En iyi ve güvenilir motor bloğu nedir?

Hangi motoblock daha iyidir - sana kalmış

Cidden ev yönetimi ile uğraşan ve bu işte ciddi sonuçlar almaya karar veren birisi için, er ya da geç, konu acil hale geldi "en iyi motorbok hangisi?".

Ve motoblokun gelecekteki sahibini aramaya yönelik olarak, motoblokun tam olarak neyle kullanılacağı, birçok temel işlevin kendisine atılacağı hakkında birçok soru ile karşı karşıya kalması gerekecek mi? Ve bahçe için bir motoblock'a ihtiyacınız olsa bile, hangi modeli bu amaçla kullanmak en iyisidir?

Bu konuyu aydınlatmak için, tüm nüansları ayrıntılı olarak incelemek gerekiyor.

Motoblokları seçerken farklı durumlarda kilit önemi haiz birçok faktöre dikkat etmeniz gerekir. Çiftlikte kullanılacak motobloklar için, kapasiteden başka büyük bir değer de vardır. ağırlık ve dişli sayısı.

O kadar önemli değil, fakat yine de çok sayıda ataşmanın olması arzu edilir, bu da arazinin işlenmesine yardımcı olur - o kadar çok, daha iyi ve daha faydalı olan motoblock olacaktır. Peki hangi marka motor bloklar ilk etapta en dikkat çekici şeylerden biri?

Her şey, hangi hedeflere ihtiyacınız olduğuna bağlı.

Her üç tip motor bloğundan modeller: ağır, orta ve hafif, avantaj ve dezavantajları vardır.

Avantajlarının doğru bir şekilde uygulanması ile anahtar olacaktır ve böyle bir ürünle çalışmak şikayet etmeyecektir.

Seçim doğru değilse, hesaplamadan teknoloji potansiyelinin işe oranı, hangi şartlar yerine getirilmelidir, o zaman bu durumda sorunlar olacaktır.

el traktörü

Bu nedenle, hangi arazinin ekilmesi gerektiğine, alanının ne olduğunu ve bunun nasıl bir sonuç elde edilmesi gerektiğine bağlı olarak - motor bloğu uygun olmalıdır. Her şeyden önce elbette iyi ve güvenilir malzemelerden yapılmalıdır.

Her şeyden önce, bunlar destekleyici yapının unsurlarıdır, çerçeve. Onun için sadece en iyi çelik gereklidir, bunlar kaynak dikişleri ile gözenekler ve yırtıklar olmadan güvenilir bir şekilde bağlanmalıdır, çünkü bu bölüm en yükü vardır.

Ayrıca, motoblok için, ayrıca sarf malzemelerinden, bütün meclislere, redüktör, karbüratör ve hatta motor grubuna kadar olan parçaların bulunmasının daima mümkün olması çok önemlidir. Ve son ama önemli soru, motoblokun değiştirilme olasılığı.

En iyi seçenek mini bir traktör haline getirme yeteneği, minimum zaman ve kaynak ile.

Motoblock hakkında daha fazla bilgi için videoyu izleyin:

Vermek

Yazlık ikamet için kamyonet almak için hangisinin daha iyi olduğunu belirlemek için önce hangi hacimde çalışması gerektiğini ve bunu yapmak için ne kadar zaman gerektiğini belirlemek gerekir. Çoğunlukla, dacha, mevsimlik iş için bir yer olduğu için kalıcı bir ikamet yeri olmadığından, buna uygun olarak bir motor bloğu gereklidir.

15 dönüm araziye kadar küçük bir arsanın bulunduğu bir dacha için mükemmel uyum sağlayacaktır. Yaklaşık 3-4 beygir gücü kapasiteli ve 70 kilogram ağırlığında hafif motoblok. Husqvarna, Cambridge, Texas, Cayman gibi bir teknik öncelikle büyüklüğünde uygundur - herhangi bir yere yerleştirilebilir, çünkü fazla alan kaplamaz.

kolay

Hafif bir motor bloğunun yakıt tüketimi, yüke bakılmaksızın çok düşüktür. Bu tür motor blokları, ağır topraklar ve toprakların derin ekimi ile çalışmak üzere tasarlanmadığından, bu ekipman için gerekli eklerin sayısı azdır.

Ancak, kar körüğü veya harman tahriki olarak kullanım için mükemmeldir; gerektiğinde, bu cihazlara bir redüktör ve kayış tahriki ile bağlanabilirler.

Motorun geliştirdiği güç, hububat ve hatta köklü bitki tohumlarını öğütmek için yeterlidir ve düşük yakıt tüketimi sayesinde bu tür bir tahrik elektrikli bir motora kıyasla çok daha pahalı değildir.

Ayrıca, villa seçeneği en pahalı ürün değil, Çünkü kullanımı ağır yük içermez veya her gün düzenli olarak kullanılır.

Böylece, motorun kaynağı aşamalı olarak tüketilecek ve işin doruk noktası, alanın ekim öncesi ve hasat sonrası işlenmesi sırasında sadece yılda birkaç kez gerçekleşecektir.

Bir ev için bir motoblok satın almak daha iyi olan soru gelince, burada durum biraz farklıdır. Hanehalkı için, motoblok uygulaması ana görev haline gelir. Onunla yapılabilecek iş hemen hemen her gün görünüyor. Burada bir motoblock Luch, Niva, Selam tavsiye edebilirsiniz.

