Nasıl köpük bir ev dışında ellerinizle yalıtmak için

Evin duvarları ısıyı korumak için mümkün değilse, hiçbir ultra modern ısıtma sistemi bunu ısıtmak için mümkün olmayacaktır. Odada azaltılmış sıcaklıkta eşyalarını ve mobilya değil, aynı zamanda binayı kendisi sadece etkileyen, keskin nem ve hızla büyüyen mantar ve küf yükselir. Uzmanlar bu ısının% 30'a kadar duvarlardan kaybolur, bu nedenle derhal onların yalıtım özen gerektiğini söylüyorlar.

Köpük - En popüler ve ucuz malzemelerden biri. O, mükemmel bir ısı yalıtkan yazık nem değildir, çürümeye ve basit araçlarla kesmek kolaydır. Ancak bu malzeme hızla ultraviyole ışık altında özelliklerini kaybeder, bu yüzden köpük ile kaplı duvarlar, asla açık bırakılmaz.

duvar köpük gerekecektir İçin:

• Astar: Burada tasarruf buna mantarın gelişmesine engel olacaktır yapışkan tüketimini azaltmak, aynı zamanda yüzey güçlendirmek ve çekişi artıracaktır kalmaz, yersiz olduğu;

• yalıtım: köpük panoları yüklenmesi sırasında kırparak harcanan, böylece 1 çeyrek edilir. m cephe yaklaşık 1.05 metrekare gerekecektir. m, köpük; kalınlığı iklim sınırı bağlıdır;

Profil bağlanması için • 6 mm dübel;

• şemsiye-dübeli 1 kare başına ( "mantar"). m, 5-8 adet gerekir.;

• (alt duvara) zemin ve köşe profilleri;

• takviye örgü: 1.35 sq. m, 1 metrekare. m, cephe; Daha iyi 140-160 net yoğunluğunu almak;

• köpük kesilmesi için Bıçak;

• sıva: tüketim ambalaj üzerinde belirtilmiştir, ancak yamaçları işlenmesi başka% 10 alacağını belirtmek gerekir;

• cephe çalışmaları için boya;

• ahşap, merdiven, inşaat sehpaları ve platformlar.

Hatta mükemmel koydu yalıtım malzemesi açık hava geçitlerin varlığında ısı önlemek için yardımcı olmayacaktır. Bu nedenle, çalışmaya başlamadan dikkatlice alçı veya tümüyle çatlakların içine dolgu macunu dökmek gerektiği önce. çözeltisine bunların içine nüfuz edebilir bir istenen boyuta önceden genişletilmiş.

Beton ve tuğla duvarlar daha iyi duvarların yüzeyinde derinliklerine nüfuz edebiliyoruz Dış işler için epoksi formülasyonları ele. bunların hazırlama iyi bir tutuş sağlamak, bina cepheleri akrilik ve mineral karışımları kullanabilir için.

Daha iyi çalışmaya başlamadan önce beton, tuğla, kontrplak vb: duvarların herhangi birine olabilecek köpük Tutkal. yapışkan kalitesini kontrol. Bunu yapmak için, onlar, Mark küçük levha kaçırma duvara karşı birkaç saniye bastırın ve kurumaya bırakın. köpük kurutulduktan sonra kötü duvardan yırtılır ve ilgili ise o zaman, yapıştırıcı kalitesi, küçük parçalar ve doğru bir şekilde seçilir.

yapışması ve takviye için uygun olan köpük 1. Genel.

bağlama 2. yapıştırıcı. Köpük Levha kuruma sırasında kayma yok kullanılırken, yüksek plastisite ve yapışkanlığı vardır.

3. köpük takviye edilmesi için yapıştırıcı: yüksek mukavemetli, fakat daha düşük bir yumuşaklığa sahiptir.

Köşelerde Gözler, çünkü her zaman mümkün değildir onlar küçük sapmalar olabilir. düzen eski moda önünü açmak için daha iyidir: kullanılarak şaküller (işaretçiler). 5-7 mm duvardan bir mesafede dübel ile süspansiyon haline sicim, bağlanan yük olup. o sallanan durdu sonra sicim sabitlenir.

işaretçileri hakkında Hizalama duvarlar

Duvarın alt plakaları desteklemek için sabitlenmiş bir metal profildir. Buna ek olarak, köpük yerleşmek ister farelerden alınan köpük korumak edebiliyor.

