Ne mutfağının türlü

mutfakların modern türleri. Ne var - mutfak ideal düzen?

Mutfak - artık sadece bir gıda hazırlanır yer, ama bütün aile ile arkadaşlar veya toplantılar sosyalleşmek için rahat bir odadır. Her kadın kendi yoludur. Ama gerçekten ve ne kadar yetkin gerçekten rahat ve kullanışlı hale getirmek için, kendi mutfaklarının ne tür çizmek var?

Düzen - genellikle tartışma konusudur karmaşık bir meseledir. Herkes farklı şekilde görür ve çok zor evrensel bir sürümüne gelir. Eh oda büyüklüğü bol deneme izin verse. Ve küçük bir mutfak varsa, özellikle kaçma. tasarım alanı ve çalışma alanı için temel gereklilikleri göz önünde bulundurun.

 1. (Yan yana yerleştirilmesi gerekir bu ocak, buzdolabı ve lavabo oluşur, bu durumda,) altın üçgen kuralı.
 2. plakası ile olan mesafe ya da çalışma yüzeyinin en az 40 cm olmalıdır için.
 3. Bir buzdolabı için ideal bir yer - açısı.
 4. Öncelik yıkama yerine göre belirlenir. Sonra düzeni geri kalanı.

Öyle rahat bir çalışma alanının oluşumu için kurallara açısından o. Ve şimdi plan mutfak temel tipleri bak.

 1. (L-şeklinde) açısal. Büyük ve küçük odalar, ama tercihen hala 8 metrekarelik bir alana sahip odada ikisi için çok yönlü bir seçenek. m. Bu düzen kolayca gerekli tüm ekipman koyun ve yeterli istihdam sağlamamıza olanak tanır. Dar alanlar için uygun değildir.
 2. Lineer (duvar boyunca). küçük mutfaklar için ideal olan ancak yükleme teknolojisi için fazla seçenek bırakmaz. Sadece gerekli olan minimum.
 3. Paralel (iki sıra). Bu seçenek sadece banyo (yoluyla) geçiyoruz büyük mutfaklarda kullanılır, bu yüzden çok ilgi üzerinde durmak olmaz.
 4. Dairesel (U şeklinde). Bu düzen 12 metrekarelik binanın büyüklüğüne uygundur. m ve daha fazlası. Bu çalışma alanı organizasyonu açısından çok uygundur, ancak yemek alanı ile iyi bir rüya olacaktır.
 5. Ada. Sadece mutfaklar için uygun 16'dan fazla sq boyutu. m. Aslında, küçük kaldırma (ada), bu doğrusal düzeni tek başına, boyutları uzunluğu 1 ila 2 metre arasında değişebilir.
 6. Yarımada. Bu seçenek kahvaltı barına sahip bir mutfak olarak iyi bir işarettir. Bir adada, sadece "ostrov9raquo benziyor; Burada ana yemekler parçasıdır.

Ne yazık ki, düz koşullarda nadiren pişirme kahvaltıdan çalışma alanını ayırmak için fırsat verildi. Giderek, mutfak ile birlikte ve oturma odası çeşitli yöntemlerle bölgeye ayrılmıştır seçenek vardır.

Mobilya İmar - seçeneği en basit ve kullanışlı. görsel topraklarının sınırlarını görebilirsiniz mutfak ve küçük oda dolap, raf ve hatta bir kanepe bölmek için yeterli, ama oda ücretsiz bozulmamış ve aynı zamanda kalmıştır.

bölmelerle İmar - zaman alıcı bir süreç bu bölümlerin az bakım ve yüklenmesi gerekir çünkü. Genellikle bu kadar prozrachnost9raquo" kaybetmek, bu mantıklı değil yapıyor yukarıda 70 ila 120 cm yüksekliğinde alçı yapılır ...; oda.

Bir uzmana sevk gerektiren bir çok tartışmalı teknikle, - ışık vasıtasıyla imar. Yourself Eğer akıllıca aydınlatma düzenlemek için olası değildir. Tipik olarak, parlak bir ışık çalışma alanında yüklü ve (bu tablo üzerinden indirilebilir ve böylece ideal hareketli) yemek ek sabitleme üzerinde asılı olan.

İmar podyum ve tavan - kalite iş profesyonelleri anlamına tüm seçeneklerin, en pahalı. podyum (zemin asansör) ile bireysel odaların etkiyi yaratamaz yemek çalışma alanı ve farklı tavan yüksekliği ayrılabilir.

Tabii ki, her kadının beğeninize mutfak dışarı yapar. farklı konuların kullanarak birçok tasarım seçenekleri vardır. Biz popüler daima ve her yerde mutfağı stilleri ana türleri bak. Elbette herkes kendi tasarım seçebilirsiniz. Karar vermeden önce Ama mükemmel bir mutfak yaratmak için birlikte çalışmak için özellikle iyi tasarımcı göstermek için fotoğraf seçenekleri sevdim, sen mutfakların türlü yaklaşım ne, bak, odadaki mobilya düzenlemesini göz önünde yeteneklerini ve bütçesini değerlendirmek.

Sıkı ve net çizgiler, sağduyulu ve mütevazi tonları, yüksek işlevsellik ve rasyonellik. Bu mutfak yıl sürecek ve demode hiç gitmeyecek. Ama klasik farklı olabilir. Her tasarım mutfak bittikten farklı türleri kullanır. klasik mutfaklar her türlü doğal malzemelerden kullanımını içerir. Ahşap dolap kapakları, kolları, ceviz veya meşe kırpın. Özellikle siyah veya koyu kahverengi yapılan bir mutfak, takdir. Kural olarak, klasik - monoton bir, bazen tekstil üzerine gizli desenleri kullanıldı.

Pek popüler geçenlerde, rustik ve her boyuttaki odalar için uygundur. en rahat seçenek - belki yerli türler mutfak tasarımı, ülke, bahsedersek. Parlak ve sıcak renkler, doğal malzemeler, klasiklerin belli belirsiz hatırlatan bir şey. Ancak, mobilya ve tablolar üzerinde dekorasyon çeşitli aksesuarlar bu stile bir tanınabilir ve benzersiz yapmak tamamlayacak. Işık bile scuffs ve yapay yaşlı çocuk burada bu kadar uyumlu mutfak diğer hayal etmek zor olduğunu görünüyor.