Bu nedenle, hafif bir motorlu birimi yönetmek zor olabilir - kargo taşımacılığına, geniş bir arazinin işleme alanına ve diğer önemli unsurlara ihtiyaç duyulması, büyük bir motor, güç ve ağırlık kaynağı gerektirir. Buna ek olarak, cihazın boyutu da burada önemlidir - kavramanın genişliği.

Ortalama motor bloğunun ortalama gücü 4-5 beygir gücü, ve 80 santimetre yakalama genişliği.

ortalama

Bu özellikler, bir siteyi kısa bir süre 20-30 hektar alanda işlemek için özel sorunlar olmaksızın zaman kaybetmeksizin izin verir. Ayrıca, bu özelliklere sahip bir motoblock kolayca römorkla takviye edilebilir.

Yük taşıma kapasitesi, küçük ama istikrarlı bir hızla da olsa, toplu yükler ve uzun mesafelerde 500 kilograma kadar yükler sunmak için yeterli olacaktır.

Ayrıca, orta motorlu bloklar çok sayıda ek parçaya sahiptir ve bu da hafif motor bloklarına göre daha çok yönlü hale getirir.

Buna ek olarak, ağırlıklandıktan sonra, daha düşük verimlilikle de olsa, ağır motor bloklarıyla karşılaştırılabilir işler yapabiliyorlar.

gerçi orta büyüklükte motor blokların yapımı genellikle çok karmaşık değildir., Özellikle yerli üreticiler arasında kaynak, hafif motor bloklarınkinden çok daha büyük değildir, çünkü motorlar genellikle "zayıf" modellerin tadilat biçimindedir.

Her ne kadar bu da tuhaf bir artıysa da - ayrıntıları birbirine mükemmel şekilde uyuyor, bazen fiyat olarak çok da farklı değil.

"Motoblok bakire toprak için daha iyi" sorusunun cevabı Muğlak mı? sadece ağır el traktörü. Daha önceki iki motoblock türü, bakire toprakları işlerken ortaya çıkan böyle bir iş önü ile baş edemez.

Ağır motobloklar genellikle yaklaşık 150 kilogram ağırlığa ve 10 beygir gücüne sahiptir, ancak daha büyük ve daha düşük güçte modeller vardır.

Bu teknik, ne kadar zor olursa olsun, ne kadar yapışkan olursa olsun hemen hemen her toprağı işleyebilir. Bunlara, Patriot, Foreman, Crosser, Viking, Forza, Sadko, Don, Huter, Profi, Şampiyon, Lifan motosikletleri dahildir. Buna ek olarak, ağır motor bloğunun yakalanması genişliği 90 santimetreden fazla olabilir ve bu da geniş arazilerinizi bir hektara kadar kısa sürede hızlı bir şekilde işleyebilmenize olanak tanır.

Bu motor bloklar çoğunlukla kamyon nakliyesi olarak kullanılır, çünkü onların yardımıyla, büyük miktarda yük taşıdırabilirsiniz, motoru aşırı derecede aşırı yüklemez.

Ayrıca, mini traktördeki modifikasyonlara mükemmel uyum sağlarlar - büyük gövde boyutu ve kollardan direksiyon simidinin altına dönmek zor olmayan rahat kontrol sistemi ve güçlü motor, verimliliği kaybetmeden ek aksı kolayca hareket ettirir.

ağır

Ekler konusuna gelince, bu modeller her türde ve herhangi bir koşulda saha çalışması yapmak için gereken her şeyle donatılmıştır. Bunlara ek olarak, eksik parçaları ve parçaları, örneğin - serserileri yapabilirsiniz.

Motoblokun, hırpalanmış yoğun ve çok kuru zemini durmadan ve gereksiz manevra olmadan "kaldırma" yapmasına izin veren özel bıçak ağızlarına sahip bu metal tekerlekler. Aynı zamanda, tüm işler, motor ünitesini çekmeye gerek duymadan sadece motor ve ağırlığın pahasına yapılır.

Ağır motor blokları için tahrik kaynağı da daha fazladır, çünkü bu tekniğin yüksek maliyeti nedeniyle yalnızca yüksek mukavemetli ve aşınmaya dirençli güvenilir malzemeler imalatı için kullanılır.

Yine de, iç motoblock'un en iyi ve en güvenilir motor blokları hangileri? Yine, net bir cevap yok, çünkü hepsi sizin ne tür bir hedef izlediğinize, bir motoblock elde ettiğine bağlı.

Farklı görevler ile farklı motobloklar baş edebilir ve ağırlığın iyi olacağı bir kişi bile geçemez ve orta kişi diğer türleri karşılaştırmaz.

Modern bahçe alanları, ilgili ve kaliteli bahçe teknolojisi için sürekli olarak ihtiyaç duymaktadır. Bahçe pille çalışan püskürtücü Comfort 12L ile. Minimum çaba ile çok çalışıyorsunuz.

Modern şehirlerin sokaklarında, farklı kar kaldırma ekipmanlarının varlığına şaşırmayın. Burada snowblower yönetiminde hareketlilik ve sadelik konusunda her şey var. Şampiyon 656.