Bir başlangıç ​​profili sabitleme

Aşağıdaki şekillerde sayfasını sok:

• düz olmayan duvarlara sahip merkezinden çıkan çeşitli yerlerde aynı zamanda, tabaka çevre üzerinde yeterince büyük bir yapışkan katman uygulamak için daha iyidir;

• dişli bir spatula eşit tüm tabaka üzerine ince bir tabaka ile köpük düz duvarlarda yapıştırılmış bu şekilde tutkalı yaymak;

• Silindir uygulanan bir köpük için özel bir yapıştırıcı tabakanın çevre ve merkezi üzerinde uygulanır.

Çalışmaya başlamadan önce, Duvarlar kuru olmalıdır. Nemli üzerinde köpük yapıştırma zaman kış sonrası kuru değil, duvarlar, tutkal eklem kırılgan olacaktır. Yaz sıcağında çalışırken gece gündüz sıcaklıkları hala ıslak yapıştırıcının gücünü etkileyen da en iyi yol değildir düşer.

Şema yapışma köpük

Ek sabitleme köpüğü

Bu amaçla, "şemsiye" - özel köpük fişler, plastik kafa ile. Bunların uzunluğu dikkate plakaların kalınlığı alınarak seçilir. hassas plastik zarar verebilir metal bağlantı elemanları kullanılmıştır. Ayrıca, metal bir genleşme katsayısına sahiptir.

köpük için dübeller

Dübel delikleri

dekoratif ve koruyucu bir tabaka oluşturma

Bir gün köpüğün yerleştirilmesinden sonra bu şamandıra ile düzleştirilir. Evin Köşeler ek bir takviye ağ alanı ile korunur. Bu yapıştırıcı üzerine monte ve pervaz köşe mala karşı sıkıca bastırılır.

Nasıl köpükle evi ısıtmak? Ellerinizle Ev ısınma köpüğü: talimatlar

Evin Yalıtım bunu çok daha rahat içinde hayat kurmak ve ısıtma üzerine önemli miktarda tasarruf sağlar. Bugün duvarlar, zemin ve tavan yalıtımı için gayet uygun farklı modern malzemelerden çok sayıda yayınladı. Ancak, bunların çoğunluğu oldukça pahalıdır. Mineral yün veya köpükle - Bu nedenle, ülke evlerin birçok sahipleri ev eski moda yolu yalıtmak için özel tercih ederim. düşük maliyetle, bu malzemeler, mükemmel performans ve kurulum kolaylığı ile karakterize edilir. Evin köpük izole edecek şekilde bu yazıda, ayrıntılı olarak anlamak zorundadır.

Köpüklü plastik kütle avantajları

köpük avantajları arasında aşağıdakiler bulunmaktadır:

 • Hafif. Plakalar% 98 hava oluşur.
 • Ucuzluk. Bu malzeme, diğer tüm ısıtıcılar daha ucuzdur.
 • Yeter uzun ömür.
 • Yetenek hem dış hem de iç, ev ısınma için kullanılacak.
 • Kolay kurulum.
 • Çok yönlülük. Kendi elleri her durumda olabilir ile Köpük ev izole etmek olursa olsun hangi duvarları astarlı - ahşap, beton veya tuğladan yapılmış.

köpük dezavantajları kırılganlığının ve günümüzün malzemelerden daha kısa ömrü atfedilebilir. Ek olarak, fareyi yaşıyorsanız evlerin duvarlarını izole için kullanabilirsiniz, bu tavsiye edilmez. Bir köpük malzeme hamle yaparken kemirgenler ve delikler düzenlemek gerçeği. Aynı zamanda, tabii ki, onun ısı yalıtkan teplosohranyayuschih özelliklerinden bazıları kaybeder.

Eğer köpükle bir ev izole öğrenmek önce, önceden hazırlanmalıdır hangi malzemeleri anlayacaklardır. satın gerekecektir yalıtımı yürütmek için:

 • Eh bıçak bilenmiş.
 • Delgeç.
 • Çekiç.
 • Spatula.
 • örgü Güçlendirici.
 • "Gribki9raquo Dübel;.
 • kırpmaları Süpürgelik. Bir geniş bir profil (köpüğün kalınlığı) ya da çubuklar sunar.

