Katı yakıtların uzun yanma için ısıtma kazanı

katı yakıt sürekli yanmasını nasıl seçilir

özel bir ev için uygun ısıtma ünitesini satın almak için, dikkate ısı gerekir konut, tüm özelliklerini almak için önerilen seçenekler ve özellikleri ayık değerlendirme istiyorum. Bu sorunla başa çıkmak için, doğru matematiksel hesaplamalar yapmak ve yakıt teslimat zamanla düşünmek zorunda. Bu makalede aldığım bilgiler uzun yanan katı yakıt kazanı seçmek için nasıl anlamanıza yardımcı olacaktır. yaygın hatalardan kaçınmak ve doğru karar vermek için teklif edilen malzemeyi kullanın.

Varyasyonlar ve katı uzun yanan kazan ilkeleri

Eğer bir katı yakıt sürekli yanmasını seçmek varsa, önce bu birimlerin sınıflandırılması ile kontrol edin. Varolan çeşitlerinin bir bakış olması, geniş bir alanda yönlendirmek için ve bir kerede uygun olmayan seçenekler ortadan kaldırmak mümkün olacak. Katı kazanlar bu makalede daha sonra açıklanacaktır birkaç gerekçesiyle, üzerinde ayırt edilir.

iki kategoriye ayrılır, katı yakıt yakma uzun süreli kazanlar:

 • Geleneksel. Bu tip kazanlarda en basit şeması uygulanan yanma olduğunu. işin ilkesine göre, yakıt temini için özel bir pencere ile sıradan fırın benzerler. Geleneksel kazanının ana eleman: - bir ısı eşanjörü sıcaklığı direkt olarak soğutucuya aktarın içerir. Böyle kazanlar farklı görülmemiş güvenilirlik ve dayanıklılık vardır, ancak verimlilikleri çok arzulanan bırakır.

 • Piroliz (gaz üreten). Bu tip kazanlar yüksek verimliliğe sahiptir. Bu birimler yakıt özel bir şekilde yakarak ısı enerjisini üretir. İlk birim yakıt kurutur. Bu, yanma göre maddelerin yaklaşık% 85 bir yanıcı gaz haline dönüştürülür sırasında gaz giderme, izlemektedir. Geriye kalan% 15 kömür formunda kalmıştır. Yanıcı gaz ateşlenir ve oksitlenir ve böylece yanma odası sıcaklığı iç boşluğunda, 600 ° C'ye kadar arttırılır. Bu süreç yanan kömür tabakası bırakır. Ağırlıklar düşük sıcaklık gazlar 1000 ° kadar bir sıcaklık artışı sağlayan karbon ile doyurulur. Bu koşullar altında, kömür termal enerjinin büyük miktarda serbest, parçalanır. Üst yanma odası duvarına tedarik edilen hava akımı, alev dikey olarak aşağıya doğru yönlendirir. Bu nedenle, yanma süreci kontrol edilebilir hale gelir. Sürekli hava besleme yanıcı gazların sürekli bir oksidasyonunu içerir.

iç katı yakıt kazanlarında aralığı farklı malzemelerden yapılmış birimleri bulunur. Üreticiler metallerin iki tür kullanın:

 • Demir. Kazan demirden imal edilir ve her bir bölme geri kalanından ayrılabilir, burada bir kesit bir yapıdır. sökme imkanı nakliye ve montaj sırasında ünite daha rahat hale getirir. onarım çalışmaları için ihtiyaç olması durumunda, bu özellik büyük ölçüde görev ustası kolaylaştırır. İç demir kazan yanma odası duvarına çalışması sırasında kimyasal korozyona maruz kalır. Bunlar kuru pas (film demir oksitten oluşan) görüntülenir. Makine verimliliği sürekli yüksek seviyede kalır böylece Kural olarak, bu ilerleme yok. Sık kirlenmesini temizlemek zorunda değilsiniz. Tek önemli dezavantajı ısı değişikliklerine katı demir kazan duyarlılığıdır. Termal şok bölme duvarlarına zarar görmesine yol açabilir. Bu tür vakalar kaçınılmalıdır.