MAZ-500, haklı olarak Sovyet döneminin ikonik arabalarından biri olarak kabul edilebilir. İşte efsanevi kamyon hakkında bir makale.

Fakat sınıflar ve güçte bile değilse, küçük detaylarda - mükemmel sürüş özelliklerine sahiptir, ancak debriyaj sürekli olarak uçar, ikincisi güvenilir ve nadiren kopar, ancak sıkışan şanzıman bir anda büyük bir revizyona ihtiyaç duyar.

Üçüncüsü, her bakımdan benzerini aşar, ancak o kadar çok yakıt tüketir ki, alana çıkarken işe başlamadan önce yakıt ikmali gerekir.

Ama yine de, motor blokları arasında, özellikle yerli, mükemmel dengede oldukları için sevilen güzel ürünleri bulabilirsiniz, çünkü sahipleri için zevklerini kullanıyorlar.

Bunlar piyasada talep edilen başarılı modellerdir.

Motoblok Beyaz Rusya-09-N, MTZ ağır motoblok, çok fonksiyonlu Modern bir tasarıma ve güzel özelliklere sahip olan birim. Her şeyden önce, bu motor bloğu onu tamir etmenin mümkün olduğunca kolay olacağı şekilde yaratılmıştır.

Herhangi bir kısmında bir çekiç çekiçlemek için, herhangi bir şeyi kaldırmanız gerekmez - tüm düğümler, kolayca onlara ulaşabilecekleri şekilde bulunur. Güvenilirliği ile bilinen bir benzinli motor Honda GX270 9 beygir gücü, modern ve yüksek kaliteli ekipmanlarla donatılmıştır.

Bu motorun cultivator İletim Ters bunlardan ikisi sadece altı hızlarına sahip ve su pompasını ve hatta bir testere kontrol etmek itilir-sürülür kullanmasını sağlar PTO,.

Motoblok Ugra NMB-1N13 bir prestavlyayuschie Orta traktörü, 90 kg ağırlığında ve 6 hp kapasiteli. Japon motor yükleri ile baş edebiliyor ve kuyruk mili çeşitli ekipmanlara eklemenize olanak sağlar.

Çok sık tasarım ve sık arıza eksiklikleri ilgili şikayetler vardı rağmen, arkada yürüyüş en Rusya'da satın alınan biri uygun fiyata ve tamir kolaylığı sayesinde olmuştur. sorun giderme gelince - hepsi kritik ve kolay taşınabilirliği değildir.

Dizel veya benzinli - karşılaştırma

benzinli veya dizel motor - Eğer iyi bir yürüyüş-arkasında traktör hangisinin seçmeden önce bilmeniz gereken başka ne. Sonuçta hem kendi cazip içinde avantajları ve dezavantajları ve her olması. Ama sizin traktör dizel veya benzin arkası yürümek zorunda hepsi aynı satın almak için en iyi olanı seçin

dizel Motoblok için motorlar benzine göre anlamlı daha pahalı, ve bu genellikle alıcılar engeller. Ama, faydaları karşılaştırırsanız, benzinli motor çok daha iyi bazı yönlerden dizel.

dizel

benzinli motor, sadece hava ile soğutulmaktadır olarak ise, hava ve su - öncelikle nedeniyle oluşabilecek titreşim sabit ayara ihtiyacı olduğu ve dizel motor soğutma iki türü vardır karbüratör yokluğunda için.

Dizel motorlar genellikle daha kararlı çekiş ve iyi ayak uydurmak. onunla çalışmak daha kolay daha ağır olduğu için ek olarak, motorun büyük ağırlık, yürüme traktörün çalışması üzerinde olumlu bir etkisi vardır. Ve en önemlisi - benzinli motorla karşılaştırıldığında, önemli ölçüde daha az yakıt tüketir.

benzin motorlar, sırayla, dizele göre çok daha ucuzdur. Ayrıca onların onarım ve bakım, daha az pahalı hangi bütçe seçenekleri köylüye çok çekicidir. Benzinli motor yüksek hızda stabil çalışır ve rölantide aşınma ve kırılması yol açmaz.

Buna ek olarak, benzin motorlu blokları kolayca her türlü hava ısı ve soğuk hem beslenebilir - soğukta kalınlaşmış yakıtı, ısı olur bunun için ek aksesuar satın almak gerek yoktur. Ayrıca, çok daha az gürültülü ve daha az çalışma sırasında titreşim üreten - Onlarla başa çıkmak için çok daha kolay acemi.

sadece Eğer iyi bir yürüyüş traktörü size göre karar. o geliştirmeye ne kadar güç, neyin işe yarayacağı alan ve toprakta ne tür aslında dayanarak, seçim gerekli tüm bilgiye sahip, çok zor hale getirilecektir.

Sıralama dışarı onlar en uygun olan işin ne tür için tam olarak bilerek, traktör yürüyen belirli bir türünü kullanarak da olacak zor değil ne gibi avantajlar olsun.

Her durumda olursa olsun, hepsini açıkça hayatınızı kolaylaştıracak, el traktörü kullanmak için evde seçmek nasıl. Her cihaz büyük bir kapasiteye sahiptir ve doğrudan amacı ek olarak, çeşitli işlevleri gerçekleştirmek için uygun olan - tohum toprağın işlenmesi.