Tabii ki, köpük evini izole etme hakkında bilmek gerekir. konutlar için materal genellikle kalın en az 40 mm alın. En iyi uygulama aynı desyatisantimetrovyh köpüktür. plakalarının uzunluğu bakımından ve genişliği ile herhangi bir sınırlama yoktur. Onlar klasik bir bıçakla kesip edilebilir.

dışında evin Yalıtım. hazırlık çalışmaları

Çoğu zaman, evler dışarıdan yalıtımlı. Bu durumda, prosedür çok daha etkili olacaktır. çiğ yerde tüm iş. Dışarıdan yalıtım sayesinde duvarların dışında olacak. Evin içinde ise ısınmak - içlerinde. Böylece ilk bize sokaktan duvarını izole etmek için bir yol düşünelim.

Yüksek kaliteli köpük kendi elleriyle evini izole etmek ister misin? Sonra yüzeylerin ön hazırlık yapmadan yapmayın! Geçen iyice kir ve yağdan temizlenmelidir. Duvarlar ahşaptan yapılmış ise bu durumda, antiseptik ve yangın bileşimleri ile tedavi edilmelidir. Beton duvarlar üzerinde tüm çıkıntılı diken yıkmak gerekir ve çimento harcı çatlak, çukurlar ve cips ile onarıldı. Daha sonra, yüzey astar derin nüfuz işlemden geçirildi.

Yeni bir ev duvarları, pürüzsüz ve hatta, mutlaka astarlanmalıdır yoksa. Çok eski, yüzey ufalanan ve iki kez tedavi, gözenekli betondan yapılmış. özellikle ileri durumlarda, duvar sıvası, ilave çimento bulamacı, PVA tutkal ilave ederek gerçekleştirilir.

köpükle evi ısıtmak nasıl sorusunun cevabı, hatta pencere ve kapıların yalıtım tutmak için nasıl azaltır. onlardan gerekli binanın bir örtü üzerinde çalışmaya başlamak için. Bir damla kapaklar önceden düzenlemek emin olun. O yüzey duvar yalıtımı için söz gerekmektedir pencere ve kapıların az 4 cm Eğimler olan -. Değildir izole köpükler ve mineral yünü şeritler - yangın güvenliği amacıyla.

Köpük cephe ev yalıtmak, daha doğrusu, sac montaj yöntemine, biraz daha konuşmak öğrenmek için. İlk adımda zemin profili güvence altına alınmasıdır. Gelecekte yalıtım levhalarının ilk satırı altında destek olarak görev yapacak. su terazisi ile Mount sisteminin yatay olduğunu. Ön duvar delikleri (kapağın her bir metre uzunluğunda üç). Çıta çapa veya çapa-çivi sabitlenen.

Binanın sadece sıcaklıklarda 5 kuru havalarda mümkün ısınmaya başlayın. + 30 ° C arasındaki sıcaklıklarda talimatlarına (paket üzerinde gösterilen) göre yoğrulur. Bunu imalatında özel bir nozul olan bir matkap gerekir. yüksek kalitede Elle karıştırma, homojen bir bileşim olmaz. İlk yoğurma aparatı genellikle tekrar beş dakika ve karışık bekletilmiş, sonra.

Peki, nasıl düzgün köpükle evi ısıtmak için? Tutkal duvarlarda ve bizzat levhaların hem uygulanabilir. İkinci yöntem tercih edilir. Bu durumda, birinci karışım kenarlarından yaklaşık 2 cm bir mesafe plakası çevre üzerine yayıldı. Sen katı bant yapamazsınız. Onlar kırık gerekir. Bu havayı serbest bırakmak için gereklidir. tabaka yapıştırıcı madde alanı ile 10 cm aralıklarla tokat atar. durumda duvar ile muamele yapıştırıcı bileşimi sadece tek bir tabaka altında uygulanmalıdır haldeyken. köpük yağlama sonra sıkıca yüzeye karşı preslenmiş ve birkaç saniye bu pozisyonda tutulur. Sonraki ikinci tabakanın kurulumu devam edin. Dağı köpük satır ve Uzantısı gerektiği. Bu, üst sıranın her tabaka alt parçalara bir göreli ofset ile ayarlanması gerektiği anlamına gelir. Plakalar binanın uzunluğunu, uzunluğu yayıldı. Yapışan eklemlerde yapıştırma yerlerini almamak gerekir. Bu yalıtım kalitesini düşürecektir. Tutkal dikişler ayrı olan - son aşamadadır.

