akümülatör basınç nedir

Su kaynağı sistemindeki akümülatörü nasıl bağlanır

Evin akümülatör ayarlanan musluğu açar her zaman açık değildir pompalamak için. Bu küçük bir masraf için yeterli su belirli bir miktar içerir. Bu neredeyse kısa pompanın kapanım ortadan sağlar. akümülatör schateya basit yükleme, ancak bazı daha fazla cihazı alacak - minimum at - basınç anahtarı ve hatta arzu bir basınç ölçer ve havalandırma sağlanması.

Montaj Pozisyonu - çukuruna veya evde

akümülatör pompası olmadan özel bir evin su temin sistemi su akışı vardır bir yerlerde gibi her zaman açık. Bunlar sık ​​dönüş ekipmanın bozulmasına yol açar. Ve pompa ancak bir bütün olarak tüm sistemin sadece. Sonuçta, her zaman basıncında ani artış olduğunu, ve öyle - su çekici. üzerinde pompanın sayısını azaltmak ve hydroblows akümülatörü kullanarak düzleştirmek için. Bu, bir genleşme cihazı ya da zar tankı, hidrolik rezervuar olarak adlandırılır.

akümülatörlerin işlevlerinden biri - pürüzsüz Bulduğumuz çekiç. Ama başkaları da var:

 • Pompa başlar sayısının azaltılması. Tank su belirli bir miktarda vardır. Düşük akışta - eller umyatsya yıkamak - tanktan su akar, pompa devreye sokulmaz. o biraz geri çekilmesi yalnızca zaman dahildir.
 • sabit bir basıncın sağlanmasını içerir. onlar gerekli çerçevesinde destekleyen su basıncı anahtarı, ancak baskıyı - Bu fonksiyon başka eleman gerektirir.
 • Bir elektrik kesintisi durumunda suyun küçük bir kaynağı oluşturun.

çukurunda akümülatörü yükleme

Beklendiği gibi, özel su temini sistemlerin çoğu, bu cihaz mevcut - onu çok kullanmanın avantajları.

Akümülatör - elastik bir zar tarafından iki bölüme ayrılır, bir metal levha tankı. diyafram ve silindir (armut) - membran iki çeşittir. diyafram, bir silindir güvenli armut girişi etrafında girişi, enine tankın monte edilir.

randevu, onlar üç türlüdür:

Isıtma için hidrolik depolar mavi boyalı su tankları için kırmızı boyalı. Isıtma için Genişleme tankları genellikle boyut ve alt fiyat küçüktür. Bu membran malzemesi nedeniyle - bu nötr olmalıdır su için, içme boru suyun çünkü.

akümülatörlerin iki tip

tip akümülatör düzenlemesine göre yatay ve dikey. Dikey bacaklar bazı modellerde bir duvara asmak için bir plakaya sahip, temin edilmektedir. Genellikle özel bir evin bağımsız su tedarik sisteminin oluşturulmasında kullanılan modelini gerilmiş - onlar kadar daha az yer kaplar. 1 inç çıktı boyutu ile - bu tip akümülatör standardı bağlanması.

Genel olarak yatay bir model, bir yüzey tipi pompalar, pompa istasyonu kompleman. Sonra bir tank üst pompa. Bu kompakt çıkıyor.

Radyal diyafram (bir levha) ısıtma giroakkumulyatorah için kullanılan bir üründür. su temini için temelde üfleyici içine monte. Bu sistem nasıl işliyor? Fabrikada (1.5 atm) maruz veya sizin konur şey - içeride personel içeride sadece hava basıncı olsa da. Pompa tankına su pompalamaya başlar, armut büyüklüğünde artmaya başlar. Su yavaş yavaş tank duvarına ile membran arasında bir hava, sıkıştırma daha fazla hacim doldurur. belirli bir basınca ulaşıldıktan sonra (genelde tek katlı evler 2,8 olan - 3 atmosfer), pompa devre dışı, sistem basıncı dengeler. bir dokunun ya da başka bir su akışı açarken, bu akümülatör girer. Bu, tank içerisindeki basınç belirli bir eşik (tipik olarak yaklaşık 1.6-1.8 atm) altına düşer sürece akar. Sonra pompası açılır, döngü tekrar tekrar edilir.

