muşamba nedir

Piyasada zemin için muşamba ne tür bugün - karakteristikleri

Bu muşamba zemin tamir diğer inşaat malzemeleri arasında giderek daha güçlü bir konuma sahiptir yılında artık herhangi bir şüphe kalır. Bu tür kaplamaların seçimi inanılmaz büyük ve çeşitli olduğu için bu oldukça doğaldır. Ancak, her zaman kolay değildir en yüksek kalitede muşamba ve belirli alanlarda döşeme için uygundur anlamak için.

Ayrıca, malzeme özelliklerini, olumlu ve olumsuz nitelikleri muşamba döşeme türleridir açıklamak ve ayrıntılı olarak anlatacağız.

Biz olumlu diğer yer kaplamaları ayırt muşamba avantajları, bir dizi var:

 • mekanik hasarlara karşı direnç;
 • bir orta sınıf, linolyum düşük gelirli ortalama tüketici için daha erişilebilir;
 • Basitlik, kolaylık ve döşeme hızı;
 • çevre dostu.

Bir muşamba seçerken Bununla birlikte, tüketiciler dış presentability, aşınma direnci ve orijinal rengini koruyarak ve dekoratif motifin dokusu gibi faktörler de dikkat.

Böyle ahşap veya taş gibi doğal malzemelerin muşamba dokusu çalışmalara dayanarak, özgünlük ve uyum içine tanıtmak için izin verir.

Linolyum çeşitliliği rulo

muşamba tüm çeşitleri performansını etkileyebilir ve diğer kaplama diğerinden ayırt etmek özellikleri bir dizi halinde sınıflandırılabilir. türlere bağlı olarak, ya da bu muşamba özellikle istifleme teknolojisini etkileyen edilebilir.

vakıf türüne bağlı Muşamba türleri

bir baz ile yapılan asılsız malzeme ve malzemenin - iki büyük gruba zımni linolyum dağılımı bazında olarak sınıflandırılması.

Buna, muşamba, içinde üsleri yoksun olabilir:

 • tabakaların sayısına bağlı olarak değişen kalınlıkta;
 • doku ve renk çeşitliliği ile.

Aynı zamanda, piyasa özellikle içermeyen linolyum büyük miktarda vardır:

 • tek kanallı veya çok renkli model ile;
 • ve aynı zamanda bir kaba dokulu yüzeye sahip bitmiş ile basılmış basmak;
 • bir satranç tahtası veya seramik karo simüle materyal.

Bağlanmamış linolyum yapı bu yüzden benzer özellikler ile karakterize edilen, her bir kaplama kısmının homojenlik farklıdır.

muşamba asılsız önemli bir avantajı aşınma rağmen orijinal renklendirme ve doku korumak için uzun bir süre için yeteneğini düşündü. Ayrıca bakınız: "heterojen ve homojen muşamba - aslında budur."

bir baz olmadan linolyum ofis ve halka açık yerlerde, özellikle de kapsayacak şekilde ağır olan alanlarda uygulanması olasılığını sağlayan yüksek aşınma direnci ile karakterize edilir.

Piyasa üst tabaka kalınlığının malzeme görülebilir üzerinde bir kaba dokulu yüzeyi oluşturmayı sağlayan, hem de kendi yangın direncini artırmak, onları çok sağlam ve güvenilir hale 0.55 mm ulaşır.

Bu malzemeler sürekli yükselmiş nem düzeyleri ile alanlar için en uygun olan ve çöp bir sürü birikmiş. Alternatif olarak, böyle bir muşamba mutfak alanında iyi davranacaktır.

pürüzlü bir yüzeye sahip linolyum diğer olumlu özelliği görsel olarak gizlemek yüzey kusurlar, pürüzlülük yeteneğidir. Bu linolyum ön hizalama işlemini geçirilir ve küçük düzensizlikler içeren henüz kat, döşeme için idealdir.

antistatik özelliklere sahip muşamba yüksek talep türü. Statik elektrik birikir bir malzemenin yeteneğini azaltır eklenir üretim karbon fiberlerin, böyle bir linolyum bileşiminde. malzemelerin bankalarda böyle bir düzenleme ameliyathaneler, hem de bilgisayar kulüpleri ve internet kafelerde için yüksek bir talep.