Plastik plaka, ilave olarak "gribkami9raquo düzeltmek sonra beş gün, bekleyen tüm duvarları lamine sonra;. Hareket - düzgün ahşap ev, tuğla, blok veya beton izole nasıl sorusuna ana cevaplarından biri. Ve her nasılsa sıcak ve niteliksel değil. Son üç durumda da, delikler "gribki9raquo; Bunlar önceden yapılmalıdır. Duvarda sayfaları yükleme veya köpük ile bunları daha sonra doğrudan inceleme yapabilir parke taşlı doğranmış zaman. Plastik dübeller uzunluğu duvar, çubuğun en azından 5-6 cm oluşuyordu şekilde olması gerekmektedir. kapak sıkıca plakaya bitişik ve bunun için itmeyin, böylece çekiçle vurmak. Her bir tabakanın üzerinde, en az iki dübel olacaktır. Ve artı her T-eklem az bir bağlantı elemanları.

Nasıl köpük dışında bir ev izole etmek, dışarı bulduk. Ancak, plaka için kaymıştır değildir ve ufalanmış hiçbir sıva, yapıştırılan duvar kesinlikle zaarmirovat gerekir. yarım santimetre özel bir yapıştırıcı tabakası ile, bu köpük yüzeyi kaplamak için. geniş bir spatula, dikkatli bir şekilde hizalanması üstten alta bileşim uygulanır. Izgara (hücre 2.5h2.5 mm) şeritler halinde kesilir ve duvara ve üst (duvar kağıdı gibi) tabanına yapıştırıldı. Bu malzemenin sıkışabilir, montaj esnasında yeterince ince olduğu için. Aynı spatula onların net yayıldı. Tutkal tam boğulma elde, yumuşatmak için gereklidir. Kaplama tabakalan yatay ve dikey olarak 5 cm'den daha az olmalıdır. köşelerinde üst üste, en az 15 cm, böylece takviye tabakasının montaj yüzeyi sonra. duvara bitişik net bitkisel bir ikinci çözelti uzanır.

Eğer evin boyama cephe istiyorsanız Bu durumda, bir sonraki aşamada iki tabaka halinde macun ile işlenir. Kayıt dekoratif sıva için kullanılacaksa, bu adım atlanabilir.

evin içinde köpük Isınma. duvara montaj plakaları

Bazen dışarıda kullanılamaz gelen ev yalıtmak mümkündür. Örneğin, zaten bir bitirme malzemesi ile kaplı ya da herhangi bir ısıtılmamış ek binalar bitişik olduğu. Bu nedenle daha fazla iç köpük ile ev ısıtmak nasıl bakmak. Böylece malzeme ahşap çerçeve kullanılarak monte edilebilir.

Duvarda sadece çubuklar köpüğün kalınlığı boyutu tekabül ekleyin. Bunların arasında ve monte plaka. Aynı dyubelya- "gribki9raquo duvarlara onları takın;. Aynı zamanda, mümkün olan başka plakalar kabartmak yapışkandır. çerçeve üzerinde bir köpük üzerine yalıtım filmini (kurum içinde folyo) çekin. küpler halinde Fix it. Daha sonra, elde edilen kontrobreshetku malzeme bitirme montaj.

zeminin Isınma ayrıca köpük gerçekleştirmek kolaydır. İlk başta barlar dolması. Daha su yalıtım filmi aralarına koydu. Sonra köpük panoları yerleştirilir. Sağ çubuklarında bunların üzerine, tahta monte. Ayrıca üst yalıtılmış örtüşmektedir. Ve köpük plastik buharı engel film üst ve alt plakalar, burada monte edilir. Evin bir tavan yoksa, o altındaki yalıtım gerçekleştirmek için gereklidir. Bu durumda plakalar, çerçeve içine yerleştirilir.