Ve bu bir ülke tarzı tam tersidir. Hiçbir doğal malzemelerdir ve gösteri cam, metal ve modern teknoloji çalıştırın. Kural olarak, bu tarzda mutfaklarda her türlü net hatlar ve mükemmel bir oran ile iki zıt renklerde yapılır. Bu tür bir tasarım büyük dezavantajı - yüksek maliyeti. Ve mutfak cephenin türleri burada sığacak bir şey değil.

Biz gıda ana tiplerini gözden, ama hepsi bu değil. Provence gibi yön, örneğin, vardır. Bu, açık renkler, yumuşak narin ve zarif mobilya, kumaş çeşitliliği ve kapalı bitkilerin bolluğu. küçük şeyler bu tür ile böyle modern bir mutfak çok rahat ve konforlu.

Son İşlem tasarımı ve özellikleri temelinde seçilir. Ama tasarım hangi mutfak mobilya eden malzemelere sadece dikkat etmek önemli olduğunu hatırlamaya değer değil, aynı zamanda, bu tür perdeler, ışık armatürleri ve lambalar, aksesuar çeşitli olarak ayrıntıları yapay meyve sepet veya çiçek bir vazo ister. Her detay mutfakta konfor oluşturur ve tahriş olmadan üst üste uzun süre hatta çalışmasına olanak tanır.

mobilya sipariş verirken tüm ayrıntıları dikkate almak önemlidir. o size ne kadar süreceğini bağlıdır çünkü gıda malzemelerinin çeşitleri, üreticisine sunmak ne dikkatlice okuyunuz. Birçok seçenek vardır:

 • doğal malzemeler (MDF, sunta, masif ahşap);
 • yarı doğal (PVC MDF kaplı);
 • Sentetik (plastik, metal).

mutfakları her türlü malzemenin seçimi için kendilerine özgü kriterleri var çünkü seçim, çanta büyüklüğüne değil, aynı zamanda seçtiğiniz hangi tasarım da dayanmaktadır.

çalışma alanı, ocak ve buzdolabı yanı sıra, mobilya kalanı düzenlemek için nasıl dikkate almak önemlidir. Yemek alanı, ek tablolar, mama sandalyesi - onun yerine önceden belirlenmelidir hepsi.

küçük mutfaklar küçük kare tablolar ve itmek kolay birkaç (2-3) sandalye kullanın. bölgede ise, merkezinde büyük bir yuvarlak masa yerleştirebilirsiniz. Her durumda, mobilya sadece mükemmel bir tasarıma uyarlar ama rahat olması önemlidir.

Herhangi mutfak teknolojisi önceden varsayar. Örneğin, bulaşık makinesi ve modern bir elektrikli su ısıtıcısı ve mikrodalga gibi yüksek teknoloji uyum içinde. Ama klasikleri bazı kısıtlama gerektirir, bu nedenle uygun renkli can çöp veya parlak pembe renkli bir tabak olması muhtemel değildir. modern teknoloji mutfağının tüm önemli tipleri için uygundur tasarımında çok farklı olduğu için Geri kalanı için, herhangi bir kısıtlama yoktur.

Aydınlatma - Bu tasarımın çok önemli bir parçasıdır. mutfakların her türlü bu konuda herhangi bir değişiklik içermeyen Birincisi, nazik kablolama yapmak istenir armatürleri yerini düşünün. İşte mutfak aydınlatma seçerken hatalardan kaçınmak yardımcı olacak birkaç ipucu.

 1. peşin aydınlatma armatürleri ve soketlerinin yerini planlayın, ancak en erken hazır mutfak tasarım projesi olacaktır. Bu lambalar çalışma alanlarında yukarıda açıkça olmak zorunda çünkü önemlidir, ancak ek ışıkta soba üstünde gerekli değildir.
 2. Mutfakta Üzerine Bir lamba - Bu büyük bir hatadır. Tabii ki, Sovyet zamanında, yeterli düşünülüyordu, ama bugün ilerleme büyük ilerleme yaptı. Tabii ki, üstten aydınlatma bulunmalıdır, ancak çalışma alanları için ışık ek kaynaklar vardı zorunludur.
 3. Hiçbir ışık ayarlaması çok özellikleri brüt hatadır. Yalnızca bir tablo veya iş alanı üzerinde, örneğin, ayrı bir aydınlatma dahil etmek fırsatı buldu böylece tasarım aracılığıyla düşünün. Aynı zamanda elektrik faturalarında tasarruf yardımcı olur.

Nasıl mükemmel bir mutfak oluşturmak için? İpuçları

İdeal mutfak - güzel bir tasarım, aynı zamanda kolaylık ibaret değildir. Nedenle, projeyi oluştururken hesap tüm nüansları içine almak önemlidir.