İyi bir ev sahibi gerçeği ile kolayca ilgileneceğiz nerede ve iyi yürüyüş arkasında traktör nasıl uygulanacağını, olursa olsun ne tür öyle.

güvenilirlik için en iyi 10 güç kardeş

tarım çalışmalarında vazgeçilmez bir araç tillers vardır. Ancak tüm birimler kaliteli ve uzun yıllar kullanılan sahiptir.

bahçıvanlar dikkatini Tanıtımı Güvenilirlik değerlendirmesi tillers - müşterilerin geri bildirimlerine göre 10 en iyi modelleri.

Traktörün arkasındaki on güvenilir liderler açar Huter GMC-1.8 Çinli üreticiden. Seralarda, sıra aralığı, yatak: kompakt ünite küçük alanlar tedavisi için tasarlanmıştır. Ünitenin bir avantajı, 15 kg nispeten düşük ağırlıklı,. set 4 bit içerir ve depolama ve kolay ulaşım sağlayan zaman yerden tasarruf sağlayan bir katlama kolu vardır. Cihaz sayesinde çalışma ve düşük fiyata basitliği, verimliliği iyi eleştiriler aldı.

En iyi tillers Güvenilirlik isabet listesi VATANSEVERLİK Chicago. Bu en ucuz modellerinden biri kalitesinde daha pahalı muadilleri aşağı değildir olduğunu. aracı 7 beygir gücünde, çeki ve pnömatik tekerlekler güçlü motoru ile donatılmıştır. mümkün olan 5 mm kalınlığında olan bir freze bıçağının üzerinde bıçaklar da bakir topraklarda cihazı çalıştırmak için.

Neva MB-2B-6.5 profesyonel Güvenilir güç kardeş sıralamasında sekizinci konuma sahiptir. ekonomik motoru 6.5 beygir gücü ile Kultivatör operatör için daha verimli ve rahatlığı ile çalışır. birim tekerlek bir azalma 8 değirmenler işlev için çalışabilen yüksek sürüş kuvveti ile dişli ve bağlantılar ile donatılmıştır. Model her türlü aksesuar ile zemin davranır. Her şeyden önce, Neva MB-2B-Pro 6.5 malların taşınması ve temizlik bölge için uygulanabilir.

Mole DDE V800 II-3

DDE V800 II Mole-3 Güç kardeş güvenilirlik sıralamasında yedinci hattı üzerinde yer. hilling için kültivatörler, çiftçilik ve kazma. el aletleri başlatıcı ile bir dört zamanlı benzinli motor ile donatılmıştır. Birim keçeleşmiş toprak ve küçük dalları ile baş edebilmektedir. Toprak kesme karbon çeliğinden yapılmış ve kolay bir şekilde sürekli bir yük dayanabilir. yuva toz, nem ve pislik motorun koruyan dayanıklı plastikten imal edilir ekici 20. - Maksimum sürme 38 cm ve derinliği genişlik.

vatansever kişi Ural Çinli üreticiden en güvenilir güç kardeş bugün listesine dahil. 7.8 beygir gücü, bir motor ile çok fonksiyonlu cihaz pnömatik tekerlek ve üreticilerin ile donatılmıştır. Katı bir çerçeve taşıma ve depolama sırasında, hava filtresi, yakıt tankı ve susturucu 'yu koruma işlevini yerine getirir. Birim zamanlarda ünitenin ömrünü uzatır dökme demir vites kutusu ile donatılmıştır. Yani yaklaşık 77 kilogramlık bir kütleye sahip oldukça iri alet.

Akik HMD-6.5 Bu güvenilirlik en iyi kardeş sıralamasında beşinci sırada yer aldı. orta sınıf cihaz kullanımı kolay ve çok uygundur. işlem eni 90 cm, derinlik sürme 25 santimetredir. Rus yapımı enstrüman küçük işletme işletmelerde arazi orta ve büyük araziler için tasarlanmıştır. Çapa ayıklama, yetiştirme, boronirovanie, çiftçilik ve hasat yapar. Küçük boyutu birimi küçük alanlarda açmak yapabiliyor. Cihaz herhangi yoğun bir çalışmayla üstesinden gelebilen güçlü bir Japon motor Hammerman 6.5 hp ile donatılmıştır. Akik tasarım HMD-6.5 uzun bir süre boyunca oldukça ağır yüklere dayanabilir güçlü çerçeve korur.

yankı TC-210 - güvenilirlik en iyi kardeş biri. Cihaz oldukça az yer kaplama, spetsnozhki, iki zamanlı motoru vardır ve kolayca başlatılması ile donatılmıştır. modelinin ana avantajlarından biri, yaklaşık 10 kilogram hafifliği vardır. Mükemmel bir küçük banliyö alanlarda kullanım için bir seçim ama cultivator geniş alanlar için uygun değildir. Ploughing derinliği en fazla 25 santimetre olabilir. Desyatizubnaya kesici toprağa sürme sağlar, hem de çalılar ve ağaçlar küçük kökleri kesmek. mekanizmanın Garanti ömrü - 5 yıl. Cihaz olumlu eleştiriler aldı ve hatta bakire arazi işlemek ve tüy dönüştürebilirsiniz kaliteli bir ekici haline gelmiştir.