Çalışma prensibi, armut şeklinde membran giroakkumulyatora

debisi yüksek ve sabit ise - banyoda tipi - örneğin pompa tankına içine pompalayarak değil, su taşıma pompalıyor. Buck kapalı tüm vanalar sonra kazanmaya başlar.

ve pompanın kapatılması için belirli bir su basıncı basınç anahtarına karşılık gelen zaman. En çemberleme olarak akümülatör devre cihazı mevcut olup, - bu çok optimal çalışır. akümülatörü bağlanması aşağıda düşünün ama şimdilik tankında ve parametreleri bahsedelim.

akümülatörler 100 litrelik hacmi ve hafifçe farklı iç yapısı. Farklı armut - bu beden ve üst ve alt takılır. Bu yapı sayesinde su mevcuttur havayla başa mümkün hale gelir. Bu amaçla, üst kısmı otomatik olarak boşaltılması için valf bağlanabilir bir giriş vardır.

Büyük akümülatör yapısı

Tankın hacmi keyfi seçilir. Hiçbir gereksinimleri veya kısıtlama değil bulunmamaktadır. Suyun kaynağı çok daha büyük tank daha büyük Davayı kesmek zorunda kalacak ve pompa daha az sıklıkta açılır.

o tüm kabın boyutu - sen pasaportlarına duruyor hacim hatırlamaya değer bir hacme seçtiğinizde. İçinde su kadar neredeyse yarısı olacaktır. o akılda tutmak için gerekli olduğunu, ikinci - bu boyutlar kapasitesi bulunuyor. Tank 100 litrelik bir bidon, örneğin iyi - yaklaşık 850 mm yükseklik ve çap olarak 450 mm. Onu ve çember için bir yer bulmak için bir yere sahip olacaktır. Bir yerde - bu pompadan boru geliyor odada. Genellikle tüm ekipmanları bulunmaktadır yükleyin.

hacim ortalama akış temelinde seçilmektedir

akümülatör hacmini seçmek için Eğer en azından bazı kurallar, (ev aletleri için veri sayfasında bulunabilir veya özel tablolar var) beraberlik her noktada ortalama tüketimini hesaplamak gerekir. Bütün bu veriler özetlenmiştir. Tüm kullanıcıların aynı anda çalışacak eğer mümkünse maliyetleri alın. Daha sonra aygıt aynı anda çalışabilir kaç ve hangi düşünmek bu durumda, şu an için su bırakmak ne kadar hesaplayın. Muhtemelen zaten bazı karara vardık zaman vardır.

yapmak için biraz daha kolay 25 litrelik hidrolik deposu hacmi iki kişinin ihtiyaçlarını sağlamak için yeterli olduğunu söylemek. musluk, tuvalet, lavabo ve küçük bir ısıtıcı: Bu doğru çok küçük bir sisteminin işleyişini sağlayacaktır. diğer ev donanımları kapasitesinin huzurunda yükseltilmelidir. İyi haber karar eğer mevcut tankı yeterince istediğiniz zaman ek yükleyebilirsiniz olmasıdır.

Ne akümülatör basınç olmalıdır

hava sıkıştırılır bir kısım gidroakkmulyatora, ikinci su içine pompalanır. Fabrika ayarlarını - - tankındaki hava basınçlıdır 1.5 atm. 24 litre ve aynı 150 litre olarak tank kapasitesinin - Bu basınç hacmine bağlıdır. Daha fazla daha az, izin verilen maksimum maksimum basınç olabilir, fakat hacim ve zar bağlı değildir, ve özellikleri belirtilmiştir.

akümülatör tasarımı (görüntü flanşlar)

Ön onay ve basınç düzeltme

sisteme akümülatörü bağlamadan önce, içinde basıncını kontrol etmek için arzu edilir. Bu şekilden basınç şalteri ayarlarına bağlıdır ve kontrolü çok arzu edilir, böylece basıncın taşıma ve depolama esnasında, düşebilir. bağlayıcı bileşenlerden biri olarak alt kısmında tankı (100 litre veya daha fazla kapasite) üst kısmında belirli bir girişe bağlı olan veya yüklü bir manometre kullanılarak kutu içinde basıncı kontrol Girobake. Geçici olarak, kontrol için, motorlu araç göstergesi bağlayabilirsiniz. işinin Hata genellikle küçük ve onlar için uygundur. Değilse, sen su için bir personel kullanabilirsiniz, ancak genellikle doğruluk farklılık yoktur.

Nipele bir manometre bağlayın

Gerekirse, akümülatör basınç artırılabilir veya azaltılabilir. Bunu yapmak için, tankın üst kısmında bir pim vardır. Bir meme bağlı otomobil ya da bisiklet pompası ve gerekirse yüksek basınç aracılığıyla. Ancak, bu boşaltılması gereken, bazı ince bir nesne bükülmüş valf pimi havayı vardır.

