En iyi Çamaşır makinesi nedir

Hangi şirket çamaşır makinesi seçilir?

ev aletleri satın almak için bir ihtiyaç olduğunda, eğitimsiz bir kullanıcı seçimi ikilem ile karşı karşıya - birçok üretici eşit değerde aralığında çamaşır makinelerinin benzer modeller sunuyoruz.

Hangisi seçilir? hangi şirket daha iyidir, tamircilerin servis merkezleri söylüyor yorumlar nelerdir?

Çamaşır makinelerinin Üreticiler: daha güvenli bir?

Beyaz eşya pazarında şu üreticilerinden çamaşır makineleri gösterilmiştir:

 • Bosch (Almanya)
 • Siemens (Almanya),
 • Electrolux (İsveç)
 • Zanussi (İtalya, Electrolux grubunun bir parçası)
 • LG (Kore)
 • Samsung (Kore)
 • Ariston (İtalya)
 • Indesit (İtalya)
 • ARDO (İtalya)
 • VECO (Türkiye)
 • Atlanta (Beyaz Rusya)
 • Şeker (İtalya).
 • Güvenilirlik. Her yıl, servis merkezlerine göre, çamaşır makinelerinin güvenilirliğini sırada yer alıyor.

  Garanti onarımları toplam satış modellerinin% 5'ten az olan ve Electrolux hafifçe onlara gerisinde - 5-7%: Üst çizgi Alman markası Bosch ve Siemens olduğunu. güvenilirliğinin yüksek düzeyde gözlenmiştir ve çamaşır makinesi Kore LG grubu: ilk çalışma yıllarda kopma oranı% 10 geçmez.

  doğruladı ve kullanıcı yorumları edildiği, çoğu kez beklenmedik kendini gösterecektir günlük yaşamda İtalyan markalarından Ariston, Indesit, Ardo nüfusunun arasında popüler. iki ya da üç yıl içinde Hatalar, 20-30% satan modellerinde ortaya çıkar.

  Marka çamaşır makinesi: avantajları ve dezavantajları

  Uygun bir modeli seçerken dikkate imalat firmaları ve ürünlerinin özelliklerini almak önemlidir.

  program ve fonksiyonları ve sezgisel bir arayüz ile çeşitli Sessiz güvenilir teknoloji. cep telefonları, geliştirilmiş özelliklere sahip bir ortalama fiyat segmentinde ve prim vardır. hizmet merkezleri çalışanları, bu marka neredeyse tatmin edici, hem de sahipleri değildir.

  Basit ve güvenilir modellerin geniş fiyat aralığı ile cihazlar kullanmaya - ekonomik den prim seçeneklerine. Maliyet Bosch / Siemens modeli işlevselliği ile orantılıdır: için "otlichno9raquo yönetmek standart özelliklere sahip ucuz otomobiller; pahalı makineler kullanışlı programları ve ek modları çeşitli sahip olarak.

  eksiklikleri arasında - .. yedek parça yüksek fiyat ve böylece sadece orijinal Alman parçalar ile donatılmış makinelere, depo hizmet bekleme süresi makbuz.

  Koreli endişe iyi tekniği üretir: Kullanımı kolay, dayanıklı ve güçlü. Cihaz niteliksel herhangi modda sessiz yıkama ve sıkma, görevi ile baş ve nadiren başarısız olur.

  teknik özelliklerini geliştirmek için, üreticilerin modellerinin birkaç için doğrudan tahrik sistemi geliştirdik. yıpranmış yatak omentum su kontrol ünitesi zarar verebilir hat sürücü üzerinde düşebilir zaman - servis mühendisleri göre, çamaşır makinesinin yapısında tek olası zayıf nokta. Ancak şirket 10 yıllık garanti bu eksikliği için dengeler daha fazlasına sahiptir.

  Bu markalar kimlikleri nedeniyle birbirleriyle karşılaştırılır - ikisi de bütçe modelleri sundu, onlar sıkma döngüsü, düşük gürültü seviyesi, işlevsellik, programlar ve sezgisel arayüzü çeşitliliği sırasında iyi bir direnç var.

  Önemli bir dezavantajı tamir algılandığında - bu firmalarda davul makineleri döküm ve yatağın arızası durumunda tüm yapısını değiştirmek için gereklidir. Bu durumda Onarım çok daha pahalıdır.

  düşük gürültü seviyesi ve çekici tasarımı, "italyantsev9raquo karakteristik ile kararlı makinesi;. Ancak, amortisör ve süspansiyon tankında eksiklikler kendi yurttaşları, Ariston ve Indesit çok daha sık bir müşteri servis mühendisi eline düzenli aksaklıkları ve marka çamaşır makineleri yol açar.

  işlevselliği Rus alıcılar çekiyor ile birlikte düşük fiyat: Ülkemizde Türk tarafindan ekipman talebi bulunmaktadır. Uzmanlar güvenilirlik değerlendirmesi hazırlanmasında marka gözünü sidestep olmasına rağmen, sahipleri genellikle onu övdü: Hizmet, işlevsellik, basitlik ve kullanım kolaylığı uzun ömürlü olması için.

  Sessiz, kalite ve güvenilirlik, rakiplerin aralığına uygulamak makul - Eğer mütevazı bütçeye dayalı çamaşır makinesini seçerseniz, aynı kriterler ise göz kapağı modelinin daha yakından göz değer.

  onarım yalnızca Avrupa montaj eğer satın almak için uzmanlar tavsiye bunun için böylece bileşenlerin sık kırılması şimdi 2011 yılına kadar, bu teknik tatmin edici değildir ve yıllardır hizmet ama. Rus mağazalarda satılan aynı model montajı, Rusya Federasyonu gerçekleştirdi.

  Karışık yorumlar - bazı başarılı modellerin bir dizi belirterek, marka öven, bazı aşınma parçaları şikayet (amortisörler, süspansiyon yayları vb davul). Tüketiciler sık ​​arıza ve hatta bazı modellerde mevcut miktarına göre ayarlanan değil cihazın, kırılganlık ile memnun.