Hastanelerde döşeme için sık sık antiseptik kaplama ile muşamba tercih ederim. Buna ek olarak, bu tür bir malzeme yürüyüş gürültü azaltma ve hoş bir yüksek seviyede ve lokomotor sistem üzerindeki yükü azaltır.

Tipik olarak, silindir kaplama kalınlığı 2.5-3 mm'dir.

Bir baz ile linolyum ayırt edici özellikleri aşağıdaki gibidir:

 • renkler, dokular ve baskılar çeşitli, neredeyse her dekoratif kaplama oluşturmak mümkündür. Bu durumda, muşamba döşeme üreticilerinden fotoğraf kataloğu oldukça geniş olması;
 • uzun ömürlü.

onlar nem ve mekanik yüklere korkmuyoruz çünkü köpük temelinde muşamba çeşitleri genellikle, konut amaç tesislerinde döşenmesi için seçilir.

kalınlığına göre muşamba kumaş (ya da hint keneviri) 5 mm'ye kadar olabilir de.

Bir muşamba iki katmandan oluşur:

 1. PVC'nin üst tabaka;
 2. dayanıklı bir sentetik ya da doğal jüt bir alt tabaka.

Bu oldukça sık Kat ek yalıtım ihtiyacı, daire ve evlerde döşenmesi için kullanılan muşamba nispeten yeni türüdür.

Dağıtım linolyum aşınma direnci kategorileri

Zaten türüne göre belirlenen yanı sıra, taban kaplamasının dayanıklılık ve mukavemetini tespit linolyum aşınma direnci sınıfı, farklı kategorileri vardır.

Yükleme düzeyi yüksek, düşük geçirgenlik ve kamu kurumları ile yerleşim alanlarında çalışma için mükemmel malzemeler kategorileri sağlar.

Linolyum üretim teknolojisi dekorasyon PVC'den yapılmış bir alt tabakaya tatbik edilir ve daha sonra koruyucu bir kaplama uygulamak için ifade eder. Bu kaplamanın kalınlığı kadardır ve direnç maliyeti, hem de bir sınıf veya muşamba başka türüne bağlıdır giymek (daha: "muşamba aşınma direnci sınıfının ne tür seçmek için").

Üreticiler, tüketiciler için uygun fiyatlarla halka açık alanlarda kullanım için daha dayanıklı bir malzeme oluşturmak için sürekli araştırma ve geliştirme vardır.

Bu tür bir geliştirme malzeme kalınlığı boyunca sürekli boyama sağlamak için yüzeydeki katıştırarak dekoratif baskı uygulanmasını kapsar.

Bu teknolojiye göre üretilen linolyum, iki seviyeli bir koruma, özellikle, koruyucu bir kaplama ile donatılmıştır ve yeterli kalınlıkta PVC tabakası vardır vardır. homojen bir yapıya sahip bu tür bir malzemeden ticari olarak kabul edilir.

Onların uygulama kaplamalar alanının üç tipi vardır:

 1. tesislerinde için - O, kaplamanın yük küçük daire, evler vardır.
 2. Yarı ticari - ofislerde kullanılan orta geçirgenliği (devamı "yarı ticari Linolyum - Özellikleri ve seçim için kuralları").
 3. ticari - kattaki yük oldukça yüksektir kurumlar için tercih edilir.

Bu tür bir sınıflandırma ve ayrılan linolyum aşınma direnci kategorilerine göre.

sınıfların ve grupların muşamba dağılımına bağlı olarak, evlerine için en iyi seçeneği belirlemek için deneyebilirsiniz. Bununla birlikte, bazı durumlarda kapsamının bir tip yerleştirme tercih edilir olduğuna dair bir görüş birliği - hayır.

Uygulamada ve saate göre doğrulanmış sadece bireysel özelliklerine göre muşamba seçiminde Çoğu uzman,. Ancak, her zaman gerekirse dikkate evinizin bireysel özelliklerini alarak en iyi seçeneği tercih edebilirsiniz. çok kolay yapılır, çünkü aynı zamanda döşeme muşamba, size çok çaba ya da zaman almayacaktır.