 • Çelik. Bu metalden yapılmış kazan, fabrikada toplayan tek parçalı bir ünite vardır. Kolay taşıma için ayrı atın başarısız. Çelik bir katı uzun yanma kazanları termal şok korkan değildir, bu nedenle daha yaygın otomatik elektronik cihazlar rejimleri kullanılmaktadır. Bununla birlikte, sıcaklık, sistematik değişiklikleri zaman metal yanma through yol açar yanma odası duvarlarına yorgun bölgelerinin oluşmasına neden olur. Böyle bir durumda, birim tamir edilemez.

Katı uzun yanma için ısıtma kazanlar yakılan yakıt tipine göre dört kategoriye ayrılır:

 • Ahşap üzerine. Katı yakıt kazanlarında en yaygın türüdür. Onun popülerlik yakıta basitlik ve sağlamlığı tasarım kaynaklanmaktadır. Ahşap üzerine Katı uzun yanma kazanı hemen her koşulları çalışabilir, ancak bir büyük dezavantajı var - otomasyon eksikliği. Yanma kullanıcı olarak bölünen fırın içine gerekir.

 • Karbon üzerinde. Bu kazan odun çok daha fazla evin geniş bir alana uygundur. Kömür düşük maliyetli ve kolay taşınabilir.
 • Pelet. Atık ahşap endüstrisi sıkıştırılmış yakıt peletleri kullanılan bu türün kazanlar için yakıt olarak. Onlar denilen granül halindedir. Nispeten küçük bir yanma odası ısı büyük miktarda üretim, briket pelet kazanı yakar.
 • talaş üzerinde. talaş, kuru ot, yaprak ve başka atıkların yakılması katı yakıt kazanlarında ayrı tür. Bu birimler, yuvanın yüksek kaliteli ısıtma sağlamak, hem de çöp bertaraf tesisi sorunu çözmek.

Katı kombiler uzun yanma ile karakterize edilir sadece konut ateşlendiğinde, aynı zamanda ev kullanımı için su ısıtmak için. Bu üniteyi yükleyerek, ev ısınacağı ve aynı zamanda banyo ve mutfak için sıcak su sorununu sağlamak karar verirler. Katı sürekli yanan kazan su devresi daha pahalı, ama bir Şofben veya kazan yüklemek gereksinimini ortadan kaldırır çünkü.

Katı yakıt kazanları uzun yanma seçimi için kriterler

Katı yakıt kazanlar için genel sınıflandırma ile, zaten gördük. Tesis, özel evlerin sahipleri ısıtma sistemlerinin kurulumu için geçerlidir optimum agrega belirleyen hangi kriterleri dikkate almak zamanı. Aşağıdaki bölümler okuduktan sonra, evlerine doğru katı uzunluğundaki yakma kazanı seçmek için öğreneceksiniz.

ilk şey yakıt ısıtma için kullanılan sırasını belirlemek gerekir. yakıt tür satın almak ve ithalat için daha uygun olanı varsayın. Eğer ahşap hasat varsa, bir odun ateşinde kazanı satın almak akıllıca olacaktır. hiç ağaç olduğu yerde evler yapan sahipleri, biz pelet ile ısıtma önerebilir. Kömürlü kazanlar yüksek kaliteli yakıt sipariş etmek uygun şartlarla fırsat var olanlar için uygundur. testere talaşı üzerinde ısıtma sistemi, bir kural olarak, ahşap işlem yapan tesisler ısıtmak için kullanılır.

Isıtma sisteminin kapasitesini belirlemek için, basit matematiksel hesaplamaları yapmak gerekir. ısıtmalı olacak tesislerin toplam miktarını hesaplayın. Ortaya çıkan rakam uygun parametrelerle katı yakıt yakma kazanı uzun modelin geniş bir yelpazede bulmasına yardımcı olacaktır. Hep evde güçlü soğuk kış durumunda güç kaynağı soğuk değildi emin olmalıdır unutmayın.

Özel evler sahibinin duvara satın üniteyi pekiştirmek niyetinde yalnızca göz önünde parametrelerin bir dizi ısıtmak için bir katı yakıt kazanı uzun yanma seçerken. Rus gaz servis seti ulusal standartlara göre, tesisatın bu yöntem az 100 litre kazanlar için izin verilir.

