operasyon ve montaj avantajları ilkesi: mağazaya gitmeden önce, donanım her türü hakkında daha fazla bilmeli. Su ısıtıcıları türünü de eksiklikleri, hakkında bilgi almak için değer. Bu bilgiler kazanı seçme işini kolaylaştırmak amacıyla potansiyel alıcı yardımcı olacaktır.

  Şu anda, şirketler, bu ekipmanın üretim yapan müşterilere su ısıtıcıları iki tür sunuyoruz - akan ve hafıza. Onlar evlerde hem de banliyö evlerinde sadece kullanılabilir.

  nedeniyle bağlantı işlemi oldukça basit olması nedeniyle tüketiciler arasında su ısıtıcıları talep ediyoruz. Bu nedenle, ev sahibi, yandan uzmanları dâhil etmeden, bu prosedürü gerçekleştirmek için olabilir. su ısıtıcıları popülerlik için bir başka neden onların uygun fiyattır. Buna ek olarak, dairede su ısıtıcı yüklerken evrak yok.

  herhangi seçilmesi - birikimli veya ani su ısıtıcı, sıcak su kaynağı ile bir kır evi sahibinin sorun çözülecektir. Ama bu ekipmanın çeşitli kendi aralarında bilinmeye değer olan bazı farklılıklar vardır.

  Su ısıtıcısı kümülatif eylemler

  Esas olarak depolama tipi su ısıtıcısı Aşağıdaki işlevlere sahiptirSu, bu dolu olan, belli bir ısı derecesine ısıtılmalıdır. Bu tüketiciye doğru miktarlarda kullanımı için izin verir. Bu tip su ısıtma aletleri onun görünüşüdür yer değiştirme, belirli bir kapasite temsil eder. su besleme suyu sisteminden gerçekleştirilir.

  Mevcut bitkilerin bu tür bir parçası olarak dahili elektrik bileşenleri, burada ısıtma elemanları olarak da bilinir. Onlar sayesinde istenilen sıcaklığa ısıtma suyu verdi. termostat - proses suyu ısıtma üzerinde kontrol ısıtıcı elemanın başka bir bileşen taşır. sıcak su sıcaklığını ayarlamak için, bütün bu kullanıcıdan gereklidir - düğmeyi çevirin. Su istenen sıcaklığa ısıtıldığı zaman, termostat ısıtıcının ısıtma elemanlarına verilen güç kaynağı, devre dışı bırakılır.

  Güncel modeller ani su ısıtıcıları duvar izole edilmiştir, bu nedenle ısıtılmış su uzun süre soğur. Fakat sıcaklık azalmasına termostat düğmesi oluşur - TANS istenen bir sıcaklık seviyesine su ısıtma başlar.

  Avantaj ve su ısıtıcı dezavantajları

  depolama su ısıtıcıları, birçok avantaj her tüketicinin farkında olmak vardır.

  ana konuşursak, o aşağıdaki dikkat edilmelidir:

  • kurulum ve bağlantı prosedürlerinin kolaylığı. kazanı kullanmaya muktedir sadece bir elektrik prizi gerektirir. Bu iyi durumda olmalı ve topraklanmalıdır için gereken;
  • Bu su ısıtıcıları bir başka avantajı, uzun bir süre için, su sıcaklığının muhafaza etmektir. Bu depolama tankı duvara sahip ısı yalıtım tabakası, kaynaklanmaktadır sunulmuştur;
  • ekipman artan türü kullanarak çeşitli noktalardan sıcak su aynı anda analiz sağlar;
  • modeli depolama su ısıtıcıları, şekil ve tasarım değişir. dükkanlarda sunulan Büyük bitki seçimi, evinizin ya da bir kır evi sağ şofben seçmek mümkün kılar;
  • su ısıtıcı tank içindeki su, yeterli bir duş veya banyo yapmak.

  ekipmanın depolama türü de farkında olmak belli dezavantajları da olduğunu unutmayın.