Etiketleme ve linolyum özellikleri

Orada muşamba hangi türde anlamak ve doğru ev için kapsama seçimini belirlemek için,, muşamba etiketini okumak onların türünü ve özelliklerini belirlemelidir.

materyal bulunabilir Semboller şunlardır:

 • GOST veya TU uygun olarak imal edilen iç üreticilerin ürünleri ise;
 • işaretleme TR ürünleri Avrupa kalite standartları ve yabancı ülkelerden birine uygun olarak imal anlamına gelir.

Ana işletim parametrelerini kapsayan özellikleri bir sayı olabilir kalite ve linolyum güvenilirliğini belirlemek için:

 • Kaplama kalınlığı;
 • kalitede dekoratif tabaka ve yakmak için bir eğilimi;
 • direnç sınıfı aşınma - aşınma eğilimi;
 • Kapalı iklimin etkisi altında malzeme deformasyonu;
 • girinti duyarlılık;
 • toksik maddelerin buharlaştırılması;
 • Ses emme ve su iticilik özelliği;
 • antiseptik ve antistatik kaplama mevcudiyeti.

Yani, biz onların ana avantajları ve hangi özellikleri nelerdir muşamba türleri nelerdir belirledik. Bu bilgi, konforlu, güçlü ve dayanıklı zemin döşeme kaplamaları çeşitli gezinmek için daha kolay ve donanımlı yardımcı olacağını umuyoruz.

Karakteristik türlerin ve bunların farklılıkları: Nasıl daireler için muşamba seçilir?

ev için muşamba seçerken genellikle öncelikle kendi dekor, görünüşüne dikkat. Bu çok önemlidir, ancak taban kaplamasının değil ana özelliği anlamı bileşimi, dayanıklılığı, yapının kalınlığa sahiptir.

Kurulum ve bakım kolay oldukça demokratik bir fiyata sahip malzemeyi - apartmanda bir zemin kaplamasını seçimi, birçok muşamba tercih ederim. renk ve desen geniş bir yelpaze herhangi içine uyacak bir malzemeyi almak için izin verir. Sen yer kaplamanın tahmini ömrü, serildiği odanın amacına tabi olacaktır bir yük, seçerken dikkate almak gerekir.

Özellikleri ve muşamba döşeme çeşitleri

Hatta satış tek bir noktadan içinde döşeme bu tür fiyat aralığı oldukça önemli olabilir. Tabii ki, çok üreticinin, ulaşım maliyeti bağlıdır, ancak ana nedeni ev için muşamba çeşitli türlerde, farklı kompozisyon ve performans olmasıdır:

muşamba, Marmoleum veya çam reçinesi, mantar ve ahşap unu, keten tohumu yağı ve diğer doğal maddeler içerir. Çoğu zaman bu monoton veya mermer kalıptır.

avantajları: Sağlık güvenliği, bakterisit özellikleri, yangın güvenliği, yüksek aşınma direnci, aşınma direnci, renk haslığı ve yapının stabilitesi, sağlamlık bakım.

eksileri: kırılganlık, eğilme direnci ve şok direnci yetersizliği, yüksek neme duyarlılık, yüksek maliyet (metrekare başına 855 ruble'den).

Bu zemin malzemesinin tahta zemin üzerine yerleştirilmesine ilişkin kurallar kendi özelliklerine sahiptir. Ayrı bir makalede daha ayrıntılı olarak.