Duvarların köpük yalıtım birkaç kural vardır:

 • Yumuşak - düz bir yüzey üzerinde köşelerde sert bir takviye edici ağ kullanımı daha iyidir.
 • Islak havalarda içeriden veya dışarıdan evin yalıtmak mümkün değildir. İkinci durumda, hiçbir rüzgar olduğunu da arzu edilir.
 • bir malzeme çerçeve içine monte edilirse, onu ve son astar arasında bir hava katmanı olmak zorunda. Bu nedenle paroizolyator ve takozlar üzerine monte. hava tabakası kalınlığı kalınlıkları tamamen bağlıdır. tesislerinde için en az 3 cm olmalıdır. Evin içindeki sıcaklık ve nem dışında her zaman daha yüksektir. Bu nedenle, duvarlarda yoğunlaştırma. paroizolyatora nemi kullanırken üzerine çökecektir. hava boşluğu içinden geçen hava sadece kuruluk ek garanti ve dolayısıyla yalıtım etkinliği olan, bu kurur.

Dolayısıyla, artık düzgün ev köpük izole biliyorum. Gördüğünüz gibi, oldukça basittir. iyice ve dikkatlice teknolojisine göre, her şeyi doğru yaparsanız, çok yüksek kaliteli ısı yalıtım almak ve anlamlı binanın performansını artırabilir.

Kendi elleriyle dış duvarlarda Teknoloji yalıtım köpüğü

Binanın dış yalıtım önemli ölçüde enerji kayıplarını azaltmak ve yakıt tasarrufu yapabilirsiniz. Bu yöntem, suda dayanıklı ve uzun ömürlü materyalin kullanılmasını gerektirmektedir. ekonomik bir ısı yalıtımı yapımı için ayrılan bütçenin önemli bir bölümünü teşkil etmemelidir. Uzmanlar duvar yalıtım köpüğü gerçekleştirmek için tavsiye, iş kendi elleriyle gerçekleştirmek kolaydır. Köpük levhalar, düşük ısı iletkenliği, kuvvet ve dayanıklılık. Maddi etkisi verilen yalıtım yüklemek için yükleme teknolojisi takip edin.

özellikleri ve köpük özellikleri

Köpük - evrensel yalıtımı, o temelinden çatısına kadar evin dış duvarlarında herhangi bir bölümünde kullanılabilir. Bu belirgin tanecik yapısına sahip, beyaz bir levhadır. materyal temelini oluşturan Kapalı gaz doldurulmuş gözenekler, en iyi performans ona verilen:

 • ısı iletkenliği - 0,038-0,042 W / m * K;
 • Yoğunluk - 15-40 kg / m3;
 • Su emme - hacimce% 2;
 • sıcaklıkları kullanımı - arasından -55º C ± 75 ° C;
 • Buhar geçirgenlik katsayısı - 0.05.

materyal hiçbir toksik emisyonu, çevre dostudur. Yüzeyi ve küflenmeye karşı karşıya kalmamıştır. Kolay taşıma, montaj elleriyle ve yapısı ile ilgili yük için polimer ürünlerinin düşük ağırlık.

100 x 100 cm, 100 x 50 cm, aşağıdaki parametreler levha üretilen köpük, dış duvarlar etkili izolasyon için 1-10 cm'lik bir kalınlığı 4 cm olan daha az malzeme kalınlığına mi ..

köpüğün dayanıklılık ve uzun ömürlü olarak bunun yoğunluğuna, daha yüksek değerler, daha güvenli bir izolasyon. Dış duvar yalıtım bir son sıva katmanı şeklinde artan bir yük anlamına gelir, yani 25-35 kg / m3 bir yoğunluğa sahip panolara gerektirecektir. polistiren için makul fiyat, özel ev binada en popüler ısı yalıtkan yaptı.

köpük kullanılarak dezavantajları

duvarları dışında monte bir ısıtıcı seçimi, olumlu ve olumsuz yanlarını incelemek gerekir. Köpüklü polistiren levhaları çok sayıda dezavantajlara sahiptir:

 • Yüksek alev sınıfı - yanma zehirli bir gaz çıkarır ise T3-T4, malzeme, yanıcıdır.
 • hasar çözücüler ve boya yapısı;
 • kemirgenler için cazip.

Yüksek bir yangın tehlikesi yanmayan mineral kaplama veya dekoratif kaplama ısı yalıtım tabakası yerleştirilmesi ile dengelenir.