Ne hava basıncı olmalıdır

Yani bu akümülatör basınç olmalıdır? ev aletleri normal çalışması gerekli basınç 1,4-2,8 atm için. 0.1-0.2 atm - depo membran yırtılmadığından için, sistem basıncı tankı basıncından biraz daha yüksek olmalıdır. tank basıncı 1.5 atm, sistem basıncı 1.6 atm daha düşük olmamalıdır. Bu değer bir basınç akümülatörü ile birlikte çalışır su basınç anahtarı alınır. Bu küçük tek katlı bir evin için optimal bir ayardır.

İki katlı evin, baskıyı artırmak için gereklidir. Hidrolik deposundaki basınç hesaplanması için bir formül yoktur:

Nerede Hmax - talebin en yüksek noktasında yüksekliği. Çoğu zaman bu bir duş olduğunu. (Hesaplar) nispeten akümülatör kafası olan en yükseklik ölçümü, formül içine tank içinde olmalıdır basınç ikame edilir.

Bir yüzey pompaya akümülatörü Bağlama

Evin sıcak küvet varsa, tüm daha zor. röle ayarlarını değiştirerek ve su pompalama ve beyaz eşya satış çalışmalarını gözlemleyerek - Biz ampirik almak gerekecek. Ama aynı işletim basıncında (şartnamede belirtildiği) diğer ev aletleri ve sıhhi tesisat armatürleri için izin verilen maksimum değerden daha olmamalıdır.

Sıvı kabının ana çalışma gövde - membran. onun ömrü malzemenin kalitesine bağlıdır. Günümüzün en iyi membran izobutirovannoy kauçuk (diğer adıyla yiyecek) bulunmaktadır. Muhafaza malzemesi membran tipi tank yorumlanabilir bir değere sahiptir. O olarak, halen sadece kauçuk ve vücudun malzeme ile temas halinde seti "armut" Su fark etmez.

flanş kalın galvanizli çelikten yapılmalıdır, ama daha iyi - paslanmaz çelik

bir flanş - Gerçekten "armut" ile tanklarda önemli. Genellikle galvanizli metalden yapılır. Bu durumda, metal kalınlığı önemlidir. o 1 mm yaklaşık bir yıl bir delik olacak metal flanş içinde operasyonun yarım ise, tank sızdırmazlığı kaybedecek ve sistem çalışmayı durdurur. Ve bir yıl garanti, olsa bile belirtilen süresi - 10-15 yıl. Flanş liman garanti süresi sonrasında genellikle. çok ince bir metal - it yolu yoktur edilir demlemek. Yeni flanş hizmet merkezleri bakmak veya yeni tankı satın almak zorunda.

Yani, kalın veya ince galvanizli ama paslanmaz çelikten servis uzun bakmak flanş akümülatör istiyorum.

sisteme akümülatörü Bağlama

Genellikle özel ev su sistemi oluşur:

akümülatör bağlantısı Sürüş

Bu şemada hala mevcut manometre olabilir - istem basınç kontrolü için, ancak bu cihaz gerekli değildir. Periyodik olarak bağlanabilir - deneme.

Ile ya da uydurma pyativyvodnym olmadan

Yüzey tipi pompa ise akümülatör genellikle yanına konur. Diğer tüm cihazlar aynı paket içinde yüklü iken Bu durumda, çek valf, emme hattında koydu. Genellikle pyativyvodnogo uydurma kullanılarak bağlanır.

Pyativyvodnoy akümülatörün çember uydurma

Bu sadece bağlama cihazı için kullanılan basınç akümülatör altında, farklı çaplara sahip terminali vardır. sistemi en sık onun temelinde toplanan çünkü. Ama bu unsur zorunlu değildir ve tüm konvansiyonel armatürler ve boruların parçaları ile bağlanabilir, ancak bileşikler daha olacak yanında o, daha zaman alıcı bir faaliyettir.

Nasıl sondaj kuyusu için akümülatörü bağlanmaya - pyativyvodnogo olmadan devreyi boğmak

bir inç anda çıkış konektörü tankı vidalanır - altında bulunan boru. 1/4 üzerinde çıkışlara basınç şalteri ve basınç ölçer bağlar. Kalan serbest terminalleri pompa ve tüketicilere kablo inçlik boru bağlı. Yani pompaya tüm giroakkumulyatora bağlantımız. Eğer bir yüzey pompalı su temin sistemi toplarsanız (inç parçaları ile) bir metal bobin içine esnek hortum kullanabilirsiniz - o kadar kolaylaşır çalışır.

, Bir hortum ya da boru kullanımı gerekli - Pompa ve akümülatör devre bağlantısının açıklayıcı

Her zamanki gibi, birkaç seçenek, sen seç.

dalgıç pompa basınç akümülatör bağlantı şeması

bir pompa için iki hidrolik tankı nasıl yüklenir

işletim sistemleri bazen olduğunda sahipleri akümülatör mevcut hacmi yeterli değil sonucuna geliyor. Böyle bir durumda, paralel (üçüncü, dördüncü, vb) tankı herhangi bir boyutta olan bir ikinci kurmak mümkündür.