PVC Linolyum (vinil kapak), yaygın renk ve desen ve renk paletlerine sahip en yaygın çeşittir:

 • Bir kumaşta (polyester) veya dokunmamış (köpüklü PVC) bazda - her iki malzemenin kombinasyonundan da çift olabilir;
 • Tek katmanlı (homojen) dolgu maddeleri ile polivinil klorür, - kuvars kumu, kireç tozu ve daha dayanıklı laminat (heterojen) - cam elyafı, bir dekor tabakası ve saf PVC'den bir koruyucu şeffaf jelatin katmanın, bir stabilize edici madde ile;
 • Ev, ticari ve yarı ticari, farklı aşınma direnci, strese dayanıklılık, kullanım ömrü (ticari kamu yüksek trafik yerli bir yerleşim bölgesinde 3-5 yaş ve 20 yaş). Bu bölünme linolyuma uygulanır, diğer hammaddelerden yapılır;
 • ticari özel amaçlı - antistatik, emici yük, iletken, topraklama sağlıyor, spor, artan yastıklama ve kaymaya karşı direnç.

PVC linolyum kategorisine ilişkin ürün fiyat aralığı her türlü kendi artıları ve eksileri, genellikle PVC muşamba doğasında özellikleri bir numarası vardır, çok geniştir.

avantajları: çevre dostu, akım iletmez, bozunmaya karşı dayanıklıdır, düşük ısı iletkenliği sayesinde iyi ısı yalıtımı sağlar, kurulumu kolaydır.

eksileri: Düşük sıcaklıklarda yüksek sıcaklıklara, kimyasallara, yağlara, alkalilere, kırılganlıklara duyarlılık.

Glital linolyum - Benzer bir sınıfın PVC linolyumuna kıyasla, dokunmuş bir tabanda, alkid reçinesinin heterojen çok katlı kaplaması, farklı bir tasarıma sahiptir.

avantajları: Isı ve ses izolasyon özellikleri PVC linolyuma göre daha yüksektir.

eksileri: Kırılgan, çatlamaya eğilimli, sıcaklık dalgalanmaları ile deformasyonlar olabilir, döşenmesi daha zor.

Kollox linolyum genellikle tek katmanlı, çekirdek olmayan, nitel selülozdan çeşitli dolgu maddeleri ile yapılır ve markanın (yalnızca 5) bu kaplamanın kalitesi ve fiyatı üzerinde durur.

avantajları: uygun fiyat, elastikiyet, neme direnç, aşınma direnci, renk haslığı.

eksileri: İnce, mükemmel düz bir tabanı ve alt tabakayı gerektirir, yüksek ısı iletkenliği, diğer türlerden daha yüksek yangın riski, düşük sıcaklıklarda küçülme ve çatlama olabilir.

Fayansların geniş kullanımı, kalite özelliklerinden kaynaklanmaktadır. Buna ek olarak, fayans ahşap dahil olmak üzere çeşitli doğal kaplamaları taklit edebilir. Zemin üzerine düzgün bir şekilde seramik döşeme yapılması önemlidir. Bu konulardaki önerileri burada okuyun.

Çift katman muşamba-Relin kauçuk olarak da adlandırılır, alt katmanı kauçuk yongaları ilavesi ile bitüm içerir ve ön katman dolgu ve boya ile kauçuktan yapılmıştır, genellikle dokulu bir yüzeye sahip tek renklitir.

avantajları: Esneklik, neme direnç, kaymayı önleme özellikleri.

eksileri: Sağlığa zararlı uçucu maddeleri içerir.

Farklı amaçlar için uygun bir varyantın saptanması

Linolyumun ticari, yarı ticari ve hanehalkına bölünmesine ilaveten, Avrupa sınıflandırması uygulanır; linolyum çift haneli bir sayı ile işaretlenmiştir.

İlk rakam başvurunun kapsamını belirtir:

 • 2 - yaşayan mahalle;
 • 3- idari binalar, ofisler;
 • 4 - üretim tesisleri.

İkincisi muşamba üzerinde izin verilen yüktür:

Dairenin farklı binalarda zeminin düz olmayan bir yüke maruz kalması:

Ailenin kompozisyonu da önemlidir. 1-2 kişi için en düşük sınıf yeterli, ancak apartman dairesinde çok fazla ikamet eden varsa ya da sık sık konuklar varsa kattaki yük artar.

Bu özellik çok tabakalı linolyumlarda daha yüksektir ve koruyucu kaplamanın kalınlığına ve tek katmanlı katyonların kalınlığına bağlıdır - kirlilik yüzdesi ve nitel kompozisyonu. Koruyucu çok tabakalı muşamba üzerinde antibakteriyel veya kolay temizlenen cila kaplama olabilir.