  Ucuz kompakt otomobiller ev aletleri Belarus üreticisi. Ne zaman katı Avrupa markalarının cihazlarla karşılaştırıldığında, yapım kalitesi ve güvenilirliği ile ilgili yabancı rakipleri alt çamaşır makinesi Atlant. Gerçek değerlendirmeleri arasında çok şikayet var.

  7-10 yıl önce, mükemmel bir üne sahipti ve uzun ve sorunsuz hizmet için takdir, ancak son yıllarda hizmet mühendisleri göre ekipmanın kalitesi, kötüleşti. Bu muhtemelen daha ucuz modeller kaynaklanmaktadır - Rusya'da gidiş bugün Şeker makineleri.

  Buna rağmen pozitif müşteri yorumları: basitlik ve kullanım yıkama kalitesi ve cazip fiyat Candy kolaylığı düşük teknoloji telefonlarda arasında rekabet gücünü korumak.

  Farklı markaların video test çamaşır makineleri:

  Bir yıkama makinesi üzerinde garanti

  12 ay - çamaşır makinesi için standart garanti süresi. Bazı üreticiler masraflı yeni gelişmesini teşvik ederek arttırmak - Samsung, doğrudan sürücüye LG ve benzeri ile modelden Ecobubble ..

  Nasıl bir çamaşır makinesi seçilir?

  fonksiyonları ve kabul edilebilir fiyat aralığı bazı kişisel tercihleri: Önce makine seçim kriterlerine karar.

  Aygıtlar iki tipe ayrılır: bir ön ve kurutma makineleri.

  Böyle kolay kullanımlı bir yan kapı ile ön, gibi makinalar: kolayca lavabonun altında, mutfak mobilyaları entegre ve şeffaf kapı İçinde neler olduğunu görmenizi sağlar.

  dikey makineler de avantaj yük: stabil, ve titreşim bu nedenle daha az duyarlı olan hormonlar; Buna ek olarak, kapak yıkama sırasında açılabilir ve gerektiğinde çamaşır yükleme ile hazırlanır.

  Dar makineleri yakın kesimlerde ortam için en uygun olan, ancak tüm yıkama küçük bölümlere sahip olacağı anlamına gelir, 3, 5 kg yük için dizayn edilmiştir. Büyük bir aileniz varsa, bir mutfak alanı veya banyo 50-60 cm cihaz genişliğini barındırabilir, 6 kg daha yüksek bir yük endeksine sahip modellere tercih vermek gereklidir.

  Nasıl bir çamaşır makinesi seçilir? Video Kurulu:

  yıkama, ekstraksiyon ve tüketim bir sınıfı

  Tüketici elektroniği pazarında sunulan makinelerin çoğu, bir veya daha fazla göstergelerle ilgili sınıfına karşılık gelir ve.

  60 ° C'de bir saat, yıkama testine sınıfı verilen modeli Yıkama: 100% sonucu çamaşır ve hiçbir kirlilik temizlik standardına tekabül ettiği takdirde sınıfı yer almaktadır. Şimdi çamaşır makineleri bile bütçe sürümünde birkaç istisna dışında, en yüksek sınıf karşılar. % 1-3 - - Ancak, sınıflar A ve B arasındaki fark önemli değildir ve modelin seçimi temelde etkilenmez.

  Sıkma sınıfı çıkışında çamaşır nem ortalama ile belirlenir: A -% 45 B -% 50 C -% 60. Her bir sınıfı da sıkma esnasında tambur devir sayısına karşılık gelir - makine P 1000 d / dak yapar .. servis uzmanları büyük devir Resim sayısı ile bir teknik kullanarak bu noktada iddia - en fazla 400 - daire nem seviyesi programları ve narin kumaşların yıkanması giysi çoğunluğu hafifçe sıkmak tetiğine Ayrıca, bir birim sınıfının C sağlar% 60, olduğu -500 rpm.

  Sınıf modeli enerjisi, 60 ° C'lik bir su sıcaklığında bir saat süre ile yıkarken aşağıdaki gibi ayarlanır: Sınıf A + - 0.17 kW / saat / kg, A - 0,17-0,19 kW / saat / kg, V - 0, 1&9minus;0.23 kW / saat / kg. Çamaşır makinelerinin çoğu güncel modeller ek enerji tasarrufu programları ile donatılmıştır.

  apartman elbiselerini kurutmak için yeterli alan yoksa, ek fonksiyonu ile çamaşır makinesi seçebilirsiniz, ancak bu makine% 20-30 daha pahalı standart aşıyor.

  Çamaşır makinesi çok zor değildir seçin: onların ihtiyaçları, yani fonksiyonları ve vazgeçilmez olan özellikler, aile bütçesine olasılığını yanı sıra avantaj ve farklı markalar ekipman dezavantajlarını anlamak için yeterlidir ...

  en güvenilir çamaşır makinesi hangisi markasıdır? Bir çamaşır makinesi seçimi için ipuçları

  Çoğu zaman, alıcılar çamaşır makineleri ne marka en güvenilir, ilgilenen edilir. Belirli bir ev aletlerini seçerken tercihini ne vermek? Her modelin hangi özellikleri dikkat etmek? Tüm bu soruları cevap kolay değildir. Herkes kendi gerçeği bulacaksınız. Ancak istatistiklere göre, ev çamaşır makinesi üreticileri arasında eşsiz bir lider vardır. Kim bahsediyoruz? Ve teknolojinin belirli bir model üzerinde odak neyi ipuçlarını yardım etmek?

  Başlangıçta birkaç anahtar noktaları üzerinde odaklanmalıdır. Onlar üretici hariç belirli bir model çamaşır ev aletleri seçmenize yardımcı olacaktır.

  çamaşır yükü türü - bu ilk şeydir alıcı karar vermektir. şey Dikey doldurma ile bir model olmadığı, bir ön olmasıdır. Her seçenek bir çok avantaj vardır.

  Eğer ilgi, çamaşır makineleri ne marka en güvenilir, bu liderler genellikle yüksek kaliteli ve farklı ön ve dikey modelleri vardır düşünmekte yarar var. Ne avantajları yükün her türü var?