Bir sistemde birden çok hidrolik hazne iletişime

Sistemin yeniden yapılandırılması gerekmez, yüklü tankın, basıncı ve böyle bir sistemin uygulanabilirliğini izleyecek röle çok daha yüksektir. İlk akümülatörü hasarlı ise Sonuçta, ikinci çalışacaktır. 50 litrelik iki tank meselesi teknolojisini imalat daha karmaşık büyük ölçekli kaplar ile 100 az mal oldu - tek olumlu şey yoktur. Böylece o da ekonomik olarak avantajlıdır.

Nasıl sisteminde ikinci bir basınç akümülatörü bağlamak için? İkinci kap - girişi ilk önce geri kalan serbest pompa girişinden (pyativyvodnogo uydurma) gelen bir serbest çıkış takılabilir tee rüzgar. Tümü. Sen devreyi test edebilirsiniz.

Cihazın Özellikleri ve prensibi: Hava toplayıcısı içerisindeki basınç

Akümülatörler pompanın çalışması sırasında meydana gelen basınç damla yumuşak bir değişimi sağlamak için su sistemi içinde kullanılır. Onların montaj mümkün sırayla otomatik modda pompasının çalışmasını kontrol edecektir basınç sensörleri ve röleleri, bir sistem tanıtmak kılar.

Su beri - sıkıştırılamaz orta, hiçbir özel ekipman su sistemindeki ani basınç değişikliklerine oluşumunu destekler. Özel biriken hidrolik deposu basınç şalteri yokluğunda ve pompa kapalı sabit tornalamada çalışılabilir. Bu süreç sonunda daha sonra nihai kırılmaları motorun aşırı ısınmasına katkıda bulunur ve. akümülatör üzerinde ve motor pompa istasyonu kapalı kısa sayısında bir azalma sağlar yükleyin - bu su tedarik sistemi için çok önemlidir.

Tipik olarak, hidrolik tank su temin sisteminde sabit bir basıncın muhafaza edilmesi için tasarlanmıştır. Bunlar nedeniyle potansiyel basınç farklılıkları ve su darbesi sistemine zarar için pompalama sisteminin fonksiyonel elemanların zamanından önce aşınmasını önlemeye yardımcı olur. Hidrolik deposu kapasitesine güç gerilimi durumunda daima su küçük bir kaynağıdır.

Cihaz, modern hidrolik tankı özellikleri

Günümüzde su dolu yüzey veya dalgıç pompaları sağlamak için kullanılır. pompa tipi hidrolik hazne bağlı olarak yatay veya dikey bir düzenlemeye sahip olabilirler. Yapısal farklılıklar su boşluktan havanın çıkarılması yöntemini etkiler. Uygun bir montaj seçimi pompa istasyonu yer ve pompa düzenlemenin gücüne bağlıdır.

Bu tür ve boyutlarına göre değişir, ama her zaman aynı işleve sahip olabilir: birikimi ve hidrolik güç dönüşü, su çekici ve nabız bastırılması, tüm su sisteminin doğru çalışmasını sağlar. Birçok kritere göre akümülatörler evrensel ve böylece yaygın birçok sanayi sektöründe kullanılmaktadır. Onlar kara, deniz ve hava taşımacılığında kullanılmaktadır.

gereksiz yükler azaltılması pil kapasitesi özel tasarımı nedeniyle meydana gelir - özel bir titreşimli diyafram, sulu ve bir hava boşluğu ayrılmıştır ile. akümülatör hava basıncı pompa istasyonu çalışması sırasında kaçınılmaz olan su çekiç yumuşamasını sağlar. Buna ek olarak, bu pompa sistemi önceden belirlenmiş bir basınç sağlar. Ama nasıl doğru cihazı seçmek için? randevu sonra, ayar ve akümülatör hacminin seçimi rahat bir ev geçim önemli bir rol oynamıştır.

Birim ilkesinin Tasarım ve İşlevi

akümülatör ana bölümü - öyle:

 • Metal gövde.
 • Özel kauçuk membran.
 • hava tankı boşluğuna girer geçtiği Meme.
 • Vozduhoudalitelny vana.
 • Montaj sabitleme membran.
 • Diğer tasarım ayrıntıları.

kap içine delikten düşen sıvı böylece boşlukta kalan havanın yerine kauçuk septum uzanır. Bu nedenle, akümülatörün hava basıncı artırır. hava, belirli bir değere kadar sıkıştırılır basınç sensörü aktive edilir ve röle pompayı otomatik olarak kapanır.