Dikkate değer bir substrattır - daha kalın ve daha kalın olduğu, daha iyi bir linolyum, patlama korunmaktadır ısı ve ses yalıtımı özellikleri yüksek, ve genel olarak - daha kalın bir linolyum uzun ömürlü olur.

Farklı odalar için böyle bir muşamba önermek mümkündür:

 • koridor, koridor, mutfak, hem de çocuklar, eğer evde birçok çocuk varsa ve aktiflerse - Yarı ticari - 3 mm kalınlığında, köpük esaslı. Mutfakta, çocukların antimikrobiyal kaplaması arzu edilir;
 • çocuklu bir yerde, oturmuş bir çocuk, bir bebek veya bir genç, bir oturma odası yaşıyor - gündelik, 1.5 mm'lik bir kalınlık, tercihen dokunmamış köpük tabanı;
 • yatak odası, çalışma - gündelik - 1.2-1.5 mm kalınlıkta, polyester bazında mümkündür.

Oda tekerlekli jant kapılı (yumuşak koltuklar, bilgisayar sandalyesi, masa) mobilya varsa, paket üzerinde tekerlek izi olan bir kapak hasar görmeye karşı korunmuştur. "Mermer" türlerinin "sıcak döşeme" sistemi ile uyumlu olduğunu bulmak için ilgili bilgileri teknik şartnamelerde ve etiketlerde bulmak yeterlidir.

Sorunu - hangi muşamba bir daire için seçeceğine karar verirken - desenin ve renginin bir bütün olarak iç ile uyumlu olması gerektiği dikkate alınmalıdır.

 1. Küçük bir oda için köşegen veya bir kiremit resmi taklit etmek tercih edilir.
 2. Mutfak için muşamba için en iyi seçenek - bir fayans veya ağaç altındadır.
 3. Yatak odası için - hafif, sakin ton.
 4. Çocuklar için - daha canlı.

Muşamba'nun estetik ve teknik özelliklerine ek olarak, bir takım detaylar önemlidir: üreticinin logosunun varlığı, keskin bir koku bulunmaması, düzensizlik, darbe ve diğer kusurlar. Bu nedenle daire muşamba seçiminde birçok faktörü dikkate almak gerekir.

Bir daire için linolyum seçimi ile ilgili video

Hiçbir ilgili mesaj yok.

Yorum ekle Cevabı iptal et

Moskova, 2. Khutorskaya caddesi, 38A +7 (499) 404-27-54

Evdeki linolyum: Mutfak, yatak odası, koridor ve kreş için nasıl bir kapak seçilir

Muşamba uzun ömürlü bütçe döşeme anlamına gelir. Ayrıca, bugün hemen hemen her renk seçebilirsiniz. Tüm bunlar muşambayu gerçekten popüler yapıyor.

Böyle bir kaplamanın olabildiğince uzun süre devam etmesini sağlamak ve göz memnun etmek için, sorumluluğunu üstlenmek sorumluluk almaya ihtiyaç duyulmaktadır.

Günümüzde çeşitli muşamba çeşitleri satılmaktadır. Avantajlarının ve dezavantajlarının yanı sıra bazı kullanım özellikleri de vardır. Satın alırken bu dikkate alınmalıdır.

Üretimi için keten tohumu yağı, mantar ve ahşap unu karışımı, özel bir kireç tozu tozu, çam reçinesi ve doğal boyalar kullanılmaktadır.

Jüt kumaş temel olarak davranır. Bu tür linolyum çevre dostu olduğundan, astım, alerji ve çocukların yaşadığı apartmanlarda kullanılabilir.

 • aşınmaya direnç;
 • ekolojik uyumluluk;
 • uzun süre renk ve yapının korunması;
 • bakterisidal özellikler;
 • yangın direnci;
 • basit bakım;
 • zengin renk seçimi.
 • kırılganlık, bu nedenle katlandığında çatlaklar oluşabilir;
 • Yüksek nemli ortamlarda kullanmayın;
 • yüksek maliyet.