Bu parametre, ısıtıcının sözü yakıt kapasitesinin hacim oranını karakterize etmektedir. Yükleme odasına fazla yakıt fit, daha az odun / kömür / pelet tedarik doldurmak zorunda kalacaktır. Bu değerlerin çelik kazan oranı için 1,6-2,6 l / kW arasındadır. 1.1-1.4 L / kW - daha az miktarda ısıtma birimleri tüketimi Dökme.

Besleme haznesinin toplam hacmi sen kazan olasılığını tahmin etmek yardımcı olacaktır. Eğer her durumda başarılı olmayacaktır% 100 doldurun. Burada daha büyük bir önem yükleme odasına yararlı hacmidir. Bu değer, yanma odasına yükleyebilir yakıt gerçek miktarını temsil eder. Bu belirlemek için, kazan yakıt yanma prensibi ve yükleme yakıt seçilen yöntem (üst ya da ön) bilinmesi gerekmektedir.

Kazan verimi

Katı yakma ünitesinde herhangi bir uzun süreli ısıtma için en önemli parametrelerden biri. Dijital aslında mahfaza ısıtma tüketilen üretilen ısı enerjisinin bir bölümünün ile karakterize edilen kazan etkinliğini ifade. yüksek verimlilik ile bir birim seçimi, güç gereksinimlerini azaltabilir. Düşük verimli ısı akışının fazlalığı anlamına gelir, bu nedenle evde kabul edilebilir bir sıcaklığı korumak için daha fazla yakıt eklemek gerekir.

Katı yakıt ısıtma kazanları en iyi üreticilerinden İnceleme

Bir markaların çeşitli ama hepsi değil bu birimlerin gelen özel evler tam cümleler için ısıtma sistemleri, modern pazar güvenilirlik ve dayanıklılık sahiptir. Bir ev katı yakıt yakma kazanı nasıl seçileceği hakkında zamandır makalenin önceki bölümlerinde öğrenilen var. Gerçekten saygıyı hak üreticileri bir dizi aramanızı daraltmak için zamanı:

 1. Stropuva. Marka "Stropuva" Her sekmede sonra yüksek verimlilik ve uzun yanma süresi ile yüksek kaliteli kömür kazanları üretmektedir.
 2. Hearth. Şirket "Kalp" en modern tasarımı ile donatılmış katı yakıt kazanları, ısı eşanjörleri üretir. Bu markanın Birimleri dayanıklı ve yüksek performanslı vardır.
 3. Wichlacz. yakıtın prensibi tabakalı yanma faaliyet mükemmel katı yakıt kazanları üreten Güvenilir Polonyalı marka.
 4. VIADRUS. Uluslararası kömür, odun ve kömür odun katı yakıtlı kazanlar üreticisine saygı.
 5. Don. Bu markanın ısıtma üniteleri güvenilir ve dayanıklıdır. yakıtın alt tüketim 'Sakın kazanlar verimliliği yüksek seviyede sunuyoruz zaman.
 6. Teplodar. Onların güvenilirlik ve performans üzerindeki Isıtma üniteleri uzun yanma marka "Teplodar" Alman üreticilerin en iyi brainchild ile karşılaştırılabilir.

Özel evlerin ısıtılması için uzun yanma kömürle çalışan buhar kazanı kazanılması - Ciddi bir meydan okumadır. Sen azami sorumluluk ile yaklaşmak gerekir. Böyle bir birim para değer, ilk adım satış tarafında güvenilirliğini değerlendirmektir. Aşağıdaki tabloda, iletişim bilgilerini ve ısıtma ekipmanlarının Moskova tedarikçileri kanıtlanmış bazı ticari bulacaksınız.