Hava kendisi su olan arkasında tank duvarı ve kauçuk diyafram üzerine basınç uygular. Biz en az direnç yolunu takip etmeye çalışıyorum, musluk, sıvı açtığınızda, basınç altında gönderilir. kapasitesi akan suyu boşaltma zar üzerinde basıncını azaltır. basınç, önceden belirlenmiş bir değere azaldığı zaman, diğer sensör tetiklenir ve basınç şalteri tekrar pompa devreye girer. Bu döngü sürekli olarak tekrar edilir.

Pompa sisteminin arızasız bir işletme önlenmesi

ünitesinin operasyon durumu sıvı ve havanın etkisi altında sürekli bir kauçuk zar ile sağlanır. Kauçuk rağmen -, elastik ve esnek malzeme, zaman içinde hafifçe deforme olabilir ve daha sonra toplayıcı hava basıncı biraz düşüş olabilir. Bu nedenle, sistemin sorunsuz çalışması için en az bir kez önleyici kontrol cihazları yürütmek ve akümülatör içinde hava basıncı boş tankta bulunan biçimini kontrol etmek için bir yıl gereklidir.

Basınç biraz izin verilen bir limiti aştığında, bu durumda, sadece özel olarak tasarlanmış meme aracılığıyla, geleneksel bir otomobil pompası kullanılarak boşluğa hava ilave edilerek düşürülebilir.

Hava cepleri oluşmasına karşı mücadele

tüm su sistemlerinde su içinde çözülmüş hava mevcut için gereklidir. Bir depolama tankı kapasitesi içine kalkmamak, göze çarpan ve toplanır. Bu sistemin çeşitli yerlerinde hava cepleri oluşmasına yol açar.

Tankların geniş tasarımında hava ceplerinin önlemek için vanaları ile özel parçaları tanıtılır. Dikey 100 litrelik türü alınması için fazla gaz tanklarının Teknoloji kaldırma - akümülatördeki hava basıncı, kabın boşluğunda su basıncı, normalize edilmektedir. agregalar yatay tasarım istenmeyen hava borusu kanalizasyon drenaj, bir kurşun pim ve vanalar da dahil olmak üzere ek bir montaj sağlar kaldırın.

Ek parçaları ve bileşenleri en fazla 100 litre Küçük kompakt cihazlar sağlanmaz. fazla gaz geri çekilmesi ve akümülatörde 24 litre, 50 litre, ya da bir boş olan yıllık bakım inceleme aparatı sırasında gerçekleştirilen 80 hava basıncını normalleştirme.

Uygun birim formları kurulacağı hangi teknik tesislerinin özelliklerine göre seçilir. Özel önem bu tasarımda vermeyin - Ana şey o odaya ve uygun bakım ile sağlanan cihazın boyutları. Ayrıca pompa tankına yakın bulunduğu unutulmamalıdır, daha iyi su dağıtım sisteminin çalışma olacak.

akümülatör neredeyse sürekli çalışır ve hidrolik deposu zarı sürekli su ve havaya maruz gerçeğine dayanarak, bu birimin kurulumu için gerekli bir güvenlik marjı, gürültü ve titreşim etkisi dikkate alınmalıdır.

yapısal hasara ortadan kaldırmak için, ancak, ve oda boru hattı sistemine tankından lastik bir conta ve bağlantı esnek lastik adaptörü üzerinden kap zemine bağlanmış - onun ayrılmaz bir parçası.

su sistemi tarafından özel şartlara tabidir - kullanımı kararlı ve rahat olmalı kalmaz, aynı zamanda güvenilir ve güvenli olmak. Bu nedenle, akümülatör kurulumu profesyonel işçiye emanet edilmelidir. Kendi kendine yükleme sistemi olup, bir nedeniyle (nedeniyle, küçük uyumsuzluğu boru çapı ya da zayıf biçimde düzenlenmiş basınca, örneğin,) görünüşte önemsiz yenilikleri başarısız olabilir zaman.

Uygun bir akümülatörü seçerken hacmi özel dikkat gereklidir. Bu rakam verimli ve rahat bir çalışma tesisat sistemine bağlıdır gelen Sonuçta, öyle.

doğru doğru kapasite akümülatör açıkça anlaşılması gerekir hesaplamak için, herhangi bir amaç için kurulacaktır. Sistem kullanma esnasında su veya tepe değerlerinin tazminat rezervasyon kapatılır pompa gerekli basıncı muhafaza sistemi, pompanın sık değişmesini önlemek için, örneğin, de kullanılabilir.

Su belirli bir miktar (örneğin, bir güç kesintisi) için bir depolama kabı olarak akümülatörün kullanımı, depo kapasitesi özel duruma bağlı olacaktır.