Husqvarna TF 338

Husqvarna TF 338 Piyasadaki üç en güvenilir güç tillers açar. uygulayıcı olup toprağın için yeterlidir 5 beygir gücü, ekonomik motor kapasitesi ile donatılmıştır. 1. ve 2. ve geri nötr hız ve iletim - ünite iki ileri hızı ile donatılmıştır. Kök filizleri üzerinde düzenli değiştirme gerektiren, dişli yağı ile doldurulmuştur güçlü bir zincir dişli vardır. Cihaz kendisi hakkında 93 kilogram ve o herhangi toprakta vroetsya freze araçları ağırlığında, yeterince ağır. Kesici 95 santimetre ulaşabilir 90 santimetrelik bir genişliğe ve toprak tedavi genişliğe sahiptir. Husqvarna TF 338 dezavantajı emsallerine oranla yüksek maliyetidir.

Şampiyon BC6712 Bugün için en iyi yürüyüş el traktörleri sıralamasında ikinci sırada yer almaktadır. Menşe ülkesi Çin birimidir. Ağırlık bölme birimi 50 kg'dır. Multikultivator herhangi bir yoğunlukta toprak sürme yeteneğine. Dört zamanlı motor gücü 6.5 beygir eşittir. Hızla başlar ve aşırı yüklenmiş veya sıkışan zaman otomatik olarak kapanır. Hava soğutma motoru aşırı ısınmaya karşı engeller. Çıkarılabilir kesici 33 santimetre derinliğe yere sürülmüş. Due çıkarılabilir kesiciler çalışma genişliği 30 ila 85 santimetre arasında ayarlanabilir. Böyle bir sistem, bu mümkün dar koridor çimenler ve toprak ele sağlar. Koruyucu kanatları operatör içine almak komyam arazi vermeyin. tarla dümeni taşı tekerlekleri taşımak için çok rahat sayesindedir. Şampiyon BC6712 çiftçilik için kaliteli bir araç olarak piyasada kendini kabul ettirdi.

Hyundai T 800 Bu güvenilirlik en iyi kardeş listesinin başında. Model ana özellikleri: ekici iletimi bir zincir ve motor torkunun% 95 iletir. Hyundai dar zincir iletim kolay 33 santimetrelik bir derinliğe kadar kazmak için yapar. Uygun taşıma taşıma tekerleği kolaylaştırır ve yüksekliği ayarlanabilen Operatör paneli önemli çalışmayı kolaylaştırır. Dövme kılıç kesiciler bile kolayca bakire toprakları ile baş. Ayrıca opashke en bitkileri korumak için yan koruyucuları temin yoktur. birimi çok çevikliği ve kullanım kolaylığını arttırır bir ters fonksiyonu ile donatılmıştır. 30 ila 60 santimetre arasında genişlik aralıkları çalışma çalışma. Ürün ağırlığı Kore'de üretilen, 45 kg idi. Hyundai T 800 Bu makinenin çalıştığı tüm süre boyunca hiçbir ciddi hasar yaşadı tüketicilerden olumlu eleştiriler aldı.

En iyi erkek parfümleri Kadın görüşü

sıcak kadın kış botları

erkekler için en sıcak kış ceketler

Aliekspress en iyi mağazalar

Okuyucunun Seçimi

yaklaşık

Web sitemiz - bilgilendirici kaynak sadece eğlendirici değil, aynı zamanda olduğunu. eleştiri, derecelendirme ilginç gerçekler ve çeşitli konularda iyi listelenmektedir: Bu yayınlar. Yani, okuduktan sonra En iyi 10 2017 en iyi filmleri, bir göz değer Sinemada öğreneceksiniz ve belki tutkunuzu - arabalar ve dünyanın en hızlı sıralamasında ilk sırayı alıyor hangisinin bilmek istiyorum? Bir gezi Planlama dinlenmeye? Sonra mutlaka okuyun üst üst Ziyaret değer bir şehir konumlar. Dahası, derecelendirme ve farklı alanlarda okuma değerlendirmeden - ufkunuzu genişletmek için harika bir yoldur. Biz sitede yayınlanan bilgiler sizin için ilginç değil, aynı zamanda kullanışlı değil sadece olacağını umuyoruz.

ilk 10 güç kardeş

Özelliği Değerlendirmesi

Motoblok da "kültivatörler" denir. Bu araziyi çalışmak için çok işlevli bir makinedir. modelleri eklentileri, motor hacmi ve tipi, operasyon için bir yönteme sayısında farklıdır. Büyük siteler de bahçe veya küçük bir arka bahçe için kolay kültivatörler sahip güçlü sürgünler vardır.

kullanılan yakıt tipine göre, bu makineler, dizel ve benzin ayrılır. Dizel motorlu blokları çekiş daha büyük bir indeks, onlar aşırı ile etkin çalışmak üzere tasarlanmıştır var. En iyisi, dizel motor düşük hızlarda ve geniş bir alana uzun süreli işlenmesi sırasında kendini gösterir.

Benzinli motorlar, daha ucuz, daha hafif ve daha manevra bulunmaktadır. Onlar hiçbir deneyime sahip bir kişi yönetmek daha kolaydır. Buna ek olarak, benzinli motorlar dizel daha ucuza mal, bunlar daha kolay ve bakımı ucuzdur. Ekici benzin tedavinin küçük bir alan üzerinde hesaplanır, bunlar karmaşık bir soğutma sistemini teşkil etmez. Benzin motoru, dizel ile kıyaslandığında, düşük hızlarda çalışma ile başa çıkmak için daha zordur.