  Bir ön model seçmenin en kolay yolu. Bu tip çamaşır makineleri sıklıkla bulunur. Tambur, cihazın önündedir. Bu tür birimler daha düşük bir maliyeti vardır, sahipler için uygundur, mobilya içine yerleştirilebilirler. Çamaşırların ön yüklenmesiyle doldurulmuş olan yıkama makineleri, genelde yükseklik bakımından daha küçüktür. Ancak bu teknik daha hantaldır. Keten yükleme ihtimalini desteklemez.

  Eşya dikey yükü olan bir çamaşır makinesi o kadar yaygın değildir. Kompakt ama yüksek. Yıkama sırasında, eşya yüklemesine izin verilir. Bu tür modeller genellikle çok ucuz değildir. Bu nedenle, çoğunlukla tercih verilmez.

  Bir çamaşır makinesini seçmeyle ilgili tavsiyeler vermeye devam ediyoruz. Bir sonraki kriter kapasite. Kilogram cinsinden ölçülür. Bu parametre, yıkamaya yönelik ev aletlerini seçerken en önemli önlemlerden biri olarak kabul edilmektedir.

  Kapasite cihazın bazı parametrelerine, boyutlarına (genişlik) bağlıdır. Tahsis edilen alana uyan bu modelleri tercih etmeniz gerekiyor. Bu amaçla, çamaşır makinesinin altındaki alan önceden ölçülür.

  Hangi marka çamaşır makinesi en güvenilirdir? Kapasite derecelendirmesi kapasiteye bağlı değildir. Uygulamada yaklaşık 5-6 kilo kapasiteli çamaşır makinelerine tercih edilmektedir. Bu, çocuklu aileler için ideal bir ortamdır.

  Başka bir nüans: çamaşır makinesi ne kadar geniş olursa o kadar sessiz çalışır. Dar modeller titreşimlere daha yatkındır, daha sık ses çıkarırlar. Bu özellikler genellikle unutulur. Ve "stilalki" yüklendikten sonra cihazın çok yüksek sesle çalıştığı ortaya çıkıyor.

  İplik, yıkama, enerji tasarrufu

  Aşağıdaki önemli bileşenler, bir presleme, yıkama ve enerji tasarrufu sınıfıdır. Bu parametreler ne için? En iyi tercih nedir?

  Spin sınıfı, çamaşır makinesinin çamaşırları ne kadar iyi bastıracağıdır. Bugün için en yüksek gösterge "A" harfi ile işaretlenmiştir. Yaklaşık 1400-2000 tur.

  Uygulamada, yıkamanın sonunda çamaşırların kuru olduğundan emin olmak için 1200 dev / dak yeterlidir. Evet, çoğu modelde bu parametrenin ayarlanması mümkündür ancak daha fazla sayıda devir için fazla ödemenin yapılması gerekir.

  Yıkama sınıfı, cihazın eşyaları ne kadar iyi yıkadığıdır. Sıkma durumunda olduğu gibi, bu indeks ne kadar yüksek olursa o kadar iyi olur. Bugün, tüm çamaşır makineleri üreticileri "A" sınıfı sunuyor. Bu en yüksek oran. Bu özellik bile bütçe modellerinde verilir. Bu nedenle, sınıf genellikle yıkamaya yeterince dikkat göstermez.

  Enerji tasarrufu da çok önemlidir. Özellikle çok yıkanması planlanan aileler için. Daha yüksek enerji tasarrufu sağlayan cihazları tercih etmeniz önerilir. Uygulamada, bu makineler daha pahalıdır, ancak bu makul bir harcama.

  Kıyafetlerin ve giysilerin yıkanması için en iyi ve uygun tekniği seçmek isterseniz, yıkama programına dikkat edin. Artık bu tür beyaz eşyaların üreticileri, bu alanda yaklaşık olarak aynı fırsatları sunmaktadır.

  Bazen yıkama programlarının seçimi çok büyük, kolayca karışabilir gibi gözükebilir. Aslında, metresler esas olarak aşağıdaki modları kullanıyor:

  Seçilen Stirka modelinde tüm bu programlar olmalıdır. Diğer tüm olasılıklar genellikle göz ardı edilir. Evdeki ve ailenin gardıropundaki her şeyin temelinde belirli bir modeli durdurmak önerilir.

  Bazı müşteriler, çamaşır makinesinin görünümünün onlar için önemli bir nüans olduğunu söylüyor. Buna göre, sürpriz yapabilecek imalat firmalarına öncelik verilmektedir.

  İyi bir göz atarsanız, çamaşır makinesinin her modeli kendine has özelliklere sahiptir. Çoğu zaman, Samsung her zevke uygun cihazlar sunmaktadır. Yine de, hangi markanın çamaşır makinesinin en güvenilir olduğunu bulmak istiyorsanız, tekniğin görünümüne bakmanız önerilmez. Yıkama kalitesinde veya makine işlerinde hasar nedeniyle cazip bir görünüm elde edilir.

  Ve hangi marka çamaşır makinesinin en güvenilir olduğu? Bu, herkesin en zor sorusu. Daha önce de belirtildiği gibi, herkes ev aletleri üreten her şirkete kendi görüşüne sahiptir. Bu nedenle, liderleri isimlendirmek çok zordur.

  İstatistiklere ve anket sonuçlarına iyi bir göz atarsanız, çoğunlukla aşağıdaki markalar tercih edilir:

  En iyi kabul edilen bu üreticilerdir. Ve çamaşır makinesinin modeline bakılmaksızın.

  Unutulmamalıdır ki, Siemens ve Bosch Alman çamaşır makineleri. Bu teknik, birçok uzmanı tercih etmesi için önerilir. Bu arada, ülke üreticisi cihazın kalitesine damgasını vuruyor. Bu konuda ne diyebilirim?