  Isıtıcı banyoda yüklüyse iki kişiden oluşan kullanım şofben ailesinin konfor, itibaren, sadece durum olabilir en az 80 l kapasitesi. Bir cihazı seçerken büyük bir aile, daha fazla kapasiteye sahip bir model düşünmelisiniz. Ayrıca, daha genel su ısıtıcıları daha güvenli bir şekilde tesbit gerektirdiğini unutmamalıyız. ekipman diğer bir olumsuz artımlı tip soğutma suyu gibi ısıtıcının bu otomasyon ısıtma elemanları ihtiva yatmaktadır ve bu güç tüketiminde bir artışa neden olur.

  Uzun süre hizmet şofben depolama tipi için, periyodik olmalıdır Temizleme prosedürü açığa. Bu nedenle gerekli olan tankı çökeltme alt ve duvarlara su sabit ısıtma olduğu. Elde edilen tabaka nedenleri cihazının işletme özellikleri azaltılır bu pislik. Ne zaman bir ekipman temizleme işlemi, magnezyum anodun değiştirme sırasında gerçekleştirmelidir.

  Ani ısıtıcı: Bu neyi temsil ettiğini

  Su ısıtma işlemi - ani su ısıtıcısı daha Ana biriktirme farklıdır. Bu tip cihazlarda, bu bitkide yüklenir daha büyük bir güç ısıtma elemanları tarafından sağlanmaktadır olandan çok daha hızlı olur.

  Sıcak su akmaya başlar 15 dakika sonra. Bu ısıtıcılar sayısı dahil kontrol etmektir temel görevi olan akış sensörleri sağlar. ısıtıcıların az sayıda olduğu üzerinde musluğu açarak düşük değerde açıktır. artan bir baskı ile aktive ısıtma elemanlarının sayısı. ekipmanın hafıza tipi kullanılan benzer bir ilke mümkün elektriğin maliyetini en aza indirmek için yapar.

  Akış su ısıtıcıları, su önceden tespit edilmiş parametrelere uygun olarak ısıtılması izler. Böylece de kaldırıldı su ve yanık riski sahibinin aşırı ısınmaya.

  elektronik kontrollü - ani su ısıtıcıları ek ekipman ile donatılmış olabilir unutmayın. Tüm işlemler ekranda yansıtılmaktadır. bunda çalışırken tüm önemli bilgiler görüntülenecektir: Sıcak suyun sıcaklığı, Akış ve güç ısıtıcılar. donanım sorunu oluştu ve ısıtılmış su sıcaklık ayar değeri aşması durumunda, bu güvenlik sistemi ekranında özel göstergesi gösterilir uyaracaktır.

  Avantajları ve çalışan Fitting dezavantajları

  en iyisi bir su ısıtıcı, seçerken anlamak için, öncelikle akış ayarı tarafından sahip avantajları ile tanışmış almak gerekir.

  yanı depolama gibi ani su ısıtıcıları ile, Bu avantajları vardır. Ana aşağıdaki gibidir:

  • fırsat miktar ve zaman içinde hem sıcak su ve libitum kullanmak. insan için gerektiği kadar su ısıtma sürece yapılacaktır;
  • gelişmiş modeller ani su ısıtıcıları mümkün en uygun konumda yerleştirmek kolaylaştırır boyutu, kompakt bulunmaktadır. kazan dairesi - kendi montaj banyoda sadece gerçekleştirilir, ancak aynı zamanda su ısıtıcı oda adapte edilebilir, böylece cihaz, herhangi bir depolama tankı (kazan) 'dir. Nedeniyle bu su ısıtıcıların küçük ağırlığına herhangi duvara sabitlenebilir.
  • depodan anlık su ısıtıcı arasındaki farklardan biri de operasyon sırasında ekipman temizlenecek gerek olmamasıdır. akış birimi en aza için örneğin bakımı.

  Bu ekipmanın avantajları ile birlikte orada bazı dezavantajları vardır.

  Daha fazla güç. ekipmanı kullanılırken bu daha fazla enerji maliyetleri demektir. Rus pazarında şu anda mevcut modellerin çoğu, sahip 8 ile 10 kW güç. Buna ek olarak, sürücünün yüklenmesi sırasında bir güç kablosu döşenmesi gerektirir. Evde Kablolama tüm bağlı aygıtların gücünü aynı olmalıdır bu tip su ısıtıcı bağladığınızda.

  Isıtıcı akışının operasyon elektrikle sorun yoktu sırasında Yani, uzmanlar devre kesicinin kurulumunu gerçekleştirmek için önerilir. monte edilen su ısıtıcı fazla 10 kW bir kapasiteye sahiptir, bu durumda, üç fazlı bir ağa bağlanabilir olmalıdır.