Traktörün arkasında yürümek - özel aracı ve görüntüleme cihazı evrensel formülü imkansızdır. Bu nedenle, biz en iyi bir listesini bu yıl, güç tillers hazırladık, o nedenle siteniz, yetiştirme ve tarımsal teknoloji yönetimi becerileri belirli görevlerin ihtiyaçlarına göre üniteyi seçebilirsiniz.

(Evler ve küçük araziler için) En tillers ışık sınıfını

yeterli benzin Motoblok daha fazla 25 dönümlük küçük alanlar için. Bir dizel motoru için büyük para ödemek için hiçbir mantıklı eğer benzinli motorda görevler ve hafif cihaz ile bir anlaşma. yönetmek kolay Bunlar kök filizleri, kolayca dönüp çiçek yatak veya yolları etrafında gidebilir. Onlar bakım için zengin işlevlerin ama basit bir tasarıma sahip değildir. Biz benzinle traktörler dolaşanen yüksek kaliteli bir listesini derledik, bu yüzden motor hacmi, fiyat ve montaj özelliklerine dayalı bir seçim yapabilirsiniz.

Ortalama fiyat: 29 500 RBL.

Değerlendirme (2017): 4.5

Yurtiçi tarım makineleri evrensel bileşenlere dayalı ve güvenle yabancı meslektaşlarıyla rekabet edilir. Buna iyi bir örnek - Salyut-5L 6.5: Bir dişli redüktör ve fiyatı segmentinin cihazlar arasında şanzıman en çok sayıda Çinli Lifan motor tabanında ekonomik arkada yürüyüş.

Features'ın Motoblok Salute 5L-6.5:

 • Dişli redüktör ile Manuel şanzıman. 7 hızı (geri ileri 4 hızı, 2).
 • 6.5 hp 195 cm3 kapasitesinin Motor Hacmi
 • Dezavantaj - ağırlık. Bu sıralamada sunulan en zor yürüyüş traktörü olduğunu. (Caimán 76 kg genel Aurora 52 ve 72 kg).

Ortalama fiyat: 28 700 RBL.

Değerlendirme (2017): 4.6

taşınabilirliği önemli olduğunda, imalatçı performansını bağışlıyor. Ama motor hızındaki kaybetmeden, gerçekten kolay bir yürüyüş-arkasında traktör yapmayı başardı GARDENER 750. Aurora şirket ile durum böyle değil. tillers bir kayış tahrik çıkarmadan kar veya pota döner biçme makinesi krank mili vasıtasıyla bağlanabilir belirleyin.

 • yetenek evrensel eklem içinden yerli ekipman bağlamak için.
 • AE-7 motor 207 cm3 değiştirmesi ve 7 kW bir kapasite (Ucuz bir analog Honda GX210).
 • Düşük yakıt tüketimi. (360 g / saat. Tankın hacmi yakıt ikmali olmaksızın 8 saat için tasarlanmıştır.
 • Dezavantaj - plastik gövde. Kolayca deforme veya yoğun kullanım sırasında kırabilir.

Daha iyi Motoblok için motorun ne tür: benzin veya dizel? Tüm avantajları ve dezavantajları aşağıdaki tabloda listelenmiştir.

+ Motor gürültü seviyesi dizel daha düşüktür, onlarca dB

+ elektorostartera olmadan Fabrikaları

+ vücuda ve direksiyon simidi üzerinde iletilen Az titreşim

+ Yakıt almak kolay

+ bujilerin bakımı ve yedek dizel kızdırma bujileri durumunda daha kolaydır

- Düşük devirlerde motorun imkansızlığı

- Verimsiz hava soğutma sistemi

- küçük alanlar üzerinde Oryantasyon (20-50 dönüm)

- Düşük güç (9 HP)

+ Motor yakıt tüketimi iş yüküne bağlı olarak beklenebilir. Boşta çalışma sıfıra indirgenebilir

+ Karbüratörlü ve manyeto sık ayarlaması için gerek yok.

+ Yüksek çekiş gücü

+ zeminle İyi kavrama geniş boyutundan dolayı

+ Verimli yakıt tüketimi

- yeni geleni yönetmek zor

- Büyük alanlar için sadece haklı Alış

- Bir benzin motoru ile karşılaştırıldığında yüksek fiyat,

Ortalama fiyat: 69 990 RBL.

Derecelendirme (2017): 4.8

CAIMAN Fransız firması kullanım kolaylığı maksimum vurgu ile teknolojiyi yaratır. Tiller VARIO 60S TWK + kurala istisna değildir. para nispeten küçük miktarda kullanıcı alır gömme arkasında büyük bir derinlik, geniş bant işleme motoru Subaru-Robin ve otomatik şanzıman ile yetiştirilmesi.