Önerilen modelin Ad

Fabrika karayolu, No. A; Web sitesi: teh-dom

Viardus Woodpell 7

Str. Uçak Mile ev №19; Web sitesi: termo-mir

Business Park Rumyantsevo, Kiev karayolu, A bina ev №1, ofis numarası&05; Web sitesi: garantcomfort

Teplodar Kupper OK15

Teplodar Kupper OK20

Teplodar Kupper OK20

Video: Ev yapımı katı yakıt kazanı kendi elleri

Evde montaj ünitesinin pahalı bir kazanı, uygun değişkeni satın alamayan olanlar için. Aşağıdaki video bunu nasıl ayrıntılı olarak açıklayacağız. uzmanların tavsiyesi dinleyin ve uzun yanma katı yakıt kazanı alternatif sürümünü oluşturmak mümkün olacaktır.

Oleg, 38 yaşında: Üç yıl önce, İnternet Wichlacz (Polonya) katı yakıt kazanı üzerinde satın aldı. Bu iyi çalışıyor. her zaman kamerayı temizlemek için için sadece iki kez vardı. Kışın, ev her zaman sıcak. Asgari kömür tüketimi. En az iki gün boyunca yeterli bir imi. kusursuz Otomatik fonksiyonlar. Ben kuzey bölgelerinde yaşayan herkese tavsiye ediyoruz.

Fedor, 44 yaşında: 2010 yılında eski kazanı dışarı attı ve yepyeni "VIADRUS" topağı satın aldı. Verilen ucuz değil, ama, ama ısıtma problemi ve son kez çözüldü. Otomatik besleme topakları sorunsuz çalışır. Yakıt tüketimi az. Evin bütün gün ısıtılır, ancak bunun mali tarafı ile neredeyse hissedilmez. hizmet (yaklaşık 6 yıl) boyunca, hiçbir şikayetleri vardı.

34 yaşında Eugene,: En kısa zamanda bir ev satın olarak, ben hemen kazanı değişti. Evrensel katı seti "Teplodar" Kupper OK20. Kafa eksik olan bu birimin bizim konut kapasite için. Kazan kendisi pahalı değildir ve yakıt bunun için çok güzel kuruş değil. Bu durumda, aile üyelerinin hiçbirinin fakir ısıtma şikayetçi değiller. kendi yolunu gelen her şeyi boğ. Bu çok uygundur: ve atıkların geri dönüşümü ve ev ısıtılır.

Katı yakıt ile uzun yanan kazanlar: ayırt edici özellikleri, özellikleri, avantajları

Ülkede Hayat - şehrin her sakininin rüyası. Barış ve sessiz, haberleşme sistemleri sağlanmasında otomobil ve insanların çok sayıda olmaması, hem de özerklik birçok işaret. Kır evi gerçekten yüksek kalitede konaklama sadece ısıtma sistemi için doğru ekipman seçilerek elde edilebilir - Ama unutulmamalıdır.

uzun yanma katı yakıt ile beslenen agrega

Herhangi ısıtma sisteminin temeli kazan - özel önem verilmelidir böyle bir birimin bir seçimdir. İç piyasada ekipman seçimi farklı çalışma ilkeleri ile tek kelimeyle muhteşem, sunulan ısıtma birimdir. Aynı zamanda, tüm alt yapı tekniği, yüksek performans, yüksek ısı dağılımı ve düşük maliyetle katı yakıtlar için uzun yanan ısıtma kazanları vurgulamaktadır.

Kaynaklar uzun kalorifik: Özellikle tasarım

Kazanlar uzun tahtaya yanan - evde yaşayan için en iyi koşulları sağlayacak tesisat hangi ısıtma donanımları, güvenilir ve pratik cihazın, tamamen yenilikçi türü. Aynı gaz daha düşük olan maliyeti olan mevcut yakıt kullanarak, ısıtma tasarruf etmek için herhangi bir boyutta ev uygun sıcaklığı elde etmek mümkündür.

yakmak ve fırında smolder yok, aynı ahşap, kömür veya turba - uzun yanan ilkesini kullanarak katı yakıtlar ve Modern üniteleri oldukça basit. Yanma odasındaki oksijen sınırlı bir miktarda girer, çünkü bu işlem olup, mümkün olduğu kadar çok yavaşlatılır.

geleneksel teknik ile karşılaştırıldığında ilave olarak, özel bir kazan yakıtı yüksek ısı ile bir gaz elde edilmesini sağlar çok daha büyük miktarlarda bölgesi için yanar.