  Şimdi daha iyi anlamak için çeşitli su ısıtıcıları yararları hakkında bilgi sahibi olmasını, birçok çok daha kolay olacaktır. Ancak önemli bir soru var ki ekonomik açıdan daha avantajlı. en ulaşılabilir birimlerinin fiyatlarının açısından 6 kW'a kadar kapasiteli türü akar.

  Görev Ama eğer - Geniş kapasiteli ev işlevsel cihazın içine almak için, bu planda bir su kazanı ile ani su ısıtıcısı depolama yükleme türünü aşacaktır. Geçmişte üzerinde fiyat etiketi ölçüde tankın imalatında kullanılan malzemeye bağlıdır. Daha değeri yer değiştirme gibi faktörlerden etkilenir, ve ek olarak bir kaplama malzemesi deposu iç yüzeylere sahiptir. Tahrik tasarımı - Ayrıca kazan maliyetini etkileyen önemli bir faktördür.

  Hem cihaz - ve akış ve kümülatif aynı miktarda enerji harcarlar. Bazı uzmanlar söylüyorlar büyük güç tüketimi iş yerinde ani su ısıtıcısı göstermektedir. Bu, daha yüksek güç, ısıtma elemanları, bitkilerde yüklü olması kaynaklanmaktadır. Bu görüş gerçeği test etmek için, su ısıtıcıları durumunda geçerlidir Fizik kanunlarına itiraz gereklidir.

  45 derece ve ısıtıcıların ve depolama tür bitkilerine 40 l'lik bir miktarda, ısıtma suyu kW aynı miktarda gerektirir. şey akış tertibatları, her ne kadar ısıtılması ve hızlı, ancak bir güç kaynağı ile, valfın kapatılması sonra sona olmasıdır. Isıtma bu cihazlar daha uzun sürer, ancak yüklü su depolama tipi bitkiler ısıtma elemanları daha küçük bir kapasiteye sahiptir.

  insanlar bu tür donanımları kullanırken Ancak, uzun süre sıcak su kullanmak mümkündür. Ama depolama tipi su ısıtma tesisatı hiçbir talep var olsa bile devam ettiği göz önüne alındığında, o zaman o su ısıtıcıları daha ekonomik akış türüdür söyleyebiliriz.

  • Bu tür takılması çok sıcak su analiz noktaları, sıcaklık ve suyun basıncının azaltılması olası bir azalma kullanmak mümkün kılar;
  • bağlantı kolaylığı, üç fazlı elektrik kablosunu çalıştırmak için ihtiyaç, devre kesicilerin yüklemeye gerek yoktur vardır;
  • periyodik bir temizleme tankının bitkileri korumak ve yeni bir magnezyum anot ile değiştirilmesi için gerekli olur;
  • Hatta tankında sıcak su az miktarda banyo için fırsat.
  • bir akış-tipi su ısıtıcısı ile karşılaştırıldığında daha yüksek bir verim;
  • uzun dönem işletim asgari boyutları, ve ek olarak, montaj kolaylığı;
  • Evler kullanım için idealdir;
  • her dönemde sınırsız miktarda sıcak su sağlar.

  Yukarıdakilerin hepsi su ısıtıcısı akan ile mümkün olacağını ekipmanların tümünü yararlanacaklar düşündürmektedir yetkili kurulum olması koşuluyla. depolama tipi cihazlar, büyük boy ile ayırt edilir. Buna ek olarak, bu tür bir tesisin konsolidasyon sağlam duvara yapılmalıdır. bir su ısıtıcısı seçerken, unutulmamalıdır ve bu tesislerin sahibinin yokluğunda o enerjiyi tüketmeye devam. İyi bir çözüm olacaktır hangi ayarı, herkes kendisi için karar verir.

  Bir kazanı seçerken Bu onların ihtiyaçlarına sadece dayalı olmalıdır. Hesaba mali olanaklarını almak gereklidir. seçimi ile yanlış olması değil, işletim böyle ekipmanda deneyime sahip veya uzmanlara başvurmak arkadaşlarından danışabilirsiniz.

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  4 + 3 =