  Rusya'da, Çin'den her geçen gün daha çok şey var ki, herkes için bir sır değil. Bu sadece giyim ve gadget'lar için değil, aynı zamanda büyük ev aletleri için de geçerlidir. Bu nedenle, uzmanlar menşe ülkesine dikkat etmek için çamaşır makinesini seçmelerini tavsiye etmektedir. Ve o zaman sadece belirli bir firmaya.

  Tekniğin en iyi modelleri Almanca'dır. Almanya'daki yıkama makineleri kalite ve dayanıklılık bakımından farklılık göstermektedir. Nadiren kırılırlar. Bu ekipmanların geliştirilmesi ve oluşturulması, cihazın kullanım konforunu ve kalitesini düşünen deneyimli uzmanlar tarafından yapılır.

  Fakat diğer ülkelere güvenmek tavsiye edilmez. Mesele şu ki, bu ülkelerde üretim kalitesi Almanya'dan daha düşük.

  Koreli çamaşır makineleri de o kadar da kötü değil. Rusya'da, bazı İtalyan makina modelleri talep görüyor. Evet, bu tür cihazlar "Almanlar" a göre daha aşağıda ancak yine de uzun süre ve zorlanmadan yıkamanıza izin veriyorlar.

  Çamaşır makineleri hangi firmanın en güvenilir olduğu açıktır. Bununla birlikte, liderlerin listesi yukarıda listelenen listede bitmiyor. Rusya'da birçok üretici talebi var. Bunların arasında, daha önce de belirtildiği gibi hem Koreli cihazları hem de İtalyan cihazları bulabilirsiniz.

  Bazı istatistiklere bakarsanız, yukarıda listelenen liderlerin ardından, tüketiciler aşağıdaki isimleri olan üreticileri tercih ederler:

  1. LG. Koreli çocuk, mal piyasasında iyi kurulmuş. Farklı modellerde farklılık gösterir. Çamaşır makineleri LG, her tat ve farklı fiyatlarla bulunabilir. Üreticinin hem bütçe modelleri var hem de pahalıdır.
  2. Samsung. Bir başka Koreli üretici. LG gibi, geniş bir model yelpazesine sahiptir. Alıcılar, bu tür ekipmanların ortaya çıkışının kayıtsız bırakmadığını söylüyor. "Samsung" da cihazların çoğu kaliteyi değiştiriyor. Çöp makinesini bir arıza ile tamir etmek zor olmayacaktır. Düşük maliyetli, ancak fonksiyonel olanlardan pahalı "premium" sınıfına kadar modeller var.
  3. Ariston. Çamaşır makineleri İtalyan üreticisi. Herkes için güvenilir dar yıkama makinelerine sahip olacak. Bugüne kadar bu teknoloji Rusya'da toplanıyor.
  4. Indesit. "Ariston" a benzeyen çamaşır makinesi üreten firma. Uzmanlar, Ariston altında Indesit'i sık sık anladığını söylüyorlar. Sonuçta, bu çamaşır makineleri aynı bileşenlerin benzer fabrikalarında toplanır.
  5. ARDO. İtalya'da çalışan en iyi şirketlerden biri. Tipik olarak, bu üreticinin modelleri sessiz ve dengelidir. Tasarım ve fiyatlar da cesaret vericidir. ARDO'dan sadece güvenilir bir dikey çamaşır makinesi (veya başka hiçbir şey - önemli değil) olması pek olası değildir. Uzmanlar, bu organizasyonun yapının istikrarını sağlayacak bağlantıları çoğunlukla kırdığını söylüyor. Deponun ve elektroniğin askıya alınması da çok arzulanan bir şey.
  6. Zanussi. Birçok insandan övgü alan İtalyan çocuğu. "Zanussi" nin (çamaşır makinesi) uzun süre görev yapacak bir teknik olduğuna dikkat çekiliyor. Fakat farklı olabilir. Uzmanlar, çamaşır makinesini iki kategoriye ayırıyor: 2011 öncesinde ve sonrasında üretiliyor. Erken modeller özel bir önemi hak ediyor. Yıkama kalitesinden daha düşük değiller ve Alman imalatçılarına çalışıyorlar. Zanussi hakkında başka ne söyleyebilirsiniz? Bu üretimin yıkama makinesi, 2011 sonrası yüksek bir hayal kırıklığı ile serbest bırakıldı. Bazıları yeni Zanussi'yi, öngörmek zor işi olan Çin, Rus, İtalyan, Alman ve diğer bileşenlerle ortaklaşa derler.

  Belki de, bunlar tüm en yaygın üretim şirketleri. Cihazın hangi modele sahip olacağı önemli değil - ön veya dikey yüklemeyle. Önemli olan, tüm üreticilerin avantaj ve dezavantajlarının her tekniğe yansıyacağıdır.

  Dolayısıyla, açıkça belirtildiği gibi, mağazada güvenilir bir çamaşır makinesi bulunabilir. Bir otomat ya da değil önemli değil. Ev aletlerinin servis merkezlerinin çalışanları modern üreticiler hakkında ne derler? Müşteri şikayetlerinin en doğru değerlendirmesini ve istatistiklerini verebilirler.

  Moskova'daki çamaşır makinesinde çeşitli onarım hizmetlerinin çalışanlarına inanıyorsanız, son yıllarda Ariston ve Indesit standart dışı bileşenleri kullanmaya başladı. Özellikle, cihaz yönetimi için kurulan panolarda. Bir süre sonra, "Ariston" ve "Indesit" den gelen yeni çamaşır makineleri "Noel ağacı gibi yanıp sönmeye" başlar. Cihazlar hızla onarılıyor, ancak hala bir tür rahatsızlık duyuluyor.

  Electrolux, gerilim "pulları" sıçramalarına karşı en dirençli değil üreten bir üreticidir. Cihazı 230 volttan daha fazla veya 200'den daha düşük bir prize bağlarsanız "arabalık" durumuna başlar. Bazıları, çamaşır makinesinin bozuk olduğunu düşünüyor. Bununla birlikte, normal voltaja bağlandığında sorun kaybolur. Buna ek olarak, bu üretici diğer bileşenlerin kalitesine göre ayrım yapmaz.