 1. mutfakların Eğer türlü uygun olan Bkz. farklı düzenleri fotoğrafları, bir tasarımcı almak ya tematik kaynaklar bakabilirsiniz.
 2. Buzdolabını yerleştirmek ya da herhangi bir kusur duvarları kapatmak istiyor örneğin, için, önemli anları Ön müzakere.
 3. o boyutu ve mutfak düzeni, aynı zamanda satış sayısını ve konumunu da etkiler çünkü, yüklemek istediğiniz şeyi mutfak aletleri düşünün. su ısıtıcısı veya fırın doğru, elektriksiz kalacak eğer üzücü olacak?
 4. altın üçgen kuralı hatırlayın. Tüm en gerekli öğeleri ideal kol boyu, yakın olmalıdır. Yani lavabo ayakta,, sen yanı sıra plaka üzerinde kaynama çorba kadar tabak ve bardak kurur kabine ulaşmak için nokta yok.
 5. Eğer küçük bir mutfak alanı varsa, farklı aksesuar ve masif mobilya ile kaplamak yerine. Ama renklerin yetkili aydınlatma ve seçim görsel alanı genişletmek ve ferahlık yanılsama yaratacak.
 6. Birçok olduğunu sadece clutters alanı göz önünde soba üzerinde kaputu görmezden gelip herhangi bir kullanım olmayacaktır. Ve boşuna, çünkü çok önemlidir. İlk olarak, kokuların ve sıcaklık kurtuluyor. İkinci olarak, özellikle kronik yüzeyden yıkamak zordur yükselen buhar ve yağ parçaları ile çünkü birlikte, servis mutfak uzatır.
 7. Mutfakta TV kurmayın. Tabii ki, birçok ev kadınları artık kızgın bulunmaktadır. Aslında, zor bir günün ardından ailesi için yemek pişirmek ve kahvaltı için boş yapmak için mutfakta çok fazla zaman harcamak zorunda. Neden İş ile eğlenceyi birleştirmek değil? Aslında, televizyon pişirme gelen, aynı zamanda akşam yemeği distracts değil sadece. obezitenin bir sonucu olarak, gastrointestinal sistem ihlal ettiği için direkt yoldur ve - programları veya filmler ve yeme eşzamanlı görüntüleme olduğunu Uzun kanıtlanmıştır. Sağ onları yeme davranışlarını değiştirmede kışkırtmak yaşlardan itibaren çocuklar için yemek yerken çizgi film izlerken Özellikle tehlikeli.

Şimdi mutfağının farklı türde ne diyeceğimi ve bu basit ipuçları uzun yıllar sürecek olan gerçek ideal yaratmak ve göz memnun edecek yardımcı olacaktır. İyi bir ev kadını için eldeki her şeye sahip önemlidir ve ev sıcaklık ve konfor hakim oldu. Oturma odasında televizyon izlerken daha ailenizle birlikte rahat mutfakta çay içmek çok daha hoş.

Nasıl bir tasarımcı yardımı olmadan mükemmel bir mutfak seçmek için: Tam bir internet rehberi

Mutfak için mobilya seçerken bir çok soru zaman. Bu şaşırtıcı değildir. Sonuçta, mutfak hostes için gereksinimler özel empoze. Nasıl aile için ideal olacaktır mutfak seçilir? Standart mutfak uzun gitti ve şimdi tüketiciler renk ve mobilya stilleri çeşitli sunulmaktadır. Evet, ve bu gelişmiş özellikleri: raf atlıkarınca, kutular, sepetler, mutfak eşyaları kolay depolama için özel raflar ve bölücüler ne.

Eğer ne istediğinizi biliyorsanız hayallerinizdeki mutfak kolaydır Seç

bir mutfak seçerken göz önüne alınması gerekenler ↑

o mutfağınızı görmek istiyorum ne hostes istedi. Cevap, elbette, şudur: "Rahat ve konforlu." Mobilya üreticileri o her türlü ihtiyacı karşılayacak böyle bir yelpazede sunuyoruz. Ama, yine de, sipariş veya mobilya satın almadan önce, aşağıdaki sorulara cevap:

 • Kaç üye ailenin mobilya dizayn edilmelidir? Aynı anda iki kişiyi pişirebilirsiniz?
 • Ne kadar sıklıkla mutfakta yiyorsun? Kaç kişi masaya oturup kaç kez günde olacak?
 • Ne kadar sıklıkla yemek yemek yapar mısın? Belki sabah sadece, kahve içmek iş yerinde öğle yemeği ve akşam yemeği için hafif bir şeyler tercih ederim. Yoksa sadece hafta sonları yemek pişiriyor. Rahat bir yemek pişirmek için gerekenler düşünün: Bir yemek ya da mutfak masası ve belki de yeterince katlanır masa olacaktır.
 • Mutfakta ne işin var? Sadece misafir alarak, rahatlatıcı TV izlerken, yemek, ya da daha çok ve silmek için. Belki pişirme veya akşamları mutfakta çalışmaktan keyif hobileri var.
 • Hangi renkleri mutfak mobilyası olmalıdır? seçim değil sadece kişisel tercihlerine değil, aynı zamanda aydınlatma, duvarlar, zemin, tavan rengi değişir.
 • Nasıl kullanılabilir alanı kullanacak? Odanın büyüklüğü ile memnun musunuz? Değilse, nasıl alanı artacak? duvar taşı veya oturma odası ile mutfak birleştirir? teknik koşullar dairesinde mutfak donatmak için mi ya da daha büyük biz ne ile içerik olmalıdır?
 • Size gerekli olan etkin yüzey alanı nedir? Tablonun yüksekliği nedir? aletleri ne tür mutfakta yerleştirmek için plan? Seçilen cihazların genel boyutları hakkında bilgi gerekiyor.
 • Ek kapsama ihtiyacınız var mı?
 • Eğer mutfak dolapları içinde saklamak yiyecek miktarı nedir? Eğer kış için sebze veya yurt içi hazırlıkları için raflar gerekir mi?
 • Nasıl işyeri organize etmek istiyorsun? evye, ocak, buzdolabı - Birkaç "iş üçgeni" yerin sürümü vardır. Eğer daha uygun edeceğinizi düşünün.
 • Ben bir hayvan beslemek için mutfakta yerleştirmek gerekir mi?
 • herhangi standart dışı açılar, çıkıntılar, nişler var mı? Onları nasıl kullanmak istiyor musunuz?
 • Burada havalandırma kanalları, elektrik prizleri, su temini, kanalizasyon mi? Eğer yapabilirseniz, güç prizi, lavabo taşımak ister?

Tüm bu soruların kendim yanıtlayan sen mutfak iç mimar veya ev arayarak gidebilirsiniz.

Web'de zaten bu fotoğrafı mutfaklar gördüler veya mobilya mağazasında olan varsa, kesin, uzakta renkler, desenler ve dokular çeşitli gözünden kaçtı.

klasik tarzda Mutfak - modern dairelerde en yaygın varyant

Bu mobilya yaşlanmak asla ve demode asla. Klasik mutfağı genelde güzel, ahşap ağırdır, oyma. Mutfak elbette, her aileyi gelemez, tahtadan yapılmış. oda yüksek tavanlı ve geniş pencereler, klasik tarzda mutfak, geniş Ama eğer - bu ne ihtiyaç vardır. madde o kadar ucuz, ama iyi taklit ahşap - ve paradan tasarruf etmek için, mobilya MDF sipariş edilebilir. sizin için mutfak daire favori bir yer olmasını işte atmosfer, sakin ve sağlam.