 • Kullanım kolaylığı. Derin sırtına sahip sürgünler büyük dümene, zeminle yüksek yapışma sağlarlar. Motor Subaru Robin EP 17 kolay bir ilk ve yüksek hız sağlar ve otomatik şanzıman kolay, daha önce böyle bir teknik değil yüz hatta dümeni, ana kolaylaştırır.
 • Dezavantaj - ağırlığın fazla. Vario 60S TWK + 72 kg ağırlığındadır. Bu pulluklar zincir dişlisi ve 6 beygir gücü çıkışı monte edilmiş göre oldukça büyük bir rakam zaman 169 cm3 bir hacim. (- daha Aurora GARDENER az 20 kg, ancak motor gücünü, hem de hacmini ağırlığında).

Video incelemesi - CAIMAN VARIO yardımıyla bahçeye çiftçilik

En tillers orta sınıf

küçük çiftlikler ve orta ölçekli iş için uygun olan yarı profesyonel sınıf cihazlar. Yarı kültivatörler ise bir önceki listenin cihazlardan daha güçlü bir motora sahip. Bu makineler 50 dönüm kadar sürekli çalışma ve taşıma alanları için tasarlanmıştır. Aynı zamanda, "banliyö" benzersiz hafif, kompakt boyutları ve benzinli motordan miras. Aşağıda, satışlarda iletim cihazı, kompakt, fiyat ve başarının temelinde, sezonun en iyi modellerini değerlendirecek.

Ortalama fiyat: 28 990 RBL.

Değerlendirme (2017): 4.4

Bu bir yürüyüş arkasında traktör modifiye kopya Motoblok "Salyut-5" dir. Adında "L" harfi kardeş olduğunu, hem de "Salute", bir motorlu Lifan durumunda gelir. Cihaz orta ölçekli sitelerin işleme odaklanarak tasarlanmıştır. çekme maksimum hızı "Agatha" - ya da ön süspansiyon 15 kg'lık bir yük ile balast ağırlığı olan tekerlekler çalışan başına 35 kg. 12 ila 50 dönümlük bir alanı ele planı olanlar için ilgili Motoblok.

 • Silindir motoru Lifan F Yatay. Güç - 6.5 beygir gücü, hacim - 196 cm3 kadardır. dökme demirden yapılmış bir silindir gömleği, yoğun işlem sırasında güvenilirlik sağlar.
 • iletim dişli redüktör 3 (hız 2 - ileri 1 - geri).
 • Düşük yakıt tüketimi. (289 g / saat).
 • Dezavantaj - geri tepme marş kablosunu başlatılıyor. Elektrikli marş ayrı satın almak zorunda kalacak.

Ülke: ABD (Çin malı)

Ortalama fiyat: 47 490 RBL.

Değerlendirme (2017): 4.5

"Minotaur" Üretim kapasitesi Çin'de bulunmaktadır. Ama marka kendisi ABD'den selamlıyor. Maksimum çıkış cihazlarla çelik bir kombinasyonun meyvesi, fakat kalite kontrolü ile ve düşük bir fiyata. V900 II en güçlü motorlu kültivatör olduğunu iddia ediyor. Onun motorun gücü - 9 hp). Bunun dışında, yapı kültivatörler ve aksesuarları iyi. Yüklü pinyon dişli kutusu 4 hız ve kesici tekerlekler yerine olasılığı.

DDE V900 II Minator Özellikleri:

 • hız 4 dişli çark (2 ileri ve 2 tersi).
 • Yüksek yetiştirme derinliği (30 cm) olabilir.
 • yetiştirme minimum genişliği (80 cm), küçük kısımlar halinde kullanmak izin vermez.

Ortalama fiyat: 49 500 RBL.

Değerlendirme (2017): 4.7

Bu yeke mekanik toprak işleme için en popüler cihazlardan biri. bu kadar yaygın olmasının nedeni Bir diyemeyiz. Bazıları kapasitesi ve bakire ile bile işe yeteneği üçte gibi, güvenilirlik "Neva" tercih, onun çok yönlülüğünü teşekkür ederiz. O gerçekten harika bir çalışma genişliği (170 cm'ye kadar.) Ve çekiş iyi performans. "Neva" farklı motorlarla tamamlanır (Honda, Subaru, Briggs&Stratton) ve spesifik modifikasyonu bağlı olarak güç değişebilir

 • Briggs&Stratton. Güç - 7.5 beygir gücü, hacim - 215 cm3 kadardır.
 • 4 vitese Zincir dişli.
 • 127 cm - İşleme genişliği modifikasyon bahsedilen.
 • Aksine zayıf derinlik çalışma. (Toplam 20 cm.).
 • Yüksek ağırlık (98 kg) zeminle iyi çekiş gücü sağlar, ancak manevrasını izin vermez. küçük alanlar için uygun değildir.

(Büyük alanlar için) Üst tillers ağır sınıf

Ağır sınıf kültivatörler - Bir defada üretim bir takım sorunlar düzeltme amaçlı tarım makineleri çok fonksiyonlu bir türüdür. Yüksek motor gücü böyle bir römork, biçme, toprak kesici veya tırmık Hiller veya snowplow gibi ek elemanların sabitlenen motorlu blok sağlar. Ve her seferinde bir hektar kadar idare yeteneği - profesyonel ekipman grubuna bu cihazlar taşırlar.

77 990 ovmak ortalama fiyatı.