Bu döşeme temelinde, ısı yalıtım özellikli dokunmuş veya dokunmamış bir tabandır. Günümüzde bile en son Avrupa teknolojilerini dikkate alarak yerel ürünler üretildiğini belirtmek gerekir.

 • dielektrik özelliklerin varlığı;
 • düşük ısı iletkenliği;
 • ekolojik uyumluluk;
 • kusurlara uyma;
 • geniş bir tonlama ve desen;
 • İstifleme basitliği.
 • yüksek sıcaklıklara duyarlılık;
 • alkalilere ve çeşitli kimyasal solventlere karşı dengesizlik;
 • Sıcaklık düşüşü ile elastikiyette azalma.

Bu döşeme üç tipten oluşabilir:

 • Ticari - ofis binaları için tasarlanmıştır. Oldukça dayanıklı ve aşınmaya dayanıklıdır. Hizmet ömrü yaklaşık 20 yıldır.
 • Yarı ticari - dairelerde ve ofislerde kullanılabilir. Hizmet ömrü 7-20 yıl arasında değişir.
 • Ev - oldukça ince ve ucuz. Yaşam alanlarında kullanılır. Hizmet ömrü maksimum 5 yıldır.

Özel bir kumaş tabanına bir alkid reçine uygulayarak oluşturulur.

Avantajı mükemmel ısı ve ses yalıtımı özellikleri olarak kabul edilir, bir dezavantaj tesisatın kırılganlığı ve karmaşıklığıdır.

Böyle bir zeminin temeli nitroselülozdur.

Bu tipin avantajları elastikiyet, yanmazlık ve nem direncidir. Dezavantajlar, büzülme eğilimi ve sıcaklık değişimlerine duyarlılıktır.

Bu muşamba iki katmandan oluşur: bitümlü ezilmiş kauçuk, pigment, kauçuk ve özel dolgu macunu karışımı.

Muşamba Relin'in avantajı artan nem direnci ve elastikiyet olarak düşünülür. Dezavantajları arasında, zararlı uçucu maddelerin kaplanmasında varlığı bulunur, çünkü böyle bir malzemenin yaşam alanlarında kaplanmasının önerilmediği.

Bir daire için muşamba seçiminin nasıl yapılacağını bulmak için işaretlemeyi anlamanız gerekir. İlk rakam aşağıdaki değerlere sahiptir:

 • 1 - az trafikli odalar;
 • 2 daire;
 • 3 - ofisler;
 • 4 - çeşitli üretim tesisleri.

İşaretin ikinci şekli beklenen yüktür. Birim en düşük, dördüncü en yüksek olarak kabul edilir. Buna göre, 23 veya 24 sınıfına uygun koridor için ve yatak odası için - 21.

Koruyucu tabaka, yani kalınlığı da dikkate almak gerekir. Bu gösterge en az 0.25 mm olmalıdır.

Muşamba mükemmel düz bir yüzeye sığacak olursa, ince bir malzeme alabilirsin. Aksi takdirde, daha yüksek bir kalınlık gereklidir.

Konut binaları için çoğunlukla doğal veya sentetik malzeme satın alın. En uygun seçeneği seçmek için hangisinin kullanılacağını düşünmeye değer.

Maksimum kalınlığı seçerseniz, muşamba çekici görünümü çok uzun bir süre değişmeden kalır.

Koridor için genellikle yarı ticari bir çeşit seçilir. Uzmanlar, giriş salonunda sadece PVC kaplamayı önerir. Artan güç ve bozulmaya uyulmamayla ayırt edilir.

Bazı daire sahipleri mutfak için muşamba seçmek için nasıl soru üzerinde bulmaca tercih ederim.

Hemen orta ve yüksek geçirgenliğe sahip bina için tasarlanmış bir yarı ticari kaplama al. Ayrıca, polivinil klorür köpüğüne göre bu amaç ev linolyum, için uygun değildir.