  Çoğu zaman "Kandy" den gelen çamaşır makinesiyle uğraşmak zorunda değilsiniz. Son zamanlarda, bu üretici çok yüksek kaliteli bileşenler kullanmaktadır. Malların pazarında, Candy çok iyi bir ışıkla kendini kanıtlamıştır. Kompakt bir çamaşır makinesine ihtiyacınız varsa, ucuz ve yüksek kaliteli bir model seçmenizi sağlayan "Kandy" dir.

  Çoğu üretici üreticisinin bugüne kadar aynı parçaları kullandığını göz ardı edemezsiniz. Örneğin, "Kandy", Hoover, Iberna, Zoppas'ı ifade eder. "Electrolux" - "Zanussi" ve AEG'ye. Ve benzerleri. Bu nedenle, hangi çamaşır makinesi firmasının en güvenilir olduğunu tahmin etmek o kadar basit değildir. Çoğu durumda, yıkama kalitesi ve farklı şirketlerden gelen cihazların güvenilirliği aynıdır.

  Şimdi bir çamaşır makinesi nasıl seçileceği anlıyoruz. Nasıl üreticilerin tercih vermek mi? Bu soru da artık bir sır değil. Aslında, tüm şirketler başarılı bir model yok ve çok fazla.

  Çamaşır makinesinde garanti süresi dolmamış ve cihaz alıcıya bir sürü sorun teslim zaten, ya da bunu alışverişi veya tamir durumunda. Hizmet merkezlerindeki çalışanlar çalışılan tekniğin seçimi akıllıca yaklaşılması gerektiğini temin ederim. mükemmel kalite ile çamaşır makinesi yaklaşık 5-10 yıldır ve daha uzun değilse, eğer şanslıysak.

  Buna ek olarak, belirli bir cihaz modeli satın almadan önce bu konuda müşteri değerlendirmeleri incelemek için tavsiye edilir. Bazı özellikler tüketici değil, hizmet merkezlerinin çalışanları olduğunu vurgulayabilirsiniz.

  Bu ipuçları ve püf tümü doğru seçimi yapmanıza yardımcı olur. Uygulamada, çok sık BOSCH aletleri satın, "Electrolux" ve "Samsung", esas olarak, çünkü kullanılabilirlik ve model çeşitliliği. Nerede daha iyi bir çamaşır makinesi satın almak? ev aletleri uzman dükkanlarda. bu makinaları sipariş İnternette tavsiye edilmez.

  Uzman görüşü: en iyi çamaşır makinesi ne

  Tüketici herhangi bir model lehine bir seçim yapmak kolay değildir, böylece Halen pazar büyük çamaşır makineleri olduğunu. Üreticiler zor bir seçim önünde müşteri koyarak, daha fazla gelişmiş seçenekleri ile ürünlerini donatmak. Bu yazıda operasyonun ilk birkaç ay içinde onu pes etmemek için, çamaşır makinesi satın almak için en iyi olanı anlamaya çalışacaktır. Yorumla uzman değerlendirmeleri ve sıradan kullanıcıların görüşlerini yönlendirileceksiniz.

  çamaşır makineleri nelerdir

  çamaşır makineleri iyi, imkansız ne bugün, birkaç kelimeyle söyle. Herhangi bir teknoloji olarak fonksiyonel özelliklerini, teknik özelliklerini, avantaj ve dezavantajları vardır. Çamaşır makinesi istisna değildir. Biz parametreleri ve işlevselliği farklı üreticilerin birbirleri çamaşır makineleri farklıdır anlamaya çalış.

  Bir önden yüklemeli ve dikey: Modern çamaşır makinesi, iki tiptir.

  Bir çamaşır makinesi satın önce makul olduğu yer önceden belirlemek, yardımcınız olacak nerede, bunun ne olması gerektiği boyutu yönlendirmek için yardımcı olacaktır. Aslında seçim herhangi bir standart boyutta ekipman sınırlı değildir bugün olmasıdır. mağazalarda bulabilirsiniz:

  • Dar bir model, burada en fazla 45 cm daha derinliği;
  • Standart düzenlemelerde, 55 cm ya da daha fazla bir derinliğe sahiptir.

  banyo ve küçük daireler içinde boş alan değerini sergileyen çamaşır makinelerinin Hemen hemen tüm üreticiler, daha küçük boyutta makineleri üretmeye başladı. Ama eğer sadece birkaç yıl önce, bir şekilde bu rakam olanakları geniş bir yelpazede sağlanmaktadır fonksiyonel teknoloji, en iyi dar çamaşır makineleri sadece değil alt standart, ve tersi olduğunu bugün kesintiye.

  Özellikle dikkat herhangi bir istek için küçük boyutlu, yüksek kaliteli çamaşır makineleri üreten İsviçre firması Eurosoba (Evrosoba), verilmelidir. Dizilim, mekanik ve elektro-mekanik (akıllı) kontrol sistemleri ile tam otomatik çamaşır makineleri bulunmaktadır. Bu elle, metal tankı ve tambur gadravlicheskie amortisörleri monte edilir çamaşır makineleri birkaç üreticiden biridir. nispeten küçük boyutları sayesinde (W-G-B: 46-46-68) çamaşır yükü 4 kg'dır. Çamaşır makinelerinin ortalama ömrü Eurosoba 15 yıl 2 ila 3 yıllık bir garanti süresi vardır. Okurlarımız kişisel tanıtım kodunun «tehnka.expert-500" yararlanmak ve Eurosoba gonetc.ru sitesine yıkama makinesinin herhangi alımları için 500 ruble ek indirim alabilirsiniz.

  Bugün artan popülaritesi önden yüklemeli çamaşır makinelerinden kazandı gerçeğine rağmen, dikey hakkında unutma. Teknolojinin Her iki tür kendi avantajları var. ve kurutma makineleri iyi bir yarışma yatay yapabilir Yani mevcut seçim ihmal etmeyin. en yükleme iki tür arasındaki farkın ne, görelim.