Ekstrüzyon ürünü polistiren - malzeme farklılıklar ve benzerlikler

Ekstrüzyon ürünü polistiren (Epps'in), - bir üniform ve yoğun bir yapıya sahip olan bir ince gözenekli izolasyon. Köpük panoları Bu tip nem, yangın, mekanik darbelere karşı daha fazla dayanıklıdır. örnek yapılmış izolasyon tek bir markanın kenarları. Bu tasarım, soğuk köprülerinin formasyonu ihtimalini azaltır. Plakalar 20-50 mm kalınlığında, bu dış cephe kaplaması altında monte etmek için önerilmektedir. Epps köpük daha 1.5-2 kat daha yüksek maliyet, bu nedenle izolasyon ne tür iyidir - Her alıcı ayrı ayrı karar verir.

ısı yalıtımı için malzemelerin hesaplaması

binanın dış duvarların alanı hesaplanarak yalıtım gerekli sayısını hesaplayın. Bu amaçla, uzunluk mevcut pencere ve kapı açıklıkları tüketen yükseklik ve alanı ile çarpılarak.

Köpük plakaları uygun boyutunu 1 x 1 x 1 m ve 0.5 m; 1 metrekare araçlardır. 0.5 m, kare. sırasıyla m. makalelerin numarası değeri alanı aynı olmalıdır. Malzemelerin hesaplanan miktarına göre uygun% 10 eklemek için daha iyidir. takviye için ızgara boyutu da evin duvarlarının alanı eşittir.

Köpük plastik dübeller bağlantı elemanları 5 parça gerekir her tabakanın üzerinde gerçekleştirilir. Tutkal ve sıvı karışımının sayısı uygulama yapılmış bir tabakanın ve üretici kalınlığına bağlıdır. formülasyonların ambalaj üzerinde her zaman net harcamaları içermektedir.

duvarların köpük yalıtım sırası

izolasyon için yüzey hazırlığı

tuğla, beton, shlakoblochnogo: Evrensel yalıtım köpüğü ev herhangi bir yüzeyine montajı için uygundur. duvar yüzeyi hazırlama birçok aşamaya ayrılır:

 1. Kendi eller bir duvar yüzeyi olan dekoratif öğeler, gelgit, su boruları Söküm.
 2. cephe incelenmesi ve leke çimento veya tespit çatlakların yapışkan çözelti.
 3. Bina düzeyi ile yatay ve dikey duvarlar denetleniyor. yüzeyinde girintiler kapatılır, ve başıboş çıkıntılar vardır. Özellikle dış cephe kaplaması altında panoları yüklerken Diferansiyel düzlem 2 cm geçmemelidir, bu önemli.
 4. Yüzey boyalı edilmişse, boya ondan kaldırılır. Baz toz ve kir temizlenir.
 5. Duvarlar astar nüfuz kaplıdır. Bu tabaka, yapışkan bileşimi ile yapışmasını iyileştirir ve küflenmeye karşı korumak. birincil maddenin uygulanması için alet evi alanına bağlı olarak seçilir: - küçük bir yapı, bir fırça veya rulo ve büyük yapı sprey ile muameleye tabi tutulur. elleri ile dış duvarların izolasyonu için bileşim kurutulduktan sonra başlar.
 6. pürüzsüz bir yüzeye sahip ekstrüde polistiren levhaların yükleme planı, perforasyon neden olmak için gereklidir. Aksi takdirde, malzeme kötü duvara yapıştırılır. kirpi rulo veya tel fırça olabilir plakanın pürüzlülüğü ver.

Düşük gelgit ve ısınma yamaçlarda montajı

Plastik bir pencere dalgasını Güvenli bir ısıtıcı yüklemek için daha iyidir. Kenar 3-4 cm işlenmiş duvar savunduğu böylece onun montaj. Bu düzenleme düşen yağmur suyu ev bitirmesini de korumaktadır. Aynı anda, pencere soffits yalıtımlı. aşırı kalınlığının daha ince bir malzemenin kullanılması gerekli olduğu için, bu amaç için 2-3 cm. Ön yalıtkan bir mesafe uygun değildir. Genel bir izolasyon köpüğü ile yerleştirme, dış duvar 1 cm çıkıntı kolaylaştırır.