Mutfak için genellikle doğal döşeme seçildi. Başlıca avantajı - Uzun ömürlü, yanı sıra ana özelliklerinin korunması ve orijinal formu. Bu tür bir kaplama, çeşitli deterjanlar ile yıkanabilir. Tüm pişirme çok kolay kaldırılması gerekir.

oda ortalama geçirgenliği. Buna uygun olarak, 1.5-2 mm linolyum uygun kalınlık. Özel bir koruyucu tabaka kalınlığı 0.15 mm'den daha az olmalıdır.

Kural olarak, oturma odasında çeşitli mekanik hasar yüksek olasılık, nedenle polyester dayalı ucuz bir materyal kullanılması tavsiye edilir.

bir yaşam için Beyaz muşamba en iyi seçenek olarak değerlendirilmez. Bu renk güvenle sadece evcil hayvanlar ve küçük çocukların yokluğunda kullanılabilir.

muşamba seçimine daire sakini çocuklar çok ciddiye alınmalıdır edin.

Çocuklar genellikle katta taramasını olduğundan, doğal malzemeyi satın olmalıdır. farklı bir hasar linolyum fidanlık olasılığı çok yüksek olduğu için, bu durumda, kaplama kalınlığı, en az 3 mm olmalıdır.

Koruyucu tabaka, köpüklü substrat ve en az 0,25 mm'lik bir kalınlığa sahip olmalıdır.

yanlışlıkla muşamba yatak seçmek için nasıl bilmiyorum olanlar genellikle kalın malzemeyi satın alın.

Aslında, yaklaşık olarak 1.5 mm olan bir kaplama kalınlığı, çünkü orada Düşük seviye arazi yeterli olacaktır. kaplama için taban yatak veya köpüklü poliester olabilir. Koruyucu tabakanın kalınlığı 0,15-0,2 mm olmalıdır.

bütçe izin veriyorsa, doğal malzeme dikkat edilmelidir. İlk olarak, daha dayanıklı, ve ikinci olarak, antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Birçok tüketici yüksek kaliteli muşamba nasıl seçileceği merak ediyor. Eğer hesap belli nüanslar içine alırsak, basit olun.

İlk olarak, hangi oda gerekli malzemeye karar vermelidir. Buna dayanarak, gerekli özelliklerin bir listesini oluşturur. iç uyması için muşamba, dikkatli renk ve desen seçimi yaklaşmak gerekir.

Eğer kaliteli bir malzemeyi seçmenize yardımcı olacak bazı basit kurallar vardır:

 • mutlaka burnunu kapağını satın önce. Keskin bir koku formülasyonda tehlikeli maddelerin varlığını gösterir. Kalite malzeme kokmuyor. Buna ek olarak, bir yağlı parıltı yok ve resim çok net görünüyor.
 • Web genişliği odanın boyutuna uygun olmalıdır. Buna rağmen, malzeme bazen resmi ayarlayabilir veya eklemlerde de süs panelleri için gerekli olduğu için, rezerv ile alınmalıdır. Pil için tüm eşikler, çıkıntıların ve niş dikkate almak gereklidir.
 • Kaplama güvenlik standartlarına uygun olmalıdır. muayene geçti malzemesi olarak, belli işaretler vardır. Buna ek olarak, satıcının bir sertifika vermesi gerekir.

panellerin kalitesini kontrol sadece formda dışarı rulo gerekir. Bu höyükler, dalgalar veya filmin delaminasyon varlığını belirlemek yardımcı olacaktır. kusurları bulunursa, kaplama arızalı olduğu kabul edilir. Bunu Alış gerekli değildir.

 • muşamba seçerken odasına bütün ruloyu getirecek önceden düşünmek gerekir. Aynı zamanda ulaşım modu ayarlamak için değer.
 • Uzun orijinal bir görünüm muhafaza linolyum için, koruyucu bir tabaka ile kaplı satın almanız gerekir.
 • paneller ikiye katlanabilir edilemez. Bunun iz yüzeyinde kalır çünkü o da üst katmanda yapışkan bant sopa yasaktır. Bir rulo çıktı sağ tarafını satın alma sırasında, o zaman daha da koruyucu bir film ile sarılmalıdır.

Kopyalama ve çoğaltma materilov yasak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

23 − = 15