  çamaşır dikey yük ön-yükleme (sol) ve makine ile makinesi (sağ)

  Yatay (ön) yükleme

  Onlar dikey sistem ile çok daha sonra modelleri göründü rağmen çizme Bu tip alıcılar arasında en popüler. Üreticiler, tüketici tercihleri ​​ve uzmanların görüşleri odaklanarak tekniğini geliştirmek ve potansiyelini artırmaya çalışan, önden yüklemeli tipteki sahip modellerde daha fazla dikkat. aşağıdaki yararları sebebiyle bu model talebi:

  1. Bazı markaların fiyat aralığı Dikey doldurma ile makinelerde çok daha düşüktür.
  2. Makine tasarım masa üstü altına veya lavabonun altında belirlenen mutfakta yüklemek için izin verir.
  3. Düzgün yüklü Nispeten sessiz çalışma bile uyku küçük çocuklar sırasında yıkama işlemini yapmanızı sağlar.
  4. Cihazın üst kısmı mevcut dolapları sığmayan hepsi için, genel olarak, kirli çamaşır ile temiz havlu veya sepet saklamak için raf olarak kullanılabilir.
  5. Nedeniyle yumurtadan, çamaşır sürecini izleyebilirsiniz.

  Ama unutulmamalıdır dezavantajları da vardır:

  1. Bazı modellerde yıkama işlemi zaten çalışıyor çamaşırları yeniden ısıtma izin vermez, bu her şeye yeniden başlamak zorunda kalacaktır.
  2. Kırılma teknikte durumunda, iç tarafta ihtiva edilen suyu zemine dökülebilir.
  3. Çoğu zaman, bir lastik conta sızıntısı olabilir ve böylece, sonunda, az elastik hale stiralki operasyon sırasında tamburun tam bir sızdırmazlık için gereklidir.
  4. önden yüklemeli makineleri boyutları, dikey daha büyük, özellikle de bunların genişliği.

  Bu eksiklikler, birçok sahipleri bile fark etmeyecek şekilde önemsizdir ve özellikle belirli bir model olarak görülüyor.

  İlk birimler, Sovyet pazarında ortaya çıktı dikey yük ile uğradılar. Bu teknik kirli çamaşır aynı miktarda tasarlanmış, ancak alır çok daha az boşluk. İyi WC kombine küçük daireler, banyo, yüklenir.

  Dikey yükleme türü ile makineler günümüzde az popüler yatay daha vardır. Teknolojinin bu tip önemli avantajlara sahiptir çünkü bu, şaşırtıcı değildir:

  1. Bu çok yer almaz, Dolayısıyla, bu teknik - Küçük banyolar için mükemmel bir seçenek, hemen hemen her köşesinde kurulabilir.
  2. Bir olasılık var dokinut kirli çamaşır Yıkama işlemi sırasında.
  3. Düşük titreşim düzeyi ve gürültü.
  4. tür Çocuk koruma, Tüm kontrol cihazının üst kısmında olduğu.
  5. Ön taraftan kapının yokluğu Sadece daha da kompakt hale makinenin itiraz ekler.

  Ancak, düşey yük etkisi tüketici seçenekleri ile makinelerin bazı dezavantajları:

  1. Bu makinelerin maliyeti daha yüksek benzer özelliklere sahip frontal modelleri ile karşılaştırdık.
  2. Sınırlı tasarım olanakları, yetersizlik lavabonun altında ya da mutfak kulaklık tekniği entegre etmek.
  3. Daha pahalı onarım ünite, kırılması durumunda sınırlı olması nedeniyle parçalar.
  4. dikey bir sistem ile çamaşır makinesi yıkama sırasında hala gürültülü kabul edilemez olmasına rağmen Gürültü biraz daha güçlü, önden yüklemeli modellerden daha.

  çamaşır makinesinin iki sürümü arasında seçme, kişisel tercihler, iç özellikleri ve büyüklüklerine güvenmelisiniz. Eğer metrekare ile kısıtlanır, o zaman dikey yük ile makinelere çevirdi. kemer sıkma alanı ihtiyacı dokunduğunuz olmadığını durumunda, ön yükleme ile çamaşır makinelerinde lehine bir seçim yapmak için çekinmeyin.

  modelleri en iyi hangi anlamaya çalışıyorum: dikey veya ön, bu çamaşır makineleri var diğer kriterleri dikkate değer.

  Eğer ekipman satın önce, sizin gibi bir model ile sağlanan değerlerden karakteristikleri sormalısınız. Herhangi bir özel program veya sana çok önemli değildir fonksiyonun varlığı beri, büyük bir şekilde makinenin değerini etkileyebilir.

  seçerken aşağıdaki seçenekleri göz önünde bulundurun:

  • tank kapasitesi;
  • Sıkma sınıfı;
  • Yıkama sınıfı;
  • Enerji verimliliği sınıfı;
  • yıkama programlarının türleri;
  • ek fonksiyonlar;
  • ülke, üretici, marka;
  • uzmanlardan yorumlar.

  Bir çamaşır makinesi satın almak için en iyisine karar için, daha detaylı Ya bu göstergeler anlamak için gereklidir.

  Seçim tekniğinin önemli bir kriter olan tankın kapasitesidir. Bu kilogram belirlenir. Çoğu modern cihazlar davul-çizme ile donatılmıştır 6 kg. Bu teknoloji kitabı, yıkama başına çamaşır 6 kg'a kadar yük fırsatına sahip olduğu anlamına gelir.

  Eğer sınırı aşarsanız, makine yıkama yapınız reddeder.

  bilgi için nevresim bir set yaklaşık 2 kg ağırlığındadır. Böyle yorgan veya üst kış giysileri olarak daha ağır öğeleri yıkamak için plan yoksa, o zaman daha pahalı modeller için ekstra ödeme olmamalıdır. Bunların seçimi, 5 kg, kuru çamaşır veya Indesit 4 kg kapasitesi maksimum yükte Beko firmasından, örneğin, dar bir çamaşır makinesinin durdurulabilir. Bu ürünlerin her ikisi kendi ürünleri için nispeten makul fiyatlar oluşturmaktadır.