Uzun bir yakıt yanma prensibi ile çalışan boyutlar ve birimler, çeşitli tipte

Nedeniyle bozulması elde edilen yakıt gazı için bu iltihabıdır kazan yanma odası, bir yüksek basınç tedarik edilir unutulmamalıdır. Proses gazı yanma oksijen etkisi altında gerçekleşir. Ayrıca, yanma odası içinde, karbon karası ya da daha ağır bileşikler, gibi çeşitli yanmamış tortuları, tükenmişlik.

ısı kaynakları teknik özellikleri

Şu anda uzun kömür, odun, turba için katı yakıt yakan sorun edinirler. İç piyasada performans, sıcaklık ve güç çıkışının birbirlerinden göstergelerinden farklılık gösteren çeşitli teknikler geniş bir ürün yelpazesine olduğunu. Bundan başka, farklı boyutlar ve ağırlıklı agregaların olabilir.

Konsey. karbon üzerinde faaliyet gösteren katı ısıtma üniteleri, bir uçucu kül ve kurum ihtiva eden duman oldukça büyük miktarda izole edilir. seçim bu cihazlarda düşerse Sonuç olarak, havalandırma sisteminin etkili çalışmasını sağlamak için önemlidir.

Bugün, yanma birimlerinin her türlü belli ortalama talimat, performans ve işletim özellikleri olduğunu belirtmek gerekir:

 • Bütün ekipmanın işletme basıncı, yaklaşık 1 atm;

Tipik bir kazan uzun süreli yakıt yakma tasarımı

 • kazanı giren suyun minimum sıcaklık - 5C;
 • kazandan çıkışındaki soğutucu sıcaklığı - 80 ° C;
 • ısı kaynaklarının ortalama güç - 100 kw (modeller ve geniş kapasiteli işletme parametreleri vardır);
 • fırına katı yakıt bir grubun yükleme süresi - en az 11 saat;
 • Verimlilik - 89 oranında daha az olamaz. Çoğu zaman, çürüme sürecini kullanarak tüm kazanlar, bu katsayı biridir, ama aynı zamanda çok nem ve yakıtın türüne bağlıdır;
 • olmayan 270c fazla - "boru" terk egzoz gazı, ısı.

Ana çeşitleri uzun yanma kazanları

ısı üretme yöntemi odun, kömür veya turba ile ısıtma uzun yanma kazanları çeşitli kategorilere ayrılabilir:

 1. Klasik birimleri. Çalışma prensibi yanması sırasında açığa çıkan ısı antifriz veya yapının diğer ısı transfer ortamı bir ısıtma sistemi ısıtır gerçeği düşürülür;
 2. Piroliz ekipmanı. Kesinlikle yenilikçi teknolojisini uyguladı. ısı kaynağı, yüksek sıcaklık çürüme etkisi altında (200-800S) ahşap ve kömür gazı içine düştükleri, yarılır. ayrılmış gaz oksijen ile karıştırılır ve soğutma suyunu ısıtmak için gereken ısı açığa çıkar.

Piroliz termal jeneratörler

Maksimum performans onlar kuru odun üzerinde çalışıyoruz piroliz kazanlarında elde edilir. Ayrıca, durumda iyi ısı transferi performansı, (yakıt tamamen yakar) en yüksek verimi sağlamak mümkündür.

Uzun bir yanma kazan başlıca avantajları

Katı yakıt ile modern, güçlü ve güvenilir uzun yanma ısıtma kazanları - birçok avantajı vardır ekipmanları,. Bu kategoride ısı kaynaklarının ana avantajları arasında tanımlanabilir:

 • performans, iyi ısı transferi yüksek oranlar;
 • Güzel görünüm, model serisi çeşitli. Sitemizde fotoğraf ve güvenli bir konutta dahil olmak üzere çeşitli tesislerinde, iç kısmında monte edilebilir video cihazları bir dizi içerir;
 • yanma işlemi kolayca ayarlanabilmesi. ellerini ısıtma ve diğer parametrelerin sıcaklık regülasyonu gerçekleştirebilir ile duruma göre bu kadar uzun bir yanma ekipmanın her sahibi;
 • Olasılık proses otomasyonu için. kazanlara Bir çok özel kontrol panelleri ve nasıl cihazların çalışmasını ayarlamak için ve acil sinyal yardımcı diğer cihazlarla donatılmıştır;

Uzun yanma ekipman çeşitleri biri

 • sanatta kullanılan yakıtın düşük fiyat. Şu anda aynı odun, kömür veya turba tüm gaz normalden çok daha ucuzdur. Ve ana gaz boru hattına merkezi bağlantı değil - kazanlar tamamen otomatik bir şekilde çalışmak.