Mutfak Art Nouveau büyük şehirlerin kendine güvenen, başarılı sakinleri tercih

Bu en popüler yerlerinden biridir. Bu kolaylık öncelik verir. Tüm ayrıntılar en ince ayrıntısına kadar düşünülmüş. Burada ve ankastre ve işlevsel bir çalışma alanı ve yemek için uygun bir yer. Ama Art Nouveau tarzında mutfakta gereksiz şeyler yoktur. Renk olarak, bu tür yemekleri genellikle parlak, ama parlak ve açık değildir. İç çok fonksiyonlu, gösterişli değil, sessiz.

nedeniyle büyüleyici basitliği mutfakların tasarımında ülke tarzı popülaritesi

Ahşap cepheler, hasır mobilya, oldukça peçete ve perdeler, küçük sanatsal karmaşa. ülke tarzı Fanlar - bunlar sevgi ve ev konforunu takdir insanlardır. Mobilya MDF yapılabilir. kırsal mutfaklarında Ev aletleri genellikle gizlenir. Sen ekipman, dekore pirinç satın alabilirsiniz. rahat ve basit, ama aynı zamanda fonksiyonel ve rahat Mutfak country tarzı.

hi-tech tarzında Mutfak olan ölçülü temiz çizgileri ve farklı renklerde özgün kullanımı ile çekiyor

Stil yüksek teknoloji. mutfak yüksek teknoloji - bu kır evi tarzında mutfak tam tersi. Metal ve cam, krom ve boyalı bina cepheleri, ultramodern ekipman ve aksesuarları. yüksek teknoloji mutfağa hiçbir bağrına biblolar olmamalı. Boşluk yığılmayı için yapılmış değil. Rahat, aydınlık, ferah ve ana bilgisayarlar için çok rahat hi-tech tarzında mutfak.

mutfak mobilya stili ile Tanımlı? Bu yalnızca yarısıdır. Modern bilim adamları olarak, ruh halini de etkiler, aynı zamanda yemek yemeye arzu çünkü Şimdi, renk seçmek gerekir. Renk terapisi - renk tedavi olan eski bir yöntemdir. Uzun vücutta sadece üzerinde rengin gerçek etkisi duygusal dengesini yeniden, aynı zamanda fiziksel rahatsızlıkları tedavi eder inanıyordu edilmiştir.

huzur ve tazelik, sarı ve turuncu renkli bir ruh hali ve iştah artırır - yeşil hayatımızda ve barış, mavi içine ahenk getirir inanılmaktadır. tam tersine, iştah ve kırmızı, ama can sıkıcı bir sürü insan, ama mavi ve mavi parlak artırır, yeme isteğinin azaltır.

Nasıl mutfak seçmek için: Bir rüya için beş adım ↑

Eğer mutfak revizyon başladı ise kesinlikle, fiyat elbette en ahenkli estetik, işlevsellik açısından çözüm ve, bulmak istiyoruz. Kuşkusuz, mutfak, rahat ve ergonomik, ama en az olmalı, o renk ve mutfak için zemin, duvarlar ve önlük ile kombine stili etmektir. Örneğin, klasik tarzda kahverengi-bej mutfak çok iyi gri zemin ve yeşil duvar kağıdı kırmızı çiçek ile kombine edilmeyecektir. Yani, büyük olasılıkla tasarımcı danışarak, önceden her şeyi düşünmek mantıklı. Yani, yeni bir mutfağa beş kritik adımlar:

 • Birinci Adım: tasarım, renk, malzeme seçmek

Zaten mobilya odası tasarımı maç olması gerektiğini söylediler. Ayrıca, dayanıklılık, ısıl direnç ve nem direncinin göstergeleri mutfak, çünkü yüksek olmalıdır - oda içinde nem ve ısı artar. En çok hoşunuza malzemeyi seçebilir. Bu sunta, MDF, masif ahşap, plastik, suni taş ile kaplanmış sunta lamine edilebilir. Eğer mutfak siparişi karar verirseniz, bu şirketin ürünlerinin bir katalog sunuyor. İsteğiniz üzerine, uzmanlar tüm isteklerinizi dikkate alınacaktır olduğu bir bireysel tasarım projesi, gelişir.

Odanın düzeni içine uyum uyum ayarlamak için, boyutu hesaplanmasında dikkate bütün kamu hizmetleri yerini almalıdır. Sen mobilya düzenlemesi ve kompozisyon için çeşitli seçenekler düşünebilirsiniz.

Ergonomik ve konforlu kulaklık - Bu mobilya seçiminde en önemli parametreler olduğunu. Yansıtma elemanları dikkate mutfakta yer alacak ekipman boyutunu, yanı sıra dolaba tutacak yemekler sayısını almalıdır. mutfak tasarımının temel görevi - zaman yiyecek hazırlama harcanan ve kompozisyon ergonomik olması gerektiği anlamına gelir tablosunun, porsiyon en aza indirmek için.

Dahili aletleri - mutfak aletleri yığılmayı istemiyorum olanlar için iyi bir çözüm. Şimdi mutfak mobilyası herhangi ekipmanın entegre edilebilir - buzdolabı ve kahve makinesine pişirme yüzeyinden. ekipmanın boyut ve çıkışları yeri, bir tasarım projesinin geliştirilmesinde dikkate alınması gerektiğinden, ekipman Öncesi seçin.

 • Adım Beş: uzay organizasyonu

çalışma alanının oranı ve yemek korumak ve serbest dolaşım için yer bırakacak şekilde alan gerekli kulaklığı hesaplayın. Eh, mutfak binanın toplam alanının en fazla 20% alacaksa. masa ve sandalyeler, bara: ücretsiz alanını artırmak optimum yemek alanı için mobilya ile elde edilebilir.

mutfak seçmek daha iyidir Ne: en malzemelerin bahsedelim ↑

ve ahşap, taş ve cam ve krom gibi sunta veya MDF - mutfak farklı malzemeler kullanılarak mobilya üretiminde. Ne mutfak seçmek daha iyidir?