Eğer pompanın çok sık değişmesini ortadan kaldırmak için planlıyorsanız, emme cihazı, motor, dakikada bir defadan fazla çalıştırmak edilmemelidir dikkate almak gereklidir. Bir iç ortamda, pompalar tipik olarak 30 l / dk arasında bir ortalama çıkışı ile kullanılır, bu yüzden 50-80 litre hidrolik tank kapasitesinin kolayca görev ile başa çıkabilir. Üretim amaçları için su temin sistemleri için daha büyük bir depolama gerektirecektir. Böyle bir cihazda hava basıncı zaten tamamen başka göstergeler olacaktır.

tepe akım değerleri dikkate onun evde tüketim veya üretim sürecinin özelliklerini almalı dengelemek için.

akümülatör pompa istasyonu hava basıncının hesaplanması

Ancak, ne kadar hidrolik deposundaki gerekli hava basıncını hesaplamak ve hangi minimum gereklidir veya sınır değeri?

akümülatör pompası istasyonunda hava basıncı yapısı için gerekli olan ne kadar hesaplamak için, metre cinsinden su yükselişi yüksekliğine göre yönlendirilmelidir. Hidrolik deposundaki basınç hesaplanması için özel bir formül yoktur:

RATM. = (Maksimum yüksekliği + 6) / 10 nerede RATM. - su alımının en yüksek noktası, metre olarak ölçülen - Bu hidrolik tankındaki hava basıncı izin verilen minimum değer ve maksimum yüksekliği.

aslında cihazın basınç elde edilen şekil daha az olması durumunda, sıvı, sadece özel bir ev veya üretim oda su sisteminin üst kısımlarında yükseltilmiş edilmeyecektir.

Hidrolik haznenin ne hava basıncı değeri olduğu

Sıradan ev koşulları uygun olan fabrika varsayılan ayarlarında, onlar 1.5 atmosfer arasında değişir. Prensip olarak, basınç tankından kapasitesine bağlı değildir, bu yüzden akümülatörde hava basıncı 50 litre akümülatörün 80 litre veya 150 litre hava basıncı ile aynı olacaktır. Bu ayarı değiştirmek birimin pasaportlarına belirtilecektir membranın teknik özellikleri, kaynaklanıyor olabilir.

Tank, bir pompa ile bağlantılı olarak kullanım için planlanan gelirse içindeki basınç, pompanın alt sınırına eşit olmalıdır. depolama tankı, hidrolik tank ile doldurulur unutmayın her zaman en az üçte bir sıvıdır. Pompa kapalı / alt ve üst sınırları, bir basınç şalteri ayarları tarafından düzenlenir.

Tipik olarak, en yaygın basıncı kontrol etmek için bir basınç ölçer kullanılır. Bu, elektronik, mekanik ya da plastik bir cihaz olabilir. Hatta hafif basınç sapmaları musluk sisteminin çalışması üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olduğu bilinmektedir. doğruluk ve minimum hata - Bu nedenle, ana gereklilik tespit edilmesidir.

Akümülatör boşluğun ise hava küçük bir miktar tankı su ile dolu olduğu anlamına gelir vardır. Bununla birlikte, boşaltma ya da hidrolik tankının dolum hava basınçları arasındaki fark oldukça önemli olabilir. su boşaltıldıktan sonra, Bu nedenle, akümülatörün gerçek hava basıncı değerini belirlemek için, sadece ölçülür.

Yukarıdaki bilgiler, uygun bir akümülatörü seçiminde öğretim bir türüdür. Önerilen verileri Guided, akümülatörde olan hava basıncı 50 litre, 80 litre ya da 150, özellikle bir su sistemi açısından gerekli olan belirlemek kolaydır. Ayrıca, tank doğru, su tedarik sisteminin en rahat ve etkili bir işlem sağlar, sistem yük tepe ve yıkıcı su çekici dümdüz, elektrik kesintilerinde gerekli su deposunu hizmet pompa sistemi ve işlemi düğümleri ömrünü uzatmak seçilir.

Akümülatör. Atama ayarı, hacim seçimi.

Akümülatör (genleşme tankı) basınç besleme sistemindeki basıncın muhafaza edilmesi için hizmet eder ve otomatik dalgıç veya yüzey pompa olarak bir röle istasyonu oluşturmak için basınç ile bağlantılı olarak kullanıldığında. sisteminde akümülatörün temel amacı - sisteminde bakım ve pürüzsüz akışkan basınç değişimi.