  Bir sürü silmek planlıyoruz, ancak zaman zaman Tabii ki, eğer daha yorganlar, battaniyeler ve yastıklar, kapasiteli birimleri dikkate 7 kg ve üzeri. Sadece unutmayın: yüksek puan, yüksek birimin maliyeti olacaktır.

  Kesinlikle bir modem çamaşır makinelerine bir enerji verimliliği sınıfı vardır.

  2010 yılına kadar makinelerin Nesil: G. A dan İngiliz alfabesinin gerçekleştirildi işaretleme

  birimlerin yeni nesil:

  Tahmin edebileceğiniz gibi, en verimli +++ enerji verimlilik sınıfı A sahip olan cihazlardır. Ama basınç üreticilerine vermek için acele etmeyin. Buzdolabınız ara vermeden günde 24 saat, haftada 7 gün kullanılabilir olduğunda Elbette, bu güç tüketiminin en düşük seviyesini seçmek için mantıklı. Tabii ki, bu durumda, tasarruf önemli olacaktır. Ama nasıl haftada 2-3 kez kullanmak çamaşır makinesi, birlikte olmak için?

  Sınıflar, enerji tasarruflu çamaşır makineleri

  yaklaşık bir ve iki saat bir yarı - ortalama süre alan ürünlere, yıkama, durulama ve giysi sıkmak için zaman vardır. Nasıl somut cüzdan için bu durumda tasarruf olacak? sınıf A +++ ile donatılmış bir model için ödeme yapamıyorsanız, A üzerinde seçiminizi durdurmak Özellikle günümüz cihazlarının birçok nedeni, hatta bir bütçe kategorisinden, tam da enerji verimliliği sınıfıdır.

  Yıkama sınıfları, hem de enerji tasarrufu, İngiliz alfabesi ödünç harfler ile gösterilmiştir:

  altı sınıfları toplam. yıkamanın kalitesini belirlenmesi yöntemleri 1995 kaydedilmiştir. Onun ilke reklam çamaşır tozu çok benzer. Çamaşır makinesi, onaylanmış bir boyut ve kirlenme sahip bir kumaş parçası ile doldurulur ve 60 derecede bir saat yıkama başlatılmasında kullanılmaktadır. Teknoloji, flep mevcut standart daha iyidir yıkamak için yetenekli, A sınıfı atanan kalite sonra, B. standardı hiçbir farkı ise

  Sınıflar çamaşır makineleri

  Farkı söylemek çıplak gözle neredeyse imkansız olduğunu belirtmekte fayda vardır. Ama tekrarlanan yıkama ile zaten görmek için bir şey olabilir. Bu teknikle tarafından önerilmiştir ve bu yüzden çok şey oldu Ancak, uzun yıllar, geçti: hemen hemen tüm çamaşır makineleri, şu anda tek istisnası A sınıfı atanan otomatik seviye nadir örneklerini teşkil ileri teknoloji ile donatılmış yeni tozlar, yeni ekipman, vardı.

  Bu şekil, yıkama sınıfına benzer ve uluslararası standartlara uygun olarak belirlenir. Sıkma sınıfı - bu zaman merdane olarak dakikada tambur dönüş sayısını belirten bir parametredir. en üst düzeyde bu işlem sırasında iç çamaşırı davaya atanır, İngilizce mektup A'ya karşılık, bu en fazla% 45 nem kalır. Bu sınıf daha tekabül 1500 rpm.

  Ama makine çok ödemek zorunda kalacak çünkü yüksek oranı, bu tür yoğunlukla iplik makaraları o kadar ihtiyaç olmadığını düşünün? Ve bunda da görece "kuru" giyecek almak, tek olumsuz nokta değildir. Onun görünümünü feda etmek zorunda kalacak.

  giyim hızlarda dönen iyi bakmak pek mümkün değildir sonra bunu ütülenir ve ona iyi bir görünüm vermek için çok çalışmak zorunda.

  çamaşırhane ve devir sayısındaki artık nem yüzdesine karşılık gelir hangi sınıf bakalım:

  • A - 1500 devir / dakika boyunca - 45%;
  • B - 1200-1500 devir / dakika -% 54 veya daha az;
  • Cı - 1000-1200 devir / dakika -% 63 veya daha az;
  • D - 800-1000 / dak -% 72 veya daha az;
  • E - 600-800 devir / dakika -% 81 veya daha az;
  • F - 400-600 devir / dakika -% 90 ya da daha az;
  • G - en fazla 400 devir / dak -% 90.

  Çoğu modern çamaşır makineleri -Class C veya b sahip

  Muhtemelen, birçok şimdiki gibi sadece on yıl önce, çamaşır makineleri bu tür işlevsellik övünme olamayacağını unutmayın. Hostes, tüm elindeki vardı 2-3 mod, pamuk, yün ve narin kumaşlar arasında seçim. Şu anda, çamaşır makineleri hemen her üretici, Indesit, LG, Electrolux ve Bosch teknikleri gerçekten sunduğu tüm yeteneklere sahip olmak gerektiğine inanmaya başlar tür işlevselliği layık olmadığını. Bize en yaygın modları çoğu makineleri ile donatılmış neyi düşünelim:

  • Pamuk rejimi;
  • hassas yıkama, ya da el;
  • Hızlı yıkama;
  • yün tedavisi;
  • yorgan;
  • koyu kumaş;
  • spor;
  • Çocuk giyim;
  • giyim;
  • Hipoalerjenik çamaşır;
  • Buhar yıkanması;
  • çarşafları ve benzerleri.

  Çamaşır makinesi programı türleri

  Ancak, karşıt eğilim söz uzmanlardan yorumlar. Gerçekten de, kullanıcıların% 99 düzenli olarak kullandığınız Sadece birkaç modları. Onların yardımı ile, herhangi bir doku tipinde ve her türlü bulaşma derecesi adresinin çamaşır yapabilir. Diğerleri kişisel tercihleri ​​esas alınarak programını kullandık. Ama yine de çamaşır belli doku sürecini kolaylaştırmak için yardımcı olur.