Doğal ahşaptan yapılmış Doğrusal mutfak bakar ve iyice saygın

Genellikle suntalemden yapılmış mutfak için dolaplar satın aldı. Bu malzeme odun daha ucuz ve neme karşı çok dayanıklıdır. Cephe (kapılar), genellikle MDF yapılmıştır (pratik malzeme, fiyat ve kalite optimal kombinasyonu) ya da boyalı MDF (bu seçenek daha pahalı, ama kapının renk - bu şık ve güzel), alüminyum profil (pahalı), katı ahşap (pahalı). cephenin seçimi öncelikle müşterilerinin finansal hazırlık bağlıdır. isteyenler uzun süre yemeğiniz, ama pahalı cephe göze alamaz, MDF yapılmış ürünler seçin. Bu malzemenin Shades 50'den fazlasını sunuyor, yani birkaç seçin. Eğer mutfağınız modern bir görünüm vermek alüminyum profillerin cephelerinin dikkat etmek istiyorum ve MDF boyalı ise (bir bükülmüş şekil verilebilir hangi bir malzemedir).

ev pişirme tercih büyük ailelere uygun lamine tezgah sunta iki sıra halinde mutfak

Tops da çok çeşitli teklif etti. göze ve en pratik düşünün edebilirsiniz malzemeyi seçin. Orada yonga yapılmış doğal ve yapay taş, plastik kaplamalı, temperli cam, alüminyum ve paslanmaz çelikten yapılmış tezgah. doku içinde tezgahı da farklıdır: mat ve parlak olabilir. Kendi özel masa üstü yapmak ve fayans, mozaik ile bitmiş olabilir.

Hafif mutfağı ile orijinal önlük, daha cazip bir ışık sunulan bile en basit mutfağı

Geleneksel olarak, nem ve yağ püskürtme kullanılan kiremit gelen çalışma alanının duvarlarının koruması için. Ama mutfak için önlük yüklemek çok daha kolaydır, özel suya dayanıklı paneller yapılabilir. Sen mobilya veya tezgahı renginde onları alabilirsiniz. Böyle bir apron bakımı kadar bazen nemli bir sünger ile paneli silin kolaydır. Üreticiye göre kurul en az 10 yıl hizmet verecek. Ayrıca farklı tasarımlarda temperli cam mutfak önlükleri için kullanılabilir.

Biz gelecekteki bir plan mutfak ↑ seçeneklerini belirlemek

Açı (L şeklinde) klasik tarzda ışık mutfak bile en zorlu metresi tatmin edecek

Plan mutfak - mobilya yerleştirme için çeşitli seçenekler.

mutfak L şeklinde - En popüler seçenek. Hatta küçük bir dairede, mutfak için idealdir. Köşe dolapları çok geniş.

Onun popülerlik Doğrusal mutfak ikincisidir. Büyük bir yemek alanı dar alanlar ve mutfak için idealdir. Kulaklık birinde ya da paralel duvarları boyunca iki sıra halinde yer alabilir.

Şık ve konforlu mutfak - ada ve yarımada. Bunların çalışma alanı odanın ortasına taşınır. yarımada merkez çubuğu vermektedir ada mutfaklar genellikle bir gaz sobası tahammül ve lavabo. Böyle bir düzenleme, büyük mutfaklar sadece sahiplerini gelemez.

mutfak U şeklinde - kulaklık üç duvarı boyunca düzenlendiği zaman. Tipik olarak, bu kulaklıklar mutfak ve oturma odası birleştirmeye karar halk tarafından seçilir.

İç dolgu ve bağlantı parçaları ↑

Eğer mutfak dolapları içinde saklamak ne olacağını düşün. Sağlamak ve tencere ve çatal için çekmece, bir mikrodalga fırın için bir açık raf, şişe tutucu çekmece. kapılar, katlama ve katlanır, kayma olabilir. Eğer küçük bir mutfağınız varsa, ek bir pull-out tablo planlayabilirsiniz. Kullanışlı raf ve döner raf atlıkarınca unutmayın. Ucuz değil, ama mutfak çok daha işlevsel onunla olacak.

Modern mutfak dolapları çok rahat ve açısal boşluk verimli kullanımına olanak

aksesuarlar gelince, gerek onu kurtarmak için. Böyle krom pahalı ve ucuz plastik gibi mobilya her zevke ve kesesine seçenekleri sunulan kollar ve bacaklar vardır. Eğer yeni mutfak bir veya iki yıl perişan işlemek istemiyorsanız, metalik krom aksesuarlar seçin. Genellikle donanım fiyat yiyecek maliyeti ¼ olduğunu ve bu iyi.

Mutfakta iyi bir Feng Shui de gereksiz olmayacaktır ↑

Daha fazla insan feng shui antik öğretileri yoluyla yaşam kalitesini artırmak umuduyla Doğu'nun bilgelik yönelmektedir. Ona göre, mutfak - evdeki en önemli yerlerden biri. Onun içinde enerjinin olumlu akışını oluşturmak ve onların sürekli istilasıyla sağlamak önemlidir. Genel kural şudur: Mutfağınızda mümkün olduğunca sık her evde öğesini kullanın. Aksi takdirde Qi etrafında durağanlaşacaktır ve elverişsiz Sha birikecektir. Mutfak nadiren kullanılan öğeler saklanabilir olmamalı. Çok faydalı saksı bitkileri olacaktır.

Feng Shui gereklerine uygun olarak dekore mutfak,, hiçbir keskin köşeler vardır

Feng Shui Masters mutfak yemek hazırlar kişi amaçlayan hiçbir keskin köşeler olması gerektiğine inanıyoruz. mutfak daha rahat hale getirmek için deneyin. mutfak havalandırmak, mutfak mobilyaları ve pencereleri yıkamak temiz oda tutun ve düzenli. Mümkünse, kirli yemekleri birikimleri kaçının. Tüm mutfak gereçleri ve gıda ürünleri yerinde ve ulaşılabilir olmalıdır.