Aşağıdaki akümülatör tarafından gerçekleştirilen ek işlevler:

 • Su çekici karşı koruma (hızı ani bir değişime neden olduğu sıvı içinde bir basınç değişimi)
 • Suyun az kaynağı sağlanması
 • Yeniden kısa pompa kapanım sınırlandırılması

Bu nedenle, bu akümülatör mümkün basınç anahtarı kullanmak ve su besleme işlemini otomatikleştirmek için olmasını sağlar. sistemdeki basınç ani değişim (musluğu açarak sırasında, kesmek veya yeni müşteriler bağlamak, etkinleştirmek veya pompa vb devreden) rölenin kalıcı bir şekilde çalışmasına neden olur, çünkü akümülatör olmadan, röle düzgün çalışmayabilir. Ve bu da, motorlu, başarısızlık rölesine temini, aşırı ısınma veya hasar istikrarsızlığa yol açar.

su pratik olarak sıkıştırılabilir olmadığından, daha sonra bir basınç anahtarı olan bir sistemde pompa geçiş, ancak akümülatör olmadan, sistemde ani basınç artışına neden olur ve bu hemen geçiş tepki gösterdi ve pompayı kesip. Öte yandan, sen musluk basıncı hemen düşürülür açıp röle ne zaman pompalar dahil tepki.

su = 5 x 10 10 1 / Pa Sıkıştırılabilirlik katsayısı. yani esas olarak hacim (bir yüzde bu salise) değişmez su basıncı (pompa tarafından oluşturulan basınç) artar. Bu nedenle, basınç röle sürekli çalışmasına neden olur yüksek hızda sisteminde değiştirilmesi.

Bütün bu pompayı yapar - Açıkça herhangi bir baskı oluşturur ve tüketici suyu kendisi pompalamak değil akümülatör olduğu anlaşılmalıdır. Bu sadece bir pompa oluşturulan ve tüketicinin açılan vana kadar zaman noktasında su temin sıvının basıncını destekler pompası açılır. Örneğin soru, "Ya iki ruhun varsa ihtiyacım akümülatör hacmi nedir?" tamamen doğru değil. Çünkü bir duş (bir ya da iki) kullanılarak hidrolik akümülatör pompaya sadece önceden su sağlar ve daha sonra zaman kullanım su pompası geri kalanı sadece sağlar. Ve tüm vanalar çakışacak sonra o sadece durdu ve tank içindeki basınç devreden çıkarma basınç yükselir.

Bazen pompa bile tüketicilerin su kullanımı bir anda kapalı olduğundan emin olur. Ancak bu mod arzu değil (kısa bir süre sonra pompa, olacak çünkü tekrar açmak için) ve (basınç şalteri ayarları değiştirilmelidir Bu vakaların çoğunda) bütün sistemin pompa ve / veya yapılandırmanın seçimi doğru gerçekleştirilen olmadığını söyledi.

Herhangi bir akümülatör membran iki boşluk ayrılır: hava ve su. Su deposu boşluğu basınçlı su beslenmek olarak, membran genişler ve hava boşluğundaki hava sıkıştırır. Bu durumda, zar her iki tarafta da basınç ile dengelenir (P1V1 = P2V2). (pompa basıncı kapalı) basınç şalteri ayarlayarak kapatılır olarak basınç sürece yükselecek. böylece akümülatörden su zorlayarak su akışı, membran üzerinde hava basıncı, başlangıcında. Su basıncı yavaşça ve ne zaman basınç AÇIK pompası, röle kontakları kapanır azalır ve pompa başladı. Bu hidrolik akümülatör ve basınç anahtarı ile birlikte pompanın Otomatik işlemin bir şematik diyagramıdır.

Ne akümülatör hava odasındaki hava basıncı olmalıdır?

akümülatörün hava odasında basınç pompası çıkış basıncı% 10 daha düşük olması.

Ayrıca, hava basıncı sadece (su basıncı olmadan) sistemi bağlantısı tank ölçülmelidir. Hava basıncı düzenli olarak kontrol edilmeli ve normalleştirmek için gerekirse, bu belirgin membranın ömrünü uzatmak edilir. Aynı nedenle üzerinde ve pompa çok büyük kapalı arasındaki basınç fark yaratmak için tavsiye edilmez. O 1,0-1,5 atm düşmesi uygunudur. Bolshie dahası, büyük basınç farkları su kullanımı ile rahat değil, bu suretle kullanım ömrünü azaltır, şiddetle gerilmiş (yüklenmiş) membran salıncaklar ve.

Akümülatörler sel ve düşük nem eğilimli değildir alanlarda kurulmalıdır. Bu durumda, akümülatör flanş çok daha uzun sürecek. yüksüz tankı algılanan olmadığından, ek sabitleme için gerek yoktur. Akümülatör sadece personele destek vermek katta yerleştirilebilir.