Uzun yanma ilkesini kullanarak ısı jeneratörü - özel bir ev ya da başka bir nesne için en iyi seçimdir. Bu teknik onlar ekonomik ve uzun süre arızasız çalıştırılabilir, çok düşük maliyetli, benzersiz performans göstergeleri bulunur.

Katı yakıt uzun yanma - fiyatları

şehirlerin dışında daimi ikamet kurtulmak isteyen Giderek daha fazla vatandaşlar. Dışarıda gürültü, toz ve gürültüden. Şimdi, neredeyse herkes kendi arabasıyla işlerine üzerinde binebilir, mesafeler artık bir engel vardır. Birçok durduran tek şey - rustik ev sağlar konfor seviyesi. Her şeyden önce, bu ısıtma ile ilgilidir. gaz olduğunda, o zaman biz sorunu çözmek alternatif yöntemler aramaya gerek. Bu kararlardan biri de bugün düşünün geliştirilmiş özelliklere sahip bir katı yakıt kazanı olabilir.

Uzun yanma kazan nedir

Cihazın tasarımında hiçbir kurgu ve uzay yenilik mevcut değildir. Sadece yetkili gelişim ve fiziksel süreçlerin ince bilgi bir kazan gelişimini sağladı. özel dikkat gerektiren ve iyi bir verim kalmadan uzun süre yakabilir kazanı, odun ateşinde. Bu cihazın temel özellikleri vardır. Buna ek olarak, ahşap - yakıtın oldukça hesaplı formu, benzin almak çok daha ucuzdur ve kazan hacmi, herhangi bir ve her odayı alabilirsiniz.

ilke basit ve anlaşılır - bir katı yakıt geleneksel bir fırın içinde gibi bir yanma odasında yakılan ve yavaş yavaş ısı üreten sürekli smolders edilir. Yapay nedeniyle yanma ocağı oksijen erişimi, geniş sınırlar içinde ayarlanabilir olması, yanma işlemini yavaşlatır. yavaş yanan yakıt ve daha sonra hacminin fazla ısı biz cihazın çıkmak için olsun.

Bu kazan geleneksel katı yakıt kazana göre birkaç kat daha ekonomiktir ve onun çalışma süresi genellikle ısıtma sezonu ile sınırlı olabilir. Ekim ayında, yeni bir yakıt imini yürütmek için 5-7 gün içinde aynı anda, ateşlemek ve Nisan sonuna söndürebilir. Bu cihazların her ikisi de ev kullanımı için ve endüstriyel tesisler, boyut olarak tek fark ısıtılması için üretilir. Yerli on kat daha fazladır Endüstriyel katı yakıt yakma uzun fiyat, ayrı bir odada kalan ve tüm bitki ısıtabilir.

Kütük talaşı, ve kömür - bu cihazlar için ana yakıt ve ısı bir boyler tasarımına sadece iki tip bir yöntem vardır:

 1. Klassichesky katı yakıt kazanı. Çalışma prensibi, yanma sürecinde ısıtılmış soğutucu yapı ısıtma sağlanışı indirgenir.
 2. Piroliz yakıt kazanı. Bu Talaşlarda dahil tüm yakıt türleri üzerinde çalışabilir. Isı ° C'ye kadar sıcaklıklarda 900S akaryakıt bozunması sırasında yayılan. Yakıt oksijen bültenleri ile belirli bir oranda ısı kontrollü bir miktarda karıştırılmış odun kömürü ve yanıcı gazlar ile ayrışır.