Buzdolabı ve soba breadwinners olarak kabul edilir. Özellikle, plaka mali durumu ile ilişkili. levha iyi güney duvarına yerleştirilir. Daha büyük yakıcılar, ailede zenginlik akını için daha fazla fırsat. Bu yüzden onların fırsatları maksimize etmek farklı pişirme bölgeleri de pişirmeye çalışın. su ve ateş beş unsurların bir döngüde çarpışır çünkü değil, buzdolabında veya lavabonun yanında soba yere önerilir.

Tabak, onun adam pişirme odasında olduğunu kapısı ve herkes gördü ki düzenlemek için arzu edilir. Kural olarak, bunu yapmak zordur ve soba üstünde ayna garip, en hafif deyimiyle bakacağız. Ama cilalı yüzeye sahip aynalı tepsi veya kaput mükemmel uygundur.

Arzu edilen bir şekilde, su boruları görünümde gizlenir. Aksi halde negatif enerji yaratır.

Burası sabah, gece ve gündüz bizi karşılayan ve biz burada olmasak da bu kadar uzun kalmak sadece olumlu duygular getirmelidir. O zaman hoş ve pişirme süreci ve bir aile öğle veya akşam yemeği olacak.

resimlerde Modern mutfak ↑

klasik tarzda Mutfak ada geniş bir odada mükemmel bakacağız

Bu mutfak çok cazip da sadece işlevsel, ama yapar alışılmadık bir renk düzenine sahiptir

onun avantajları açıktır çünkü eşsiz aydınlatma sistemi, modern mutfağında daha yaygındır

bölücüler ile Kullanışlı çekmeceler sipariş sayısız baharat ve çeşniler tutmak için

Modern bir ortamda yarımada tarzı mutfağının Ayrıntılı dekor o zarif ve zarif yapar

Bu mutfak ve yemek alanı tasarımı renklerin başarılı aralığı ile başlayan ve bitirme malzemeleri kombinasyonu ile bitirerek ayrıntılı olarak ortaya koydu

Modern bir mutfak çekmecelerde mutfakta kullanılan her şey için alan sağlar

Büyük, konforlu ve her bakımdan rahat mutfak - her ev kadını rüyası. Özellikle mutfak mobilya ve tekniği üreticileri, yanı sıra çok sayıda tasarım.

Nasıl sıfırdan hayallerinizdeki mutfak donatmak için: Tam bir internet rehberi

moda ile ve en modern gibi uydurur? Sonra mutfak için Roma tonları - bu sizin seçiminiz. Sonuçta, şimdi Vogue kolaylık ve basitlik, minimalizm.

Mutfakta roman güneşlikler seçin: ipuçları tasarımcısı bir fotoğraf rehberi

Ne kadar sıklıkla mutfağa gelen sence: "Oh, ne kadar benim güzel burada"? sürekli, onların mutfak "kabine" gurur duyabileceği, o gerçekten.

Tasarımcı ipuçları ile bir fotoğraf galerisinde: resimlerde mutfak için güzel perdeler

Biz onlar (2 yıl için masaya garantisi verecek) bahçesinde tüm mutfaklar satın MDF yapılmış bir mutfak, Suni taştan tezgah birlikte harika görünüyor var. kolay görünüyor ne gibi. Ve) = Suni taştan tezgah üzerinde, -moemu kolayca temiz mutfakta, için malzemeler ne kadar kir tıkanmış değil bence en başarılı biridir ve hasarlara karşı dayanıklıdır

Çok ilginç. O kadar yararlı bilgiler topladı. Ama boyalı MDF (renk koyu kırmızı) dan benim mutfak, parlak ve bir resim ile suni taştan yapılmış tezgah, çok güzel,)) = yılda zaten duruyor yarısı, beni mutlu ediyor "mutfak bahçesinde" bu güzelliği sipariş

Ne bir mutfak yarda? Eğer sitenin linkini verebilir misiniz?

Nastya, burada kendi web http://www.kuxdvor.ru/ bir bağlantı var

Bağlantı için teşekkürler, geldi bizim için model bir çift sonra baktım, güzel

Madde gerçekten bir mutfak seçerken zaten can sıkıcı yardım ettim ama Mutfak reklam sonsuz mahkemesi ....

mutfak seçmek için zaman Uzun, sadece mutfak antepfıstığı tasarımını beğendim, fabrikada Zetta durdu. Uzun taze bir şey arıyordum, yani bunu kuzey tarafı var çünkü mutfakta hafifti. Sadece kalite ve fiyat, tasarım olsa da, internet seçimi sorgulamışlardı değerlendirmeleri bir demet okumaktayım çekti. Biz cesaret emretti. Kendimi oldukça alamadım olarak Evet, tabii, sipariş yönetimi yürütülmesi sırasında asla fabrika herhangi bir ayrıntı yoktu çıkıyor, kararın yerine getirilmesi süresi denilen, ama sadece yatıştırmak olsa da, demek çevirmeyi unuttunuz inanın. onlar gelmek zorunda, biz işten izin almak could O gün, tamam, biz sahip oldukları hisse senedi şey için ödemek zorunda değildi, sadece bir gün olduğunu, bir gün-de üzerinde her şeyi acı vardı gün benim kulaklık lay . çelik Toplama, sonunda, hepimiz önümüzdeki hafta tamamladı üç kolları ve çoklu bağlar yoksundu. Sinir, elbette zorunda kaldı, ama ne yapabiliriz, Rusya'da yaşıyor. O kadar sıcak ve rahat, apartmanda benim en sevdiğim yer mutfak bulunuyor.

değil emin) böyledir Spasib rağmen

Ve bu arada, birçok mobilya fabrikaları tasarımcı hatta ücretsiz eve çağırabilir duydum.

Şimdi anne mutfakta bakmak ve bir mobilya fabrikası Beaver danışmak verdi. Pek çok güzellik vardır. Bugün kendi Web sitesinde baktım ve bu kadar çok ilginç bulmak vardır. Ve birçok modelde bu büyük indirimler memnun.

Bölünmüş kıllar daha az var. O zaman o kadar her şey iyi dışarı dönecek tasarım bir mutfak planlamak için daha iyidir.