Değerlendirme (2017): 4.6

kalite ve düşük fiyat Belarus ekipman farklı bileşenler. Motoblok Beyaz 09h 1992 yapılmıştır. Model traktörün arkasına tarihinin 24 yıl boyunca büyük değişiklikler almadı o kadar başarılı olmuştur. - 09h-01 Japon motor Honda GX270 temelinde versiyonu 02 Çinli motor Lifan lf177, 09h-03 Kipor KG280 ve en popüler olan: 3 modifikasyonlar "Beyaz" vardır. Biz bu makineyi değerlendirecek modeli 09h-01 örneğidir.

 • Patates CM-2. modüle bağlı tillers hızlı patates mahsul toplamak için izin verir. Özel meme meyve derinliğe bir patates arkaya zemin zayıflatmaktadır ve sonra rammed dünyayı yok ve yüzeyde patates meyve atar.
 • Römork fişi. Bu ekinlerin taşınması için tasarlanmıştır. Bu 0.5 ton ağırlığa kadar destekler.
 • Sen toz, enkaz ve kardan Sokakları temizlemesi için ortak bir fırça bağlayabilirsiniz. 1 m'lik bir genişliğe sahip olan menteşeli bir bıçak bulunmaktadır. Kardan kaldırımlar ve yolların temizlenmesi için. Tam kar dişli vardır.
 • Toprağın işlenmesi bir tam döngüsü için bir cihaz geniş. Çapaların pulluk bağlı olarak, kesici tırmık. Motoblok toprak çiftçilik kolaylaştırır, bu okuchku, hasat bir düzen fide ile yapılabilir. ana gelir kaynağı - arazi olanlar için özellikle yararlıdır.

bir iş döngüsü arazi en fazla 4 hektar işlenecek nerede Dizel tillers uygun. Bu ağırlık ve Manuel hem ağır. 9 hp ağır motorlu bloklar halinde Motor gücü ağırlık - 140 kg. Ağır kardeş kategori olarak, sadece dizel arabalar benzinli motor düşük hızda uzun süre çalışmak mümkün değildir.

Ülke: ABD (Çin malı)

Ortalama fiyat: 61 999 RBL.

Değerlendirme (2017): 4.4

Dizel motorlarında Birimler hep ilk etapta, onun pratiklik ünlü olmuştur. bir istisna ve oluştu "Patriot". Bu dişli tip redüktör ve yağ kavrama monte. ekleri geniş bir yelpazede büyük güç rezervi ile Boston 9DE fonksiyonlu ünitede çevirmek

 • Güvenlik. yüksek hızda zeminin Yayın travmatik olabilir. Cihazın tüm unsurları operatörün güvenliği hesaplama düşünülmüş. Tekerlekler ve çamurluk kapsadığı değirmenler.
 • Kesicinin Orak-şeklinde bir tasarımı. Kesme elemanları bu tür toprağa sürmek için idealdir.
 • Kullanımı kolay. Gerekli tüm kolları Motoblok kolu için gönderildi.
 • artan çap tekerlekler. verim artırır ve yumuşak bir sürüş sağlar.

78 000 ruble ortalama fiyatı.

Değerlendirme (2017): 4.5

Bu modelin kalbi "Neva" motor Subaru DY27-2D haline gelmiştir. Onun kapasitesi sadece 5.5 hp ama bu bir dizel motor olduğunu unutmayın. buna bağlı olan bir dişli rotor için. Sonuç olarak, 180 kg'lık bir çekme kapasitesine sahip bir cihaz. bu sitede saban genişliği (- 160 cm dop.nasadkami ile) 127 santimetreden daha kök filizleri.

 • Ağırlık: 112 kg. Dizel motorlarda durumunda çok ağırlık çünkü eline oynar artan tekerleği (45 cm çaplı) ile kombinasyon halinde zemin ile sıkı bir tutuş sağlar.
 • debriyaj ve tekerlekleri ayırmak Kol kelebek, - direksiyona getirdi. Sadece ryag vardiya anda durum kalır.
 • İletim 6 hızda (4-2 ileri - geri). Saatte 16 km'ye kadar yürüyüş hızı.

Ülke: Rusya (Çin'de montajı)

Ortalama fiyat: 78 373 RBL.

Değerlendirme (2017): 4.7

Foreman GT 80 RDK tamamen üretici tarafından kendisine verildi adını haklı. Bu en güçlü dizel motorlu blokları, aynı zamanda en zor olandır. Buna rağmen, benzin yeterince düşük tüketimi (yaklaşık 5 L., düşük enerjili benzin filiz Bahçe karşılaştırılabilir sürekli çalışma, 8 saat). Yönet "ustabaşı" deneyimsiz kullanıcılar zor olacak. Ancak, deneyimsiz üzerinde oranı, bu durumda, ve yapmak değil.

 • Ağırlık 230 kg. Motoblok mükemmel toprağa karşı bastırdı, ancak fiziksel sağlık, hazırlık ile güçlü adamı yönetmek mümkün olacak.
 • Motor gücü - 8 HP "Neva" Dizel Subaru 5,5 hp yeteneğine sahip olduğu göz önüne alındığında, biz "Usta Builder" olasılığı hakkında sonuca varabiliriz. Silindir hacim - 402 cm3, "Neva" nin% 50 daha fazladır.
 • küçük çalışma genişliği (75 cm.), ve kültür küçük derinlik (25 cm) - götürecekleriyle kaynaktan.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

− 3 = 6