yüksek verimlilik ve ekonomi gösterebilir iken Piroliz kazan, sadece kuru yakıt tüketir. nedeniyle ısıtma maliyetlerini azaltmak ve bakım ve yanma işleminin bakım süresini azaltır, esas olarak kalıntısız yanma odasındaki yanıklar gerçeğine düşük yakıt tüketimi.

piroliz kazanları Özellikleri

Ticari olarak, mevcut bakımından birbirine benzer olan bütün Piroliz kazanlar, bu yüzden, bu tür ekipman ortalama değerleri bahsedebiliriz biraz modeline bağlı olarak, birbirinden farklıdır. Bu durumda, hemen hemen her uzun kazanı yanma 1 atm çalışan bir basınca sahiptir, soğutma suyu çıkış sıcaklığı 90 ° C, 70 arasında olabilir, bu tür cihazların verimlilik 85-90% 'dir. kazanlar iç amaçlar için, ortalama güç az 80 kilovat değildir ve egzoz gazı sıcaklığı yukarıda 250S ulaşabilir.

Piroliz kazanlar ısıtma ekipmanı diğer türleri üzerinde olumlu tercihli avantajları çok olabilir, özellikle, dikkat:

 • mükemmel ısı dağılımı;
 • yüksek verim;
 • Emniyet, apartmanda doğrudan yükleme yeteneği;
 • manifoldu tasarım binalar cihazların performansı bulur;
 • Sıcaklık kontrol kolay ve ek pahalı cihazlar olmadan gerçekleşmektedir;
 • tüm parametrelerin kolay ayarlanması;
 • otomasyon, alarm ve otomatik ayarlamalar kurulumu olasılığı;
 • gaz veya elektrik arzı sınırlı ya da varolmayan olduğunda elektrik ve gaz ile karşılaştırıldığında daha düşük yakıt fiyatları, yanında, bu tek yolu bu.

İlke ve katı yakıt ile sürekli yanma kazanı çizimler

Isıtıcılar tasarımlarında yansıtılır çeşitli şemaları için çalışabilir. En iyi yanma prensibine dayanır kazanları, bununla birlikte, çalışma etkinliği hemen hemen aynı olması, alt ocağı ile kazanlar düzenlenir biraz daha basittir. Verhneochagovye kazanlar ilk sadece 2000 yılında üretime girdi ve o zamandan beri tasarım elleriyle kazan imalatında birçok kişi tarafından kullanılan.

kazanın yanma odası 500 kübik dm, oldukça hacimli olabilir. Bu nedenle, daha büyük bir yanma odası, uzun kazan birkaç güne kadar, ucu olmayan çalıştırılabilir. Yakıt aşağı yakılır ve maden oksijen kaynağı sınırlayıcı otomatik yakıt üretimi gibi yanma odası azaltır. yanan ısı eşanjörü transfer edildiğinde ısı üretilir.

Uzun yanma kazanlarında fiyatları

Uzun yanma kazanlar yerli şirketler ve birçok yabancı firmalar olarak üretilmektedir. En popüler Litvanyalı uzun yanma Stropuva kazanları. işletme gücü ve ısıtılmış taban alanı hem de farklı modelleri, çok geniş bir yelpazede üretir.

bütçeye bağlı uzun yanma Kombinin ısıtılan alana 100 kareler ile 10 kW satın alabilirsiniz. Bu kazan $ 90.000 mal olacak. Bir odun ve odun atıkları ile çalışabilir. Model Stropuva S 40 kömür ve turba ve ahşap, 400 kareler ısıtılan alanı üzerinde çalışabilir. 130 bin kazan serisinin fiyatı.

Uzun ısı kaynağı yanan Güvenilirlik ve basitlik kazanlar bakılmaksızın kendi boyutunda, binada istikrarlı olacaktır. Onlar ayarlamak ve sürdürmek ve mütevazı para ve ekstra uğraşmadan sıcak bir atmosfer ve konforun keyfini izin kolaydır.

Kazan atık yağ - fiyat

"Dalgıç otomatik ile kuyu pompaları

elleriyle "ile Ultrasonik banyo

arama

 • © Copyright 2015 - 2017 Bizim süpervizörü

 • Bir Cevap Yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  96 − = 86