Eh, bir tasarımcı olmadan üzgünüm? Peki, bir standart boyutlu bir mutfak ihtiyaç diyelim, ama çizdiğiniz elektrik devresi için kendilerini affediyorum. Ve biz varsayarsak zaten ekipman değerinde (aynı buzdolabı veya çamaşır makinesi var) var, yine de mutfakta ne var için, bir şeyi değiştirmek için, kaydırmaya şey var. Genel olarak, ben set deneyler haline olmazdı ve tasarımcı neden olur. Özellikle de Beaver fabrika sunmaktadır. Onların mutfak satın alın ve onlar özgür proje yapmak. Eh o da, anlaşmak çok uygundur?).

Ben yapayalnız, bir tasarımcı işe yoktu, ama bir mutfak uzun düşünceyi alırken, istediğim ve hangi tarzda ne şekilde. Bu firmanın mutfaklar Harlequin içinde bana çok yardımcı oldu. Tüm açıkladı iyi yolu önerdi. Fiyatlar çok memnunuz

Vay? Kendisi bir proje yapmış? Bu beni kahramanlığın için doğru. Ben ölçümler düzgün kaldırıldı çalışır vermedi hatırlıyorum. Sonra bulmaca zaman fabrika Beaver, tasarımcı gelebilir düşünüyorum ve hepsini kendisi yapmak. Ve tamamen ücretsiz şeydir. Eh, Beaver mutfak, yanı sıra çok sayıda fabrika emretti.

Eh, kadınlar için, kendim aldım fabrika Beaver birçok yemek, ben şaşırtıcı değildir düşünüyorum, mümkün ölçümler de (((I ateş olmayabilir genellikle uygundur, bana olur yapamadı. Ve gerçek gibi görünüyor. Ayrıca My mutfağı ile Bu fabrika ve ben çok mutluyum. Ama çıkarılır ve ölçümler ve tabii projeyi yapmak aslında çok büyük bir artıdır.

Ve tasarım projesi hazırlanması konusunda cimrilik olmaz. Biz kabinde onu mutfak zetta aldığımda Özellikle, proje ücretsiz bir hizmeti çiziyordu. Bu tasarımcı sayesinde, bizim mutfak kullanımı açısından en işlevsel ve kullanışlı dönüşmüştür. Kendimi bir yol ile gelip mümkün olmamıştı olurdu.

Biz MDF mutfak ekoshpon ile kaplanmış olması. Harika görünüyor! Görsel olarak, doğal odun ayırt ve aynı dizinin daha azdır edilemez. annelerin bakımında sadece her nemli bir bezle mobilya silin pişirme sonrasında çalışırken, huysuz yok. Zetta kabinde bir mutfak aldı. Biz 35 gün boyunca hızlı hale getirmiştir.

Ben kendisi almıştır Provence stili mutfakta değilim. Fabrika bir kunduz buldu. Sadece İtalya bu yemekler yapabilir, ama aynı zamanda Beaver fabrika gayet mutfağı marka çıkıyor. Tüm detayların doğruluğu karşılanmaktadır. Sadece gerçek Provence. Ve İtalya'dan daha kötü.

Olga, gerçekten Beaver fabrikasında iyi yemek yapmak için biliyorum, iddia edilemez. Ve iyi insanlar makul bir fiyata yüksek kaliteli mutfağı satın göze böylece fiyatların normal kalması, bitti.

Kabul ediyorum arada, Beaver'a fabrika fiyatların normal kalır. birçok üretici, çelik fiyatlarının hızla arttı varsa, fabrika Beaver, sağ adamlar, gerçekten ortalama kişi mutfak satın almaya gücü olan fiyat, olacaktır.

Popüler mutfak iç stilleri - fotoğraf, tasarım ipuçları

Size en yaygın mutfak iç stilleri gösteren bir bakış sunuyoruz. Eğer sorunsuz hatta küçük ayrıntıları görebilirsiniz Fotoğraflar, artmaktadır.

rahat ve konforlu bir mutfak tüm aile fertleri rüya, ilk etapta evin bir bayan pratik ve fonksiyonel görür. Sen zor yeni tasarım lehine bir karar vermek bulmak? Biz tavsiye ile size yardımcı olacaktır.

Mutfakta Revizyon iyice yapılır. Onun yenileme, iletişim, mobilya, ev aletleri komple değiştirilmesi: Genellikle tarzı mutfağının radikal değişiklik ile. Sadece yemek için önemli kararlar sosyalleşme ve yapmak için bir yerde değil, - birçok aile içinde bu dairenin merkezi olarak kabul edilir çünkü bu tür dikkat, çok büyük bir odaya verilmez.

Klasik tarzda Mutfak tasarım

Klasik tarzda mutfak iç incelememiz ilk sırayı alır ve şaşırtıcı değildir. Ortalama ailesi sık sık onarımlar yapmak göze, bu nedenle uzun süreli kullanım bıkmak olmayacak seçeneği seçemezsiniz. Klasik kısıtlama, göze batmayan, güvenilirlik ve işlevsellik farklıdır.

Klasik versiyonunun şüphesiz avantajları olasılığı vardır ki:

 • rasyonel alanı düzenlemek;
 • iç detaylarını düşünün;
 • Farklı renklerde mobilya seçmek;
 • görsel olarak oda genişletmek;
 • Organik olarak yemekleri ve aksesuarları almak.

Eğer standart bir dairede mutfak tasarımının stilini değiştirmek zaman, uzmanlar kolayca uzayda görsel artış oluşturabileceğiniz bu seçeneği tercih etmenizi öneririz.

Fotoğraf size harika bir fikir söylemek - Hatta 5,5 m2 bir alanda, 6 m 2, 10 m2 8m 2, yüksek kaliteli ısmarlama mobilya yapabilir ve farklı stilleri mutfak iç mekanlarda yapılan güzel olsun ile.

Büyük bir odada klasik tarzda uygulanması genellikle koyu ahşap mobilya almak. masif kornişler, geniş iplik - Bizim durumumuzda geleneksel dekor olmadan hafif gölgeler kulaklık tercih vermek gereklidir.