Membran malzemesi dikkat etmelidir belirli bir marka akümülatörü seçerken, sertifikalar ve hijyenik bulgular akümülatör içme suyu sistemlerinde kullanılmak üzere tasarlanmıştır kanıtlayan. Ayrıca, yedek membranlar, flanş olduğundan emin olmak için yanlış olmayın böylece sorunlar tamamen yeni bir tankı satın almak yoksa o.

Akümülatör hesaplanan maksimum basıncı, sistemde (örneğin, basınç anahtarı bozulması) mümkün olan en yüksek basınçtan daha az olmamalıdır. Tankların çoğunluğu 10 bar basınç için tasarlanmış nedeni budur.

Genellikle soru akümülatör içinde ne kadar su içinde doğar?

Elektrik kapatlyorsa Örneğin, kaç litre su kullanılabilir?

Bu değer basınç şalteri ayarlarına bağlıdır. tahmin etmek kolaydır gibi, üzerinde ve pompa devreden arasındaki yüksek basınç farkı, fazla su akümülatörü girecek ama bu fark yukarıda belirtilen nedenlerle sınırlamak için gereklidir.

Bir örnek olarak, doluluk akümülatörlerin bir tablo sunulmaktadır.

Bu tabloya göre, aşağıdaki ayarları altında 200 litrelik basınçlı anahtarını akümülatör:

Dahil etme pompası - 1,5 bar

Kapalı Pompa - 3,0 bar

hava basıncı - 1,3 bar

Su besleme yaklaşık olarak toplam üçte biri 69 litre olacaktır.

Sonuç olarak, gerekli hacim akümülatör hakkında birkaç kelime.

önerilen minimum miktarı aşağıdaki formül ile hesaplanmaktadır:

birmaksimum - tahmin edilen maksimum akış hızı (litre / dakika)

K - pompa motoru gücüne bağlı olarak katsayısı (aşağıdaki tabloya bakınız).

Pmaksimum Pompa bar kapalı basınç

Pmin - Pompa kesme basınç, çubuk

PHava. - akümülatörün hava odasındaki basınç, çubuk

aşağıdaki ayarlarla pompa Kova BTSPE 0.5-50 U dayalı su temin sistemi için akümülatör gerekli minimum hacmi seçin:

= 0,25 K (pompa gücü 0,55-1,5 kW aralığında olduğu)

35 l - Bir sonraki en yakın akümülatör hacmini seçin.

24-50 litre düzeyinde tankın hacmi iç su ve çeşitli pompalama ekipmanı üreticilerinden ampirik öneriler için akümülatörleri hesaplama diğer yöntemlerle tamamen tutarlıdır unutmayın.

Daha yüksek miktarda (. Bkz doluluk yukarıdaki Tablo) elektrik bölümü kapatılır olmak varsa seçilmelidir, ancak her durumda, su toplam hacmin yaklaşık üçte birini doldurur unutulmamalıdır. Tabii ki, daha güçlü bir pompa daha büyük, tercih edilecek akümülatör sisteminin (1.1 kW ve daha gerçek pompa gücü) yüklenir, bu yeniden kısa inklüzyon sayısının azaltılması ve pompa motorunun ömrü uzatır.

uzamış kapatma, kalite bozulmaya başladığı için Hidrolik akümülatörlerin geniş hacimli Alış, sen, su düzenli olarak kullandığınız gerektiğini bilmelidir. 24 ya da 50 litre çok daha kolay ve 100 veya 200 litre daha hızlı bir akümülatörden kullanımı tüm suyu sonra.

modelleri ve fiyatları akümülatörler bölümünde "pompaları için aksesuarlar" bulunabilir ile.

kuyular (kuyuların) parametreleri, her biri kendi sahip olduğu için Evrensel dalgıç pompa, biri yok. Bu nedenle, ekipman siparişi vermeden önce size diyoruz ve sizin için uygun bir pompanın seçimine danışmanızı öneririz. Eğer pompanın belli bir markaya iman Ama eğer sepet içinden veya e-posta yoluyla sipariş yerleştirir. Değilse - bizimle kontrol etmek ve telefonda pompayı olun.

bize ulaşın ve pick up ve istediğiniz pompayı teslim edecek "Lütfen Kova."

kontaklar

Eğer bir pompa Kova seçiminde veya satın alma hakkında herhangi bir sorunuz varsa lütfen bize ulaşın.

Biz açığız: Pazartesi-Cuma 10-18

Telefon: 8 495 5896180

rehber

Biz sipariş onay alındıktan sonra iki gün boyunca Rusya'da her yerde pompayı göndereceğiz.

Daha sonraki alışverişlerde indirimler. İndirim aksesuarları satın alırken.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

5 + 4 =