  Çamaşır makineleri yana bugün birçok üretici know-how her türlü kalabalık seçmek için tekniğini ödüllendiren, hileler geliyor. Bazı yerleşik işlevleri ve gerçeği çok yararlıdır. İşte bunlardan birkaçı:

  Fonksiyon Çok pratik ve gereklidir. Bunun sayesinde bir kaza durumunda su sızıntısı olması durumu önlemek, hem de bir sonucu olarak, komşular alt katta sel tehlikesi yoktur. Flud - ortak özelliği, Böyle Whirlpool, Indesit, Bosch, Electrolux, Zanussi ve diğerleri gibi üreticilerin neredeyse tüm yeni araba bulunabilir.

  Benzer bir işlev, iki çeşittir:

  1. Kısmi - olası bir özel hortum satın kendi yapmak ve cihazınıza yüklemek için.
  2. Komple Aqua Dur sözde. Su nerede olmamalı alır durumunda çalışır. Bu durumda, hortum, bir çamaşır makinesinin kontrol altında, özel bir solenoid valf ile donatılmıştır. Böyle bir koruma sadece üreticiyi konabilir.

  Kuşkusuz, böyle devam "bakım altı hareketleri" özelliğini çalıştıran ve aynı zamanda, Eko Balon (yıkamadan önce tozu tamamen çözünmesi) sahip arabalar, ve diğerleri. biraz daha iyi elbiselerini yıkar, ama her derde deva değil, ama sadece bir tanıtım dublör satıcıları, kendi ürünlerinin etrafında güzel bir resim oluşturur.

  Doğrudan tahrik prensibi teknik tasarım özellikleri ise: davul kayışı vasıtasıyla değil döner ve bağlı motorun çalışması için. Bu fonksiyon özel donanımlı çamaşır makineleri LG şirketi. Nedeniyle döner parçaların bir çok olmaması, cihazın ömrü artar.

  Standart doğrudan sürücünün Karşılaştırma ve

  En son yıkama makinesi çalışma ekipman işlemini izlemek çeşitli sensörler ile donatılmıştır. Örneğin, su kalite kontrolü ve çocukların ve diğerlerinin dengesizlik koruması. Açıkçası, bu ek özellikler yıkama süreci daha keyifli ve eğlenceli hale. Ancak, onlar için ihtiyaç ödemek için.

  Çamaşır makinelerinin en iyi üreticileri - Kim bunlar? Bu soruyu cevaplamak için neredeyse imkansızdır. Herhangi uzman açıkça en iyi olanı çamaşır makineleri söyleyecektir ve üretici iyi ve bazı kötü olduğu, hangi değildir edecektir. Için belirlemek mümkün değildir. Ancak farklı üreticileri arasında başarısızlıkları sıklığını bilmek için, geçmiş 2016 için üreticilerin değerlendirmesi bakmak yeterlidir.

  Hepimiz işletmelerin tüketicileri bulabilirsiniz söyleyebiliriz. Örneğin, Indesit ve göz kapağı onların uygun fiyata tanınırlar, LG - Garanti hizmeti ve doğrudan tahrik Bosh - İyi inşa kalitesi, Samsung - fonksiyon Eco Bubble. Bu arada, herhangi bir tüketici ihtiyaçlarına ve finansal yeteneklerine göre makineyi bulabilirsiniz.

  ekipmanın kalitesine Uzman değerlendirmeler

  Sonunda kendileri için soruya cevap vermek için hangi iyi çamaşır makinesi, katılmıyorum uzmanlar değerlendirme görünümüdür.

  "Iş deneyimi, bunlardan 5 19 yıllık - servis merkezinde, ben stiralki şirketi Indesit, İtalyan üretici, daha az arıza olduğunu söyleyebiliriz. çok daha az onlara çağrı az yüzde azından. Çoğu zaman müşteriler rastlamak -. Minör hatalar şeklinde çok az istisna dışında, 6-8 yıldır teknolojiyi kullanan ve neredeyse başarısızlık yüz yok düşük-uç modelleri sahipleri "

  42 yaşında Igor, çamaşır makinelerinin tamirinde uzman.

  "Nöbetçi satış asistanı pozisyonunda ev aletleri ve elektronik mağazasında çalışan farklı alıcılar karşıya. Bir yıkama bir çamaşır makinesi mi tüketiciler vardır. tasarlamayı tercih alıcılar vardır, bunlar estetik ile teknolojinin lehine seçim yapmak. Ve yıkama programları ve otomatik remove lekeleri bir sürü, yıkama, sıkma ve gücünün en yüksek sınıf ile, örneğin Bosh olarak çok pahalı modeller, satın olanlar var. Ama çoğu zaman garanti E stiralki ortalama fiyat segmentinde altında dönen bir şey söyleyebiliriz. Bu modeller genellikle evlilikle gelmek olduğunu. Ne nedeni - Ben açıklayamam ".

  32 yaşında Dimitri, büyük ev aletleri bölümünün danışmanı.

  Bir çamaşır makinesi Alış - Ciddi bir olaydır. Tüm ekipman size 3, 5 ve 15 yıllık sonra tüm hizmet edecektir sonra. Bu nedenle onlar maksimum titizlik ile buna ilişkilidir. En iyi çamaşır makinesi ne olduğunu belirlemeye çalışırken, biz 2016 için derecelendirme revize ettik. LG ve Samsung şirketlerinden - En Çok dar çamaşır makineleri satın aldı. Siemens ve Electrolux - en popüler maksimum yük ile standart birimler arasında. Kompakt olarak mümkün olduğunca modelleri Şeker kabul edilir.

  Hangi araba 2017 yılında üstüne gelecek? Umarım, sağlıklı bir rekabet üreticileri pahasına en üst seviye modellerde fiyatları kesme ve onların kalite mümkün olduğunca az aldığımız mallara tersini yükseltmek sahibini üzdü.

  kalitesi ve güvenilirliği yüksek çamaşır makineleri. En iyi Stand-alone modeller, bunların özellikleri ve önemli teknik parametrelerin On. Avantajları ve dezavantajları, fiyat düzeyi.

  Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  46 − = 36