Mobilya klasik için en popüler renkleri - bej, kahverengi. Tekstil, döşemelik seçilen sade, göze çarpmayan.

Bu yılın en gözde Provence tarzında bir mutfak iç düşünülebilir, ancak birkaç cesaret kadar evinde böyle bir risk yapmak. rahat ve sıcak bir dekora sahip tüm, ancak kendi elleriyle Provence ile yapmak imkansız olacaktır korku durur.

tasarımcı ile bu fikir çok çabuk bir gerçeklik haline, ancak profesyonellerin tavsiyesine uyup bir hata yapmak korkmayın, eğer aynı zamanda kendi başlarına, bununla başa çıkabilirim. İlle tamamen birkaç noktaları göz, tasarımcıların tüm fikirleri uygulamak her şeyi çalıştı olduğunu varsayalım için yeterlidir.

şık ve zarif Provence kurmak, şunları kullanabilirsiniz:

 • açık renkler -, beyaz, bej, mor açık mor, mavi, yeşil;
 • Özellikle yaşlı, ahşap mobilya, beyaz;
 • Çiçek bolluğu - saksı, vazo içinde, hatta kurutulmuş canlı;
 • nazik, floral veya süs desenli tekstil;
 • Seramik, döküm parçaları, üzüm ürünleri.

Eğer gerçekten mor tonu (Provence zorunlu özellik) beğenmezseniz, başka ana renk seçin ve zaten ülke tarzında bir mutfak tasarımı alabilirsiniz. Önemli olan - tonları toksik olmayan, doğal olmalıdır.

Ülke, Provence gibi, rustik tarzda ifade eder. Sadece doğal malzemeler (ahşap, taş, mermer) kullanır ve aletleri de değildir iç öne çıkıyor ve bu nedenle biz ülke klasik çok benzer olduğunu varsayabiliriz.

Sen Mevcut ahşap ve kil gereçleri unsurları, keten perdeler olmalıdır. Çok küçük oda ülke için - oldukça iyi bir fikir, mobilya katı, hakiki olmalı çünkü.

mutfak stilleri yukarıdaki iç tümü, fotoğraf tasarımları güncelleştirme geçecek fazla zaman yok olduğu klasikleri, provence, ülkeye sahip olmak tercih edilebilir olduğunu göstermekte. Böyle bir dönüşüm uzmanları katılımı olmadan yapmak deneyebilirsiniz - Hepsi ortak özellikleri ve en önemli şey vardır, birbirlerini yankı.

minimalizm tarzında mutfak

Geçen yüzyılın minimalizm altmışlı yıllarda Modaya muzaffer ve muhtemelen sonsuza birkaç yıl önce döndü. Bu nedeniyle yeni üretim teknolojileri mobilya cepheleri mümkün hale gelmiştir. minimalizm tarzında mutfak tasarımının Hallmark güzel işlevsellik ve dayanıklılık olduğunu. Hepimizin yüzey pürüzsüz, parlak yaparsanız Bunların hepsi gerçek.

iç Rusların tüm yaş grupları gibi bu tür modern bir tarz. dekor çok elementin, monokrom renk eksikliği gibi gençler. Doğru geometrik şekiller, temiz çizgiler, hiçbir karanlık kısımlar yaşlı insanları çekmek.

pişirme yerine hostes her şey elinizin altında olacak şekilde konumlandırılmış (büyük ve küçük) mobilya ve ev aletleri tüm öğeleri önemlidir. kolay olacaktır minimalizm uzayda çalışma yüzeyine, buzdolabı ve fırın ile mükemmel üçgen oluşturun.

iç hangi çağdaş yardımıyla oluşturabilir hiçbir ekstra küçük şeyler olacaktır. Art Nouveau tarzında Mutfak tasarım sahipleri çok pratik ve konforlu bir yer için olacaktır.

modernitenin Özellikleri:

 • mobilya parçaları - hacim, yatay;
 • kapı ile raf - açılıyor;
 • neredeyse tavana garniturnaja blok;
 • ev aletleri - yerleşik;
 • aydınlatma - yerleşik ışıklar, spot ışık;
 • Çeşitli renkler;
 • detayların asgari;
 • panjur, panjur, perde, fırfırlar, Biyeli olmadan - Pencerelerde.

modernitenin ana ilkesi - pişirme ve yeme ama mutfakta da amelleri de oldukça olağan değil açısından sadece pratiklik ve maksimum konfor vurgular işlevsellik.

mütevazi, düz, mükemmel vücutlu - Cam ve metal severler mutfak iç yüksek teknoloji tarzı keyfine varacaksınız. Eğer bir yüksek teknoloji önce, basit bir ipucu kullanabilirsiniz emin olmak için: baskın renk olduğu ve onu zıt başka.

Buna karşılık, genellikle kullanılan aşağıdaki renkler olarak - çelik, siyah, gri, kırmızı, sarı, mavi, yeşil. Onlar böyle bir iç maceracılık eğilimi, alışılmamış düşünce var olduğu doğada sadece insanlar tercih ediyor.

Hi-tech - bu ekipman, iletişim cutting kenarı, ama onlar gizlemek veya yerleştirin yapılan mühendislik sistemleri gibi, neredeyse görünmez. tüm çağdaş stilleri gereksiz ayrıntılardan işlevsellik ve pratikliği, uzay maksimum genişletme, özgürlüğü birlikte olarak Minimalist ve modern hi-tech benzer olabilir.

Lütfen dikkat - Mutfakta başrol belli bir tarzı ve iyi seçilmiş renk çalış! fotoğraflarında açık olduğunda hangi tarafta net değildir ve doğru renkleri seçmek çok önemlidir. oda az aydınlatmalı yan ise Örneğin, sadece hafif tonları kullanmak gereklidir.

İç stilleri Fotoğraf mutfak tasarımı olabilir ne kadar çeşitli gösterir. ne istediğinize bağlı - enerji veya rahatlama bir destek, istenen elde edebilirsiniz. Sakin stiller - Rahat, konforlu - Belirli renkte minimalist, modern klasik, country müzik değil, aynı zamanda yüksek teknoloji, aynı olabilir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

8 + 2 =