Dışarıdan Teknoloji duvar köpük yalıtım kendi elleriyle duvarlara plakaların sabitlenmesi için birkaç yol sunar:

 • Yapışkan - polistiren yapıştırılması için genel amaçlı veya özel bir bileşim kullanılır, örneğin, Ceresit'in CM 83. kuru karışım soğuk su kovası içine döküldü ve bir mikser ya da meme ile bir delme yapı ile karıştırılır.
 • Çakma - Büyük bir şapka ile plastik dübel kullanıldığı, onlar "mantar" veya dikme dübel, "şemsiye" denir. İç bağlantı elemanları metal ya da polimer ekleme dövülmüş. 4 - 1 - ve kenarlar - arasında biri için plakası 5 adet gerekli.
 • Kombinasyon - en güvenilir ve yaygın olarak kullanılan yöntem, iki önceki seçenekleri birleştirir.

Sabitleme dübeller için prosedür

gerekecektir kendi elleriyle çalışmayı gerçekleştirmek için:

Özel yapıştırıcı kuru karışım Ceresit'in CM 83, üretici talimatlarına bir kova içinde seyreltilir. Çözüm tutarlılığı sıvı olmamalıdır, ya da köpük tabakaları aşağı doğru hareket, ve aşırı düzeyde bir yoğunluk komplike yükleme olacaktır. Normal tutarlılık Eğer ilk parti sonrasında alabilirsiniz. Bir sürü kez çözüm karıştırmak için gerekli değildir, bu tam üretime sertleşerek.

Karışım iki spatula kullanılarak uygulandı - küçük olan kovadan aranan yüksek üzerine yerleştirilir. polistiren ya da evde bir duvara olabilir plakaya yapıştırıcı uygulanır. İlk yöntem önerilir zaman önemli bir fark olmadan düz bir yüzey bulunması. Çözelti 2-3 cm kenarından bir boşluk, levhanın kesik çizgi çevre ile uygulanmıştır. 6-8 adet arasında bir miktarda isteğe bağlı leke bloğun orta kısmında. Yöntem Eksi - köpük yalıtım tesisatının ağırlıklandırma tüm önemli çaba gerektirir.

Duvar bir eğri ise, o izolasyon uymayacaktır. pürüzlülüğü ayarlama izole yüzeyine doğrudan bir yapışkan karışımın uygulanması sağlar. artan ya da farklı sitelerine azaltılması, bu yöntem, çözelti kalınlığı değişikliği kullanılması.

evin dış duvarların ısı yalıtım işlemi köpük montaj ana plaka ile başlar. Bu çapalar veya dübel yardımıyla binanın çevresinde yer almaktadır. Yatay bağlama onay seviyesi. Profil yapıştırıcı karışımı kuru ısıtıcı kaymasını sayfaları tutacak.

elleriyle plakaları montaj evin alt köşeden başlar. tutkal karışımının uygulanması bir ısıtıcı duvarına preslenir ve düzeltme işleminin ardından. düzlem seviyesinin uygulanmasıyla kontrol edilmektedir. Plakalar, dikişlerin bandajlama tuğla duvar yöntemi kullanılarak istiflenmiş. eklem uzay yapıştırıcı kullanmadan, kuru tutulmalıdır. Dış duvarın izolasyon tüm yüzeyini doldurarak, kuruması için 3 gün bırakılır.

plastik dübel ekleme

Belleville dübel - yönlü ve kullanıcı dostu donanım. Onların yardımı ile köpük sıva uygulamalı tabakasını sağlayan dış duvarlarda güvenle tutulan veya siding yüklemek edilir. örneğin "mantar" uzunluğu destek yapısına güçlü bir eklemesi sağlamak için yalıtım 4-5 cm kalınlığında aşmalıdır. Köpük plastik dübel ve 2 sm bir marj ile delinmiş delgeç duvarını yükleyin. çivi olmadan yerleştirilir bağlama dövülmüş ve yalıtım yüzeyi ile aynı hizadadır. Isı yalıtımı, bir plastik çekirdek kullanmak daha iyidir ile, soğuk köprüsü görünümünü elimine eder. tırnak kap dübel yukarıda uzunsa, kesilmelidir. iki şekilde yerleştirilmiş "Mantarlar":

 • Bir plakanın yüzeyi üzerinde.
 • merkezi bir köpük bitişik tabakaların birleşme diğer.

Daha iyi düzenleri hangisi, herkes kendi karar verir, ancak uzmanlar ikinci yöntemini öneriyoruz. Bu durumda, bağlama eklemleri basar ve plakalar duvara yaslanacak şekilde.

eklem ve sabitleme noktaları tedavisi

5 mm, böylece ikisi arasında bir boşluk, bu köpük ile dolu ise çivi Sonuçta köpük levhalar, eklemler kontrol edin. Köpük sertleştiğinde, çıkıntı yapan kısmı kesilmiş. 2 cm delik ve köpük artıkları bir dolgu. plakaların bir birleşme kısmında bir köpük şişkin zaman, çıkıntı şamandıra temizlenir. Bıçak yapı ayarlama bileşikler Epps'in alanı kullanıldığında.

panel ve disk dübel kapakları arasında eklemler düzensizlikleri temizlemek için çalışan, yapışkan karışımı shpaklyuyut.

yalıtım tüm yüzeyinde örneğin bir fiberglas örgü ve evin yalıtım dış duvarlarının güçlendirilmesi için özel bir karışım, Ceresit CT 85. gerek yapışkan kitle uygulanır. takviye edici ağ oluşan bir ağ, kırışıklıklar olmayan yüzey üzerine dağıtılır ve çözelti içine girintili olarak yerleştirilir. Komşu şeritler bitişik çeperine konur ızgara köşelerinde üst üste 5-7 cm yerleştirilir. metal açılı delikli açılardan etkili kullanımını geliştirmek için. Çözelti 2-3 mm bir spatula geniş tabaka ile uygulandı. bir ızgara üst üste parça 10 cm kuru kısmı bırakın. mesh aşağıdaki parça altında uygulandığında takviye edici karışımı ile yağlanmış. bileşim (1-2 gün) kurutma için bekledikten sonra elleriyle yüzey sürtünme ve bir seviye tabakasının uygulanması karşılanır.

Dış duvarların ısı yalıtımı tamamlanması

sıva dekoratif tabakasının uygulanmasını yardımcı olacaktır evin estetik görünüm verir. yüzeyini tamamlamadan önce astar ile tedavi edilir. Ardından resim veya dekoratif sıva önce dolguyu uygulamak. Dış duvarların yalıtımı sonra onları malzemeyi bitirme üzerine monte edilebilir.

dış cephe kaplaması altında tuğla duvar yalıtımı Özellikler

Evde köpüğün Isınma genellikle metal veya vinil kaplama altında yapılır. Bu durumda, yalıtım levhalarının takılması ahşap ya da metal profilin montaj çerçevesi sonra meydana gelir. Malzeme seçimi iklim koşullarına bağlıdır - tercihen galvanizli profil - kuru şartlarda ağaç ıslak için, uzun bir süre sürecek. torna boyutu genellikle 50 mm, yalıtım kalınlığına bağlıdır. Köpük yapıştırıcı ve dübel ile dikey kılavuz arasında sabitlenir. Yukarıda tarif edilene benzer bir teknoloji monte edilmektedir. bağlantıları inşaat oluşan bir karışım ile kaplanır. Soğuk bölgelerde, iki katman izolasyon döşeme tavsiye edilir.

yalıtım katmanı üzerinde ıslak ve rüzgarın etkisi korur gerilmiş membrandır. Bunun ve köpük Arasında şişmanlatıyor kasalar oluşan hava boşluğunu bırakın. Koruyucu kumaş üzerine çıta dış cephe kaplaması altında kendi ellerini monte edilmelidir. Onun montaj üreticinin talimatlarına göre gerçekleştirilir.

Belki ilgi olacağını

Yorum ekleyin Cevabı iptal

En çok ziyaret edilen girdileri

 • Alexander LED lamba kapalıyken Yanıp sönen kaydetmek ve üzerinde ışıklar ve bunu düzeltmek için nasıl
 • Alexander LED 220 lambalar için dimmer kaydetmek için: işin özelliklerini ve kendi elleriyle bağlamak
 • Emma kanepe nasıl seçilir yazmak için
 • LED lamba Yanıp sönen kaydetmek için Gri kapalı ve ışıkları ve bunu düzeltmek için nasıl

Malzemelerin kopyalanması sadece orijinal kaynağın bir göstergesi ile izin verilir

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

53 − = 46